Nazwa kategorii

Kuchnia dąb dąb

Szlachetność dostępna dla wszystkich: 65 jasnych i lakonicznych wnętrz z meblami w kolorze dębu dębowego

Zastosowanie jasnego drewna przy dekoracji salonu

Moda ponownie przyniosła meble z naturalnego drewna. Współcześni projektanci preferują jasne kolory, a następnie promują ciemne stoły, szafki i komody. Ale jest też odwieczny ulubieniec - dąb sononu, który wyróżnia się wśród palety, bogaty w odcienie nieznacznie zauważalnego, ale zawsze rozpoznawalnego różowawego odcienia.

Nowoczesny projekt przestrzeni kuchennej z harmonijnym połączeniem różnych materiałów

Fakt! Oak sonomno świadomie otrzymał takie dźwięczne imię. Sonoma to dzielnica na północnym wybrzeżu Kalifornii, w tłumaczeniu z indyjskiego oznacza "księżycową dolinę". Drzewo różni się od innych gatunków szaro-różową paletą z białymi rozwodami.

Od czasów starożytnych dąb był uważany za symbol szlachetności i dobrobytu. Jest to hard rock, który nie jest tak łatwy w obsłudze jak inne analogi. Jednak pomimo trudności w momentach produkcji, jest to nie tylko piękne, ale także solidne drewno, dlatego meble z niego wiernie służą swoim właścicielom przez dziesięciolecia.

Zimny ​​odcień drzewa doskonale pasuje do obrazu obszaru roboczego

Aby dąb był odpowiedni do produkcji mebli, musi rosnąć przez bardzo długi czas i maksymalnie się rozwinąć. Takie drzewa są masowo sadzone na obszarach leśnych, wymagają specjalnych warunków, dlatego meble z tej odmiany dębu są bardzo drogie. Jednak producenci znaleźli sposób, w jaki sposób marzenie dostępne dla każdego poziomu budżetu, jest płyta wiórowa.

Delikatny różowy odcień sprawi, że kuchnia będzie bardziej przytulna

Jeśli nie ma możliwości, aby pozwolić sobie na całe drogie drzewo, dekoratorzy sugerują uciekanie się do małych sztuczek. Jednym z nich jest laminowana płyta wiórowa, laminowana płyta wiórowa. W rzeczywistości, za niewielkie pieniądze, otrzymujemy idealną część przednią, w żaden sposób gorszą od słynnego dębu, i nikt nie domyśla się, że są to trociny, jeśli z bliska, za pomocą szkła powiększającego, nie patrz na ściany boczne.

Rada! Grubość materiału może się różnić, więc przy zakupie mebli z płyty wiórowej należy to sprawdzić. Zbyt cienkie panele nie mogą pomieścić dużej liczby ciężkich naczyń.

W połączeniu z bielą pokój wizualnie rozszerza się

Innym sposobem symulacji twardego drzewa jest fornir. Jest to film, który maksymalnie kopiuje wszystkie plamy, drewniane sekcje sęków i inne szczegóły charakterystyczne dla naturalnego drewna.

 1. Kompatybilny z dowolnymi kolorami i stylami;
 2. ma bogatą i interesującą teksturę;
 3. doskonale maskuje kurz, brud i zadrapania;
 4. wizualnie poszerza materiał;
 5. tworzy poczucie światła i komfortu;
 6. elegancja i poczucie "wysokich kosztów" - tym kolorem nawet najprostsza półka na buty wygląda jak dzieło sztuki.

Jasny dąb w projekcie dowolnego pomieszczenia optycznie powiększa przestrzeń i dodaje ciekawe akcenty, gdy umiejętnie łączy się z innymi detalami.

Sercem salonu jest ściana, dziś jest to nie tylko uciążliwa struktura z typowym zestawem półek i parą szafek, w które chcemy pomieścić jak najwięcej rzeczy. Nowoczesny zestaw Sonoma - szczyt elegancji i lekkości, który pasuje do pokoju o dowolnej wielkości. To dużo otwartej przestrzeni i zakrzywionych półek ze szklanymi elementami, przestronne nisze do dużego płaskiego telewizora i niezwykłe przedmioty, które są wyświetlane.

Jasne drzewo z sąsiednimi odcieniami wygląda szacunkowo

Rada! Ściana taka nie jest magazynem dla towarów nabytych w wyniku nadmiernej pracy, ale atrybutem świeckiego salonu. Zostawmy ją szczęśliwą, a wszystkie nagromadzone rzeczy umieścimy w spiżarni .

Nie obyło się bez tego w salonie i bez małego stolika do kawy. Projektanci powinni zwracać uwagę na modele z ciemnobrązowym szkłem - to połączenie daje nam piękny efekt kawy z mlekiem.

Lekkie gatunki drewna mogą być wykorzystywane do produkcji dowolnych elementów wyposażenia wnętrz

To jest szafa i małe, małe cokoły na buty. Ponieważ korytarz jest najmniejszą częścią mieszkania, to właśnie tutaj możemy przyjąć ekspansję przestrzeni, która daje lekki odcień sonenu.

Rada! Projektanci twierdzą, że odbiór działa dobrze - wąski, ale wysoki, prawie w suficie, szafki narożne i lekkie, otwarte półki z zawiasami. Pozwalają ci pomieścić dużą liczbę rzeczy i jednocześnie nie wizualnie obciążają pomieszczenia.

Atmosfera pracy nie zawsze jest bezpośrednim związkiem z ponurym ciemnym stażem starej arystokracji. W nastroju roboczym jeszcze lepiej ustawia się szeroką wizję świetlanej przyszłości, a zatem matowa szaro-różowawa powierzchnia nigdy nie doprowadzi cię do depresji i da pozytywne nastawienie. W biurze potrzebujemy półki na książki, kilku otwartych półek i biurka komputerowego.

Do notatki! Pomimo ogólnych odcieni światła, meble są zaskakująco praktyczne i, paradoksalnie, są mniej zauważalnym pyłem i innymi skazami domowymi, które otrzymują meble w wyniku ich dalszego użytkowania niż na ciemnych analogach.

Doskonałe połączenie z czernią we wnętrzu nowoczesnego stylu

Lekkie drewno jest używane przez projektantów do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, a także przedmiotów ekskluzywnych

Rada! Aby poprawić efekt wizualny koloru sonoma, możesz zamówić identyczne kolorowe drzwi do pokoju.

Lekkie szlachetne kolory mogą być używane do wykańczania dowolnych powierzchni

Lekki odcień drzewa w sypialni wygląda niezwykle i cudownie miękko. Różowo-złote łóżko, mała komoda i toaletka tworzą przytulność i atmosferę, która nadaje światło marzeniom i marzeniom. Meble powinny być zwarte, niskie, na piersiach można umieścić piękne kompozycje lub parę stylowych wazonów, a toaletka obramowana lustrem optycznie powiększy przestrzeń.

Rada! Jeśli wymiary Twojej sypialni nie pozwalają na umieszczenie komody, możesz użyć miniaturowych szafek nocnych.

Jeśli wolisz meble wykonane na zamówienie, możesz nawet pomyśleć o małej garderobie, najważniejsze jest to, aby z powodzeniem budować moduły.

W rzeczywistości jest to połączenie sypialni i szafki, to meble wykonane z dębowego dębu, które pozwalają w dowolny sposób zmieniać przestrzeń, bez "zjadania" cennych metrów. Każde dziecko potrzebuje szafki, miejsca pracy - stołu i krzesła, łóżka i półek. Jasne odcienie modułów i niektóre techniki projektowania pomogą zjednoczyć różne moduły w jedną kompozycję. Na przykład duży stojak ze składanym łóżkiem lub stolikiem doskonale zastąpi półki i posłuży jako miejsce do nauki. W stanie zmontowanym maksymalnie uwolni przestrzeń do aktywnych gier.

Harmonijny, ciepły obraz pokoju dziecięcego

Rada! Dzieci uwielbiają jasne kolory i detale. Można łączyć meble z drewna dębowego z kolorowymi plamami, na przykład umieszczać w środku pokoju okrągły kolorowy dywan lub parę jasnych krzeseł - będą skutecznie kontrastować z monochromatycznym zestawem słuchawkowym.

Uniwersalna podstawa z jasnego drewna dobrze pasuje do projektu przedszkola

Kolejnym pokojem z minimum metrów jest kuchnia. Oczywiście są bardzo duże opcje, ale rozważymy standardowy materiał filmowy. Bez względu na wybrany styl, sonom jak kameleon przyjmie każdą postać i ponownie wykona swoją główną funkcję - wizualnie zwiększy liczniki i da poczucie łatwości. Lekkie szafki i stół przyciągają wzrok powietrza i szlachetności, harmonizując w parze.

Kilka wskazówek od projektantów

Znani dekoratorzy sugerują, aby podkreślić urok sonomu kilkoma podstawowymi technikami:

 1. do łączenia zestawów z jasnymi ścianami, na ich tle spokojne odcienie światła wyglądają jeszcze bardziej stylowo i szlachetnie;
 2. wykorzystują obfitość szklanych detali, dają ciekawą grę światła;
 3. podkreślić wysokość - preferują wąskie szafki pod sufitem i szeroko otwarte półki;
 4. Użyj mebli z elementami lustrzanymi - to rozszerzy przestrzeń, otwierając "portale w lustrze";
 5. do dekoracji tym kolorem pokoje od strony północnej i skąpe oświetlenie. Lekki ton sonom nie tylko rekompensuje brak światła słonecznego, dają iluzję ciepła;
 6. nie bój się grać na kontrastach - na przykład użyj ciemnej krawędzi zestawu słuchawkowego i ciemnych elementów w pokoju, na przykład użyj brązowych krzeseł i czekoladowych wykończeń w szafkach.

Piękne połączenie z zielonymi tonami

Dąb jest jedną z najciekawszych odmian tego drzewa. To nigdy nie wychodzi z mody i daje wiele okazji do eksperymentów z projektowaniem, bez odbierania wizualnie jednego metra. Jeśli jesteś właścicielem skromnego mieszkania lub posiadasz duży materiał filmowy, ale masz skłonność do minimalizmu, możesz bezpiecznie wybrać tę szlachetną i uniwersalną opcję. On w żadnym momencie nie dostosuje się do żadnego z twoich pragnień - rozpłynie się we wnętrzu lub z godnością wyłoni się i "wyjdzie", jeśli przemalujesz ścianę.

Kuchnia dąb dąb

Zestaw zawiera:

Ten zestaw zawiera:

Narożnik Angelina Classic Zestaw kuchenny Dąb Sonoma

- wartość towarów jest mniejsza niż 20 000 rubli;

- kupujący kupuje towary na akcje;

- kupujący kupuje towary na akcjach razem z innymi towarami, podczas gdy wartość innych towarów jest mniejsza niż 20 000 rubli.

Dąb: szlachetność w kolorze (59 zdjęć)

Dąb to stylowy i niezwykły kolor jasnego dębu. Jest aktywnie wykorzystywany przez producentów mebli. Wyjątkowość materiału w jego nieco szorstkim obrazie z niezwykłą ulgą i odcieniami dymu, różą herbacianą, złotem.

Zewnętrznie, rasa przypomina elitarny bielony dąb. Równie dobrze dopasowane do jasnych i nieprzejrzystych powierzchni. Najpopularniejszą kombinacją jest Wenge i Dąb Sonom.

Dąb od stuleci używany przez ludzi do urządzania domów. Jest to zrozumiałe, ponieważ jest solidne, meble z niego są w stanie zachować reprezentacyjny wygląd, służąc przez dziesięciolecia. Taki przedmiot, jak na przykład biurko z dębu, może stać się z czasem wartością rodzinną i zostać odziedziczony.

Na planecie występuje wiele rodzajów dębu, a kolor kory dębu determinowany jest klimatem obszaru, w którym rosły. Tak więc, w regionach suchych i na piaszczystych glebach jest jasnożółty, w wilgotnej kory ma ciemny, bogaty brązowy kolor.

Do produkcji mebli odpowiednie jest drzewo o co najmniej kilku dekadach, a nawet lepsze, więc jest drogie.

Problem dostępności został rozwiązany przez nowoczesne technologie. Materiały drewniane skrupulatnie odtwarzają najdrobniejsze odcienie naturalnego dębu lub wynik jego przetwarzania. Dobrze wykonany stolik nocny wygląda dość dostojnie.

Charakterystyczne dla koloru i struktury drewna uzyskuje się na trzy sposoby:

 • z litego drewna;
 • gdy materiał drzewny jest pokryty fornirem, to znaczy z kawałkiem naturalnego drewna;
 • laminowanie płyt MDF lub płyt wiórowych.

Jeżeli do odtworzenia struktury stosuje się jedynie folię dekoracyjną, daje to maksymalne podobieństwo do skały. Zatem, gdy wywoływany jest kolor lub skała, chodzi o tablicę lub laminat z płyty MDF lub płyty wiórowej.

Dziś elitarne drewno, w szczególności złoty dąb kanadyjski, z powodzeniem imituje laminowaną płytę wiórową i folię na swojej powierzchni. Co więcej, kopiowany jest nie tylko wzór z rozwodami, ale także relief: nie idealnie gładki, ale z płytkimi zagłębieniami.

Wszystkie odcienie doskonale łączą się z wystrojem, a dąb sonogramu jest po prostu elegancki.

Szlachetny dąb był i pozostaje atrybutem ludzi i przedmiotem marzeń innych. Stół z dębu sonom staje się wyraźnym wyznacznikiem sukcesu i dobrego samopoczucia właściciela.

Dąb we wnętrzu nadaje się szczególnie do pomieszczeń zwróconych na północ lub tych, które otrzymują mało naturalnego światła. Sypialnia z takimi meblami zawsze będzie wypełniona światłem. To meble tworzą ciepło i komfort we wnętrzu. Jasne tony optycznie powiększają przestrzeń małych pomieszczeń. Obiekty w kolorze "dębu" - znalezisko dla małych mieszkań, ale taka sytuacja jest odpowiednia w przestronnym pokoju.

Wszelkie meble wykonane z drewna dębowego są estetyczne, nawet dyskretnie ledwo widoczne buty.

Pokój dziecięcy będzie harmonijny z połączeniem tak małego monochromatycznego otoczenia z jasnymi zabawkami.

Pokój dzienny z dębu sonom, niezależnie od liczby mebli wygląda łatwo i przestronnie. W takich pomieszczeniach uwaga ze względu na ich wielkość natychmiast przyciąga ścianę sonom z białego dębu. Wygląda szanująco i elegancko. Niemal zawsze w jego składzie znajduje się wysoka wahadłowa szafka, otwarta u góry i zamknięta u dołu sekcji, bar. Na wakacje na elewacji pojawi się biały błyszczący dąb dębowy. Bibliofile w poszczególnych zamówieniach zapewniają cały regał, czasem kilka.

Wymagany atrybut - stolik do kawy, miejsce do przechowywania poczty, prasa, po prostu relaks w pobliskim miękkim fotelu.

W tej przestrzeni możesz eksperymentować z kompatybilnością ciemnych i jasnych dźwięków. Na przykład, aby drzwi były ciemne.

Biurko tego koloru wygląda świetnie we wnętrzu biura. Ścisła stylistyka, matowa powierzchnia i niezawodność dębu - wszystko, co niezbędne jest do pracy. Ciemny dąb sonogramu wybierają poważni ludzie biznesu. Podobny odcień sprawia, że ​​drzwi szafy. Kompaktowy rozmiar, stolik do relaksu i herbata uzupełnią sytuację.

Złoto-różowe łóżko i inne meble w tonacji zapewnią w tym pokoju komfortową atmosferę do spania.

Komoda dębowego sonom potrzebuje tutaj tych samych jasnych kolorów. Jest niska, więc możesz nałożyć ładne rzeczy na wieko, na przykład na wykwintny wazon. W sypialni prawie zawsze jest toaletka z lustrem. Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsc, stolik nocny będzie pełnił różne funkcje.

Nieodzowna jest lekka szafa wykonana z dębowego dębu, pomimo jej solidnych rozmiarów. Oprócz użytecznych właściwości, jego lustrzane sekcje lub elewacje sprawiają, że pokój jest uroczysty, elegancki.

Zwykle jest mały, chociaż dla nastolatka jest to biuro, sypialnia i salon. Ale może być również przytulny i funkcjonalny. Wystarczy odpowiednio zaplanować projekt, wybrać odcienie. Przynajmniej musi być biurko lub komputer, łóżko, stolik nocny.

Do wnętrza było wielofunkcyjne, ale nie przeciążone, w małym pomieszczeniu konieczne jest postawienie regału z dębowego dębu.

Jeśli jest więcej miejsc, zrobi to szafa z modułami na ubrania, książki i podręczniki. W pokoju dziewcząt nie jest nie na miejscu, aby założyć elegancką toaletkę lub mały stolik kawowy. Prawdopodobnie gospodyni nie będzie miała nic przeciwko temu, że był to jej osobisty but.

Jest to pomieszczenie o zwiększonej intensywności i zanieczyszczeniu, dlatego też bezobsługowy laminat na elewacjach mebli lub drzwi jest mile widziany. Jego film, który jest mniej podatny na zabrudzenia, stanie się prawdziwym zbawieniem dla kochanki.

Lekki blat wykonany z drewna dębowego sprawi, że nawet najbardziej zwyczajny stół zostanie dopracowany. Półka stanie się miejscem pięknych i jasnych drobiazgów, które zostaną rozcieńczone monochromatycznie, a kompaktowy piórnik wykonany z drewna dębowego ukryje mniej estetyczny, ale także niezbędny w gospodarstwie domowym.

Tutaj użyj bardziej kolorowej wersji: atrakcyjne meble dziecięce z wyraźnymi odcieniami różu lub słomy. Może to być półka na książki dla dzieci. Aby ożywić spokojny zakres, każdy mały detal, na przykład, lekki but jest uzupełniony jasnymi kolorami. Pokój dziecięcy wymaga szczególnie mocnego laminatu. Ponieważ pokój jest używany i jako sypialnia, powinien być przyjazny dla dziecka.

Jeśli dziecko wkrótce pójdzie do szkoły, mądrze jest przydzielić miejsce na biurko.

Ponieważ korytarz jest zwykle małym pokojem, nawet bliskie, lekkie meble wizualnie go zwiększają. Praktyczna szafka narożna w złotobrązowej dekoracji oraz półka wisząca tworzą poczucie przestrzeni i światła. W bardziej przestronnym wnętrzu zmieści się mały stolik kawowy z lustrem nad nim. Lekkie buty są piękne, ale wymagają większej ostrożności. Na szczęście laminat jest bezpretensjonalny pod tym względem, wystarczy wycieranie na mokro.

Dąb jest uznawany przez specjalistów za najbliżej jasnej odmiany naturalnego dębu, z odcieniem słomy, więc jasny pokój oraz takie lekkie meble z lustrami tworzą efekt nieskończoności. Nawet wielkoformatowa ściana z dębowej sosny nie może zmniejszyć przestrzeni. Istnieje wiele innych zalet:

 • Jest on łączony z prawie wszystkimi kolorami. Szczególnie interesujące są duety z czekoladą, srebrem, słomą, złotem.
 • Ciepło. Meble tego koloru sprawiają, że każde wnętrze przypomina dom. Nawet jeśli biurko o wyraźnych formach, jasny odcień zmniejszy jego oficjalność.
 • Powietrzność. Jasny dąb sonooma optycznie powiększa przestrzeń, dzięki czemu pomieszczenie jest bardziej przestronne i lżejsze.
 • Wyraźnie zaznaczona tekstura. Tworzy efekt naturalnego drzewa szlachetnych gatunków. Drzwi wykonane z takiego materiału są solidne i trwałe.
 • Praktyczność. Skuteczne rozwiązanie do intensywnego użytkowania: jasny, słomiany odcień na pierwszy rzut oka właściwie maskuje małe zabrudzenia, na przykład odciski palców, kurz na drzwiach. Nawet szczególnie wrażliwe w tym sensie obuwie lub meble dziecięce, a zwłaszcza kuchnia, zawsze wyglądają zadbanie.

Dąb jest jednym z ulubionych materiałów dla projektantów. Wraz z nim daje sypialnię spokoju, ponieważ zwiększa ona mały korytarz, staje się mniej kłopotliwa w opiece pielęgniarskiej. Doskonale nadaje się do tworzenia kontrastów i harmonijnego łączenia z jasnymi wnętrzami. Takie meble dają interesującą kombinację kolorów i łączą się z tkaninami, jasnymi ścianami. Warto kupić, jeśli chcesz, aby małe mieszkanie stało się duże, przynajmniej wizualnie.

Bardzo dobry ciepły odcień dla wnętrza, w połączeniu z prawie wszystkim

Dąb jest jednym z najpiękniejszych odcieni, jakie może zaoferować rynek naturalnych materiałów dekoracyjnych. Nadaje się do prawie wszystkich innych rodzajów wykończeń.

Dodaj komentarz

+ 1 = 5