Nazwa kategorii

Wyspa kuchenna zdjęcie

30 projektów wysp kuchennych

Posiadanie wyspy kuchennej w domu oferuje wiele korzyści, pod warunkiem, że posiadasz salon i jadalnię na otwartym planie.

Jeśli chodzi o niewielki obszar, najlepszą opcją będzie kompaktowa kuchnia. Dzisiaj wybraliśmy kilka projektów wysp kuchennych, jeden bardziej kreatywny niż drugi. Wybierając różnorodne projekty, założyliśmy, że możemy dać ci wyobrażenie o istniejących modelach, dzięki czemu łatwiej będzie Ci zdecydować, który z nich najbardziej Ci odpowiada.

Wyspy kuchenne są nowoczesnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą, aby piec był dostępny ze wszystkich stron pomieszczenia. Ten układ umożliwia jednoczesne gotowanie dwóch lub trzech osób.

Wyspa kuchenna - nowoczesne trendy w Twoim domu

Co więcej, działa powierzchnia wyspy kuchennej może służyć jako miejsce do jedzenia. Wybierz to mądrze i nie tylko zapewni ci funkcjonalne korzyści, ale także zmieni cały wygląd Twojej kuchni na lepsze! Spójrz na poniższe zdjęcia i wybierz ten, który Ci odpowiada.

35 projektów fotograficznych kuchnia z wyspą

Kuchnia wyspiarska - marzenie wielu gospodyń domowych, tk. znacznie rozszerza obszar przechowywania, zwiększa ogólną długość blatu, może służyć jako stół jadalny i licznik barów. Ponadto wyspa jest niesamowicie wygodna, gdy przyjeżdżają goście, a gospodyni przygotowuje smakołyk, stojąc przed nimi. Wybraliśmy dla Ciebie ciekawe projekty kuchenne z wyspą, którą możesz zrealizować w swoim pokoju. Zobacz pomysły i złap inspirację.

Minimalne wymiary kuchni wyspiarskiej

Główną zasadą wyspiarskich kuchni jest to, że odległość między wyspą a fasadami szaf powinna wynosić co najmniej 1 metr. Idealnie jest pozostawić między nimi 1,2 m dla wygodnego otwierania fasad i rozbudowy skrzyń.

Jeśli szerokość blatu wynosi 60 cm, to odbierzemy kalkulator i policzymy szerokość pomieszczenia.

 • Liniowa kuchnia. 60 cm - głębokość głównego zestawu słuchawkowego. 1,2 m - przejście. Od 60 do 90 cm - wyspa. Następnie przepustka wynosi co najmniej 1 m. Otrzymujemy szerokość pokoju 3,4 - 3,7 m. Jednocześnie co najmniej 90 cm z każdej strony wyspy Okazuje się, że na najmniejszej szerokości wyspy dodaje się 60 cm szerokość pasaży, a całkowita długość zestawu słuchawkowego wynosi 2,4 m. Łącznie minimalne wymiary pomieszczenia 3,4х3,4 m.
 • Zestaw narożny. Gdy szafki stoją wzdłuż dwóch sąsiednich ścian, zwiększa się długość zestawu słuchawkowego. 60 cm szafka plus 60 cm wyspy plus 2,4 m chodników po obu stronach wyspy. Okazuje się, 3,6 m minimalna długość pokoju.

 • Kuchnia w kształcie litery U.. Do rozmiarów narożnika dodano kolejne 60 cm szafek, które znajdują się wzdłuż trzeciej ściany. 60 + 120 + 60 + 120 + 60 cm. Okazuje się, że meble są wynoszone 180 cm, przejścia są takie same 240 cm, w wyniku czego minimalna długość pomieszczenia z układem w kształcie litery U wynosi 4,2 m.

Do obliczeń zabraliśmy najmniejszą wyspę w postaci ruchomego stołu o wymiarach 60 x 60 cm. W przypadku dużych rozmiarów modułów konieczne jest zwiększenie całkowitej długości i szerokości zestawu słuchawkowego.

Moduł wyspowy może wykonywać różne role, uzyskując nowe funkcje.

 • Jadalnia. Wyspa zamienia się w stół jadalny. Lub jest na nim bar. W tym przypadku komfortowa głębokość modułu wynosi 80-90 cm, a szerokość zwiększa się do 80-120 cm, pod blatem znajdują się dodatkowe półki i pudełka, w których można wygodnie przechowywać serwujące potrawy, sztućce, serwetki i ręczniki. Dzięki wystarczającej ilości miejsca w kuchni, możesz dodać niższą konsolę na wyspę, aby pozbyć się konieczności korzystania ze stołków barowych.

Licznik barowy powstaje w wyniku zwisu blatu stołu. Możesz użyć konsoli ekstendera. Jednak w tym przypadku będziesz musiał obniżyć poziom blatu. Ta opcja jest przydatna w przypadkach, gdy kuchnia często pracuje z testem. Niższy obszar cięcia umożliwia rozłożenie stawów, począwszy od ramienia. W tym przypadku zmniejsza się obciążenie stawów łokciowych i wykorzystuje się całą masę ciała.

 • Produkty do cięcia. Przenoszenie zlewu i strefy cięcia implikuje co najmniej 40 cm pod szerokością miseczki i około 60 cm dla produktów czyszczących. W takim przypadku konieczne jest staranne rozważenie podaży łączności. Pod wykładziną układany jest kanał rurowy. Powinien być łatwo dostępny do konserwacji.

 • Strefa gorąca. Płyta jest wybierana w zależności od ilości pracy. Dla małych rodzin 2-3-osobowych, wystarczająco dużo domino powierzchni do gotowania. Pozwala to na dodanie bloku grilla lub po prostu zmniejszenie szerokości modułu wyspowego. Aby zapewnić odprowadzenie pary, zainstalowany jest wydech wyspowy z rurą odpowietrzającą lub typem recyrkulacji.

 • Łączenie funkcji. Dość często istnieje układ, w którym pralka z piecem zostaje wyniesiona na wyspę. W tym przypadku pożądane jest zastosowanie wbudowanej hydrauliki i płyt grzewczych. Pozwoli to zaoszczędzić miejsce na module.

Wyspa pozwala na umieszczenie dodatkowych szafek pod blatem z dostępem do nich z dwóch, trzech lub czterech stron. Od końca wygodnie jest mieć otwarte półki lub wąskie ładunki. Jeśli zamówisz moduł z nawisami górnymi, nie będzie wygodnie używać półek i szuflad z boku krzeseł. W tym przypadku dostęp do trzewia wyspy jest ograniczony do trzech stron.

Uważa się, że apartament na wyspie jest wygodny tylko wtedy, gdy jest 9 metrów kwadratowych kuchni. Jednakże, począwszy od 6 m kw. M, można korzystać z wyspy w postaci modułu wysuwnego, który w razie potrzeby można szybko ukryć pod blatem. W tym przypadku jadalnia jest zabierana do innego pokoju.

Standardowa 6-metrowa kuchnia może łatwo zaprzyjaźnić się z wyspą podczas przebudowy, gdy przegrody oddzielają ją od salonu. Dzięki tej opcji wyspa ogranicza obszary funkcjonalne i służy jako stół jadalny lub bar.

Aby pomieścić szerszy moduł w istniejącym otworze, możesz przenieść wyspę na ścianę. W 9-metrowej kuchni wyspa może zostać powiększona do wymiarów 120 x 90 cm, w tym przypadku przejmuje ona funkcję stołu lub blatu barowego jednocześnie z cięciem produktów.

Jeśli istnieje możliwość wyjęcia jadalni poza kuchnią, wyspa może wziąć płytę grzewczą lub zlew.

Wyspa kuchnia w prywatnym domu i studio

Przy wystarczającej powierzchni kuchni wyspa może przyjmować różne kształty i rozmiary.

 • Do klasyków odpowiedni 8-węglowy moduł z wkładkami. Wybór okapu w postaci kopuły lub dzwonka.

 • Minimalizm i nowoczesny kierunki technologiczne będą wymagały gładkich fasad bez uchwytów i ściśle prostokątnych kształtów. W tym samym czasie współczesny romantyzm i nowoczesność aktywnie wykorzystują owalne, półokrągłe i okrągłe wyspy.

 • Prowansja i kraj są dobrze zaprzyjaźnione z półkami z kratką na zawiasach, na których zawieszone są patelnie, patelnie i przykrywki. Jeśli wolisz przechowywać przybory w szafkach, to miejsce zdobi dekoracyjny snop cebuli i czosnku, bukiety ziół-przypraw.

 • Szwedzki styl (IKEA) lubi otwarte półki, fasady kratowe i moduły prostokątne.

W przestronnych studiach systemy wyspowe tworzą otwarty pierścień lub narożnik, gdzie znajduje się miękki narożnik i okrągły stół. Ten układ tworzy niezbędną przytulność, pewną intymność i prywatność w dużej przestrzeni.

Półokrągłe wyspy są ergonomiczne. Obramowują wokół kucharza obszar roboczy, w którym każdy element może zostać osiągnięty bez opuszczania miejsca. Kontuar barowy z zewnątrz dzięki zakrzywionej linii pozwala wygodnie nakarmić towarzystwo przyjaciół 4-6 osób, w zależności od kształtu blatu.

Na wyspie można wyjąć całą powierzchnię roboczą zestawu kuchennego. W tym przypadku uzyskuje on formę półkolistą lub w kształcie litery S. Za całą wyspą zazwyczaj znajduje się duża szafa na całą ścianę, w której jest wbudowana lodówka, piekarnik i mikrofalówka. Istnieją również zapasy żywności i przyborów kuchennych.

Kątowe wyspy o dużej powierzchni służą jako element podziału na strefy, wyznaczając obszar jadalni. Lub tworzą powierzchnię wyspowej kuchni o kanciastym układzie. W okrągłym pokoju, gdy zestaw słuchawkowy tworzy pierścień, wyspa uzyskuje wygląd sektora lub koła.

Jeśli przejścia w pobliżu wyspy są wąskie, a w domu są małe dzieci, lepiej zamówić moduł owalny lub prostokątny o zaokrąglonych krawędziach.

Jeśli chcesz umieścić talerz i zlew na wyspie w studiu w mieście, koniecznie skonsultuj się ze specjalistami w sprawie transferu komunikacji. Zaopatrzenie w wodę jest dozwolone tylko powyżej lokali niemieszkalnych. A piec gazowy może wymagać wymiany na elektryczną powierzchnię do gotowania.

Wyspiarskie kuchnie są wygodne i wygodne. Jednak wymagają one dużo miejsca, aby wygodnie z nich korzystać.

Wyspa w kuchni jest wygodna i oryginalna (43 zdjęcia na każdy gust)

Wyspa kuchenna w stylu wyspecjalizowanej kuchni - to zestaw słuchawkowy w kształcie litery U lub L z obszarem roboczym, który jest mały i samodzielny, czyli osobno. Ten obszar roboczy znajduje się pośrodku kuchni. O tym, jak sprawić, by wyspa była nie tylko stylowym elementem, ale także projektantem znajdziemy nasz artykuł.

Jaka jest wyspa dla kuchni

Wyspa kuchenna - prawdziwy design odnajdziemy w nowoczesnej kuchni

W prawie każdej kuchni w Prowansji można znaleźć wyspę kuchenną

Projekt części wyspy ma z reguły kształt prostokątny, ale można również znaleźć niestandardowe formy:

Wyspa kuchenna, własnoręcznie wykonana, będzie najwygodniejsza tylko w dość dużym pomieszczeniu (o powierzchni nie mniejszej niż 16 metrów kwadratowych). Najmniejsza część wyspy kuchennej powinna wynosić 3 metry kwadratowe.

Standardowy rozmiar wyspy kuchennej:

 • Długość - nie mniej niż 120 centymetrów;
 • Minimalna szerokość to 60 centymetrów, maksymalna szerokość to 150 centymetrów;
 • Wysokość - od 85 centymetrów do 95.

Przestrzeń pomiędzy głównym apartamentem a wyspą powinna być nie mniejsza niż metr. Zwykle projekt kuchni wyspy zawiera jeden schemat kolorów dla wszystkich elementów zestawu słuchawkowego. Nie oznacza to, że różne kontrasty w tym przypadku są niedopuszczalne, tylko że trzeba z nimi być ostrożniejszymi. Projekt kuchni powinien być harmonijny.

Wyspą w kuchni może być pomieszczenie do gotowania lub mała jadalnia

Nie zapominaj, że wyspa na terytorium kuchni jest przeznaczona nie tylko do przygotowywania potraw, ale także do ich przygotowania. Pomyślnie dobrane krzesła mogą również stanowić jadalnię.

Co można umieścić na blacie wyspy:

 • Płyta kuchenna i zlew, które oddzielały obszar roboczy. Szerokość - 30 centymetrów;
 • Płyta i obszar cięcia;
 • Strefa przeznaczona do przygotowywania produktów i dużego zlewu z dwiema sekcjami;
 • Płyta plus mały zlew. Ten projekt kuchni obejmuje następujący układ: w kuchni są dwa mycia, z których jeden jest główny i znajduje się w pobliżu ściany;
 • Jadalnia, która jest przemyślana w planie technologicznym. W tym miejscu możesz zainstalować wszystkie niezbędne małe urządzenia AGD.

Wyspa w kuchni może być bez wyposażenia, w takim przypadku będzie to doskonała powierzchnia robocza Wewnątrz wyspy możesz zorganizować piękne szafki

Najczęściej wyspę kuchenną można postrzegać jako powierzchnię jadalną lub jako ladę barową.

Przy okazji, pod blatem "wyspy" możesz zbudować:

 1. Piekarnik;
 2. Komora chłodnicza;
 3. Zmywarka do naczyń;
 4. Półki na naczynia;
 5. Pudełka na różne sztućce.

Nad powierzchnią wyspy można zainstalować potężny kaptur, który z kolei może być wyposażony w oświetlenie. Możesz także zainstalować własnymi rękami specjalną półkę, Mensola, na której możesz powiesić wszystkie potrzebne przybory kuchenne.

Projekt kuchni z wyspą: podstawowe style

Art Nouveau Island - prosty kształt i proste kształty Instalując płytę na wyspie, możesz zwolnić miejsce w zestawie słuchawkowym

Powierzchnia marmurowa - jest stylowa i monumentalna Styl Prowansji to formy rzeźbiarskie i bogactwo detali

Projekt wyspy kuchennej może obejmować wszelkie rozwiązania stylistyczne:

 • Klasyka. W tym stylu dominują rzeźbione elewacje, kamienne lub marmurowe blaty, witraże. Część wyspy w tym przypadku może być ozdobiona łukowatymi półkami, rzeźbionymi nakładkami, tralkami. Jeśli wyspą kuchenną jest już płyta kuchenna, to nad nią ustawić okap według rodzaju kominka.
 • Kraj. Ta wyspowa kuchnia zawiera wiele dekoracyjnych splotów, bawełnianych zasłon, wysuwanych wiklinowych pudełek.
 • Nowoczesny. Projekt kuchni w tym przypadku wymaga więcej metalu i szkła. Główną cechą wyróżniającą są opływowe blaty, równomierna powierzchnia ścian, brak naczyń i sprzętu z zewnątrz.
 • Minimalizm. Główną zaletą wyspy kuchennej wykonanej własnymi rękami jest maksymalna funkcjonalność, ergonomia i prostota. Charakterystyczną cechą minimalizmu są najbardziej funkcjonalne wnęki do przechowywania produktów, przyborów, sprzętu AGD typu wbudowanego, drzwi przesuwnych szafek, istnieje wiele możliwości zestawów, które nie mają długopisów lub są w nich ukryte.
 • High-tech. Projekt kuchni obejmuje powierzchnie metalowe, które mają specjalny połysk lub patynowanie. Kuchnia tego stylu ma wiele wspólnego z klasyką. Zaokrąglone formy tworzą lekką nutkę futuryzmu.

Układ małej kuchni z wyspą

W małej kuchni wyspa może pomóc w organizacji przestrzeni

Wiele osób pyta: jak to jest z wyspą w małym mieszkaniu? Jest wyjście i będą one przebudowy, czyli - połączenie salonu i kuchni. Warto pamiętać, że układ kuchni z wyspą powinien zawierać pewne punkty:

 • Tablica wyspowa powinna mieć maksymalną funkcjonalność. Innymi słowy: może to być zarówno jadalnia, jak i cięcie. W przypadku, gdy układ mieszkania lub domu implikuje pracownię kuchenną, powierzchnia wyspy będzie z jednej strony miejscem do gotowania, zmywania lub pracy, z drugiej strony - z jadalnią. Warto zauważyć, że taki stół powinien być zainstalowany tak, aby strefa pracy, gotowania lub mycia znajdowała się w części kuchennej pokoju. W tym samym czasie jadalnia jest elementem pokoju, który będzie granicą z kuchnią.
 • W kuchni, która ma wyspę, warto zaplanować lokalizację szafek, sprzętu AGD i to wszystko z sekwencją użytkowania. Ponadto nie zapomnij o ergonomii szafek, powierzchni roboczych i różnych półek.

Wyspa odpowiedniej wielkości sprawi, że kuchnia będzie wygodna i stylowa Kontrast czerwony jest zalecany do łączenia z ciemnymi gatunkami drewna

W przypadku małej kuchni z wyspą wykonaną własnymi rękami, najlepiej nadają się wbudowane szafki i urządzenia.

 • Aby zaoszczędzić miejsce, możesz użyć mebli składanych. Załóżmy, że powierzchnia stołu twojej wyspy może być złożona, a strefa mycia może być dostosowana do cięcia. Na szczęście nowoczesna technologia stwarza doskonałą okazję do stworzenia wielofunkcyjnej płyty grzewczej.
 • Wszystkie urządzenia gospodarstwa domowego można umieścić jeden nad drugim. Wiele w tym przypadku zależy od tego, jak często korzystasz z określonego urządzenia. Lodówkę do małej kuchni z wyspą najlepiej kupić wąskie i lekko wydłużone na górze.
 • Szczególną uwagę należy zwrócić na parapet. W przypadku małej kuchni ten element, który ma wystarczające wymiary, może służyć jako dodatkowy obszar roboczy. Parapet może obejmować funkcje stołu jadalnego, a także funkcje powierzchni cięcia.

W tym wideo znajdziesz zdjęcie 30 opcji wyspy kuchennej:

Można stwierdzić, że projekt projektu "kuchnia-wyspa" może być odpowiedni nie tylko w dużych, ale także w małych pomieszczeniach. I, nawiasem mówiąc, możesz stworzyć układ, dzięki któremu kuchnia będzie wyglądać znacznie większa, a jednocześnie będzie maksymalnie funkcjonalna.

Dodaj komentarz

+ 59 = 65