Nazwa kategorii

Budynek Lego

Jak zrobić dom z Lego: szczegółowe instrukcje. Jak zbudować dom z "Lego"

Od kilkudziesięciu lat projektanci LEGO są bardzo popularni. Prawie każda rodzina ma nawet kilka modeli lub serii tego giganta zabawki. Sekretem wieloletniej popularności jest to, że nie jest zwykłym projektantem. To cały bajkowy świat, z własnymi unikalnymi opowieściami, bohaterami i niesamowitymi domami i zamkami. Aby je zebrać, czasami wystarczy prosty dowcip i obserwacja. Dlatego zanim zrobisz dom z klocków Lego, musisz zapoznać się z instrukcjami krok po kroku i zdobyć doświadczenie.

Duńska firma zabawkarska rozpoczęła swoją zwycięską procesję w 1932 roku. Wszystko zaczęło się od prostych drewnianych zabawek. Stolarz, Ole Christiansen, wraz z własnym 12-letnim synem w czasie kryzysu postanowił zmienić zawód i robić zabawki dla dzieci. To był punkt zwrotny w historii przeciętnego człowieka i świata dzieci.

Już pod koniec lat 50. pojawił się pierwszy tematyczny scenograf. A w 1968 roku zbudowano całe zabawkowe miasto z ogromnej ilości plastikowych części. Od tego czasu organizowane są nawet konkursy i festiwale "Lego". Ponadto pojawiło się wiele autorskich podręczników do montażu poszczególnych kompozycji, w tym "Jak zrobić dom z" Lego ". Te instrukcje były najbardziej poszukiwane, ponieważ prawie w każdej serii projektantów znajdują się dowolne budynki: zamki, budynki i domki.

Najciekawsze jest to, że szczegóły nawet wydania z 1958 roku niemal całkowicie odpowiadają dzisiejszym i nadają się do wykorzystania w każdym z nowoczesnych hitów seryjnych. Technologia produkcji i idea firmy nie straciły na aktualności.

Od momentu stworzenia do dnia dzisiejszego firma wyprodukowała ogromną liczbę opowieści lego. Ich liczba już dawno przekroczyła sto. Ale szczególnie interesujące są te serie, które ilustrują bajki lub, wręcz przeciwnie, niemal całkowicie powtarzają to, co widzimy obok każdego dnia. W każdym z nich znajdują się budynki. I w każdym przypadku musisz zdecydować, jak poprawnie zbudować dom z "Lego", tak aby okazało się naturalne i piękne.

Ilekroć pojawiał się kolejny zestaw, stał się znaczącym wydarzeniem zarówno w historii firmy, jak iw życiu zwykłych dzieci. Każda z tych serii jest wyjątkowa na swój sposób i ma swoje indywidualne cechy i zalety. Dlatego dość trudno jest wymienić najbardziej popularne z nich. Ale najbardziej sensacyjne zestawy są uważane za "Bionicle", "Lego-tech", Dino, Zamek, Space, Lego Duplo, Ninjago, i wiele innych. By the way, znaczna część z nich została wyprodukowana od kilkudziesięciu lat i nie straciła swojej oceny i znaczenia.

Interesujące modele "Lego", zbudowane własnymi rękami

Projektanci od dawna przestają być wyłącznie dziecinnymi. Teraz są przedmiotem wyjątkowej konkurencji w zakresie oryginalności i skali budynków. Najbardziej oryginalne z serii "Jak zrobić dom z" Lego ", były:

1. Koloseum. To jedna z największych projekcji, stworzona przez zwykłego projektanta dziecięcego. Jego autorem jest Ryan McNaught. Koloseum jest wykonane w przekroju, z połową przedstawiającym obecny stan, a drugą połową - epoką świtu, 50 litrów. BC.

2. Stadion piłkarski. To jest prawdziwa kopia obecnej niemieckiej Allianz Arena. Ten model widział świat w 2006 roku. A do jego budowy potrzeba było ponad 400 tysięcy klocków lego.

3. Legendarna bitwa z "Władcy Pierścieni". Bitwa pod Helm's Padi została uwieczniona. Tutaj, aby wykonać wieże, mury i bronie oblężnicze, autor musiał zebrać około 150 tysięcy części.

4. Zwiedzanie miasta. Ten interesujący projekt został złożony w 2010 roku. Twórca starał się zilustrować swoje własne wyobrażenia na temat eko-miasta przyszłości.

Jak zrobić dom z Lego? Z której serii zacząć?

Niektóre modele i zestawy duńskiej firmy są dość skomplikowane. Dlatego, aby zrobić dom z klocków Lego, wymagana jest instrukcja. Tylko w ten sposób możesz zrozumieć wszystkie niuanse. Jeśli nie chcesz uciekać się do wskazówek krok po kroku, powinieneś zacząć najprostsze zestawy:

 • «Dom dla lalek». Ten prosty projektant został zaprojektowany specjalnie dla dziewcząt. Ma 3 piętra, balkon, wannę, sypialnię i kuchnię. Nie wymaga ucieczki od fantazji, wszystko jest jasne i zwięzłe.
 • "Dom na plaży". Zestaw ten jest niedrogi i dość prosty, ponieważ domki letniskowe są zawsze nieco ascetyczne. Nie mają skomplikowanych projektów i detali, jak na przykład w zestawie "Lego" "House on Wheels".
 • "Dom na drzewie." To marzenie jest również zawarte w zestawie gier. Twórcy oferują 3 podstawowe warianty, ale każde dziecko będzie mogło dodać coś własnego.

Jak zbudować dom z klocków Lego: kilka wskazówek

Kupiłeś długo oczekiwaną serię ulubionych projektantów, ale nie wiesz od czego zacząć i co zrobić w pierwszej kolejności? Jest to całkiem normalne. Zanim zbudujesz dom z klocków Lego, powinieneś rozważyć kilka uniwersalnych i specjalnych wskazówek dla właścicieli tej zabawki:

1. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie obecności wszystkich części zgodnie z instrukcjami. Dzieje się to tak, że już w procesie montażu nie można nagle znaleźć brakujących lub niepotrzebnych elementów.

2. Możesz zobaczyć opcje projektowe, które są dostępne nie tylko w samym podręczniku, ale także w Internecie.

3. Możesz kupić zestaw Freestyle 9raquo; do standardowych szczegółów, na przykład "Lego City9raquo;. Jak zrobić dom z nich, powiesz nawet dziecku. Ale jeśli wątpisz w swoją siłę, pójdźmy dalej.

4. Jeśli projektant jest stary, a program do niego zaginie, można użyć oficjalnej marki "Lego". To prawda, wymaga to artykułu zabawki.

Z reguły lepiej jest kupować zestawy z jednej serii, ponieważ części różnych serii różnią się wielkością i średnicą.

Zbieramy lego-house. Instrukcja krok po kroku

Z reguły wszystkie konstrukcje budynków i budowli mają tę samą zasadę konstrukcyjną. Tylko szczegóły i dodatki różnią się. Dlatego podstawowe kroki w kwestii, jak zrobić dom z Lego wyglądają tak:

 1. Stwórz platformę. Aby to zrobić, możesz ułożyć linie z kostek, aż zostanie dodana żądana wartość.
 2. Rozsypujemy puste ściany. Musimy z góry pomyśleć, gdzie będą okna, drzwi i wszystkie rodzaje balkonów.
 3. Budujemy ściany z wyjściem i oknami.
 4. Wykonujemy dach. Do tego możesz użyć zwykłych cegieł, stopniowo rozkładając je krokami ze wszystkich 4 stron lub używając specjalnego dachu, który jest obecny w niektórych konstrukcjach.

Wszystkie serie budynków modułowych LEGO POKAŻ WSZYSTKIE ZESTAWY POKAŻ AKTUALNOŚCI

Wyszukiwanie odbywa się w 77 sklepach internetowych i offline.

Unikalna usługa w Rosji dla miłośników projektowania lego. Twórz różne modele od swoich projektantów LEGO. Wymień własne zestawy, listę życzeń i analizę wszystkich szczegółów LEGO.

Kompletny katalog konstruktorów LEGO z instrukcjami krok po kroku i bazą modeli MOC z schematami do montażu.

Zalecenia i pomoc w wyborze nowego zestawu.

W sprawie reklamy i współpracy prosimy o kontakt z [email protected]

16 737 zestawów LEGO

6 202 autorskich modeli do montażu

7 690 instrukcji Lego

7 690 obwodów zespołu Lego

117 tematów i 862 Lot Lego

LEGO® jest znakiem towarowym firmy LEGO Group, która nie utworzyła, nie autoryzowała ani nie zatwierdza tej witryny.

Prawa do modelu do montażu należą do ich autorów.

"Lego" -dom

Na rynku materiałów budowlanych dla budownictwa niskobudżetowego pojawiła się ostatnio nowość, która hamuje wielu ekspertów budowlanych. To jest "Lego9raquo; Cegła, otrzymała swoją nazwę za uderzające podobieństwo ze słynnym projektantem dziecięcym. W rzeczywistości problem nie został stworzony przez samą cegłę, ale pytanie, czy jest to możliwe i jak zbudować z "Lego9raquo; dom, normalny i wysokiej jakości.

W nowoczesnej formie "Lego9raquo; blok lub cegła, ukazał się w 2010 roku, a tak naprawdę stało się interesujące tylko w ciągu ostatnich trzech lat, kiedy nie było małych rozmiarów urządzenia do wytwarzania materiału z własnych rąk, i można było ocenić zalety i wady, które jest wyposażony w nowoczesną „Lego9raquo; dom.

Główne różnice w nowym materiale z klasycznej gliny i cegły klinkierowej można wymienić na kilka pozycji:

 • Na powierzchni murowanej bloku prostokątnego znajdują się dwa cylindryczne występy, dwa rowki na tylnej stronie z otworami przelotowymi, zdjęcie. W rzeczywistości w ceglanym układzie realizowana jest możliwość blokowania klocków, podobnie jak plastikowe klocki projektanta dziecięcego;

 • "Lego9raquo; bloki wykonane są metodą hiperpresji mieszanki cementowo-piaskowej z wypełniaczem pokruszonej skały, dzięki czemu materiał jest cięższy niż cegły ceramiczne;

  Najważniejsze - rzędy cegieł i murów mogą być rozłożone nawet bez wstępnego doświadczenia murarz, wystarczy zachować geometrię konstrukcji ścian i kontroli pionowej za pomocą poziomnicy, jak w filmie:

  Przy pierwszej znajomości można odnieść wrażenie, że rzeczywiście można zbudować budynek z nowego materiału na poziomie profesjonalnego kamieniarza.

  W rzeczywistości materiał daje bardzo gładką i piękną elewację i ściany.

  Ale ze wszystkimi zewnętrznymi zaletami "Lego9raquo; w domu ma swoją własną specyfikę i problemy konstrukcyjne.

  Zalety i wady "Lego9raquo; w domu

  Aby dać obiektywną ocenę, jak silne pudełko z Lego9raquo; Cegła i jak długo dom będzie trwał, potrzebna jest długotrwała obserwacja zachowania muru, fundamentu i powierzchni zewnętrznej przez co najmniej 5-6 lat. W związku z tym większość istniejących szacunków jest dokonywana wyłącznie na podstawie właściwości materiału. Przede wszystkim należy zauważyć zalety "Lego9raquo; cegła:

  1. Niska absorpcja wody i dobra odporność na mróz. Oznacza to, że fasada budynku nie wymaga specjalnych impregnacji i okładzin ochronnych, jak w przypadku ceramiki lub klinkieru;
  2. W najszerszej gamie kolorów budynek można zbudować w tym samym eleganckim i kolorowym kolorze, co "Lego9raquo; domek na drzewie od projektanta dziecięcego;
  3. Otwory przelotowe upraszczają i upraszczają układanie linii komunikacyjnych.

  Dzięki technologii głębokiego prasowania, złożone ściany "Lego9raquo; dom, budynek z cegły, ogrodzenie jest idealnie równe i dokładne.

  Głównym argumentem przemawiającym za wykorzystaniem nowego materiału budowlanego jest wysoka jakość muru, która nie zależy od umiejętności murarza, który złożył ściany budynku. Aby osiągnąć takie wyniki, twórcy "Lego9raquo; technologia musiała zrezygnować z głównego komponentu - zaprawy cementowej. Zastosowanie kleju zapewnia ciągły odcień cegły i stosunkowo mocne połączenie.

  Jest to główna wada Lego9raquo; Połączenie klejone zapewnia o rząd wielkości mniejszą sztywność muru w porównaniu z zaprawą cementową. Nacisk z ciężaru górnych rzędów ściany przenoszony jest nie do całej płaszczyzny cegły, tak jak w wersji klasycznej, ale do podstawy wokół cylindrycznych występów. Oznacza to, że materiał ściany jest obciążony nierównomiernie. Jeśli w technologii produkcji "Lego9raquo; cegły pozwoliły na niewielkie odchylenie od optymalnego stosunku składników, co nieuchronnie prowadzi do powstawania pęknięć.

  Większość urządzeń do produkcji małych partii cegieł działa zgodnie z ich recepturami i stosunkiem składników wypełniaczy cementowych i żwirowych.

  Aby uzyskać wysoką wytrzymałość ścian, wewnętrzne wnęki cegieł służą do układania okuć prętowych z wylewaniem betonu. Ten sposób usztywniania ścian znacząco wzmocni mur i jednocześnie wykona taśmę wzmacniającą w górnym i dolnym rzędzie ceglanego pudełka.

  Zasada "Lego9raquo; Idealny do produkcji cegieł licowych, w tym przypadku większość ciężaru ładunku okładziny może być skompensowana przez związanie z murze ściany głównej, a tym samym uniknięcie ryzyka pęknięć.

  Najbardziej obiecująca wersja technologii budowlanej "Lego9raquo; domy to dzielenie się profilowanych cegieł i mieszanki pianobetonu. Z takiej cegły można zbudować skrzynię domu z podwójnymi ścianami. Aby zwiększyć sztywność muru grubość pół cegły została wzmocniona pionowymi nitkami kompozytowego zbrojenia. Przestrzeń między ścianami po instalacji kanałów hydroizolacyjnych i komunikacyjnych wylewana jest pianobetonem. W takim przypadku cegła pełni rolę sztywnego szalunku i okładziny ochronnej, która chroni piankę przed wilgocią i niskimi temperaturami.

  Bez wątpienia chodzi o to, jak zbudować "Lego9raquo; dom, ma świetną perspektywę. Niski koszt produkcji cegieł i doskonałe wykonanie konstrukcji sprawią, że dom "Lego9raquo; najbardziej konkurencyjny. Jednak aby zyskać zaufanie twórców, konieczne będzie opracowanie systemu kontroli jakości dla cegieł z nadciśnieniem w warunkach produkcji amatorskiej.

  ul. Bolshaya Dorogomilovskaya, 10

  Autostrada Dmitrovskoe, 163a, budynek 1, -1 piętro

 • Dodaj komentarz

  69 + = 72