Nazwa kategorii

Kształtowanie działki ogrodowej zdjęcia własnymi rękami

Architektura krajobrazu obszaru podmiejskiego

Projekt krajobrazu w daczy jest ważnym elementem tworzenia pięknej i przytulnej atmosfery. Przed podjęciem decyzji, co dokładnie chcesz osiągnąć, musisz najpierw utworzyć plan, w którym cała strona zostanie podzielona na strefy, określić budżet, ponieważ bez niego przez długi czas zaprojektujesz krajobraz dacza, nie będziesz miał wystarczających funduszy potem jeden, potem drugi.

Po ustaleniu, czego dokładnie chcesz, możesz przystąpić do planowania. W tym celu tworzony jest plan, a każdej strefie przypisywany jest określony element projektu lub kombinacja kilku elementów. Wszystko w tym przypadku zależy tylko od wyobraźni, środków i dostępności materiałów i roślin.

Krajobraz obszaru podmiejskiego, jak w zasadzie i cały projekt krajobrazu - to coś więcej niż "ogrodnictwo i architektura krajobrazu". Tworzenie ogrodów to prawdziwa sztuka, która ma ponad tysiącletnią historię. Zmiany w modzie, nawet style zmieniają się, ale ogrody pozostają.

W przeciwieństwie do ogrodnictwa i ogrodnictwa w ich zwykłej postaci, których głównym zadaniem jest bardziej linia rolnicza (wzrost plonów itp.), Projektowanie krajobrazu jest powszechną i nawet uniwersalną dyscypliną.

Głównym zadaniem projektowania krajobrazu, można nazwać tworzenie piękna w połączeniu z różnymi udogodnieniami, pięknem i wykorzystaniem infrastruktury budowlanej. Nauka ta może być zarówno przypadkiem szczególnym, jak i bardziej ogólną koncepcją, w której już jest kwestią planowania specjalnego, w którym stosowane są schematy projektowania krajobrazu dla kraju.

Zbiorniki i stawy w tym projekcie zajmują ważne miejsce i są bardzo popularne wśród klientów, a także samych projektantów krajobrazu. W takim przypadku musisz zdecydować, co chcesz ze zbiorników.

Na przykład idee projektowania krajobrazu obszaru podmiejskiego ze środowiskiem wodnym mogą być zarówno praktyczne, jak i czysto estetyczne. Oznacza to, że z jakiegoś powodu możesz użyć stawu, na przykład użyć wody do nawadniania terenu lub zrobić sztuczne jezioro, które po prostu rozkoszuje oko. Projekty projektowania krajobrazu obszaru podmiejskiego sugerują obie te opcje, a czasami je łączą.

Wybór rodzaju zbiornika, wymaganych materiałów, a także wymagań, stworzenie stawu własnymi rękami, zakup specjalistycznego sprzętu i jego utrzymanie, różne rośliny do stawów, hodowla dla stawów to wszystko, czego trzeba będzie się zająć przy tworzeniu takiego projektu.

Projekt krajobrazu obszaru podmiejskiego nie ogranicza się do stojących zbiorników wodnych. Może to być również:

Rosnące kwiaty na daczy, zawsze wymaga pewnych czasowych, jak również kosztów finansowych, osobistych starań, aby stworzyć różne klomby. Najważniejszą rzeczą jest jednak chęć jak najlepszego zdobienia krajobrazu daczy.

Do chwili obecnej istnieje po prostu ogromna liczba roślin, a także typy rozwiązań projektowych, które można wykorzystać w strefie podmiejskiej. Mogą to być zarówno klasyczne warianty, takie jak alpejskie wzgórza, jak i mieszane lub nowoczesne. Wszystko zależy od stylu, w którym zdecydowano się na ogólny projekt.

Krajobraz w daczy własnymi rękami, koniecznie wiąże się z organizacją ścieżek ogrodowych. Z tak pozornie prostą częścią możesz stworzyć naprawdę unikalne rozwiązanie, które nie będzie miało żadnych analogów.

Najważniejszym elementem krajobrazu willi są ścieżki, które prowadzą do altan, skalnych ogrodów, zadaszeń lub parkingu. Oznacza to, że mają one nie tylko charakter estetyczny, ale także praktyczne, ponieważ należy je stosować przez cały rok bez problemów. Dlatego niezwykle ważne jest, aby przemyśleć wszystko przed najdrobniejszymi szczegółami, po czym je wdrożyć.

Budynki pomogą ci w praktycznym przygotowaniu miejsca do relaksu i rozrywki. Projekt krajobrazu wiejskiej działki, którego plan często sugeruje istnienie budynków, jest bardziej skłonny do tego, aby budynki były bardziej praktyczne.

Najczęściej budynki mogą być:

 •  altanka;
 •  tandyr z małą otwartą kuchnią;
 •  Zrzut narzędziowy;
 •  plac zabaw dla dzieci i wiele więcej

Architektura krajobrazu w daczy, własnymi rękami, polega na połączeniu ogólnego projektu z budynkami, to znaczy, że nie trzeba robić wszystkiego w stylu japońskim, a na przykład altanka w europejskiej stylistyce.

Faktem jest, że taka decyzja będzie wyglądać nieorganicznie i szczerze, zepsuje ogólne wrażenie. Chociaż niektórzy projektanci oferują nowoczesne projekty, łącząc kilka odmian stylów, ale ten problem należy traktować bardzo ostrożnie, aby uniknąć błędów.

Jest to również ważny element, który w większości przypadków stanowi element estetyczny, ponieważ nie ma potrzeby odgradzać kogoś od witryny. W większości przypadków ogrodzenie przesuwa się wzdłuż granicy z sąsiadami, nie odnoszą się do ogrodzenia w projekcie.

Projekt krajobrazu w wiejskim domu z ogrodzeniem może być również wykorzystany do oddzielenia obszarów terenu od siebie nawzajem. Na przykład na Twojej stronie znajduje się ogród, ogród i teren rekreacyjny. Masz możliwość oddzielenia ich od siebie, ozdobnych ogrodzeń, które mogą być wykonane z dowolnego materiału. Najważniejsze jest to, że ogrodzenia harmonijnie pasują do ogólnej koncepcji. Nie ma sensu budować ciężkich i uciążliwych struktur, ponieważ głównym zadaniem jest oddzielenie stref, a nie ukrywanie tego, co za nimi stoi.

Te elementy mówią same za siebie. Są one używane w sposób naturalny, aby nadać witrynie wyjątkowość. Dziś nie zaleca się używania uroczych figurek gnomów lub zwierząt, ponieważ mówi to raczej o braku smaku niż o oryginalności właścicieli witryny.

Decydując się na zamówienie projektu zagospodarowania przestrzeni podmiejskiej, powinieneś zdecydowanie pomyśleć o tej chwili. Może być stosowany jako takie elementy:

W tym przypadku elementy te idealnie pasują do każdego rozwiązania stylistycznego, najważniejsze jest to, że jest to właściwy wybór, który nie jest sprzeczny ze sobą.

Jak zrobić projekt letniej rezydencji: zdjęcie "DO" i "PO"

Zawsze ciekawie jest wyglądać pięknych domków w trakcie ich aranżacji. Głównym marzeniem właścicieli tej daczy jest stworzenie ogrodu róż z pięknymi widokami z różnych punktów ogrodu, a także zapewnienie małego ogrodu. Zobaczmy, jak zaprojektować domek letniskowy zgodnie z tymi życzeniami.

Projekt obszaru podmiejskiego. Układ

Historia osadnictwa w domku zaczęło się od zakupu sąsiedniej pustej stronie, wybierz zdjęcie piękne rozwiązania do projektowania krajobrazu, którego eleganckie zaokrąglone kontury zdecydowano się przeprowadzić w kraju.

Część sądzono przyszłego planowania: w pobliżu domu, jego kąt listwy, patio zostanie zbudowana z grillem, pozostała część jest podzielona w stosunku 2: 1 - podejmuje najwięcej ogród ze wspinaczki róże krata z altanką i dekoracyjne fontanny w kącie ogrodu; Mniejsza część zostanie zajęta przez ogród, który będzie oddzielony od ogrodu drewnianym płotem dekoracyjnym.

Za pomocą liny zaznaczono zakrzywione kontury klombów w ogrodzie.

Następnie kładzie się główny tor paradowy, kratownice na róże i zainstalowany dekoracyjny płot oddzielający ogród.

Po zasadzeniu roślin na klombach i podniesieniu trawnika projekt działki wiejskiej stał się bardziej atrakcyjny.

Aby zabezpieczyć klomby przed trawą trawnikową wzdłuż obwodu, zainstalowano ogrodzenia dla klombów.

Ścieżka ogrodowa prowadzona jest wzdłuż ogrodu. Oraz w pierwszym roku z powodu braku funduszy, utwór został wykonany z drewnianych desek, ale służył co najmniej 2 lata, a później został zastąpiony przez ścieżkę z kostki brukowej.

Obszar rekreacyjny w projektowaniu strefy podmiejskiej.

Na dolnym zdjęciu jest widok na ogród od wejścia do domu. Projekt strefy podmiejskiej planowany jest w ten sposób, że od tego miejsca otwiera się najbardziej spektakularny widok na ogród. Będzie to główne miejsce wypoczynku i planowane jest wyposażenie patio.

Do brukowania tarasów i ścieżek w pobliżu domu wybiera się połączenie kamienia naturalnego (na środku patio) i zwykłych płyt chodnikowych (do ścieżki i dekoracji krawędzi patio).

Połączenie jasnych i ciemnych płytek nadaje specjalną świeżość temu, a nie słonecznemu zakątkowi obszaru podmiejskiego.

Aby delektować się jedzeniem na grillu, do kutego stołu patio dodano mobilny drewniany stół z małym grillem.

Jeśli zastanawiasz się, jak samemu zaprojektować teren podmiejski, zwróć uwagę na instalację dodatkowych lamp w pobliżu filarów drzew w pobliżu twojej strefy rekreacyjnej. Oświetlenie to zapewnia intrygującą atmosferę całemu ogrodowi.

Oświetlenie ogrodowe z ekonomicznymi lampami LED umieszczonymi wzdłuż ścieżek ogrodowych.

W głębi ogrodu zaprojektowano altanę ogrodową do zaprojektowania działki ogrodowej.

Niewielki rozmiar altany pozwala na umieszczenie ławki ogrodowej, aby cieszyć się wypoczynkiem w altanie w odosobnieniu. W tym samym celu altanka znajduje się w połowie drogi do centralnej ścieżki ogrodowej i dlatego jest ukryta przed bezpośrednim widokiem ogrodów kwiatowych.

Etapy altanach budowie obejmują rysunek rysunek z głównych wymiarów, betonowych słupów, pawilonów rama montażowa, altanki betonowania platformy wewnątrz i kładąc go na płytkach podłogowych.

Jeśli altanka stara się ukryć przed wzrokiem, to dekoracyjny fontannę znajdującą się na linii osiowej części głównej projektowania krajobrazu - w przednim końcu ścieżki ogrodowe i tunel łuki róż ogrodowych.

Z betonowych bloków zbudowano ścianę dla dekoracyjnego wodospadu, kiedy woda z rury na szczycie ściany stopniowo opada do miski. Za ścianą wodospadu znajduje się wyjmowany zbiornik z pompą, który jest usuwany na zimę. Wodospad krajobrazu ogród ozdobny fabuła - to nie tylko wizualnie piękny akcent, ale również ochrona przed obcymi hałasu, i ładne relaksująca atmosfera w upalny dzień. Jasne oświetlenie fontanny sprawia, że ​​jest on centralnym elementem ogrodu wieczorem.

Ogród warzywny w projekcie krajobrazu.

Ogród w strefie podmiejskiej znajduje się za ozdobnym ogrodzeniem, aby nie zakłócać ogólnej estetycznej harmonii ogrodu.

W ogrodzie używane są zarówno zwykłe, jak i wysokie łóżka, na przykład do wczesnych odmian truskawek.

Z tyłu domu w pobliżu ogrodu spontanicznie tworzył się zaśmiecony teren z doniczkami i innymi drobiazgami ogrodowymi.

W jego miejsce została zbudowana ściana dekoracyjna, której tylna strona jest stołem ogrodowym z narzędziami ogrodowymi, a przednia jest ogrodem kuchennym z pikantnymi ziołami. Jest to przykład tego, jak w projekcie strony własnymi rękami element "dekoracyjny" ma wyraźną funkcjonalność.

Działka wiejska. Budynki gospodarcze.

Również małe budynki gospodarcze zostały wykonane w pobliżu kranu na ulicy z wodą: wygodnie jest przechowywać wąż do podlewania, wiadra, konewki.

W pobliżu głównej szopy ogrodowej dodano letnią kuchnię, która na wiosnę może służyć jako mała szklarnia sadzonek.

Zrujnowana altanka została zdemontowana, wykonano drewnianą podłogę, a następnie obramowano ją przezroczystym spienionym polistyrenem.

Jak wykonać projekt obszaru podmiejskiego. Wyniki.

Zewnętrzny płot tego ogrodu to w większości ogrodzenie z siatki.

Jednak prywatny teren rekreacyjny w pobliżu domu jest zamknięty od strony ulicy przez ślepe ogrodzenie, które w połączeniu z pięcioma wysokiej thui całkowicie zamyka tę część domu i działki z zewnętrznych widoków. Tak więc problem prywatności został elegancko i delikatnie rozwiązany bez potrzeby budowania głuchych wysokich ogrodzeń.

Mamy nadzieję, że historia tego projektu ogrodowego sprawiła Wam przyjemność i pokazała, jak zaprojektować letnią rezydencję. Że sprawa jest interesująca i nie jest szybka, jeśli z czasem niektóre pomysły wykazały ich nieefektywność, zawsze masz możliwość zastąpienia ich innymi.

Marzenie właścicieli tego dacza zostało zrealizowane - naprawdę stworzyli wspaniały ogród róż. Nie zapominając w tym samym czasie o codziennych potrzebach w każdym ogrodzie - stodołach, ogrodzie, pojeniu itp.

Piękne przykłady podmiejskiej projektu ze zdjęciami „przed” i „po” są zawsze obiektywnie pokazują wyniki naszej pracy w kraju i jeśli podoba Ci się te rozwiązania, życzę sukcesów w projektowaniu swojej stronie kraju!

Architektura krajobrazu letniej rezydencji - 60 zdjęć pomysłów

Człowiek i przyroda to odwieczny temat każdej sztuki. Projektowanie krajobrazu to nie tylko sposób wyrażania siebie, ale także element bezpośredniej komunikacji z nieskazitelną naturą. Teren przyległy do ​​prywatnego domu daje szerokie możliwości wyobraźni, otwierając nieograniczone możliwości dla projektantów z całego świata.

Niezależnie od wielkości obszaru podmiejskiego, konieczne jest dążenie do stworzenia niepowtarzalnej atmosferze samotności i kontemplacji natury, dla rodzin z dziećmi i przyjaciółmi, na romantyczną kolację pod szelest liści i cichych kolacje do czytania książek w małym stawie domu. Natura zapewnia wszystkie narzędzia do tworzenia niezbędnego nastroju. Po prostu musisz móc z nich korzystać.

Podstawy nowoczesnego projektowania krajobrazu

Architektura krajobrazu obszaru podmiejskiego jest zintegrowanym podejściem do ulepszenia obszaru pola bramkowego. Ta przestrzeń ma na celu harmonizację z wewnętrznym światem właściciela, aby odzwierciedlać jego gusty i zainteresowania.

W projektowaniu krajobrazu, a także w każdej innej nobilitującej przestrzeni, pojawiają się nowoczesne trendy, które podąża większość profesjonalistów.

Początki estetycznego projektu witryny sięgają daleko w głąb czasu. Przez wieki style i kierunki projektowania krajobrazu uległy wielu zmianom jakościowym. W chwili obecnej wśród ekspertów w zakresie poprawy strony jest pragnienie naturalności i prymitywności. Bardzo modne jest wzgórze alpejskie, rosyjski ogród ludowy z odrobiną postępu technologicznego: zastosowanie szkła, metalu, czystych geometrycznych kształtów, prostych linii.

We współczesnym projektowaniu krajobrazu dominuje eklektyzm. Musisz mieć prawdziwy talent do harmonijnego połączenia dwóch niekompatybilnych kierunków. Ale wynik jest w stanie przekroczyć wszelkie oczekiwania.

Nowoczesne style projektowania krajobrazu

Podczas długiej historii sztuki zdobywania osłony ukształtowano wiele jej kierunków.

Najważniejsze z nich to:

 • Styl klasyczny lub regularny. Znane francuskie parki są typowymi przedstawicielami tego kierunku. Ideą tego projektu jest idea podniesienia ludzkiego umysłu nad naturą, poddanie go prawom znanej nam geometrii.
 • Styl krajobrazu. Historycznie było ono utworzone jako przeciwieństwo regularnego kierunku. Reprezentuje krajobraz "wolny", najbardziej dziewiczy. Styl krajobrazu ma za zadanie zaskoczyć człowieka pięknem natury, umiejętnie zaprojektowanym i stworzonym przez projektantów.
 • Styl wiejski (kraj). "Dom" to przepływ stylu krajobrazowego, którego przedstawicielami są zwykłe wiejskie ogrody w różnych częściach świata. Arbitralny kierunek, który nie wymaga dużych inwestycji i starannej konserwacji strony. Umiejscowienie ornamentów jest arbitralne, zależy od historycznie ukształtowanego folkloru tego obszaru.

 • Styl architektoniczny. Zepchnięcie naturalne piękno drugiego planu koncentruje się na terenie obiektów dekoracyjnych: Mosty, tarasy, łuki, terenach utwardzonych, reliefy architektoniczne, schody itp
 • Japoński styl. Projekt strefy podmiejskiej w orientalnym stylu jest sztuką. Jest wypełniona symboliką. Projekt terenu jest idealny do stworzenia klasycznej orientalnej atmosfery. Głównymi elementami będą kamienie, głazy, mały staw, miejsce do kontemplacji piękna przyrody.

Układ obszaru wokół domu

Po wybraniu odpowiedniego stylu należy zaplanować projekt obszaru w pobliżu domu, definicję elementów. Bez etapu planowania właściwe wykreślenie jest niemożliwe.

Istnieje kilka standardowych rodzajów planowania, które mają zastosowanie do większości pomieszczeń:

 • Układ prostokątny. Najpopularniejsza opcja wygrana-wygrana. Schemat prostokątnego wykresu jest łatwy do zonacji, wygodnie jest podzielić go na osobne sekcje i dobrze nadaje się do tworzenia udanej kompozycji geometrycznej.
 • Okrągły układ. Układ ten jest sztucznie tworzony z wersji prostokątnej za pomocą elementów pomocniczych: klombów, trawników, zielonych nasadzeń itp. Bezpośrednie geometryczne formy są maskowane przez wystrój. Projekt krajobrazu wokół domu z motywami okrągłymi może być nietrywialnym rozwiązaniem.
 • Układ diagonalny. Opiera się na tworzeniu przekątnych równoległości. Projektowanie krajobrazu małej działki własnymi rękami w układzie ukośnym pomoże wizualnie powiększyć przestrzeń, przesunąć jej granice.
 • Bezpłatne planowanie. Dopuszczenie do swobodnego rozmieszczenia elementów projektu z wykorzystaniem naturalnego ukształtowania terenu. Ważne jest, aby poprawnie umieścić akcenty w takim ogrodzie. W przeciwnym razie może wystąpić efekt zaniedbania, a teren straci atrakcyjny krajobraz.

Spraw, aby przestrzeń była jak najbardziej wygodna i wizualnie zwiększyć niewielką przestrzeń przy dziedzińcu, dzięki czemu można ją podzielić na kilka obszarów funkcjonalnych. Ich liczba i rozmiar zależy całkowicie od pierwotnego obszaru obszaru i jego przeznaczenia.

Terytorium można podzielić na:

Wszystkie strefy terytorium powinny tworzyć pojedyncze zdjęcie, nie wyglądające jak oddzielne wyspy na podwórku. Strefy powinny połączyć jedną ideę, styl.

Jedna strefa logiczna powinna płynnie przejść do innej. Aby to zrobić, najlepiej jest użyć przestrzeni zielonych, łuków i wystroju.

Jakiego rodzaju układu nie użyto, największe strefy najlepiej zlokalizować na krawędzi kwadratu, a małe są wycentrowane w środku.

Skład krajobrazu

Architektura krajobrazu witryny to połączenie wielu funkcjonalnych i dekoracyjnych elementów. Poniżej omówimy bardziej szczegółowo najważniejsze.

Jako zręczny budowniczy kładzie wykładzinę podłogową na podłodze domu, więc wykwalifikowany ogrodnik pogrąża swoją działkę trawnikiem. Jeśli przed trawnikiem był luksus cesarzy, we współczesnym świecie każdy może sobie pozwolić na uszlachetnienie terenu miękkim dywanem na trawie.

Proces wciągania trawnika jest pracochłonny i wymaga pełnego zwrotu, ale na jego końcu przyniesie właścicielom zasłużony rezultat w postaci idealnego fundamentu dla reszty krajobrazu. Oprócz funkcji dekoracyjnej trawa trawiasta wpływa pozytywnie na strukturę gleby i czystość powietrza, tłumi niepotrzebny hałas.

Do wyboru trawnika należy podchodzić z całą powagą: będzie on serwował więcej niż jeden sezon. Istnieją:

 • Wspólny trawnik. Jest to powłoka o monochromatycznej barwie o średniej gęstości.
 • Trawnik sportowy. Jest to gęstszy rodzaj trawnika, nie bojący się ładunków.
 • Dekoracyjny trawnik. Piękny idealny trawnik, nie przeznaczony do chodzenia po nim.

Ścieżka ogrodowa jest funkcjonalnym elementem projektowania krajobrazu. Odgrywa rolę łącznika ze specjalnymi strefami terytorium, są "szkieletem" całego układu terenu. W zależności od wybranej stylisty, ścieżki mogą mieć różne kształty, rozmiary, wykonane z różnych materiałów.

Chociaż klasyczny kierunek projektowania witryny to geometryczne i proste linie, bardziej naturalnie w krajobrazie wyglądają kręte ścieżki. Rysując z łatwością odwracają się za róg prowadząc gościa przez ogród.

Najważniejszym pytaniem na podwórkach jest wybór odpowiedniego materiału. W projektowaniu krajobrazu nie są mile widziane różnorodne wykończenia, ale użycie tylko jednego materiału nie jest konieczne. Najważniejsze w tym biznesie jest harmonia i jednolitość.

Centralne tory powinny być większe i bardziej solidne. Będzie dobrze wyglądać z mozaiką w różnych kolorach. Wygląda jak połączenie różnych kształtów i kompozycji kwiatowych jednocześnie. Współcześni producenci oferują usługi do indywidualnej produkcji ścieżek. Środkową aleję można podkreślić za pomocą wbudowanego oświetlenia punktowego.

Szczególny urok tylnych zaułków ogrodu dodadzą ścieżki brudu, ozdobnie posypane piaskiem lub okruchami.

Standardowe materiały do ​​ścieżek ogrodowych to:

 • kostki brukowe;
 • żwir;
 • płytki betonowe;
 • kamień naturalny;
 • pokrycie murowane;
 • płytki dekoracyjne;
 • naturalne kamyczki.

Przy wyborze materiału uwzględnia się jego zgodność z betonową glebą i warunkami klimatycznymi, oprócz standardowych warunków pracy.

Trudno sobie wyobrazić projekt krajobrazu na działce bez roślin. Kompozycja klombów może stać się prawdziwą sztuką i głównym akcentem całej witryny. Ważne jest, aby dokonać właściwego wyboru roślin. Głównym kryterium wyboru będzie nie tylko ich wygląd, ale także wzajemna zgodność, niezbędne warunki klimatyczne, przeżywalność itp.

Istnieją następujące sposoby umieszczania plantacji na stronie:

 • Kwietniki. Najpopularniejszy ogród kwiatowy, reprezentujący plantację pewnej geometrycznej formy roślin ozdobnych-liściastych.

 • Lądowanie grupowe. Gęste sadzenie roślin w oddzielnych grupach kilku gatunków.
 • Rabatki. Różnorodność roślin ozdobnych i liściastych z prostokątnymi paskami do obramowania trawników, ścieżek lub innych elementów krajobrazu.

 • Granica. Różnorodne rabaty kwiatowe, w których rośliny sadzi się warstwowo.

 • Pasjans. Metoda sadzenia roślin samodzielnie.

 • Parterowy ogród kwiatowy. Geometrycznie poprawny, złożony ogród kwiatowy, znajdujący się przed wejściem do ogrodu. Zwykle składa się z kombinacji kilku gatunków roślin z elementami architektonicznymi.

 • Mobilne ogrody kwiatowe. Rośliny lub kwiaty, które nie są dostosowane do pewnych cech terenu (gleba, niektóre warunki pogodowe, pewna pora roku) są wystawione w krajobrazie działki w ozdobnych doniczkach lub wazonach, bez przesadzania w ziemię.

 • Arsenał. Egzotycznym rozwiązaniem będzie kącik pustyni w ogrodzie. W sztucznie wypełnionym piaskiem arenarius zasadza się różnego rodzaju sukulenty i tym podobne.

Staw może stać się atrakcją każdego krajobrazu. Ale zanim zaczniesz jego wczesną kreację, powinieneś pomyśleć o tym spotkaniu. Różne typy zbiorników wodnych będą odpowiednie dla różnych miejsc.

Właściciele dużej działki oczywiście mogą sobie pozwolić na absolutny rozmiar, kształt i głębokość akwenu wodnego.

Zbiorniki są bardzo pracochłonne w ramach opieki, dlatego należy z góry przewidzieć, czy jego utrzymanie jest wykonalne.

Wielkość działki około 12 hektarów pozwala zbudować zarówno basen i mały staw dla małych ryb. Rozmiar obiektu wynosi do 8 metrów kwadratowych. Planując staw, należy wziąć pod uwagę, że wymiary gotowego stawu są wizualnie mniejsze niż pierwotnie zakładano. Dlatego potrzebny jest pewien margines.

Zbiornik powinien być bezpośrednio skoordynowany z ogólnym stylem projektu krajobrazowego. Przy regularnym stylu basen powinien mieć proste kształty, a dla stylu krajobrazu bardziej odpowiednie są asymetryczne strumienie z naturalnych materiałów.

Krajobraz obszaru podmiejskiego jakościowo przekształca tworzenie modnego teraz alpejskiego wzgórza.

Wzgórze alpejskie jest imitacją dzikiego górskiego krajobrazu z charakterystycznymi gatunkami roślin. Pomimo czasochłonnego procesu tworzenia, taka dekoracja może stać się ozdobą każdego domu wiejskiego.

Zazwyczaj alpejskie wzgórze jest rodzajem rockaria: kompozycji roślin ozdobnych z kamienia. Aby stworzyć ogród skalny, wykorzystano materiały dostępne w naszym regionie: wapień, granit, myszoskoczki. Kompozycja na żywo jest łączona z roślin kamieni.

Główny nacisk na ogród skalny związany jest z grą światła i cienia. Odpowiedni efekt można osiągnąć zarówno poprzez wstępny wybór miejsca z pięknie opadającymi promieniami słońca, jak i stworzenie sztucznego oświetlenia.

Strefa wypoczynku z grillem lub kominkiem

Posiadanie domu wiejskiego pozwala nie tylko spędzać czas z dobrą pracą na pracach ogrodowych, ale także z powodzeniem odpoczywać w towarzystwie przyjaciół, wyposażając swój obszar wakacyjny w grill lub palenisko.

Odpowiednia platforma może być zarówno otwarta, jak i zamknięta. Chociaż pierwsza opcja jest mniej pracochłonna, konstrukcja niewielkiego baldachimu zapewni nie tylko większą przytulność, ale także ochroni przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych lub deszczu. Odpowiednim miejscem do rekreacji będzie podwórko, przestronne i ukryte przed oczami innych. Cóż, jeśli obok tego miejsca będzie strefa dla dzieci, a następnie otworzymy malowniczy krajobraz dla podziwu. Bliskość stawu doda dodatkowej świeżości w gorące letnie dni.

Lokalizacja w strefie rekreacyjnej grilla, ogniska lub kominka jest nie tylko częścią jego wnętrza, ale także ważnym elementem funkcjonalnym. Poza głównym przeznaczeniem można go wykorzystać do ogrzewania, tworząc atmosferę przytulności w jesienne wieczory.

Aranżacja jadalni na otwartym powietrzu

Projekt domu wiejskiego z otwartą jadalnią jest luksusem, dostępnym dla wszystkich. Jedzenie na świeżym powietrzu to nie tylko trend nowoczesnej mody, ale także bardzo przydatna praktyka, która poprawia metabolizm i ogólne samopoczucie.

Aby stworzyć letnią jadalnię, przede wszystkim potrzebujesz odpowiedniej wolnej przestrzeni. Doskonałym rozwiązaniem będzie plac zabaw o powierzchni około 10 metrów kwadratowych. Dla wygody, z domu trzeba trzymać kamienną ścieżkę w miejscu otwartego stołu.

Otwarta stołówka nie powinna znajdować się zbyt daleko od głównego budynku, w przeciwnym razie proces przenoszenia naczyń i gotowego jedzenia może stać się dość długim i czasochłonnym procesem.

Ważne jest, aby pamiętać o możliwych niespodziankach pogodowych i zmianach klimatycznych: konieczne jest wybranie mebli odpornych na wilgoć i wyposażenie jadalni w stacjonarny lub ruchomy daszek. Jako ochronę przed promieniami słonecznymi można użyć gałęzi dużego drzewa, jeśli jest ono na miejscu.

Jadalnia może być zaprojektowana jako altana wykonana z szerokiej gamy materiałów, otoczona żywopłotem lub pozostawiona w wolnej przestrzeni trawnika - wszystko zależy wyłącznie od życzeń właścicieli.

System oświetlenia dowolnego domku i działki ma dwie funkcje: praktyczną i estetyczną.

Pierwsza obejmuje strefy oświetleniowe do swobodnego poruszania się w ciemności, a druga ma na celu stworzenie specjalnej atmosfery i umieszczenie akcentów w projektowaniu krajobrazu.

Za pomocą umiejętnie uformowanego systemu oświetlenia można osiągnąć dramatyczną, nocną transformację ogrodu.

Zakres projektowania krajobrazu w strefie podmiejskiej to:

 • Wypełnienie. Dokonuje się tego za pomocą reflektorów na pomocniczych częściach obwodu.
 • Ogólne. Główna część oświetlenia polega na instalacji klasycznych opraw oświetleniowych wzdłuż głównych miejsc budowy.
 • Oznakowanie. Służy do tworzenia efektów wizualnych do przydzielania (oznaczania) części funkcjonalnych.
 • Oświetlenie dekoracyjne roślin, zbiorników, konstrukcji architektonicznych.

Dodaj komentarz

80 − 70 =