Nazwa kategorii

Lampa bakteriobójcza ultrafioletu

Lampa ultrafioletowa do użytku domowego

Ludzie potrzebują światła ultrafioletowego w umiarkowanej dawce. Tę potrzebę można zaspokoić tylko latem, w słoneczne dni. Przez resztę czasu istnieje ryzyko niedoboru nadfioletu. Uzupełnij lub zapobiegnij, pomoże lampie kwarcowej do domu.

Istnieje kilka klasyfikacji lamp ultrafioletowych dla różnych parametrów. Dzięki zasadzie tworzenia się ozonu urządzenia dzielą się na:

 • Ozon - promieniowanie oddziałuje z tlenem, powstaje ozon, przy wysokich stężeniach jest szkodliwy dla organizmu. Jeśli lampa kwarcowa jest zainstalowana w pomieszczeniu dla kwarcu, ważne jest, aby często wietrzyć.
 • Bezonesonic - żarówka jest wykonana ze szkła kwarcowego ze specjalną powłoką. Ozon w interakcji z powietrzem nie jest generowany.

Zgodnie z parametrem mobilności lampy bakteriobójcze mogą być:

 • przenośny - łatwo przenosić się z pokoju do pokoju;
 • stacjonarne - dezynfekują więcej pomieszczeń, są wykorzystywane w placówkach medycznych.

Zgodnie z zasadą działania i przeznaczenia, urządzenia UV są podzielone na:

 • otwarte - rozpraszają ultrafiolet w całym pomieszczeniu, używane w przypadku braku ludzi i zwierząt, są to kwarcowe lampy do dezynfekcji pomieszczenia;
 • zamknięty (recyrkulatory) - przetwarzanie określonego obiektu, po włączeniu urządzenie nie musi wychodzić z pokoju;
 • specjalnych zastosowań (zarówno medyczne i domowego) - stosowane w leczeniu chorób, fizykoterapii, pomóc w zwalczaniu przeziębienia, uzupełnione dysz, szklanki, stosowane do opalania, jest najczęstszą lampy UV do użytku domowego.

W zależności od metody mocowania, są kwarc:

 • podłoga;
 • zawiasach;
 • komputer stacjonarny.

Do czego służy lampa kwarcowa?

Kwarcowa lampa UV to urządzenie oparte na szkle kwarcowym, które przepuszcza tylko promienie spektrum ultrafioletowego. Promieniowanie to ma właściwości bakteriobójcze, prowokuje wytwarzanie witaminy D przez organizm człowieka, wzmacnia system odpornościowy zimą, kompensując niedobór promieni słonecznych. Lampy ultrafioletowe do użytku domowego służą do dezynfekcji pomieszczenia, suszenia paznokci po nałożeniu manicure, nadania skórze koloru oparzenia słonecznego i radzenia sobie z wieloma chorobami.

Napromienianie dzieli się na ogólne i lokalne, za pomocą załączników (rurki), koncentrując promieniowanie w danym obszarze. Instrukcje opisują szczegółowo, do jakiej konkretnej dyszy jest przeznaczona, jak długo może być wystawiona na działanie promieni UV i jakie jest spektrum promieniowania danego urządzenia do użytku domowego. Wskazanie do stosowania medycznej lampy UV:

 • choroby nieżytu, ostre infekcje dróg oddechowych, grypa, zapalenie organów laryngologicznych;
 • choroby skóry: egzema, łuszczyca itp .;
 • choroby stawów;
 • zapobieganie krzywicy;
 • trudne gojące się rany;
 • wrzody, odleżyny;
 • wskazania ginekologiczne;
 • zapalenie nerwów.

Kwarcowe środki bakteriobójcze

Promieniowanie ultrafioletowe jest potrzebne do quartze pokoju, niszcząc wirusy i inne patogeny infekcji. Lampa bakteriobójcza dla domu jest przydatna dla rodzin, w których często występują chore dzieci. Urządzenie do użytku domowego może być odkażane przez pół godziny dziennie, należy je włączyć na 15 minut, następnie zrobić przerwę na kwadrans i ponownie aktywować urządzenie na inny czas. W tym trybie pracuje w pokoju o powierzchni do 20 metrów kwadratowych.

Nie wszystkie lampy UV do użytku domowego nadają się do opalania. Jeśli próbujesz uzyskać opaleniznę pod urządzeniem ultrafioletowym, które nie jest przeznaczone do tego celu, istnieje ryzyko poparzenia, przyspieszenia starzenia się skóry. W instrukcjach dotyczących urządzeń kwarcowych do specjalnych zastosowań często zauważa się, że urządzenie spełnia funkcję mini-solarium. Nie trzeba kupować kwarcu tylko na oparzenia słoneczne, wiele medycznych urządzeń UV posiada tę właściwość. Istnieją specjalne instalacje dla sunbathers, mini-solarium.

Lampa ultrafioletowa dla roślin

Konwencjonalna lampa ultrafioletowa do dezynfekcji pomieszczeń nie nadaje się do podświetlania sadzonek lub domowego ogródka kwiatowego. W przypadku leczenia w pomieszczeniu z otwartą lampą zaleca się czyszczenie roślin, ponieważ nadmiar promieni UV jest szkodliwy, a nawet katastrofalny. Producenci produkują lampy fito oparte na diodach świecących do oświetlania zielonych plantacji w okresie braku naturalnego światła.

To nie oznacza, że ​​ultrafioletowego całkowicie przeciwwskazane u roślin, na przykład, promieniowanie UV o długości fali 315-380 nm, które stymulują syntezę witamin, długość fali emisji 280-315 nm, roślin odpornych na zimno są tak zapoznać się z instrukcją jego UV urządzenie do celów regulacji parametrów mocy promieniowania, długości fali. Do zwalczania szkodników użyteczne jest umieszczenie naświetlacza ultrafioletowego do użytku domowego przez kilka minut (nie więcej niż 3-5).

Jak wybrać lampę kwarcową do swojego domu

Aby zrozumieć, która lampa ultrafioletowa do użytku domowego jest odpowiednia dla Ciebie, musisz zrozumieć, w jaki sposób będzie ona używana. Jeśli potrzebujesz lampy bakteriobójcze do domu, do dezynfekcji pomieszczeń, i jest możliwe, aby wyeliminować z niego w tej chwili, wszystkie gospodarstwa domowe, w tym zwierząt i roślin są twoje ulubione, można zaplanować zakup lamp zewnętrznych. Takie urządzenia zabijają mikroorganizmy na wszystkich powierzchniach, do których może docierać ultrafiolet, są włączane w celu leczenia pokoju, gdy w mieszkaniu jest chore dziecko lub osoba dorosła (w przypadku braku ludzi).

Urządzeniami, które mogą bezpiecznie pracować w pomieszczeniu z ludźmi, są napromieniacze typu otwartego z ekranem lub recyrkulatorem. Istnieją modele, których celem jest dezynfekcja powierzchni i zamkniętych pomieszczeń: półki w szafkach, lodówki i tak dalej. Wybierając pojemność sprzętu, ważne jest, aby znać objętość pomieszczenia, w którym będzie działać. Wybór między modelami ściennymi, mobilnymi lub przenośnymi zależy od tego, czy zamierzasz przenieść instalację.

Należy również zwrócić uwagę na dane techniczne urządzenia, dostępność gwarancji, markę producenta. Przed zakupem przeczytaj opinie o popularnych urządzeniach. Jeśli kupujesz małe urządzenie z dyszami do narządów kvartsevaniya laryngologicznych, powinni mieć świadomość, że jeśli usunąć wszystkie rurki można prokvartsevat małych mieszkań powierzchnia, nie więcej niż 3 metry kwadratowe. To wystarczy, aby przeprowadzić lokalną dezynfekcję łóżeczka, łazienki, ale nie wystarczy na cały pokój.

Ile jest bakteriobójczego irradiatora

Ceny krajowych "myśliwych drobnoustrojów" zaczynają się od 1200 rubli i osiągają 30 000 rubli (a czasem przezwyciężyć). To tylko kwarc, koszty domowych salonów opalania nie są brane pod uwagę. Wybierz przyzwoitą wersję urządzenia do użytku domowego w odpowiedniej cenie łatwo, oferta jest bogata, popularne modele rosyjskiego producenta, produkujące kwarc "Solnyshko". Średnia cena wysokiej jakości funkcjonalnego urządzenia ultrafioletowego tej firmy wynosi 2100-2900 rubli.

Innym znanym producentem jest "Crystal". Proste otwarte irradiatory wykonane pod tą marką kosztują 1800 rubli, recykler jest sprzedawany za 4 500-400 rubli, są modele z zegarem. Inną rosyjską firmą produkującą mikrobicydy jest elektronika. Średni koszt promieniowania UV wynosi 3000 rubli. Instrumenty droższej klasy Dezar kosztowały około 10 000 rubli.

Lampa ultrafioletowa własnymi rękami

Wentylatory sprzętu domowego dzielą się doświadczeniem w tworzeniu mini-kwarcu do użytku domowego, co jest bardzo przydatne do odkażania piwnicy lub innego pomieszczenia gospodarczego. Potrzebujesz lampy DRL. Aby przetworzyć spiżarnię, mały pokój, wystarczającą ilość lamp mniejszą niż 125 watów. Duża piwnica potrzebuje mocniejszej. Lampę należy umieścić w torbie lub owinąć szmatką, założyć rękawice, okulary i delikatnie przełamać żarówkę lampy, nie uszkadzając jej wnętrza.

Należy zachować ostrożność, ponieważ DRL zawiera rtęć. Uszczelniona rura, pozostawiona po usunięciu zewnętrznej żarówki, jest lampą kwarcową. Ponadto musi być podłączony do przepustnicy lub szeregowo, aby połączyć z nią żarówkę. Możesz zamontować lampę kwarcową na podstawie dowolnej lampy stołowej, jest to wygodne, że z clothespin, który pozwala kierować strumień promieniowania. Promienie ultrafioletowe utworzone przez domowe urządzenie są niebezpieczne dla skóry i siatkówki oka, warunek konieczny: używaj go tylko w przypadku braku ludzi, zwierząt, roślin.

Recenzje

Anastasia, 32 lata: W naszej rodzinie mamy dwa napromieniacze ultrafioletowe: otwarte i zamknięte. Przyzwyczaiłem się używać obu. Jeden pokój kwarcowy, drugi jest używany z dyszami. Kupiłem lampę z powodu problemów zdrowotnych, mojego i dziecka. Celem zakupu było: mniej chory, a my to osiągnęliśmy. Kwarc po prostu nas uratował!

Sergey, 28 lat: Rok temu kupiłem urządzenie z załącznikami, żeby leczyć dziecko, które chodziło do przedszkola i cały czas choruje. Katar zaczął mijać znacznie szybciej, jest coś do porównania, skuteczność kwarcu nie budzi wątpliwości. Jakoś bardzo mocno złapał przeziębienie, ale przy pomocy lampy szybko się udał.

© 2010-2017. KOPIOWANIE MATERIAŁÓW JEST DOZWOLONE TYLKO Z WYKORZYSTANIEM AKTYWNYCH HIPLINEK NA ŹRÓDŁO

Lampy bakteriobójcze (ultrafioletowe): charakterystyka, wskazania i szkoda

Pierwsze lampy bakteriobójcze (ultrafioletowe) zostały wynalezione na początku ubiegłego wieku. Urządzenie było przeznaczone wyłącznie dla placówek medycznych. Twórcy skupili się na działaniu bakteriobójczym (dezynfekcja pomieszczeń). Z biegiem czasu, irradiatory stały się szeroko stosowane, były wykorzystywane w wielu dziedzinach życia: kosmetologii, kryminologii, poligrafii i innych.

Taką aplikację na dużą skalę tłumaczy się obecnością użytecznych właściwości. Ze względu na promieniowanie fal o pewnej długości (210-234 nm), dezynfekcja i sterylizacja powietrza, przedmioty codziennego życia, pokój. Wielokrotnie udowodniono, że deficyt promieniowania UV prowadzi do zmniejszenia obrony organizmu. Coraz częściej takie napromienniki kupowane są do użytku domowego, charakteryzują się kompaktowymi wymiarami i szerokim zakresem efektów terapeutycznych.

Bakteriobójcza lampa ultrafioletowa, której cena waha się w przedziale 2000-7500 rubli, pracuje na sieci energetycznej. W rzeczywistości są to niskoprężne rury wyładowcze rtęci wykonane z trwałego szkła fioletowego, które umożliwiają emisję na maksymalnym dopuszczalnym poziomie (253 nm) i zapobiegają przenikaniu dużej dawki ozonu.

Urządzenia UV podzielone są na trzy kategorie: zamknięte, otwarte i połączone. Pierwsza grupa recyrkulatorów jest dopuszczona do stosowania w małych pomieszczeniach - dezynfekcja odbywa się za pomocą specjalnej wentylacji. Obecność ludzi jest do przyjęcia.

Urządzenia otwarte i połączone są przeznaczone do pracy w przestronnych dużych pomieszczeniach - są one zawarte tylko w pustym pokoju. Wszystkie lampy spełniają niemal identyczne funkcje. Ich zakup nie stanowi problemu - w Internecie lub w wyspecjalizowanych sklepach. Charakteryzują się wysoką odpornością na zużycie i działanie. Niezbędny irradiator w domu, w którym ludzie żyją z alergiami.

Przy prawidłowym stosowaniu lampy bakteriobójcze (ultrafioletowe) pomagają poprawić ogólną kondycję, w szczególności dostarczają organizmowi ważną witaminę D. Odpowiada ona za tworzenie tkanki kostnej, szczególnie w dzieciństwie. Przy pomocy urządzenia chorobotwórcze drobnoustroje i bakterie powodujące szereg niebezpiecznych chorób zostają zniszczone.

Pod wpływem promieniowania szkodliwe mikroorganizmy są niszczone. Neutralizacja wirusów jest głównym zadaniem recyrkulatorów. Jest to najwygodniejszy i najskuteczniejszy sposób radzenia sobie z zanieczyszczonym powietrzem. Co jest szczególnie ważne w instytucjach publicznych (szkołach, ogrodach, klinikach, zakładach), gdzie trudno jest zapewnić bezpłodność pomieszczeń.

Promieniowanie UV może niszczyć dym tytoniowy, alergeny, kurz i inne pasożytnicze zarodniki, które osłabiają zdrowie. Nowoczesne urządzenia umożliwiają przeprowadzanie zabiegów fizjoterapeutycznych bezpośrednio w domu w celu leczenia patologii układu oddechowego i dermatologicznego.

Najbardziej popularne w centrach medycznych są lampy bakteriobójcze. Urządzenia ultrafioletowe są łatwe w obsłudze, nie zużywają dużo energii elektrycznej i są w stanie obsługiwać dość przestronne pokoje. Dołączone urządzenie eliminuje znane drobnoustroje osadzające się na różnych powierzchniach (ściany, przedmioty gospodarstwa domowego, sufity, podłogi). Właściwie instaluje się je w następujących instytucjach:

- przedsiębiorstwa przemysłowe i instytucje rekreacyjne.

W jakich chorobach zalecana jest bakteriobójcza lampa ozonująca w świetle ultrafioletowym?

Produkowane są małe urządzenia do użytku domowego. Mają szeroki zakres terapeutyczny. Doskonale sprawdził się w leczeniu narządów ENT (zapalenie ucha, zapalenie migdałków, zapalenie błony śluzowej nosa, zapalenie zatok). Stosowany w dziedzinie stomatologii - w leczeniu zapalenia dziąseł, jamy ustnej, zapalenia przyzębia.

Ultrafioletowa lampa bakteriobójcza dla domu - to najlepszy asystent w walce z przewlekłymi zaburzeniami nerwicowymi, przewlekłymi chorobami dróg oddechowych, procesami zapalnymi w obszarze ginekologicznym. Skuteczne irradiator w leczeniu odmrożeń, oparzeń, owrzodzeń troficznych i odleżyn. Aktywnie stosowany w kosmetologii, aby nadać skórze brązową opaleniznę.

Zainstaluj urządzenie w pokojach do manicure i pedicure. Lampy ultrafioletowe są potrzebne do gromadzenia się płytek paznokciowych (poprawiają stwardnienie żelu). Chronią przed infekcjami grzybiczymi, zabijają szkodliwe bakterie. Zaletami urządzeń są niewielkie ilości i akceptowalny koszt.

Lampy bakteriobójcze (ultrafioletowe) ze wszystkimi jego zaletami i użytecznymi właściwościami są zabronione dla osób z wieloma chorobami. Instrukcje pokazują procesy patologiczne, w których należy porzucić urządzenie radiacyjne:

- Wrzód żołądkowo-jelitowy (okres ostry);

- choroby tkanki łącznej.

Bardziej szczegółowa lista ograniczeń zostanie zaproponowana przez doświadczonego specjalistę. Podsumowując, należy podkreślić, że urządzenia mają trwałość, bezpieczeństwo i dobre działanie oświetleniowe. Przez wiele lat będziesz obsługiwany przez bakteriobójczą lampę ultrafioletową. Cena urządzenia nie jest poza skalą i pozostaje dostępna.

Niż lampy bakteriobójcze różnią się od lamp kwarcowych

Ważne jest, aby zrozumieć, że bakteriobójcze lampy UV i tradycyjne lampy kwarcowe (na przykład lampa kwarcowa "Słońce") to nie to samo. Tak, oba typy tych lamp są nadajnikami promieniowania ultrafioletowego, ale mają inną konstrukcję i cechy użytkownika.

Lampa kwarcowa może być skutecznie stosowana w medycynie w leczeniu chorób zapalnych w placówkach medycznych, terapeutycznych i profilaktycznych, ośrodkach sanatoryjnych, a także w domu. Zastosowanie lamp kwarcowych może być z powodzeniem leczone:

 • zapalenie stawów, choroby zapalne układu oddechowego, astma oskrzelowa;
 • ropne rany i wrzody, odleżyny, oparzenia i odmrożenia, zapalenie sutka, itp .;
 • aftowe zapalenie jamy ustnej, parodontoza, itp .;
 • choroby i urazy układu mięśniowo-szkieletowego;
 • choroby skóry (egzema, łuszczyca, różne grzyby itp.).

Oprócz tego, że lampy kwarcowe są skutecznym środkiem leczniczym i zapobiegawczym, od dawna były używane do dezynfekcji powietrza, ponieważ zabijają również drobnoustroje. Ale obecnie kwarcowe lampy do dezynfekcji powietrza i powierzchni są praktycznie nieużywane, ponieważ zostały zastąpione lampami bezpiecznymi i specjalistycznymi - bakteriobójczymi.

Do pani listu

Jeśli jesteś zobowiązany do dezynfekcji powietrza z drobnoustrojów, bakterii i wirusów, nie trać czasu na studiowanie i wybór lamp kwarcowych i irradiatorów kwarcowych. Do dezynfekcji powietrza, wody i powierzchni stosuje się różne specjalistyczne urządzenia bakteriobójcze (recyrkulatory, napromieniowacze i inne instalacje) na bazie lamp bakteriobójczych.

O strefowych lampach antybakteryjnych UV

Chodzi o to, że lampy kwarcowe są zobowiązani do jego nazwiska ze szkła o tej samej nazwie - szkła krzemionkowego. Przechodzi przez całe spektrum emitowanego rtęci, w tym powstawania ozonu. I ozon nie jest wymagana, gdy dezynfekcja powietrza oraz duże ilości ozonu jest śmiertelny, ponieważ ma dużą moc utleniający do utleniania wszystkich ożywionych i nieożywionych, dlatego, lampy ze szkła kwarcowego do dezynfekcji została zastąpiona przez dębowy. Takie szkło jest w stanie odfiltrować szkodliwe spektrum tworzenia się ozonu.

Ale lampa ze szkła uviol nie z jakiegoś powodu zwanego uviol i nazywa bakteriobójcze, którego sama nazwa podkreśla ich przeznaczenie (korzeń słowo pochodzi od słowa „bakterii” i „caedo” Łacińskiej. - Zabić).

Aby potwierdzić celowość stosowania lamp bakteriobójczych w walce z drobnoustrojami i wirusami, wyciągniemy wnioski z zaleceń Instytutu Badawczego Gruźlicy Ministerstwa Zdrowia Federacji Rosyjskiej i Regionalnego Laboratorium Naukowego Centrum Wirusologii i Biotechnologii Vector:

Bezpośrednie promieniowanie bakteriobójcze UV ​​powietrza i powierzchni przez odsłonięte promienniki i aktywną recyrkulację powietrza przez bakteriobójcze irradiatory-recyrkulatory pozwala na pełne leczenie bakteriobójcze (dezynfekcję) serotypu H5N1 wirusa ptasiej grypy zlokalizowanego na powierzchni iw powietrzu zgodnie z parametrami technicznymi produktywności, przedstawionymi w dokumentacji technicznej (paszport) urządzeń napromieniowujących.

Te wyniki badań naukowych wskazują na całkowitą dezynfekcję i niszczenie patogennych bakterii przez lampy bakteriobójcze.

W wyniku kwarcowych lamp kwarcowych powietrze jest wzbogacone ozonem, który po przekroczeniu maksymalnego dopuszczalnego stężenia jest śmiertelny (lub toksyczne, lub bardzo toksyczne - rozumiesz, jak chcesz), ponieważ silnie utlenia wszystkie żywe i nieożywione, więc po kwarcu pomieszczenie powinno być wentylowane. Tryb ciągłej pracy tradycyjnej lampy kwarcowej wynosi nie więcej niż 30 minut, a następnie przerwę co najmniej 15 minut.

Ozon jest bardzo toksyczny ze względu na wysoką zdolność utleniania. Działanie ozonu w organizmie może prowadzić do przedwczesnej śmierci, bo niszczy tkanki dróg oddechowych i formy tworzą nierozpuszczalny, co prowadzi do miażdżycy po wystawieniu na poziom cholesterolu we krwi człowieka.

Lampy bakteriobójcze nie tworzą ozonu, ponieważ szklana lampa odfiltrowuje linię spektralną tworzącą ozon 185 nm. Z tego powodu, możemy stwierdzić, że praca lamp bakteriobójczych nie powoduje wyładowania ozonową nawet w minimalnych stężeniach, dlatego ich stosowanie jest bezpieczne dla układu oddechowego, a mieszkanie z nieprzerwanie działających lamp bakteriobójczych obowiązkowe wentylacja nie jest potrzebne.

Mamy nadzieję, że odpowiedzieli na niektóre z pytań, które konsumenci mają przy wyborze między lampami kwarcowymi a bakteriobójczymi recyrkulatorami i napromieniowaczami.

Powyższych różnic nie trzeba uważać za jednostronne argumenty za korzystaniem z bakteriobójczych lamp ultrafioletowych. Tylko lampy kwarcowe mają własną sferę zastosowań i ich użyteczne cechy konsumenckie.

Klient za notatkę

Firma "Bactericidal Technologies" (w skrócie Internet - BAKT.ru) organizuje dostawy różnego rodzaju sprzętu bakteriobójczego w Moskwie, regionie moskiewskim i innych rosyjskich miastach.

Amalgamowe bakteriobójcze lampy UV, które są wykorzystywane przez LIT w swoich urządzeniach do dezynfekcji, zasługują na szczególną uwagę.

Lampy amalgamatu różnią się od innych bakteriobójczych lamp, które nie korzystają z ciekłą rtęć i stop bizmutu, indu i rtęci (amalgamat), m. Sama E. rtęci znajduje się w stanie związanym w lampie.

Zdjęcie solidnego amalgamatu w amalgamatowej lampie bakteriobójczej

Ten zbiornik amalgamatu emituje lub pochłania pewną ilość oparów rtęci ze wzrastającą lub malejącą temperaturą i odpowiednio ciśnieniem w lampie. Dzięki tym procesom wartości promieniowania UV-C są stabilne.

Ryzyko rozprzestrzeniania się toksyczne pary rtęci przed przypadkowym uszkodzeniem lampy kolby amalgamatu jest zmniejszona, ponieważ ciśnienie par rtęci nad stałym amalgamatu rozkazów niższe niż rtęci ciekłej, i uszkodzenie lampy amalgamatu kolby powietrze może dostać pary rtęci w ilości znacznie mniejszej od maksymalnej dopuszczalnej koncentracji ( MPC).

Stabilna moc promieniowania UV-C podczas życia

Ponadto lampy amalgamatyczne praktycznie nie wykazują różnych skutków ubocznych procesów fizykochemicznych, które prowadzą do zanieczyszczenia wewnętrznej powierzchni lamp bakteriobójczych.

  Mówimy o solaryzacji, czyli o emisji oparów rtęci wchodzących w interakcje z łukiem elektrycznym. W konsekwencji, powoli i nieodwracalnie, tlenek rtęci pokrywa wewnętrzną powierzchnię szklanej bańki. Jako produkt uboczny absorbuje część energii promieniowania, a zatem zmniejsza transmisję promieniowania UV-C przez kolbę.

Ponadto, w konwencjonalnych lampach bakteriobójczych, zanieczyszczenie występuje, gdy ozon jest uwalniany z lampy i powietrza (azotu) wewnątrz skorupy kwarcowej. Powstałe produkty uboczne reakcji pokrywają wewnętrzną powierzchnię powłoki kwarcowej i zewnętrzną powierzchnię lampy UV. Absorbują światło UV-C, a zatem zmniejszają efektywność pracy.

Od amalgamatu lampy nie wytwarzają ozon, a więc powinny być one usunięte i zanieczyszczając ten efekt uboczny, a tym samym również utrzymanie wysokiej mocy wyjściowej promieniowania UV-C.

Wysoka moc lamp bakteriobójczych amalgamatu

Ważną zaletą lampy amalgamatu jest wysoka moc promieniowania UV-C, która jest znacznie wyższa niż w innych lampach bakteriobójczych. Na przykład, amalgamat lampy elektrycznej mocy 170, 300, 500 W, a nawet do 1 kW, (!), Które zamieniają energię elektryczną na promieniowanie UV otwartym.

Inni producenci, aby zwiększyć zdolność do odkażania zwiększyć ilość światła bakteriobójczych, w urządzeniach z amalgamatu lampy oraz z jednego lub dwóch świateł wystarczającej do skutecznego wyleczenia powietrza i powierzchni.

Dlatego prawie wszystkie urządzenia do dezynfekcji UV, w których zainstalowane są amalgamiczne lampy UV, mają wysoką moc i skuteczność dekontaminacji.

Poniżej znajdują się urządzenia do dezynfekcji powietrza i powierzchnie, w których stosowane są nozonalne lampy amalgamatowe.

 • w recyrkulatorze wykorzystującym zamknięte promieniowanie UV, skuteczność dezynfekcji wynosi 200 do 3000 m³ / h (ten maksymalny wskaźnik dekontaminacji zapewniają 4 lampy amalgamatowe o mocy 300 W każda); Uwaga: w celu osiągnięcia wydajności dezynfekcji powietrza wynoszącej 300 m³ / h, 6 konwencjonalnych lamp bakteriobójczych o mocy 30 W stosuje się w syfonach Sibest;
 • W otwartych irradatorach skuteczność dezynfekcji wynosi 400 do 4800 m³ / h (ten maksymalny wskaźnik dekontaminacji zapewniają 4 lampy amalgamowe o mocy 500 W każdy).

Nawiasem mówiąc, jest recyklerów - lampy bakteriobójcze, Napromieniowacze typu zamkniętego, jak w lampie instrumentu projektowania naprawdę zamknięte (Więcej informacji na temat recirculator).

W tradycyjnych bakteriobójczych irradiatorach typu otwartego stosowane jest otwarte napromieniowanie, ponieważ lampy są faktycznie otwarte.

Lampy Amalgam mają również długą żywotność, która wynosi od 12 000 do 16 000 godzin (ale nie mniej niż 12 000 godzin). Zgodnie z tym wskaźnikiem, lampy amalgamowe UV również przewyższają inne lampy bakteriobójcze.

Podsumowując, można powiedzieć, że jeśli wymagają wysokiej mocy i wydajności urządzenia do dezynfekcji UV, aby zminimalizować czas, Aerolit przez recyklerów «i karmi» Lightstone „na podstawie lamp amalgamatowych - najlepsze rozwiązanie.

Do dezynfekcji powietrza w systemach wentylacyjnych

W celu bezwarunkowego zwycięstwa nad wirusami i drobnoustrojami za pomocą lamp amalgamowych można również zainstalować sekcje i moduły bakteriobójcze w systemach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych:

Bez drobnoustrojów żyć ciszej.

W tym miejscu w tabeli znajduje się lista 70 rodzajów mikroorganizmów (guzek prątek Mycobacterium tuberculosis i inne), zniszczonych lamp bakteriobójczych i wartości powierzchni i sypkich w różnych dawkach przeciwdrobnoustrojowych skuteczności bakteriobójczej dla różnych drobnoustrojów.

Dodaj komentarz

67 + = 68