Nazwa kategorii

Zasady kuchni Feng Shui

Kuchnia Feng Shui: 10 magicznych zasad

Już poświęciliśmy kilka stron naszej witryny na temat naprawy mieszkania na starożytne nauki feng shui. W szczególności zastanawiali się, czym jest sypialnia według praw feng shui lub łazienki feng shui. W tym artykule oferujemy bardziej szczegółowe badanie tego, co powinno być Kuchnia Feng Shui.

Według zwolenników feng shui, kuchnia uosabia dobre samopoczucie i zdrowie wszystkich mieszkańców domu. Niewłaściwie dekorując kuchnię, możemy wciągnąć w nasze życie biedę, choroby i nieszczęścia. Aby tego uniknąć, Feng Shui zaleca przestrzeganie dziesięciu prostych zasad.

1. Właściwa lokalizacja kuchni przez Feng Shui

Idealnie, kuchnia powinna znajdować się w południowym narożniku mieszkaniu tak, że nie jest widoczny od drzwi lub energii, są odpowiedzialne za bogactwo będzie „latać” na zewnątrz. Jednak nie spiesz się, aby się zdenerwować, jeśli układ Twojego mieszkania nie uwzględnia praw Feng Shui. Aby usunąć negatywne energie, zawiesić "muzykę wiatrową" lub kompozycję kryształów nad drzwiami wejściowymi do kuchni.

2. Harmonia elementów w kuchni przez Feng Shui

W każdym pokoju powinny być zdominowane cztery elementy - woda, powietrze, ogień i drewno. W kuchni energia Wody reprezentuje powłokę, a energia Ognia to piec. I często te pierwiastki się absorbują, tk. są na tej samej linii. Aby pogodzić dwie energie, wystarczy umieścić drewnianą przegrodę lub jakieś drewniane wyposażenie między piecem a zlewem.

Jak widać, lewy obraz obserwuje zasada numer 2 - między zlewozmywakiem a kuchenką wiszą drewniane naczynia kuchenne, kuchnia koloru spokojny, powierzchnia robocza jest płaska, narożniki, w miarę możliwości eliminowane, noże Blade ukryte w drewnianej pochwie, nawet na parapecie kwiaty rosną w kuchni nie ma żadnych zbędnych przedmiotów, czyli ta kuchnia jest bardziej zgodna z prawami feng shui. Zdjęcie po prawej stronie pokazuje nam kuchnię ze zbyt wieloma narożnikami i lustrzanymi powierzchniami, która już narusza podstawowe zasady feng shui.

3. Gładka i gładka powierzchnia robocza

Ostre narożniki i przedmioty aktywują energię ujemną, co może "podważyć" zdrowie gospodarstwa domowego. Jeśli to możliwe, zastanawiając się nad projektem kuchni, unikaj "ostrych" elementów konstrukcyjnych. Ponadto należy zwrócić uwagę, że noże i inne niebezpieczne przedmioty nie są pożądane do przechowywania na otwartych półkach lub systemach zawieszenia.

Zarówno zdjęcia widzimy gładką powierzchnię roboczą, która jest zgodna z zasadami feng shui w kuchni, ale na zdjęciu po prawej stronie widzimy noże, które są przechowywane w systemie siatki z otwartych ostrza, więc kuchnia po prawej zdjęcie nie może spełnić podstawowe prawa kuchni feng shui.

4. Odpowiednie kolory w kuchni dla feng shui

Kuchnia jest zaprojektowana do tworzenia, kreatywności i rekreacji, więc nie dekoruj tego pokoju w zbyt jasnych i nasyconych kolorach. Absolutne tabu do kuchni są niebieskie i czerwone kolory, które mogą wchłonąć korzystną energię tej strefy.

Jak widać kolor kuchni na zdjęciu po lewej stronie, a także gładką drewnianą powierzchnię roboczą i brak otwartych ostrych sztućców, jest to całkowicie zgodne z zasadami kuchni dla feng shui. Na prawym zdjęciu kuchnia nie jest zgodna z prawami feng shui, głównie ze względu na jej kolor.

Modna płytka z lustrem wywołuje lęk wśród zwolenników praw Feng Shui. Faktem jest, że fragmenty lustra wydają się "łamać" nasze życie, wnosząc do niego kłótnie i konflikty. Szczególnie niekorzystne jest zastosowanie lustrzanego wykończenia w miejscu, w którym zwykle gotujesz lub jesz.

Lewe zdjęcie zaprzecza, a prawe w pełni odpowiada prawom feng shui w kuchni.

6. Lokalizacja kuchenki w kuchni zgodnie z prawami feng shui

Zgodnie z naukami Feng Shui energia Ognia jest odpowiedzialna za nasz finansowy dobrobyt. Ponieważ w kuchni ogień stanowi piec, zaleca się umieszczenie go na środku pokoju. Jeśli piec jest blisko okna, może zaistnieć sytuacja, że ​​pieniądze z rodziny zaczną uciekać "w powietrze". Aby zmniejszyć negatywny wpływ tego rozwiązania pomoże żywe rośliny, umieszczone na parapecie.

Po lewej zdjęcie płyta znajduje się w środku kuchni, a po prawej - blisko ściany, ale wszystkie parapecie pokryte kwiatami, więc możemy założyć, że zarówno zdjęcia kuchnia odpowiadają z zasadami feng shui.

7. Płomyki i huśtawki powierzchni w kuchni przez Feng Shui

W nowoczesnych wnętrzach zagospodarowanie przestrzenne jest często stosowane przy pomocy różnych rzutów, spadków, wielopoziomowych podłóg i sufitów. Jednak z powodu tego wykończenia, korzystna energia rozprasza się w pomieszczeniu i traci swoją siłę. Jeśli zależy Ci na dobrym samopoczuciu we własnym domu, upewnij się, że kuchnia jest wyrównana z resztą lokalu.

Na obu zdjęciach w tym przypadku są próbki kuchni w stylu Prowansji, ale zdjęcie z lewej strony jest sprzeczne z zasadą Feng Shui nr 7, a odpowiednie zdjęcie jest spójne.

8. Sprzęt i urządzenia gospodarstwa domowego w kuchni Feng Shui

Absolutnie wszystkie urządzenia w kuchni powinny działać poprawnie. Nieszczelny kran może spowodować nieprzewidziane straty, wadliwa lampa doprowadzi do pogorszenia stanu zdrowia, a zepsute urządzenie elektroniczne może spowodować problemy w naszym życiu.

9. Oświetlenie w kuchni zgodnie z zasadami feng shui

Korzystne energie, które panują w kuchni, są napędzane światłem. Po pierwsze, nie ma potrzeby blokowania okna kuchennego grubymi zasłonami lub skomplikowanymi systemami okiennic. doprowadzą do braku naturalnego światła. Po drugie, spróbuj podkreślić każdy obszar kuchni, używając żyrandoli, kinkietów i świateł punktowych.

10. Główną zasadą w kuchni jest feng shui - jego czystość

Najważniejszą zasadą Feng Shui jest to, że w kuchni należy zachować idealną czystość, ponieważ nieporządek wprowadza do naszego życia zamieszanie i kłopoty. Uwolnij kuchnię od przedmiotów, których nie używasz, i staraj się nie ładować jej przestrzeni.

Ta kuchnia jest zbyt zagracona i zaśmiecona niepotrzebnymi przedmiotami, aby zachować zgodność z Regułą Feng Shui nr 10.

Spotkaliśmy się z podstawowe zasady aranżacji kuchni na feng shui, niestety w naszym mieszkaniu kuchnia przechodzi na stronę północną, naruszając tym samym pierwszy postulat feng shui. Ale postaramy się, w miarę możliwości, spełnić jak najwięcej życzeń wyrażonych w doktrynie feng shui. My także jesteśmy zwolennikami płynnych linii, spokojnych odcieni i płytek lustrzanych w kuchni. A do utrzymania w porządku urządzeń elektrycznych i utrzymania czystości jest dla nas całkiem możliwe.

Autor artykułu - Julia Iskova 12 lipca 2015

URA! Repair © Kopiowanie informacji do innych zasobów jest dozwolone tylko wtedy, gdy istnieje aktywny link do źródła.

Będąc na stronach witryny, akceptujesz ze swojej strony umowę użytkownika i zgadzasz się na jej przestrzeganie.

MySQL: 0,0078 s, 7 żądań, PHP: 0,0102 s, łącznie: 0,0180 s, dokument pobrany z pamięci podręcznej.

Zasady lokalizacji i kolor kuchni na Feng Shui

Kuchnia Feng Shui jest jednym z najważniejszych miejsc w domu. Bardzo ważne jest właściwe uporządkowanie przestrzeni w tym pomieszczeniu, aby w twoim domu krążyła energia płodności, dobrobytu i materialnego dobrobytu.

Najlepiej wyposażyć kuchnię w południowym sektorze mieszkania. Uważa się, że południe jest zdominowane przez potężną i żywą energię ognistego żywiołu. Ogień jest symbolem domu, ciepła i życiodajnej siły.

Na wschodzie lub południowym wschodzie mieszkania znajduje się również całkiem korzystna strefa. W nim królują elementy Drzewa. Jest "ciepły", aktywny, pobudza człowieka do osiągnięcia i napełnia się potężną energią.

W północnej części kuchni niepożądane jest wyposażenie kuchni - tu przestrzeń znajduje się w mocy elementu wodnego, który "zwalnia", zmniejsza aktywność życiową. Zamiast uzupełniać energię podczas gotowania, stracisz ją. To wywołuje lenistwo i brak działania.

Jeśli układ Twojego domu jest taki, że kuchnia znajduje się w niekorzystnej strefie, negatywny wpływ przestrzeni może zostać zneutralizowany. Aby to zrobić, użyj orientalnych talizmanów, prawidłowo ułóż meble i nie zapomnij o odpowiedniej kolorystyce wnętrza.

Idealne odcienie do dekoracji kuchni - zielony, żółty, biały, brązowy i pomarańczowy. Są to najbardziej aktywne kolory, które budzą w człowieku jego potencjał energetyczny.

Podczas gotowania hostessa obciąża ją pewną energią. A jeśli kuchnia jest urządzone i wyposażone zgodnie z zasadami Feng Shui, to jedzenie będzie odżywiają i zaspokoić wszystkich członków rodziny, nie tylko białka, tłuszcze i węglowodany. Daje też siłę, żywotność, aktywność, które są niezbędne do prowadzenia jasnego i bogatego życia.

Jeśli lokalizacja kuchni jest niekorzystna, możesz ją naprawić za pomocą kilku sztuczek.

 1. Nie zostawiaj drzwi i okien otwartych na długi czas. Przewietrz pomieszczenie - i natychmiast zamknij otwory.
 2. Nad wejściem ustaw talizman "muzykę wiatrową" lub kamienne kryształy.
 3. Koniecznie zdobądź świeże kwiaty. Jeśli nie jest to możliwe, powiesić zdjęcia z żywymi krajobrazami lub zasłonami naśladującymi rośliny. Idealny - rolety wykonane z bambusa.
 4. Aby ograniczyć przepływ ujemnej energii, przechowuj zboża i przyprawy w pojemnikach o okrągłym kształcie. Ogólnie rzecz biorąc, im więcej okrągłych przedmiotów w kuchni, tym lepiej.
 5. Niepożądane rury kanalizacyjne i wodne powinny być ukryte pod ozdobnymi panelami.
 6. Uważaj, aby rury nie były zatkane, a dźwigi działają prawidłowo. Każda awaria obejmuje kanały energii pieniężnej, a ty blokujesz swoje możliwości finansowe.
 7. Szczególnie ważne jest, aby piec był zawsze czysty. Jej stan ma bezpośredni wpływ na dobre samopoczucie rodziny, jest to "pielęgniarka" w twoim domu.
 8. Udekoruj ściany obrazami przedstawiającymi kolorowe martwe natury owocowe. Powinny być zdominowane przez czerwony, pomarańczowy, zielony i inne jasne kolory.
 9. Naczynia Feng Shui powinny być używane z ceramiki, a przedmioty dekoracyjne powinny być wybrane z gliny i drewna - naturalne brązowe materiały wzmacniają energię elementów Ziemi i Drzewa.
 10. Symbole płodności i żniw pomogą przyciągnąć dobrobyt materialny. Są to sztuczne manekiny warzyw i przypraw.
 11. Noże i inne ostre przedmioty, a także wszelkie metalowe przybory powinny być przechowywane w zamkniętej przestrzeni. Nie pozostawiaj ich w domenie publicznej, przyciągają wtedy negatywną energię, co może prowadzić do kłótni i konfliktów w rodzinie.
 12. Upewnij się, że oświetlenie jest jasne, światło w kuchni powinno wystarczyć, więc lampy z miękkim, przytłumionym światłem nie są odpowiednie.

Obejrzyj wideo na ten temat:

Piec jest najważniejszym elementem wnętrza kuchni. To jest "pielęgniarka" twojego domu, źródło potężnej energii ognia. Zasady Feng Shui:

 • Talerzy nie mogą być umieszczane w rogu kuchni - uważa się je za "serce" pokoju, dlatego powinno znajdować się bliżej jego środkowej części;
 • Niepożądane jest również posiadanie pieca pod oknem - wraz z zapachami i oparami podczas gotowania, dobro finansowe wypłynie z domu;
 • Brudna płyta jest źródłem problemów finansowych. Zawsze utrzymuj w czystości. Jeśli Twoja rodzina ma kłopoty, rozpocznij czyszczenie płyty od kamienia, tłuszczu i innych zanieczyszczeń;
 • Idealnie, płyta powinna być umieszczona w południowej części kuchni, to jest najkorzystniejsze miejsce;
 • Bardzo dobrze, jeśli używasz kuchenki gazowej. Kuchenka elektryczna lub mikrofalowa jest "pusta", nie zwiększają one mocy energii ognia;
 • Pożądane jest użycie wszystkich palników. Możesz również powiesić lusterko przed płytą, aby wzmocnić element ognia w pomieszczeniu.
 • Wybierz metalowe pochłaniacze - przyczyniają się do niszczenia negatywnej energii, oczyszczają przestrzeń złych emocji, chronią rodzinę przed konfliktami i kłótniami;
 • Im dalej zlew znajduje się z pieca, tym lepiej. Pożądane jest, aby były oddzielone co najmniej jednym panelem kuchennym, na którym przygotowuje się jedzenie.
 • Lodówka w kuchni symbolizuje element wody, który jest również źródłem materialnego dobrobytu. Lepiej jest umieścić go w południowo-wschodniej części pokoju;
 • Nie możesz trzymać lodówki pustej, powinna zawsze zawierać pożywienie. wewnątrz można zainstalować lustro, które wizualnie zwiększa ilość treści.

Prawidłowo zorganizowana przestrzeń kuchenna uwzględniająca wszystkie szczegóły to gwarancja, że ​​twoja rodzina zawsze będzie żyła obficie i szczęśliwie. W tym momencie skoncentrowana jest silna energia dodatnia, co zapewnia domowi źródła dobrobytu finansowego.

© 2017-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Niezbadany świat magii i ezoteryków

dla wiadomości w sieciach społecznościowych

Korzystając z tej strony, potwierdzasz swoją zgodę na używanie plików cookie zgodnie z tym powiadomieniem w odniesieniu do tego typu plików.

Jeśli nie zgadzasz się, że używamy tego typu plików, musisz odpowiednio ustawić ustawienia swojej przeglądarki lub nie korzystać z witryny.

Planowanie i projektowanie kuchni w domu przez fengshui

Przestrzeń kuchenna - to miejsce, w którym cała rodzina spędza wiele godzin, zwłaszcza jeśli nadal pełni funkcję jadalni, czyli miejsc przyjmowania posiłków.

Dlatego konieczne jest zorganizowanie kuchni zgodnie z zasadami feng shui, ponieważ od czasów starożytnych uważa się ją za serce domu, wpływając na zdrowie, witalność i zdolność do zarabiania pieniędzy.

W tym artykule nauczysz się pewnych zakazów, zaleceń dotyczących rozmieszczenia przedmiotów w kuchni, koloru w zależności od lokalizacji i wiele więcej.

Właściwa lokalizacja kuchni przez Feng Shui

Kuchnia - jest to element ognia, dlatego dla niego przydzielany jest odpowiedni sektor, w którym jego lokalizacja jest najbardziej harmonijna. Pozostałe opcje są uważane za niekorzystne i mogą powodować spory w domu, zarówno w planie energetycznym, jak i fizycznym (choroba mieszkańców domu). Następnie przyjrzymy się, gdzie powinna znajdować się kuchnia wzdłuż strony feng shui na świecie.

Lokalizacja na północy i zachodzie

Według ekspertów najgorsze jest północno-zachodnie i północne. Ten kierunek jest związany z metalem, który zdecydowanie nie powinien być ogrzewany. Również sektor północno-zachodni jest związany z męskim, więc ten układ może osłabić człowieka mieszkającego w mieszkaniu lub domu.

Korekta kuchni na północnym zachodzie jest możliwa, ale eksperci nadal zalecają przeniesienie jej do bardziej dostatniego miejsca lub poszukiwanie nowego mieszkania. Jeśli zdecydujesz się skorygować negatywny wpływ, lepiej nie używać kuchenki elektrycznej, ale kuchenki gazowej. Konieczne jest również monitorowanie sieci kanalizacyjnej i zapobieganie zatykaniu i uszkodzeniu rur.

Kuchnia na zachodzie jest również możliwa, ale także z różnymi rodzajami korekcji, ponieważ jest to niekorzystna lokalizacja. Potrzebna jest również kuchenka elektryczna. Aby zmniejszyć efekt ognia kuchenki gazowej na metalu tego sektora, zawiesić dwa dzwonki nad płytką - ceramiczną i metalową. Pierwszy neutralizuje elementy ognia, a drugi wzmacnia elementy metalu.

Wpływ kuchni na północy na mieszkańców

 • Poronienia są bardzo wysokie u kobiet i mogą również występować problemy z ginekologią.
 • Ludzie mają zmniejszoną odporność, w wyniku czego pojawia się przeziębienie.
 • Występują problemy z układem moczowo-płciowym.
 • Wpływa na dzieci (słaba nauka, pamięć).
 • Są kłótnie i konflikty.

Wpływ kuchni na północnym zachodzie na mieszkańców

 • Występują problemy ze zdrowiem głowy, możliwe są obrysy.
 • Układ oddechowy cierpi, przeziębienie i SARS są również możliwe.
 • Cierpią sprawy finansowe wszystkich żyjących.
 • Sektor ten jest niebezpieczny dla kobiet, zwłaszcza kobiet niezamężnych, ponieważ trudno im znaleźć parę.
 • Dzieci wykazują agresję, nie słuchają swoich rodziców.
 • Co najważniejsze, nie ma wsparcia ze strony wyższych sił.

Kuchnia na wschodzie i południu domu jest najlepszą możliwą opcją, ponieważ jej ognista natura dobrze łączy się z samym ogniem (południe) i drzewem (wschód). Również jego dobra lokalizacja na południowym wschodzie.

Feng Shui uważa, że ​​kuchnia na południowym zachodzie jest równie niekorzystna jak na północnym zachodzie. Tylko w tym przypadku szkodzi kochance rodziny, matki. Jeśli kuchnia znajduje się pośrodku obudowy, jest również uważana za niekorzystną, ponieważ wszystkie zapachy rozprzestrzeniają się w całym domu i pojawi się więcej kłótni.

Inne zasady przestrzeni kuchennej

Oczywiście, oprócz lokalizacji kuchni w stosunku do stron świata, istnieją również inne niezbędne zasady. Wielu ekspertów na fengshui nie poleca teraz popularnego układu mieszkania studyjnego, kiedy kuchnia i wszystkie inne pomieszczenia są razem. To wszystko może prowadzić do kłótni i konfliktów w rodzinie.

Wskazane jest wyposażenie kuchni w tylnej części mieszkania lub domu, ponieważ jedzenie jest symbolem bogactwa, które w pobliżu progu można łatwo zgubić. Niekorzystne jest również usytuowanie kuchni w pobliżu wanny i toalety (z boku lub na górze), a także na skutek utraty bogactwa - woda jest wymywana przez wszystko.

Kuchnia naprzeciwko frontowych drzwi Feng Shui również nie jest możliwa, jeśli chcesz ją chronić przed różnymi energiami, które przenikają przez drzwi. Wszakże nie tylko pozytywna energia przenika do mieszkania, ale także ujemna energia. Jeśli nie możesz niczego zmienić, zawsze zamknij drzwi do tego pokoju, możesz zawiesić jasne zasłony w drzwiach (na przykład szampańskie), aby zatrzymać wygląd, a energia pomoże uzyskać jasny obraz, figurkę, niezwykłą roślinę itp.

Aby zapewnić prawidłową dystrybucję energii, należy zawsze utrzymywać porządek w kuchni. Nie zostawiaj brudnych naczyń w nocy, usuń wszystkie przedmioty, które obecnie nie są potrzebne w szafkach, nie ustawiaj blatu i stołu.

Teraz porozmawiajmy o tym, jak sprzęt powinien być umieszczony w kuchni i, co najważniejsze, w piecu. To ona uosabia element ognia i jest najważniejszą rzeczą w kuchni. Podczas umieszczania pieca w kuchni na feng shui należy wziąć pod uwagę następujące zasady.

 • Bardzo dobrym wariantem lokalizacji jest południowa, południowo-zachodnia i północno-wschodnia strona kuchni oraz niekorzystna północ.
 • Może również znajdować się w pobliżu ściany prowadzącej do środka mieszkania.
 • Nie instaluj pieca w kierunku schodów, do wejścia do domu, do łazienki i toalety (kierunek jest określony przez linię, na której wygląda piekarnik). Spowoduje to ubóstwo w domu.
 • Uważnie sprawdź, czy istnieje możliwość skierowania płyty do centralnej części domu, tk. ten układ jest uważany za szczęśliwy. Ale bezpośrednio w środku domu, piec nie powinien być wkładany, pali się "serce domu", a także przyciąga chorobę przewodu pokarmowego.
 • Użyj wszystkich palników na piecu, aby zwiększyć przepływ dobrobytu.
 • Nie umieszczaj kuchenki w pobliżu zlewu i lodówki, ponieważ energia ognia i wody będzie w konflikcie.
 • Również nie można mieć talerza pod oknem, całe dobre samopoczucie wyleci w niego.

Kolejna technika w kuchni: jak ją ustawić

W nowoczesnych kuchniach jest duża ilość sprzętu - kuchenki mikrofalowe, piece, multiwary itp. Kuchnia w stylu feng shui nie powinna mieć zepsutej techniki, musi być poprawiona od razu. Technika ta, która jest rzadko używana, nie powinna stać w widocznym miejscu, musi zostać usunięta.

Kuchenka mikrofalowa nie może być zawieszona nad kuchenką, ponieważ ruch energii Qi nad nią jest stłumiony. Lodówka, jak wspomniano powyżej, nie może być umieszczona w pobliżu pieca, spowoduje to konflikty między żywiołami, aw rezultacie między ludźmi mieszkającymi w domu. Kuchnia południowo-wschodnia to najbardziej odpowiednie miejsce, w którym można postawić lodówkę.

Mycie i zmywarka (jeśli taka istnieje) powinny znajdować się również na południowym wschodzie, wschodzie i północy tego pokoju. Wzmocni to ich energię i pozwoli uniknąć konfliktów z innymi elementami.

Teraz rozważymy pytanie, jaki kolor wybrać kuchnię dla Feng Shui. Ponieważ w tym pomieszczeniu głównymi elementami są woda i ogień, całkowicie czerwony lub niebieski kolor nie może być użyty, tylko jako akcenty lub małe fragmenty we wnętrzu. Szczególnie tego koloru kuchni należy unikać w sektorze południowym.

Jeśli nadal chcesz tego konkretnego koloru kuchni, wybierz nie krzykliwe i spokojne odcienie. Będzie nawet lepiej zastąpić je kolorem niebieskim, pomarańczowym lub żółtym (powiązane kolory). Jednak najlepszym wyborem, według ekspertów - są pastelowe kolory brązu i zieleni. Ładny kolor kuchni dla feng shui jest biały.

Ale nadal zasady projektowania koloru kuchni zakładają wykorzystanie tych tonów, które są nieodłączne w kierunkach światła. Na przykład w południowo-wschodniej i wschodniej części kuchni nie można używać wszystkich metalicznych kolorów, ponieważ pojawia się konflikt Melall-Tree, chociaż w innych kierunkach są one całkiem odpowiednie, idealnie pasujące do metalowych przyborów.

Podsumujmy trochę. Kolor ścian kuchni jest pomalowany w jasnych pastelowych kolorach, ale w innych miejscach można uzyskać kilka akcentów kolorystycznych. Na przykład, jeśli lubisz jasne meble, będzie to zrównoważone delikatnymi ścianami. Możesz użyć trochę czerwonego, ale tylko w południowej części kuchni. Umieść tam wazon lub dzbanek, możesz mieć czajnik.

Kolor kuchni może również znacznie wpłynąć na apetyt tych, którzy jedzą. Rozważmy bardziej szczegółowo

 • Niebieski - przyczynia się do zmniejszenia apetytu, więc jeśli jest ktoś w domu, który nie je dobrze, kolor ten powinien być mniejszy.
 • Czerwony, pomarańczowy i żółty - wzrost.
 • Zielony - najbardziej harmonijny, ponieważ ze względu na obecność we wnętrzu tej strefy istnieje możliwość zdrowej diety.
 • Biały - kuchnia tego koloru dostosowuje się do czystości, a także zapewnia żywość.
 • Brązowe, kremowe i beżowe odcienie - bardzo przytulne, ale mogą powodować niepohamowane spożywanie wypieków i kawy z herbatą.

A jeśli chcesz wiedzieć, w jakim kolorze ozdobisz inne pomieszczenia domu lub mieszkania, przeczytaj inny artykuł na naszej stronie internetowej (link do artykułu na temat rozwiązań kolorystycznych).

Lustro w kuchni: czy może, czy nie?

Kuchnia Feng Shui zaleca, aby traktować ją ostrożnie, ponieważ niewłaściwie umieszczone lustro może zwiększyć nie tylko bogactwo, ale także występek, wrogość, nienawiść, brud. Eksperci zalecają, aby nie używać płytki z lustrem, ponieważ pomaga to w rozbiciu energii, będzie krążyć w pokoju ze skrawkami.

Pozytywny wpływ lustra w kuchni będzie widoczny tylko w obszarze, w którym znajduje się przygotowana żywność (przyczynia się do wzrostu zamożności), ale nie zawieszaj ich, aby ludzie patrzyli na nie podczas jedzenia. To może zwiększyć twój apetyt.

Nie można zawiesić lustra przed płytą i powierzchniami roboczymi, ponieważ procesowi gotowania często towarzyszy brud, nie trzeba tego zwiększać. Lustro przed płytą pomaga zwiększyć zmęczenie tego, kto gotuje jedzenie. Lustro można zawiesić w pobliżu pieca, aby gospodyni mogła zobaczyć nadejście, zwłaszcza jeśli podczas gotowania powróci ono do drzwi (jest to niekorzystny czynnik w feng shui).

O tym, jak wybrać lustro i umieścić je w innych pokojach w domu, można przeczytać w naszym drugim artykule (link do artykułu o lustrze).

Czy można w kuchni umieścić akwarium?

W zasadzie, zgodnie z zasadami feng shui akwarium w domu - to dobrze, wystarczy wiedzieć, gdzie go umieścić, aby woda nie mogła zaszkodzić dobremu samopoczuciu i zdrowiu rodziny. Eksperci uważają, że akwarium w kuchni zrobi więcej szkód niż pożytku.

Opiera się to na fakcie, że kuchnia na Feng Shui (zdjęcie) jest symbolem ognia, ponieważ może wejść w konflikt z wodą, co doprowadzi do problemów z finansami. Z tych samych powodów nie można go umieścić przed kuchnią.

Mądrość i zasady feng shui w kuchni pozwalają ci wykorzystać wszystkie zalety domu dla maksymalnego powodzenia i szczęścia. Czasami jednak konieczna jest zmiana lokalizacji elementów wnętrza. Na przykład, jeśli nadal umieszczasz małe akwarium w kuchni, wtedy jeśli w domu pojawia się kobieta w ciąży, musisz ją stamtąd usunąć, ponieważ narażasz zdrowie nienarodzonego dziecka.

Jak wybrać i rozmieścić zdjęcia w kuchni

Elementy, które dominują w kuchni, sugerują użycie zieleni w wielu elementach wyposażenia wnętrz. Dlatego zdjęcia w kuchni są również pożądane, aby spędzać czas z tymi, którzy mają najbardziej zielony kolor. Obsługuje elementy Drzewa.

Harmonijne na zdjęciach do kuchni będą czerwonawe odcienie, które będą wspierać żywioł ognia. Jeśli są zawieszone w jadalni, pobudzą apetyt. Również tutaj możesz powiesić apetyczny martwa natura. Jest to ważne, jeśli w domu są ludzie, którzy cierpią na brak apetytu.

Zdjęcia do kuchni mogą przedstawiać szerokie zielone pola lub piękne drzewa. Jednak nie zawieszaj zbyt perspektywicznych zdjęć, ponieważ cała pozytywna energia je przejrzy.

Poza tym kuchnia feng shui poleca stare zdjęcie twojej rodziny również miejsce w tej strefie. Pomoże to zwiększyć bogactwo zgromadzone przez rodzinę i jej dalszy dobrobyt. Symbolizuje również ochronę, którą zapewniają twoi przodkowie, chroniąc w ten sposób twoją rodzinę.

Jak zaaranżować stół kuchenny i inne meble w kuchni

Teraz zastanów się, jaka powinna być kuchnia na Feng Shui pod względem aranżacji mebli. Najważniejszą rzeczą jest stół jadalny, za którym idzie cała rodzina. To musi być odpowiednio wybrane i umieszczone.

Jeśli przestrzeń na to pozwala, wybierz wystarczająco duży stół kuchenny, aby cała rodzina mogła go zmieścić. Pożądane jest, aby był okrągły lub owalny. Trójkątny lub półokrągły stół jest uważany za niekorzystny. Najlepszym materiałem na stół jest drzewo. Szkło do użycia nie jest pożądane.

Nie możesz postawić stołu przed toaletą, ani nie możesz go przyłożyć do ściany obok niego. Wpłynie to na dobrobyt finansowy rodziny, z każdym odpływem wody w zbiorniku, który wypłynie. Jeśli permutacja nie jest możliwa, użyj drewnianych partycji i ekranów.

Ale lepiej nie korzystać dziś z nowoczesnych stołków kuchennych. Jeśli pozwala na to przestrzeń, ustaw krzesła z wysokimi oparciami tak, aby ludzie siedzący przy stole czuli się pewnie. W każdym razie wybór należy kierować się faktem, że wypełnienie przestrzeni kuchennej i jadalnej jest wybrane spośród wielkości, a także liczby członków rodziny.

Inne zasady aranżacji mebli

Ponadto, w projektowaniu kuchni dla Feng Shui, musisz przestrzegać praktyczności. Powinien pasować do wszystkich twoich urządzeń, a także pozostałych przyborów kuchennych (szczególnie ostrych przedmiotów, takich jak noże i widelce). W związku z tym z mebli powinny znajdować się różne szafki z drzwiami i stolikami z szufladami, aby w kuchni niepracującej blaty były puste.

Zgodnie z zasadami feng shui, w kuchni nie powinny znajdować się duże przedmioty, więc kuchenka do gotowania i ta, która siedzi w kuchni, mają silne poczucie niepokoju. Projektując ten pokój, nie należy używać ostrych i wystających narożników, otwartych półek (wszystko powinno być zamknięte). Jeśli nie zastosujesz się do takich zaleceń, Twoja kuchnia stworzy negatywną energię Sha.

Ułóż swobodnie w meblach kuchennych, tk. musi mieć wystarczająco dużo światła i przestrzeni, aby energia Qi mogła swobodnie w niej krążyć. Przyniesie to bogactwo i dobrobyt do domu, przyczyni się do zdrowia jego mieszkańców.

Teraz już wiesz, jak zaaranżować kuchenny stół na feng shui, a także jak układać inne meble i organizować jego przestrzeń roboczą. Postępuj zgodnie z tymi zaleceniami, a twoje dobre samopoczucie cię nie spowolni.

Kolejnym dodatkiem w przestrzeni kuchennej mogą być kwiaty. Oczywiście, muszą być odpowiednio umieszczone. Należy od razu zauważyć, że niewiele roślin może wytrzymać obszar gorącego ognia z dużą ilością wilgoci podczas gotowania. Dlatego nie warto umieszczać tam kwiatów, które mają łagodny charakter.

Kwiaty do kuchni powinny mieć odpowiedni rozmiar, więc jeśli masz małą, nie umieszczaj tam dużych i wysokich roślin. Może to doprowadzić do nadmiaru energii. Ale najlepsze miejsce na kwiaty znajduje się w pobliżu okna (doniczki na parapetach lub zawieszone nad nimi).

Eksperci zalecają wybór roślin do kuchni z energią Yin. Ich charakterystyczną cechą są zaokrąglone liście i łagodny zielony kolor. Należą do nich fiołki, begonia, drzewo pieniędzy, cyklamen itp.

Zaleca się również, aby umieścić geranium w kuchni, ponieważ odżywia się on negatywną energią, dzięki czemu może oczyścić przestrzeń kuchenną. W tym samym celu możesz umieścić chlorophytum w oknie. Oprócz oczyszczania negatywnej energii, nadal pozbywa się szkodliwych mikroorganizmów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o umieszczaniu kwiatów w domu lub mieszkaniu przez feng shui, to na naszej stronie znajduje się ciekawy artykuł na ten temat (link do artykułu o roślinach).

Zatem dekorowanie kuchni zgodnie z zasadami feng shui nie jest wcale trudne. Ważne jest tylko, aby początkowo wybrać właściwą lokalizację w mieszkaniu, po czym wystarczy tylko ustawić ogólną kolorystykę i ustawić meble. Nie bądź leniwy, aby wziąć pod uwagę wszystkie powyższe zasady znajdowania harmonii w swoim domu, a wynik nie zwolni, aby wpłynąć na twój los i los całej rodziny.

Co oznaczają szczęśliwe liczby dla feng shui?

Czytaj dalej:

Esoteric messenger Runet: najbardziej niezwykłe fakty na temat ezoteryki, najnowsze wiadomości, odpowiedzi na pytania, porady praktyczne, wywiady z ekspertami, recenzje filmów, recenzje książek.

Dodaj komentarz

97 − 87 =