Nazwa kategorii

Przekątna Laminate zdjęcie

Ukośny układ laminatu i deski parkietowej we wnętrzu

z 26 października 2014 r

Widzę podłogę ukośnie.

Laminat i deska parkietowa są dobre nie tylko dzięki kolorystyce i fakturze drzewa, co nadaje wnętrzu wyjątkowej przytulności. Ta powłoka pozwala wpływać na postrzeganie pomieszczenia, co jest szczególnie prawdziwe w przypadku długich matryc o podłużnym wzorze. Prawdopodobnie wielu zauważyło ten efekt wizualny w domu: jeśli taka pokrywa zostanie ułożona, na przykład, wzdłuż korytarza, jej długość wizualnie wzrośnie. Matryce leżą po drugiej stronie pokoju, wręcz przeciwnie, skróć je, ale dodaj szerokość.

O wiele bardziej neutralny pod tym względem jest inny sposób układania - ukośny. Wizualnie dodaje objętość, ale nie kradnie ani długości, ani szerokości. Podłoga z laminowaną lub naturalną deską po przekątnej wygląda stylowo i interesująco.

Porozmawiajmy o osobliwościach ukośnego układu parkietu i laminatu we wnętrzu.

Ukośne układanie parkietu i laminatu we wnętrzu: co powinieneś wiedzieć?

Efekty. Kiedy jesteśmy w pokoju, oko natychmiast przylgnie do jakiejkolwiek linii w nim. Kierują naszym spojrzeniem i pozwalają nam zrobić pierwsze wrażenie na temat wielkości i kształtu obiektu. Jeśli linie na podłodze są wzdłuż, wydaje nam się, że pokój jest dłuższy. Jeśli w całej szerokości. A jeśli na przekątnej ...

Dzięki ukośnemu ułożeniu laminatu i parkietu, nasz widok wsuwa się w kąt - w którym są kierowane linie zasięgu. Rogi wydają się oddalać od siebie, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne we wszystkich kierunkach. Ten efekt przybiera podwójną siłę, jeśli jest używany jasny materiał z dobrze zaznaczonymi paskami. Podczas instalacji ciemna okładkaMogę naprzemiennie pręty o różnym nasyceniu - to doda połowę ekspresji.

Ukośne układanie podłóg doskonale nadaje się do wąskich i bardzo wąskich pomieszczeń, a także do pomieszczeń o nieregularnym układzie. Faktem jest, że matryce biegnące równolegle do ścian skupiają na nich uwagę. Podłogi laminowane i parkiety, znajdujące się po przekątnej, odwracają je od ścian. Ukośny układ, jakby przerysowywał pomieszczenie.

Punkt ogniskowania. Ponieważ ten układ desek akcentuje kąty, jeden z nich może stanowić centrum kompozycyjne. Na przykład zainstaluj kominek w narożniku, do którego prowadzą paski podłogowe. Centrum kompozycji zwróci uwagę na siebie, ze względu na rozmiar i kształt pomieszczenia "w cieniu". Zamiast kominka pod tym kątem można umieścić szafkę TV, duże lustro podłogowe, stół jadalny, gablotę lub narożną sofę.

Dokowanie. Podczas łączenia płytek o przekątnej z płytkami pożądane jest umieszczenie obu materiałów pod tym samym kątem. Zwykle płytki układane są w taki sposób, aby kierunek "szwów" pokrywał się z położeniem połączeń laminatu lub parkietu. Pozwala to uniknąć "chaosu" na podłodze, gdy różne relacje są ze sobą w konflikcie. W przeciwnym razie wnętrze może stać się "piekłem perfekcjonisty".

Dokowanie za pomocą płytek

Kąt desek. Wskazane jest układanie matryc pod kątem 45 stopni względem ścian lub blisko niego. Jeśli kąt znacząco odbiega od 45 stopni, podłogi wyglądają brzydko lub co najmniej nienaturalnie. Jest poczucie chaosu i nieregularności.

Deska parkietowa i laminat po przekątnej: jeden ważny plus i jeden znaczący minus

Plus. Wielu woli, aby powłoka w korytarzach i pomieszczeniach była całkowicie rozłożona, bez fug i klap. Często w takich sytuacjach gospodarze stają przed trudnym wyborem. Na przykład: jeśli zamontujesz laminat na korytarzu w pokoju prostopadłym do korytarza, osiada on wzdłuż. I odwrotnie: jeśli pokój jest w poprzek, to w korytarzu - równolegle do ścian, co wcale nie jest pożądane. Co wybrać? Dając pierwszeństwo ukośnemu upakowaniu, właściciele pozbędą się tego dylematu. Wszędzie deska będzie mniej więcej taka sama.

Mniej. Po ukośnym ustawieniu deski parkietowej i laminatu zawsze powstaje więcej odpadów. W związku z tym podłogi są droższe. Zwłaszcza, że ​​mistrzowie oceniają tę pracę nieco wyżej. To, czy te koszty uzasadnią się, zależy od Ciebie.

O cechach układania ukośnego - w naszym następnym artykule.

Parkiet i laminat po przekątnej we wnętrzu

Lekka powłoka po przekątnej dodaje objętości do pokoju

Łączone układanie parkietu

Płyta po przekątnej: dobry wybór na wąski korytarz

Ułożenie laminatu po przekątnej

Istnieją dwa główne sposoby układania laminatu: prosty i ukośny. Pierwsza opcja jest łatwiejsza dla początkujących, ale jest odpowiednia głównie w wąskim, długim pokoju. Jeśli jest zbliżony do kwadratu, staje się możliwa praca po przekątnej - i musisz być w stanie zrobić to poprawnie.

Często wśród wad układania laminatu na przekątnej nazywana jest zwiększona pracowitość i złożoność obliczeń. Materiał będzie musiał zostać zużyty więcej - ilość śmieci podwoi się i potroi nawet wśród najbardziej uzdolnionych i doświadczonych ludzi. Ale nadal istnieje ważna zaleta: atrakcyjny wygląd i możliwość stworzenia spektakularnego projektu. Spojrzenie przesuwające się wzdłuż długich połączeń między panelami, lepiej odbiera taki sposób projektowania podłóg.

Technologia diagonalna pozwala wizualnie powiększyć przestrzeń w pomieszczeniu, co jest bardzo korzystne dla małych mieszkań i domów. Szczególnie dobry, sądząc po recenzjach, to rozwiązanie wygląda w kosmosie, nie jest zagracone meblami i innymi przedmiotami wnętrza. Rysunek można przygotować w miarę możliwości i cieszy się nim każdy profesjonalny projektant. Odpowiedzialny budowniczy nie będzie odnosił się do trudności, ponieważ rozumie także walory stylistyczne tej opcji.

Układanie pasków laminatowych po przekątnej w bardzo złożonym kształcie jest jeszcze łatwiejsze niż zastosowanie klasycznej metody "bezpośredniej". Pamiętaj jednak, że każdy mistrz podejmie się pokrycia w ten sposób tylko zwiększoną płatnością, ponieważ ceni swój czas i siłę.

Układanie laminatu w przekątnej wymaga bardzo dokładnych obliczeń, właściwego cięcia. Najlepiej pokryć laminat nie więcej niż trzema rzędami paneli. Podczas przygotowywania więcej, każdy blok musi być ponumerowany, aby nie zapominać, gdzie go konkretnie umieścić. Ponieważ absolutnie proste kąty nie występują wszędzie, bardziej właściwe jest oszacowanie kąta cięcia ścian przylegających do ścian, próbując na nich. Laminat układany na występach, zagłębieniach, miejscach wycinania rur, odcinany na szablonach kartonowych.

Niezależnie od tego, czy układasz laminat po przekątnej, czy bezpośrednio, musisz przygotować powierzchnię. Podłoga jest traktowana mieszaninami wyrównującymi do stanu idealnego, wszystkie śmieci, obce przedmioty są usuwane. Bezpośrednio przed położeniem chropowata podłoga jest korzystnie podciągnięta, wzmocniona podkładem. Jest nakładana folia celofanowa, a następnie podłoże lub arkusze korka. Po tym wszystkim można rozpocząć tylko główną część pracy.

Ogólnie przyjęte zasady to:

 • laminat musi być przechowywany w pomieszczeniu przez co najmniej 24 godziny przed położeniem;
 • jest wyrównany;
 • wzmocnić;
 • oczyścić podstawę;
 • połóż podłoże;
 • przygotować kliny do wyrównania szczelin (drewniane bloki lub przycinanie samego laminatu, najlepiej ze wszystkich szerokości 10-15 mm).

Najpierw ułóż laminat z narożnika rysowanie prostokątnego trójkąta z tyłu desek (jego kąty są korygowane w zależności od prostoliniowości połączeń ścian w pokoju). Przeciwprosty w tym przypadku są zobowiązane do "patrzenia" w kierunku rowka. Trójkąt jest umieszczony w rogu i zaklinowany, aby pojawił się odstęp.

Nie wyrzucaj pozostałej części planszy, będzie ona nadal potrzebna podczas układania w drugiej połowie pomieszczenia.

Kiedy pojawi się szczelina, weź cały panel, od granicy boku, gdzie rowek, w kierunku sekcji z językiem, poprowadź linię pod kątem 45 stopni. Teraz od jej końca skonstruuj odcinek, którego długość jest taka sama jak u podstawy trójkąta. Podłącz drugi punkt do podstawy, ponownie pod kątem 45 stopni, więc powinien to być trapez równoramienny. Przestrzegając tych prostych zasad, możesz osiągnąć doskonałe rezultaty, nawet bez specjalnych umiejętności i umiejętności.

Piła laminowana może być dowolnym narzędziem tnącym z małym zębem. Specjaliści zalecają używanie specjalnych maszyn i elektrycznych piły do ​​metalu, pił tarczowych. Jeśli nie zamierzasz używać napraw jako pretekstu do trenowania swojej woli i cierpliwości, nie próbuj używać pił ręcznych i pił do metali. Oprócz podstawowych narzędzi będziesz również potrzebował:

 • młot;
 • ruletka;
 • blok do wypełnienia;
 • kliny do tworzenia szczelin;
 • linijka i ołówek do pomiaru krótkich kawałków materiału.

Oszacuj przybliżone zużycie materiału w prosty sposób: poznaj obszar pomieszczenia, dodaj do niego 15% i podziel według znanego obszaru pojedynczego panelu. Opracowano również formułę o bardziej precyzyjnych wynikach. Długość pokoju jest konwencjonalnie oznaczana jako X, szerokość jako Y, długości i szerokości laminowanych paneli oznaczone są odpowiednio przez A i B.

Powierzchnia pokoju jest obliczana przez pomnożenie jej długości i szerokości. Stado jest policzone, pomnożenie przez VxB i 1,42; więc okazuje się, że obszar, na którym powinien wystarczyć laminat, nie zepsułby się podczas układania w stos. Następnie zsumuj obydwie cyfry, podziel sumę przez obszar bloku jednostek i okrąż liczbę otrzymanych płytek w górę.

Przygotuj układ pomieszczenia i ponownie porozmawiaj ze sprzedającym o tym, ile możesz wziąć na pokrycie, w przeciwnym razie ryzykujesz natknięcie się na nadmiar lub, częściej, na brak materiału w najważniejszym momencie.

Przekątny sposób umieszczenia laminatu podzielony jest na trzy typowe odmiany:

 • W pierwszym z nich praca zaczyna się od rogu, pierwszym elementem jest prostokątny trójkąt.
 • W drugim zaczynają się od wcięcia z narożnika, początkowy fragment to trapez.
 • W trzecim schemacie układanie odbywa się od środka, od linii biegnącej ukośnie przez pokój, pierwszy rząd jest tworzony przez zespół.

Układ zwykle zaczyna się od rogu, który znajduje się najdalej od wejścia, poruszając się od lewej do prawej. Początkowy rząd jest umieszczony przez sam grzebień i sam rowek. Jeśli używane są klocki z typowym zamkiem, należy je umieścić w tej samej płaszczyźnie, a stawiając drewniany pasek, uderzać lekkimi uderzeniami drewnianego młotka. Ponieważ cierń jest łatwiejszy do wbijania w rowek, niż do rowków "łapiących" ciernie, praca przechodzi od jednego do drugiego kąta.

Gdy seria jest tworzona od razu przez kilka paneli (i zdarza się, oczywiście, w większości przypadków), możesz albo dodać je jeden po drugim, albo natychmiast utworzyć łańcuch, dołączając go do poprzedniego. Bloki z zatrzaskami Nie musisz uderzać, Dwustronne dokowanie jest możliwe od środka lub od krawędzi.

Trapezoidalne śledzenie wymaga, aby długość najmniejszej podstawy dowolnej figury nie różniła się od długości największej podstawy poprzedniej. Jeśli jeden panel nie wystarcza do zamknięcia szczeliny między ścianami, zbiera się całe rzędy, a narożniki można ciąć tylko na końcu łańcucha bloków.

Możesz umieścić laminat ze środka pokoju własnymi rękami, łącząc przeciwległe rogi z biegnącym po przekątnej paskiem (jest narysowany na podłożu). Jeśli jest to dla ciebie trudne, istnieje prostszy sposób - w narożnikach młotkiem w gwoździe lub śruby są przykręcone, a następnie między nimi rozciągnięty łańcuch, lina. Zmierz kąt dzielący przekątną i najbliższą ścianę, pokaże, jak wyciąć pierwszy panel. W narożniku umieszcza się szeroką część na przygotowanej linii, ze ściany ogrodzonej klinami.

Do oryginalnego bloku, końce są przymocowane tak wiele paneli, jak to konieczne, tylko ostatni rząd wymaga cięcia pod pewnym kątem. Każdy poziom duplikuje poprzedni, ale są one wycięte tak, że szwy się nie pokrywają, zabraknie.

Po prawej i lewej stronie środka należy użyć odpowiednich elementów. Gdy próg pomiędzy kilkoma pomieszczeniami jest nieobecny, a w każdym z nich stosowane jest to samo pokrycie podłogowe, laminat nie jest przycięty w otworze. Te panele, które nie mieszczą się w tym samym pomieszczeniu, zostaną natychmiast połączone z następującymi elementami.

Aby ułożyć laminat z blokadą formatu, rowek grzebieniowy jest przydatny tylko w jednej ze stron, oprócz kąta; jeśli wybierzesz pokrywę z zamkami, nie ma to większego znaczenia, a następujące łańcuchy mogą być dołączone do poprzedniego z różnych stron.

Rozpoczęcie pracy od środka pokoju, zachowaj najmniejsze fragmenty na później, aby nie marnować materiału na próżno. Od ściany do krawędzi bloków umieszczane są centymetryczne gąbczaste kliny, które można następnie usunąć - ich rolą jest uniknięcie natychmiastowego przejmowania powierzchni i wytworzenia szwu temperaturowego.

Ważne: uważaj, czy ściany zaczynają zwężać się podczas całej pracy, od tego czasu zacznie się stylizacja.

Ostatnia część konkretnej formacji zostaje przekształcona w oryginał dla przeciwnego segmentu. Układając podłużny laminat poszczególnych producentów, zwracaj uwagę na jego specyficzne cechy. Problemy mogą pojawić się w przypadku towarów z:

Każda z tych kwestii ma swój własny rozwój, który wpływa na cechy przemieszczenia, rodzaj blokady i rozmiar. Jeśli nagle okazuje się, że trudno jest połączyć bloki, rozwiązaniem może być utworzenie całej serii z naprzemiennymi długimi i krótkimi zamkami.

Odcięcie elektrycznej układanki od spodu jest najlepszą opcją, aby uniknąć odpryskiwania na zewnętrznej powierzchni.

Połóż laminat na gładkich i suchych jastrychach cementowych nie wcześniej niż tydzień od momentu ich nałożenia; Zimą, w przypadku braku stałego ogrzewania, poczekanie potrwa 21 dni. Do wyrównywania podłóg drewnianych stosuje się płyty OSB, substrat lub izolon.

Jeśli potrzebujesz wizualnie powiększyć przestrzeń, bardzo przydatne jest rozłożenie laminatu na ścianach i pozostawienie środka na linoleum tego samego koloru.

Połączenie paneli o przeciwnych kolorach będzie wyglądać bardzo dobrze, dzięki temu Twoja podłoga będzie jeszcze bardziej wyrazista. Wskazane jest wprowadzenie głównego akcentu w narożnych częściach okładki.

Podobnie jak zwykła podłoga z laminatu, przekątna wygląda dobrze, jeśli nie jest mocna, ale różni się kolorem od ścian. Oryginalnym rozwiązaniem jest zbieg okoliczności w tonie z sufitem; należy pamiętać, że pomieszczenie nie powinno być przeładowane ciemnymi lub jasnymi kolorami.

Informacje na temat prawidłowego układania laminatu po przekątnej można znaleźć w poniższym filmie.

Wszelkie prawa zastrzeżone, 14+

Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko po zainstalowaniu aktywnego linku do naszej strony.

Jak położyć laminat po przekątnej

Najpopularniejszym sposobem układania laminatu jest podłużny. Jest to najbardziej proste i ekonomiczne. Ta metoda jest często wskazana w instrukcjach dostarczanych z opakowaniem powłoki. Większość z tych, którzy zdecydowali się naprawić, starają się nie odstępować od podstawowych zasad układania. Oczywiście jest to dobra opcja, zwłaszcza jeśli nie ma problemu z układem pomieszczenia, a błąd w montażu jest kilka stopni. Ale co, jeśli w pomieszczeniu są nierówne ściany, występy? W trudnej sytuacji lepiej ułożyć laminat po przekątnej.

Dzięki klasycznej metodzie układania płyty laminowane są równoległe do ścian - wzdłuż lub w poprzek pomieszczenia. Ukośnie, laminat układany jest pod kątem 30 lub 45 stopni. Ostatnia opcja jest uważana za najbardziej optymalną.

Zalety i wady ukośnego stylizowania

Zalety i wady układania laminatu wzdłuż przekątnej są niejednoznaczne. Nie można powiedzieć, że zalety przeważają nad wadami i vice versa. Niezaprzeczalne zalety tej metody instalacji: niezwykły design i możliwość podziału na strefy.

Ukośne układanie to najkrótsza droga do kreatywnego i interesującego projektu pomieszczenia. Umiejętności uzyskane podczas naprawy będą przydatne do wizualnego wygładzenia nierówności ścian, w celu ukrycia wad w układzie pomieszczenia.

Laminat układany po przekątnej jest dobrym sposobem na wizualne powiększenie pomieszczenia. Są często używane przez projektantów wnętrz. Ta podłoga jest najskuteczniej widoczna w pomieszczeniach, które nie są przeciążone meblami i akcesoriami. W tym przypadku przekątna wzór laminatu jeszcze bardziej optycznie powiększa przestrzeń. Wygląda na to, że pokój naprawdę stał się bardziej przestronny.

Oto zdjęcia laminatu po przekątnej w różnych wersjach:

Jednym z najważniejszych argumentów na rzecz układania diagonalnego jest to, że ten wzór podłogi wygląda stylowo i otwiera możliwości projektanta. Możesz wizualnie powiększyć pomieszczenie i uczynić go lżejszym, podzielić przestrzeń na oddzielne strefy, używając różnych sposobów układania.

Jak obliczyć wymaganą ilość materiału

Ułożenie laminatu pod kątem 45 stopni jest technicznie trudniejsze niż klasyczna metoda instalacji i wymaga więcej materiałów do realizacji wymyślonego. Z tego powodu, biorąc pod uwagę wymaganą ilość laminatu, dodać do uzyskanej wartości 15-20%. Profesjonaliści z dużym doświadczeniem w układaniu podłóg laminowanych mogą zredukować niepotrzebne odpady do minimum 5%. Jeśli sam zdecydujesz się na naprawę i nie masz doświadczenia w takich pracach, lepiej być bezpiecznym i wziąć więcej materiału.

Jak przebiega układanie ukośne?

Jak prawidłowo ułożyć laminat na przekątnej? Przed rozpoczęciem pracy weź papier, prosty ołówek i linijkę. Narysuj schemat pomieszczenia w skali i szkicuj układ desek na planie. Rozważ położenie okien: deski powinny być układane w stos tak, aby światło słoneczne padało na nie równolegle. Dzięki temu szwy między blaszkami są prawie niewidoczne. Otrzymasz szczegółowy diagram jak na tym zdjęciu:

Następnie przejdź bezpośrednio do pracy. Aby laminat był układany prawidłowo, ważne jest prawidłowe wyrównanie podstawy podłogi. Jest to obowiązkowa reguła podczas instalowania jakichkolwiek pokryć podłogowych, niezależnie od metody.

Z technicznego punktu widzenia przygotowanie podstawy do ukośnego wypełnienia nie różni się od tradycyjnego podłużnego montażu płyt laminatowych. Istnieje kilka etapów:

 • Napełnij betonową wylewkę i pozwól mieszaninie całkowicie wyschnąć. Odkurz podłogę, oczyszczając powierzchnię kurzu i drobnych zanieczyszczeń.

 • Druga warstwa - hydroizolacja: podkład lub gęsta folia z polietylenu.

 • Podłoże układa się na wierzchu poprzednich warstw: korka, polipropylenu, spienionego polistyrenu itp. W zależności od materiału, arkusze podłoża pasują do złącza lub zachodzą na siebie.

Możesz układać deski od rogu do rogu lub od okna do drzwi. W tym ostatnim przypadku staraj się umieszczać podłużne stawy w kierunku promieni słonecznych. Możesz zacząć instalować podłogę ze środka pokoju, tak aby deski były równe. Pociągnij przewód po przekątnej z jednego rogu pomieszczenia do drugiego. Będzie to służyć jako przewodnik.

Pierwszy rząd należy ułożyć dokładnie równolegle do prowadnicy. Połóż deski od środka w lewo. Przy ukośnym sposobie układania, końcowe zamki są najpierw połączone, po czym cały długi rząd przylega do następnego, już całkowicie zmontowanego obok siebie. Najlepiej pracować z asystentami. Jeśli pracujesz sam, użyj ładunku. Ułatwi to proces łączenia podłużnych zamków. Po ustaleniu dwóch rzędów i nałożeniu na nie obciążenia, tak aby się nie rozdzieliły, można bezpiecznie kontynuować pracę.

Lamele układane są zgodnie z metodą murowania lub w kolejności schodkowej z przesunięciem co najmniej 30-40 cm Powłoka będzie mocniejsza i mocniejsza, bez deformacji podczas pracy.

Po dotarciu do ścian nie układaj laminatu w tył. Pamiętaj, aby pozostawić małe szczeliny o wysokości 1,5-2 cm. Faktem jest, że przy naturalnych wahaniach temperatury i wilgotności laminat rozszerza się i kurczy. Jeśli nie, podłoga puchnie i mogą pojawić się pęknięcia. Na podłogę położono płasko, a odległość do ścian wszędzie była taka sama, użyj małych kołków podczas pracy. Gdy laminat zostanie całkowicie ułożony, pozbądź się ich. Luki te nie zepsują wyglądu podłogi. Są one zamknięte cokołem przymocowanym do ściany.

Robiąc naprawy samemu, niektórzy mają do czynienia z problemem przycinania skrajnych listew. Wytnij deski muszą być ściśle ukośne, biorąc pod uwagę kierunek ściany. Cięcie musi przebiegać równolegle. Jak zrobić to poprawnie i płynnie? Zmierz linijką odległość od najwyższego narożnika rzędu do kołka między ścianą a deskami, w taki sam sposób zmierz odległość od dolnego zewnętrznego narożnika do kołka. Otrzymane wartości są przenoszone na całe lamele. Zaznacz punkty i połącz je linią. Wyraźnie przycinaj panel tak, jak pokazano na tym zdjęciu:

Wytnij laminat może być wyrzynarką lub elektryczną wyrzynarką z tyłu.

Przydatne wskazówki dotyczące układania podłóg laminowanych

Na jakiej technologii zdecydujesz się położyć laminat, zawsze wybieraj wysokiej jakości materiał. Nie odpryskiwać powłoki kosztem jakości. Podłogi laminowane lub premium będą trwać znacznie dłużej niż tanie. Instalując podłogę w kuchni, wybierz powłokę odporną na wilgoć. Po zakupie i wniesieniu laminatu do domu, pozostaw go w spokoju na co najmniej 48 godzin. Obserwuj temperaturę w pomieszczeniu: nie mniej niż +17, aby laminat po zakończeniu pobytu w magazynie był stopniowo "używany" w nowych warunkach.

Nie wolno montować laminowanej powłoki w wilgotnym pomieszczeniu. Materiał ten nie toleruje ostrych zmian wilgotności i dużej wilgotności powietrza. Z tego lamele puchną i puchną. Jeśli niedawno otynkowałeś ściany i inne powierzchnie, lepiej poczekać z naprawą podłogi. Konieczne jest, aby poziom wilgotności w pomieszczeniu powrócił do normy.

Nie dopuść do przedostania się wody do podłogi laminowanej, szczególnie jeśli wybrano najbardziej niedrogi materiał. Jakość takiego zasięgu jest najmniej odporna na wszelkie skutki. Odporne na wilgoć panele nie boją się przypadkowo wylać szklankę wody, ale nawet nie wytrzymają jej zbyt wiele.

Laminat układa się tylko na podłożu i tylko na płaskiej podstawie. Jeśli te warunki nie są spełnione, należy się spodziewać, że nierówny grunt doprowadzi do odkształcenia powłoki. Podłoże nie pozwala na zmianę struktury laminatu i jest dobrym izolatorem ciepła i dźwięku.

Również laminat idealnie łączy się z dowolnym systemem ogrzewania podłogowego, nie zapominając o tak zwanych termosachonach - tych samych szczelinach wzdłuż ścian. Należy zauważyć, że w pomieszczeniach biurowych takie luki są znacznie szersze niż w salonie. Wielkość szczeliny jest uważana za prostą - o 1,5 mm na każdy metr szerokości pomieszczenia.

Należy pamiętać, że wszystkie wskazówki odnoszą się tylko do pomieszczeń o wilgotności nie większej niż 65%.

Ciężkie meble ogólne nie pozwalają podłodze "oddychać", zapobiegając naturalnemu rozszerzaniu się i kurczeniu paneli. W tym przypadku eksperci zalecają zwiększenie odstępów między powłoką a ścianą o kolejne 1 cm wzdłuż całego obwodu.

Zainspirowałeś zdjęcie i zdecydowałeś, że chcesz zrobić to samo? Prawidłowe umieszczenie laminatu na przekątnej pod kątem 45 ° jest nieco bardziej skomplikowane niż wzdłuż lub w poprzek pomieszczenia. Będziesz potrzebował większej dokładności i dokładniejszych obliczeń. Ten sposób pakowania jest mniej ekonomiczny pod względem pieniędzy. Ale w końcu otrzymasz piękną i oryginalną podłogę, która będzie stylowo pasować do każdego wnętrza i wizualnie zwiększać przestrzeń. Jest to szczególnie cenne w małych pomieszczeniach.

127 644, Rosja, Moskwa, ul. Serwis samochodowy 14

Dodaj komentarz

1 + 7 =