Nazwa kategorii

Projekt kuchni wnętrza zdjęcie 16 metrów kwadratowych

Projekt kuchni 16 m². m.: pomysły na aranżację wnętrz, opcje układu i zdjęcia

Czego kochanka i rodzina nie marzą duży kuchnia, w której można nie tylko gotować, ale także wygodne spędzać czas. Z tej możliwości korzystają właściciele kuchni o powierzchni 16 m². m.

Na takiej przestrzeni z łatwością zostanie zlokalizowany i ściana kuchenna, niezbędne sprzęty, aneks kuchenny i stół, oraz w razie potrzeby - sofa i telewizor. W takim przypadku nie należy obawiać się kupy przedmiotów, które utrudniają poruszanie się w kuchni.

Nawet w przypadku dużej kuchni najważniejsze kompetentnie podejście do tworzenia wnętrza i aranżacji mebli wizualnie Nie zmniejszaj pokoju. Aby to zrobić, na podstawie wybranego typ układ pomieszczeń, tworzenie szkic.

W procesie tworzenia planu pomieszczenia nie będą zbędne konsultacje ze specjalistami i projektantami, którzy pomogą racjonalnie wykorzystać przestrzeń do stworzenia najbardziej funkcjonalnego pomieszczenia i zaoferują wprowadzenie najnowszych osiągnięć w dziedzinie projektowania w celu zapewnienia komfortowej atmosfery.

Ilość wolnej przestrzeni w kuchni i jej wygląd w pierwszej kolejności będzie zależeć od układ. Dla przestronne pokoje są wspólne opcje:

Rozważ więcej informacji każdy element listy.

Ta panierka jest również nazywana pod kątem (w rogu znajduje się zlew, po obu stronach którego znajdują się powierzchnie robocze i sprzęt AGD, piec). Ta opcja dobrze pasuje do ram i duży, i mały kuchni, dlatego jest uważany za najbardziej popularny i popularny.

Główny przewaga Rozważana opcja jest wysoka funkcjonalność. Możliwy jest kątowy układ ściany kuchennej i urządzeń gospodarstwa domowego zonify przestrzeń, i wyposażyć wygodną jadalnię w kuchni. Układ w postaci litery F dotyczy pomieszczeń w formularzu kwadratowy i prostokąt.

Do umieszczania mebli Wykorzystano kilka opcji:

 1. Montaż ściany kuchennej dwa ściany wewnętrzne;
 2. Zaczep z chwytakiem jeden ściany z oknem.

W przypadku drugiego wariantu układu szczególną uwagę należy zwrócić na układ działa powierzchni, szczególnie podczas instalowania zlewu i płyty w obszarze okna.

Ten widok jest najbardziej kompaktowy i jest realizowany przez zainstalowanie wszystkich elementów w jedno linia. Wręcz przeciwnie, możesz wyposażyć jadalnię.

Często stosuje się planowanie liniowe mały kuchnie. W przypadku kuchni na 16 i 17 metrów kwadratowych. tam jest niebezpieczeństwa wywołać uczucie pustki lub przedłużającej się naprawy.

W tym samym czasie, z właściwe podejście w układzie jednorzędowym można połączyć kuchnię z salonem. W takim przypadku możesz dodaj do lokalu z wyjątkiem stół z miękkim narożnikiem, telewizor lub wygodne krzesła i mała półka na książki.

Ta opcja ma zastosowanie wyłącznie Do przestronnych pomieszczeń (na przykład do kuchni z salonem o powierzchni 30 metrów kwadratowych). Organizuje się aranżację mebli kuchennych, AGD, układanie powierzchni roboczych wzdłuż trzech ścian.

Razem tworzą ciągłość wielofunkcyjny powierzchnia. Aby wygładzić ostre rogi, możesz zamówić meble promień szafki. Wewnątrz litera P może stworzyć wygodną jadalnię z dużym okrągłym lub owalnym stołem i wygodnymi krzesłami.

Sens planowania w dwóch rzędach polega na umieszczeniu powierzchni roboczej do gotowania i urządzenia do przechowywania żywności dwa seria równoległa. Pożądane jest pozostawienie odległości między rzędami co najmniej 1,2 m. Wtedy kilka osób może swobodnie pracować w kuchni jednocześnie.

Problem dwurzędowa kuchnia w układzie stołu jadalnego, która z pewnością będzie zbyteczna pomiędzy dwiema funkcyjnymi powierzchniami. Są opcja położenie jadalni przy oknie lub drzwiach.

Dla udany zastosowanie planowania dwustronnego jest ważny:

 • Pomyśl o lokalizacji jadalni;
 • Maksimum wypełnij przestrzeń wzdłuż ścian z całym niezbędnym sprzętem, aby zwolnić miejsce w innych pomieszczeniach;
 • Ułatwiaj w kuchni, w miarę możliwości szafki i półki (na zawiasach i na budowie);
 • Pomyśl o odległości między powierzchniami (od półtora metra);

Nawet w dużej kuchni trudno jest z powodzeniem uformować dużą i funkcjonalną "Wyspa", bez utraty wyglądu i ergonomii pomieszczenia. Dlatego zalecane wymień go na kompaktowy Licznik barowy. Pozwoli to nie tylko tworzyć nowoczesne notatki we wnętrzu, ale także odmówić z dużego stołu w kuchni, który jest idealny dla kawalerów i młodych par, które lubią zbierać przyjazne przyjęcia.

Wtedy kuchnia nie będzie zaśmiecona ani pusta. Nie najmniej ważną rolę w tworzeniu atmosfery odgrywa wybór gama kolorów: lakonicznie i stylowo wygląda kuchnia w kolorze szarym, kuchnia nowoczesna i świeża - czerwona. Wnętrze czarno-białej kuchni jest korzystne dla aranżacji pokoju o dowolnym stylu i kwadracie.

Zobacz wideo o możliwych opcjach projektu kuchennego o powierzchni 16 metrów kwadratowych. m.:

Czy podoba ci się ten artykuł? Subskrybuj aktualizacje witryny przez RSS lub śledź aktualizacje na Facebooku, Twitterze lub Google Plus.

Projekt kuchni 16 m². m.

W kuchni o powierzchni 16 metrów kwadratowych. m. Możesz łatwo pomieścić dużą lodówkę, zmywarkę, profesjonalną kuchenkę i zestaw kuchenny, a także duży stół. Ponadto pozostała przestrzeń jest nawet więcej niż wystarczająca, aby zainstalować pasek. Nie obawiaj się, że kuchnia zostanie wepchnięta do gałek ocznych i nie można jej swobodnie chodzić, ta strefa całkowicie wyklucza możliwość wyczerpania się przestrzeni.

Projekt kuchni 16 m². m.

Ale zbyt duża przestrzeń w przypadku nieprawidłowego ułożenia mebli może stanowić poważny problem, ponieważ kuchnia będzie wyglądać na opuszczoną i stworzy iluzję niekompletności naprawy. Jednak tego problemu można uniknąć, najpierw decydując, gdzie będą te meble.

Jeśli chodzi o wnętrze, w tak dużej kuchni może być zupełnie inaczej. Decydującą rolę odgrywać będzie twoje pragnienie i preferencje.

Wszelkie plany są zredukowane do najbardziej efektywnego wykorzystania przestrzeni kosmicznej. W kuchniach o tak dużej powierzchni można:

 • Układ dwurzędowy.
 • Układ kątowy w kształcie litery L.
 • Układ w kształcie litery P lub U.

Układ typu wyspowego, który otrzymał tę nazwę ze względu na licznik barów, który zwykle jest instalowany w środku kuchni lub obok ściany, tworząc poczucie "wyspy". Warto zauważyć, że liczniki słupków są dwojakiego rodzaju: klasyczne i wspornikowe.

Projekt kuchni w kształcie litery L 16 m2

Dzięki naprawie możesz radykalnie zmienić znajomy wygląd kuchni. Nie bój się eksperymentować z nowymi stylami. Możesz spróbować stworzyć kuchnię w stylu "high tech", "modern" lub "country".

Należy również zwrócić szczególną uwagę na schemat kolorów. Ten sam styl może wyglądać zupełnie inaczej. Wszystko zależy od właściwego doboru koloru. Nie jest konieczne, aby zarejestrować się w kuchni zbyt jasnych odcieniach - może to stworzyć bardzo wysoki kontrast, aw konsekwencji, poczucie dyskomfortu dla tych, którzy tam będą, chociaż użycie teksturą kolor jest dopuszczalny w obecności dużymi oknami, przez które przenika światło słoneczne i zwiększa światło.

Projekt salonu kuchennego 16 metrów

Kuchnia 16 kwadratów może być oprawiona na różne sposoby. Jedyne, czego należy unikać przy planowaniu kuchni to 16 m2, więc jest to układ liniowy. Planowanie liniowe polega na umieszczeniu mebli kuchennych wzdłuż jednej ze ścian pomieszczenia, które na powierzchni 16 m 2 tworzy pustkę.

Do dużych kuchni najlepiej jest zastosować układ w kształcie litery P lub L. Takie ustawienie mebli kuchennych zwiększy kilkakrotnie miejsce pracy. Ostatnio takie układy stały się najbardziej popularne w kuchniach o tak dużej powierzchni.

Kolejnym świetnym rozwiązaniem dla kuchni o powierzchni 16 m 2 będzie układ wyspy.

Planowanie wyspy jest dwojakiego rodzaju: wyspa i półwysep. Układ pierwszego rodzaju charakteryzuje się obecnością stołu lub baru w środku kuchni, z barem lub stołem całkowicie odizolowanym od innych mebli kuchennych. Półwysep jest tym samym blatem barowym lub stołem jadalnym, ale tylko podłączony do zestawu kuchennego. Oprócz stołu i baru na wyspie można umieścić zlew lub piec wbudowany w stół kuchenny.

Ten układ jest najbardziej ergonomiczny. Zapewnia maksymalną wygodę podczas pracy w kuchni.

Jak już wspomniano powyżej, bar może również służyć jako wyspa. Może być umieszczony jako wyspa, cent lub wzdłuż ściany lub podłączony do zestawu kuchennego. Dobrym rozwiązaniem będzie połączenie stojaka z zestawem w kształcie litery "G". Liczniki barów w kuchni zyskały popularność dzięki nowości i nowoczesności, które wprowadzają do znanej kuchni.

Projekt kuchni 16 m2

Korzystanie z mobilnego stojaka na pręty

Niedawno na rynku mebli pojawiły się mobilne stojaki na barki - innowacyjne rozwiązanie zaprojektowane w celu stworzenia atmosfery pubowej w kuchni. Pasek ten jest dla tych, którzy lubią bary, w których można usiąść ze znajomymi, kieliszek porto lub brandy, aby porozmawiać o ich codziennych problemów, lub po prostu cieszyć się wspaniały wieczór.

Główną zaletą tego stojaka jest jego mobilność: w każdej chwili można go przenieść do innego miejsca, co nieznacznie zmienia układ. Można go również używać do gotowania: za pomocą paska można wyraźnie zwiększyć powierzchnię blatu. Kolejną niewątpliwą zaletą jest niski, w porównaniu ze stacjonarnym licznikiem słupkowym, koszt.

Nie bój się eksperymentować z układem swojej kuchni. Bądź odważny, pełen świeżych pomysłów i jesteśmy gotowi, aby otworzyć nowe horyzonty przed nim i to nie tylko dostać inną kuchnię, miejsce, które zawsze pobierają energii i pozytywnych emocji.

Projekt kuchnia-salon 16 kwadratowych. m: jak dobry taki układ

Kuchnia połączona z salonem jest najlepszym rozwiązaniem dla kuchni o powierzchni 16 metrów kwadratowych. m. Kuchnia jest integralną częścią mieszkania. A jeśli jest duży, na przykład na 16 metrach kwadratowych, to tylko sen. Wszakże w tak przestronnym pokoju nie będzie problemów z umiejscowieniem urządzeń AGD. W części jadalnej znajduje się wygodna część wypoczynkowa. Wolne miejsce nie pozwoli na cokolwiek trafić.

Ale tutaj są pewne sztuczki. Możesz się tak unieść, umieszczając meble, że kuchnia zamieni się w rodzaj sklepu. Dlatego musimy zrozumieć, jak w tak dużym pomieszczeniu dobrze jest zrobić dobry projekt i zrealizować wszystkie fantazje.

Zanim naprawisz kuchnię, musisz pomyśleć o jej prawidłowym wykończeniu.

Sufit musi być taki, aby można go było łatwo umyć, a także nie bałby się spadku temperatury. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie sufitu napinanego. Ponieważ powierzchnia nie jest tak duża (w stosunku do reszty lokalu w mieszkaniu), procedura ta będzie niedroga.

Powierzchnia kuchni 16 metrów kwadratowych. metrów pozwala na użycie w projektowaniu niemal każdego stylu. Ponadto można używać i ciemne odcienie - pomieszczenie nie będzie wyglądać na małe

Projekt i kolor ścian odegra ogromną rolę w kształtowaniu stylu kuchni. Można je wizualnie zmniejszyć lub zwiększyć - zależy to od sposobu, w jaki prace wykończeniowe będą przeprowadzane w pomieszczeniach. Najlepiej jest wkleić zmywalne tapety lub płytki ścienne z płytek ceramicznych.

Projekt kuchni dobrze pasuje do płytek, pięknie ułożonych na podłodze. Okres przydatności do spożycia będzie znacznie wyższy, na przykład od zwykłego linoleum. Ale w takim przypadku będziesz musiał ogrzać podłogę, ponieważ dachówka jest bardzo zimna.

Układ przestrzeni. Pomieszczenia projektu

Miękka sofa - niezastąpiony atrybut kuchni-salonu o dużej powierzchni

Istnieje kilka opcji planowania miejsca, które można zrobić we własnej kuchni:

 • Wyspa. Taką kuchnię widziała każda osoba, która przynajmniej raz w życiu oglądała amerykańskie filmy. Jadalnia znajduje się na środku pokoju. W kuchni 16 m2. m taki układ będzie bardzo udany i racjonalny.
 • Liniowy. Z reguły ten układ nadaje się do kuchni z więcej niż czterema narożnikami. Jadalnia znajduje się wzdłuż jednej ze ścian.
 • Kątowy. Jest to standardowy układ dla dużych i małych kuchni. Projekt tego pomieszczenia oznacza, że ​​zlewozmywak, lodówka i kuchenka są najczęściej umieszczone w jednym rogu.
 • Równolegle. Meble znajdują się na dwóch przeciwległych ścianach. Najczęściej ta kuchnia ma balkon. Dlatego może pomieścić jadalnię lub pomieszczenie do odpoczynku.
 • W kształcie litery U.. Jadalnia znajduje się wzdłuż trzech ścian. Ten projekt kuchni jest stylowy i niestandardowy.

Strefy kuchni i salonu można skutecznie podzielić przez partycję, dzięki czemu można zmienić jej projekt w jednym ruchu

Jeśli umieścisz przegrody, może okazać się kuchnia z jadalnią. W ten sposób jadalnia jest oddzielona od obszaru roboczego. Alternatywnie możliwy jest inny układ - licznik prętów jest umieszczony jako partycja.

Wskazówki dotyczące właściwego planowania:

 • Układ powinien sprawiać przyjemność, być przytulny, ale nie tracić funkcjonalności. Kuchnia o powierzchni 16 metrów kwadratowych stanie się szczęściem dla dużej rodziny.
 • Zastanów się nad funkcjonalnością ścian. Nie zawieszaj różnych haczyków na każdym metrze wolnego miejsca. To znacznie zepsuje ogólny wygląd.
 • Konieczne jest obliczenie, co można wziąć wszystkie rogi. Lepiej jest robić półki - drewniane, szklane lub gipsowo-kartonowe.
 • W szafce nad zlewem powinny znajdować się naczynia.

Kuchnia 16 metrów kwadratowych. m, w połączeniu z salonem

W kuchni 16 m2. m, w połączeniu z salonem, można użyć układu wyspy. Ta opcja jest nie tylko preferowana pod względem stylu, ale sprawi, że wykorzystanie przestrzeni stanie się bardziej racjonalne

Dobrym rozwiązaniem byłoby połączenie kuchni z salonem. Ale musisz dokładnie przemyśleć taki projekt:

 • Na przykład wzdłuż jednej ściany pomieszczenia można ustawić zestaw kuchenny, podczas gdy inna ściana pełni rolę salonu. W takim przypadku górne szafki nie będą potrzebne. Nad miejscem pracy możesz powiesić plazmę. Ten układ jest dobrze połączony z kwadratowym salonem.
 • Jeśli ustawisz zestaw kuchenny w rogu, reszta przestrzeni znacząco wzrośnie. Oryginalnym rozwiązaniem będzie podium, na którym można umieścić jadalnię. Dany projekt da szansę absolutnie innemu, aby umieścić miękki zakątek.
 • Istnieje również możliwość łączenia podłóg. W kuchni podłoga jest wyłożona płytkami, a salon jest pokryty laminatem lub parkietem. W ten sposób salon i kuchnia są znacznie powiększone.
 • Na granicy kuchni z hotelem stoi duży stół jadalny. Lampy sufitowe wiszące nisko nad nim. W ten sposób przestrzeń staje się wizualnie podzielona.
 • Pokój dzienny i kuchnia są łatwo oddzielone łukiem w dowolnym dogodnym miejscu.
 • Szeroko stosowane różne ekrany i przesuwne ścianki działowe. Ekrany są potrzebne, aby szybko odizolować kuchnię od salonu, jeśli na początku jest bałagan i chaos. Przegrody pomagają poradzić sobie z hałasem i zapachami dochodzącymi z kuchni.

Plusy i minusy łączenia kuchni i salonu

Jeden pokój zamiast dwóch dla kogoś będzie dodatkowym, a dla kogoś minus, jak w niektórych przypadkach, pozbawia osobę osobistej przestrzeni. Ale nawet tutaj istnieją różne rozwiązania tego problemu. Na przykład licznik słupków, który może częściowo rozdzielić część kuchenną lub miękką przegrodę, taką jak ekran, który pozwoli na podział lokalu w zależności od nastroju i okazji

 • Pachnie z gotowania, zwłaszcza jeśli ma specyficzny smak. Mimo to salon nie jest przeznaczony do tego.
 • Piekarnik, kuchenka mikrofalowa i inne urządzenia wytwarzają dźwięki, które mogą wydawać się nieprzyjemne.
 • Wymagania dotyczące sprzątania są coraz większe. Piękny wystrój pokoju może zniszczyć brudne naczynia rozrzucone na stole.
 • Problemy z samotnością. Ktoś z członków rodziny może chcieć być sam w strefie rekreacyjnej. Łącząc kuchnię z salonem, będzie to już trudne.
 • Salon i kuchnia są pięknie połączone tylko dzięki uważnemu i odpowiedniemu planowaniu.

Dla ludzi, którzy są towarzyscy, ten salon z kuchnią będzie tylko radością, ponieważ możesz swobodnie robić dwie rzeczy naraz - gotować i komunikować się z gośćmi i domownikami

 • Gościnność. Kiedy przychodzą goście, gospodyni często musi nieustannie biegać z salonu do kuchni. Jest smutny i zabawny. Łącząc pokoje taka drobna wada nie nastąpi.
 • Przestrzeń. Z czysto psychologicznego punktu widzenia większość z nich jest zadowolona z dużych pomieszczeń.
 • Muzyka i programy telewizyjne. Podczas łączenia nie musisz martwić się o zakup drugiego telewizora lub centrum muzycznego. Zawsze będą tam w obu pokojach.
 • Osobliwy projekt. Współcześni projektanci oferują tak wiele możliwości łączenia kuchni z salonem, która może zadowolić nawet najbardziej wybredną osobę.

Tak więc w kuchni o powierzchni 16 metrów kwadratowych, z odpowiednio zaplanowanym projektem, wszystko jest na swoim miejscu. Istnieje również możliwość połączenia dużej kuchni i salonu. Wszystkie powyższe wskazówki powinny służyć jako rodzaj kompasu, który nie pozwoli Ci zgubić się w świecie błędów.

Dodaj komentarz

58 − 57 =