Nazwa kategorii

Sosna podłogowa

Który lakier do podłogi z deski sosnowej będzie optymalnie dopasowany

Nowoczesny rynek budowlany oferuje właścicielom mnóstwo materiałów budowlanych do podłóg, które wyróżniają się pięknym wyglądem i doskonałymi właściwościami użytkowymi. W artykule porozmawiamy o tym, aby nie tracić popularności drewnianych podłóg z deski sosnowej i pomalować je lakierem.

Do tej pory drewno jest używane jako posadzka, ponieważ ma kilka zalet w stosunku do innych powłok:

 • naturalna promenada lub parkiet tworzy atmosferę przytulności i komfortu w pomieszczeniach mieszkalnych;
 • Zewnętrznie drewno jest bardzo piękne, wygląda oryginalnie na zdjęciu i podczas oględzin, uzupełniając każde wnętrze;
 • niektóre odmiany drewna są bardzo przydatne dla ludzkiego ciała;
 • cechy operacyjne materiału sprawiają, że jest uniwersalny;
 • koszt podłóg z desek jest niski i można go częściowo naprawić;
 • drewno może być pokryte farbami i lakierami oraz różnymi substancjami, które poprawiają ich właściwości i chronią przed negatywnym wpływem różnych czynników.

Następnie porozmawiamy o rodzaju drewna, jakim jest sosna, oraz o tym, co należy przykryć podłogą sosnową, aby jej eksploatacja sprawiała przyjemność każdemu lokatorowi.

Sosna to drzewo o unikalnych właściwościach drewna. Drewno jest bardzo trwałe, o gęstości 520 kilogramów na metr sześcienny (średnia wartość i zależy od warunków, w jakich drzewo rosło). Szczególnie cenionym wśród budowniczych jest drewno sosnowe z drzew, które rosło w suchych miejscach i uzyskało najbardziej solidną i niezawodną strukturę.

Tekstura i odcień tarcicy z drewna sosnowego zależy od tego, z której części tułowia zostały wykonane. Bliżej centrum uzyskuje ciemnoczerwone kolory, a warstwa zewnętrzna (biel) ma lekki odcień, a młodsze drzewo, im bledszy kolor.

Z całej siły sosny ma niską twardość w porównaniu z dębowego lub bukowego drewna, a więc koszty podczas układania podłogi z desek sosnowych pod uwagę miejsce, w którym będzie to ciężkie meble lub sprzęt, jak tam wyraźnie żadnego odkształcenia (wgniecenia).

Jednocześnie zaletą i wadą drewna sosnowego jest jego wysoka wytrzymałość. Z pozytywnego punktu widzenia możliwe jest oznaczenie żywicy jako dodatkowej warstwy odpornej na wilgoć, ale ten składnik drewna ma tendencję do wydzielania tarcicy na powierzchni, co nieuchronnie psuje wygląd wykładziny podłogowej. Naturalnie, czarne plamy zepsują każde zdjęcie, a inspekcja wizualna podniesie pytania dotyczące jakości płci.

Aby zachować prezentowalność i przedłużyć żywotność drewna sosnowego, aktywnie stosuje się różne impregnaty i powłoki na deski. Również, na przykład, sosnowy lakier z deski sosnowej, pozwala na zmianę gamy kolorystycznej pokrycia i harmonijne wpisanie pięter we wnętrze pomieszczenia. W ten sam sposób różne impregnacje są nakładane na bazie wosku lub oleju, ale ich istotą jest głębsza obróbka desek niż w przypadku nakładania lakieru na powierzchnię.

Takie substancje są używane od dawna, a ich skuteczność potwierdzają stare dworki z XVIII i XIX wieku, w których do dziś podłogi są w idealnym stanie. W tym czasie jeszcze nie wiedzieli o lakierze do drewnianej podłogi, ale aktywnie używali oleju, konopi lub oleju lnianego.

Powierzchnia desek została dodatkowo woskowana, co pozwoliło nie zadbać o powłokę, ale zabezpieczyć ją przed ładunkami przez okres 10-12 lat. Ktoś może powiedzieć, że od XVIII wieku do naszych czasów minęło ponad tuzin lat. Faktem jest, że przez 10-12 lat dokładnie działają substancje stosowane, a następnie są po prostu złuszczane, podłoga jest mielona, ​​a procedura przetwarzania oleju i wosku jest powtarzana. Warto zauważyć, że nawet w konwencjonalnych barakach wojskowych w tym czasie podłogi sosnowe były używane przez co najmniej 50-70 lat bez wymiany.

Zalety stosowania olejów podczas obróbki deskami sosnowymi:

 • olej jest bardziej odporny, gdy jest używany w pomieszczeniach o słabym ogrzewaniu i dużych różnicach temperatur (na przykład domku);
 • olej wnika głęboko w strukturę płyty, tworząc w ten sposób barierę dla wilgoci, zapobiegającą wypaczaniu się drewna;
 • po przetworzeniu deski można ją nawet stosować na wolnym powietrzu i pod silnym wpływem wilgoci, co sprawdza się w praktyce przy tworzeniu statków z deski sosnowej;
 • W przeciwieństwie do kompozycji niektórych farb i lakierów na podłogę sosnową impregnacje olejowe nie zmieniają struktury drewna i zachowują jego naturalności. Dlatego deski sosnowe mogą być stosowane nawet w wyspecjalizowanych instytucjach (szpitalach, przedszkolach).

Naturalne i syntetyczne oleje na materiały budowlane obecnie na rynku jest bardzo dobre w przetwarzaniu drewna i zapewniają pewną ochronę przed wnikaniem wilgoci i powietrza przez powłokę, ale ochrony powierzchni oleju zużycie utworzyć w stanie, gdyż trzeba wykonać dodatkowy wosk przetwarzania Boardwalk.

Ponadto, wosk może być zawarty w impregnacji olejowej, a następnie podczas obróbki zostanie utworzona warstwa zewnętrzna, która znacznie zwiększy trwałość powłoki i zachowa jej prezentację przez bardzo długi czas. Zwykle stosuje się naturalny wosk lub syntetyczną alternatywę na bazie poliuretanu dodaje się do impregnacji.

Ważne jest, aby pamiętać, że farba lub lakier do deski podłogowej nie może być użyty, jeżeli był wcześniej przetwarzany za pomocą tłustych preparatów lub wosków. Aby przeprowadzić te prace trzeba usunąć znaczną warstwę drewna (nie mniej niż 2 milimetry), ale nawet to nie gwarantuje wynik, ale ponieważ istnieje ryzyko, że trakcja nanosi się na powierzchnię środka barwiącego będzie bardzo źle.

Jest bardzo ważne przy wyborze impregnacji olejowych, aby wybrać materiał od wiarygodnego producenta. Nie trzeba oszczędzać tego składnika, aby utrzymać powłokę w doskonałej formie. Na przykład są bardzo cenione za ich jakość: fińska marka "Caparol", niemiecka "Alpina", holenderska "Pinotex" itp. Wszystkie wytwarzają różne materiały barwiące, podkłady, impregnaty i inne środki do pracy z wykładziną podłogową.

Najlepiej, gdy równolegle pracujesz z kilkoma substancjami, aby kupić materiały od jednego producenta, aby zapewnić możliwie najściślejszą interakcję. Ceny takich produktów są ustalane na krajowym rynku budowlanym nie jest najwyższa, ponieważ firmy z powyższych mają zakłady produkcyjne w Rosji.

Lakierowanie drewnianych podłóg

Nie mniej popularny jest lakier do podłóg wykonanych z drewna sosnowego, który po nałożeniu tworzy powierzchowną warstwę ochronną. Taka substancja jest wytwarzana z obu materiałów naturalnych i jest syntetyzowana w syntetyczny sposób. Rezultat użycia lakierów jest oczywisty: piękna błyszcząca lub matowa powierzchnia z ochroną przed wilgocią i różnymi rodzajami uderzeń mechanicznych.

Lakier stosowany do drewnianej podłogi z drewna sosnowego ma wiele cech:

 • Niedopuszczalne jest używanie lakierów bez etykiety "na miękkie drewno" na opakowaniu. Wynika to z naturalnych cech drewna sosnowego;
 • jakość i żywotność deski sosnowej zależy od tego, jak dokładnie przygotowano podłogę przed nałożeniem lakieru i jakie formuły użyto w tym samym czasie;
 • jeżeli do budowy posadzki stosuje się drewno iglaste, wówczas należy zastosować metodę nakładania różnych substancji, która jest proponowana przez producenta w odniesieniu do odstępów między nakładaniem warstw a liczbą warstw;
 • kompozycje gleby i lakier do drewnianej podłogi z drewna sosnowego są stosowane wyłącznie do suchego materiału, dzięki czemu chwyt zachodzi na właściwym poziomie, a powłoka nie złuszcza się podczas pracy;
 • na tych odcinkach promenady, gdzie żywica jest bardzo mocna, konieczne jest zastosowanie dodatkowych technologii do jej usuwania przy użyciu różnych substancji o głębokiej penetracji. Przeczytaj także: "Jak wykonać wykładzinę z lakierem - instrukcja".

Istnieją dwa główne rodzaje gruntów i lakierów do drewna miękkiego: wody i organicznych. Wybranie najlepszego z nich jest dość skomplikowane, ponieważ właściwości takich substancji po wysuszeniu nałożonej warstwy praktycznie nie różnią się, ale tutaj podczas pracy i podczas suszenia różne ich rodzaje mogą uwalniać szkodliwe substancje dla ludzkiego ciała.

W związku z tym, pracując w pomieszczeniach o dobrej wentylacji lub otwartych przestrzeniach, należy odpowiedzieć na pytanie: jaki rodzaj lakieru posadzkowego wybrać w kraju lub w wiejskim domu - na rozpuszczalniku organicznym. Jeśli jest to kwestia zamkniętych pomieszczeń, lepiej byłoby użyć rozpuszczalnego w wodzie związku, przy użyciu którego zostanie uwolniona tylko para wodna i niewielka ilość żywic.

Istnieje ponad 10 rodzajów lakierów, za pomocą których można zastosować ochronę podłóg drewnianych, ale tylko połowa z nich nadaje się do drewna miękkiego. Najlepsze są lakiery uretanowe i poliuretanowe do podłóg drewnianych z drewna iglastego. Są one rozcieńczane zarówno rozpuszczalnikami wodnymi, jak i organicznymi. Takie materiały tworzą na powierzchni płyt solidną folię ochronną o elastycznej strukturze, która utrzymuje płyty z mechanicznych deformacji.

Szczególne zainteresowanie należy wykazać produktom, które firma Tikkurila z Finlandii dostarcza na rynek budowlany. Ich poliuretanowe i uretanowo-alkidowe lakiery są wizytówką jakości, a jednocześnie niedrogich lakierów drewnianych. Szwedzki Bona oferuje konsumentom wysokiej jakości podkłady i oleje do drewna iglastego, ale lakiery poliuretanowe ze Szwecji są dość drogie i niedostępne dla nabywców krajowych. Przeczytaj także: "Jak i co zakryć drewnianą podłogę w domu własnymi rękami."

Lakiery akrylowe będą kosztować mniej, ale elastyczność takich związków jest mniejsza, co ogranicza ich zastosowanie do desek sosnowych o regularnie wysokich obciążeniach. Wskaźniki siły grawitacji nie zmniejszają popytu na taki lakier, ponieważ jego koszt jest dostępny dla każdego.

Najmniejsze znaczenie dla drewna iglastego mają lakiery alkidowe i epoksydowe. Folia produkowana przez takie substancje jest bardzo wytrzymała i odporna na zużycie, ale tylko na litym drewnie. W przypadku, gdy właściwości drewna nie pasują do wymaganego, lakier po prostu pęka, zdziera się i drewno przestaje być chronione przed brudem, wilgocią itp.

Farby olejne i lakiery mają również dobre wskaźniki. Ich brak w bardzo długim czasie suszenia. Z drugiej strony wyglądają bardzo pięknie na drewnianej podłodze, tworząc powłokę lustrzaną przy nakładaniu 7-8 warstw. I każda warstwa po nałożeniu i suszeniu jest zmielona, ​​co zwiększa estetykę koloru.

Przed przykryciem deski podłogowej warto poznać zasady tej procedury:

 • Konieczna jest prawidłowa ocena warunków, w jakich pomalowana drewniana podłoga zostanie wykorzystana do zrozumienia, jaki materiał będzie skuteczny. Wobec braku wiedzy w tej dziedzinie zaleca się współpracę z profesjonalistami;
 • z boku pieniędzy emisji jest konieczne w celu oceny ich możliwości w przystępnej cenie, aby wybrać najbardziej przyjazny dla środowiska materiał dla mieszkalnych i najbardziej skuteczny dla domków, gdzie istnieje odpowiednia wentylacja usunięcia wszelkich szkodliwych oparów;
 • nie należy polegać na zaleceniach sprzedawców na straganach, jedynie wysoko wykwalifikowani menedżerowie sklepów budowlanych będą mogli udzielać niezbędnych porad;
 • oznaczenie farb i lakierów jest wskazane na opakowaniu (w przypadku drewna miękkiego, drewna, parkietu), a danych tych nie można zaniedbać;
 • konieczne jest uważne przestudiowanie tej technologii, aby zrozumieć, w jaki sposób samodzielnie wykonać powłokę lakieru na desce podłogowej, i nie wydawać zbyt wiele, aby zapłacić za usługi przedstawiciela firmy budowlanej.

W związku z tym dość łatwo jest wybrać wysokiej jakości lakier i mieszankę do obróbki drewna sosnowego. Konieczne jest oparcie się na kryteriach przedstawionych powyżej w artykule, a następnie po zakończeniu pracy podłogi będą niezawodnie chronione przed różnymi czynnikami negatywnego oddziaływania. W domu przez długi czas tworzy się ciepła i przytulna atmosfera.

Wybieramy lakier do pokrycia drewnianej podłogi z sosny

Wszyscy właściciele domów, którzy zdecydowali się wybrać drewno naturalne jako dekoracyjną wykładzinę podłogową, zastanawiali się kiedyś, jaki rodzaj lakieru do podłóg drewnianych z sosny, buku lub dębu użyć. Czasami ten wybór nie jest łatwy, szczególnie jeśli nie znasz wszystkich cech drewna i lakierów, nie bierz pod uwagę stopnia ich wzajemnej interakcji. Chodzi o te niuanse, które zostaną omówione w naszym artykule. Jednocześnie dowiemy się, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze kompozycji powłokowych na własne ręce i jak zachować wyjątkową fakturę i wzór drewna.

Oprócz efektu estetycznego podłoża lakiernicze spełniają bardzo ważną misję - chronią drewno przed agresywnym wpływem środowiska zewnętrznego, tym samym zachowując i podkreślając jego unikalną strukturę. Siła samych funduszy i ich główne cechy zależą od żywic, które składają się na ich skład.

Estetyczne pokrycie powierzchni podłogi

W zależności od rodzaju rozpuszczalnika użytego do produkcji farb, można je podzielić na dwa rodzaje:

W pierwszym przypadku będziemy musieli poradzić sobie z ostrym zapachem i toksycznymi wydzielinami podczas procesu suszenia materiału. Zalety tej kategorii towarów obejmują zwiększoną odporność na obciążenia mechaniczne i uderzenia, a także ścieranie spowodowane intensywną drożnością.

Zastosowanie substancji na powierzchni

Podczas nakładania takiego lakieru nie musisz przestrzegać żadnych specjalnych zasad i wymagań, przede wszystkim nie zapomnij o wyposażeniu ochronnym - masek oddechowych. W takim przypadku możesz korzystać z pokoju tylko wtedy, gdy zniknie z niego charakterystyczny zapach.

Z kolei lakiery rozpuszczalne w wodzie są pozbawione ostrych zapachów, ponieważ procesowi ich suszenia towarzyszy wydzielanie pary wodnej tylko niewielkiej ilości składników, które składają się na żywicę.. Ta grupa ma doskonałe właściwości operacyjne, ale tylko wtedy, gdy obraz został wykonany prawidłowo, a cały proces technologiczny był ściśle przestrzegany.

Osobno chciałbym powiedzieć o pokojach dziecięcych, ponieważ lakier do drewnianej podłogi w nich musi przede wszystkim być wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Takie cechy są oznaczone za pomocą znaków EN 71.3, które świadczą o ścisłej zgodności z normami europejskimi stosowanymi do produkcji zabawek dla dzieci.

Głównym składnikiem lakierów jest żywica, w zależności od rodzaju, kompozycje są podzielone na następujące kategorie:

 • Wytrzymała powłoka poliuretanowa

Poliuretan - posiadające wysoką elastyczność i doskonałe wskaźniki wytrzymałości, co samo w sobie jest osiągnięciem, ponieważ inne rodzaje lakierów, bardziej trwałe, mniej elastyczne, ale tutaj rzeczy są różne. Oczywiście, ponieważ unikalna charakterystyka powłoki będzie musiała zapłacić. Połączenie przyjazności dla środowiska i optymalnych możliwości operacyjnych spowodowało, że takie fundusze są najdroższe;

 • Poliuretan-akryl - mniej trwałe niż poprzednia próbka, ale nie są tak drogie, ponieważ składnik akrylowy jest tańszy niż składnik poliuretanowy, który występuje tutaj w postaci rozcieńczonej akrylowej. Tutaj możesz zauważyć dobry spread. Taką powłokę nanosi się tam, gdzie nie występuje duże obciążenie mechaniczne. Wszystkie lakiery zawierające akryl w swoim składzie są wyłącznie rozpuszczalne w wodzie, są mniej stabilne, ale są wystarczająco elastyczne, nie są zbyt drogie i przyjazne dla środowiska;
 • Uretan - dostatecznie elastyczne, odporne na obciążenia udarowe, charakteryzują się niską absorpcją wody, która jest podobna do środków poliuretanowych. Zyskały dużą popularność ze względu na średnią odporność na ścieranie i przystępne koszty.
 • Uretano-alkid - posiadają wszystkie zalety analogów uretanu, a ponadto są bardziej odporne na ścieranie i mają wystarczającą wytrzymałość. Bez względu na wpływ, uporczywość nie zostanie naruszona.
 • Powłoka alkidowa szybko schnie

  Alkyd - szybko schną, ale niezbyt dobrze wytrzymują tarcie i wstrząsy, poza tym są mniej elastyczne niż poliuretan;

 • Żywica epoksydowa - Chociaż są bardzo odporne na działanie mechaniczne, ale mają znaczną wadę: są toksyczne, ponieważ odnoszą się do zasad utwardzania kwasem. Podczas pracy z tą kategorią materiałów nie można uniknąć stosowania respiratora. Substancje toksyczne tutaj są aktywnie przydzielane około 72 godzin, a cały ten czas do korzystania z pokoju jest zabronione;
 • Mocznik-formaldehyd - odnoszą się również do grupy utwardzającej kwas. Formaldehyd niesie zagrożenie dla człowieka i ulega erozji przez co najmniej 96 godzin, po czym można przebywać w pomieszczeniach bez ryzyka dla zdrowia.
 • Lakier do drewnianej podłogi z drewna dębowego, bukowego, sosnowego lub egzotycznego, który sam planujesz, można wybrać w zależności od stopnia połysku. Na błyszczących i błyszczących dekoracyjno-ochronnych wskaźnikach ten wskaźnik sięga od 80 do 90% (prawie lustrzane odbicie). W półbłyszczących próbkach wartość ta wynosi 40-50%, aw matowych i półmatowych lakierach stopień połysku jest minimalny - tylko 10-15%.

  Wybór drewna

  Jednym z ważnych kryteriów wyboru podłogi jest rodzaj drewna, który będzie przetwarzany. Poniższe informacje pomogą ci wybrać właściwą podstawę.

  Twarde drewno powinno być traktowane środkami o dobrej sprężystości, które posiadają poliuretan, uretanowe i alkidowo-uretanowe bazy. Jeśli materiał zawiera garbniki, to po ich użyciu powierzchnia plansz prawdopodobnie się ściemnieje. Aby uniknąć takich nieprzyjemnych konsekwencji, przed nałożeniem powłoki samodzielnie, nie zapomnij o obróbce podłogi za pomocą specjalnego podkładu (przycinanie).

  Podłogi dębowe

  Buk odnosi się do niestabilnych odmian drewna, więc można go również wykonywać bez specjalnej gleby, ale o nieco innych właściwościach. W celu ochrony i dekoracji sosny i wszystkich drzew iglastych należy wybrać lakiery alkidowe i uretanowe. Zgodnie z instrukcjami, przed głównym etapem pracy podłogę należy przetrzeć serwetą nasączoną benzyną - ta procedura spowoduje rozpuszczenie pozostałości smoły drzewnej.

  Podłoga z drewna sosnowego

  Aby zneutralizować olejki eteryczne w próbkach o egzotycznym pochodzeniu, stosuje się specjalny związek, po którym można malować dowolny rodzaj lakierowania.

  Wyjątek stanowią tu tylko te gatunki drzew, które zawierają inhibitory, które znacznie spowalniają proces suszenia farby i lakieru. I tu znowu, na ratunek przyjdzie podkład do cięcia przeznaczony do pracy z ciężkimi skałami.

  Lakierujemy podłogę w różnych pomieszczeniach

  Cel pokoju jest również brany pod uwagę przy wyborze pokrowca. Wszędzie tam, gdzie planowane jest częste przenoszenie mebli i duży ruch w terenie, stawka jest ustalana na stabilność lakieru, a wybierane są nie-drogie środki. Jeśli terytorium nie podlega dużym natężeniom ruchu, można znaleźć tańszą i mniej stabilną opcję.

  W "strefie mokrej" (łazienka, kuchnia, łazienka itp.) Lepiej jest stosować do rąk substancje odporne na wilgoć, które obejmują uretanowe, poliuretanowe i uretanowo-alkidowe bazy. Na schodach, w salach recepcyjnych, w korytarzach i korytarzach zaleca się preferowanie utwardzania kwasem i kompozycji poliuretanowej.

  Przed rozpoczęciem pracy musisz zaopatrzyć się w niezbędne narzędzie, do którego będziemy potrzebować:

  Mechaniczne zastosowanie preparatu

  • maszyna do polerowania;
  • ścierny;
  • szpatułka;
  • rolki i szczotki;
  • odkurzacz.

  Za pomocą mechanicznej metody aplikacji użyj pistoletu natryskowego, a dłonie powlekaj za pomocą wałka, wacika, specjalnej szpachelki lub pędzla. Przed lakierowaniem podłogę dokładnie wytrzeć i wysuszyć.

  Główne etapy pracy są następujące:

  1. Szlifowanie podłogi

  Szlifowanie i szlifowanie podłóg. Przed ostatnim polerowaniem szpachlą wszystkie pęknięcia są zamknięte, a następnie podłoga jest szlifowana za pomocą szlifierki.

 • Gruntowanie drewna. Ten etap przeprowadza się za pomocą pędzla wzdłuż kierunku struktury drewna. Tutaj musisz dokładnie monitorować jednolite zastosowanie produktu.
 • Zastosowanie lakieru (z 2 warstw i więcej). Proces prowadzi się wzdłuż włókien drzewnych. Każda warstwa wysycha przez 24 godziny, następnie podłogę poddaje się szmerglowi, odkurza, wyciera wilgotną szmatką i ponownie przykrywa lakierem. Proces powtarza się aż do uzyskania pożądanego rezultatu.
 • Konieczne jest zastosowanie co najmniej 2 warstw

  Jeśli lakier nie chce wyschnąć, może się to zdarzyć z jakiegoś powodu. Po pierwsze, możesz wybrać narzędzie, które nie jest odpowiednie dla tego typu drewna, a następnie musisz podnieść temperaturę w pomieszczeniu. Po drugie, przyczyną może być dwuskładnikowe medium, w którym dodaje się niewystarczającą ilość utwardzacza. Tutaj nie można uniknąć temperatury, a lakier musi zostać zmielony. Lakier może wyschnąć powoli, ponieważ nie zapewnia optymalnej wentylacji, co oznacza, że ​​trzeba się martwić aktywnym krążeniem powietrza. Jeśli wszystkie prace zostaną wykonane prawidłowo, twoje podłogi z sosny, dębu, buka lub egzotycznych ras przetrwają bez problemów przez wiele lat.

  Jaki lakier do wyboru podłogi? Najlepszy lakier do drewnianej podłogi

  Jeśli zdecydujesz się wybrać lakier do podłogi, musisz zapoznać się z kilkoma jego odmianami. Przedmiotowa powierzchnia podlega codziennym znacznym obciążeniom mechanicznym. Dlatego bez lakieru baza szybko straci swój pierwotny wygląd i wymaga naprawy. Ale po obróbce powierzchni lakierem, będzie wyglądać wspaniale i zacznie doskonale wykonywać swoją pracę.

  Ponieważ najważniejszym kryterium wyboru lakieru jest funkcjonalność pomieszczenia i oczekiwany ładunek. Jeśli pomieszczenie nie uczęszcza codziennie ogromną liczbę ludzi, a ci, którzy mieszkają w mieszkaniu, należy miękkie pantofle, powinien zdecydować się na część, która obejmuje minimalne obciążenie. W przypadku korytarza i kuchni lepiej jest wybrać lakier, który chroni powierzchnię podłogi przed wszelkiego rodzaju ładunkami i zanieczyszczeniami. Jeśli jest to restauracja, bar, lub inny pokój, który jest codziennie odwiedzane przez wielu ludzi, to najlepiej kupić impregnacji oleju lub specjalną kompozycję hydrofobową, która będzie w stanie utrzymać na powierzchni przez dłuższy czas.

  Jeśli musisz wybrać lakier do podłogi, musisz zapoznać się z odmianami takich produktów. Zatem mieszanina może mieć pewną płynność, lepkość, a także przyjąć zastosowanie pewnej metody aplikacji. Ważne jest rozróżnienie między mieszaninami a składem chemicznym. Mogą one być rozpuszczalne w wodzie, uretanu alkidowa startery, poliuretanu, jak również te, które są wykonywane na bazie wodnej lub bezwodnej zasady. Ważne jest, aby zdecydować, jakie preferencje posiadasz w kwestii wyglądu powierzchni po wyschnięciu lakieru. W ten sposób możesz wybrać określony kolor lub kompozycję, która ma przezroczystą teksturę. Dla miłośników / nelyubiteley producenci połysku są na sprzedaż jedwabiście matowe, połysk, półmat, półpołysk i matowych preparatów.

  Wybierając lakier do podłogi, możesz wybrać podkład. Takie mieszaniny obejmują powłoki wykończeniowe, które mogą poprawić jakość adhezji. Służą do poprawy wyglądu lakieru. Ich głównym celem jest uzyskanie idealnie równomiernego odcienia, zmniejszenie przyczepności kompozycji w bocznych stawach, a także odizolowanie naturalnych olejów niektórych gatunków drewna. Mieszaniny zalewowe stosuje się w celu zapobiegania oddziaływaniu bazy płytek z resztą wejściową.

  Osobliwości korzystania z podkładu

  Jeśli wybrałeś podkład na podłogę, to przed nałożeniem go upewnij się, że jest on kompatybilny z powłoką dekoracyjną. W przeciwnym razie można uzyskać efekt powstawania plam, których pozbycie się będzie dość trudne.

  Jeśli jest to lakier wodny, to należy zastosować pod nim podkład o tym samym składzie. Opisane mieszaniny mają właściwość zmniejszania kosztów materiałowych w tworzeniu dekoracyjnej powłoki, ponieważ baza zyskuje jakość zmniejszania przenikalności. Czas schnięcia jest bardzo krótki. Wynika to z faktu, że wśród składników są rozpuszczalniki, które szybko odparowują z podłoża. Po nałożeniu kompozycję należy pozostawić na okres od 15 minut do 3 godzin.

  Jeśli wybierzesz niedrogi lakier do drewnianej podłogi, najlepiej kupić rozpuszczalną w wodzie. Ma optymalną jakość. Zawiera najmniejsze cząsteczki wody, rozpuszczalników i emulgatorów. Po całkowitym odparowaniu wody i rozpuszczalnika uzyskuje się tak trwały lakier jak tylko jest to możliwe. Dostępne są trzy warianty lakierów wodnych. Pierwsza nie zawiera rozpuszczalników, druga zawiera je w przedziale 5%, a trzecia zawiera powyższe składniki w ilości 15%. Każdy z gatunków ma określone cechy. Jeśli istnieje potrzeba udoskonalenia deski parkietowej lub parkietu, warto wybrać taką kompozycję. Ale trzeba wziąć pod uwagę moment, w którym mieszanina wnika dobrze między matrycami, co może spowodować pojawienie się skrzypienia.

  Uzyskując lakier wodny do drewnianej podłogi, należy zwrócić uwagę nie tylko na jej przyjazność dla środowiska i niskie koszty, ale także na pewne wady. Wśród nich występuje niewielka odporność na zużycie. Ta jakość ma wszystkie rozpuszczalne w wodzie klasyczne kompozycje, wśród których składniki są wyżej wymienione substancje. Natomiast jeśli wodny lakier do posadzek ma dodatki zwiększające żywotność powłoki, mieszanina uzyskuje lepsze właściwości ochronne. Należy jednak zauważyć, że aplikacja powinna być wykonywana tylko przy wilgotności w pomieszczeniu od 50% lub więcej. Osiągnij takie wskaźniki, jak pokazuje praktyka, istnieje możliwość nie zawsze. Aby uzyskać jak najbliżej zalecanych warunków, należy wykonywać prace zimą i korzystać z nawilżacza powietrza.

  Wybierając lakier do wody na podłogę deski sosnowej, należy również wziąć pod uwagę fakt, że takie kompozycje są bardzo wymagające przy wyborze środków aplikacji. Nie używaj gąbek, szpatułek, szczotek i tamponów. Pozostaje w posiadaniu mistrza tylko walca, ale do jego wyboru również będzie musiał przyjść bardzo poważnie. Lakier do podłogi na bazie wody, mimo wszystkich minusów, jest dość często wybierany przez współczesnych konsumentów.

  Ze względu na to, że opisane kompozycje zawierają wodę, nie mają one wyraźnego nieprzyjemnego zapachu. Jednak nie ma sensu mówić, że mieszanina w ogóle nie pachnie. Niemniej jednak, możesz wykonać zadanie malowania podłogi, nawet w czasie, gdy ludzie są w pokoju. Jest to bardzo atrakcyjne dla prywatnych konsumentów i właścicieli biur. Lakier posadzkowy na bazie wody jest ognioodporny, dlatego można go stosować nawet w tych warunkach, w których występują szczególne wymagania w tym zakresie. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na nabycie takiej kompozycji do jej celu. Jeśli kupisz profesjonalny produkt, aplikacja może zostać wykonana bez użycia podkładu. I odwrotnie. Jeśli profesjonalna mieszanka nie ma znaczenia, musisz najpierw poświęcić czas na przygotowanie bazy.

  Jeśli wybierzesz lakier posadzkowy z deski sosnowej, która jest stale narażona na obciążenia, powinieneś zatrzymać się na bezwodnej kompozycji poliuretanowej. Jest mocny i ma doskonałe właściwości adhezyjne. Przez liczbę składników, które tworzą kompozycję, można wyróżnić kompozycje dwuskładnikowe i jednoskładnikowe. Formuła obu mieszanek może obejmować związki aromatyczne, które są w stanie nadać roztworowi nie tak ostry aromat, jaki zwykle występuje w tradycyjnych lakierach. Rozpuszczalnik, akryl lub uretan mogą stanowić podstawę takich mieszanin. Opisany lakier do powlekania podłóg schnie znacznie szybciej w porównaniu z rozpuszczalnikiem w wodzie. Wynika to z braku wody. Procesowi suszenia towarzyszy odparowanie rozpuszczalnika, podczas gdy w następnym etapie twardość jest uzyskiwana przez lakier z powodu odpowiednich reakcji chemicznych. Podczas nakładania mieszaniny i jej wysychania należy chronić folię przed kontaktem z wodą. Dlatego zaleca się analizę wilgotności drewna przed rozpoczęciem pracy. Jako normę stosuje się wskaźnik wilgotności, co odpowiada 8%. W przeciwnym razie wynik może okazać się ujemny: na powierzchni tworzą się pęcherzyki powietrza i może wystąpić pienienie.

  Jeśli wybierzesz bezwodny lakier do deski podłogowej, możesz wyeliminować potrzebę stosowania podkładu przed rozpoczęciem procesu. Te związki są elastyczne i nie kapryśne do warunków panujących w każdym pomieszczeniu. W procesie działania bezwodne lakiery nie obawiają się całkowicie skutków działania wody. Eksperci twierdzą, że takie mieszaniny są najlepszym rozwiązaniem dla parkietu, nawet gdy jego powierzchnie są narażone na maksymalne obciążenia każdego dnia.

  Lakiery, wykonane na bazie żywic olejowych, wykonane są z naturalnych surowców. Wynika to z obecności w mieszance olejów, środek jest w stanie wniknąć głęboko w strukturę drewna. Lakier może również zawierać benzynę lakową, której stężenie określa producent. Uzyskanie takiego lakieru na podłogę sosnową, można poprawić naturalne piękno drewna, podkreślając jego strukturę. Mieszanina nie ma właściwości klejących, co wskazuje, że kompozycja nie przedostaje się do szczelin między deskami po nałożeniu. W procesie działania związki alkidowe ulegają doskonałym naprężeniom mechanicznym i zmianom temperatury. Dotyczy to również zmian wilgotności w pomieszczeniu.

  Jeśli chcesz kupić najlepszy lakier do podłogi, powinieneś rozważyć związki alkidowe. Mają jednak również swoje wady. Wśród nich można wyróżnić czułość na etapie suszenia, a także wysoką temperaturę. Dlatego po aplikacji konieczne jest obniżenie temperatury w pomieszczeniu poprzez otwarcie drzwi i okien. Ważne jest również, aby pamiętać o następujących. Jeśli nie zauważysz i nie nałożymy nadmiernie grubej warstwy, po wyschnięciu mogą na niej pojawić się zmarszczki.

  Jeśli zastanawiasz się nad wyborem lakieru do podłóg, powinieneś rozważyć wszystkie odmiany prezentowane na rynku materiałów budowlanych. Zaleca się również uważne przeczytanie informacji podanych powyżej.

  Dodaj komentarz

  6 + 1 =