Nazwa kategorii

Bateria kuchenna

Dźwig do kuchni. Bateria kuchenna: opinie, cena

Trudno przecenić znaczenie kranu w kuchni. Codziennie pomija dziesiątki litrów wody, zapewniając czystość naczyń i normalny proces gotowania. Żuraw kuchenny używany jest kilka razy częściej niż jakikolwiek inny w domu. Dlatego jego wybór należy traktować szczególnie ostrożnie.

Nowoczesny przemysł stara się, aby mikser zlewozmywakowy był nie tylko wygodny, ale także funkcjonalny. W związku z tym w chwili obecnej istnieje kilka rodzajów żurawi według rodzaju regulacji i zaopatrzenia w wodę, które mają swoje wady i zalety.

Znany od połowy ubiegłego wieku mikser do kranów udowodnił swoją wytrzymałość i niezawodność. Mimo to ma szereg niedociągnięć. Po pierwsze, trudność w dostrojeniu temperatury wody. Musisz poświęcić trochę czasu, aby to zrobić. Po drugie, częściej w kuchni u gospodyni jedna ręka jest zajęta. Nie może natychmiast otworzyć obu zaworów.

Niedogodności te rozwiązuje się w drugim typie dźwigów - jednodźwigniowy. Są popularnie nazywane piłką. Mechanizm zaopatrzenia w wodę opiera się na tym, że po obróceniu dźwigni w lewo lub w prawo można uzyskać ciepłą, zimną lub gorącą wodę. W użyciu jest bardzo prosty. Konstrukcja pozwala otwierać wodę jednym palcem.

Bezdotykowy kran kuchenny jest najnowocześniejszy. Nie ma na nim żadnych dźwigni ani zaworów, a dopływ wody zaczyna się po doprowadzeniu ręki do czujnika. Jest to bardzo wygodne. Tak, a woda jest znacznie lepsza. To po prostu warte przyjemności jest dość drogie.

Drugim ważnym punktem, na który warto zwrócić uwagę, to wybór kranu kuchennego to kształt i cechy wylewki. Idealny - gdy woda płynie spokojnie do środka skorupy. W tym celu należy wybrać odpowiednią wysokość żurawia. Istnieje zasada: im głębsze jest pranie, tym niższa wylewka.

Ale tutaj trzeba zachować ostrożność. Zbyt wysoki kran do kuchni natryskuje wodę, która uderzy o dno zlewu. A zbyt niska nie pozwoli ci myć dużych naczyń i wciągać do niej wody.

Do zlewozmywaka z dwoma zlewami warto wybrać wylewkę. Długość rurki waha się od 60 do 120 cm, co pozwala nie tylko wygodnie zmywać naczynia, ale także wlewać wodę do pojemników na piecu, a nawet na podłogę w pobliżu zlewu.

Prawie nie ma wycieków bez przynęt. Praktycznie każdy kran jest wyposażony w aerator. To urządzenie ma kilka funkcji. Po pierwsze, wzbogaca wodę w bąbelki, dzięki czemu jej przepływ jest bardziej miękki. Powoduje to również pojawienie się dużego strumienia, który pomaga zaoszczędzić. Po drugie, siatka aeratora spełnia funkcję prostego filtra, na którym osadzają się małe zanieczyszczenia obecne w wodzie.

Znacznie mniej powszechne w kuchni są wycieki z prysznicem. Ta dysza rozbija strumień wody na kilka dysz, z których spadają łagodniej i nie uszkadzają delikatnych pokarmów, takich jak warzywa, warzywa i owoce.

Jeśli nie wiesz, jak wybrać baterię kuchenną zgodnie z jej parametrami, możesz poprosić o pomoc specjalistę w każdym sklepie sanitarnym. Między innymi powie ci, że miksery są wykonane z różnych materiałów. Można je podzielić na metale, ceramikę i plastik.

Spośród stopów metali najbardziej popularne są silumin - krzem i aluminium. Jest niedrogi, ale ma średni stopień wytrzymałości i odporności na uszkodzenia. Można go łatwo pokryć innymi materiałami, co daje duże pole dla efektów dekoracyjnych.

Miedź i mosiądz są bardziej niezawodne, ale są również znacznie droższe. Ponadto są używane bez osłony, co daje im pewien urok starożytności.

Sprawdzony i ceramiczny kran do kuchni. Jest piękny i trwalszy niż metal, ponieważ nie podlega korozji. W tym samym czasie taki mikser bardzo obawia się uszkodzeń mechanicznych. Jeśli potraktujesz to starannie, to będzie trwać dłużej niż wszystkie inne opcje.

Najtańszy i niewiarygodny jest plastykowy mikser. Można ją spotkać dość rzadko, nie tylko dlatego, że ma niską wydajność, ale także z powodu szybkiej utraty jej prezentacji w sklepie.

Najlepszym rozwiązaniem jest połączony kran kuchenny. Korzystając z różnych materiałów, producent wzmacnia pozytywne cechy, neutralizując negatywne. Na przykład metalowy kran z ceramiczną wkładką w środku nie rdzewieje i nie pęka od uderzenia patelni.

Dźwigi metalowe są często pokryte warstwą dekoracyjną, która pozwala wybrać zlew kranowy zgodnie z jego projektem. Najczęściej są to baterie niklowane. Mają piękny metaliczny połysk, ale są przeciwwskazane dla osób podatnych na alergie. Dla nich najlepszym wyborem jest chromowanie. Ale taki mikser jest trochę drogi.

Złocenie ma jakiś arystokratyczny wygląd, ale nie pasuje do każdego wnętrza. Podczas gdy szkliwo ma znacznie większy zakres dekoracyjny. Jednocześnie ta powłoka ma skłonność do pękania i kruszenia w czasie.

Ludzie, którzy są dręczeni przez pytanie, jak wybrać kran do kuchni, ważne jest, aby wiedzieć, że nowoczesna hydraulika jest bogata w różne style projektowania. W sklepie pojawiają się stare modele z lat 50-60 ubiegłego wieku oraz futurystyczne produkty wykonane z metalu, plastiku i szkła.

Wybierając kran, należy zwrócić uwagę na ogólny styl kuchni i dostępność dodatkowych akcesoriów. Jeśli w chromowanym uchwycie mebli kuchennych, a zlewozmywak ma piękny metaliczny połysk, to złoty mikser tutaj będzie zupełnie nieodpowiedni.

Również futurystyczny design kokpitu w rustykalnej kuchni będzie wyglądał brzydko. Dlatego jeśli musisz wymienić baterię kuchenną, weź taki sam lub bardzo podobny model. Jeśli radykalnie zmienisz całą koncepcję projektu, pokaż zdjęcie swojej kuchni specjaliście, a on doradzi ci kilka odpowiednich opcji.

Jak wiadomo, kran do kuchni lepiej kupić od sprawdzonych producentów. Na naszym rynku są to głównie firmy europejskie.

Wszyscy znają włoskie artykuły sanitarne. Jest nie tylko trwały, ale ma również nowoczesny design. Jedyną wadą jest wysoki koszt modeli, który sprawia, że ​​są one niedostępne dla zwykłego konsumenta.

Trochę taniej, ale nie gorszej jakości - miksery litewskie, bułgarskie lub węgierskie. Ci producenci nie mają nadpłaty za promocję marki. Dlatego ich produkty stanowią dobrą alternatywę dla drogich luksusowych dźwigów.

Krajowi producenci mają również duże doświadczenie w produkcji ceramiki sanitarnej do kuchni. Ich dźwigi są znacznie tańsze ze względu na brak opłat celnych. Jakość nie zawsze jest gorsza, ponieważ wiele zagranicznych firm opartych na naszych fabrykach otwiera produkcję przy użyciu tych samych technologii, co w domu.

Podobnie jak w innych branżach przemysłowych, chińscy producenci są również reprezentowani na naszym rynku hydraulicznym. I warto zauważyć, że nie zawsze mikser kuchenny z tego kraju jest szczerym fałszerstwem. Są tu również dość godne okazy.

Problem polega na tym, że tylko eksperci potrafią odróżnić dobry chiński kran od złego. Niestety nie w każdym sklepie konsultanci mówią prawdę. Dlatego sensowne jest kupowanie chińskiego kranu w sprawdzonym gniazdku lub znanego hydraulika.

Mówiąc uczciwie, należy powiedzieć, że nawet najlepsze chińskie żurawie wytrzymają o kilka lat mniej niż europejski mikser budżetowy. Nie zawsze jest uzasadnione, aby zaoszczędzić na tym, co nie może być nawet naprawione w czasie, ale będzie musiało zostać zmienione. Dlatego warto zrezygnować z chińskich produktów, choć są one tańsze.

Kuchnia jest twarzą gospodyni. Dlatego zawsze tutaj musi być doskonała czystość. Powierzchnie, do których należy podążać, obejmują baterię kuchenną. Jest zanieczyszczony nie rzadziej niż cokolwiek innego.

Pierwsza zasada nie dotyczy materiałów ściernych. Każdy materiał, z którego wykonane są miksery, obawia się zadrapań. Dlatego używaj tylko miękkich ściereczek i środków czyszczących. Ten sam ocet z wodą doskonale usuwa wszelkie zabrudzenia.

Po drugie, dokładnie przestudiuj instrukcje zarówno dla hydraulików, jak i chemii gospodarczej. Pozwoli to uniknąć uszkodzeń i zabrudzeń spowodowanych użyciem nieodpowiednich detergentów.

Jak wybrać wysokiej jakości baterię kuchenną

Jakkolwiek może brzmieć paradoksalnie, głównym punktem zużycia wody w domu nie jest łazienka, ale kuchnia, mikser, na którym używane są statystyki co najmniej 10 razy częściej. Dlatego bateria kuchenna musi być niezawodna, trwała, a ponadto dostosowana do rozwiązania głównych zadań. Jak wybrać urządzenie wysokiej jakości i na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie?

Funkcje kuchennego kranu

Główne cechy kranu kuchennego to:

 • wysokość. Powinien być wystarczająco wysoki, aby móc wciągnąć wodę do wysokich naczyń;

Dźwigi są podzielone na trzy grupy: niskie (do 19 cm), średnie (od 19 do 24 cm) i wysokie (powyżej 24 cm). Opcja optymalna może być uważana za drugą, chociaż ostateczny wybór modelu zależy od parametrów każdego konkretnego mycia i innych czynników.

 • kształt. Baterie kuchenne muszą być zakrzywione. Producenci oferują szeroką gamę różnych modeli: w kształcie litery L, S lub U.

Istnieją również modele elastyczne, których kształt można zmienić w razie potrzeby.

 • możliwość obracania. Zwłaszcza jeśli jest zainstalowany na zlewie z dwoma miskami.

Bateria łazienkowa w kuchni jest bardzo odradzana, ponieważ większość tych modeli nie spełnia co najmniej jednego, ale częściej wszystkich wymienionych wymagań.

Miksery kuchenne są podzielone na trzy główne typy.

Kiedyś najpopularniejszy model, który dziś znajduje się często w naszych kuchniach. Charakteryzuje się wysoką niezawodnością i łatwą naprawą.

Mieszalniki dwuzaworowe to konstrukcja jednoskrzydłowa z dwoma zaworami umieszczonymi po bokach. Każdy zawór jest odpowiedzialny za dostarczanie zimnej lub gorącej wody, która, mieszając się w dziobek centralny, tworzy przepływ wymaganej temperatury.

Jako mechanizm blokujący znajdują się skrzynie masztowe z dźwigiem wyposażone w zawór gumowy lub ceramiczny.

Skrzynia dźwigowa z gumową uszczelką - mechanizm blokujący większości mieszadeł dwustrumieniowych

Zalety można uznać za wysoką niezawodność, łatwość obsługi i naprawy (w większości przypadków wystarczy wymienić gumową uszczelkę) i niski koszt.

Wady są nieco przestarzałe, chociaż niektórzy producenci celowo podkreślają ten parametr, wyposażając taki mikser w "retro kuchnie".

Najpopularniejsze miksery do tej pory. Ich główną cechą jest to, że regulacja temperatury głowicy i wody odbywa się za pomocą jednej dźwigni. Jak pokazała praktyka, jest to całkiem wygodne.

Prace wykonuje specjalny wkład, wykonany z ceramiki lub litego tworzywa sztucznego. W przypadku awarii jest on całkowicie wymieniony, co sprawia, że ​​naprawa urządzenia jest dość prosta, ale stosunkowo droga.

W przypadku awarii kaseta musi zostać wymieniona

Istnieją modele mieszarek jednouchwytowych, w których regulowane jest tylko ciśnienie wody, a jego temperatura jest ustawiana na specjalnym termostacie, zainstalowanym z reguły pod zlewem. Takie urządzenia są istotne w tych przypadkach, w których temperatura gorącej wody w pionie jest wystarczająco wysoka - ponad 60 stopni. Dzięki termostatowi możliwość oparzenia rąk jest prawie całkowicie wykluczona.

Uruchom wodę, delikatnie dotykając specjalnego panelu sterowania lub korpusu miksera. Istnieją nawet modele bezdotykowe, z których woda automatycznie zaczyna biec, gdy tylko ręce lub naczynia trafią na pole pracy. To znacznie zmniejsza przepływ wody, a także pomaga uniknąć problemów z zalaniem.

Modele sensoryczne pozwalają dokładnie ustawić żądaną temperaturę i natężenie przepływu wody. Ich jedyną wadą jest wysoki koszt.

Po zapoznaniu się z typami żurawi, rozważ ich podstawowe parametry, na które powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie.

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze miksera kuchennego, jest konstrukcja wylewki, czyli "sękacza". Może być odlewany lub kompozytowy.

Odlewane wylewki są tak proste i niezawodne, jak to tylko możliwe

Modele Cast mają wyższą niezawodność i z reguły mają niższy koszt. Modele prefabrykowane są bardziej praktyczne, ponieważ umożliwiają nie tylko obrócenie gąsiora w płaszczyźnie poziomej, ale także zmianę jego kąta pochylenia, aw niektórych przypadkach także długości.

W stanie zebranym taki dziobek praktycznie nie różni się od obsady

Najnowsze modele z wysuwaną wylewką są szczególnie funkcjonalne. Dzięki niemu możesz używać mikserów nie tylko w zlewie, ale także na zewnątrz. Są idealne do kuchni wyposażonych w dwie lub więcej podkładek.

Wysuwana wylewka umożliwia korzystanie z wody i zlewu

Istnieją modele z dwoma wylewkami - odlewane stacjonarnie i elastyczne wsuwane. Takie miksery można nazwać profesjonalnymi, ich instalacja w domowych kuchniach nie jest całkowicie uzasadniona.

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest konstrukcja dyszy. Może być dwojakiego rodzaju: z aeratorem i głowicą natryskową. Ten ostatni jest przeznaczony zarówno do mycia naczyń, jak i do "delikatnego" mycia delikatnych produktów, takich jak świeże zioła lub jagody. Najlepszym rozwiązaniem będzie mikser z możliwością przełączania trybów dyszy, a jego cena będzie o rząd wielkości wyższa.

Głowica prysznicowa doskonale nadaje się do mycia delikatnych produktów

Ważnym czynnikiem jest materiał, z którego wykonany jest mikser:

 • Urządzenia stalowe charakteryzują się niską ceną i dość znośną jakością;

Klasyczny mikser ze stali - niedrogi i niezawodny

 • silumin. Jest to stop aluminium z silikonem. Najczęściej używany do produkcji tanich modeli z jedną dźwignią. Oprócz stosunkowo niskiej ceny takie produkty nie mogą się pochwalić wyglądem ani długowiecznością;
 • Mieszalniki wykonane z brązu i mosiądzu mają dobre właściwości funkcjonalne i mają bardzo atrakcyjny wygląd. Jeśli nie zwracasz uwagi na ich wysokie koszty, możemy powiedzieć, że jest to najlepsza opcja dla kuchni;

Mikser wykonany z brązu - najlepsza opcja do kuchni

 • plastik. Niedrogi i praktyczny materiał, który ma doskonałe właściwości antykorozyjne i przewodzące ciepło. Ale pod względem wytrzymałości, plastik, cokolwiek można powiedzieć, traci metal;

Mieszalnik plastikowy - praktyczny, nowoczesny, ale gorszy w wytrzymałości na analogi metalu

 • ceramika ma doskonały wygląd, ale pod względem wydajności tracą prawie wszystkie inne modele mimo zapewnień o sloganach reklamowych.

Zewnętrzna powłoka mieszacza może być wykonana z chromu, emalii lub stali nierdzewnej.

Żurawie chromowane i stalowe są bardzo praktyczne, harmonijnie pasują do niemal każdego wnętrza.

Powłoka emaliowana, choć reprezentatywna, wygląda, ale po jej użyciu, z łatwością powstają rozdrobnione i zadrapania.

Powłoka emaliowana wygląda świetnie, ale obawia się zadrapań i zrębków

Przed zakupem miksera należy określić metodę jego naprawy. Dostępne są dwie opcje: z mocowaniem do ściany nad zlewem i mocowaniem do blatu stołu. Praktycznie nie ma różnic funkcjonalnych między tymi odmianami, więc wybór w tym przypadku zależy od cech każdej konkretnej kuchni.

Najbardziej pożądaną funkcją dodatkową jest system filtracji. Takie modele są oczywiście droższe, ale korzyści płynące z zastosowania oczyszczonej, prawie źródlanej wody, bardziej niż spłacają niepotrzebne koszty.

Często modele z filtracją mają dwie wylewki

Z reguły filtracja odbywa się za pomocą dwóch filtrów - filtra węglowego i membrany. Przejście wody przez filtry nieco obniża ciśnienie głowicy, dlatego często wyposażone w filtr krany mają dwie wylewki: jedna służy do oczyszczania wody, druga to zwykła woda do zmywania naczyń.

Ponadto dodatkowe funkcje obejmują przełącznik do mycia i zmywania naczyń, co pozwala uniknąć układania złożonego systemu zaopatrzenia w wodę urządzeń gospodarstwa domowego.

Do chwili obecnej producenci oferują żurawie w różnych stylach - od retro po high-tech. Oczywiście, wybór zależy przede wszystkim od osobistych preferencji, ale nie zapominaj, że urządzenie powinno być w harmonii z umywalką i pasuje do ogólnego projektu kuchni.

Mikser w stylu high-tech będzie prawdziwą ozdobą nowoczesnej kuchni

Aby wybrać wysokiej jakości mikser, nie trzeba być wysoko wykwalifikowanym hydraulikiem. Wystarczy kupić produkt od znanego, uznanego producenta. Oczywiście, "marka" będzie musiała zapłacić, ale będziesz ubezpieczać się od nieplanowanych kosztów związanych z naprawą wadliwego produktu. Radzimy zwrócić uwagę na:

Z domu, przyjrzyj się markom takim jak Aquaton, Santehpribor, Sammix, a także produkty Motovilikha Sanitary Factory.

Kupowanie mikserów nieznanych firm, a nawet tych bez znaku towarowego, jest bardzo odradzane, nawet biorąc pod uwagę ich bardzo niski koszt.

Wideo: zalecenia dotyczące wyboru kranu kuchennego

Podsumowując, oferujemy krótki film z zaleceniami dotyczącymi wyboru kranu kuchennego.

Jakie wnioski można wyciągnąć ze wszystkich powyższych? Oczywiście mikser powinien być wybrany w oparciu o cechy charakterystyczne każdej konkretnej kuchni. Przede wszystkim to stwierdzenie odnosi się do projektu. Na przykład, kuchnia w stylu retro jest bardziej odpowiednia dla miksera dwuzaworowego, stylizowanego na "antyczny", a kuchnia w stylu "high-tech" będzie bardziej odpowiednim urządzeniem "przestrzennym" z elementami sterującymi dotykiem. Jeśli chodzi o funkcjonalność, to wiele zależy od możliwości finansowych kupującego. Niektórzy będą zadowoleni z "budżetowego" modelu z jedną dźwignią, podczas gdy inni będą chcieli wyposażyć swoją kuchnię w wielofunkcyjny mikser z wysuwaną wylewką i systemem filtracji wody. Jeśli mówimy o "uśrednionej" wersji z najlepszą kombinacją ceny i jakości, to jest to model z jedną dźwignią z wysuwanym dziobkiem. Pomyślna naprawa dla ciebie!

Wybierz kran do zlewu kuchennego

Wybór kranu do zlewozmywaka jest równie ważny, jak zakup umywalki lub baterii łazienkowej. Wielu nie zauważa, jak często w ciągu dnia muszą otwierać i zamykać wodę w kuchni. Zmywanie naczyń lub rąk, owoców, warzyw, a nawet zestawu wody do czajnika - to główne obciążenie kuchennego kranu. Ktoś decyduje się kupić pierwszy mikser znaleziony na rynku lub w sklepie - to prywatna sprawa dla wszystkich. Ale nadal lepiej jest dokonać dokładniejszego wyboru. Należy wziąć pod uwagę charakterystykę prania, częstotliwość użytkowania, metodę instalacji i inne aspekty.

Sklepy hydrauliczne oferują szeroką gamę różnych baterii kuchennych. Stylowe formy, ergonomiczny kształt, niewielkie rozmiary i różnorodność materiałów - każdy znajdzie odpowiedni kran do zlewozmywaka.

Wszystkie miksery są podzielone na kilka typów w zależności od charakterystyki projektowej.

 1. Dwa zawory. Baterie mają po dwa zawory po każdej stronie z gorącą i zimną wodą. Jest uważana za klasyczną opcję, ale stopniowo gatunek traci popularność. Powodem tego jest konieczność dostosowania wody. Podczas gdy dźwignie jednodźwigniowe szybko ustawiają żądaną temperaturę, miksery te zużyją pewną ilość wody.

Oprócz podstawowych funkcji w postaci regulacji reżimu temperatury i głowicy strumienia, wiele modeli jest wyposażonych w dodatkowe funkcje.

 • dostawa mydła w płynie;
 • mają wbudowany filtr, który oczyszcza wodę z kranu;
 • Dźwigi wyposażone w przełącznik do mycia lub zmywarki;
 • mają funkcję ochronną przed zanieczyszczeniem, która przedłuża żywotność kuchenki;
 • automatyczne wyłączanie wody w przypadku wycieku. Takie dźwigi są wyposażone w specjalne wskaźniki.

Oczywiście wszystkie powyższe funkcje są bardzo wygodne i upraszczają korzystanie z urządzeń sanitarnych. Ale warto zauważyć, że każda nowa funkcja zwiększa koszt kranu w kuchni kilka razy.

Główną różnicą między baterią kuchenną a baterią łazienkową jest kształt dziobka i wielkość strumienia wody. W kuchni powinien wpaść do centralnej części zlewu i nie tworzyć sprayu. Tymczasem kran powinien być wygodny do mycia naczyń i zbierania płynów w wysokich pojemnikach.

Rada. Przy wyborze kranu kuchennego warto zwrócić szczególną uwagę na jego "wylewkę", która powinna być wysoka. Następnie strumień wody wpadnie do centralnego punktu zlewu.

Niski dziobek spowoduje utrudnienia w zmywaniu naczyń, a zbyt wysoki pozwoli rozpryskiwać wodę. Jeśli zdecydujesz się kupić baterię o niskim wylewce, powinieneś wziąć pod uwagę, że w tym przypadku powinieneś uzyskać głęboki zlew.

Mieszkańcy wylewki rurowej nazywani są również "gąsiorami". Materiał użyty do produkcji tej części wyrobów sanitarnych nie jest narażony na korozję. Kątowe fałdy hussocka mogą być różne, ponieważ wybór jest bardzo duży. Koniec, przez który przepływa głowa wody, może być okrągły lub lekko spłaszczony lub rozszerzony z dwóch stron. W modelach z zaokrąglonym końcem gąsiora zainstalowane są maty filtracyjne, które działają jak rozpylacze wody.

W zależności od kształtu wylewki krany czyszczące są podzielone w następujący sposób:

 • S, G, J, R-kształtny;
 • Bezpośredni;
 • spłaszczona forma;
 • pogrubiona forma;
 • Mieszalniki z dwoma wylewkami do filtrowania wody.

Nikogo teraz nie zdziwisz i żurawi o kwadratowej formie.

Długość wylewki może mieć różne rozmiary:

 1. Skrócone - 15,5 i 18,4 cm.
 2. Średnia wynosi 20, 21,6 i 23,5 cm.
 3. Ten długi ma 28 cm.

Ponadto baterie kuchenne są podzielone na proste i chowane. Ta ostatnia opcja jest częściej używana, gdy jest kilka myjni. Zawierają wąż prysznicowy. Wyciągane miksery montuje się na kilka sposobów.

 1. Cały wąż znajduje się w zlewie, widać tylko górną część nawadniania.
 2. Wąż jest wyciągany z samego kranu.
 3. Wąż jest instalowany przy użyciu uchwytu na samym kranu.

Kąt obrotu jest ważny przy wyborze kranu do mycia w kuchni. Im większy kąt obrotu, tym łatwiejsza obsługa żurawia. Niedrogie modele umożliwiają obrót o nie więcej niż 140 stopni, podczas gdy drogie próbki mogą obracać się w różnych kierunkach wokół własnej osi. Najlepszą opcją jest obrót o 180 stopni.

Podstawowe modele z wysuwaną wylewką

Miksery z wyciągiem nie są hołdem dla mody, ale koniecznością zaopatrzenia kuchni w niezawodny i wysokiej jakości żuraw. Zaletą takich modeli jest wiele: regulacja strumienia wody, możliwość zmiany odległości, kierunku i wysokości.

Ich wygodę można ocenić, jeśli posiadasz dwie zlewozmywaki. Do mycia w jednej misce używa się kranu w klasycznej postaci, w drugim - w wyciąganym mikserze. Jeśli istnieje potrzeba zmywania naczyń w dużych ilościach każdego dnia - wtedy zakup chowany dźwig będzie doskonałym sposobem na jego wykonanie. Wśród dźwigów z wysuwaną wylewką przeważają typy zaworów i dźwigni.

Zlewozmywaki kuchenne do mycia wykonane są z różnych materiałów.

 1. Brąz, stal, mosiądz i nikiel.
 2. Granit.
 3. Ceramika.
 4. Plastik.

Proszę o uwagę. Najlepszym materiałem do produkcji dźwigu jest chromowany mosiądz. Na powierzchni miksera bakterie i inne mikroorganizmy nie będą mogły się rozmnażać. W związku z tym jest higieniczny. Wadą kranu z emalii może być jego kruchość. Nikiel może powodować alergie. Złote krany nie pasują do każdego wnętrza, a dbałość o nie jest pracochłonna.

Instalację kranu kuchennego można przeprowadzić na kilka sposobów.

 1. Montaż do ściany.
 2. Instalacja w ladzie (zrobić specjalny otwór).
 3. Montaż przez otwór w zlewie.

Wybór zlewozmywaka do mycia zależy od wybranego typu instalacji.

Właściwa dbałość o dźwig jest bardzo ważna. Nie tylko przedłuży to jego żywotność, ale także pomoże we właściwy sposób utrzymać. Możesz kupić specjalne narzędzia do mycia dźwigów.

Detergent i ocet stołowy są nieodzownym pomocnikiem do mycia kranu. Z materiałów ściernych i szczotek metalowych trzeba będzie zrezygnować, ponieważ mogą uszkodzić powierzchnię. Niektóre ultra-nowoczesne modele wcale nie wymagają opieki.

Wiodący producenci baterii kuchennych

Jeśli przeanalizujesz niezawodność, jakość i design, możesz dokonać następującej oceny zagranicznych producentów żurawi do zlewozmywaków:

 • Niemiecki - Grohe, Hansgrohe, Hansa;
 • Duński - Damixa;
 • Bułgarski - Vidima;
 • Szwedzi - Gustavsberg;

Producenci ci reprezentują żurawie do zlewozmywaków w różnych kategoriach cenowych. Tymczasem krajowe firmy mogą wytwarzać produkty wysokiej jakości. Na przykład, Motovilikhinsky roślina inżynierii sanitarnej, "Sanmix", "Santechpribor", "Aquaton".

Wybór zlewu kuchennego do mycia jest ważnym krokiem. Prawidłowo dobrany mikser może ułatwić pracę. Nie trzeba kupować drogich modeli. Tanie opcje są również dobrej jakości i będą działać przez wiele lat. Jedyna rzecz, nie będą mieli tak wiele nowomodny rzeczy, jak w drogich wersjach.

Dodaj komentarz

− 9 = 1