Nazwa kategorii

Kuchnia wnętrza zdjęcie 9 metrów kwadratowych

Projekt kuchni 9 m². metry: style, lay-out, tips (47 zdjęć).

Przestronne apartamenty, dają pełną swobodę lot wyobraźni współczesnych projektantów, ale prawdziwi profesjonaliści w swojej branży są w stanie stworzyć i zaprojektować kuchnię 9 km kw.. metrów, nie gorszych pod względem piękna i funkcjonalności, nawet na tak skromnych metrach kwadratowych.

Wybieramy projekt kuchni 9 m2. metrów (zdjęcie).

Projektowanie wnętrz w dowolnym celu, niezależnie od tego, czy sypialnia, kuchnia czy dziecko jest zawsze oparte na podstawowych stylach. Ale mały pokój ma swoją własną charakterystykę i wymaga rozwiązań stylistycznych, które mogą wizualnie poszerzyć przestrzeń, stworzyć poczucie wolności i lekkości. Rozważ najlepsze style dla zwartej kuchni:

 • Klasyczny styl - ludzie wolą szanować tradycje, nie tolerując zmian, którzy wysoko cenią praktyczność i wygodę w mieszkaniu. Tradycyjny styl charakteryzuje się zastosowaniem naturalnych materiałów w dekoracji ścian (płytki, tapety z dyskretnym rysunkiem, małe wysepki z kamienia naturalnego lub materiały imitujące naturalny kamień). Zestaw kuchenny w stylu klasycznym obejmuje szafki pionowe, których fasadę wykończono naturalnym lub sztucznym drewnem, w połączeniu ze szkłem witrażowym. Przytulna atmosfera powstaje przy użyciu różnego rodzaju akcesoriów: wazonów z kwiatami, małych paneli ściennych, półek i haków z eleganckimi przyborami kuchennymi. Urządzenia kuchenne są umieszczone w wewnętrznych przedziałach mebli, tworząc harmonijną solidną sylwetkę kuchni.

 • Nowoczesny styl - Preferowani biznes, energiczni ludzie. Główną cechą kuchni w nowoczesnym stylu można nazwać - funkcjonalność. Tu jest przemyślany każdy centymetr przestrzeni, obserwuje się maksymalną ilość wbudowanych urządzeń domowych: nisze, moduły kuchenne - wszystko jest przemyślane i wygodne w użyciu. Jest to również widoczne w zastosowaniu nowych technologii w dekorowaniu ścian, podłóg, mebli. Taka kuchnia wyróżnia się głównie poziomymi modułami kuchennymi, jasnymi kolorami, obfitością błyszczących lub metalicznych powierzchni. Tutaj w dekoracji nie znajdziesz kwiatów i naturalnych wzorów. Jedyną dekoracją mogą być niestandardowe akcesoria kreatywne.

 • Styl elegancki minimalizm - połączenie klasyki i nowoczesnych rozwiązań, które odrzucają dekoracyjny element przestrzeni. Smukłe, prostoliniowe linie zestawu kuchennego, wykończenie ze stali, szkła, nowoczesnych stopów, co jest praktyczne i bezpretensjonalne w codziennym życiu.

Podstawowe zasady planowania kuchni 9 m2. metrów.

Pierwszym zadaniem małych kuchni jest maksymalizacja przestrzeni. Możesz to zrobić w następujący sposób:

  • jeśli to możliwe, połącz obszar balkonu i kuchni;
  • usunąć drzwi wejściowe do kuchni, które zwiększą przestrzeń lub ustawić ją tak, aby otwierała się na zewnątrz;
  • Otwory Bezdvernye lepiej zrobić łukowe - wizualnie podnosi, w tym sufitu;
  • apartament dla małej kuchni powinien być korzystnie prostoliniowy wzdłuż ślepej ściany, w kształcie litery L, ale w żadnym wypadku nie powinien być literą P, aby nie pozostawiać kropli przestrzeni życiowej, pozostawiając tylko wąskie przejście.

Wskazówki dotyczące kuchni projektowej 9.kv. metrów.

Być może najważniejszą radą będzie sprzęt AGD, który, jeśli to możliwe, powinien być wbudowany w meble, wykorzystywać dla nich nisze. Lodówka, jako najbardziej nieporęczne, masywne urządzenie gospodarstwa domowego, jest niezbędna do wyjęcia z kuchni, być może na balkonie lub w przedpokoju. Jeśli nie ma takiej możliwości, wybierz modele z błyszczącymi powierzchniami, które będą bawić światłem, rozszerzając przestrzeń.

Myślenie o projekcie kuchni 9 m2. metrów, w dekoracji ścian, unikaj dużych obrazów i rysunków, pamiętaj, że poziome pasy zmniejszają i zwężają kuchnię.

Zamontuj szeroki parapet przy oknie, aby stał się kontynuacją mebli kuchennych w kompozycji z dwoma wysokimi krzesłami barowymi. Będzie to doskonałe miejsce do jedzenia z widokiem na dziedziniec lub ruchliwą ulicę.

Używaj błyszczących, metalicznych, odbijających światło powierzchni, które pozwalają bawić się światłem.

Zapomnij o jasnych kontrastach w wykończeniu, jasnych i ciepłych kolorach - odpowiednie rozwiązanie dla małych obszarów.

Powiązane artykuły:

Mamy również darmowy hosting zdjęć i swf bez reklam!

Projekt kuchni 9 m². metrów (prawdziwe zdjęcie)

Kuchnia 9 metrów kwadratowych. metrów nie jest już uważany za mały pokój, ale pozwala uosabiać fantazje w dość obszernej przestrzeni. Jednocześnie oryginalne pomysły powinny harmonijnie pasować do ogólnego wnętrza, a układ powinien być funkcjonalny i praktyczny. W każdym razie musisz zrozumieć, jakie style, najlepiej pasuje tu paleta kolorów. Przydatne wskazówki w tym artykule.

Jaki styl wybrać do kuchni 9 metrów kwadratowych

Wybór stylu jest jednym z podstawowych i ważnych zadań przed rozpoczęciem naprawy. Dziś jest ich dużo, więc nie będzie łatwo podjąć decyzję. Przeanalizujmy najbardziej popularne kierunki.

Ten styl jest zawsze trafny i nie wychodzi z mody. Charakteryzuje je naturalne drewno, drogie malunki, pastelowe kolory i symetryczny układ elementów. W tym samym czasie, szereg drewna wymaga przestrzeni, więc do kuchni o powierzchni 9 m.kw. ten styl nie zawsze działa. Pożądane jest ustawienie pokoju w jasnej palecie i unikanie dużych rozmiarów.

Ten morski, lakoniczny styl o bogatych naturalnych odcieniach, głównie w jasnej palecie. Meble tutaj są dość masywne, więc musisz być ostrożny przy wyborze. Co najwyżej najważniejsze jest skupienie się na jadalni, umieszczając obszar roboczy tak zwarty, jak to tylko możliwe.

Ten kierunek dąży także do naturalności, miękkiej kolorystyki. Łączy w sobie zwartość, elegancję i praktyczność. Linie są gładkie, meble dopracowane. Drobne szczegóły, wzory rysunków są mile widziane. Wszystko wygląda przytulnie i domowo.

To najnowocześniejszy, zaawansowany technologicznie styl. Najważniejsze jest zastosowanie nowoczesnej technologii, funkcjonalne meble, dodatkowe pomoce kuchenne. Charakteryzuje się obecnością szklanych, błyszczących powierzchni, części ze stali nierdzewnej. Zamiast wystroju używają naczyń lub sprzętu AGD.

Tutaj innowacje i antyki są doskonale połączone. Jasne kolory w tym stylu nie są widoczne, ale pod drzewem lub cegłą są naturalne odcienie, więc wykończenie jest raczej niegrzeczne.

Konieczne jest uwzględnienie formy pomieszczenia, przejścia systemu komunikacyjnego, lokalizacji i wielkości drzwi i okien.

Ponadto ważnym aspektem jest rozliczanie sąsiednich pomieszczeń. Na przykład w apartamencie typu studio kuchnia może stać się częścią salonu. Może to być również połączona jadalnia lub być może przeniesienie do sąsiedniego pokoju. Spowoduje to zwolnienie miejsca na instalację maksymalnej ilości mebli kuchennych i urządzeń.

Rada! Jeśli jadalnia zostanie przeniesiona do salonu, jako alternatywa dla kuchni, w tym definicja dodatkowej przestrzeni roboczej, bardziej kompaktowa jest podstawa barowa i pasuje do małej firmy z filiżanką kawy lub herbaty jest idealna.

Ten wariant planowania jest najbardziej popularny, ponieważ jest praktyczny i uniwersalny.

W tym przypadku przestrzegana jest zasada ergonomii, przestrzeń jest wykorzystywana w jak największym stopniu, pozwalając na ustanowienie wystarczającej liczby niezbędnych szaf do przechowywania przyborów, sprzętu, powierzchni roboczej.

Głównym aspektem pozostaje uwolnienie kąta naprzeciwko zestawu słuchawkowego, w którym wygodnie jest ustawić stół.

Zamiast standardowego stołu często instaluje się wyspę, która znajduje się na środku pokoju. Może nie tylko zastąpić kącik jadalny, ale także stanowić dodatkowe miejsce do przechowywania przedmiotów kuchennych.

Jednak najczęściej taka wyspa jest wystarczająco mała i jest przeznaczona tylko dla dwóch lub trzech osób. Aby zaoszczędzić miejsce, możesz użyć półwyspu. Jest zamontowany z jednej strony do ściany i spełnia te same funkcje, co wyspa.

Przyjmuje się tutaj położenie zestawu kuchennego wzdłuż jednej ściany.

Jednocześnie należy pamiętać, że najczęściej można w ten sposób zainstalować niewielką liczbę elementów, więc dla tych, którzy potrzebują dużo miejsca do przechowywania lub dużej ilości sprzętu, ta opcja nie zadziała. Planowanie liniowe wymaga zwartości i instalacji inteligentnych systemów.

Jednak dużym plusem jest zwolnienie miejsca na instalację wygodnego aneksu kuchennego. Jadalnia będzie przestronna, zaprojektowana dla większej liczby osób.

Układ liniowy może być również równoległy. Jest to idealne rozwiązanie do pomieszczeń przejściowych lub posiadających balkon. Ponadto, w przypadku wydłużonego pokoju jest również zwycięską opcją, dzięki czemu można zainstalować wszystko, czego potrzebujesz.

Nie zawsze jest miejsce na stół jadalny. W przypadku wydłużonego pokoju może to być mały przenośny stół, a dla kwadratowego pokoju można ustawić środek wyspy.

Ten kształt zestawu kuchennego pozwoli na zainstalowanie jak największej liczby urządzeń gospodarstwa domowego i systemów przechowywania. Tutaj zasada "trójkąta roboczego" działa doskonale. Ta opcja jest szczególnie odpowiednia dla podłużnych pomieszczeń.

Jednak tylko wtedy, gdy nie ma potrzeby, aby stół jadalny. W tej sytuacji najlepiej przenieść go do salonu.

Dla kwadratowych pokoi jest miejsce na ustawienie wyspy wraz z małymi taboretami. Można je wepchnąć pod blat, co daje więcej wolnego miejsca do gotowania.

Kuchnia ma swoje cechy, które są niezwykle ważne przy wyborze wykończenia.

 • Wysoka wilgotność;
 • Efekty mechaniczne;
 • Częste zmiany temperatury;
 • Osadzanie kropli tłuszczu i innych zanieczyszczeń podczas gotowania.

Na tej podstawie można stwierdzić, że wykańczanie kuchni powinno być nie tylko wodoodporne i podlegać zmianom temperatury. Musi być dobrze wyczyszczony, aby zachować oryginalny wygląd.

Jest to również ważne, zwłaszcza w przypadku podłóg, aby powłoka mogła wytrzymać upadek ciężkich i ostrych kropel. Najczęściej na podłogę wybrać płytki lub wodoodporny laminat.

Ściany można przekształcić w dowolny rodzaj, łącznie z malowaniem.

Najważniejszą rzeczą jest fartuch, który trafia w obszar roboczy. Wykonany jest z płytek, szkła, cegły.

Za pomocą wykończenia można idealnie wykonać podział na strefy, na przykład, jadalni i miejsca pracy. To doskonałe rozwiązanie dla połączonej kuchni i salonu. Aby to zrobić, możesz użyć różnych materiałów i wybrać różne kolory, w tym kontrastowe.

Ogólnie rzecz biorąc, kuchnia ma 9 m2. m wymaga jasnych kolorów. Dla sufitu jest zawsze odpowiedni biały kolor.

Pokrycie podłogi powinno być ciemniejsze, a kontrast jest dozwolony, co spowoduje, że sufity będą wizualnie wyższe.

Biała paleta może być obecna i we wszystkich szczegółach. Obraz staje się lekki i przestronny. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku lokali położonych po stronie północnej.

Zawsze w modzie jest szary kolor, który łączy się z każdym innym odcieniem. W takim przypadku dobrze jest wyróżnić poszczególne elementy w jasnych kolorach, w tym czerwonym, pomarańczowym, żółtym, zielonym. Wielu nie potrzebuje, nawet jasne krzesła tapicerowane lub wybitne zasłony.

Rada! Kombinacje kontrastów pozostają popularnym trendem. Najlepszym sposobem na zwiększenie wysokości pomieszczenia jest użycie jasnych kolorów dla górnych i ciemnych kolorów dla niższego poziomu. Tło w tym samym czasie sprawiają, że jest neutralny lub przy użyciu naturalnych, kolorowych odcieni.

Jak zorganizować oświetlenie

Dla małych i średnich pomieszczeń oświetlenie jest szczególnie ważne. Im bardziej naturalne i sztuczne światło będzie, tym bardziej przestronne i wygodne będzie w kuchni.

Aby zapewnić naturalne światło, będą pasować duże otwory okienne. Masywne zasłony z gęstej tkaniny najlepiej nie używać. Odpowiednie lekkie cienkie zasłony, idealnie przezroczyste. Często i bez nich lub zainstalować rzymskie zasłony, rolety.

W żadnym wypadku nie zaleca się, aby zadowolić się tylko jednym źródłem sztucznego światła. Oprawy uzupełniają wnętrze i sprawiają, że jest on bardziej komfortowy, dlatego warto wybrać urządzenia dla każdej strefy.

Jadalnia wyróżnia jasny i piękny żyrandol.

Wbudowane urządzenia oświetleniowe nadają się do obszaru roboczego. Nie zapomnij o wbudowanym oświetleniu. Powierzchnia robocza, szafki, półki, nisze doskonale podkreślają pasek LED.

Rada! Światło powinno być używane jasnym, ale jednocześnie miękkim i ciepłym, aby nie przecinać oka.

Tak więc 9 mkw. do kuchni nie jest tak mało, ale niewiele. Dla dużej rodziny szczególnie ważne jest, aby wnętrze funkcjonowało i wizualnie powiększało przestrzeń. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z określonymi wskazówkami.

Jasne i neutralne odcienie zawsze wizualnie oddzielają ściany. Białe polo zawsze będzie idealne w każdym stylu i designie.

Ciemniejsza podłoga zwiększy wysokość pomieszczenia. Nie musicie się bać w tym przypadku głębokiego kontrastu. W tym doskonałe rozwiązanie będzie imitacją drewnianego pokrycia.

Seks powinien być jak najbardziej darmowy. Nie wkładaj dywanów, dywanów i innych pościeli. Dobrze jest postawić stół na jednej nodze zamiast na czterech.

Szafki są również lepiej nie spoczywać na podłodze w jak największym stopniu, ale zainstalować je na nogach.

Od rysunków i wzorów lepiej jest odmówić lub użyć ich jako minimum. Nie powinny być duże i uciążliwe. Bez pomalowanej tapety, ale dozwolony jest wzór wypukłości.

Tekstylia tym bardziej powinny być niedostrzegalne, przezroczyste, w jasnej skali kolorów.

Kafelki używają szerokoekranowego ekranu, a nie mozaiki. A mur wygląda lepiej po przekątnej lub w formie stopni.

Meble nie muszą być instalowane nieporęczne. To powinno być łatwe, bez pretensjonalnych szczegółów. Zalecana jest gładka powierzchnia, być może błyszcząca. Szklane drzwi również rozszerzają przestrzeń.

Dotyczy to stołu jadalnego, może być również szklany, dyskretny.

Sprzęt AGD jest z pewnością ważny w kuchni, ale nie należy iść do ekstremum i kupować wszelkiego rodzaju opcji. Pożądane jest korzystanie z wbudowanego sprzętu. W przypadku małych urządzeń można wybrać pionowy stojak.

Myśl szeroko. Nie trzeba stawiać dużego stołu jadalnego. Zaoszczędzić spację, a dno może służyć do przechowywania przyborów kuchennych.

Parapet nadaje się również do użytku. Wiszące na oknach przysłony rolety mogą ukryć małe urządzenia gospodarstwa domowego lub stać się kontynuacją powierzchni roboczej.

Tak więc, kuchnia o powierzchni 9 metrów kwadratowych. m jest łatwe do przytulnego i funkcjonalnego. Nie należy obawiać się eksperymentowania. Nie tylko jasne kolory, ale odpowiedni kontrast będzie zwycięską opcją.

Ponadto istnieje wiele wielofunkcyjnych mebli, które pomogą Ci umieścić wszystko, czego potrzebujesz najbardziej wygodnie.

Projekt kuchni 9 metrów kwadratowych: przykładowe fotografie prawdziwych wnętrz

Małe kuchnie, których powierzchnia wynosi zaledwie 9 metrów kwadratowych, najczęściej znajdują się w starych domach. W małej kuchni trudno jest poprawnie umieścić wszystko, czego wymaga nowoczesna gospodyni. Jednak udany układ takiego założenia jest możliwy.

Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni styl wnętrza i korzystać z każdego metra kwadratowego kuchni w sposób kompetentny. W większości przypadków właściciele domów wymagają fachowej porady i wskazówek dotyczących działania.

Jaki styl wybrać do dekoracji kuchni o powierzchni 9 metrów kwadratowych

Jeśli kuchnia jest niewielka, trzeba dokładnie przemyśleć jej styl, który pozwoli z powodzeniem umieścić w budynku niezbędne meble i sprzęt AGD.

Możesz rozważyć następujące opcje projektowania wnętrz:

Kuchnia w stylu japońskim - wnętrze to oznacza minimalne użycie mebli w pomieszczeniu, wydaje się lakoniczne i nieco egzotyczne w tym samym czasie. Stosowanie składanych paneli i blatów jest mile widziane.

Kuchnia w nowoczesnym stylu - przy jego aranżacji konieczne jest stosowanie wbudowanych urządzeń gospodarstwa domowego i lekkiego zestawu narożników z materiałów syntetycznych, które nie zajmują dużo miejsca. Elementy ozdobne i inne ekscesy, które nie pełnią przydatnych funkcji w takiej kuchni, są niewłaściwe.

Kuchnia w stylu minimalizmu - nazwa wnętrza mówi sama za siebie. Niezbędne minimum obiektów jest używane w celu zapewnienia, że ​​przestrzeń pozostaje tak wolna, jak to możliwe. Taka kuchnia będzie wygodna, łatwa w utrzymaniu i bezpretensjonalna w codziennym życiu. Bardziej nadaje się na kawalera, a nie pilną gospodynię, która spędza dużo czasu w kuchni.

Kuchnia w stylu high-tech - przy jego rozmieszczeniu preferowane są lekkie plastikowe fasady, szkło i aluminium. Każdy obiekt w takim pomieszczeniu powinien być funkcjonalny, kompaktowy i ultranowoczesny.

Jak wybrać zestaw do kuchni o powierzchni 9 metrów kwadratowych

Być może to zestaw kuchenny nadaje ton całemu wnętrzu, jego funkcjonalność zależy od wyboru, wygody użytkowania i atrakcyjności zewnętrznej.

Przed rozpoczęciem aranżacji kuchni i wyborem zestawu słuchawkowego należy wziąć pod uwagę kilka ważnych wskazówek od projektantów:

 • Aby nieco rozszerzyć kuchnię, można ją połączyć z balkonem;
 • Drzwi wejściowe do kuchni powinny otwierać się na zewnątrz, można je również zdjąć i ustawić łuk;
 • Lodówka jest korzystnie przewożona poza kuchnią - na przykład na balkonie lub na korytarzu;
 • Kontynuacją mebli może być szeroki parapet - jeśli do niego przymocujesz składany blat, będzie dobrym substytutem stołu jadalnego.

Wybierając zestaw kuchenny do małej kuchni, należy zwrócić uwagę na modele w kształcie litery L lub prostoliniowe, zainstalowane wzdłuż ściany. W żadnym wypadku nie należy kupować zestawu wykonanego literą P - po jego instalacji w kuchni praktycznie nie będzie już miejsca, będzie tylko wąski korytarz.

Doskonałe rozwiązanie dla małej wielkości kuchni zostaną ustawione z wielu ukrytych półek i szuflad, w których nie tylko zmieścić wszystkie naczynia, ale także artykułów gospodarstwa domowego. Nie należy wybierać wielkogabarytowych modeli wykonanych z drewna, w małym pomieszczeniu będzie wyglądać znacznie bardziej organiczne zestaw lekkich materiałów syntetycznych - takich jak plastik.

Kolejna zasada - zestaw kuchenny powinien być jak najwyżej, najlepiej do sufitu. W ten sposób będzie można wyposażyć więcej nisz i półek do przechowywania naczyń, przyborów kuchennych i innych przedmiotów i urządzeń niezbędnych dla gospodarstwa domowego.

Rozwiń same pomieszczenia kuchni można za pomocą innej metody - zjednoczyć je z sąsiednim salonem. Aby to zrobić, należy rozpocząć gruntowny remont, ale w mieszkaniu znajduje się w pełni wyposażona kuchnia do gotowania i przestronna jadalnia z dużym stołem i odpowiednią liczbą krzeseł. Jeśli nie ma możliwości przeprowadzenia przeglądu, można po prostu wymienić drzwi kuchenne na przesuwne.

Jak ustawić meble i sprzęt w małej kuchni

Zestaw do jedzenia, bez którego kuchnia nie może się przydać, powinien mieć kompaktowy rozmiar. Najlepiej wybrać krzesła, które można łatwo wypchnąć pod stół. Zastąpić zwykły stół jadalny może być również flip top, przymocowany do parapetu okna lub do ściany kuchni.

Wyposażając pomieszczenie o powierzchni 9 km, należy ekonomicznie wykorzystać każdy jego zakątek. Niewątpliwą zaletą jest struktura kątowa, która idealnie pasuje do wnętrza i sprawia, że ​​kuchnia jest bardziej funkcjonalna.

Prawidłowe ustawienie mebli w kuchni zależy również od kształtu pomieszczenia. Jeśli kuchnia jest kwadratowy, to najlepiej zainstalować go na planie w kształcie litery L, a w wolnym rogu umieścić stół i krzesła. Słuchawki muszą pomieścić do wszystkich niezbędnych urządzeń i armatura łazienkowa: kuchenka z piekarnikiem, kuchenka mikrofalowa, wyciąg, mycie i suszenie.

Jeśli kuchnia ma kształt prostokąta, zestaw słuchawkowy powinien wybrać linię prostą, która zostanie zainstalowana wzdłuż jednej długiej ściany. I taki pokój można podzielić na dwie równe kwadraty stosując podział na strefy - jedna skrzynka zostanie zainstalowany słuchawki z urządzeń wbudowanych, a drugi będzie mieścić się stół z krzesłami. W ten sposób pokój zostanie wizualnie podzielony na kuchnię i jadalnię.

Jeśli chodzi o sprzęt AGD, to w małej kuchni powinien być wbudowany. Jeśli istnieje możliwość zabrania niektórych urządzeń poza teren lokalu (na przykład lodówkę), powinieneś z tego skorzystać.

Ponadto podczas korzystania z balkonem jako dodatkowej przestrzeni w regeneracji kuchni, można na nim umieścić stół z krzesłami (wtedy trzeba ogrzać balkon).

Jeśli właściciel domu nie jest możliwe, aby zburzyć mur między kuchnią i balkonem, można po prostu zdemontować okna i parapetu drzwi wznoszenia bar z uchylnym blatem - ona z powodzeniem zastąpić stół, a może znacznie zaoszczędzić miejsce w pokoju.

Prawidłowa organizacja trójkąta roboczego w małej kuchni

Kompaktowej kuchni był jak najbardziej funkcjonalny i wygodny, z jego rozwiązanie jest konieczne, aby przestrzegać zasady tzw „trójkąt” - umieść lodówka, zlew i kuchenka jak najbliżej siebie, tworząc w ten sposób trójkąt szczyt. Najwygodniej jest to zrobić za pomocą specjalnego narożnego projektu mebli. Odległość między lodówką, zlewem i kuchenką wyniesie około 40 cm.

Kilka wskazówek od ekspertów, aby prawidłowo narysować narożny obszar roboczy:

 • Zlew - najlepiej jest zainstalować go w rogu, umieszczając nad nim miejsce do przechowywania potraw. W pobliżu syfonu zaleca się zainstalowanie zmywarki u dołu, oszczędzając w ten sposób układanie przewodów do odprowadzania wody i odprowadzania wody. Mały obszar roboczy powinien znajdować się obok zlewu.
 • Lodówka - jeśli nie możesz zabrać go na balkon lub do korytarza, najlepiej zainstalować go w rogu obok okna, ale z dala od akumulatora. Możesz również użyć małej lodówki bez zamrażarki wbudowanej w kuchnię.
 • Piec - powinien być oddalony od zlewu i lodówki na niewielką odległość, ale jeśli to nie zadziała, należy zainstalować izolację cieplną ścian urządzeń gospodarstwa domowego. Nad piecem musi być kaptur z dobrą mocą.

Wybór kolorów i rysunków do projektu kuchni o powierzchni 9 metrów kwadratowych

Jeśli chodzi o kolorystykę małej kuchni, wszystko jest proste - wybór należy zatrzymać w jasnych kolorach lub bieli. Ciemne odcienie wizualnie sprawiają, że mały pokój jest jeszcze bardziej ciasny, więc ich użycie musi zostać całkowicie porzucone. Jedynym wyjątkiem jest seks, może być ciemny, a nawet czarny.

W żadnym wypadku nie możesz przyciemnić sufitu, "zawiesi się" nad pokojem, tworząc efekt zamkniętego pudełka. Ponadto, nie zaleca się instalowania wielopoziomowych sufitów w małej kuchni, która wizualnie zmniejsza pomieszczenie.

Sporządzając wnętrze małej kuchni, powinieneś wziąć pod uwagę niektóre niuanse:

 • W przypadku okien najlepiej wybrać kurtyny świetlne wykonane z materiałów naturalnych, najlepiej monochromatycznych lub o delikatnym delikatnym wzorze. Ale idealnym rozwiązaniem będzie instalacja na roletach okiennych: rolkach lub rzymskich.
 • Nie wybieraj dużej liczby dekoracji ściennych do kuchni, lepiej po prostu powiesić na wolnej ścianie kilka rodzinnych zdjęć, zegarów lub paneli. A jeszcze lepiej jest zainstalować na takiej ścianie kilka półek, na których jest miejsce i naczynia, a także akcesoria kuchenne i rodzinne zdjęcia z zegarem.
 • Powinny być z przyzwyczajenia dekorować drzwi lodówki kolorowymi magnesami, ponieważ będą one tworzyć atmosferę wiecznego zamieszania i chaosu w małej kuchni.
 • Aby ożywić wnętrze kuchni, a nie przeładowanie go niepotrzebnymi szczegółami, jest to możliwe z kilku roślin doniczkowych, wdzięku statuetki, świece w piękne świeczniki, wazony i cukierków.

Dekorując ściany najlepiej używać materiałów monochromatycznych - tynków dekoracyjnych, tapet, paneli gipsowych, farb. Płytki ceramiczne instalowane na ścianach nie są zalecane, wizualnie zawężają i tak już małą przestrzeń w kuchni.

Organizacja oświetlenia w małej kuchni

Do kuchni o powierzchni 9 metrów kwadratowych było dobrze oświetlone, należy przestrzegać głównej zasady - stosować się do zasady wielopoziomowej. Innymi słowy, każdy obszar pomieszczenia musi mieć własne źródło światła.

Idealnym rozwiązaniem będzie instalacja reflektorów punktowych. Miejsce do gotowania, miejsce do spożywania posiłków (stół jadalny) i miejsce zmywania naczyń (pranie) powinny być szczególnie dobrze oświetlone. Określ wszystkie miejsca, w których urządzenia będą instalowane, jest to konieczne nawet przed rozpoczęciem wszystkich prac naprawczych.

Nie jest konieczne używanie w kuchni tylko jednego źródła światła w postaci żyrandola na środku pokoju. Doskonałym pomysłem jest zainstalowanie przełącznika w kuchni z opornikiem, dzięki któremu można dostosować jasność oświetlenia według własnego uznania.

Spełniając wszystkie opisane zasady, możesz nawet w małym pokoju wyposażyć elegancką, wygodną, ​​funkcjonalną i dość przestronną kuchnię, w której wszyscy członkowie rodziny będą szczęśliwie się zbierać.

Kuchnia 9 metrów kwadratowych. mierzy prawdziwe zdjęcie

Planowanie. Designowa narożna kuchnia: 137 zdjęć prawdziwych wnętrz. Kuchnia jest integralną częścią każdego mieszkania lub domu. . Projekt kuchni 9 metrów kwadratowych: ponad 100 prawdziwych zdjęć.

Mała kuchnia prawdziwe zdjęcie. Możesz także polubić. Projekt kuchni 6 m.kw. metrów: 140+ prawdziwych wnętrz fotograficznych.

9 Oświetlenie jest źródłem światła i przestrzeni. 10 Jak zrobić małą kuchnię przytulną i przestronną - porady i wskazówki. 11 Kuchnia 6 metrów kwadratowych. mierzy prawdziwe zdjęcie.

Projekt małej kuchni: 125 + zdjęcie prawdziwych wnętrz. Mała kuchnia często staje się źródłem dużych problemów dla jej właścicieli. . Projekt kuchni 6 m.kw. metrów: 140+ prawdziwych wnętrz fotograficznych.

Najpopularniejsze rozmiary bezpośredniej kuchni. Kuchnie bezpośrednie są w różnych rozmiarach - 1,5 i 2, 3 i 4 metry, ale najbardziej popularna jest kuchnia o wymiarach 2,5 metra. . Projekt kuchni 9 metrów kwadratowych: ponad 100 prawdziwych zdjęć.

5 Okap kuchenny do fotografii kuchennej. Dlaczego tak ważne jest mieć kaptur w kuchni. Kaptur jest niezbędnym elementem nowoczesnej kuchni. . W kuchni 9 metrów kwadratowych i wysokości sufitu 2.7 wydajność okapu powinna być.

Planowanie. Designowa narożna kuchnia: 137 zdjęć prawdziwych wnętrz. Kuchnia jest integralną częścią każdego mieszkania lub domu. . Projekt kuchni 9 metrów kwadratowych: ponad 100 prawdziwych zdjęć.

Mała kuchnia prawdziwe zdjęcie. Możesz także polubić. Projekt kuchni 6 m.kw. metrów: 140+ prawdziwych wnętrz fotograficznych.

9 Oświetlenie jest źródłem światła i przestrzeni. 10 Jak zrobić małą kuchnię przytulną i przestronną - porady i wskazówki. 11 Kuchnia 6 metrów kwadratowych. mierzy prawdziwe zdjęcie.

Projekt małej kuchni: 125 + zdjęcie prawdziwych wnętrz. Mała kuchnia często staje się źródłem dużych problemów dla jej właścicieli. . Projekt kuchni 6 m.kw. metrów: 140+ prawdziwych wnętrz fotograficznych.

Najpopularniejsze rozmiary bezpośredniej kuchni. Kuchnie bezpośrednie są w różnych rozmiarach - 1,5 i 2, 3 i 4 metry, ale najbardziej popularna jest kuchnia o wymiarach 2,5 metra. . Projekt kuchni 9 metrów kwadratowych: ponad 100 prawdziwych zdjęć.

5 Okap kuchenny do fotografii kuchennej. Dlaczego tak ważne jest mieć kaptur w kuchni. Kaptur jest niezbędnym elementem nowoczesnej kuchni. . W kuchni 9 metrów kwadratowych i wysokości sufitu 2.7 wydajność okapu powinna być.

Przytulna kuchnia - strona o projektowaniu i naprawie kuchni © 2017. Kopiowanie materiałów z witryny jest dozwolone tylko na podstawie instrukcji aktywnego źródła.

Dodaj komentarz

7 + 2 =