Nazwa kategorii

Kącik kuchenny własnymi rękami

Kącik kuchenny własnymi rękami - najprostsze i niedrogie pomysły

Nie wszyscy mogą pochwalić się przestronną kuchnią, na której znajduje się miejsce na duże meble. W małych pomieszczeniach liczy się każdy metr kwadratowy, szczególnie w obszarze stołu, w którym chcesz zorganizować jak najwięcej miejsc. Do takiego zadania być może najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie miękkiej sofy narożnej, która zapewni najbardziej efektywne wykorzystanie wolnej przestrzeni. Poniżej rozważ kilka dość prostych opcji, jak zrobić aneks kuchenny własnymi rękami. Rysunki i diagramy, w połączeniu z instrukcjami krok po kroku, pozwolą nawet niedoświadczonemu mistrzowi zrozumieć proces i wykonywać pracę bez angażowania profesjonalistów.

Miękki narożnik półek z elastycznego materiału ↑

Jeśli chcesz zminimalizować ciesielstwo, to jako ramy możesz użyć gotowych półek Ikea o odpowiednich wymiarach. Do zrobienia takiego kącika kuchennego potrzebne będą następujące materiały:

 • półki Ikea z fasadami;
 • Płyta wiórowa lub sklejka;
 • pianka meblowa;
 • tkanina tapicerska;
 • wiertło;
 • elektryczna piła do metalu;
 • zszywacz do zabudowy;
 • śruby z nakrętkami.

Komfort i wygoda w małej kuchni

Półka kwadratowa Ikea

Montaż i podłączenie ramy ↑

Przy wyborze rozmiaru półkach, konieczne jest wzięcie pod uwagę pewnych standardów: wysokość i głębokość miękkim fotelu w rogu kuchni, w środku powinno być 40-45 półki cm Zastosowanie wygodne, ponieważ można łatwo tworzyć, a nie tylko w kształcie litery T strukturę, ale również w kształcie litery U, jeśli. ponieważ jest to obszar i układ pomieszczeń.

Elementy konstrukcji są połączone ze sobą za pomocą śrub. Aby to zrobić, najpierw trzeba wywiercić otwory w ścianach bocznych o odpowiedniej średnicy. Najlepiej wiercić dwie półki jednocześnie, mocując je za pomocą zacisków. Jednak nie zawsze jest to możliwe ze względu na dość małą przestrzeń wewnętrzną. Jeśli wiertło nie mieści się w półce, otwór pod mocowaniem jest wiercony z zewnątrz - osobno w każdej ścianie. W takim przypadku bardzo ważne jest wykonanie poprawnych pomiarów w celu utrzymania wyrównania podczas łączenia części konstrukcyjnych.

Rada! Jeśli śruby są zbyt mocno dokręcone, możliwe jest odkształcenie drewna. Aby tego uniknąć, należy zastosować dodatkowe uszczelki pod łbem śruby i nakrętką.

Robienie narożników szafki kuchennej własnymi rękami

Montaż fasad i podstaw siedzeń ↑

Po zainstalowaniu ramki, musisz naprawić fasady półek. Oczywiście można się bez nich obejść, co znacznie obniży koszty budowy. Jednakże, jeśli chcesz mieć dodatkowe miejsce do przechowywania przyborów kuchennych, wtedy drzwi są konieczne.

Podstawa siedziska wykonana jest z arkuszy płyty wiórowej (OSB) lub sklejki o grubości 10 mm. Zastosowanie drewnianej płyty wiórowej lub orientowanej płyty wiórowej jest najtańszą opcją. Chociaż wybierając materiał, należy pamiętać, że sklejka może być poddana większym obciążeniom i ma lepszą odporność na wilgoć.

Deskę tnie się za pomocą wyrzynarki według wymiarów narożnika. Następnie wszystkie końce należy przeszlifować papierem ściernym o średniej ziarnistości.

Mocowanie drzwi i frontów oraz montaż drewnianej podstawy siedzenia

Wykonywanie miękkich siedzeń na rogu w kuchni jest prawdopodobnie najtrudniejszym etapem pracy. Pianka meblowa o grubości 80 mm jest cięta zgodnie z tym samym schematem co płyta z płyty wiórowej (sklejka), a następnie przyklejana jest do podstawy.

Zwróć uwagę! Do niezawodnego klejenia gumy piankowej z drewnianą powierzchnią konieczne jest użycie specjalnego kleju. W fabrykach mebli często stosuje się klej "88" lub "piankę-2", które są uniwersalnymi związkami do łączenia różnych materiałów.

Miękka podstawa musi być przykryta ściereczką, do której używany jest zszywacz budowlany - odległość między zszywkami wynosi 1-2 cm. Złożoność tej pracy zależy od wybranej tkaniny. Nawet niedoświadczona osoba będzie w stanie wykonać jednolity materiał nawet za pomocą szmatki, ale prawidłowe ciągnięcie tkaniny o złożonym wzorze jest zupełnie innym zadaniem, wymagającym profesjonalnych umiejętności.

Gotowy produkt można wyścielić poduszkami, które dodatkowo będą funkcjonowały jako miękkie oparcie.

Półka narożna kuchenna Ikea

Prosta kuchenna sofa z płyty meblowej ↑

Inną niedrogą opcją jest zrobienie sobie kącika kuchennego za pomocą tarczy meblowej. Aby zrealizować ten pomysł, należy zakupić następujące materiały:

Cięcie osłony i połączenie części ↑

Przed przystąpieniem do cięcia tarczy, zrób rysunek kącika kuchennego o wymiarach, które spełnią twoje kryteria. Schemat powinien być opracowany z takim warunkiem, aby kanapa mogła wygodnie pomieścić co najmniej 3 osoby.

Schematyczny rysunek kącika kuchennego

Najłatwiejszym sposobem na pocięcie tarczy jest elektryczna wyrzynarka, choć można również użyć ręcznej piły do ​​metalu. Najważniejsze jest to, że wszystkie końce powinny być ustawione pod kątem 90 ° w stosunku do głównej płaszczyzny, dla której narzędzie powinno być utrzymywane ściśle prostopadle podczas cięcia.

Szczegóły konstrukcji są wzajemnie połączone za pomocą wkrętów samogwintujących. Aby zapobiec powstawaniu pęknięć w procesie skręcania, najpierw należy wykonać śrubę pod śrubą.

Zwróć uwagę! Średnica wiertła powinna być o 0,5-1 mm mniejsza od średnicy śruby.

Do malowania kącika kuchennego można użyć emalii alkidowej i akrylowej. Druga opcja jest bardziej preferowana pod względem stabilności i trwałości warstwy. Ponadto farba akrylowa nie ma ostrych zapachów, więc można ją nakładać bezpośrednio w pomieszczeniu.

Przed nałożeniem pierwszej warstwy szkliwa, korpus musi być pokryty podkładem, aby zwiększyć przyczepność lakieru i powłoki lakierniczej do powierzchni drewnianej. Zazwyczaj wystarczą 2 warstwy farby, aby uzyskać równomierny kolor. Chociaż dla ciemnych odcieni wymagane są 3 warstwy.

Aplikacja do malowania

Jeśli chodzi o miękką część, tak jak w poprzedniej wersji tworzenia kuchennego rogu własnymi rękami, najlepszą opcją jest pianka meblowa. W przeciwieństwie do materiałów takich jak sintepon lub holofiber, które również dają objętość, guma piankowa ma również dobrą gęstość, więc wygodniej jest na niej usiąść.

Zwróć uwagę! Do oparcia wystarczy zastosować piankę gumową o grubości 20 mm, podczas gdy do siedzenia potrzebna jest grubsza warstwa - 80 mm.

Jeśli wiesz, jak pracować na maszynie do szycia, w przypadku poduszek z gumy piankowej możesz uszyć zdejmowane pokrowce na gumce lub suwaku. Takie podejście jest wygodne, ponieważ starą tkaninę można zawsze wymienić na nową, bez nadmiernego wysiłku.

Prosta opcja dla miękkiego kąta dla małej kuchni

Śliczny narożnik z drewnianej tablicy ↑

Prosty, ale ładny kącik kuchenny może być wykonany z drewnianej deski. Aby to zrobić, będziesz potrzebować:

 • drewniana deska 100x40 mm;
 • sklejka lub płyta wiórowa;
 • okrągły kołek o średnicy 15 mm;
 • wiertarka z koroną 15 mm;
 • układanka elektryczna;
 • guma piankowa;
 • zszywacz do zabudowy;
 • mrugnięcia;
 • tkanina tapicerska;
 • klej PVA;
 • bejca, lakier.

Schemat narożny do kuchni z desek

Zgodnie ze wstępnym przygotowanym rysunkiem, który można skompilować za pomocą programu komputerowego lub narysować ręcznie na zwykłym papierze, płytkę tnie się na osobne części. Aby nadać kuchni bardziej elegancki wygląd, wycinamy kręcone elementy własnymi rękami.

Rada! Aby uzyskać płynne kształty, zakręty można rysować za pomocą długiej, elastycznej linijki.

Wszystkie części są narażone na obróbkę zgrubną i wykańczającą za pomocą papieru ściernego o różnej ziarnistości. W razie potrzeby wywierć otwory na kołki, które znajdują się na kleju PVA. Właściwie cały narożnik zostanie złożony za pomocą kołków i kleju.

Połączenie na podstawie kołków i kleju jest uważane za jedno z najbardziej niezawodnych w produkcji mebli

Jako powłoka zamiast emalii użyjemy bejcy impregnującej drewno, bez tworzenia filmu charakterystycznego dla farby na powierzchni. Tak więc struktura drzewa jest całkowicie zachowana, a jego kolor może być bardzo różny - od jasnych "sosnowych" tonów do ciemnoczerwonego odcienia.

Zwróć uwagę! Plama może podnosić drewno podczas procesu barwienia. Dlatego po wyschnięciu konieczne będzie dodatkowe szlifowanie powierzchni.

Lakier, podobnie jak bejca, nakładany jest w dwóch warstwach. Aby przyspieszyć proces, zaleca się użycie rozpuszczalnego w wodzie lakieru, którego czas schnięcia w normalnych warunkach wynosi 30 minut.

Podstawa rogu kuchennego po zabrudzeniu i lakierowaniu

Przed posmarowaniem końców klejem, sami zbieramy kącik kuchenny "na sucho". Ważne jest, aby dopasować wszystkie otwory i długość kołków, aby rama była złożona bez szczelin.

Jeśli wszystkie końce i narożniki idealnie zbiegają się, wówczas montaż ramy odbywa się już za pomocą kleju.W celu wzmocnienia konstrukcji można użyć zwykłych metalowych naroży 4x4, które są przymocowane do wewnętrznych naroży.

Spód pudełek wykonany jest ze sklejki lub płyty wiórowej, którą po prostu umieszcza się na narożnikach mebli przymocowanych w dolnej części ramy.

Montaż szkieletu sofy narożnej:

Montaż ramy narożnej sofy

Podstawa siedziska jest cięta zgodnie z wymiarami pokazanymi na rysunku z tego samego arkusza sklejki lub płyty wiórowej, co dno szuflad. Miękki materiał jest przyszyta w następującej kolejności:

 1. Z pianki wycinamy kształt, który powinien być 2-3 cm dłuższy niż podstawa wzdłuż długości i szerokości.

Pianka samoprzylepna do płyty wiórowej

 1. Napinamy siodło za pomocą mrugnięcia, zgrubnie wycinając go wzdłuż konturu i mocując go tym samym klejem.

Napinanie siodła za pomocą mrugnięcia

 1. Materiał tapicerski przymocowany jest do podstawy za pomocą zszywek.

Mocowanie tkaniny tapicerskiej

W rezultacie okazało się całkiem przyzwoitą narożną sofę, która może ozdobić każdą kuchnię.

Drewniany narożnik w kuchni własnymi rękami

Oryginalny pomysł - narożna sofa z palet ↑

Projektowanie drewnianych palet używanych do transportu różnych towarów jest dość proste. Jednocześnie niezawodność takich elementów pozwala na ich wykorzystanie nie tylko do ich zamierzonego celu, ale także do produkcji oryginalnych mebli.

Informacje! Aby wyprodukować paletę, która jest w stanie wytrzymać duże obciążenie, producenci używają tarcicy najwyższej jakości. Dlatego nawet zużyte palety są bardzo niezawodne.

Oczywiście, narożna sofa z palet, biorąc pod uwagę ich wymiary, nie będzie pasować w każdej kuchni. Można go jednak stosować w altanie, zwłaszcza, że ​​montaż narożnika nie jest szczególnie trudny.

Rysunek drewnianej palety o standardowych wymiarach

W pierwszym etapie tworzenia sofy narożnej należy dokładnie sprawdzić każdą tacę i wybrać tylko te struktury, które są wolne od wad. Szczególną uwagę należy zwrócić na pęknięcia i duże pęknięcia, które mogą powodować nieprzyjemne konsekwencje podczas pracy sofy.

Na podstawie wymiarów palety wyświetlana jest narożna kanapa. Jeśli pozwala na to obszar, można zmontować strukturę elementów bryłowych. W przeciwnym razie musisz użyć okrągłej lub ręcznej piły, aby dopasować ją do pożądanego rozmiaru.

Sprawdź integralność i przygotuj palety zgodnie z wymaganymi wymiarami

Stwórz własny aneks kuchenny lub altankę z paletami jest bardzo prosty. Aby to zrobić, konieczne jest zmontowanie oryginalnego projektanta z przygotowanych części i zamocowanie ich za pomocą śrub.

Aby ustawić siedzenie, musisz zainstalować palety w dwóch rzędach. Taka wysokość będzie wystarczająca, biorąc pod uwagę, że na wierzchu powinna znajdować się warstwa pianki (około 100 mm) lub na przykład gruby materac.

Aby zrobić z powrotem, należy umieścić paletę pionowo i przykręcić ją do dna podstawy. W rzeczywistości kończy to montaż ramy.

Sofa-konstruktor z palet

Jak wspomniano powyżej, miękka część narożnika (siedzisko i oparcie) może być wykonana z gumy piankowej, owijając ją piękną szmatką. Biorąc pod uwagę dość dużą powierzchnię produktu w tym przypadku trzeba będzie dobrze wydać, ponieważ pianka do mebli nie jest tania.

Informacje! Cena jednego arkusza gumy piankowej o wymiarach 2000x1000x100 mm zaczyna się od 1200 rubli.

Jeśli używasz starych materacy i poduszek jako miękkich przedmiotów, możesz poważnie zaoszczędzić pieniądze. Oczywiście, aby kupić tkaninę obiciową, wszystko to jest konieczne, jednak wszystkie wydatki będą zasadniczo niższe.

Oryginalny miękki kąt z palet na letnią rezydencję lub prywatny dom

Artykuł sugeruje najprostsze i najbardziej dostępne klasy mistrzowskie, by przygotować sobie kuchnię własnymi rękami. Być może w tych produktach nie ma tyle myśli projektowej i nie ma nowoczesnych rozwiązań technologicznych, jednak realistyczne jest wykonanie takiej pracy dla osoby, która nie ma solidnego doświadczenia w stolarce. W przypadku poważniejszych zadań są specjaliści.

Wideo: jak zrobić aneks kuchenny własnymi rękami ↑

Jak to jest przyjemne, gdy w kuchni podoba się nie tylko piękny i funkcjonalny design, ale także oryginalny wystrój. Przekształć kuchnię, uczyń ją wyjątkową i wyjątkową.

Oryginalne pomysły na dekorowanie kuchni własnymi rękami

Kreatywne stworzenia nie mogą pięknie żyć. Jeśli jesteś po prostu taką osobą i masz do dyspozycji całą kuchnię, możesz z łatwością ją zatrzymać.

Projekt kuchni własnymi rękami: ciekawe pomysły na dekorowanie ścian, sufitów, okien i mebli

Mała kuchnia to wielki kłopot. Często, ze względu na funkcjonalność z bólem serca, podaje się ostatnie centymetry użytecznego obszaru, zmieniając kuchnię w.

Jak zrobić aneks kuchenny własnymi rękami

Narożna sofa idealnie komponuje się z zestawem w kuchni. Jest to doskonałe wykorzystanie przestrzeni w sposób racjonalny: te meble są uniwersalne, wygodne i funkcjonalne. Miękki narożnik składa się z dwóch małych sof i łączącej je części. Czasami krzesła są używane do koloru okuć.

Dlaczego konieczne jest samodzielne wyposażenie takiego kąta w kuchni? Wybór mebli fabrycznych często towarzyszą trudności. Na przykład standardowe ustawienia słuchawkowe czasami nie są odpowiednie dla poszczególnych układów. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zainstalowanie samodzielnie wykonanego kącika kuchennego. Do prawidłowej produkcji potrzebne będą rysunki, materiały do ​​montażu za pomocą narzędzi i dobry nastrój.

Jak: instrukcje krok po kroku

Powody, dla których chcesz zrobić sobie kanapę, może dużo, ale najważniejsza jest oszczędność. Narożnik od producentów mebli "salonowych" jest znacznie droższy.

Aby zacząć zbierać tę część samodzielnie, najpierw musisz określić kilka czynników:

 1. aby dokładnie zrozumieć, w jaki sposób wbudowany narożnik zostanie zlokalizowany iw jakim kierunku zostanie obrócony - w prawo lub w lewo. Następnie należy wykonać rysunki przyszłego projektu, w którym odzwierciedlone zostaną wszystkie wymiary, od wysokości konstrukcji do szerokości i długości. Ogólnie, wszystkie programy muszą być dokładnie napisane. Jest to ważne: nie będzie więc błędów w montażu i połączeniu części;
 2. zbierać materiały do ​​pokrycia. Jeśli konieczne jest, aby żywotność narożnika sofy była jak najdłuższa - należy wybrać klasyczny wypełniacz i tapicerkę (syntetyki, substytut skóry lub włókno). Syntetyczna powłoka jest łatwa do czyszczenia, długo zachowuje swój kolor i utrzymuje kształt. Sztuczna skóra pozwala zwiększyć żywotność mebli, a włókno ma właściwości odpychające wodę i brud. Wypełniacze wewnętrzne mogą być wykonane z prostej gumy piankowej lub pianki poliuretanowej.

Po uwzględnieniu tych czynników można rozpocząć pracę. Instrukcje dla twoich działań będą następujące:

 • Przede wszystkim, na podstawie rysunku, konieczne jest odizolowanie wszystkich części przyszłego rogu i złożenie ramy z listew. Do tego projektu konieczne jest dołączenie pozostałych części, takich jak spód i ściana nośna.
 • Po złożeniu obu boków ramy konieczne jest połączenie narożnika przez modułową część.
 • Co więcej, miękka część sofy - tapicerka - jest już modelowana. Na zewnątrz pianki podtrzymującej jest przyklejony.
 • Osłona jest wykonywana (osobno), w oparciu o wymiary rysunków - wszystkie niezbędne elementy przyszłej powierzchni są odcinane i przybijane w taki sposób, aby pokryć piankę. Do takich działań używany jest zszywacz.
 • Przygotowanie oddzielnej części, która znajduje się pomiędzy dwiema stronami narożnika, musi być rozpatrywane osobno.
 • Następnie musisz naprawić osłony, które służą jako siedzenia.

Niezbędne materiały i narzędzia

Aby zebrać meble wysokiej jakości, potrzebujesz nie tylko instrukcji do użycia z krótkim planem działania, ale także pewnych narzędzi z materiałami.

Aby zaprojektować narożną sofę, potrzebujesz:

 1. warstwa brzozy lub sosny o wymiarach 2 na 4 centymetry - 100 centymetrów;
 2. drewniany pręt o przekroju 4 x 4 centymetry - 140 centymetrów;
 3. pręt około 2,5 na 2,6, wielkości 370 centymetrów od palet;
 4. wydłużona część masywu 1,5 do 1,5 cm w przekroju - 300 cm Do wykończenia ściany wewnętrznej - warstwa płyty wiórowej;
 5. sklejka o grubości 1 centymetra dla części dolnej i bocznej;
 6. wypełniacz piankowy o grubości 5 centymetrów.
 7. tkaniny na poszycie meblowe.

Aby zmontować wyżej wymienione szczegóły w jedną strukturę, potrzebne są następujące narzędzia:

 1. elektryczna piła do metalu;
 2. kąt pomiaru;
 3. samolot;
 4. element konstrukcyjny (zszywacz);
 5. śrubokręt;
 6. automatyczna szlifierka;
 7. wiertło;
 8. dłuto;
 9. szczypce;
 10. noże;
 11. Miarka miernicza;
 12. młotek.

Z niewielkich akcesoriów potrzebne są konektory i wkręty, 0,4 cala na 2 centymetry, 0, 4 na 6 i 0,4 na 8 cm. Musisz kupić śruby, gwoździe, pasy, części pętelkowe i podstawy. Jeżeli kanapa ma konstrukcję składaną, to zgodnie ze schematem potrzebny jest pewien mechanizm typu gotowego - ustawione zostaną proste zestawy, a część narożna zostanie ustalona.

Ciekawostka: można zobaczyć DPS w specjalnych warsztatach. W ten sposób powstaje wysokiej jakości rama mebli. Wystarczy przyjść do pracowni mebli ze szczegółowymi rysunkami przyszłego projektu, a resztą zajmie się mistrz. Specjalista wykona schematy w komputerze, narysuje kartę z drzewa i obliczy wymiary płyty wiórowej. Zgodnie z rysunkami, wszystkie niezbędne szczegóły zostaną przygotowane.

Jednak niektóre części należy przeciąć we własnych warsztatach - na przykład szczegóły dotyczące oznaczenia graficznego. W listach są one oznaczone jako puste kwadraty.

W przypadku dodatkowej płatności zakrzywione części można również wyciąć, a końcowe pasmo można wkleić na podstawę. Aby zmniejszyć własną pracę, możesz skorzystać z tej usługi. Przetwarzanie taśmy ABS na maszynach jest o wiele lepsze niż ręczne klejenie części - nie trzeba frezować ani wykonywać dodatkowych szablonów.

Na rysunkach należy zapisać wszystkie dokładne dane i wskaźniki. Wymiary i wymiary mebli powinny być również wskazane w przypisach. Po prawidłowym objaśnieniu papieru narożnik sofy można łatwo zainstalować w kuchni.

Wybierając gotowy rysunek, pomiń schematy, które nie mają osobnego modułu. Łącząc dwie części narożnika mebla z prostym siedziskiem - nie będzie to niezawodna metoda montażu. Musi istnieć kilka stojaków, które wzmacniają konstrukcję, w przeciwnym razie rama nie będzie odpowiednio chroniona. W przypadku użycia w module obwodu - projekt będzie łatwy do zmiany, dostosowując go do różnych stron. Niektóre systemy pomagają w przyszłości zainstalować sofę z narożnikiem lub w linii, co jest bardzo wygodne.

Przy określaniu szerokości i długości kąta należy zmierzyć powierzchnię pomieszczenia, projekt kuchni i lokalizację urządzeń gospodarstwa domowego. Po uwzględnieniu konturów w planie kuchennym należy sprawdzić proporcje: nie powinny one być mniejsze niż 60 centymetrów.

Jeśli praca ma być całkowicie niezależna, bez przechodzenia do warsztatu w celu wykonania dodatkowych piłowania, należy wziąć pod uwagę niektóre zasady:

 1. Przedmioty, na których będą produkowane części, należy wyciąć z arkusza sklejki. Materiał DPS na kłody jest porowaty, niejednorodny - łożysko frezu może przeskakiwać nierówne powierzchnie, a linia okaże się krzywą. Jeśli nie ma sklejki, to końce półfabrykatów należy wkleić taśmą papierową w kilku warstwach;
 2. w końcowym etapie montażu części nie są polerowane. Części projektu z porowatą powierzchnią są lepiej spajane;
 3. zewnętrzna strona pudełek znajduje się pod określonym kątem. Jest to konieczne dla komfortu siedzących osób. Cięcie części słupków po bokach należy wykonać pod kątem 10 stopni.

Uwaga: Wstążka ABS w sklepach prezentowana jest w dwóch wersjach - z warstwą kleju i bez niej. Substancja samoprzylepna na nieobrobionej taśmie jest nakładana przez specjalną maszynę - komplikuje to jej użycie w domu. Lepiej kupić taśmę z klejem.

Następnie, po nałożeniu noży i przyklejeniu taśm do ramy, można zbierać proste sofy. Na samych materiałach należy wykonać znakowanie - aby wskazać na regałach bocznych rozmiar otworów. Biorąc pod uwagę fakt, że przednia część ma grubość kilku milimetrów, margines 11 mm jest wymagany od krawędzi. Nawiasem mówiąc, końce są instalowane z łożyskami oporowymi.

Narożnik do kuchni można zbierać niezależnie za pomocą zwieńczeń i kołków. Przecinaki najlepiej stosować w gładkim złączu - dzięki temu rama będzie stabilna. W przypadku innych powierzchni i części można użyć śrub. Z tego powodu projekt będzie poprawny i przy minimalnych otworach. Aby zainstalować dolną część podpory, konieczne jest również zastosowanie kołków.

Sam narożnik kuchni zaprojektowany jest w ten sposób:

 1. w złączach górnej części w środku ściany bocznej znajdują się kołki. Na nich w przyszłości konieczne jest założenie baru wsparcia;
 2. zamocować część nośną z tyłu;
 3. dodać do ramy część panelu;
 4. przykręcić wspornik pod oparciem (jest to górna część ramy).

Montaż tylnej kanapy następuje po tapicerce. Modułowa część, która połączy proste kanapy w rogu, została zaprojektowana nieco inaczej.

Schemat tylnej części przyszłej sofy wiąże się z projektowaniem części modułowej. Na przykład wykonanie oparcia w półkolu jest prawie niemożliwe bez podzielenia tuszy na trzy części. W związku z tym tył miękkiego rogu składa się z trzech wąskich płatów. Aby przerobić taką ramkę jest to łatwe - wystarczy wyeliminować jeden z segmentów - wymienić go lub dopasować drugi.

Naprawa prętów nośnych modułu odbywa się podczas analizy konstrukcji. Na przykład wiadomo, że klasyczna forma części modułowej jest przedstawiona w formie chusty. Stosując tę ​​wiedzę w praktyce, możliwe jest wpisanie dodatkowych przedziałów do trójkąta.

Pionowe stojaki na moduł montuje się między dwoma listwami wsporczymi oparcia - dzięki czemu róg jest nieruchomy. Skrzynki w tym segmencie nie są zalecane, ponieważ tapicerka w tym przypadku jest problematyczna, a użycie sprzęgacza jest całkowicie niemożliwe.

Do podłużnej części siedzeń należy przymocować pętlę fortepianową (okładki są sadzone na samym końcu pracy). Pasek o wymiarach 4 na 4 cm jest szkieletem ramy dla modułu. Po dołączeniu do profilu należy pamiętać, że trzy części powinny być ustawione pod kątem 45 stopni i 90 stopni względem siebie. Po złożeniu moduł jest osłonięty warstwą sklejki.

Następnie musisz szlifować wszystkie części przyszłego rogu. Drewniane części są pokryte bejcą, a po wyschnięciu pokrywane są kilkoma warstwami lakieru. Pozostałe części są połączone z nogami sofy i przymocowane śrubami do ramy. Nogi powinny znajdować się na całym obwodzie (ilość około ośmiu sztuk).

Podczas regulacji nóg sprawdzane są szczegóły odpowiedzialne za konstrukcję nośną kanapy. Ponadto należy wstępnie zaznaczyć miejsca przyszłych zamocowań i wywiercić otwory o średnicy 0,8 cm Śruby są potrzebne z nakrętkami objętościowymi, a podkładki należy zakupić w podwójnej ilości. Jak jeden przejdzie pod rygiel, a drugi - pod nakrętkę.

Z baru, o wymiarach 4 na 4 cm, podparcie dłoni jest wytwarzane. Rowki są głębokie na kilka centymetrów, pamiętając, że szerokość powierzchni jest związana z grubością ścian bocznych. Po zamontowaniu podłokietników należy je otworzyć za pomocą kleju i przykręcić śrubami do boków. W ten sposób tworzona jest ramka ramy z modułem i mocowana.

Ciągnięcie narożnika sofy - to ostatni etap, który udekoruje cały projekt mebli. Miękkie są nie tylko siedzeniem, ale także oparciem. Jeśli kanapa w rogu jest mała, wówczas pianka ma grubość 5 cm. Możesz również dokręcić sofę dermantinem, a żeby siodełka były bardziej miękkie, możesz użyć sintepon. To proste: materiał jest przyczepiony do kleju i mocowany do tyłu. Wybór tapicerki zależy od umiejscowienia w samej kuchni sofy: im bliżej zlewu lub pieca, tym trudniejsza i bardziej wytrzymała jest tkanina.

Siedząca guma z pianki z tyłu jest doskonałą podstawą do tapicerki. Należy pamiętać, że sintepon lub inne wypełniacze powinny być nieco większe niż całkowita długość sofy - do zginania na częściach bocznych. Miękkie części siedzeń są cięte więcej o 2 centymetry szerokości, ponieważ materiał jest obrócony tylko do przodu.

Aby uszyć narożną sofę szmatką, musisz przestrzegać pewnych zasad:

 1. tkaninę można ciąć wzdłuż konturu podszewki. Materiał powinien być zakreślony na sofie, po czym dodać 5 cm więcej do wymiarów i wyciąć powstały kawałek;
 2. Długość okładki musi być większa o 10 centymetrów niż sama konstrukcja. Naciągnij materiał za pomocą skrętu w rogach i najlepiej za pomocą zszywacza. Pozostałe części można dokręcić w ten sam sposób;
 3. Kącik kuchenny najlepiej skręca się na kawałki przy pomocy listwy meblowej.

Mając stary kącik sofy w domu, możesz z łatwością go zaktualizować. Przywrócenie starej sofy w nowej jest możliwe dzięki zmianie tapicerki lub samego wypełniacza.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest wycięcie uszkodzonego materiału i zastąpienie go. Jeżeli kąt jest połączony w kilku częściach, wymiana powinna być wykonywana naprzemiennie na każdej części ciała. Jakie działania są potrzebne?

 1. zdejmij górną pokrywę;
 2. usunąć starą piankę ze wszystkich części modułu narożnego;
 3. następnie pociągnij powierzchnię za pomocą nowych materiałów.

Możesz zaktualizować przestarzałą sofę narożną na kilka sposobów.

Używaj powłok lakierniczych i farb. W ten sposób renowacja będzie zewnętrzna - zmiana koloru wpłynie na ogólny wygląd kuchni i wprowadzi nutę świeżości, jeśli użyte zostaną jasne i soczyste kolory.

Zmień materiał tapicerski. Na przykład welur, który stracił swój kształt dzięki długiemu działaniu, można zastąpić szlachetną szmatką shenil. Taki materiał może zapewnić komfort całemu projektowi i nadaje się do projektowania w orientalnym stylu (dzięki ozdobnym wzorom).

Malowanie samej kanapy służy do ukrywania uszkodzeń, eliminowania defektów i po prostu odświeżania samej struktury. Farby mogą zarówno poprawić ogólną przestrzeń (na przykład, zieleń wypełnia przestrzeń spokojem), jak i ją rozszerzyć (w tym przypadku potrzebujesz jasnych i białych odcieni).

Malowanie samej kanapy służy do ukrywania uszkodzeń, eliminowania defektów i po prostu odświeżania samej struktury. Farby mogą zarówno poprawić ogólną przestrzeń (na przykład, zieleń wypełnia przestrzeń spokojem), jak i ją rozszerzyć (w tym przypadku potrzebujesz jasnych i białych odcieni).

Dzięki zmianie wypełniacza można zmienić miękkość sofy, podnieść ją nieco wyżej i wprowadzić niezwykłe akcenty w projektowaniu kuchni. Na przykład, używając nieco większej ilości piany, możesz znacznie wygodniej ustawić kanapę.

Jeśli zmienisz kolor i materiał tapicerski (na przykład żółty lub czerwony), kuchnia natychmiast stanie się przyjemniejsza, a przebywanie w takiej przestrzeni będzie znacznie przyjemniejsze - te kolory podnoszą nastrój i przyczyniają się do ogólnego tonu ciała. Jeśli okładka ma wybierać pastelowe, spokojne odcienie - to wizualnie rozszerzy kuchnię, wprowadzi do pomieszczenia atmosferę, sprawi, że będzie spokojniejsza.

Ciekawe rozwiązania w aranżacji wnętrz

Ponieważ kanciasty rodzaj sofy przede wszystkim oszczędza miejsce, po umieszczeniu go można skupić się na lokalizacji.

Ciekawostka: dzięki narożnej kanapie można podzielić przestrzeń na strefy. Po zdefiniowaniu wzoru kanapy można go zastosować na różnych bokach kuchni, aby zrozumieć, który układ będzie optymalny.

Z reguły meble w kuchni to nie tylko sofa, to stół i krzesła. Dlatego muszą być łączone ze strukturą, materiałem i kolorem.

W samych meblach można wykonać ozdobne elementy, w zależności od ogólnego projektu: jeśli kuchnia jest w stylu włoskim, romantycznym, to projekt sofy można uzupełnić przesuwanymi, rzeźbionymi pudełkami. Mogą przechowywać akcesoria kuchenne. Takie szczegóły znajdują się w dolnej lub górnej części. Możesz skupić się na nich lub pomalować jakiś cień. W pierwszym przypadku - jest to rozwiązanie projektowe na kontrastach, w drugim - unifikacja pomieszczenia z jednym rozwiązaniem kolorystycznym.

Dodaj niezwykłe wnętrze może być dzięki krzesłom innego stylu i formy. Pod kanapą można również użyć taboretu - lepiej wybrać klasyczne formy. Interesujące są również nowoczesne modele: mogą być używane do przechowywania żywności, ziół i przyborów.

Kanapę można udekorować małymi podkładkami - będą one bardziej przytulne i będą przypominały dalekie wschody. Połączenie różnych tkanin do tapicerki również wygląda niezwykle i jest dopuszczalne w przypadku "wiejskich", naturalnych wzorów.

Wszelkie prawa zastrzeżone, 14+

Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko po zainstalowaniu aktywnego linku do naszej strony.

Aneks kuchenny z rękami, instrukcje krok po kroku

Czy planujesz ulepszyć meble w kuchni? Następnie przeczytaj instrukcje krok po kroku, jak zrobić aneks kuchenny własnymi rękami. Teraz nie trzeba kupować gotowego zestawu, ponieważ w krótkim czasie można go wykonać samodzielnie. Sofa narożna do kuchni - idealne rozwiązanie dla małych pomieszczeń. Wykonuj tanie naprawy w mieszkaniu lub wiejskim domu bez udziału specjalistów.

Jak zrobić narożną sofę w kuchni własnymi rękami

Standardowy zestaw mebli do dekoracji jadalni obejmuje stół, narożną sofę i taborety.

Zgodnie z instrukcjami krok po kroku, do zrobienia sofy narożnej do kuchni, potrzebujesz:

 • Deska z brzozy, buku lub sosny 2 o 4 cm - 100 cm.
 • Belka o przekroju 4 na 4 cm, około 135 cm.
 • Szerokość wiązki wynosi 2,5 na 2,4 cm, około 365 cm.
 • Grubość belki od 1,5 do 1,5 cm - 300 cm Do przykrycia tylnej ścianki z płyty pilśniowej.
 • Sklejka o grubości 0,8 - 1 cm na dno i boki.
 • Potrzebna również guma piankowa o grubości 5 cm lub sintepon.
 • Tkanina do tapicerki (mikrofibra, tkanina, skóra, nubuk i inne).

Aby wykonać narożną sofę w kuchni własnymi rękami, przygotuj:

Potrzebne będą również: potwierdzenia, śruby 0,4 na 2 cm, 0,4 na 6 cm i 0,4 na 8 cm, śruby i podkładki 0,8 cm, gwoździe, nogi, pętle. Jeśli planujesz zrobić składaną sofę własnymi rękami, to zgodnie z instrukcjami potrzebujesz specjalnego mechanizmu. Na rysunku sofy kuchnia powinna mieć wymiary i rozmiar. W takim przypadku Twój aneks kuchenny idealnie pasuje do rozmiarów pomieszczenia.

Przedmioty obrabiane są szlifowane i prostowane, a następnie mogą być znakowane i piłowane. Średnia długość sofy narożnej wynosi 120 na 90 cm, wkładka narożna 45 na 45 cm, a wysokość na plecach 85,5 cm.

Po pierwsze, zgodnie z rysunkami, wykonane są główne części sofy z rogu kuchennego - są to ściany boczne. Wykonane są z grubego arkusza sklejki. Oznakowanie odbywa się za pomocą ołówka, a następnie wzdłuż linii cięcia elektryczny narożnik sofy kuchennej.

Kolejny krok - od barów o 4 centymetry, po obu stronach sofy powstają dwie ramki. I jeden i drugi szkielet powinien być w postaci równoległościanów, które następnie są mocowane na ścianach bocznych. Stawy w rogach muszą mieć postać wąsów i czopów, które następnie są sklejone. Połączenia kształtów T i L powinny znajdować się pod kątem 90 stopni.

W rogach połączenia można z otworami przelotowymi lub ukryte, przejdź do połowy pręta, a także być jeden, dwa, trzy kolce. Są one mocowane za pomocą śrub lub wkrętów za pomocą gwoździ lub narożników.

Rama narożnej sofy do kuchni jest połączona z plecami i przymocowana do boków. Gdy podstawa jest już gotowa, możliwe jest złożenie rozkładanych nakładek na siedzenia. Siedzenia mogą być pełne lub przekrojowe.

Z prętów o grubości 2,5 do 2,5 centymetra wykonane są prostokątne ramy do siedzeń. Następnie szyte są centymetrową sklejką. Siedzenia są czyszczone i pokryte warstwą bejcy i lakieru. Następnie pianka jest klejona, a tkanina jest wypchana.

Do długiej części siedzeń narożnej sofy dołączona jest pętla fortepianowa. Mocowanie pokryw zawiasowych następuje po zakończeniu pracy. Montaż modułu narożnego jest podobny. Z paska o wymiarach 4 na 4 centymetry tworzy się ramkę. Profil musi mieć kształt trójkąta i mieć boki pod kątem 45 i 90 stopni. Moduł jest uszyta ze sklejki.

Zebrane dwie części sof i narożnik są szlifowane. Otwarte drewniane elementy otwiera się plamą i odpowiednio na wierzchu trzech warstw lakieru. Wszystkie detale są odsłonięte na szydełkowanych nogach i zapięte razem. Połączenie jest wykonane za pomocą śrub do wspornika ramy. Nogi muszą mieć co najmniej 8 sztuk.

Części konstrukcyjne są odsłonięte podczas regulacji wysokości nóg. W miejscach przyszłego utrwalania powstają znaki. Wywiercone otwory na śruby o średnicy 0,8 centymetra. Śruby i podkładki powinny mieć szerokie marginesy. Podkładka powinna być dwa razy większa od śrub, tak aby jedna znalazła się pod śrubą, a druga pod nakrętką.

Tkanina obiciowa zależy od miejsca usytuowania sofy od pieca i zlewu. Powierzchnia powinna być łatwa do czyszczenia i nie może być narażona na działanie środków chemicznych.

Do małej sofy odpowiedniej do pianki 5 cm. W przypadku pół-miękkiego rogu większego rozmiaru wykonuje się wyściółkę wykonaną z sinteponu. Do grzbietu, guma piankowa lub sintepon jest klejona za pomocą kleju. Tkanina jest cięta za pomocą wzorów, a zszywacz jest przybity od tylnej strony pleców, a także w miejscach dokowania z siedziskiem. Materiał jest rozciągnięty i pewnie zamocowany w narożnikach. Następnie jest ustalany na obwodzie.

Podłokietniki wykonane są z belki o grubości 4 cm na 4 cm. Nie zapomnij zrobić rowków o głębokości od 2 do 3 cm, szerokość tej próbki zależy od grubości boków ściany. Element jest wykończony wypełniaczem i zatkany szmatką. Podłokietniki są pokryte klejem, wkładane do ścian bocznych i mocowane za pomocą śrub. Takie piękne i proste w wykonaniu sofy będzie trwać długo, a do jego wykonania zajmie znacznie mniej kosztów niż zakup gotowego.

Potem możesz zacząć tworzyć stoły lub krzesła. Pomocna będzie instrukcja wideo krok po kroku.

Wideo z rysunkami: Jak zrobić aneks kuchenny własnymi rękami

Twój aneks kuchenny gotowy, teraz możesz sam zorganizować wygodną strefę w kuchni. Meble do kuchni są dość proste, a wytrzymają długo, nie tracąc oryginalnego uroku.

Dodaj komentarz

8 + 2 =