Nazwa kategorii

Piękne narzuty na łóżku

Narzuta na łóżku w sypialni: nowości w designie

Przytulnej sypialni nie można sobie wyobrazić bez dużego wygodnego łóżka, przykrytego piękną zasłoną. Przyciąga uwagę, nadaje ton całej sytuacji i podkreśla jej kierunek stylistyki. I odwrotnie - nieudana narzutka może zepsuć wrażenie najdroższego i stylowego wnętrza. Na szczęście, gdy dawno temu brakowało pościeli, ich wybór komplikuje tylko różnorodność modeli oferowanych przez rynek. W tym artykule dowiemy się, jakie nowe elementy znalazły się na łóżku w sypialni pojawiły się niedawno i pokazują je na zdjęciu w różnych stylach wnętrza.

Podstawą tkanin do szycia nowoczesnych pokrowców są nici naturalne i sztuczne. Łącząc je w różnych proporcjach i stosując różne warianty tkania, uzyskujemy różną gęstość i fakturę tkaniny.

Niemal każda naturalna tkanina ma syntetyczny lub mieszankę analogów i jednoznacznie jest powiedzieć, która z nich jest najlepsza. Naturalne materiały są przyjazne dla środowiska, hipoalergiczne, dobrze przepuszczają powietrze, ale siadają po umyciu, łatwo się marszczą i są mniej trwałe niż sztuczne.

Dodatki syntetyczne zwiększają wytrzymałość i elastyczność tkaniny, dzięki czemu lepiej zachowują kształt, dłużej zachowują atrakcyjny wygląd i są mniej zanieczyszczone. Ponadto tkaniny mieszane i sztuczne są tańsze niż naturalne, co również jest bardzo ważne.

Coraz częściej w sprzedaży można spotkać gotowe kołdry z takich materiałów, jak:

 1. 1 bawełniane i mieszane tkaniny o gęstym splocie o gładkiej powierzchni: grubej bawełnianej, popelinowej, satynowej, perkalowej, wiskozowej;
 2. 2 tkaniny bawełniane, wełniane i mieszane z reliefową powierzchnią: gobelinem, pique, żakardem;
 3. 3 jedwabne, mieszane i sztuczne tkaniny z wypełnieniem: jedwab, brokat, satyna, poliester;
 4. 4 naturalne, mieszane i syntetyczne tkaniny o miękkiej powierzchni: aksamit, aksamit, plusz, futro z krótką i długą drzemką;
 5. 5 tkanin syntetycznych z włókien poliestrowych: polar, mikrofibra, velsoftware.

Tkaniny z pierwszych trzech grup są estetyczne, trwałe i łatwe w pielęgnacji. Z nich dobiera się najróżniejsze stylowe narzuty, które nadają się zarówno do prostych i zwięzłych, jak i do luksusowych i bujnych wnętrz.

Modele fleecy i futra są stylowe i drogie. Przyciągają jednak kurz, a większość z nich wykazuje jedynie pranie chemiczne. Ponadto, jeśli często leżą na takiej welony, futra i runa (zwłaszcza naturalnym) szybko tracą estetyczny wygląd: w stos will „łyse plamy” i zmierzwione futro.

Kapturki z polaru i mikrofibry wyglądają na rustykalne, więc lepiej będzie przypisać je do racji dywanów. Ponadto są one zbyt lekkie i bardziej odpowiednie dla dzieci i nastolatków.

Moda na pościel i akcesoria nie jest tak zmienna jak na ubrania. Niemniej jednak, każda pora roku przynosi kilka nowych nut i kolorów. Uwzględniono je w najnowszych trendach mody.

"Naturalne" kolory. " W modzie naturalnych ziemistych i grzybów odcieni, wyciszony i bogatych, ciemnych kolorach: granatowy, fioletowy, oberżyny, malachit, antracyt-czarne i wszystkie odcienie szarości, od rozcieńczone i jeśli bielone czas do luksusowego srebrno-szarym i koloru mokrym asfalcie. Takie narzuty są najczęściej szyte z materiałów monofonicznych z wyściółką i wyglądają naprawdę luksusowo i kosztownie.

Wiązanie ręczne lub maszynowe. Korzystne są monofoniczne nakładki z dużym wzorem reliefowym, oprawione z nici bawełnianych lub syntetycznych lub grubej wełny. Ręcznie robione narzuty są szczególnie popularne. Nie muszą wyglądać idealnie. Małe wady, które pozwalają niezbyt doświadczonym potrzebom, są uważane za najważniejsze i wręcz mile widziane. Nie traci popularności i narzuty, zebrane z dzianinowych motywów kwadratowych. Pożądane jest, aby różniły się one nie kolorem, ale wzorem i tym, jak będzie on obszerniejszy, tym bardziej będzie wyglądał koc.

Technika patchworku. Patchwork w patchworkowym stylu jest uszyty z rozłącznych strzępów zgodnie z zasadą mozaiki. Pewnego razu kołdry z patchami były uważane za los ubogich i były zrobione ze skrawków materiału pozostawionych po ubraniu i pościeli. Dziś Pechvork jest niezależnym gatunkiem sztuki dekoracyjnej, a do szycia welonów z patchworku stosuje drogie tkaniny naturalne o satynowym splocie, charakteryzujące się gładką powierzchnią i zwiększoną gęstością.

Drukowanie zdjęć. Do niedawna drukowanie zdjęć na tekstyliach było trudne do wykonania, kosztowne i było dostępne dla kilku. Dziś możesz zamówić koc z dowolnym rysunkiem, jaki lubisz (z obrazka z błyszczącego czasopisma na zdjęcie ulubionego psa) w każdym mieście. Najlepiej stosować mokry jedwab drukarski (100% poliester). Dobrze trzyma formę, nie zgniata i ma gładką błyszczącą powierzchnię, na której świetnie wyglądają wszelkie obrazy. Drukowanie zdjęć odbywa się na runie, ale ta tkanina, jak już wspomniano powyżej, jest bardziej odpowiednia dla dzieci, aw sypialni dla dorosłych wygląda nieco rustykalnie.

Kwiaty i motyle wykonane z tkaniny. Luksus wciąż znajduje się w trendzie. Ale straciła agresywność i stała się bardziej wyrafinowana. Hafty z koralikami i lureksem, złote frędzle, monogramy z dżetów stopniowo spadały w tle, a eleganckie dodatki tekstylne zastępowały je. Gładkie kolorowe koce wykonane z naturalnego lub sztucznego jedwabiu, bogatych ciemnych kolorach: niebieski, bordowy, gruntowego szmaragdowe ozdobić kwiaty i motyle wykonane z tej samej tkaniny. Od nich trudno jest oderwać wygląd, a takie produkty wyglądają bez przesady niesamowite.

Złożone wzory kolorów. Jasne, kolorowe, które zawierają prawie wszystkie kolory tęczy, rysunki na tkaninie są dziś nie mniej popularne niż monochromatyczne. Najważniejsze, aby zrozumieć, że każdy styl ma własną publiczność, a to, co organiczne, na przykład wnętrze nowoczesne w klasycznej oprawie będzie wyglądało jak wulgarne. Bujne bukiety kwiatowe, paski Missoni, klatka Madras, tatar, Paisley - wszystko jest w porządku, co jest jasne i złożone. Najważniejsze, aby dopasować wnętrze. Ale są wyjątki. Drapieżne wzory na skórze węża i skórze dzikich zwierząt należą już do przeszłości.

Ścieg. Pikowanie może obejmować każdy model. Ścieg pozwala w najkorzystniejszym świetle podkreślić teksturę i wzór tkaniny, stworzyć własny wzór, jeśli jest monochromatyczny, nadaj mu objętość. A ze względu na to, że do zamocowania potrzebne są trzy warstwy materiału (dekoracyjny, wypełniacz i podszewka), a jednocześnie izolują koc. Jako wypełniacz najczęściej używany jest podkład. Niedawno pojawiła się nowa technologia - ścieg ultra-stepu. Pozwala na zamocowanie pokrywy z wypełniaczem bez gwintów metodą połączenia termicznego. Jest bardzo trwały, estetyczny, wytrzymuje wielokrotne mycie, ale nadaje się tylko do tkanin o niskiej temperaturze topnienia, które zawierają nie mniej niż 30% włókien syntetycznych.

Ruches i falbanki. Tradycyjnie, marszczenia i rzęsy szyły tylko brzegami zasłony, a teraz często ozdabiają ją całkowicie. Taki koc uszyty z nie zbyt gruba jedwabiu lub satyny, posadzone na podszewce, bogato ozdobione marszczeniami, falbankami, marszczeniami i falbankami. W zależności od wyobraźni projektanta, są one szyte równolegle, zygzakiem, obwodowo, w sposób ciągły lub we fragmentach. W rezultacie zasłona staje się ogromnym świątecznym ciastem z bitą śmietaną i może stać się ozdobą każdej sypialni urządzonej w romantycznym stylu.

Nowoczesne piękne narzuty na łóżku w sypialni to przede wszystkim ciekawe tekstury i kolory tkaniny. Ich kawałki i modele nie różnią się od siebie i mają tylko kilka podstawowych opcji, takich jak:

Narzuta o prostokątnym kształcie. Dla prostej formy lakonicznej i braku dodatkowych szczegółów, takie modele nazywane są czasami narzutami. Mogą być jednowarstwowe, dwuwarstwowe (gładkie i pikowane). Opis jednowarstwowe naszyte od grubości, grubość wystarczającą tkaniny: tkaniny żakardowe pika, poliestru, runa i futro tkanin wełnisty górnej i podwójne warstwy i pikowaną wzór cieńszych i mieszanych tkanin naturalnych. Bardzo często są one łączone: wierzch wykonany jest z drogiego i dekoracyjnego materiału, a tylna strona jest tańsza, ale zawsze przyjemna w dotyku.

Dwustronna narzutka. Niektórzy mylą dwustronne i dwuwarstwowe narzuty na łóżka. W rzeczywistości różnica między nimi jest oczywista. Modele dwuwarstwowe mają stronę przednią i stronę odwrotną, a dwustronnie obie strony mają twarz. A te ostatnie można uszyć z tkanek jednego gatunku, a następnie nie ma żadnej różnicy, po której stronie je układać, i można je wykonać z różnych tkanin, różniących się nie tylko kolorem, ale również fakturą. Ten kocyk daje ci możliwość wyboru. Aby dodać nowe kolory do wnętrza, wystarczy je odwrócić. Pokrowce na poduszkach również w tym przypadku lepiej uszyć w dwóch kopiach, a także zmienić je w zależności od nastroju.

Narzuta na kapę. Ten model całkowicie obejmuje pościel i pozostawia otwartą ramę i nogi łóżka. Stosuje się go do łóżka ozdobione ażurowym rzeźbienia, tapicerowane skórą naturalną lub wykonane z pięknych i drogich materiałów: tkanin rattanu, mahoniu, blisko, że z niecierpliwością na to nie ma sensu. Kołdry w formie pokrowca są dwojakiego rodzaju. Pierwszy podobny do pokrywy, przy czym wysokość 5-10 cm większa niż grubość materaca, i umieścić w nim, jak również pokrywa pole prostokąta. Pokrowiec drugiego typu jest nie tylko naciągnięty na materac od góry, ale jest również uzupełniany pod nim. W rezultacie wydaje się, że materac znajduje się całkowicie w pokrywie. Ten model najlepiej nadaje się do łóżek na podeście.

Narzuty z widokiem. Tłumienie - szeroka ozdobna falbanka, opinająca zasłonę wokół obwodu. Ten elegancki, bardzo piękny welon najlepiej pasuje na wysokie łóżko z grubym materacem. Nadzór się dzieje:

 • Ścisłe. Gładka falbana z kontrafałdą tylko na rogach i bardzo rzadko w środku z każdej strony;
 • Drapowany. Zbiór składający się z kilku wspaniałych fałd, rozmieszczonych wzdłuż całego obwodu zasłony;
 • Plisowana. Fałdy na takiej szczelinie są wykonane w postaci dużego licznika lub jednostronnego szerokiego pofałdowania.

Sama okładka może być prosta lub pikowana, wykonana z tej samej tkaniny co spojrzenie lub różni się od niej kolorem i fakturą. Możesz fantazjować na ten temat w nieskończoność i dla każdego wnętrza wybrać odpowiedni kocyk z różdżką. Na przykład, bardzo imponujące wygląda pikowany jedwabny kołdrę i szerokie, wiszące w dół do podłogi drapowane falbany organzy lub szyfonu lub kolorowe narzuty patchwork i falbany z proste i gładkie szyte na dnie jego barw warkocz.

Pamiętasz, jak nasze matki nauczyły nas, jak podnosić torebkę na buty, rękawiczki na czapkę, a także zasłonę i dywan? Dzisiaj wszystko jest inne. Przed podjęciem decyzji, który koc pojawi się na łóżku w sypialni, przyjrzyj się zdjęciom najciekawszych nowości oferowanych przez projektantów. Twierdzą, że nowoczesna moda nie jest zbyt konserwatywna. Nie ma w nim ścisłych tabu i zakazów. Mimo to wskazane jest przestrzeganie podstawowych zasad przy wyborze zasłony.

Przed zakupem lub zamówieniem nowego koca należy zmierzyć długość, szerokość i wysokość łóżka. Za pomocą tych parametrów określ minimalny rozmiar zasłony. W celu pokrycia pościeli, dodajemy koc i materac do nich po 10-15 cm z każdej strony. Ale ponieważ większość modeli łóżek ma zagłówek, długość zwiększa się tylko z jednej strony.

W ostatnich latach narzuty na łóżka pięknie spływały na podłogę. Aby osiągnąć taki efekt, należy pokryć wysokość łóżka z leżącym na nim płótnem, raz na długości i dwa razy wyżej, do podstawowych wymiarów kurtyny. Aby pokryć się lekko na podłodze (jest to również bardzo modne), musisz dodać 10-15 cm więcej do uzyskanych wymiarów.

Zazwyczaj kolor zasłony jest wybierany według jednego z trzech schematów.

W tonie pierwotnego koloru wnętrza. W tym przypadku podstawowy kolor koca powtarza odcienie dominujące w otoczeniu lub jest czymś pomiędzy dominującymi kolorami we wnętrzu. Jeśli więc sypialnia jest niebiesko-biała, wybierz niebieską zasłonę, beżowo-brązową kość słoniową, niebiesko-zielony turkus.

W tonie ścian. Wnętrze, wykonane w jednym kolorze, wygląda płasko i bez twarzy. Dlatego wybierając koc na tapetę lub jakiekolwiek inne pokrycie ścienne, ważne jest, aby upewnić się, że ściany i dodatki tekstylne są w tym samym zakresie kolorów, ale różnią się o kilka tonów. Kolor, który jest identyczny z całą sytuacją, jest dozwolony tylko w przypadku, gdy odgrywa rolę tła, na przykład tapeta jest monochromatyczna, a okładka ze wzorem i na odwrót.

Ton zasłon. Narzuta na zasłony dobierana jest dość często, ponieważ dzięki tej decyzji można uzyskać bardzo ciekawy i niezwykły efekt. Ważne jest również, aby pamiętać, że kolory tkanin powinny różnić się o kilka tonów, a jeśli są identyczne, wzór musi znajdować się na pokrowcu lub zasłonach.

Wiele osób, z jakiegoś powodu, jest pewna, że ​​zasłona powinna być tego samego koloru lub co najmniej w zakresie kolorów jak zasłony. Są w błędzie. Ta sama tkanina dla całego środowiska sprawia, że ​​wnętrze jest nudne i konserwatywne. Technika ta jest uważana za przestarzałą i używam jej bardzo rzadko i ostrożnie, głównie do wnętrz wykonanych w stylu country i prowansalskim.

Dziś zasłony i narzuty różnią się kolorem i fakturą, ale ważne jest, aby pamiętać, że nie powinny wizualnie kolidować ze sobą. Istnieje kilka rozwiązań:

 • W sypialni urządzonej w dwóch podstawowych kolorach, wybierz zasłony w jednym z nich, a drugą zakryj. Tak więc w niebieskozielonej sypialni odpowiednie są niebieskie zasłony i zielona zasłona, w brązowo-beżowych, odpowiednio beżowych zasłonach i brązowym welonie lub odwrotnie.
 • Kolor zasłon powtarza się w wzorach na kołdrze. Ta technika projektowania jest najbardziej popularna. Na przykład, jeśli zasłony w sypialni są niebieskie, a ściany są bladoniebieskie, kocyk może być niebieski na niebieskim pasku. Dlatego jego główny kolor jest wybierany pod ścianami, a wzór powiela kolor zasłon.
 • Jeśli nie lubisz eksperymentować i szanować klasycznej tradycji, szyć zasłony i narzuty z tkanek towarzyszy. To znaczy, stwórz coś monochromatycznego i coś w tym samym kolorze, ale ze wzorem.
 • Kiedy zasłony i narzuty w sypialni mają różne kolory i nie powtarzają się w pozostałej części atmosfery, muszą "zaprzyjaźnić się" z dodatkowymi elementami dekoracyjnymi: poduszkami, ścieżkami, kilofami, lambrekinami. Na przykład, jeśli zasłony są zielone, a zasłona jest żółta, wąska zielona ścieżka lub poduszki z zielonymi pokrywami są umieszczone na łóżku, a zasłony są uzupełnione żółtymi wybrzuszeniami lub żółtymi kilofami.
 • Inną uniwersalną metodą jest zakup pokrowca z niezapomnianym projektem: nietypowy wzór, akcentujący kolor lub wyrazista faktura.

Może to być model z paskami Missoni, nietypowym nadrukiem fotograficznym lub futrzaną osłoną z kolorowym długim włosiem. Istnieje wiele opcji. Takie koce są samowystarczalne, nie wymagają wsparcia, a zasłony w tym przypadku mogą być dowolne.

Każdy obiekt przenosi swoją energię do środowiska i może przekształcić go w lepszą i gorszą stronę. Dlatego nie ma potrzeby spieszyć się z zakupem koca. Najpierw spójrz na nowości oferowane w sklepach internetowych, przeglądaj modne katalogi, wyobraź sobie, jak model, który chcesz, będzie wyglądał w rzeczywistości. To z pewnością pomoże Ci wybrać własną, idealną narzutę na sypialnię, która przetrwa wiele lat.

Plusy i minusy wszelkiego rodzaju wypełniaczy do koca. Wskazówki dotyczące właściwego wyboru.

Narzuta na łóżko do sypialni - 70 pięknych pomysłów

Im piękniejsza i bardziej luksusowa będzie, tym piękniejsza i szlachetniejsza będzie sypialnia.

Głównym przedmiotem każdej sypialni jest łóżko, a narzuta na łóżko akcentuje większość uwagi. Im piękniejsza i bardziej luksusowa będzie, tym piękniejsza i szlachetniejsza będzie sypialnia.

Narzuta na łóżko do sypialni

Górne i dolne pokrowce na sypialnię mogą być wykonane z różnych materiałów, albo zasłona może być symetryczna, to nie ma znaczenia, z której strony jest pokryta. Narzuta z dwustronnym wzorem daje ci wybór - dziś możesz zrobić łóżko z jedną stroną zasłony, a jutro - drugą, a za każdym razem wnętrze sypialni będzie wyglądać inaczej.

Elegancko wyglądaj narzuty na łóżko z falbanką. Taśmy, brzegi i koronki nadają welonowi wykwintny wygląd. Zamiast marszczenia można podnieść zasłonę z włóczkowym, może być surowa i bujna, pikowana i figurowana. Szpiegowanie pełni ważną funkcję - ukrywa szkielet łóżka.

Aby skomponować kompozycję, możesz wybrać kilka poduszek wykonanych z podobnej tkaniny lub kontrastujących z nią. W zimnym sezonie rozgrzewają się dobrze. pikowane narzuty na łóżka z podszewką. Szwy na kołdrze nadają jej kształt i tworzą objętość. Jeśli masz w swoim arsenale kilka okładek w różnych kolorach i stylach, zawsze możesz odświeżyć wnętrze swojej sypialni i w każdej chwili możesz zmienić znudzony wygląd.

Narzuty z satynowych tkanin i puszyste zasłony zapewnią dodatkowy komfort w sypialni. Spójrz na wspaniałe poszewki, które przylegają do podłogi, mogą być dobrze połączone z gęstymi zasłonami. Takie narzuty również wyglądają dobrze z poduszkami wykonanymi z podobnego materiału.

Narzuta na sypialnię - bardzo ważny element, przedmiot ten będzie ukryty przed wścibskimi oczyma i musi zostać wybrany z należytym uwzględnieniem indywidualnych życzeń i preferencji. Wybierając okładkę, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników.

Jak wybrać pokrowiec na sypialnię

 1. Po pierwsze, musisz wybrać zasłonę, w zależności od wielkości łóżka i pokoju. Jeśli pokój jest mały, lepiej jest wybrać koc na kolor mebli i ścian, w przeciwnym razie łóżko wypełni wizualnie całą objętość pomieszczenia i nie będzie wyglądało bardzo estetycznie.
 2. Po drugie, musisz wziąć pod uwagę temperaturę i oświetlenie pokoju. Jeśli pomieszczenie jest zimne i ciemne, lepiej jest wybrać pokrycia ciepłych odcieni, jeśli pomieszczenie jest ciepłe i lekkie, można zastosować monochromatyczną okładkę w pastelowych kolorach.
 3. Po trzecie, nie daj się zwieść bardzo zimnym tonom i błyszczącym materiałom, w przeciwnym razie łóżko będzie wyglądać ponuro, co nie przyczyni się do stworzenia przytulnej atmosfery.
 4. Po czwarte, jeśli chcesz odświeżyć wygląd sypialni, podnieś zasłonę za pomocą interesujący wzór lub wzór.

Kup lub uszyć narzutę na łóżku i zasłonach

Kilka słów na temat krawiectwa. Jeśli chcesz przynieść coś wyjątkowego do sypialni, najlepiej uszyć niestandardową narzutkę. Odbywa się to przez specjalistyczne atelier lub specjalne działy w sklepie z tkaninami, gdzie można już uzyskać porady dotyczące wyboru tkaniny i funkcji szycia pościeli z niego.

Oprócz pokrowca można również suszyć zasłony osobno. W ten sposób można wykonać pełną kompozycję koc - zasłony. W przypadku naprawy, przeniesienia lub wymiany mebli w sypialni, wygodnie będzie zamówić indywidualne szycie zasłon i zasłon, dzięki czemu można samodzielnie modelować wnętrze tego pomieszczenia w najdrobniejszym szczególe.

Szycie narzut i zasłon, oczywiście, potrzebujesz w jednym atelier, tk. wtedy technologia szycia będzie przestrzegana i nie będzie różnicy między produktami. Szycie narzut i zasłon to ściśle indywidualna procedura, w której musisz ściśle współpracować ze wszystkimi momentami i drobiazgami z pracownikami pracowni.

I możesz samodzielnie uszyć narzuta na łóżku! A potem twoje duchowe ciepło, które pochłonie w sobie narzuta na sypialnię, rozprzestrzeniać się po całym pokoju, tworząc przytulność, harmonię, pomyślną aurę.

Jeśli chcesz zrobić doskonały prezent dla swoich bliskich, to pled lub narzuta na sypialnię zawsze będą aktualną opcją. Mogą być w różnych kolorach i fakturach - od klasycznych po nowoczesne, najbardziej popularna dziś jest tak zwana "szkocka". Te narzuty i koce mają kraciastą kolorystykę w odcieniach czerwieni i zieleni i idealnie pasują do większości wnętrz sypialni. Wybierając te akcesoria, lepiej dać pierwszeństwo produktom wykonanym z naturalnych materiałów, wtedy nie będą powodować alergii i będą przyjemne dla organizmu.

Narzuty na podwójne łóżko: zdjęcia

Zakończono naprawy, zaistniały niepokoje związane z wyborem stylowego projektu, poszukiwanie niezawodnych mistrzów, zakup wysokiej jakości materiałów. Aby uwypuklić stworzone elementy projektu, aby nadać sypialni wdzięk i przytulność można zrobić za pomocą produktów tekstylnych, wśród których duża część zajmuje coverlet.

To może pomóc jak zwiększyć estetyczne postrzeganie wyniku napraw i zniszczyć wizerunek stylowym budynku. Nowoczesne, piękne i wysokiej jakości koce na podwójnym łóżkiem w zdjęcie, pokazują, jak różnorodna jest ich zakres (patrz również: Jak wybrać koc na podwójne łóżko).

Ponieważ pokrowce są związane z obiektami, które są w bezpośrednim kontakcie z ludźmi, muszą spełniać wymagania norm, być przyjazne dla środowiska, nie zawierają toksycznych składników. Jest to szczególnie ważne w przypadku produktów dla dzieci.

Jakość krawiectwa i materiału, z którego wykonane są narzuty są wymagane, aby zagwarantować długą żywotność, możliwość prania i czyszczenia na sucho. Produkty w tym przypadku nie powinny zmieniać rozmiaru, koloru, wyglądu, początkowych parametrów jakościowych.

W sypialni jest specjalny pokój przeznaczony do relaksu i relaksu. Wybór narzuty na łóżko powinien być dokonywany z uwzględnieniem specyfiki tego pokoju. Powinien być przyjemny w dotyku, piękny i stylowy, aby wywoływać przyjemne emocje, przyczyniać się do tworzenia komfortu i wygodnych doznań.

Szeroka gama narzuty można łączyć w kilka grup, w zależności od różnych cech.

Zgodnie z materiałem produkcji:

Produkty można podzielić na dwie główne grupy:

 • z tkanin naturalnych, bawełnianych, jedwabnych, wełnianych, mieszanych;

 • z materiałów sztucznych i syntetycznych, jedwabiu, wiskozy, poliestru, futra, polaru, odmian włosowych.

Według rodzaju wykończenia:

Wyróżnij gładko barwione próbki, z nadrukowanym, tkanym, żakardowym wzorem, wydrukowane przy użyciu metody drukowania zdjęć.

Produkty struktury wielowarstwowej można pikować w postaci pasków, figur geometrycznych, złożonych wzorów.

Ci, którzy kochają różnorodność i częste zmiany w sytuacji, takie jak dwustronne narzuty, o różnych kolorach lub powierzchniach wykończeniowych. Do klasycznych wnętrz nadają się modele wyposażone w marszczenia, falbany, pędzle, kokardy, warkocze.

Ponieważ podwójne łóżka różnią się zarówno w długości i szerokości, obejmuje też są dostępne w różnych rozmiarach. Środek standard jest uważany za wskaźnik 200h220 cm Produkt nadaje się do łóżka z dwoma oparciami i minimalnej szerokości 160 cm dla większych próbek wytworzonych odmian .. 200x240 220h240 cm cm cm 240h260, 260h270 cm lub więcej. Przy wyborze najlepszego produktu, należy pamiętać, że parametry powinny być objęte więcej niż wielkość złoża, do powieszenia, zamknij pościel i klatkę.

W formie zwisającej części:

Są to produkty o prostokątnym kształcie, uniwersalne, odpowiednie dla modeli z jednym i dwoma plecami.

Jeżeli łóżko ma oparcie umieszczone w głowicy, do takich gatunków wytwarzanych obejmuje większe lub mają w kształcie litery U lub zszyte lambrekiny falbankę, co umożliwia umieszczenie w łóżko z trzech stron.

Ceny narzuty są różne i różnią się w zależności od rodzaju tkaniny, wykończenia, wielkości. Średnia cena podwójnego produktu waha się od 1000 do 2000 rubli.

Kup narzuty mogą być oparte na osobistym guście, poziomie bezpieczeństwa, wymaganiach wybranego stylu dekoracji.

Istnieje kilka zasad, na podstawie których łatwo jest wybrać model, którego potrzebujesz:

 • Tradycyjnie kolor produktu, jego wzór, wzór i wykończenie są wybierane w tym samym zakresie z zasłonami, z tego samego materiału lub z nim harmonizującymi;

 • Formę i kolor dobiera się analogicznie do palety barw ścian;

 • odcień jest wybrany zgodnie z kolorystyką mebli;

 • kolor jest wybrany w ogólnej kolorystyce wnętrza;

 • Wybór opiera się na kontraście kolorów peleryny i odcieniu dekoracji sypialni.

Szeroki wybór próbek pozwoli każdemu właścicielowi wybrać produkt zgodnie z jego gustem, ceną, kolorem, jakością. Taki koc może udekorować sypialnię i dopasuje jej wnętrze.

 • Wnętrze pokoju w hostelu
 • Połączenie kolorów podłogi i drzwi
 • Pułap w salonie

Musisz być zalogowany, aby opublikować komentarz.

Dodaj komentarz

6 + 4 =