Nazwa kategorii

Kuchnia Salon 15 kwadratów Design

Projekt kuchni-salon 15 kwadratów: style i opcje

Kuchnia-salon o powierzchni 15 m2. m może być dość przestronny, pod warunkiem, racjonalne rozmieszczenie mebli uczyni ciekawy projekt na dość małej powierzchni jest trudne, ale jest to możliwe, trzeba tylko podjąć wysiłek, aby uzyskać prawidłowy podział na strefy, a członkowie rodziny byłoby wygodnie w pokoju. Jeśli ktoś nie jest zaznajomiony ze sztuką projektowania, lepiej jest szukać pomocy u profesjonalisty, który pokaże najbardziej opłacalne i odpowiednie opcje.

Przed przystąpieniem do planowania pomieszczenia o powierzchni 15 m 2 należy go dokładnie i dokładnie zmierzyć. Jeśli planowane jest stosowanie sufitów napinanych lub konstrukcji gipsowo-kartonowych, należy wziąć pod uwagę podobne momenty w celu obliczenia i prawidłowego zamówienia rozmiaru mebli. Eksperci zalecają rozważenie różnych opcji, przez które konieczne będzie oddzielenie stref.

Połączony salon dzienny o powierzchni 15 m 2 wymaga wykonania mebli zgodnie z dostarczonymi parametrami, dzięki czemu istnieje idealne połączenie szafek między sobą, bez marnowania cennej przestrzeni.

Zaleca się osobne oświetlenie przestrzeni roboczej w kuchni, a także w salonie

W zależności od wysokości sufitu obliczany jest również rozmiar mebli kuchennych. Oprócz głównego oświetlenia w środku kuchni, należy wziąć pod uwagę i dodatkowe źródła światła - światła punktowe pomogą w tym rozwiązaniu. Mogą być zlokalizowane w całym pomieszczeniu i pomogą w sytuacji, w której główne oświetlenie jest wyłączone - tworząc przytłumione światło i romantyczną atmosferę. Jeśli są umieszczone wyłącznie nad obszarem roboczym, możesz zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną. Na etapie planowania eksperci doradzają również, aby zapewnić instalację dodatkowych urządzeń do wygodnej pracy - okap, kuchenka mikrofalowa, piekarnik.

Pokój lub salon, który ma niewielką powierzchnię i dobry design, stale chce się nieco zwiększyć. Pomóż w rozwiązaniu tego problemu poprawnie dobranych kolorów. Jasne kolory i odcienie, prawidłowo połączone z beżem, szarością, złotem lub czernią, dodadzą brakującą objętość, a kuchnia wypełni się światłem.

Kuchnia mieszkalna 15 m2. m: plan piętra

Przed rozpoczęciem planowania kuchni, która jest połączona z salonem, należy odpowiednio i jakościowo przeprowadzić prace przygotowawcze - wyrównać ściany, sufit, zwiększając liczbę wizualnych liczników. Interesujące jest połączenie kilku rodzajów tapet, różniących się fakturą i kolorem. Najnowocześniejszą i interesującą opcją do prac naprawczych na suficie jest zastosowanie konstrukcji zawieszenia i naciągu.

Planując kuchnię z salonem, większość powierzchni powinna zostać przeznaczona na salon

Eksperci radzą zwrócić uwagę na gamę kolorów, ponieważ niektóre odcienie mogą się zmieniać pod wpływem różnego oświetlenia.

Ale jakość przewodów elektrycznych powinna być na pierwszym miejscu, ponieważ tutaj wszystko jest połączone z bezpieczeństwem. Najbardziej nowoczesny i spektakularny będzie podział na strefy za pomocą blatu barowego, który podzieli dwie części pomieszczenia na strefę do pracy i odpoczynku. Ważne jest również, aby zainstalować odpowiednią pokrywę sufitu, ponieważ parowanie stale występuje w kuchni i trzeba wziąć ten fakt pod uwagę, aby nie zepsuć nowej naprawy w krótkim czasie.

Budujemy prawidłowo: kuchnia-salon o powierzchni 15 m 2

Aby zorganizować mały pokój jest możliwe, wystarczy dokładnie zaplanować projekt. Ściany najlepiej wykonać w jednej z niedrogich opcji - płytek ceramicznych, tapety lub podkładu, odpornych na zmienne temperatury wilgotności. Jeśli właściciele mają małe pomieszczenie, lepiej ograniczyć się do minimalnej ilości mebli i urządzeń, wtedy w pokoju nie będzie bałaganu.

Połączenie ścian przy użyciu różnych kolorów tapety o przeciwnych kolorach, płytek z malowaniem, zapewni oryginalność pomieszczenia i będzie najbardziej komfortowe w pielęgnacji.

Do kuchni-salonu nie było monotonne, kuchnia może być wykonana w ciemnych kolorach, a salon - w jasnych kolorach

Podłogi są uważane za płytki ceramiczne. Nie tylko wykazuje odporność na zewnętrzne uszkodzenia, ale jest również łatwy do czyszczenia, ma różnorodne wzory i jest łatwy w instalacji. Kwadratowy kształt i odpowiedni układ ułatwiają ustawienie go nawet niedoświadczonemu specjaliście.

Eksperci doradzają przed angażują się w przebudowy budynku mieszkalnego, należy skonsultować się z projektantem i zrobić projekt, ponieważ istnieje ryzyko, złamać integralność struktury, która może doprowadzić do zniszczenia. Przed podobnymi naprawami konieczne jest otrzymanie dokumentu, w którym jest on uprawniony do przeprowadzenia ponownego planowania dostępnych kwadratów. Jeśli tego nie zrobisz, możesz otrzymać pokwitowanie dotyczące kary.

Jeśli nie masz doświadczenia w projektowaniu, najlepiej skontaktować się z organizacją projektowania i budowy

Wybór właścicieli oferuje dużą liczbę stylów, które można zaimplementować.

Tutaj odpowiednie będzie kilka szafek w pastelowych odcieniach i, dodatkowo, najbardziej potrzebna technika. Wśród kolorów musi być jasno beżowy, musztardowy, brązowy. W tym stylu króluje ciepło i wygoda, a dodatek obrusów i serwetek doda odrobinę romantyzmu.

Białe meble, surowe formy są charakterystyczne dla tego typu konstrukcji. Lekkie meble mogą wizualnie powiększyć niewielką przestrzeń, wypełniając ją światłem, ale trzeba uważać na dodatkowe odcienie, aby nie tworzyć atmosfery oziębłości i surowości.

W obfitości prostych mebli, kwiatów, liderem wśród nich jest lawenda, która charakteryzuje romantyzm Francji i pozwala zrelaksować się tutaj zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Połączenie różnych stylów w jednym sprawi, że wnętrze będzie nie mniej tajemnicze i piękne.

Surowość linii, przewaga odcieni szarości, stali i czerni, bogactwo nowoczesnych technologii oznacza znaczną ulgę w życiu współczesnego człowieka.

Najrzadziej stosowany w kuchniach, najczęściej używany w salonach lub sypialniach. Wcielenie takiej idei jest możliwe tylko wtedy, gdy dana osoba rzadko przygotowuje i nie wymaga obecności różnych instrumentów, ograniczając się tylko do najbardziej potrzebnych pozycji.

Aby oddzielić kuchnię od salonu, używana jest mała ścianka z płyt gipsowo-kartonowych, na której można powiesić telewizor

Podczas tworzenia kuchnią i salonem połączonym z nią, konieczne jest, aby dbać o instalację nowoczesnej i potężnej rysunku, z powodu odparowania i pary z żywności podczas gotowania nie może, jak obecny, który jest w pobliżu lokalu. Stworzenie połączonej kuchni z salonem sprawi, że wnętrze będzie tajemnicą, a właściciele będą wyglądać stylowo i nowocześnie. Takie jak przebudowa jak początkujących rodziców podczas gotowania może być łatwo opiekować się małym dzieckiem, nie odrywając się od procesu pracy.

Meble mogą być wykonane przy użyciu jasnych detali - poduszek, kapek, narzut, oryginalnych obrusów - to stworzy pewną harmonię i przytulność.

Nowoczesna kuchnia-salon 15 kwadratów, projekt (wideo)

Podsumowując, zauważamy, że obecność świeżych kwiatów w wazonach, jedno lub kilka obrazów z martwym życiem doda żywiołowości do atmosfery, dając radość i poprawiając apetyt dla wszystkich członków rodziny. Jeśli rodzina planuje zaoszczędzić pieniądze, prace naprawcze najlepiej wykonywać samemu, ale z powodu nieznajomości pewnych niuansów może to potrwać nieco dłużej. Wykwalifikowany zespół mistrzów poradzi sobie w krótkim czasie bez problemów, ale może wymagać znacznej ilości pieniędzy, ale szybko można cieszyć się z rezultatu.

Projekt kuchnia-salon o powierzchni 15 metrów kwadratowych. m

Kuchnia-salon już dawno przestała być czymś wyjątkowym. Pierwszy studio pojawiła się w latach 20. ubiegłego wieku z lekką rękę architekt Ludwig Mies van der Rohe, który zaproponował, aby połączyć przestrzeń życiową, usuwając wszystkie wewnętrzne ściany domu. pasja masa zburzyć ścianę między kuchnią a salonem mieliśmy na 90.. Ale jeśli pierwszy jest rozwiązanie problemów mieszkaniowych zapewnia komfort dla estetów indywidualistów i młodych par bezdzietnych dzisiaj z nowym stylem życia, nadejście silnych ekstraktów, ciche i funkcjonalnego sprzętu, praktyczne i nieograniczone w swojej palecie kolorów, materiałów w otwartej przestrzeni coraz częściej przerywać wybór zwykłych rodzin.

Zalety kuchni w salonie:

 • wizualny wzrost w przestrzeni;
 • pojawienie się dodatkowego oświetlenia (okna stają się większe);
 • wygoda w odbiorze gości;
 • zwiększyć strefę kontroli i komunikacji;
 • ekskluzywny projekt.

Wybierając połączone studio, stosunkowo powszechne dla wszystkich w rodzinie diety, odpoczynku i stosunku do czystości. Po tym wszystkim, czyste, do mycia, czas położyć wszystko na półki i szuflady mają utrzymać się na dźwięk wody lub ekstraktu nie rozprasza i irytuje podczas oglądania telewizji, przygotowanie lekcji lub przyjęcie gości.

Można ukryć bałagan na pulpicie, chronić żywność z recepcji zanieczyszczenia i rekreacyjnej przesuwnych partycji ekranie, ale od fanów spędzić przy kuchence i gotować przez długi czas, extreme, ta opcja nie uratuje domowe: zapachy rozprzestrzeniają się w całym pomieszczeniu.

Kuchnia-pokój dzienny jest idealny dla osób, które pomiędzy kuchnią a resztą zawsze wybierają odpoczynek lub reprezentują równe, ale ograniczone prawa obu stron.

Plusy z połączonej kuchni i salonu można docenić tam, gdzie nie ma problemu z metrami kwadratowymi, każdy członek rodziny ma oddzielne pomieszczenie, a budżet pozwala wyposażyć strefę gotowania w bardzo funkcjonalny sprzęt. Dla wszystkich pozostałych, maksymalny efekt usunięcia granic między piecem a sofą wynosi 15 m2. Osiąga się to przez wzięcie pod uwagę każdego decymetra danego obszaru, poprzez przemyślenie wszystkich szczegółów i elementów: muszą one pracować dla osoby, a nie dla osoby, która cierpi z powodu dyktatu nowego wnętrza.

Przed wyburzeniem ścian musisz szczegółowo opisać swoje aspiracje. Możesz "grać" z istniejącymi szablonami projektów, które wypełniają Internet, lub odzwierciedlać twoje fantazje na papierze, a dopiero potem zdecydować: możesz zgłosić się do specjalisty lub sam się naprawić. Nie należy naruszać ścian nośnych, są one odpowiedzialne za stabilność całego budynku.

Nie zapomnij! Ponowne planowanie w budynku mieszkalnym (wyburzenie ścian, zwiększenie lub zmniejszenie otwarcia okien, przenoszenie urządzeń technicznych) wymaga koordynacji i rozwiązania odpowiednich struktur miejskich.

Zagospodarowanie przestrzenne kuchni w salonie:

Układ każdej strefy zależy od kształtu przyszłego pomieszczenia (kwadrat, prostokąt, złożona konfiguracja), lokalizacji okien i drzwi, a także już ułożonej komunikacji (gaz, dostawa wody). Skala i nacisk zależą od stylu życia członków rodziny i wymiarów proponowanych mebli, wielkości sprzętu.

Autoryzowany odbiór. Logistyka kuchni i salonu ma tradycyjne rozwiązania, ale we współczesnych rodzinach parkingi i miejsca tranzytowe mogą się znacznie różnić od tych systemów. Na przykład klasyczna zawartość "trójkąta roboczego" - lodówka, kuchenka, zlew - może być zmieniona na lodówkę, kuchenkę mikrofalową, zlew. W takim przypadku płyta nie będzie już częścią kompozycji centralnej, a większa przestrzeń dotrze do miejsca, w którym naczynia są myte. Więc umieszczaj elementy wnętrza nie tam, gdzie jest to zrobione, ale wszędzie, gdzie czujesz się komfortowo. Pamiętaj tylko, że główne przedmioty kuchni powinny zmieścić się w trójkącie równobocznym, którego obwód nie przekroczy 6 metrów.

Dla otwartej przestrzeni klasyczne schematy rozwiązań kuchennych pozostają niezmienione: jednoliniowy, dwurzędowy, narożny, w kształcie litery "U" i "wyspa". Narożnik jest najłatwiejszy do dopasowania do dowolnej konfiguracji pomieszczenia, U-kształtny i "wyspa" są wygodne do łączenia stref. Pragnienie, aby utrzymać w pomieszczeniu jak najwięcej powietrza, zmusi do szukania sposobów na ułatwienie górnego poziomu kuchni. Lekkim meblom pomagają meble o małych gabarytach i głębokości, wykorzystujące błyszczące, przezroczyste fasady, zastępujące górną obudowę otwartymi półkami, w tym szklanymi.

 • zamaskowane drzwiami, przesuwane panele lub zintegrowane z meblami, blatem, szufladami i szafkami urządzeń gospodarstwa domowego;
 • wyposażenie modułów kuchennych w systemy tłumiące (ciche, gładkie zamykanie);
 • użycie cichego kaptura o dużej mocy;
 • nienaganne w wyglądzie, małe lub hałaśliwe przedmioty z małych urządzeń.

Bardzo ważne jest rozwiązanie kolorystyczne strefy gotowania. W przypadku akcentu może być jasny, jeśli przeniesiesz preferencje do strefy odpoczynku - naśladuj kolor ścian lub utrzymuj zestaw mebli w salonie.

Nie istnieją specjalne wymagania dotyczące decyzji salonu, ale warto pamiętać, że powierzchnia 15 metrów kwadratowych nie jest szczególnie wyraźna, preferowane są więc zwartość i stosunkowo niewielkie wymiary mebli. Standardowa wartość przejść między statycznymi meblami wynosi nie mniej niż 90 cm. Szanse dla organizacji przestrzeni są nieograniczone: miejsce do rodzinnego oglądania telewizji, plac zabaw dla dzieci, jadalnia, jadalnia dla muzyki, dla przyjaciół bar, kącik do czytania lub wyposażone miejsce pracy dla freelancerów. To salon wyznacza styl dla całego pokoju.

Sofa może być doskonałym akcentem salonu. Konieczne jest tylko zapewnienie jego wymiarów i niebrudzącej tapicerki. Okolica z kuchnią i telewizorem może spowodować nieodwracalne szkody w jej wyglądzie.

Idealne dla małego studia w budynku apartamentowym to art deco, minimalizm, modernizm, pop-art, popularny ekoprojekt, hi-tech i poddasze. Od klasycznego - prowansja z wykorzystaniem podszewki w podszewce sufitu lub części ścian. W przypadku domów wiejskich listę stylów można uzupełnić domkami alpejskimi i alpejskimi.

Nowoczesny design oferuje połączenie mieszania różnych stylów. To wnętrze pozwala łączyć zupełnie inny nastrój i estetykę, tworząc atmosferę podróży w czasie i przestrzeni. Jest to wygodne dla przedstawicieli różnych pokoleń, którzy zawsze będą się czuć spokojni wśród linii i detali bliskich ich sercu. Ponadto eklektyzm pomaga osiągnąć wyjątkowość, indywidualność tkwiącą tylko w tobie, ponieważ kombinacja i liczba "składników" jest prawie niemożliwa do powtórzenia.

Aby połączyć przestrzeń studyjną, bardzo ważne jest zapewnienie elementów o podwójnym przeznaczeniu. Mogą one obejmować blok dla wbudowanej technologii audio jako przedłużenie szafki kuchenne, półki z książkami, załączając sofy, szafki, szafy bagażu, który może jednocześnie służyć jako krzesła.

Są one wykonane z produktów podwójnego zastosowania z tych samych materiałów jak: meble kuchenne lub pokój dzienny, to wszystko zależy od rozwiązań stylistycznych i naciskiem kompozycji.

„Wyspa” z powodzeniem może pełnić rolę Figara studio: od kuchni używany jako piec, kuchenką lub miejsce do przechowywania przyborów oraz z salonu służyć śniadanie bar lub zakończenie stołem.

Wysokość dolnej kondygnacji z kuchni jest zwykle 85-90 cm, stół kuchenny - 72-76 cm, a więc potrzebują fantazji dla urządzeń dokujących z „wyspy” lub użyć polubarnyh krzesła.

Do kuchni salonu 15 m.kw. "Wyspa" wyspecjalizowana w pracy jest najlepiej ograniczona do miejsca składowania lub powierzchni roboczej do przygotowywania potraw. Bardziej poważne obowiązki będą wymagać podvodki wszelkiej niezbędnej komunikacji i metod przebierańców, które "zjadają" przestrzeń, więc pełna "wyspa" jest używana w lokalu co najmniej 20 metrów kwadratowych. Kontrowersyjny element z małym nagraniem to także Mensola.

Integracja w jednym pomieszczeniu o różnych strefach celu wymaga implementacji granic. Oczywiste mogą być z różnicą wysokości sufitu lub podłogi, tworząc podium, przy użyciu różnych materiałów wykończeniowych, kontrastujące kolory i tekstury, tworząc linię zróżnicowania partycji przesuwne, witraże, kolumny, szkło, obiekt dwojaki cel. Rozwiązania świetlne są również odpowiednie do rozwiązania tego problemu. Jeśli w różnych strefach znajdują się okna, ich konstrukcja pomoże zwiększyć kontrast stref. Na przykład, jeśli w kuchni używa się surowych żaluzji, aw salonie - miękkich zasłon.

Wizualnie wymazać granice pomaga blisko lub taka sama paleta kolorów podłogi, sufitu, ściany, obecność tych samych akcentów kolorystycznych w kuchni i w salonie, pojedynczej palety kolorów wszystkich pomieszczeń. Najbardziej ekonomicznym wariantem łączenia stref jest zwykle pięknie zaprojektowana ściana. Czasami najlepsze rozwiązania dla małych pomieszczeń są najlepsze.

Wszelkie prawa zastrzeżone, 14+

Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko po zainstalowaniu aktywnego linku do naszej strony.

Projekt kuchnia salon o powierzchni 15 metrów kwadratowych

Przestronna kuchnia pozwala na osiedlenie się z maksymalnym komfortem. Nie trzeba wyciskać niezbędnych mebli, liczyć każdy centymetr. Możesz wybrać styl odpowiedni do swojego gustu, zakupić odpowiednie akcesoria, korzystać z kuchni nie tylko do gotowania, ale także jako jadalnia lub salon. Jeśli w mieszkaniu znajduje się salon dzienny z 15 kwadratami, projekt powinien być poinstruowany, aby rozwinąć profesjonalistę. Jednak taniej jest wynajdować meble i wybierać meble, a miło jest urządzić mieszkanie dla siebie.

Rozmieszczając przestronny pokój, przemyśl wszystko: projekt sufitu, podłogi, dekoracja ścian, rozmieszczenie lamp. Aby określić, które części pomieszczenia należy przeznaczyć, a które ukryć przed wzrokiem ciekawskich, należy zdecydować, że pomieszczenie zostanie zlokalizowane.

Jeśli dzięki połączeniu dwóch pomieszczeń uzyskano dużą przestrzeń kuchennego pokoju dziennego, należy zachować funkcje każdego z nich. Szczególnie ważne jest rozróżnienie stref salonu i kuchni. Jak to zrobić?

Właściciele małych kuchni mają bardzo ograniczony wybór stylów. Są zmuszeni zdecydować, co jest bardziej odpowiednie: minimalizm lub high-tech.

Kuchnia o długości 15 metrów pozwala wybrać styl bez myślenia o oszczędzaniu miejsca. Do tego nadają się klasyczne, wiejskie, prowansalskie, secesyjne i wszelkie inne style. Jak się różnią?

 • Klasyczny styl nigdy nie wychodzi z mody. Jego spokojne kolory, niezawodność i funkcjonalność przyciągają i przyciągają ludzi od dziesięcioleci. Styl charakteryzuje się zastosowaniem mebli z naturalnego drewna, kolor jest zwykle brązowy, ale dopuszczalne są lekkie lub prawie czarne odcienie. Tapicerkę mebli dobiera się w spokojnych tonacjach, monofonicznie lub przy słabym obrazie;
 • Styl wiejski oznacza "kraj". Do wykończenia materiałów naturalnych meble z niemalowanego drewna przypominają wiejską posiadłość. Możliwe jest użycie tkanin. Styl charakteryzuje się oznakami starzenia, być może sztucznego. Drzewo łączy się z kamieniem, cegłą, a nawet marmurem. Szeroko stosowane obrusy lniane, zasłony z lekkich tkanin, haft, koronki, patchworkowe dywaniki. Wnętrze uzupełniają gliniane lub drewniane naczynia, dekoracyjne przedmioty życia wiejskiego;
 • Lekki, pogodny prowansalski styl wypełni słońce każdą kuchnią. Prowansja nazywana jest "francuskim krajem", tutaj również znajduje się faktyczne stare meble. Ale najważniejsze w stylu są meble z jasnymi ciepłymi tonami. Otwarte półki, obrazy w masywnych ramach, bawełna, len, bawełniane tkaniny w kwiatowy wzór. Wnętrze uzupełniają gałązki suszonych ziół i gliniane dzbany;

 • Dla fanów prostych, racjonalnych rozwiązań bardziej odpowiednia jest technologia hi-tech. Ten styl to fantazja skierowana na przyszłość. Wszystko jest proste, zwięzłe, najbardziej funkcjonalne. Najnowsze innowacje w dziedzinie urządzeń kuchennych, bez bibelotów, szkła, plastiku, metalu.

Istnieje wiele stylów, wszyscy je polubią. Można tworzyć własne, mieszając kilka istniejących według własnego uznania i uzupełniając je nietypowymi akcesoriami - warunkowo ten styl można nazwać eklektycznym.

Dekorację wnętrza dobiera się w oparciu o następujące wymagania:

 • pokrycie ścian, sufitu i podłogi można łatwo umyć;
 • Tłuszcz i wilgoć z gotowania powinny osadzać się na powierzchni bez namaczania;
 • materiały wykończeniowe mogą wytrzymać zmiany temperatury;
 • powłoki nie są uszkadzane przez chemikalia użytku domowego.

Sufit kuchni ulec zanieczyszczeniu w wyniku osadzania się tłuszczu w mieszkaniach piecami gazu sadzę dodaje się do niego. Należy to wziąć pod uwagę przy wyborze ostatecznego pokrycia. Najtańsza opcja - farba na bazie wody, najskuteczniejsza - sufit napinany.

Właściwa organizacja przestrzeni dla dużej kuchni jest równie ważna jak dla małej. Aby upewnić się, że każda płyta lub patelnia nie musi biec na drugi koniec pomieszczenia, konieczne jest zorganizowanie wygodnego miejsca do pracy. Wybrany styl nie wpływa na wygodę, ważne jest właściwe ułożenie mebli.

Wielu właścicieli opuszcza dużą kuchnię w połowie pustą lub pakuje różne meble. Że tak się nie dzieje, system aranżacji jest wybierany z góry. Istnieje wiele tradycyjnych schematów:

W przypadku kuchni o powierzchni 15 m², najmniej racjonalne są układy liniowe i dwurzędowe. Sprawią, że kochanka zrobi wiele dodatkowych ruchów i zajmie dużo miejsca.

Układ w kształcie litery U jest klasycznym. To jest dobre dla prawie każdej kuchni. Ale przy dużym obszarze, gdy pomieszczenie pełni również funkcje salonu, dwie ostatnie opcje będą wyglądać lepiej.

Kątowe ustawienie mebli w kształcie litery L pozwoli ci łatwo dotrzeć do dowolnego obiektu, pozostawiając znaczną część pomieszczenia za darmo. Zlew trójkątny - piec - lodówka przyjmuje cały kąt, minimalizuje ruch.

Układ w kształcie litery G ma te same zalety. Powstaje przy użyciu licznika słupków, który "rośnie" z sąsiednich szafek i oddziela obszar roboczy od strefy odpoczynku. Może służyć jako stolik "półwysep", zepchnięty z jednej strony do ściany.

Supermodernistyczną wyspę kuchenną pośrodku pokoju można polecić tylko właścicielom ogromnych apartamentów, pragnących stworzyć oryginalną atmosferę, niesamowitą wyobraźnię. Praktyczność takiej decyzji pozostaje wątpliwa.

Opracowując układ kuchni o powierzchni 15 m², podział na strefy ma na celu oddzielenie grupy restauracyjnej od salonu. Jeśli kuchnia jest uzyskiwana przez połączenie dwóch pomieszczeń, jest to niezbędny środek. W przypadku pierwotnego dużego zagospodarowania kuchni jest to sposób na najbardziej racjonalne wykorzystanie obszaru. Rozpocznij od przydzielenia obszaru dla sektorów funkcjonalnych. Rozciągnięty pokój jest podzielony wzdłuż długiej ściany, kwadrat - biorąc pod uwagę położenie okien i drzwi. 15 metrów jest wygodnie podzielony na kuchnię - 6-7 metrów i salon - 8 metrów.

Wybór stref jest możliwy na różne sposoby:

 • tworzenie wielopoziomowej podłogi lub sufitu;
 • zmieniając kolor ścian, podłóg i sufitów w różnych strefach;
 • podświetlanie poszczególnych części pomieszczenia;
 • stosując bariery świetlne.

Głośniki zaokrąglone lub jasne, płaskie linie wiszącego sufitu będą określać granice salonu i miejsca pracy. Aby uzyskać kilka poziomów, zwykle stosuje się płyty gipsowo-kartonowe. Ten niedrogi materiał nadaje się do tworzenia oryginalnych projektów, skutecznie wygląda dzięki wbudowanym reflektorom.

Podium posłuży za podstawę do instalacji sprzętu AGD i mebli kuchennych, wizualnie oddziela przestrzeń roboczą od jadalni i salonu. Część podłogi, związana z miejscem gotowania, pokryta jest kafelkami lub linoleum. Dywan w salonie z sofą i miękkimi fotelami stworzy wyraźną granicę między strefami. Ale laminat z małym dywanem w pobliżu sofy jest łatwiejszy do utrzymania w czystości. Granica stref może być zakrzywiona, co doda radości do pokoju.

Różne kolory ścian, dopasowane odcienie kontrastujące z tapetami, wizualnie dzielą pomieszczenie na części. Aby wyglądały jak jedna całość, sektory są połączone elementami dekoracyjnymi w kolorach innej strefy. Kolorów poszczególnych sektorów nie należy zbytnio kontrastować, aby należały do ​​spokojnej skali. Nie jest konieczne przycinanie kuchni w salonie w odcieniach czerwono - niebieskim lub czerwono-czarnym.

Uniwersalnym sposobem podziału na strefy, w połączeniu z wszystkimi innymi, jest podświetlenie. Nowoczesne urządzenia oświetleniowe pozostawiają dużo miejsca na rozwiązanie projektowe. Zastosowanie reflektorów punktowych, kinkietów, lamp podłogowych, lamp sufitowych o różnych wzorach, listew LED pomoże rozróżnić trójkąt roboczy, miejsce odpoczynku, grupę jadalną. Te przedmioty, które chcesz przez chwilę zrobić niewidoczne, możesz je łatwo "wyłączyć", usuwając podświetlenie.

Kuchnia-pokój dzienny, uzyskany po połączeniu dwóch pokoi, wymaga bardziej poważnego podziału na strefy. Aby zamknąć salon od zapachów i dźwięków kuchennych, używaj mobilnych ścianek działowych. Przesuwane panele umożliwiają otwarcie całej przestrzeni pomieszczenia lub oddzielenie obszaru gotowania, ukrywając proces gotowania przed wzrokiem ciekawskich.

Zanim kupisz zestaw, potrzebujesz starannego planowania. Najpierw ustal, co i ile powinno być w kuchni. Na przykład piętnaście kwadratów pozwala umieścić w kuchni dwie lodówki. Ile szafek i jaki sprzęt gospodarstwa domowego zostanie zainstalowany w kuchni? Wszystko, co musisz przemyśleć, zanim pójdziesz do sklepu po meble.

Nowoczesny zestaw pozwoli na usunięcie urządzeń technicznych pod ogólnym blatem, ale jego wymiary powinny odpowiadać dostępnej wolnej przestrzeni. Niestandardowy układ pomieszczenia lub projekt może wymagać wykonania mebli na zamówienie.

Projekt kuchni o powierzchni 15 m2, łączącej miejsce do gotowania z częścią dzienną, musi być wykonany jednym kluczem. Uzyskując zestaw kuchenny, należy wcześniej zdecydować, jaki rodzaj mebli tapicerowanych i jadalni zostanie połączony z nim stylowo. Najlepiej wybrać miękkie meble z niebrudzącą tapicerką, ponieważ tłuszcz i wilgoć z kuchni osiądą na wszystkich meblach w pokoju.

Ważny jest także skład sprzętu AGD. Projektując kuchnię w salonie o powierzchni 15 m2, trzeba zaplanować nie tylko wbudowaną kuchenkę, piekarnik, lodówkę, ale także mocny okap. Aby zapach żywności nie wypełniał całego pokoju, do jej wyboru trzeba bardzo ostrożnie.

Wybór szaf odbywa się w zależności od konfiguracji pomieszczenia. Kątowe modele szafek podłogowych i ściennych są bardzo pojemne. Przeszklone półki optycznie powiększają przestrzeń, łącząc ze sobą stół ze szklanym blatem.

Udany projekt sprawi, że pomieszczenie to będzie przytulnym, pożądanym miejscem do odpoczynku i spotkań z przyjaciółmi.

Możesz zapłacić za światło o 30-50% mniej, w zależności od rodzaju używanych urządzeń elektrycznych.

Dodaj komentarz

+ 44 = 47