Nazwa kategorii

Baterie kuchenne z kranem do wody pitnej

Baterie kuchenne z kranem do wody pitnej: nowa generacja urządzeń sanitarnych

Ponieważ stosowanie przefiltrowanej wody stało się powszechne, konieczne stało się zainstalowanie oddzielnego osobnego kranu do dostarczania oczyszczonej wody. Ale instalacja takiego żurawia zapewnia dodatkową instalację otworu montażowego w zlewie. Ponadto, dostępność zarówno kranu, jak i kranu do wody pitnej nieco podkręca zdolność prania. Baterie kuchenne z kranem do wody pitnej - unikalne rozwiązanie, w którym można podłączyć dodatkowy wkład do mieszalnika w celu dostarczenia oczyszczonej wody.

Bateria kuchenna z dodatkowym kranem do wody pitnej

Baterie kuchenne z kranem do wody pitnej: funkcjonalność i estetyka

Obecnie praktycznie nikt nie korzysta z wody z kranu do przygotowywania napojów lub jedzenia bez wcześniejszego czyszczenia. Stopniowo, zakup gotowej oczyszczonej wody w zbiornikach ustępuje, zwłaszcza, że ​​umieszczenie w kuchni chłodnicy wodnej wiąże się z przydzieleniem jej dodatkowej przestrzeni. Nie wspominając już o tym, że wygląd takiego wzoru jest daleki od estetyki.

Najważniejszym z nich był zakup domowego systemu oczyszczania wody bezpośrednio z wodociągu i podawanie go przez kran wody pitnej. Oddzielny zaczep do wody pitnej i mieszacz do wody użytkowej zainstalowanej na jednym zlewozmywaku, nie pozwalają na maksymalne wykorzystanie pojemności pralki i przeciążenie przestrzeni.

Na dyszy miksera znajdują się dwa otwory - dla zwykłej i oczyszczonej wody pitnej

W wyniku najnowszych osiągnięć producentów hydrauliki powstały baterie kuchenne z kranem do wody pitnej. Ich urządzenie polega na tym, że wejście do zasilania przefiltrowanej wody jest połączone z korpusem tradycyjnego mieszacza wody. Instalacja kranu kuchennego z kranem do wody pitnej wymaga jednego otworu w zlewie i umożliwia korzystanie z pojemnika do mycia do mycia dużych przyborów.

Projektanci nie są skąpi do opracowania ogromnej liczby modeli, ubiegających się o produkcję różnych materiałów i kolorów. Zastosowanie takich mieszalników jest możliwe dla dowolnych miejscowych systemów uzdatniania wody, w tym systemów do odwróconej osmozy.

Mieszany mikser wyposażony jest w dwa oddzielne zawory

Urządzenie i zalety miksera z kranem do wody pitnej

Urządzenie mieszające do kuchni z kranem do picia różni się od zwykłych mikserów tym, że jest wyposażone w niezależny kanał do dostarczania wody po przejściu przez filtr. Na wylocie kranu, oprócz otworu na wodę domową, znajduje się otwór na wodę pitną. Regulacja dopływu oczyszczonej wody odbywa się za pomocą oddzielnego zaworu zainstalowanego na korpusie mieszacza. W ten sposób, obracając jedną dźwignię - dostarczana jest zwykła woda z kranu, a druga dźwignia - do picia.

Kanały wody pitnej i wody użytkowej w mieszalniku znajdują się w taki sposób, że te ciecze nie mieszają się ze sobą. Dopływ wody pitnej i wody do potrzeb domowych zapewniany jest za pomocą jednego kranu miksera.

Bateria kuchenna z kranem do picia posiada niezależny kanał do dostarczania oczyszczonej wody

Przydatna rada! Wybierając mieszany mikser, należy zwrócić uwagę na długość i wygięcie dziobka: jeśli zdolność prania jest głęboka, odpowiedni jest niski dziobek, jeśli pranie jest miniaturowe, wysokie.

Istnieją modele mieszaczy z filtrem do wody pitnej z jednym otworem. W wylewce takiego miksera znajdują się dwa oddzielne kanały: do zimnej i ciepłej wody użytkowej oraz do wody pitnej. W tym wariancie oczyszczona woda jest dostarczana z aeratora i nie miesza się z wodą wodociągową. Mieszacze takich modeli są wyposażone w wskaźnik, który zasygnalizuje regularną wymianę filtra. Z reguły planuje się wymianę filtra po przejściu przez niego 600 litrów wody.

Schemat instalacji kuchennego kranu z kranem do wody pitnej

Ważnymi zaletami kranów do kuchni z przełączaniem na filtr jest to, że nie potrzebują dodatkowego miejsca w zlewie, zajmują tyle samo miejsca co zwykły mikser do wody z kranu. Pod nimi nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych otworów, co jest szczególnie ważne dla właścicieli stylowych zlewów z porcelanowych kamionek.

Mieszane miksery są niezawodne i trwałe, w każdej chwili zapewniają dostawę oczyszczonej wody, wygodną w użyciu, dzięki przemyślanej konstrukcji i ergonomicznej konstrukcji. Ponadto instalacja kranu z filtrem do wody pitnej jest dość prosta. Aby zainstalować taki żuraw, w razie potrzeby, każdy może, z uwagi na to, że nie trzeba kupować i podłączać dodatkowych węży. Na minusy takich modeli być może można przypisać tylko dość wysoki koszt.

Mieszany mikser z oddzielną dyszą do czystej wody

Asortyment i kompletny zestaw mikserów w kuchni z kranem z filtrem

Producenci oferują szeroki wybór baterii kuchennych do filtrowania. Główne kryteria wyboru żurawia to wygląd, kolor i cena produktu. Pozostaje niezmieniony, że model powinien być wykonany z wysokiej jakości materiału: stali nierdzewnej, brązu, mosiądzu, stopów stali, niklu, ceramiki, tworzyw sztucznych.

Najczęściej do produkcji mieszanych mieszaczy zastosowano stal nierdzewną i mosiądz, charakteryzujące się niezawodnością i trwałością. Powlekanie produktów warstwą rozpylania umożliwia naśladowanie złota, srebra, brązu lub tworzenie wrażenia starzonego metalu.

Wymiary montażowe miksera z podwójną wylewką Blanco Fontas

Plastikowe dźwigi do filtra wody pitnej są odporne na agresywne środowisko. Jednak produkty wykonane z tworzyw odpornych na korozję i alkalizację mają krótszą żywotność niż modele metalowe.

Oferujemy zapoznanie się z niektórymi modelami mikserów i ich cenami od różnych producentów:

Ekskluzywne modele obejmują miksery ze szkła lub ceramiki, ale takie modele są drogie i rzadkie. Producenci nie są ograniczeni w kolorowych roztworach kranów do filtra wody pitnej. Możesz kupić produkty o niemal dowolnym kolorze: od monofonicznego po kontrastowy, wstawiając je do dowolnego wnętrza kuchni.

Przydatna rada! Jeśli twój zlew ma dwie lub trzy miski, musisz wybrać modele mieszanych baterii z wysuwaną wylewką.

Oryginalna konstrukcja miksera KLUDI-ZIP z wysuwaną wylewką

Kombinowane modele mieszalników z wężami są zakończone, za pomocą którego podłącza się wodę i filtr wody do kuchni, a także zestaw adapterów i łączników. W zależności od indywidualnego systemu filtrów, możliwe jest zakupienie dodatkowych przystawek do podłączenia miksera lub przełączników do doprowadzania wody do zmywarki. W każdym razie przed zakupem warto zapoznać się z kompletem produktów.

Płytka do fartucha w kuchni. Płytki zdjęć różnych typów i stylów. Jak wybrać właściwą płytkę. Fototapety w katalogach sklepów, rodzaje płytek do fartucha. Projekt fartucha we wnętrzu kuchni.

Rodzaje filtrów w kuchni do wody pitnej

W mieszaczach z kranem do picia stosuje się przepływ w gospodarstwie domowym, dysze filtracyjne i filtry z odwróconą osmozą.

Podczas używania filtrów domowych woda jest oczyszczana do stanu, w którym można ją pić i używać do gotowania. Filtry instaluje się w szafce pod zlewem, wyposażonej w przyłącze węża do miksera. Takie filtry oczyszczają bieżącą wodę z rurociągu i nie wymagają instalowania zbiornika wody. Filtry do użytku domowego uzupełniają wkłady czyszczące w ilości od 2 do 4 sztuk.

Oczyszczają wodę z takich zanieczyszczeń:

Zalety filtrów stacjonarnych do wody w kuchni to wysoki stopień oczyszczenia, dobra wydajność, wygodne użytkowanie (nie zagracajmy przestrzeni kuchennej, znajdującej się pod zlewem).

Mikser z kranem do wody pitnej - kompaktowe i stylowe rozwiązanie do nowoczesnej kuchni

Skuteczne systemy czyszczące. Oczyszczaj wodę z zanieczyszczeń bez użycia składników chemicznych. Podczas czyszczenia woda przepływa przez cienkowarstwowy dyfuzor, który filtruje najmniejsze cząstki. Przez błonę przenikają tylko cząsteczki wody, wszystko inne jest usuwane do kanalizacji. Woda staje się miękka, o właściwościach stopionej wody.

Zaletami systemu są najwyższy stopień oczyszczenia, zapas wody o pojemności 10 litrów, niewielki koszt oczyszczonej wody. Zestaw zawiera wkłady do czyszczenia wstępnego, membranę do odwróconej osmozy, filtr oczyszczania końcowego, węże łączące. Systemy odwróconej osmozy wyróżniają się wysokim kosztem i znaczną wydajnością czyszczenia.

Przydatna rada! Zanim kupisz filtr wody, sprawdź, czy nie odróżnia jego plastikowych elementów od charakterystycznego chemicznego zapachu. Jeśli zapach jest obecny - filtr jest wykonany z materiału o niskiej jakości i nie spełnia wymagań ekologii i bezpieczeństwa.

Filtr z odwróconą osmozą gromadzi oczyszczoną wodę w specjalnym pojemniku

Filtry-dysze na kranu do wody

Kompaktowe urządzenia podłączone do dźwigu. Niezawodnie oczyszczony z szkodliwych zanieczyszczeń, zmniejszając twardość wody. Podłącz do miksera tylko na czas czyszczenia. Niektóre modele filtrów wody na kuchennym kranu mają kalendarz przypominający o wymianie wkładu. Zalety - mobilność i niska cena. Wadą - niska wydajność, niewielka ilość sorbentu, dostępność pojemnika na oczyszczoną wodę.

Pilność oczyszczania wody z kranu jest niewątpliwa. Mikser z kranem wody pitnej to optymalne rozwiązanie dla osób ceniących sobie zdrowie. Z jego pomocą można zapewnić bezpieczne zużycie wody, a wybór wygodnego kranu w operacji umożliwi efektywne wykorzystanie przestrzeni roboczej w kuchni.

Miksery z prysznicem do łazienki z długą wylewką

Nowa generacja grzejników ceramicznych energooszczędnych dla domu: cena modelu

Filtr przepływu wody: charakterystyka techniczna i cechy urządzenia

Przepływowy filtr główny wody: jak wybrać i zainstalować urządzenie

Filtr do wody pod zlewem, co jest lepsze: ocena najpopularniejszych modeli

Chłodnica wody podłogowej z chłodzeniem i ogrzewaniem: cechy wyboru

Baterie kuchenne z kranikiem do wody pitnej: szczegółowy opis i instrukcja montażu

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że jakość wody z kranu często pozostawia wiele do życzenia. Z tego powodu wiele instaluje specjalne indywidualne kurki filtrujące. Ale co, jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby zainstalować ten przedmiot? Aby rozwiązać ten problem, znaleziono unikalne rozwiązanie, które umożliwia podłączenie oddzielnego odgałęzienia oczyszczonej wody do istniejących kranów - baterii kuchennych z kranem do wody pitnej.

Mikser z wodą pitną znacznie ułatwi wiele codziennych zadań

Urządzenie i zasada działania kuchenki z baterią do wody pitnej

Urządzenie baterii kranowej do kuchni jest tak proste, jak to tylko możliwe i różni się od zwykłych mikserów tylko oddzielnym otworem na dyszy do wody pitnej. W ten sposób, obracając zawór w jednym kierunku, uzyskuje się zwykłą wodę domową, drugą - oczyszczoną.

Charakterystyczną cechą tego miksera jest to, że woda domowa i woda pitna nie mieszają się ze sobą, chociaż dochodzi do dziur za pomocą jednego dziobka.

Dużym plusem tego projektu jest przepływ płynów natychmiast przez jeden dziobek

Ponadto istnieją ulepszone modele, w których oba typy wody przechodzą przez jeden otwór. W tym przypadku dostarczanie oczyszczonej cieczy odbywa się za pośrednictwem napowietrzacza i nie miesza się z domowym. Takie modele są często wyposażone w specjalny wskaźnik informujący o potrzebie wymiany filtra - z reguły standardowy filtr przeznaczony jest do czyszczenia 600 litrów.

Przykład filtra do oczyszczania wody

Baterie kuchenne z kranem do wody pitnej: zalety i wady

Podobnie jak w przypadku każdego urządzenia, podobne miksery mają swoje zalety w działaniu, a także wady, które muszą koniecznie być brane pod uwagę przed zakupem.

Urządzenia tego typu znacznie oszczędzają miejsce na zlewie

 • Główną zaletą baterii kuchennych z kranikiem do wody pitnej jest to, że nie zajmuje ona dodatkowej przestrzeni w kuchni, co pozwala zaoszczędzić dużo miejsca w tym małym pokoju.
 • Takie miksery są bardzo trwałe i niezawodne w działaniu ze względu na ich prostą konstrukcję.
 • Aby zainstalować kran kuchenny z kranu do wody pitnej jest możliwe dla wszystkich, nawet bez specjalnej wiedzy, ponieważ instalacja nie wymaga podłączenia żadnych dodatkowych węży i ​​innych elementów.
 • Dość wysoka w porównaniu do konwencjonalnych dźwigów koszt.
 • Okresowa potrzeba wymiany filtra na wysokiej jakości uzdatnianie wody.

Miksery z prysznicem do kąpieli z długą wylewką. Szczegółowy przegląd różnych rodzajów baterii łazienkowych z przykładami zdjęć i cenami w specjalnej publikacji naszego portalu.

Odmiany mikserów. Przegląd różnych producentów

Baterie kuchenne z oddzielnym kranem do wody pitnej różnią się między sobą pod względem wielu kryteriów - koloru, wzoru, ceny i oczywiście materiału. Ostatni punkt musi zostać zdemontowany bardziej szczegółowo, ponieważ charakterystyka działania urządzenia w dużej mierze zależy od niego.

Możesz spotkać zupełnie inne rozwiązania projektowe

Najbardziej powszechnym materiałem jest stal nierdzewna lub mosiądz, które są szczególnie mocne i trwałe. Ważnym plusem jest to, że stal umożliwia użycie specjalnego sprayu do naśladowania wielu różnych materiałów, na przykład złota, srebra lub brązu.

Przykład urządzenia wykonanego ze stali nierdzewnej

Coraz częściej na rynku pojawiają się plastikowe modele, które świetnie sprawdzają się w agresywnym środowisku i, w przeciwieństwie do wersji metalowych, są odporne na korozję i uszkodzenia przez substancje alkaliczne. Wadą ich użycia można nazwać niską wytrzymałością.

Najrzadziej można znaleźć takie ekskluzywne materiały, jak ceramika lub szkło. Zaletą tych rozwiązań jest w większości oryginalny i nietypowy design, który idealnie pasuje do każdej kuchni. Warto jednak zauważyć, że wielu uważa ceramiczną oś kranową za mikser za bardziej niezawodną opcję niż inne możliwe.

Zwracamy uwagę na tabelę porównawczą najpopularniejszych modeli mikserów.

KAISER ARENA 33066-1 Brąz

Istnieje wiele różnych filtrów dla podobnych mikserów, z których każdy ma swoje własne funkcje operacyjne.

Takie urządzenia oczyszczają wodę do stanu odpowiedniego do picia i przygotowywania na niej żywności. Filtry instaluje się bezpośrednio pod zlewem, a osobne węże podłącza się do miksera. Główną zaletą tej opcji jest to, że nie ma potrzeby pojemnika na oczyszczoną wodę, ponieważ czyszczenie następuje bezpośrednio podczas dostarczania cieczy. Ponadto taki filtr zapewnia wysoki stopień oczyszczenia i neutralizacji najbardziej szkodliwych substancji.

Przydatne informacje! Kupując dowolny filtr, upewnij się, że nie ma charakterystycznego nieprzyjemnego zapachu chemicznego, sygnalizującego użycie materiałów o niskiej jakości.

Przykład filtra domowego

Ten wzór jest zgodnie z prawem jednym z najskuteczniejszych, ponieważ pozwala na czystość wody w jak najwyższej jakości, bez użycia żadnych chemikaliów. W związku z tym rola specjalnego filtra jest duża, co dzięki unikalnej strukturze nie pozwala przejść żadnej cząsteczce, z wyjątkiem cząsteczek wody. Należy jednak zauważyć, że takie systemy czyszczące mają dość wysoki koszt.

Wygląda więc jak filtr z odwróconą osmozą - najskuteczniejsze rozwiązanie

Dysze te są podłączone bezpośrednio do kranu i umożliwiają czyszczenie wody bezpośrednio po jej podaniu. Zaletami tego rozwiązania są niskie koszty części, możliwość wymiany filtra kalendarza śledzenia i duża mobilność. Wadę można nazwać słabą wydajnością i trzeba często wymieniać filtr ze względu na niewielką ilość sorbentu w projekcie.

Filtry na kranach są tanie, ale nie mają takiej samej wydajności

Filtr do wody pod zlewem: co jest lepsze? W specjalnej publikacji przeprowadzimy analizę porównawczą różnych producentów systemów filtracyjnych i ustalimy, które z nich będą najbardziej optymalne. Przeczytaj to!

Przy odpowiednim przygotowaniu i dostępności specjalnych narzędzi instalacja zajmuje nie więcej niż godzinę i składa się tylko z czterech etapów.

Prace montażowe przy instalacji miksera

 • Na podstawie z gwintem nakładana jest specjalna szczelna gumowa uszczelka.
 • Mikser jest następnie wkręcany w otwór.
 • Jest zapięcie z nakrętką mocującą, która jest mocowana za pomocą szczypiec lub klucza.
 • Instalacja jest sprawdzana pod kątem poprawności, aw razie potrzeby wzmocnienia lub osłabienia konstrukcji.

Zestaw montażowy

Bardziej szczegółowe instrukcje dotyczące instalacji kranów z filtrem do wody pitnej można znaleźć w poniższym filmie.

Jakość wody używanej do żywności jest bardzo ważna dla ludzkiego zdrowia. Zastosowanie oczyszczonej cieczy nie pozwoli na nabycie nowych chorób i nie zaostrzy przewlekłych, co jest szczególnie ważne dla osób z wrażliwym układem pokarmowym i dziećmi. Dlatego korzystanie z kranów kuchennych z filtrem jest znakomitym rozwiązaniem w tej sytuacji.

Czysta woda jest gwarancją zdrowia dla wszystkich członków rodziny

Instalacja takiego projektu nie wymaga znacznych pieniędzy i spędza dużo czasu.

Może zainteresuje Cię również:

Pozostaw komentarz Anuluj odpowiedź

© 2017 Aquatic-Home.ru. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Internetowa encyklopedia o komunikacji inżynierskiej w domu

 • Mapa strony
 • Zapytaj eksperta
 • Zasady i prawa autorskie
 • Skontaktuj się z administratorem

Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów na stronie jest zabronione!

Bateria kuchenna z kranikiem do wody pitnej: dbanie o swoje zdrowie

Mikser z kranem do wody pitnej zawiera dwa różne rodzaje dna, problem wody pitnej został dziś rozwiązany całkowicie. We wszystkich miastach istnieją usługi dostawy wody pitnej ze studni lub źródeł. Alternatywą dla tego jest głębokie wielostopniowe czyszczenie wody z kranu bezpośrednio w kuchni, przy wykorzystaniu wszystkich osiągnięć nowoczesnej chemii fizycznej. Stosowanie filtrów i kran specjalną konstrukcję, a nie trzeba już oglądać ile wody pozostało w zbiorniku, a ty nie ryzyko dostać się do sytuacji, w której wszystkie zamówienia na dziś, a nawet jutro już zajęte i łap wodzie ze sklepu nie chce lub nie ma możliwości.

Jaka jest różnica między baterią kuchenną a kranem do wody pitnej zorg

Mikser z kranem wody pitnej zawiera dwa różne przypływy, przez które oczyszczona i nierafinowana woda wchodzi do kuchni. W tym przypadku kran jest wyposażony w oddzielny zawór do rozprowadzania oczyszczonej wody i oczywiście kran z wody wodociągowej musi być zamknięty.

Przepływ wody pitnej jest podłączony do kranu z filtrów, przez które woda wodociągowa doprowadzona do kuchni przechodzi pod niskim ciśnieniem. Do kranów z czeskim kranem stosuje się ZorG, węgierskie wkłady ceramiczne Kerox, które mieszają gorącą i zimną wodę w odpowiedniej proporcji lub oddzielają ją od wody pitnej. Żuraw ZorG jest wykonany ze stali stopowej, a materiały do ​​regulacji wody wykonane są z ceramiki i polietylenu.

Dopływ wody do mieszalnika ZorG odbywa się za pomocą elastycznych węży w stalowym oplocie. Należy je wymienić po 3-5 latach eksploatacji

Koszt dźwigów ZorG jest wyższy niż w przypadku chińskich, rosyjskich lub bułgarskich opcji budżetowych. Jednak żurawie ZorG mają duży udział w rynku ze względu na doskonałą jakość i różnorodność opcji projektowych.

Wszystkie jednostki hydrauliczne wykorzystujące ceramiczne elementy obrotowe koniecznie wymagają obecności filtrów do oczyszczania wody zgrubnej i drobnoziarnistej. Bez tego ceramika dysków zostanie bardzo szybko zepsuta przez ziarna piasku i mote, które znajdują się w wodzie.

Zwykle wkłady zawierają starannie szlifowane ceramiczne dyski, przetworzone i wyposażone w ultradźwięki. Ich żywotność jest dość długa.

Same mieszalniki Zorg mają wyrafinowany kształt, stylowe i ergonomiczne zawory wodne, które ozdobią kuchnię w każdym stylu. Żuraw może być wykonany w stylu retro, wiktoriańskim lub high-tech

Zewnętrzne wykończenie kranu ZorG matowy lub lustrzany, imituje różnorodne materiały:

 • Piasek;
 • Brąz;
 • Złoto;
 • Antracyt;
 • Miedź i wiele innych metali i związków niemetalicznych.

Mieszalnik zawiera Zorg napowietrzacz firmę Neoperl z ruchomą siatkę, przez który jest rozpylany strumień, nasycony tlenem z mniejszą siłą uderza o dno zlewu i płyty tworząc mniejsze zakłócenia i rozpryskiwania. Ta dysza w kranie.

Bardzo ważne jest, aby nasycać zimną wodę pitną tlenem, ponieważ nadaje wodzie szczególny smak i poczucie świeżości. Woda butelkowana jest często pozbawione smaku i wiosną - wręcz przeciwnie, bardzo przyjemny w smaku, jak lodowatej wody może pomieścić więcej tlenu niż ciepłe.

Bateria kuchenna z kranem do wody pitnej hansgrohe

Bardzo popularną linię mikserów reprezentuje niemiecka firma Hansgrohe.

Oni, podobnie jak Czesi, istnieją w wielu modyfikacjach:

 • Z klasycznym kształtem wylewki;
 • Z obrotowym kranem w kształcie łuku;
 • Z dyszą zapachową na miękkim wężu.

Mikser Hansgrohe jest zwykle jednodźwigniowy. Jest w tym pewna korzyść - jeśli ręce są zajęte lub brudne, możesz zamknąć zawór lub zmienić natężenie przepływu wody nie palcami, ale łokciem.

Mieszalniki jednouchwytowe Hansgrohe są bardziej ekonomiczne niż tradycyjne, ponieważ odpowiednia temperatura wody i przepływ wody w kuchni mogą być regulowane szybciej niż mikser z dwoma zaworami. Bateria Hansgrohe może nawet skręcić o pełną zmianę

Podobnie jak czeskie żurawie, produkty Hansgrohe są wykonane z chromowanej stali nierdzewnej. Mieszarki Hansgrohe charakteryzują się wyjątkowo wysoką żywotnością. Hansgrohe ma duży udział w rynku wyrobów sanitarnych ze względu na wysoką jakość i dużą liczbę produktów z zakresu i modyfikacji. Wiele dużych miast realizuje bezpośrednie dostawy przez otwarte biura firmy Hansgrohe.

Jak mikser działa z przełącznikiem do wody pitnej

Jak już powiedziano, mikser z uruchomieniem wody pitnej ma wewnątrz izolowaną wylewkę kanałową dla oczyszczonej wody, przepuszczoną przez filtr pod małą główką.

W tym przypadku materiał naboju może wykorzystywać różne fizykochemiczne mechanizmy czyszczące:

 • Adsorpcja to absorpcja przez powierzchnię filtra różnych zanieczyszczeń. Z reguły stosuje się węgiel aktywowany, który zatrzymuje chlor i substancje organiczne. Takie wkłady są szybko "młotkowane" i wymagają wymiany.
 • Wymiana jonowa - kationy metali ciężkich i amonu, a także aniony soli są zastępowane jonami tworzącymi chemicznie czystą wodę. Takie wkłady można regenerować, ale nie w domu. Metoda ta uwalnia wodę nie z zanieczyszczeń organicznych i mechanicznych, ale z rozpuszczonych substancji mineralnych.
 • Membrany jonowe, przez nano-wielkości dziury, z których nic nie przechodzi, z wyjątkiem wody. W tym przypadku uzyskuje się wodę destylowaną, która nie jest bardzo przydatna do picia.

Wkłady do oczyszczania wody są ułożone inaczej, ale w ich składzie na pewno są szklanki z granulkami zawierającymi substancje na powierzchni, które oczyszczają wodę i normalizują jej skład

Wszystkie filtry zazwyczaj łączą te metody, używając różnych wypełniaczy. Właściwością wspólną jest powolny prąd wody - kilka litrów na minutę.

Przechodząc przez filtry, woda wchodzi do miksera, gdzie jest używana zgodnie z przeznaczeniem. Obecność dwóch oddzielnych kanałów doprowadzania wody wewnątrz mieszacza jest korzystna, ponieważ nie ma potrzeby wiercenia dodatkowego otworu pod kranem do doprowadzania wody pitnej.

Picie wody wytwarzanej w kuchni, nadaje się do gotowania żadnej kuchni świata, lub herbaty o delikatnym smaku, lub elitarnych odmian kawy lub mieszaniny Sztuczne karmienie dziecka. Fakt, że Twoje filtry rozwinęły swoje zasoby, nauczysz się od zmienionego smaku napojów.

Jak wybrać baterię kuchenną (wideo)

Zatem, aby zaopatrzyć kuchnię w wodę pitną, dostarczane są specjalne wielopoziomowe wkłady czyszczące, które dostarczają oczyszczoną wodę do mieszalnika za pomocą specjalnego żurawia projektowego. Żuraw jest wyposażony w dodatkowy otwór do rozprowadzania oczyszczonej wody, który przechodzi przez oddzielny kanał wewnątrz mieszalnika. Najpopularniejszymi modelami na rynku rosyjskim są czeska firma ZorG lub niemiecka firma Hansgrohe. Należy zauważyć, że woda z kranu ma standardów jakości, które pozwalają na jego stosowanie bezpośrednio, ale materiały rurociągu oraz jego substancje nasycone urządzenia do uzdatniania wody, które nie są smaczne. Nawet sprzątanie kuchni jest w stanie usunąć przeszkadzających gusta, ale nadal jest rzemieślniczych, a otrzymane przez Ciebie w sprawie jakości wody pitnej będą niższe sprężyny lub zaczerpnięte z głębokiej studni.

Dodaj komentarz

+ 89 = 96