Nazwa kategorii

Kuchnia w klasycznym stylu zdjęcie

Projekt kuchni w stylu klasycznym

Moda jest niesamowicie zmienna, więc trendy, które są obecnie w szczytowej popularności, w ciągu roku będą uważane nie tylko za przestarzałe, ale także nieinteresujące. Ale naprawa kuchni co roku jest kosztownym i bezsensownym zajęciem. Klasyczny jest zawsze odpowiedni, ten styl pozostaje interesujący i istotny przez wiele dziesięcioleci.

Ale stworzenie takiego wnętrza nie będzie łatwe. Będziesz potrzebował przemyślanego projektu, odpowiednich materiałów wykończeniowych i oczywiście odpowiednich mebli. Znaleźliśmy gotowy piękna kuchnia w klasycznym stylu w fabryce mebli KS-design możesz również wybrać kuchnię w mieszkaniu na ich oficjalnej stronie - ksmebel.com.

Wnętrze kuchni w stylu klasycznym: podstawowe wymagania

Ponieważ ten styl pochodzi z domów szlachetnych mistrzów, wymaga tego kilka ścisłych zasad.

Po pierwsze, sama przesłanka musi być przestronny. W małych kuchniach w Chruszczowach klasyka będzie wyglądała śmiesznie i nieporęcznie, wymaga wolnej przestrzeni i obfitości światła.

Po drugie, należy preferować proste i geometrycznie poprawne rozwiązania. Projekt kuchni w stylu klasycznym zakłada symetryczną kompozycję, który może być uzupełniony elementem centralnym (najczęściej płyta).

Po trzecie, sugeruje wnętrze kuchni w stylu klasycznym wykorzystanie naturalnych materiałów. Może to być kamień, drewno, szkło, a nawet metal. Szczególną uwagę należy zwrócić na meble kuchenne, które muszą być wykonane z litego drewna.

Jeśli interesuje Cię projekt kuchni salonu w stylu klasycznym, nie zapominaj o harmonii i pożyczaniu wzorów czy elementów dekoracyjnych. Aby oddzielić strefy, możesz użyć koloru, oświetlenia, a nawet elementów wnętrza. Ale możesz je połączyć za pomocą ogólnego rysunku. Na przykład tapeta w salonie skopiuje rzeźby na fasadach mebli w kuchni.

Biała kuchnia w stylu klasycznym

Klasyki są zawsze wypełnione światłem, lekkością i harmonią. Dlatego preferencje wnętrza są jasnymi odcieniami. Aby uniknąć nadmiernego "chłodu" pomieszczenia, projektanci radzą nie tylko używać tradycyjnego białego koloru, ale także jego odcieni: mleka, perły, śmietany i innych. Możesz docenić zdjęcie białych klasycznych kuchni we wnętrzu:

Również dobre będą wyglądać jako kolory tła jasnoróżowe, jasnoniebieskie, beżowe, a nawet szare. Idealny wariant wykończenia ścian - tynk lub tapeta imitująca go. Również powitanie tapety z dyskretnym i wykwintnym wzorem. Oczywiście miejsce pracy powinno być wykonane w odpowiednim fartuchu.

Zwróć szczególną uwagę na pokrycie podłogi. Pomimo tego, że w stylu klasycznym preferowane jest zazwyczaj parkiet, dla kuchni decyzja ta może nie być najbardziej optymalna. Profesjonaliści zalecają używanie kamienia naturalnego lub jego dobrej imitacji. Połączenie marmurowych podłóg i lekkiego stiuku natychmiast stworzy pożądany efekt i atmosferę. Warto również pomyśleć o wykończeniu sufitów. Popularne sufity napinane we wnętrzu kuchni w stylu klasycznym będą wyglądać niewłaściwie, najlepiej jest preferować tynki. Możesz dodać do sufitu stiuku lub fryz, aby nadać mu nutę arystokracji i luksusu.

Meble kuchenne w stylu klasycznym

Wnętrze dużej kuchni wymaga szczególnej uwagi. Wielu uważa, że ​​umieszczenie mebli w przestronnym pokoju jest bardzo łatwe. Ale takie podejście jest zasadniczo nieprawdziwe. Projekt kuchni w stylu klasycznym będzie wymagał zmaksymalizowania uwagi i przestrzegania wszystkich zasad. Masywne drewniane meble z wykwintną dekoracją - to znak rozpoznawczy tego stylu. Rzeźba na fasadach będzie miała coś wspólnego z wykwintną sztukaterią na suficie, a smugi na marmurowej płytce uzupełnią ogólny obraz. Jednak ta opcja nie jest odpowiednia dla wszystkich.

Dlatego wnętrze kuchni klasycznej może być zupełnie inne. Na przykład fasady mogą być wykonane w stylu antycznych kolumn. Doskonale uzupełniają parkiet lub laminat imitujący go. Z punktu widzenia ekonomii możliwe jest odmawianie mebli wykonanych w całości z szeregu drewna. Same szafki i półki mogą być wykonane z tańszych materiałów, ale fasady muszą spełniać wymagania stylistyczne. Istnieje również wiele możliwości aranżacji mebli, ale nie zapomnij o symetrii i harmonii. Kompozycja powinna mieć wyraźne centrum i lakonicznie odbiegać od niej na boki. Mogą to być piece lub specjalna "wyspa". Wnętrze dużej kuchni jest najlepszym sposobem oceny możliwych kombinacji.

Nie zapomnij o skali. Projektanci często uciekają się do kontrastów, umieszczając w białym pokoju ciemnobrązowe meble kuchenne.

Ale biała klasyczna kuchnia we wnętrzu będzie wyglądać interesująco i interesująco. W takim przypadku lepiej jest użyć koloru jasno różowego lub nawet jasnozielonego jako koloru tła. W ten sposób podkreślisz głębię pokoju.

Projekt kuchni w stylu klasycznym: akcenty

Wnętrze klasycznej kuchni zakłada obecność kilku źródeł światła. Zwróć uwagę na okna, muszą być duże, pozwalając słońcu odejść. Niezbędne jest również specjalne oświetlenie obszaru roboczego, które można wbudować w szafki lub okap. Takie lampy nie powinny przyciągać uwagi. Ale żyrandole muszą być umieszczone pośrodku pomieszczenia lub symetrycznie po obu stronach środka. Zaleca się stosowanie kutych lamp Carob dla kilku lamp. Jeśli kuchnia jest połączona z salonem lub jadalnią, musisz martwić się o dodatkowe oświetlenie: lampy stołowe, lampy podłogowe lub kinkiety. Wszystkie muszą być utrzymane w jednym stylu. Wnętrze klasycznej kuchni fotograficznej powie Ci, jak połączyć kilka źródeł światła, ale nie skupiać się na nich.

Wnętrze klasycznej kuchni jest z pewnością fascynujące i podziwiane. Uderza nie tylko swoją lekkością i prostotą, ale także harmonijnym połączeniem wszystkich elementów. Możesz użyć akcesoriów do umieszczenia akcentów i dodać odrobinę luksusu, ale bez nich taka kuchnia będzie wyglądać świetnie.

Kuchnia w stylu klasycznym

Klasyczne w projektowaniu lokalu zawsze było standardem. Jest to promowane przez charakterystyczne cechy stylu: praktyczność, wygodę i piękno. Nic dziwnego, że we współczesnym świecie modnych trendów wzorniczych popularny jest ten styl dekoracji kuchni.

Na zdjęciu wnętrze kuchni jest w stylu klasycznym z orzecha, co nadaje jej ciepły złoty odcień.

Co więcej, coraz częściej stosowane są niekonkonserwatywne opcje, ale twórczo rozwijane, z indywidualnym podejściem do każdego projektu. Ale pomimo wprowadzenia odważnych rozwiązań we wnętrzu, styl pozostaje klasyczny, ponieważ ma wiele atrybutów, które należą tylko do niego.

Ten styl zakłada dużo przestrzeni. Oczywiście można również zrobić mały pokój w tym stylu, ale przestronny pokój wygląda lepiej. W tym przypadku istnieje pewien wymóg poprawności kształtu geometrycznego, i dotyczy to nie tylko samego pomieszczenia, ale także mebli w nim.

Na zdjęciu jeszcze jedna nowoczesna odmiana tradycyjnego projektu.

W związku z tym zestaw słuchawkowy należy zakupić w wersji kątowej lub liniowej. Efekt wzmacnia się w dużej kuchni, ale na niewielkim obszarze można stworzyć miłą i przytulną atmosferę. Jako przykłady możesz zobaczyć zdjęcie.

Jak każdy inny styl, ten jest oparty na pewnym schemacie kolorów. Najbardziej charakterystyczne w tym wnętrzu są palety monochromatyczne lub kontrastowe. Jasne kolory są niedopuszczalne, które akcentują się same.

Rozwiązania kolorystyczne są bardzo różne i powszechnie dostępne, ale jednak podstawowe kolory tradycyjnej kuchni są zredukowane do beżu, brązu, bieli i czerni. Są to opcje pokazane na zdjęciu.

Jakimś sposobem jest już przyjęte, że konieczne jest stworzenie wnętrza kuchni klasycznej przy użyciu naturalnych materiałów. Jest to nie tylko wygodne i praktyczne, ale także słuszne, ponieważ są przyjazne dla środowiska dla zdrowia nie tylko ludzi, ale także zwierząt.

Ponadto naturalne gatunki drzew mają już naturalnie bogatą teksturę, oryginalny wzór lub wzór.

Do produkcji mebli wykorzystywany jest zestaw drewna, blaty wykonane są z mielonego marmuru.

Wiodące pozycje wśród cennych gatunków drzew to:

Na tej liście nie ma sosny, chociaż dziś są z niej zrobione zestawy kuchenne i nie wyglądają wcale gorzej. Wykonany z naturalnego materiału kuchennego jest drogi. A jeśli nie stać cię na to, zwróć uwagę na nowoczesne odpowiedniki imitacji pod drzewem.

Oczywiście użycie tak kosztownego materiału, takiego jak drewno, można zastąpić bardziej budżetowym MDF. Elewacje wykonane z płyty MDF można malować w dowolnym odcieniu, a nawet przypominać fakturę drewna.

Jako ozdoby użyj:

 • panele i obrazy;
 • dekoracyjne naczynia wykonane z ceramiki lub porcelany;
 • rośliny domowe lub kwiaty, zawsze w doniczkach;
 • przedmioty z wikliny.

Jeśli chodzi o projektowanie zasłon, lepiej wybrać modele surowego, bezpośredniego krawiectwa, lekkie, ale nie jaskrawe odcienie.

Stół można ułożyć na obrus w pastelowych odcieniach bawełny. Każda gospodyni widzi własną kuchnię na swój własny sposób, a dekorując ją, pokazuje indywidualność i styl.

Ogólnie rzecz biorąc, projektowanie tkanin należy łączyć z ogólną kolorystyką wnętrza.

Meble do kuchni klasycznej to elegancja, elegancja i wyrafinowanie. Obiekty doskonale łączą funkcjonalność i wyrafinowanie. Projektanci wolą podzielić meble kuchenne na dwa tradycyjne typy.

Słuchawki w stylu rokoko są preferowane przez miłośników luksusu i całego oryginału. Takie meble mają falisty wygląd, bogaty w rzeźby i inne ozdobne detale. Drugi rodzaj jest bardziej prosty i zwięzły, ale wygląd nadal wygląda imponująco i elegancko.

Oczywiście komplet mebli może być zupełnie inny, ale nieodzownym elementem tego stylu jest stół, który sprowadzi całą rodzinę razem, tworząc niepowtarzalną atmosferę życzliwości i miłości.

Każda kuchnia wymaga dobrego oświetlenia. Projektanci przyjmują zasadę uczynienia światła nie tylko funkcjonalnym, ale także miękkim i rozproszonym, jak pokazano na zdjęciu. Świecznik lub lampa, zdobiona w dawnych czasach, nadaje się jako główne źródło światła.

Dodatkowe oświetlenie lub nawet ukryte oświetlenie zapewnią wysokiej jakości reflektory umieszczone wzdłuż obwodu. Nowoczesne stylowe plafony w takich przypadkach nie są odpowiednie.

Pomimo tego, że klasyczne wnętrze kuchni implikuje surowy styl i brak dodatków, możliwości nowoczesnego wzornictwa nie mają granic. Możesz stworzyć kuchnię swoich marzeń i ocalić ciepłą i komfortową atmosferę rodziny.

Projekt kuchni w stylu klasycznym (+65 fotek)

 • Linie symetryczne, eleganckie kształty, dyskretne kolory - to główne cechy klasycznego stylu. Projekt ten nada kuchni arystokratyczny wygląd, czyni go przykładem harmonii i czystości. Dokładny i praktyczny, klasyczny jest idealny do dekoracji zarówno małych obszarów gotowania i przestronnych pokoi. Jeśli używasz wysokiej jakości materiałów, a także niezawodnych mebli, przez długi czas możesz zapomnieć o kolejnej naprawie, ponieważ kuchnia w stylu klasycznym nigdy nie wychodzi z mody.

  Cechy stylu klasycznego

  Wystarczy spojrzeć na klasyczne wnętrze, aby zakochać się w solidnej niezawodności i luksusowej doskonałości. Wysokie, jasne sufity, duże okna, idealnie dobrana paleta odcieni, dobre meble - wszystko to tworzy atmosferę dobrego samopoczucia, stabilności i trwałości.

  Użyte materiały są najdroższe: drewno naturalne, kamień polerowany, kryształ z połyskiem słońca, eleganckie tkaniny. Nieodzownym atrybutem stylu klasycznego jest bogaty wystrój. Wykwintna rzeźba, kute wyroby metalowe, listwy gipsowe, rzadka ceramika, obrazy znanych artystów dekorują wnętrze, czyniąc go niezwykle świątecznym.

  Klasyki zawsze różnią się idealną proporcją, czystością, w tym każda rzecz jest na swoim miejscu, a ogólnie projekt wygląda jak pojedynczy idealny zestaw.

  Kolor do kuchni w stylu klasycznym

  Klasyczny styl oznacza ograniczenie wyboru odcieni. Jasne, pstrokate kolory, a także ciemne, prawie nigdy nie występują w wykwintnych klasykach. Nie ma miejsca na znaczące rysunki, zwłaszcza geometryczne. Charakteryzuje się spokojną, monofoniczną pastelową gamma z impregnacjami metali szlachetnych, a także zaakcentowaną wspaniałością naturalnych faktur.

  W każdym razie biały kolor jest koniecznie obecny w klasycznym wnętrzu. Jest niezbędny do wykańczania sufitu, ścian, a czasem podłogi. Całkowicie biała kuchnia jest wskaźnikiem wyrafinowanego smaku.

  Czasami ten czysty kolor łączy się ze złotem, beżem, ciemnobrązowym, ale z reguły są to małe dodatki. Ogólnie rzecz biorąc, klasyk nie toleruje jednoczesnego użycia więcej niż trzech odcieni.

  W rzeczywistości wciąż jest ten sam biały, ale z ledwo zauważalną domieszką żółci, różu, lawendy lub kawy. Paleta kości słoniowej, szampana, creme brulee lub wanilii nadaje wnętrzu lekkości i łagodności.

  Zimne pastelowe kolory - jasnoniebieskie, miętowe, szarawe - bardziej pasują do stylu Prowansji niż do klasyki.

  Faktura drogich gatunków drewna, polerowana lub lakierowana - to szykowny wybór do kuchni w stylu klasycznym. Najczęściej są to odcienie - od orzecha i mlecznej czekolady do głębokiego koloru czarnej kawy.

  W tle wykończenie może być użyte w kolorze beżowym, a bogaty brązowy pozostaje w meblach, parkietach, od czasu do czasu - blatach i zestawie słuchawkowym. Wyjątkowo elegancki wygląd to ciemne obramowanie i małe plamy brązu na mlecznobiałych powierzchniach.

  Ciepłe złoto jest idealnym dodatkiem do klasycznego stylu we wnętrzu kuchni. Może pięknie podkreślić śnieżnobiałą dekorację, nadając jej szlachetny połysk.

  Możesz wybrać, na przykład, jasną tapetę z takim wytłoczeniem, akcesoria (klamki, krany, miksery, ramki obrazów i luster), żyrandole, bagietki na suficie. Elewacje mebli ze złotymi ornamentami lub rzeźbami będą wyglądać jak eksponaty muzealne lub biżuteria.

  Wykończenie kuchni w stylu klasycznym

  Nad klasyką nie dominuje czas. Kuchnia zaprojektowana w tym stylu powinna wyglądać tak, jakby pozostała niezmieniona i dwieście lat później. Niewzruszona wytrzymałość, niezawodność i trwałość to główne kryteria, które należy wskazać przy wyborze materiałów do wykańczania.

  Do wykończenia podłogi w kuchni, powłoki są odporne na wilgoć i łatwe do czyszczenia. Może to być naturalny parkiet, pokryty wodoodpornym lakierem, płytkami ceramicznymi, sztucznym kamieniem, granitem, wykładziną korkową, linoleum o spokojnych kolorach.

  Jeśli powierzchnia materiału jest zimna (szczególnie w przypadku kamienia i ceramiki), pożądane jest zainstalowanie systemu "ciepłej podłogi". Nawiasem mówiąc, to rozwiązanie pozwoli porzucić dodatkową grzałkę i zaoszczędzić miejsce w małym pokoju.

  Jeśli kuchnia jest mała, wówczas na wykończenie podłogi lepiej wybrać jednorodne lekkie elementy średniej wielkości, możliwe jest to z drewna lub marmuru.

  Ogólne tło i atmosfera są zawsze tworzone przez ściany. I choć często są zamknięte w kuchni w kuchni, wciąż istnieją otwarte przestrzenie pod sufitem, w pobliżu drzwi i w pobliżu jadalni.

  Biorąc pod uwagę wysoką wilgotność w tym pomieszczeniu, można zastosować powłoki akrylowe i lateksowe, tapety winylowe, włókno szklane do dekoracji ścian. Fartuch powinien być lepiej wypolerowany za pomocą średniej wielkości płytek o kształcie kwadratowym lub diamentowym, z gładkim kamieniem ozdobnym.

  W małej klasycznej kuchni ściany powinny być monofoniczne, lekkie i harmonijnie połączone z innymi przedmiotami.

  W starożytnych arystokratycznych domach sufity zawsze były wysokie. Wizualnie podnieść je w nowoczesnych pomieszczeniach może za pomocą płyt gipsowo-kartonowych w postaci białej matowej ramy wokół krawędzi i rozciągnąć błyszczącą warstwę w centrum.

  Pozłocenie, obszerne stiuki, duże ozdoby i olbrzymie żyrandole są dopuszczalne tylko wtedy, gdy kuchnia jest naprawdę duża, a jej wysokość wynosi co najmniej 2,8 m.

  Niezależnie od tego, jakie odcienie są stosowane we wnętrzu, sufit w kuchni w klasycznym stylu powinien zawsze być biały.

  Od wyboru tkanin zależy od tego, czy wnętrze będzie wyglądało całościowo i kompletnie. Do kuchni w stylu klasycznym nadaje się jednobarwna jasna paleta od bieli do beżu, czasami ze złotymi ornamentami.

  W małych pomieszczeniach lepiej pozostać na jasnych, półprzezroczystych zasłonach lub roletach, a przy przestronnym i dobrze wentylowanym - stać cię na ciężkie zasłony z draperiami. Te ostatnie powinny być wykonane z bogatych materiałów: satyny, żakardu, satyny i brokatu.

  Bardzo ważne jest, aby używać klasycznych przedmiotów o wysokiej jakości i dobrej jakości. Takie kolekcje mebli produkują nie tylko firmy włoskie, ale także wielu rosyjskich producentów. Wśród nich często można znaleźć bardzo godne opcje w bardziej przystępnej cenie.

  Ściana kuchni w stylu klasycznym jest prawie zawsze naturalnym drzewem, w skrajnych przypadkach - bardzo dobrą imitacją z płyty wiórowej. Fasada może być pomalowana jasną emalią lub, zachowując unikalny naturalny wzór, pokryta jest półprzezroczystym lakierem. Elementy ozdobne są symetryczne, nieco ciemniejsze, ze złotym lub kontrastującym odcieniem.

  W zależności od układu pomieszczenia, zestaw słuchawkowy można umieścić wzdłuż jednej ściany, litery G lub litery U. W przestronnych kuchniach jest uzupełniany w środku ogromnym blatem lub blatem barowym, wykonanym w tym samym stylu.

  Klasyczne wnętrze kuchni nie pozwala na żadne ławki, taborety czy niskie sofy. Jako siedziska można używać tylko rzeźbionych krzeseł z wysokimi oparciami, miękkiej tapicerki, a czasem nawet z podłokietnikami.

  Centrum jadalni jest stół o regularnym kształcie geometrycznym (kwadratowy, okrągły, prostokątny lub owalny). Z reguły ma piękną gładką powierzchnię i nie jest przykryty obrusem.

  Ponieważ w dawnych czasach rola lodówki była prowadzona przez poszczególne budynki - piwnice, to duże urządzenie elektryczne nie pasuje zbyt dobrze do klasycznego projektu.

  Aby nie niszczyć atmosfery, możesz po prostu wbudować ją w niszy zestawu słuchawkowego i ukryć drzwi w tonie innych szafek. Jeśli nie jest to możliwe, powinieneś poszukać modelu w stylu klasycznym lub samodzielnie udekorować powierzchnię, na przykład nakładając pastelową emalię lub folię z efektem marmuru.

  W kuchni w klasycznym stylu odpowiedni będzie okrągły okrągły zegar z cyframi rzymskimi, listwy gipsowe, kolumny, kute przedmioty ze złoceniami, broszki na biżuterię na zasłony, wyszukane lambrekiny i kilofy. Na otwartych półkach można postawić białe porcelanowe naczynia, ceramiczne i alabastrowe figurki.

  Z obrazów najlepiej wybrać martwe natury i krajobrazy w ciepłych barwach jesieni, podkreślając ich piękno za pomocą pozłacanych lub drewnianych ramek.

  Radosny nastrój pomoże stworzyć bukiety kwiatów ogrodowych, zwłaszcza białych, żółtych i brzoskwiniowych róż.

  W klasycznym wnętrzu kuchni powinno być jak najwięcej światła. Cień lepiej wybrać naturalny - ciepły biały lub żółtawy. W tym celu światła LED są idealne.

  Kompaktowe oświetlenie punktowe zamontowane w zestawie słuchawkowym pomoże szybciej znaleźć właściwe rzeczy; nad blatem chronią palce przed obrażeniami, a przy zlewie - pozwalają dokładnie monitorować czystość talerzy.

  Dodatkowe mini-lampy umieszczone są na suficie, a centrum koniecznie potrzebuje luksusowego zawieszonego żyrandola. Jeśli jednak kuchnia jest mała, lepiej jest wymienić żyrandol na mały biało-złoty plafon.

  Obok jadalni będzie odpowiedni kinkiet lub jeszcze raz - wiszący w centrum kryształowego żyrandola.

  Kuchnia w stylu klasycznym - zdjęcie

  W naszej galerii gromadzone są najlepsze zdjęcia kuchni w stylu klasycznym. Tutaj znajdziesz szeroki wybór pomysłów na dekorację. Zainspiruj się!

 • Dodaj komentarz

  73 − = 65