Nazwa kategorii

Lambreken do kuchni

Lambrequins w kuchni prawdziwe zdjęcia

Prawdopodobnie każda kochanka chciałaby mieć w swoim domu takie dzieło sztuki jak lambrekin. Jako koncepcja jest pochodzenia francuskiego i oznacza draperię z tkaniny, która ma często dekoracyjne oznaczenie.

Lambrequiny znajdują się w górnej części okna, drzwi i często reprezentują różnorodne fałdy materiału o skomplikowanych kolorach i rozmiarach. To oryginalny element awangardy w przestronności twojego domu.

Lambrequins dają atmosferę drogiego szyku, wyrafinowania smaku i bogactwa piękna w gustach właścicieli.

Piękna ozdoba wnętrza, lambrekin często można uzupełnić o różne falbanki, fałdy i ozdobione wszelkiego rodzaju wstążkami, kokardkami, kwiatami.

Wszystkie rodzaje lambrekinów można podzielić na 3 grupy:

Sztywne (wykonane z twardej, sklejonej tkanki bez specjalnych fałd lub jako zwane również "bando", dobrze trzymają kształt i można na nich nakładać tylko czyszczenie chemiczne).

Miękki (zwykle tkanina owinięta w fałdy, może to być gęsta tkanina kurtyna i lekki welon, możliwe są różne kombinacje tkanin).

Połączone (połącz elementy poprzednich, tylko miękkie lambrekiny są zdejmowalne, aby mogły być przynajmniej w jakiś sposób umyte).

Wybierz tylko dla siebie, który lambrekin wprowadzi harmonię i komfort do Twojego domu.

Szyjemy lambrekin do kuchni: 5 sposobów na stylowy wystrój

Przez dłuższy czas lambrekiny były liderami wśród różnorodnych kompozycji kurtynowych Lambrequin to krótka kurtyna na całej długości okna. Taka poprzeczna zasłona okna jest częściej wykonana z gęstej tkanki, a fale, zagniecenia i pędzle pomagają lambrekinowi stać się bardziej eleganckim.

Kuchnia kuchenna jest inna - są pokoje, które służą jako salon, a są tam też ascetyczne kuchnie z minimalną ilością mebli. Od tego, jaki styl dominuje w Twojej kuchni, zależy nie tylko projekt zasłon, ale także wybór dla nich lambrekinów.

Bardzo lakonicznie wyglądają w kuchni tylko niektóre rodzaje lambrekinów, najbardziej odpowiednie dla cech tego pokoju

Opcje lambrekinu dla kuchni:

 • Twardy Lambrequin. Jest to wąski pasek tkaniny przymocowany do bando lub innego szczeliwa. Jest przymocowany do profilu gzymsu pod sufitem. Taki lambrekin do kuchni może być standardowy, to znaczy prostokątny lub wykonany w owalnym lub innym złożonym kształcie. Ten lambrekin doskonale maskuje wady górnej przegrody okna.
 • Miękki lambrekin. Jest bardziej dekoracyjny niż płótno funkcjonalne. Ten lambrekin może być wykonany z tkaniny, która została wykonana na zasłony lub, na przykład, z kontrastującej tkanki. Długość takiego lambrekina zwykle zmienia się w ciągu 1/5 lub 1/6 długości zasłon.

Miękkie lambrekiny z kolei składają się z różnych elementów dekoracyjnych.

Zasłony z lambrekinem we wnętrzu kuchni (wideo)

Zasłony z lambrekinem w kuchni: rodzaje elementów

Z pewnością widzieliście zasłony, których górną część stanowiła cała kompozycja. Fale, fałdy, upadki - okno z takiej sukienki stało się zewnętrznie duże, szeroko otwarte, z wdziękiem oprawione. Wszystko to za sprawą dekoracyjnych elementów miękkiego lambrekinu.

 • Svag - to półkole, owinięte w fałdy, podobne do czegoś na muszli. Może być symetryczny lub asymetryczny. Odpowiednie draperie sprawiają, że kompozycja zasłon staje się bardziej elegancka i elegancka.
 • Na wpół serca - różni się od svag tym, że ma otwór u góry. Może być również symetryczny i asymetryczny.
 • Jaboth - Jest to nazwa bocznego kawałka lambrekinu, który ma schodkową dolną krawędź. Coś w rodzaju krezki.
 • Krawat Fałdy są układane w tym elemencie wzdłuż górnego cięcia.

Svag i żabot to najczęściej używane elementy lambrekena w tekstylnym projekcie okien

To, oczywiście, nie wszystkie opcje wystroju, ale lista wszystkiego nie ma sensu - skomplikowana dekoracyjność lambrekina w kuchni nie jest potrzebna. Wręcz przeciwnie, powinno być proste, a jasność można uzyskać za pomocą koloru lub nadruku.

Lambrequins w kuchni na małym oknie

Podstawową zasadą wyboru lambrekinu na małe okno nie jest przesadzenie. Masywny lambrekin będzie wydawał się rozmyciem, a nawet może skosić wizualnie długość zasłon.

Najważniejsza jest prostota projektu. Dlatego często wybierane krótkie twarde lambrekiny, nie posiadające fal i innych dekoracji.

Do dekoracji okien w jasnych kolorach, lambrekin powinien mieć ciemniejszy odcień, w harmonii z dowolnym elementem wnętrza

Jak może wyglądać taki lambrekin:

 • Wąski prostokąt z krótkim frędzlami. Ale jeśli tkanina jest bardzo różnobarwna, wówczas frędzel będzie zbędny.
 • Wąski prosty prostokąt tekstylny ze szczotkami po jednej stronie. To wszystko wystrój.
 • Asymetryczny twardy lambrekin, nie szeroki. Jako dekor możesz użyć pomponów lub pędzli z dużym krokiem.
 • Asymetryczny lambrekin z aplikacją. Tylko aplikacje nie powinny być zbyt dużym, być może, małym elementem w motywie - od kwiatu do stylizowanego kubka.

Taki element dekoracyjny, jak lambrekin, może zajmować nie więcej niż 5 części ogólnej dekoracji okna

Ważne jest, aby lambrekin pasował kolorowo do wnętrza. W przypadku neutralnych kurtyn świetlnych lekki lambrekin nie zadziała. Dlatego musi pokrywać się z czymś innym, na przykład kolor zestawu kuchennego, tapety, rogu, pokrycia podłogowego. Ale tutaj znowu nie pozwalaj na krach, wszystko w jednym kolorze - to dużo. Możliwe i ta opcja: prawie śnieżnobiała kuchnia (możesz mieć odrobinę kielicha z mlekiem) i jasnofioletowy lambrekin + jasnofioletowy żyrandol.

Wzory lambrequins do kuchni własnymi rękami

Aby uszyć lambrekin w oknie w kuchni, zwykle używasz gotowych wzorów. Ale nawet jeśli masz jeden, niektóre oznaczenia na nim mogą być niezrozumiałe dla niedoświadczonych osób w szyciu.

Wzór lambrekinu, składający się z dwóch najczęstszych elementów

Legenda o wzorach:

 • Ramię. Jest to nazwa kawałka lambrekinu w postaci półkolistego fałdu.
 • Łupacz asymetryczny lub symetryczny. Ugięcie o różnych wysokościach (głębokość).
 • Wysokość lub głębokość svag. Jest to odległość od górnego punktu gzymsu do najniższego punktu elementu svag.
 • Cocquile. Jest to część lambrekinu, który znajduje się pośrodku produktu z pionowymi fałdami.

Legenda może być inna, ale lambrekiny na kuchenne zasłony zwykle nie są rozróżniane przez bogactwo elementów. Dlatego te wzory są łatwe do odczytania i przecięcia tkaniny.

Wzór svaga: jak poprawnie wkleić (wideo)

Jak uszyć lambrekiny w kuchni własnymi rękami

Przede wszystkim wybierz odpowiednią tkaninę. Tak, tkaniny naturalne - są bardzo dobre, ale doskonale wchłaniają zapachy, a po umyciu mogą wysychać przez długi czas. Dlatego częściej ludzie kupują tkaniny syntetyczne lub mieszane. Często trzeba go myć, dlatego ważne jest, aby tkanina szybko schła.

Z miękkiej miękkiej chusteczki wyłoni się piękne fałdy, ta tkanina jest dobra dla lambrekinu, który powiesi się w "słonecznym" oknie.

Twardy lambrekin wykonany jest z gęstej tkanki, ale trudniej się nim opiekować. Częste mycie jest problematyczne, więc możesz po prostu pocierać ten lambrekin wilgotną ściereczką

Z materiałów do szycia zwykle potrzebujemy: podstawowego materiału, podszewki, gzymsu, wstążki, sznurka ozdobnego, zszywacza, wiertarki, wkrętów, śrubokrętów, ołówka.

Instrukcje dotyczące szycia lambrekinu:

 • Zamocuj gzyms pod oknem;
 • Końce gzymsu wystają 15 cm poza boczne krawędzie okna;
 • Wytnij materiał wzdłuż długości okapu + 10 cm na bocznych ogonach + pół metra, jeśli lambrekin powinien zwisać;
 • Przyszyć podszewkę;
 • Środek górnej części gzymsu i środek samego lambrekinu, uwaga;
 • Zszywacz centruje lambrekin do środka gzymsu;
 • Następnie załóż resztę tkaniny;
 • Wiszące końce są związane sznurkiem ozdobnym, po każdej stronie potrzebujesz pół metra sznurka;
 • Sznur przymocuj łuk, złóż fałd.

Prosty lambrekin jest gotowy!

Lambrekin do kuchni własnymi rękami (klasa mistrzów wideo)

A w kuchni i innych pomieszczeniach lambrekin może być odpowiedni, jeśli jego wymiary i wystrój są obliczane. Obserwuj jedność stylu, nie przesadzaj z dodatkami i fałdami, a piękny lambrekin dopełni obraz inteligentnego okna najlepiej jak to możliwe.

Lambrequins do kuchni: najważniejsze projekty

Lambrequins są używane do dekoracji pokoju i uczynienia go bardziej eleganckim. Za ich pomocą można bezpiecznie zamaskować elementy mocujące i gzyms profilowy, a także nadać pomieszczeniu niepowtarzalny urok i wypełnić go.

Do tej pory istnieje ogromny wybór lambrekin wykonanych z różnego rodzaju materiałów o różnych właściwościach i właściwościach. Wybierając lambrekiny do kuchni, należy wziąć pod uwagę nie tylko ich cechy, ale także parametry samego pomieszczenia.

Czym są lambrekiny, ich odmiany

Lambrekin to elegancki element dekoracyjny zasłon lub zasłon, który jest draperią okna w górnej części. W swej istocie jest to krótsza kurtyna, położona poziomo. Możesz kupić lambrekiny w zasłonach sklepu, możesz też zrobić to samemu.

Lambrequin to złożone połączenie różnych tkanin i zasłon, falban i plis. Jest przymocowany do samej kurtyny lub do zewnętrznej części gzymsu. Zestaw idealnie nadaje się do klasycznego wnętrza, świetnie komponuje się również ze stylem art deco i wszystkimi stylami wiejskimi (shebbie-chic, prowansja, country). Zastosowanie lambrekinów jest możliwe nie tylko w salonach czy sypialniach, ale także w kuchni.

Lambrequiny mogą być miękkie i twarde. Pierwszym wariantem jest pewien kawałek tkaniny, zebrany przez piękne fałdy i przymocowany do gzymsu.

Drugi wariant ma bardziej ścisłą formę i złożoną konstrukcję - może to być prostokąt, owal, trójkąt itd., Jest zamocowany pod sufitem, pokrywając górną część zasłony lub tiulu.

Można również użyć kombinowanych lambrekinów, składających się z miękkich i twardych części. Tkaniny, które są wykorzystywane do ich tworzenia, mogą być gęste, delikatne, z ozdobnymi elementami. Wybór opcji jest ogromny, więc stworzenie oryginalnego zestawu do dekoracji okna kuchennego nie jest trudne.

Odmiany miękkich lambrekinów

Aby uczynić lambrekiny bardziej interesującymi i stylowymi, należy użyć elementów dekoracyjnych, aby je stworzyć i nadać im specjalną formę:

 • Svag - półokrąg z miękkiej tkaniny, owinięty w fałdy lub muszle, może być prosty lub asymetryczny, położony poziomo;
 • Krawat - element dekoracyjny z fałdami ułożonymi pionowo od góry do dołu;
 • De jabot lub żabot - element ozdobny o niższym skosie, może być również układany ze schodkami, dając pionowość miękkiemu lambrekinowi;
 • Kokilye - miękkie zgromadzenie, rozbłyskujące pośrodku, które najczęściej znajduje się pomiędzy dwoma svagami;
 • Festony są złożonymi elementami do obróbki krawędzi lambrekinu, są podwójne, zwyczajne, szerokie za pomocą obrysu, ażuru itp .;
 • Fringe - służy wyłącznie do wykańczania ciężkich i drogich tkanin;
 • Taśma - taśma dekoracyjna do wykańczania dolnej krawędzi produktu;
 • Bufery są bogato zbudowane na dolnej krawędzi tkaniny.

Jaki jest najlepszy sposób łączenia lambrekinów

Ze względu na różnorodność faktur, kształtów i rozwiązań projektowych można łączyć lambrekiny z czymkolwiek. Powinieneś rozważyć najbardziej popularne opcje:

 • Lambruck i zasłony w stylu "cafe" - aby stworzyć taką kombinację, najlepiej użyć miękkiego lambrekinu, który opada z dużymi fałdami;
 • Lambruck i rolety - dla tej opcji jest idealny do miękkich, twardych lub kombinowanych lambrekinów;
 • Lambruck i żaluzje - aby stworzyć taką kombinację, zaleca się stosowanie twardych lub miękkich prostokątnych lamówek w kształcie prostokąta bez zbędnych ozdobnych detali;
 • zasłony lambrekin i klasyczny - w tym przypadku nie możemy ograniczyć lot wyobraźni i połączyć z takich zasłon twarde, miękkie, połączonych lambrekiny stosujących takie ozdobne elementy jak pobocznych, wstążki, łuków i tak dalej;
 • Lambrequins i tiul - najbardziej harmonijnie lekki tiul będzie wyglądał z miękkim lambrekinem z półprzezroczystej, łatwo drapowanej tkaniny;
 • Lambrekin i rolety rzymskie - to najlepiej użyć sztywny lambrekin, ozdobione dolnej krawędzi opaski, taki zestaw może być zaprojektowany w jednym kolorze, albo kontrastowe.

Połączenie lambrekinów z różnymi stylami wnętrz

Lambruck może odpowiednio udekorować każde wnętrze. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni materiał, styl, umiejętnie połączyć tekstury i zastosować elementy dekoracyjne.

Ten styl jest często nazywany "luksusową prostotą". Jego główne cechy: lakoniczne planowanie, komfort, integralność projektu, funkcjonalność, czyste kształty, gładkie powierzchnie, minimalne akcesoria, zastosowanie wbudowanych i modułowych mebli.

Aby udekorować okno w kuchni w stylu Współczesnym, najlepiej zastosować prosty twardy lambrekin połączony ze żaluzjami. Sprzęgła, fałdy, frędzle i bufory w tej wersji będą zupełnie nie na miejscu. Jeśli chodzi o skalę kolorów lambrekin, powinien być w harmonii z ogólnym wnętrzem. Wskazane jest, aby wybrać jasne odcienie lub biały.

Jeden z najbardziej przytulnych i ciepłych stylów wnętrza kuchni. Idealnie pasuje miłośnikom eleganckiej prostoty i rustykalnego romantyzmu. Do aranżacji pomieszczeń wykorzystywane są materiały naturalne: drewno, ceramika, glina, kamień. Aby ozdobić okno, powinieneś wybrać miękki lambrekin z jasnego lekkiego materiału. Stosowanie ruches, foldów, falbanek, kokardek jest mile widziane. Możesz łączyć lambrekiny z zasłonami, tiulami, zasłonami.

Styl, który jest najbardziej pompatyczną i luksusową. Aby go odtworzyć, potrzebny jest pokój z wysokim sufitem, jasny i przestronny. We wnętrzu powinny być drogie drogie materiały naturalne, należy wykluczyć stosowanie materiałów syntetycznych.

Jeśli chodzi o wystrój okien kuchni w stylu barokowym, wówczas doskonałą opcją będzie zastosowanie luksusowych lambrekinów "żabot", opadających miękkimi fałdami. Z zadowoleniem przyjmij również użycie bibuły i bujnych pędzli. Ważne jest, aby otwory okienne były wystarczająco duże i wysokie. Połączyć lambrekiny powinny być z ciężkimi zasłonami lub podnieść drogie tiulu.

Wyposażenie takiego wnętrza w kuchni nie jest łatwym zadaniem. Wymaga to dość przestronnego pokoju i dużego budżetu. Ten styl kojarzy się z luksusem i bogactwem, a to oznacza, że ​​w dekoracji można używać tylko naturalnych i drogich materiałów. Zestaw musi być wykonany z naturalnego drewna, do wykończenia podłogi nadaje się porcelana lub kamień.

Szczególną uwagę należy zwrócić na elementy dekoracyjne: można układać ciężkie kandelabry, używać eleganckich dodatków w złotym kolorze, powiesić duży żyrandol. Lambrekin powinien pasować do tej wspaniałości. Może być miękki, twardy i łączony, najważniejsze jest używanie tylko drogich tkanin, jedwabnych pędzli, frędzli, festonów. Skala kolorów powinna być wybrana jako nasycona.

Przytulny styl wiejski, który ludzie lubią, zmęczony hałasem i rytmem metropolii. Przy aranżacji takiej kuchni nie powinieneś ścigać się z luksusem, najważniejszą rzeczą jest uczynienie go wygodnym i wygodnym.

Mile widziane maksymalne lokale stylizacji dla rustykalnej kuchni: sufit może być ozdobione belki na ścianach wiszą wiązki czosnku i cebuli, umieścić na półkach gliniane garnki, itp ...

Ozdabiając okno, najlepiej podnieść miękką lambrekinę wykonaną z lekkiej tkaniny, opadającą miękkimi fałdami. Powinien być połączony z tymi samymi prostymi zasłonami.

Ten styl jest odpowiedni dla wyrafinowanych natur, którzy podążają za każdym trendem mody. Kuchnia w tym stylu powinna być luksusowa i jednocześnie lakoniczna. Elementy dekoracyjne należy stosować bardzo dozowane.

Wybierając zestaw, najlepiej jest preferować proste formy z błyszczącymi i lustrzanymi powierzchniami. W dekoracji pomieszczenia można użyć naturalnego lub sztucznego kamienia, metalu, drewna, szkła. Do dekoracji okna pasuje ci twardy lambrekin, do którego musisz wybrać półprzezroczysty jasny (najlepiej biały) tiul.

Surowy i nowoczesny styl, który wybierają ludzie, którzy dotrzymują kroku czasom. Kuchnia powinna być lakoniczna i możliwie funkcjonalna. Sztywny prosty lambrekin można łączyć z roletami, ale różne zasłony, zasłony i zasłony w takim pokoju nie należą. Schemat kolorów powinien być niski, być może kombinacja kontrastujących odcieni.

Ważne punkty przy dekoracji kuchni z lambrequins

Wybór lambrekiny do kuchni, należy wziąć pod uwagę wiele szczegółów: wielkość pokoju, kształt okien i obecność drzwi balkonowych, podnieś sposób montażu, wybrać kolor i wziąć pod uwagę ogólny styl kuchni, a także wziąć pod uwagę wysokość sufitu.

Ważne jest również, aby zrozumieć, że w kuchni - to miejsce, gdzie zawsze coś jest gotowane i smażone, co oznacza, że ​​na powierzchni osadza się pary, pochłaniają zapachów itp Oznacza to, że materiał swags muszą być wysokiej jakości, odporne na ścieranie, nie boi .. wilgoć i para wodna. Wtedy produkt będzie trwał długo, nawet bez częstego mycia i czyszczenia.

Lambrequins do kuchni prawdziwe zdjęcia

Tylko takie zasłony do kuchni bardzo różnią się materiałem i wystrojem od stylu biurowego. . Takie zasłony lepiej uzupełnić jasnym tiulem, lambrekinami.

6 Jak wybrać brązowe zasłony do kuchni. 7 Kolorystyka do brązowego wnętrza kuchni: popularne opcje aranżacji.

Projekt kuchni jest niewielki. 130+ prawdziwych zdjęć wnętrz. Układ małej kuchni, stylów, kolorów i wzorów.

Połączenie kolorów, styl kuchni beżowej. Jak prawidłowo wyposażyć kuchnię. 120+ prawdziwe zdjęcie wnętrz.

11 Kuchnia 6 metrów kwadratowych. mierzy prawdziwe zdjęcie. Zasady projektowania mini-kuchni. Przed rozmową o stylach odpowiednich do kuchni 6x2 lub 6x3.

Projekt kuchni jest zielony. Plusy i minusy, style, połączenie kolorów.120 + prawdziwe zdjęcia wnętrz kuchni w kolorze zielonym.

Tylko takie zasłony do kuchni bardzo różnią się materiałem i wystrojem od stylu biurowego. . Takie zasłony lepiej uzupełnić jasnym tiulem, lambrekinami.

6 Jak wybrać brązowe zasłony do kuchni. 7 Kolorystyka do brązowego wnętrza kuchni: popularne opcje aranżacji.

Projekt kuchni jest niewielki. 130+ prawdziwych zdjęć wnętrz. Układ małej kuchni, stylów, kolorów i wzorów.

Połączenie kolorów, styl kuchni beżowej. Jak prawidłowo wyposażyć kuchnię. 120+ prawdziwe zdjęcie wnętrz.

11 Kuchnia 6 metrów kwadratowych. mierzy prawdziwe zdjęcie. Zasady projektowania mini-kuchni. Przed rozmową o stylach odpowiednich do kuchni 6x2 lub 6x3.

Projekt kuchni jest zielony. Plusy i minusy, style, połączenie kolorów.120 + prawdziwe zdjęcia wnętrz kuchni w kolorze zielonym.

Przytulna kuchnia - strona o projektowaniu i naprawie kuchni © 2017. Kopiowanie materiałów z witryny jest dozwolone tylko na podstawie instrukcji aktywnego źródła.

Dodaj komentarz

+ 42 = 51