Nazwa kategorii

Maszyna klocka Lego

Maszyna do produkcji klocka LEGO własnoręcznie

Nowoczesne technologie nie stoją w miejscu: produkowane są wszystkie nowe rodzaje materiałów i narzędzi budowlanych. Jest całkiem nowy dla nas, aby być klockami lego (klocki LEGO). W kraju nie produkuje się na dużą skalę tego materiału budowlanego, a potrzeby ludności są zaspokojone jedynie poprzez mini-warsztaty organizowane w domu. Dzięki temu ten segment rynku pozostaje praktycznie otwarty, co stwarza dobre warunki do rozwoju własnego biznesu.

Maszyna do produkcji cegieł własnymi rękami

Sercem każdej produkcji klocków lego są maszyny ręczne. Mogą się między sobą różnić pod względem wydajności, poziomu automatyzacji, wymiarów i dostępności dodatkowych funkcji. W zależności od tego zmienia się również cena urządzenia. Na przykład, mając wszystkie niezbędne rysunki, materiały i narzędzia, możesz stworzyć maszynę do robienia cegieł w domu. Będzie więc kosztował 1,5 razy taniej.

Twoja uwaga jest oferowana modele 3D maszyn do produkcji klocków lego. Według modeli maszyny mogą być montowane ręcznie w domu przy użyciu wszystkich materiałów i narzędzi.

Maszyna ręczna do robienia klocków lego o wymiarach 250x125x65 mm:

Maszyna ręczna do produkcji klocków Lego 300x160x50 mm:

Te modele 3D można pobrać bezpłatnie pod linkiem na końcu artykułu. Używając ich nie potrzebujesz rysunków maszynowych. Wszystkie rozmiary są dostępne w programie KOMPAS Viewer (można go również pobrać bezpłatnie na końcu artykułu).

Jeśli nie zamierzasz produkować, ale natychmiast kupujesz gotową maszynę, to przy wyborze modelu, oczywiście, zwracaj uwagę na wydajność. W zależności od tego rozróżnia się następujące typy:

 1. Obrabiarki o niskiej wydajności. Produkują od 800 do 1200 cegieł dziennie. Zakres cen wynosi 10000-4000 $.
 2. Maszyny o średniej wydajności. Mogą produkować około 2000 cegieł dziennie. Koszt to od 5000 $.
 3. Maszyny o wysokiej wydajności. Reprezentują całe mini-fabryki zdolne do produkcji 600-800 cegieł na godzinę. Ceny wahają się od 30 000 USD i więcej.

Aby rozpocząć tworzenie klocków lego w domu, wystarczy niewielka prasa, która nie wymaga więcej niż 10 metrów kwadratowych do umieszczenia i wygodnej obsługi. m. Droższe urządzenia to dodatkowe inwestycje w obszarze roboczym i specjalne wyposażenie, które z reguły nie występuje na początkowych etapach produkcji.

Aby upewnić się, że twoje produkty są bardzo popularne, a maksymalna efektywność pracy, zwróć uwagę na takie cechy maszyn:

 1. Objętość cykli roboczych.
 2. Nacisnąć przycisk. Aby cegła miała jak najszerszy zakres zastosowania, zaleca się wybrać aparaturę o nacisku 20 ton lub więcej.
 3. Czas trwania jednego cyklu, a także końcowa produkcja cegły. Średnia wyniesie 12-30 sekund, z mocą od 1 do 8 cegieł. Z tych wskaźników wynika, że ​​zwrot z produkcji zależy bezpośrednio.

Obecnie istnieje ogromna liczba firm produkujących maszyny do wytwarzania klocków lego o różnych konfiguracjach. Podnosząc urządzenie w jego przedziale cenowym, upewnij się, że wkrótce się opłaci, a to pozwoli ci rozszerzyć produkcję.

Zalety Lego Brick Plus i minusy

Ten materiał budowlany jest pożądany przez profesjonalnych budowniczych ze względu na ich cechy jakościowe. Wysokie zapotrzebowanie na produkty wynika z następujących zalet cegieł:

 • wskaźniki wysokiej wytrzymałości;
 • niewielka waga;
 • Prostota instalacji i niezawodność sprzężenia;
 • wytrzymałość;
 • zgodność ekologiczna;
 • estetyka.

Odpowiednio zorganizowana firma reklamowa zawsze znajdzie klienta, który potrzebuje wysokiej jakości i niezawodnego materiału budowlanego.

Główną wadą jest brak GOST dla produktów z klocków lego, ze względu na jego nowatorskie zastosowanie. Ten negatyw można łatwo zniwelować dzięki przestrzeganiu wszystkich zaleceń dotyczących technologii produkcji i przechowywania produktów. Czas minie, a ty sam nie zauważysz, jak pogłoski o jakości twoich zaawansowanych technologicznie materiałów budowlanych rozprzestrzenią się wśród ludzi.

Materiały eksploatacyjne i narzędzia

Jakość klocków lego zależy od składników, a także od ich zawartości w produkcie. Pozyskiwanie surowców do produkcji nie jest trudne, ponieważ jest szeroko dostępne w dowolnej części kraju. Standardowy skład zaprawy do produkcji lego-cegły obejmuje:

 • wypełniacz (80-90%). Zwykle do tych celów stosuje się badania przesiewowe wapiennego kamienia kruszenia;
 • elementem wiążącym jest cement portlandzki (5-15%);
 • woda;
 • substancja barwiąca.

Oprócz zaprawy, w procesie pracy potrzebny będzie betoniarka, pojemnik na surowce, wibroprasa i transport do transportu.

Sprzęt do produkcji klocków lego w domu nie wymaga dużych nakładów finansowych. To znacznie ułatwia rozpoczęcie działalności w domu.

Produkcja klocków lego w domu

Produkcja klocka Lego odbywa się w kilku etapach:

 • zakup i sortowanie surowców;
 • przygotowanie roztworu;
 • Formowanie i tworzenie bloku pod prasą;
 • gotowanie na parze cegieł;
 • sortowanie i dostarczanie do konsumenta.

Można zauważyć, że proces produkcyjny nie obejmuje drogich urządzeń high-tech. Każdy może opanować technologię produkcji klocka Lego. Wymaga to jedynie minimum sprzętu i niewielkiego obszaru pod mini-sklepem.

Jednocześnie należy wziąć pod uwagę koszty opłat użytkowych i czynszu (jeśli lokale nie należą do ciebie).

Sukces Twojej sprzedaży zależy od jakości reklamy. Proces ten wymaga również wydatkowania środków, ale zależność tutaj jest wprost proporcjonalna: im więcej pieniędzy zostanie zainwestowanych w wydarzenie, tym więcej osób dowie się o twojej produkcji.

Aby promować swoje produkty w następujący sposób:

 • używać elementów reklamy zewnętrznej: tablic ogłoszeń, billboardów, citylightów itp .;
 • otwórz własny sklep internetowy;
 • zamieszczać reklamy, a także publikacje w gazetach i magazynach budowlanych;
 • odwiedzić wystawy budowlane i seminaria.

Jest to cena promowania produkcji i tworzenia bazy klientów.

Wydatki na początkowych etapach będą obejmować:

 • zakup sprzętu;
 • rejestracja;
 • miesięczne wydatki: reklama, opłaty i czynsz za media, zakup surowców.

Cena hurtowa na klocku lego wynosi 0,2 USD / szt. Jeśli Twój mini-sklep będzie produkował i sprzedawał 20 000 sztuk. cegieł miesięcznie, wtedy zysk netto może sięgać nawet 2000 USD przy odliczeniu miesięcznych kosztów. Taka wielkość sprzedaży doprowadzi do zwrotu z produkcji w ciągu 3-4 miesięcy. Ale jeśli zrobisz maszynę własnymi rękami, to wystarczy 1,5-2 miesięcy. W końcu wszystkie materiały budowlane są zawsze w cenie i są bardzo poszukiwane.

Maszyna z klocków Lego

Maszyna z klocków Lego na własne ręce

W tym samym artykule porozmawiamy o tym, jak zrobić maszynę do klocków lego własnymi rękami, tym samym przygotowując produkcję tego popularnego materiału budowlanego do licowania ze ścianami.

Przy produkcji klocków lego można wykluczyć fazę palenia, która umożliwia wykonanie tego materiału budowlanego w domu. W sercu jego produkcji leży tak zwana metoda hiperpresyjna, gdy odpowiednio przygotowana mieszanka do klocków lego jest ściskana pod dość imponującym ciśnieniem, przy 29 tonach lub więcej.

W produkcji klocków lego: przenośnik, mieszalnik, prasa i lejek do załadunku mieszaniny. Wykonując w domu tę samą klocek lego, można ograniczyć tylko prasę i mikser. Jeśli chodzi o prasę, może pracować zarówno całkowicie w trybie automatycznym, i odwrotnie, tylko w trybie ręcznym.

Oczywiście maszyna do cegieł lego z prasą ręczną jest najtańsza w produkcji. Niemniej jednak musisz wiedzieć, że materiał budowlany uwolniony spod niego ma nieco mniejszą wytrzymałość, może pękać w mrozie i wchłaniać wystarczająco dużą ilość wilgoci.

Maszyna Lego własnymi rękami - montaż

Aby wykonać maszynę do klocków lego własnymi rękami, będziesz potrzebował materiałów takich jak:

 1. Blacha;
 2. Kawałki grubościennego kanału;
 3. Metalowa rura o różnych średnicach (do rączki i tłoka maszyny lego);
 4. Narożnik;
 5. Różne rodzaje produktów sprzętowych (nakrętki ze śrubami);

Z instrumentu będziesz potrzebował spawarki i bułgarski, aby pasował do wszystkich metalowych części maszyny lego. Rozpocząć pracę należy z badaniem rysunków i cięcia metalu.

W tym celu najpierw wyciąć pręt z półki na butlę o długości 1 metra. Cylinder narzędzia lego-machine powinien być całkowicie zgodny z jego materiałem konstrukcyjnym.

Następnie należy przyspawać dwa prostokątne kawałki metalu do słupków, po czym na spawanej konstrukcji nałożony jest kanał (żeberka) o długości 70 cm.

Aby wzmocnić wystającą część kanału, należy go zaopatrzyć w metalowy narożnik. Ten etap prac nad montażem maszyny lego z wycięciem otworu nad końcami cylindra.

W kolejnym etapie montowany jest bunkier. Do wykonania tej pracy używa się blachy stalowej, która jest cięta zgodnie z rysunkami maszyny lego. Pod bunkrem należy również zapewnić podpory, które są przyspawane do wystającej części kanału.

W tym przypadku warto odpowiedzieć na fakt, że kształt powinien przesuwać się bez przeszkód wzdłuż żeber kanału. Należy to wziąć pod uwagę przy wykonywaniu poprzedniej części instalacji podpór.

W końcowym etapie prac wytwarzany jest tłok, który jest montowany z blachy. Tłok jest prostokątem z dwoma otworami, przez które przechodzą rury.

Podstawa do maszyny lego wykonana jest z kawałków metalowego narożnika. Na filmie widać, jak maszyna działa na klocku lego.

Produkcja klocków Lego: wyposażenie, cena, technologia produkcji

Niezwykła cegła w kształcie przypominającym projektant dziecięcy Jest nowością w budownictwie.

Aby to zrobić nie trzeba strzelać, zamiast tego użyj silnej prasy.

Dlatego prawie każda osoba jest w stanie wyprodukować ten materiał budowlany, jeśli taki istnieje specjalne maszyny.

Lego maszyna do robienia cegieł

Aby rozwinąć własną firmę lub zaspokoić własne potrzeby, możesz kupić zupełnie różne maszyny za zrobienie klocka lego: instrukcja, nie wymagające energii i elektryczne, z doskonałą wydajnością.

Cena maszyny klockowej LEGO i wydajność:

 • Obrabiarki o małej pojemności - to około 1000 sztuk. w przypadku zmiany obejmują ręczne i elektryczne o niskiej mocy, cena dla nich zaczyna się od 78 000 i do 300 000 rubli.
 • Średnie obrabiarki wyprodukować około 2000 sztuk na dzień roboczy, koszt - od 350 tysięcy rubli.
 • Maszyny przemysłowe i mini-rośliny może wyprodukować 750 cegieł w ciągu godziny, ale cena będzie wysoka - ponad 2 miliony rubli.

Dla małych objętości jest odpowiedni mała maszyna o wadze 750 kg., Jego wymiary: wysokość - 2 m, szerokość - 1 m, długość - 1,5 m. Jak widać, będzie mu to potrzebne mały pokój, Wystarczy 9 ​​metrów kwadratowych. Ale jeśli kupisz mocniejszy sprzęt, będziesz potrzebować dodatkowa przestrzeń.

Kupując maszynę, zwróć uwagę na jej wielkość cykle pracy on stoi: dla ręki jest 500 000 cykli, a wartość elektryczna będzie się różnić 600 000 do miliona.

Następny parametr to ilość czasu, wydane na produkcję jednej cegły, średnia liczba - 15-30 sekund.Ma to również znaczenie, ile cegieł naraz można uzyskać, zwykle od jednego do 6-8 sztuk. To jest poprawia produktywność, a koszt maszyny spłaci się szybciej.

Dla bardziej wytrzymałych cegieł wymaga dużej presji. Niektóre maszyny wywierają nacisk tylko na dwie tony, co może być spowodowane budową niektórych budynków niewystarczające. W celu uzyskania cegły odpowiedniej do układania ścian nośnych, jest to konieczne ciśnienie od 30 ton.

 • Fabryka sprzętu budowlanego "Dobrynya", ich maszyny są nazywane "Hammer" i "Bulava", przeznaczone głównie do produkcji dużych ilości w krótkim czasie.

 • Firma "Legostanik" specjalizuje się w sprzęcie do produkcji klocków Lego. Cały sprzęt wykonany jest ze szwajcarskiej stali.

 • LLC "Artel of Builders" zapewni szeroki wybór przy zakupie maszyn przeznaczonych do małej produkcji.

 • Grupa firm "Zeus" oferuje kupowanie maszyn o tej samej nazwie, ich przeznaczeniu - małej produkcji.

 • Zagraniczni producenci są reprezentowane przez takie kraje jak Brazylia, Turcja, Włochy i Hiszpania. Ich maszyny produkują cegły pod ciśnieniem nie przekraczającym 18 ton. To dlatego, że klimat w tych krajach bardzo ciepło, dlatego do budowy odpowiedniego materiału o niższej odporności na mróz.

  Chiny wykorzystują rozwój krajów europejskich, a więc ich produkty jest dość konkurencyjny na rynku rosyjskim, zwłaszcza, że ​​sprzęt jest inny niskie ceny. Ale można znaleźć wszystkie produkty zagranicznych dostawców zarówno pozytywne recenzje, jak i negatywne, ale wszyscy kupujący zbiegają się w jednym - koszt są znacznie wyższe, niż w krajowych analogach.

  Technologia produkcji klocków lego

  Aby zrozumieć, w jaki sposób proces produkcyjny cegły, należy wziąć pod uwagę, z jakich części składa się maszyna:

  • bunkier do suchej mieszanki;
  • dozownik;
  • kamera do formowania cegieł;
  • w komórce jest macierz, Określanie przyszłego kształtu i wymiarów produktu;
  • silnik elektryczny, w ręcznych maszynach jest nieobecny;
  • pompa oleju i prasa hydrauliczna;
  • łóżko całego agregatu.

  Konstrukcja każdego producenta może się różnić, wskazane są tylko główne części urządzenia.

  Cały proces jest taki obciążona mieszanina jest poddawana obróbce pod wysokim ciśnieniem, podczas gdy wypełniacz, spiekany cementem i wodą, metoda ta nazywana jest "spajaniem na zimno".

  1. W bunkrze należy zasnąć cała sucha mieszanina, który był dokładnie wymieszany.
  2. Z bunkra część mieszaniny, w ilości niezbędnej do zrobienia jednej cegły, wchodzi na tacę.
  3. Dalej ona wpada w matrycę, na górze zaczyna działać naciśnij przez kilka sekund.
  4. Po przeniesieniu prasy platforma z cegłą rozciąga się w górę.
  5. Pracownik może usuń gotowe cegły i umieść go na palecie w celu dalszego parowania lub suszenia.
  6. Wykończona cegła powinien położyć się kilka dni dla siły. Czas schnięcia zależy od rodzaju maszyny, jego ilość jest podana w instrukcji produkcji.

  Dodatkowe wyposażenie

  Oprócz maszyny, w celu zapewnienia ciągłej pracy, w przypadku różnych produktów, aby przyspieszyć proces produkcyjny, należy zakupić dodatkowy sprzęt:

  • W celu produkcji cegły o różnych kształtach i rozmiarach musisz kupić matrycę. Pod wieloma względami zależy od jego jakości wygląd. Spójrz na powierzchnię, ona nie powinien być szorstki, zadziory. Wykonuje się matryce wykonane ze stali odpornej na ścieranie, grubość ścianki powinna wynosić 6-8 mm. Korzystając z różnych macierzy, możesz otrzymywać pojedyncze, podwójne lub sesyjne cegła. Możesz również dywersyfikować uzyskane formy: w postaci szyn, z 2 lub 4 otwory, w postaci sześcianu lub równoległościanu. Do małej produkcji wystarczy mieć około 3-5 form, w celu zwiększenia zasięgu na rynku najlepiej jest mieć więcej niż 6 sztuk.

 • Dla ułatwiać przygotowanie mieszanki możliwe jest zakupienie automatycznych mieszalników zaprawy. Ich cena dość wysoki - od 60 tysięcy rubli. Uwaga na ostrza, muszą być jakość i wytrzymują większe obciążenia, im większy obszar ostrza, tym lepiej.
 • Przenośniki taśmowe. Przeznaczone są do podawania materiałów sypkich do mieszalnika lub do dostarczania gotowej mieszanki do bunkra maszyny. Są pionowe lub poziome. Koszt to około 100 000 rubli.

 • Oprócz wyżej wymienionych urządzeń będziesz potrzebować niektóre narzędzia, bez których nie można wykonywać podczas prac:

  • palety do magazynowania produktów;
  • łopaty do zasypiania suchych materiałów;
  • zdolności do cementu, wody i innych materiałów;
  • szczotki do czyszczenia zbiornika, przenośnika taśmowego, podajnika z nadmiaru mieszanki.

  Większość maszyn nie wymaga wiele personel, z najbardziej zwykłym człowiekiem, który może sobie poradzić. Ale po co by to było zwiększyć wydajność, konieczne jest już przyciągnięcie dwóch pracowników. Tak będzie pracować z maszyną, Drugi zapewni ciągłe podawanie mieszanki do maszyny. Przyciąganie większej liczby osób do pracy będzie nieuzasadnione.

  W celu uzyskania jakość produktu musisz kupić surowce do produkcji:

  • Symbol zastępczy, jego udział wynosi około 80 do 92% całej mieszaniny. Jako taki, najczęściej wykorzystywany jest ekranowanie wapiennego kruszywa.
  • Komponenty do wiązania: cement lub cement portlandzki, jego część - 8-10% całkowitej masy.
  • Pigmentowanie komponentów Konieczne jest nadanie koloru cegłom. Zwykle jest żółty, czarny, czerwony i brązowy.
  • Różne plastyfikatory, ich użycie nie jest konieczne, ale cegły wykonane z jego użyciem mają zwiększoną wytrzymałość i gęstość, struktura jest bardziej jednorodna, a powierzchnia gładsza.
  1. Pokazy - 85% + cement - 12% + pigment barwiący - 3%;
  2. Pokazy - 70% + cement 11% + wapień drobno rozdrobniony - 10% + mikrokrzemionka - 5% + pigment 4%.

  Kupowanie sprzęt do produkcji klocków lego, Zauważ, że możesz znaleźć kilka zalecane przepisy dla tej maszyny. Idealna formuła nie istnieje, tak jak w każdym regionie jego cechy z materiału wyjściowego.

  Jeśli się liczysz koszt jednej klocków Lego, wtedy możesz dowiedzieć się, że jest to około 4-6 rubli. A na rynku producenci oferują to samo, już za 11-12 rubli. Kiedy dobre wyniki i stałe rynki Sprzedaż za zwrot całego sprzętu zajmie około roku.

  Recenzje i kolekcje drzwi Mario Rioli można znaleźć w tym artykule.

  A tutaj mówi się o instalacji drzwi wejściowych z metalu.

  Kupiliśmy najtańszą maszynę na trzy letnie domki. Wszyscy jesteśmy sąsiadami w kraju. W sezonie wszystkie trzy pudełka wykonane są z naszych klocków! Szybko załatwiliśmy sprawę, zarówno pod względem receptury, jak i produkcji. Zajęliśmy dwóch pracowników przez dwa miesiące, aby przyspieszyć ten proces. Nasi sąsiedzi również teraz patrzą na cegłę. Zapytaj maszynę na następny sezon.

  Główna sprzedaż i ponownie sprzedana. Wzięli linę pod przedmiot, odepchnęli ją przez 7 miesięcy. Cała linia kosztowała 700 tysięcy rubli. To przy wszystkich dawkach. I przygotuj duży obszar dla stada Scudian. Będzie zapas - będzie sprzedaż.

  My w tym regionie nie wiemy nic o tym, czym jest cegła. Linia dotarła do nas przez przypadek. Wykonawcy nie zajmowali się tym. To nie działało dla nich. I zaczęliśmy sprzedawać te cegły na ogrodzenia. Napisali więc klocek dla płotów i altanek. Ludzie to biorą, dają to tanio. I my polshelo! Jeśli nie bierzesz domów, sprzedawaj je na ogrodzeniach!

  Dzień dobry. Chcę kupić maszynę hydrauliczną na 30 t.

  Moje konto WhatsApp +996556480480

  Chcę podzielić się moją historią sukcesu w branży budowlanej. Wcześniej zajmowałem się produkcją mebli na zamówienie, ale w pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że chcę zorganizować coś zupełnie nowego, a budowa to obszar, w którym innowacje nigdy nie przestają się pojawiać. Nie żałuję nawet wyboru klocka "lego". To prawdziwy przełom w dziedzinie materiałów budowlanych, zdobyli już klientów dzięki większej sile i stają się coraz bardziej popularni. Absolutnie każdy nasz klient jest zadowolony z jakości naszych produktów! Używamy maszyny "Bulava 2 M" (zakupionej od firmy "Dobrynya", Naberezhnye Chelny) i planujemy zakup innej maszyny od tej samej firmy.

  Gdzie mogę kupić i ile próbki tam jest? Na pewno nie mam jednej i dwóch różnych próbek, mogę je znaleźć? Jeśli nie jest to dla Ciebie trudne, daj mi znać z wyprzedzeniem.

  powiedz mi, gdzie możesz kupić mieszankę na cegłę i jaki jest koszt podziękowań ...

  Faceci, którzy naprawdę pracowali z klockami Lego ... Chciałbym się z tobą skontaktować. Są pytania dotyczące kompozycji i miksera. Czy obowiązkowe jest kupowanie drogiego miksera przymusowej akcji.

  Cześć. Dostarczenie uvlas będzie.

  cześć bracie kampelekt vazmu i vapros tak unas yizbekistan sireo yest?

  hydraulika na 30 ton.

  Danila, napisz swoje kontakty. Chcemy kupić maszynę mechaniczną.

  Obrabiarki od 75000 instrukcji dla jednej cegły. Automatyczny zasięg do 1 500 000 rubli. Dostawa jest indywidualnie obliczana na podstawie wagi i objętości.

  ile kosztuje maszyna ręczna klocka lego i dostawa kraju WNP

  40 000руб. mechaniczne, 130.000руб. hydraulika do 10 ton, 250 000 rubli. hydraulika na 30 ton.

  Danila, twoje maszyny rozpadają się w ciągu tygodnia.

  Nauczyłeś się, jak to robić normalnie, czy gówno?

  Przy dostawie do Tadżykistanu koszt z hydrauliką o 30t.

  Dodaj komentarz

  + 40 = 45