Nazwa kategorii

Kuchnia w kolorze szarym

Kuchnia w szarej kolorystyce - zdjęcia prawdziwych wnętrz

Publikacja ta omawia specyfikę projektu szarego wnętrza kuchni, jego opcje mebli, możliwości skali szarości i jej kompatybilność z innymi odcieniami.

Szary w projekcie kuchni: za i przeciw

Zalety tej kolorystyki w Rosji doceniono znacznie później niż w Europie (gdzie uznano ją w XVII wieku). Dlatego wśród naszych rodaków jest wielu przeciwników szarego wnętrza.

Ich główne argumenty są następujące:

 • Szary jest zbyt ponury i nudny, daje mu oderwaną urzędniczkę i niepokojący chłód.
 • Wybór szarego koloru do wnętrza małego pomieszczenia o słabym naturalnym świetle sprawi, że będzie jeszcze chłodniej i niewygodnie.
 • Obalanie szarym tonem może prowadzić do depresji osoby z problemami psychicznymi.

Konieczne jest jedynie dokonanie rezerwacji: we wszystkich tych przypadkach jest to czysty szary pigment. Taka wersja monochromatyczna jest rzadko używana w praktyce projektowej.

Słuchamy teraz argumentów adeptów koloru szarego w kuchni:

 • Niezwiązane z zbyt ciepłymi lub zbyt zimnymi tonami, nie obciąża, nie przeszkadza, nie powoduje agresji, nie rozprasza, pozwala zanurzyć się w myśli i uczucia.
 • Neutralny, nie przyciągający uwagi, harmonizuje z prawie całym spektrum tonów, będąc dla nich doskonałym tłem.
 • Jego własna odmiana tonalna - zawiera kilkadziesiąt odcieni - pozwala realizować ciekawe projekty.
 • Na szarym tle wyróżniają się kształty i faktura mebli, akcesoria kuchenne wyglądają imponująco.
 • Jest idealny do pokazania malowniczych martwych natur.
 • Jego praktyczność jest niezbędna dla szybko zanieczyszczającej kuchni.
 • Nie podlega wypaleniu, nie widzi sadzy ani tłuszczu.
 • Pozwala eksperymentować z takimi rzeczywistymi stylami wnętrza jak minimalizm, high-tech, prowansja, art deco.
 • Nie jest pozbawiony łaski, tajemnicy, czułości: estończycy i poeci porównują go do londyńskiego smogu, pereł, morskich głębin.

Szary kolor może być bardziej lub mniej nasycony, a także rozcieńczony innymi pigmentami. To pozwala nam mówić o bogactwie jego odcieni. Wiele z nich, ze względu na swoją oryginalność, zyskało dużą popularność.

Skalę jasnoszarych odcieni można przedstawić w następujący sposób:

Ciemnoszara paleta zawiera takie tony:

 • kolor czarno-brązowego lisa;
 • Zmierzch;
 • kaszmir;
 • grafit;
 • szary mineralny;
 • kolor mokrego asfaltu;
 • stal (mysz, metal);
 • marengo (niebieski z szarawym odcieniem);
 • węgiel-węgiel.

Dekorując kuchnię, większość tych odcieni poradzi sobie z rolą tonacji fundamentu. Nie bez powodu kolorystki żartobliwie nazywały szarą paletę jako koń pociągowy. To nie tylko służy jako korzystne tło pokoju, idealnie w połączeniu z innymi kolorami, ale także ukrywa wiele błędów projektowych.

Sufit, ściany, podłoga

Projektanci powinni wybrać jasne kolory do dekoracji ścian. Wtedy ciemniejsze odcienie elementów wnętrza pomogą skupić na nich uwagę.

Na przykład przejście białego sufitu do srebrnego wystroju ścian wygląda spektakularnie. A te ostatnie z kolei z powodzeniem spełniają płytki podłogowe w kolorze grafitowym.

Najważniejsze, żeby nie przesadzić z kontrastem. I z punktu widzenia praktyczności, zbyt ciemna podłoga nie jest najbardziej udaną decyzją. Do codziennego mycia takiej powłoki.

Ten element wnętrza wygląda elegancko w mozaikowym wykończeniu w kolorze stali. Nie ma gorszego wyglądu i alternatywy - płytki ceramiczne w kolorze mokrego asfaltu. Błyszczący lub matowy, taki wystrój będzie bardzo praktyczny. Stanie się doskonałym maskerem tłustych plam.

Ton zestawu kuchennego zajmującego 60-70% powierzchni pomieszczenia, w dużej mierze tworzy jego obraz i określa ogólną aurę wnętrza. Szary zestaw mebli może być wykonany w ściśle gładkiej technice lub ozdobiony rzeźbami i wykwintnym wyposażeniem.

Materiał do jego produkcji jest równie dobrze serwowany i plastikowy, a płyta wiórowa i płyta MDF. Dobrym posunięciem do wizualnej ekspansji pomieszczenia będzie "przepełnienie" jasnych odcieni górnych szaf w ciemne, nasycone tony dolnej kondygnacji.

Organiczny kolor szary sąsiadów w tym przypadku będą najbardziej zróżnicowane odcienie bieli. Tak więc, bufet z mlekiem będzie doskonałym towarzyszem dla szarego zestawu słuchawkowego. Jeśli chodzi o blat, może również kontrastować z meblami. Efektywny granit lub srebrny pigment sprawi, że będzie on gwiazdą całego pokoju.

Sofa w kolorze myszy często wygląda droższa i bardziej elegancka niż jej odpowiedniki w kolorze. Jasne poduszki z nadrukami i lekką tapicerką mini-krzeseł będą mogły podkreślić głębię szarego tonu i stworzyć optymistyczny nastrój.

W szarej kuchni tekstylia mogą odgrywać rolę "wiśni na torcie". Kolorowe żaluzje lub wzorzyste zasłony w połączeniu z dopasowanym obrusem dodadzą wesołej nutie przytłumionej szarej skali.

Kolorowe dekoracyjne talerze, jasny wazon na owoce, bukiet kwiatów na stole - wszystko to zapewni estetyczną kompletność do kuchennego wizerunku.

Szary w tandemie z innymi kwiatami

Soloing gray jest gotowy do dostosowania do najbardziej "niesfornych" kolorów: niebieski, różowy, fioletowy, czerwony. Będąc najskromniejszym kolorem, hojnie pozwala swoim "kolegom" w spektrum ujawnić swoją godność.

Rozważ możliwe kombinacje kolorów w kuchni:

Ten duet jest uniwersalny i najbardziej organiczny. W końcu biały, jak czarny, jest jednym z odcieni szarości. Kaszmirowy połysk fasad doskonale pasuje do jasnoszarych ścian, sterylnego białego sufitu, stalowego blatu i srebrnego połysku urządzeń AGD.

Lakonizm takiego zespołu nie nudził, artyści wnętrz radzili "wbijać w niego" jaskrawe kolory. Atmosfera zostanie zrewitalizowana dzięki akcesoriom w kolorze żółtym, brązowym, pomarańczowym, czerwonym, niebieskim i fioletowym.

Taki sojusz nie wprowadzi do wnętrza ostrych kontrastów, zadowoli się łagodnym ciepłem i spokojną przytulnością. Kombinacja szachów wymiennych szarych i beżowych odcieni bez wyraźnego motywu przewodniego jest najbardziej udanym pomysłem.

Ciepło szkarłatu lub nasycenie bordeaux ożywi chłód szarego koloru. Takie harmonijne sąsiedztwo cieszy oko i ogrzewa duszę. Spokojne, szare fasady kuchni i wesoły czerwony blat - idealna para, nie pozbawiona części dramatu.

Duet tych kolorów spowoduje wybuch energii i chęć eksperymentowania z nowymi recepturami. Najważniejsze jest osiągnięcie maksymalnej zgodności między nasyceniem żółtego a intensywnością szarości. Jasny cytrynowy kolor wygląda dobrze na tle głębokiego marengo, a jasnoszary ton idealnie pasuje do pastelowego jasnożółtego koloru.

W tej kombinacji szara skala jest animowana pomarańczowymi plamami, ale tłumi ich asertywność. W tym przypadku pomarańcze mogą być dość bogate i soczyste, nawet do pomarańczy. Stłumienie szarego towarzysza zapewni domownikom poczucie pełnej harmonii.

Wspólnota szarości z miętą lub turkusem przyniesie wiosenne uwagi do kuchni. Dobrzy "towarzysze" ciemnoszare odcienie będą nasycone szmaragdowymi tonami. Ważne jest, aby nie naruszać złotej zasady kompatybilności w tym duecie: im głębszy jest szary kolor, tym intensywniejszy powinien być zielony.

Ta para zapewni wewnętrzną surowość i szacunek. Ciepły zakres niebieskich odcieni nie pozwoli, aby kolor antracytu lub marengo był zbyt zimny. Interesujące kombinacje mogą stanowić szary apartament i niebieski stół jadalny lub fasady szafek w kolorze łupkowym w połączeniu z turkusowym blatem.

Takie spektralne rozwiązanie może doprowadzić do mrocznego efektu, jeśli nie będzie się szczegółowo zastanawiać nad jego możliwymi zmianami kolorystycznymi. Konieczne jest, aby nie dopuścić do dominacji ciężkiego czarnego koloru. Z rolą tła z powodzeniem poradzi sobie z szarością. Spektakularny wystrój czarnych elementów podkreśli stylowe wnętrze szarej kuchni.

W przeciwieństwie do głęboko zakorzenionego poglądu, że szary jest nudny i ponury, projektanci na całym świecie uważają go za najlepszą opcję do dekoracji ergonomicznego pokoju. Wybór na rzecz kuchni szarej to wyjątkowa okazja do realizacji uniwersalnej idei zgodnie z własnymi preferencjami i fantazjami.

Kuchnie w szarym kolorze we wnętrzu kuchni

Szary kolor odnosi się do serii monochromatycznych i doskonale łączy się z dowolnymi kolorami i odcieniami. Jednocześnie jest niezwykle niestabilny i zdolny do tworzenia szerokiej gamy efektów. Rozpoczyna się od lekkiej perłowej mgiełki po bogatą masę asfaltu i granitu. Słuchawki szare we wnętrzu kuchni - to mocne rozwiązanie stylistyczne z kompetentnym podejściem.

W monochromatycznych wnętrzach szary może dyskretnie podkreślić główny kolor. Na przykład w białych kuchniach perłowe i dymne odcienie służą do usuwania zbędnej niepłodności, do zacierania śnieżnej bieli zestawu słuchawkowego, aby pomóc pisać artykuły gospodarstwa domowego we wspólnym stylu.

Szarość można formować nie tylko przez mieszanie bieli i czerni. Jest on również uzyskiwany przez kombinację przeciwnych kolorów koła kolorów. Na przykład pomarańczowy i niebieski, żółty i fioletowy, zielony i czerwony. W tym samym czasie jego temperatura zmienia się z zimnego na ciepły, a panowanie zmienia się od gęstych nasyconych odcieni do światła, prawie niezauważalne.

Ponadto szara mgiełka może leżeć na kolorowych odcieniach, nadając im ziemskie odcienie lub tworząc tajemniczy błysk. Wszystko zależy od proporcji mieszania.

Na przykład jasny jasnoszary ornament na niebieskim lub beżowym tle w tekstyliach wygląda organicznie i dyskretnie. W tym samym czasie szare fasady są dobrze oprawione niebieskimi i jabłkowymi fryzami. Blaty w kolorze antracytu z pieprznymi impregnacjami czerni, bieli i różnych odcieni szarości nigdy nie będą nudne i nieprzyjemne.

W przypadku małych kuchni pożądane jest wybieranie jasnych odcieni: perłowa, dymna, srebrzysta, stalowa. Pożądane jest, aby kontrastować z ciemnymi akcentami: zakurzony, ołowiany, marengo, asfalt, heban itp.

Szare fasady wyglądają arystokratycznie we wspólnocie ze szkłem i patyną. Dzięki temu mogą być stosowane w klasycznym wnętrzu.

Rozcieńczając szare z białymi, mlecznymi i kremowymi odcieniami, można osiągnąć poczucie czystości i lekkości. Na przykład, z dymnymi fasadami, kremowe ściany, kolorystyka podłogi Marengo i blat stołu są całkiem odpowiednie. Akcenty kolorystyczne będą umieszczać akcesoria i tkaniny.

Połączenie szarości z niebieskimi, zielonymi i różowymi odcieniami gra w ręce tworzenia motywu morskiego. Jednocześnie intensywność odcieni szarości może się różnić, tworząc kontrast lub towarzyszące dyskretne tło dla jasnych akcentów.

Kolory perłowe są tak miękkie, że z powodzeniem łączą się z nutami pastelowymi: beżową, mleczno-białą, jasnożółtą, rozcieńczoną miętową, perłową, itd.

Stal i srebro pomagają w ekologicznym dopasowaniu urządzeń kuchennych (powierzchnie do gotowania, piekarniki, kuchenki mikrofalowe, lodówki) i blatów metalowych. Są to kolory loft, high-tech, minimalizm.

Loft lubi brutalność granitu, cementu, asfaltu i patyny. Jednocześnie kuchnia może łączyć w sobie zabytkowe meble, nowoczesny sprzęt AGD i celową otwartość domu z długą historią.

Podłogi są pożądane, aby zrobić ciemniejszy zestaw słuchawkowy. To tworzy poczucie stabilności. Jednak projektanci również używają jasnych kolorów. Z kolei sufit, z reguły, wykonany jest w najjaśniejszych kolorach.

Tapety tworzą harmonijne tło dla zestawu słuchawkowego. W takim przypadku mogą być monofoniczne, mieć wzór lub wyraźną teksturę. Wszystko zależy od wybranego stylu.

Fartuch kuchenny (skinali) tworzy niezbędny kontrast. Może to być jaskrawy afirmujący życie kolor lub biały, czarny, szary. Wszystko zależy od tego, jaki odcień szarości zastosowano do elewacji. Na przykład w przypadku stalowego zestawu słuchawkowego odpowiedni jest szwedzki biały mur, druk fotograficzny z panoramą.

Szary w tkaninach ma coś wspólnego z ogólnym stylem, a jednocześnie jest powołany, aby dodać jasności do wnętrza. Użyj jasnych kolorów zmieszanych z czystą bielą. To pozwoli ci "poślubić" raczej kontrastujące odcienie. Obfitość bieli nie pozwoli im na konflikt ze sobą.

Interesujące projekty monochromatyczne są tworzone przy użyciu różnych tekstur. Na przykład lekki, prawie mleczno-szary zestaw doskonale pasuje do lnianego obrusu w kolorze naturalnym, stalowych urządzeń i podłóg w kolorze marengo. Rzucona na kanapę kożuchka zapewni uczucie przytulności i ciepła.

Jednocześnie taka kuchnia może być zawsze przekształcana kolorowymi zasłonami, serwetkami, naczyniami w jasnych kolorach.

Szara kuchnia jest przestrzenią dla wyobraźni i eksperymentów projektowych. Nic dziwnego, że artyści rozpoczynają naukę od 5 podstawowych odcieni szarości, a całe ich życie poprawia umiejętność posługiwania się tym kolorem, tworząc przestrzenne, wyraziste i przenikliwe obrazy.

Subtelności dekorowania kuchni w szarej palecie

Szara kuchnia - nietypowe rozwiązanie do wygodnego i funkcjonalnego pokoju. Kolor ten jest postrzegany jako symbol przemysłowego miasta, zatopionego w smogu licznych fabryk i samochodów. Ale paleta odcienia szarości jest dość zróżnicowana, a ponadto może uspokoić układ nerwowy człowieka.

Neutralność koloru pozwala uzyskać wnętrze z dowolną postacią:

 • Perły Notch sprawią, że projekt będzie ciepły i elegancki.
 • Niebieski komponent doda chłodu południowemu pomieszczeniu.
 • Kolor w odcieniach zieleni będzie przypominał głębiny morskie i sprawi, że pokój będzie romantyczny.
 • Brązowa linia dodaje ciepła, a jasnobrązowa drewniana podłoga pomoże stworzyć wrażenie przyjazne dla środowiska.

Wybierając projekt kuchni, używając jako głównego koloru szarego, musisz zachować ostrożność wybierając cień i jego towarzyszy, aby wnętrze nie stało się brudne.

Kombinacje odcieni: gdy solo szarości

Pomimo pozornej bezbarwności, paleta szarego koloru jest różnorodna, podobnie jak możliwe są duety z tym kolorem. Pomysły na ciekawe kombinacje pomogą znaleźć rozwiązanie dla każdego stylu, dowolnego wykończenia ściany, salonu połączonego z kuchnią.

Najbardziej odpowiedni szary kolor w nowoczesnych projektach. Tutaj jest czysto metaliczny, ponieważ to metal staje się centrum kompozycji. W tym zakresie występuje połysk. Matowa powierzchnia - priorytet takich stylów jak klasyczne, barokowe, vintage, country i prowansalskie.

Jako neutralny kolor, paleta szarości jest połączona z wieloma odcieniami:

 • Klasyczną opcją jest połączenie popiołu i białych odcieni. Białe mogą być różnorodne detale: stoły w jadalni lub salonie, tapety, blaty na blacie, kolor zasłon lub wzór na nich, odcień ścian, jak tło szarego zestawu słuchawkowego, płytka fartucha lub fasady na szarym tle ściany.

Połączenie szarości z bielą we wnętrzu kuchni.

 • Podobnie, kolor pyłu w odcieniach beżowych tonów jest połączony. Ale jeśli biel jest czystym, otwartym kolorem, to beż jest cieniem bardziej szlachetnym i surowym. Może być również głównym tonem dla szczegółów, takich jak zasłony, tapety, fartuchy płytkowe, blaty stołów i ornamenty lub malowanie ścian. Beżowy jest często obecny w pokoju na równi z szarym.

Kuchnia w odcieniach szarości i beżu z brązową podłogą.

 • Częściej wnętrze szarego koloru jest uzupełnione tymi samymi odcieniami: okazuje się opalizujący wzór w jednej skali, ale z zestawem tonów. Z reguły podłoga jest ciemniejsza - w tonacji kamienia naturalnego lub niestandardowej drewnianej powierzchni. Ściany lub tapety są malowane w najjaśniejszych odcieniach. Fasady mogą być różne - od jasnego popiołu do ciemnego antracytu. Kuchnia ustawiona w dowolnym odcieniu stanie się akcentem takiej kuchni. Płytka fartuchowa lub metalowa powierzchnia, która jest tu odpowiednia, blaty robocze lub stoły nablatowe, kolor zasłon może być jaśniejszy - zmieszany z innymi odcieniami lub z metaliczną powłoką.

Wnętrze kuchni w szarej palecie z popiołu w kolorze szarym.

 • Rzadko, ale czasami czasami stosuje się i brązowe oprócz popiołu. Jeśli beżowy odcień jest bardziej neutralny, wówczas czekolada lub naturalne lekkie drewno jest bardziej specyficzne w użyciu. Pojawią się organiczne złote opcje - żółta paleta, perła metaliczna. Dodadzą blasku i poczują otaczający luksus.

Kolory akcentów są nie mniej ważne niż towarzysze. Dzięki nim szara kuchnia ożywa i zyskuje swój charakter.

 • Organicznie wygląda jak połączenie szarości ze słonecznymi odcieniami. Żółta paleta nadaje kuchni radosną nutę. Szczegóły w pomarańczowych odcieniach sprawiają, że wnętrze jest cieplejsze i bardziej dynamiczne. Ale takie akcenty można ozdobić tylko kilkoma elementami: wzorem zasłon, kilkoma rozkładanymi sofami w salonie, ozdobnym zestawem słuchawkowym. Oznacza to, że będą to wyłącznie detale: żadna fasada, żadna tapeta, blaty nie będą lepiej malować w jednolitych tonach pomarańczowych. Zarówno żółta, jak i pomarańczowa gamma są bardziej organiczne w akcentach.

Realizacja idei szarego projektu z akcentami w odcieniach pomarańczowych.

 • Nowoczesne wzornictwo może wykorzystywać duet szarości i palety w odcieniach zieleni. Może być błyszczący i metaliczny, a soczysty, trawiasty odcień i głęboki szmaragd. Ciemnozielona może być podłoga, powierzchnia kamiennego blatu, częściowo fasady, a nawet dachówka fartucha. Takie kolorowe zasłony byłyby bardziej odpowiednie w retro-kierunkach. Następnie najlepiej matowe wykończenie ścian, mebli, wyposażenia kuchennego, w tym.

Jasnoszara paleta z dodatkiem innych odcieni w odcieniach zieleni.

 • Harmonijnie szara z różem i odcieniami bzu. Popiół może również zawierać takie nuty, które sprawią, że wnętrze będzie romantyczne i ażurowe. Liliowa paleta jest uniwersalna: połysk wygląda chłodniej, jak metaliczny, ale matowa liliowa powierzchnia sprawi, że kuchnia będzie przytulna.
 • Organicznie połączony z szarą skalą jest niebieska paleta. Jasne odcienie niebieskiego mogą stać się tłem dla popielatego zestawu słuchawkowego, a ciemnoniebieska gamma sprawi, że projekt stanie się bardziej tajemniczy, nawet jeśli zostanie użyty w szczegółach. Wygląda pięknie niebieski wzór, jeśli jest ozdobiony płytkami fartuch, jasnoszare fasady, wykończeniowe zasłony. Szara kuchnia w ciemnych kolorach stanie się jaśniejsza, ale jasną dekorację ścian i zestawu słuchawkowego można podkreślić ciemnoniebieską paletą. Może być ozdobą ściany akcentującej, rysunkiem zasłon i tapet w jadalni lub salonie.

Połączenie niebieskiego i szarego w kuchni.

 • Paleta czerwonych odcieni wymaga starannego użycia w każdym pomieszczeniu. Na tle szarości, skala ognia staje się mniej agresywna i przyjemniejsza dla oka. Akcenty Bordovye z łatwością uzupełniają kompozycje w jasnych odcieniach popiołu, a detale z czerwonym nadrukiem ozdobią każdy wzór.

Błyszcząca szarość z czerwonymi fasadami.

Pomysły na użycie jasnych detali i podstawowych wariantów wykończenia ścian i podłóg

Szara kuchnia, nawet w wersji monochromatycznej może być wielostronna, ale zazwyczaj używa akcentów i pełnowymiarowych duetów, które również mają miejsce na jasne i ciekawe rozwiązania.

Pomysły na ich realizację są różnorodne:

 • Harmonijny design w różnych odcieniach szarości. To wnętrze jest interesujące zarówno w matowej inkarnacji, jak i połysku. Rozcieńczony wzór może być odcieniem przeplecionym niebieskim, zielonym, pomarańczowym odcieniem. Odpowiednia i żółta paleta do przyciemnionego tworzenia indywidualnej skali. Szlachetna i wytworna szara perła w odcieniach beżu. Różnorodność odcieni pozwala realizować dowolne pomysły w jednej palecie.
 • Bardziej geometryczne sprawia, że ​​wnętrze jest w kolorze czarnym - obrzeża blatów, ramki na wzór ściany głównej, zestaw słuchawkowy itp. Takie linie podkreślają charakter solowego koloru, a także tworzą kontrastowe detale, które w tym trio mogą być białe lub beżowe, czerwone, niebieskie, pomarańczowe. Połączenie czarno-biało-szarego jest dziś często stosowane w nowoczesnych wnętrzach.
 • Niebieski połysk będzie interesującym dodatkiem do szarych metalicznych fasad. Pomysły na użycie skali niebieskiej są różne: od niebieskiego sufitu do szaro-niebieskiego cienia w kamiennej posadzce. Akcenty mogą pełnić rolę barw niebieskich: mogą to być w tym wazy, obrazy, ceramika, naczynia.
 • Ekstrawagancka będzie kuchnia w połączeniu z czerwoną i czarną paletą oprócz szarości. Czerwona farba kilka drobnych szczegółów - kilka poduszek na sofie w salonie, sprzęt kuchenny, ceramika. Niezależnie od tego, który styl zostanie wybrany, płytka fartucha może również być czerwona w miejscach otoczonych czarnym konturem. Szare metalowe fasady są często uzupełniane czarnymi piórami i podobnym wzorem na czerwonym tle we wnętrzu.

 • Liliowy element wnętrza może sprawić, że nawet najprostszy zestaw będzie wygodny i tajemniczy. Chociaż szare meble nie mogą być prymitywne. Nawet matowy szary popiel, wygląda luksusowo. Pomysły przy użyciu liliowej skali są wyjątkowe, ponieważ takie nuty mogą być zawarte w głównym kolorze, co sprawi, że kompozycja będzie szczególnie harmonijna.
 • Czerwone i kasztanowe nici drogiego drewna ze starym nalotem organicznie uzupełniają wnętrze retro w szarą paletę. Oczywiście połysk nie jest tu odpowiedni, dlatego fartuch najczęściej jest pokryty klasycznymi kaflami, na których może być również jasna ozdoba. Możesz go powtórzyć w salonie: jest to tapeta z deseniem, tekstylia, tapicerka, zasłony.
 • Wybór na korzyść szarych ścian lub zestawu słuchawkowego jest zawsze uniwersalnym rozwiązaniem, gdy podłoga, tapeta i szczegóły mogą być unikatowe: gdy zastosujesz tę samą ideę, możesz uwzględnić swoje preferencje, czy to paleta niebieska czy turkusowa, beżowe czy zielone odcienie . Wtedy wszystkie elementy wnętrza będą harmonijne - od dekoracji ścian w salonie po wzór ściany akcentującej w kuchni.

  Dodaj komentarz

  8 + 1 =