Leżanka dla kota

Wykonujemy leżankę dla kota własnymi rękami (+ zdjęcie)

Najlepszy przyjaciel kota nie jest mężczyzną, a na pewno nie innym kotem. Najlepszym przyjacielem dudniącej maminsynek jest Morfeusz, w którego ramionach każdy kot spędza większość swojego życia. Czy to jest obraźliwe? Ale w żaden sposób: kto staje się zazdrosny o mitologiczny charakter? I robiąc leżak dla kota własnymi rękami, przyczyniamy się nawet do bliskiej przyjaźni dwóch istot, podobnej do miłości niesamowitych fabrykacji i błogiego komfortu.

Piękno polega na tym, że wszystko jest bardzo proste. Czas zajmie nie więcej niż godzinę, materiały - minimum, a nawet to minimum nie zawsze trzeba kupować. Kot z pewnością będzie wygodny na ciepłym piecu, uszytym ze starych kożuchów lub futrzanych koców, koców, koców, swetrów - z każdej wystarczająco wytrzymałej i przytulnej tkaniny. Zanim uszysz leżankę dla kota, zmierz długość puszystej koszyczki cielaka i oszacuj jej wielkość - to cały preparat.

Pierwsza opcja jest najprostsza, ale ciekawa, że ​​można grać na różne sposoby. Dla podstawy bierzemy tutaj taki leżak z bocznymi ścianami i zdejmowaną poduszką:

Dno może być całe, ale lepiej poświęcić dodatkowe pół godziny na uszycie poduszki z poszewką na zamek błyskawiczny - do czyszczenia i mycia "gniazda" 9raquo; będzie znacznie łatwiejsze. Materiały: guma piankowa, sintepon, dowolna odpowiednia tkanina, mocny materiał na dno, mocne nitki.

Wzór leżanki dla kota składa się z dwóch części:

Szczegół "A9raquo; - krawędzi, czy "B9raquo; - dno. Do obramowania potrzebne są dwie części: szycie, obrócenie do przodu, wyszywanie pianki wycinanej wzorem, wyszywanie dziury. Pozostaje przyszyć granicę do dna grubego, trwałego materiału i zszyć krawędzie, aby utworzyć okrąg (owal, kwadrat, według własnego uznania, wszystko zależy od kształtu dna). Dodając kilka centymetrów, wycinamy jeszcze dwa detale "B9raquo; z tkanin przeznaczonych na poszewki na poduszki. Szycie, wyprasowanie z przodu, nadzienie z sukienką, szycie zamka błyskawicznego. Zrobione!

Ta opcja jest bardziej pracochłonna. Ale jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy zastanawiają się, jak uszyć leżankę kota tak wygodnie, ciepło i domowo jak to możliwe:

Materiały: solidny krój odpowiedniej tkaniny, podszewka, mocne nitki, gumka. Dno może być wypełnione sinteponem, wyściółką pomiędzy częściami pianki lub wykonaniem "empty9raquo ;, dodając leżak z wyjmowaną poduszką. Wzór leżaka jest jedynym szczegółem:

Wewnętrzny krąg to podkład, "kierownica to 9kaquo; - to jest przyszłość. Segment AB jest równy długości koi (kształt leżaka może być dowolny, niekoniecznie okrągły), segment CD - wysokość spódnic. Wytnij dwie części z tkaniny, zaznacz "lobules 9raquo ;, zaznacz granice łóżka kredą. Teraz najciekawsze: jak zrobić leżankę dla kota z powstałej rzeczy?

To proste, działamy krok po kroku:

 • szyjemy dwa detale wzdłuż wewnętrznego kręgu, nie zapominając o włożeniu do sinteponu;
 • szyjemy obie części wzdłuż oznaczonego "lobules9raquo;. Na tym etapie będziesz miał spód i tkaninę zwisającą na krawędziach, oddzielone szwami w "kieszeniach" 9raquo ;;
 • delikatnie włożyć kieszenie sinteponu. Im więcej syntheponów, tym większa jest nasza "chmura". Aby upewnić się, że wypełniacz nie wypadnie, przymocowujemy krawędzie kieszeni za pomocą niepewnego szwu;
 • Kieszenie są oddzielone poprzecznym szwem, pod którym trzeba założyć gumkę. Rozciągamy gumkę pod szwami, ale na górze. Leżanka dla kota jest już prawie gotowa! Pozostaje tylko dokręcić elastyczną taśmę tak, aby felgi zajęły pozycję pionową względem dna i zszyć kieszenie poprzez ukrycie wypełniacza.

Szybko i prosto, możesz zrobić leżankę z własnymi rękami z niepotrzebnego swetra. Okazuje się, że takie piękno, z którego tylko bliska osoba odgadnie przeszłość:

Oczywiście, sweter musi być odpowiedniego rozmiaru i nie obskurny. Procedura:

 • Sweter kładziemy na płaskiej powierzchni, ozdabiamy wycięcie (możesz po prostu dokładnie wyciąć wycięcie, zrobić plaster z pięknej tkaniny itp.);
 • Szyjemy rękawy do "torsu 9raquo; na całej długości. Szyjemy sweter wzdłuż linii przechodzącej od pod pachami do pachy (patrz zdjęcie);
 • nadzienie rękawy i "torso 9raquo; sintepon, szyjemy dół swetra;
 • szyjemy rękawy, aby utworzyć okrąg lub owal. Mankiety można wyciąć lub ubrać szmatką. Zrobione!

Po opracowaniu fantazji, łatwo jest zrobić leżak dla kota własnymi rękami, dając drugie życie tym, którzy służyli swoim rzeczom. Jak? I na przykład tak:

Zepsute walizki (farbuj, przykręć nogi, połóż poduszkę)

Stare szafki nocne, taborety (farbowanie, przewracanie, wkładanie poduszki)

Zepsute monitory (wyjąć "wypełnienie", kolor, położyć poduszkę)

Grube beczki (odciąć nadmiar, piasek, położyć poduszkę)

Czy koty są zimne w zimie?

Cała prawda o elektronicznym kołnierzu dla psów szkolących

Hodowla dla psa własnymi rękami - łatwa i prosta

Proszę zostawić komentarz do artykułu. Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna.

Białaczka kotów: objawy i leczenie

Depresja u psów jest zaburzeniem psychicznym lub fikcją

Czy muszę myć koty?

Nieżyt nosa u kotów: objawy i objawy

Wszystkie materiały opublikowane na stronie są własnością intelektualną administracji.

Wszelkie kopiowanie materiałów jest możliwe tylko po zainstalowaniu aktywnego linku do strony źródłowej!

W przypadku jakichkolwiek pytań, które Cię interesują, możesz skontaktować się z nami za pośrednictwem

Leżak Cat

Kiedy dom ma ulubione zwierzę, bardzo pożądane jest, aby stworzyć wszystkie niezbędne udogodnienia: miejsce do rekreacji, zabawy, karmienia itp. Obecnie w sklepach zoologicznych można kupić wiele różnych adaptacji dla prawie wszystkich rodzajów zwierząt, w tym kotów. Ale o wiele przyjemniej jest robić zabawki, leżaki do odpoczynku i inne atrybuty. Jest to bardzo interesujące i proste, a ponadto znacznie uratuje twoje finanse. Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak zrobić łóżko dla kota w domu na własną rękę.

Po pierwsze, chcę powiedzieć, że ta lekcja nie zajmie ci dużo czasu, tylko kilka godzin, maksimum.

Materiały źródłowe niekoniecznie kupują nowe. Możesz użyć starych i niepotrzebnych rzeczy do zrobienia leżaka. W tym celu, idealny płaszcz, który był zbyt długi nieświeże w szafie, i od dawna z mody lub ciepłym sweter, sztruksowe spodnie, i mogą ubierać z Jersey lub futrzanych butach przed poprzednim sezonie. Aha, i nie zapomnij o wszystkich rodzajów dywany, koce, itp czyli materiał do produkcji leżaków ukochanego zwierzaka w domu wystarczająco.

Miejsce, w którym zwierzę domowe odpoczywa, musi być idealnie czyste. Ponadto musimy zapewnić, że zawsze jest sucho, ciepło i wygodnie.

Najlepiej jest zaaranżować mały kącik w pokoju, w którym można ustawić dom dla kota i maszynkę do strzyżenia paznokci, a także karmniki z napojami i oczywiście leżak. W ten sposób stworzysz dla zwierzaka swoją osobistą przestrzeń, w której będzie mógł się zrelaksować i iść.

Konstruując kanapę, należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Bardzo ważnym aspektem jest miękkość i przestrzeń. Koty nie lubią, gdy jest bardzo mało miejsca na odpoczynek lub powierzchnia jest zbyt twarda.

Rodzaje łóżek dla kotów w domu

 1. Leżak z dachem. Ta opcja jest idealna dla kotów pustelnikowych, które nie są zbyt zabawne i lubią ciszę. Ponadto leżak, zamknięty od wścibskich oczu, będzie również lubiany przez kota karmiącego, gdzie będzie mogła ukryć swoje potomstwo.
 2. Kanapa ze swetrami. Ta opcja może być nazywana rustykalną. Wygląd na nie okaże się szczególnie elegancki, dlatego nadaje się bardziej do stworzenia miejsca do odpoczynku w szopie lub w wiejskim domu. Chociaż, jeśli masz zdolność do szycia, można najpierw utworzyć bazę pianki i sklejki, a po okryć jej sweter i ostatecznie uzyskać co najmniej spektakularny lager niż futra lub pled.
 3. Łóżko stojące w pobliżu baterii. Takie miejsce wypoczynku jest odpowiednie dla tych zwierząt, które lubią odpoczywać w pobliżu ciepłego grzejnika. Zbudowanie takiego urządzenia jest nieco bardziej skomplikowane niż zwykłe łóżko do opalania, ale warto. W końcu dostaniesz piękne miejsce do wypoczynku, które będzie bardzo szczęśliwym domowym zwierzakiem.
 4. Materac materacowy. Jest to prawdopodobnie najprostsza opcja. Jest idealny do parapetów. Taki leżak jak koty, które lubią wyglądać przez okno.

Wszystkie te opcje, a nawet więcej, można kupić w specjalnym sklepie lub wybrać model i zbudować samodzielnie.

Jest to jedna z najprostszych opcji stworzenia miejsca na odpoczynek kota.

Ma kilka zalet:

 1. Jako materiał możesz wybrać dowolną tkaninę;
 2. Bardzo szybko zbuduj to sam;
 3. Piękny wygląd;
 4. Taki leżak można umieścić w dowolnym miejscu w mieszkaniu: parapet, łóżko itp. Możesz nawet zabrać go ze sobą do natury.

Pomyślmy więc, jak zbudować prosty fotel z deskami samodzielnie w domu.

Będziemy potrzebować następujących materiałów i narzędzi:

Instrukcje dotyczące zrobienia leżaka dla kota

 1. Przede wszystkim musisz pomiary ze swoim zwierzakiem, aby zrozumieć rozmiar leżaka;
 2. musisz wybrać ściereczkę pasującą do wielkości zwierzęcia. Lepiej, trochę więcej;
 3. po przejściu do wzorców;
 4. Początkowo konieczne jest narysowanie na kartonie dna przyszłego leżaka i boku, jak pokazano na poniższym rysunku;
 5. następnie od tkaniny do wycięcia na dwóch częściach równej wielkości do szablonów kartonowych;
 6. do produkcji dna weźmiemy tekturę, z jednej strony nakładamy piankową gumę;
 7. dwa identyczne kawałki tkaniny do podstawy muszą być zszywane w kółko, tworząc kieszeń na karton z gumą piankową;
 8. W kieszeni na bibułę należy ostrożnie włożyć kartonową podstawę z piankowej gumy i zszyć jej krawędzie. W ten sposób masz dno przyszłego leżaka, z miękką poduszką po jednej stronie;
 9. teraz musimy zająć się bokami kanapy;
 10. złóż dwa kawałki tkaniny i ułóż dolną część wzdłuż krawędzi;
 11. włóż do kieszeni tkaniny kartonową podstawę desek;
 12. następnie szyjemy górną część tkaniny na brzegu leżanki;
 13. kiedy krawędź jest już gotowa, należy ją przyszyć do dolnej części leżanki wzdłuż koła podstawy.

Wszystko, kanapa dla kota jest gotowa! Jak widać, nic nie jest skomplikowane.

Kształt leżaka dla kota można zmienić samemu, początkowo wycinając żądaną opcję na tekturze. Możesz więc zbudować kanapę w kształcie serca, kwadratu, koła itp.

Zgodnie z powyższymi instrukcjami możesz zrobić własny dom i dom z dachem. Wystarczy dodać wzór tektury na górę. Po zszyciu go szmatką i przymocuj kanapy na boki.

Jak zbudować leżankę na baterii

W zimnych porach roku zwierzęta bardzo lubią pławić się na gorących bateriach. Dlaczego więc nie zrobić fajnego kota, a w tym miejscu nie kładź wygodnego i wygodnego leżaka na odpoczynek? Jeśli uważasz, że to bardzo trudne, to teraz Cię przekonamy.

Do Państwa dyspozycji przedstawiamy instrukcję wykonania łóżka na akumulator.

 • rama drewniana lub sklejkowa. Podstawa leżanki powinna być mocna i mocna, aby mogła wytrzymać ciężar zwierzęcia;
 • łączniki do akumulatora. Ich wygląd będzie zależeć od konstrukcji baterii;
 • tkanina;
 • guma piankowa;
 • nożyczki;
 • nić i igła.

Jak zrobić leżankę na baterię:

 1. Początkowo konieczne jest wykonanie solidnej podstawy z drewna z zapięciem na baterię.
 2. Z tkaniny należy wyszyć kieszeń, zgodnie z kształtem podstawy leżanki, a następnie włożyć drewnianą ramę.
 3. Piankę należy umieścić w leżaku po jednej stronie, na której spoczywać będzie kot.
 4. Po tym należy bezpiecznie zabezpieczyć kanapę przed akumulatorem.

Jeśli nie ma drewnianej podstawy, wówczas jako podstawa można zastosować rurę PVC o największym rozmiarze. Jednak w tym przypadku będziesz musiał ostrożniej pracować z igłą, zakrywając taką ramkę szmatką. W tym celu konieczne będzie pobranie dwóch kawałków tkanki: jednej nieco większej niż druga. Po każdym kawałku tkaniny szyjemy, tworząc rękaw. Włóż mniejszą część do wnętrza rury. A w większym rękawie - połóż cały leżak. Po krawędzi tkaniny, rękawy muszą być zszyte. Masz miękką rurkę. Pozostało tylko jedno pytanie i jak podłączyć leżankę do akumulatora. W tym celu specjalne szczypce powinny być przyszyte do krawędzi materiału i przymocowane do urządzenia grzewczego. Upewnij się, że struktura jest bezpiecznie zamocowana.

Ta opcja jest najłatwiejsza do wykonania.

Początkowo musisz zmierzyć szerokość i długość parapetu, a także dokonać pomiarów od kota.

Po wybraniu tkaniny na przyszłe łóżko do opalania.

Następnie tekturę należy wyciąć na podstawie kanapy. Możesz to zrobić w dowolnym kształcie: okrągłym, kwadratowym, prostokątnym lub cokolwiek chcesz.

Następnie z tkaniny wycinamy dwie identyczne części, równe kartonowej podstawie. Na jedną część tkaniny nakładamy sklejkę (karton), na wierzch pianki gumowej i przykrywamy drugim kawałkiem tkaniny. Wszystko szycie wzdłuż krawędzi. Jeśli chcesz, aby leżak był bardziej radosny lub piękny, możesz uszyć żakiet lub krawędzie wzdłuż krawędzi.

W tej opcji możesz użyć zwykłego swetra. Dalsze szczegółowe instrukcje.

Ta opcja jest również bardzo prosta do zrobienia.

Początkowo musisz wybrać odpowiedni sweter, najlepiej z naturalnego i ciepłego materiału.

Następnie musisz odwrócić produkt na lewą stronę. Jeśli kołnierz jest wysoki, należy go odciąć, a następnie zszyć. W obu ramionach należy umieścić sintepon. W głównej części musisz włożyć kartonowe dno, a na nim - pianę. Po rękawie szyjemy razem i łączymy je z dnem leżanki. Poniższe zdjęcie pokazuje wszystkie szczegóły.

Jak widać, zrobienie łóżka dla kota nie jest takie trudne. Wystarczy użyć wyobraźni i poświęcić trochę czasu, a Twoje zwierzę będzie miało nowe wspaniałe miejsce do wypoczynku.

Wykonujemy łóżko dla kota własnymi rękami z dostępnych materiałów: jak uszyć kanapę ze swetra, wzorów i instrukcji

Koty w domu bardzo lubią spać na wszystkim miękko. Ulubionymi miejscami do spania zwierzaka są sofa i łóżko główne. Ale twoje zwierzę powinno mieć swoje przytulne miejsce, w którym kot może ukryć się przed całym zgiełkiem i spokojnie spać. Sklepy zoologiczne oferują szeroki wybór lóż i kotów dla kotów, ale to wszystko wymaga finansów. Nie możesz wydać dodatkowych pieniędzy na piecyk dla zwierząt i uszyć go samodzielnie. A zaoszczędzone pieniądze lepiej wydać na przysmaki dla twojego zwierzaka.

Jak uszyć leżankę z improwizowanych materiałów

Aby zszyć kanapę dla swojego kota, nie musisz iść do sklepów z bibułkami i kupić specjalnej tkaniny. Dla przytulnego, małego miejsca Twojego pupila możesz użyć nowoczesnych grubych tkanin, które znajdują się w każdym domu. Każda osoba ma stare rzeczy, które od dawna są w szafie i nie sięgają rąk, aby je wyrzucić.

Chude łóżka to resztki tapicerki sofy, stare dżinsy lub sweter, sukienki z gęstej tkaniny i inne niepotrzebne ubrania.

Warto o tym pamiętać na leżaku lepiej dopasować mocne tkaniny, ponieważ kot drapie pazury lub gryzie. Dlatego łóżka z takich materiałów będą trwać tak długo, jak to możliwe.

Film o tym, jak uszyć kocową kanapę

Aby zrobić domowe krzesło dla Twojego zwierzaka, będziesz potrzebował trochę czasu i więcej swojej wyobraźni. Nawet jeśli nie masz maszyny do szycia, nie smuć się. Prawdopodobnie raz w życiu wyplatam skarpetki lub szyte ubrania, te umiejętności są wystarczające do stworzenia wygodnego leżaka dla zwierzęcia.

Łóżko dla kotów może być wykonane ze zwykłych pudełek, koszy, poduszek lub nawet z materaca. W Internecie istnieje wiele instrukcji lub filmów na temat tworzenia kąpieli słonecznych własnymi rękami. Dlatego też, nawet jeśli nie lśnisz wyobraźnią, zawsze możesz znaleźć dla siebie opcję, która jest najwygodniejsza dla ciebie.

Przed zrobieniem leżaka dla kota, warto rozważyć niektóre z funkcji:

 • Łóżko dla kota powinno zawsze być wygodne . Jeśli twoje zwierzę lubi wszystko co miękkie, wtedy podstawą będzie poduszka. Jeśli zwierzę woli spocząć na twardych powierzchniach, w dolnej części kanapy można zrobić miękkie i przewiewne.
 • Kanapa powinna być łatwa do czyszczenia i zmywania . Najlepiej raz w tygodniu myć łóżko swojego zwierzaka, aby uniknąć gromadzenia się kurzu, który będzie oddychać swojego zwierzaka.

Jak zrobić łóżko dla kota ze swetra

Na przykład szyjemy leżankę dla zwierzaka ze swetra. Do tego potrzebujemy:

 • Stary sweter, najlepiej bez wysokiego kołnierza.
 • Mała poduszka na sinteponie.
 • Synthepon do pakowania. Można go wziąć z poduszki lub starej kurtki.
 • Gruby kawałek materiału, rozmiar 20 do 40 patrz
 • Duża igła, grube nici i nożyczki.

Stary apartament i sintepon.

Teraz przejdź bezpośrednio do zrobienia kanapki dla kota:

 1. Jeśli sweter ma wysoki kołnierz, należy go odciąć. Możesz użyć nici wełnianych lub z kapronu, aby uzyskać maksymalną wytrzymałość szwów.

Szyć szyję swetra.

Zszyć poduszkę w sweter.

Przyszyć rękaw do rękawów.

Szyjemy rękawy do bagażnika.

Szyte rękawy z tkaniny

Wszystko jest gotowe. Możesz potraktować to trochę kocimiętką, aby przyciągnąć kota.

Łóżka dla kotów z improwizowanych materiałów

Do następnej ławki potrzebujemy:

 • dwa rodzaje gęstej tkaniny o wymiarach 105 × 90 cm,
 • wypełniacz, na przykład sintepon.

Jeśli nie masz całego materiału, możesz uszyć kilka kawałków tkaniny, aby uzyskać odpowiedni rozmiar.

Przed wykonaniem wzorów na kanapie, zmierzyć swojego zwierzaka i zdecyduj, gdzie to umieścisz. Wszystko to pozwoli ci stworzyć kanapę odpowiedniej wielkości, która będzie pasować zarówno do kota, jak i do wnętrza.

 1. Przenosimy wzór na tkaninę i wycinamy.

Wzór na kanapie. Pomiary pod naszym kotem.

Zszyj wokół obwodu.

Okazało się i wypełnione sintepon.

Kanapa jest gotowa! Zadzwoń do kota.

Zwróć uwagę, że jeśli twoje zwierzę jest puszyste, wówczas boki mogą być niższe, aby kot nie był gorący. Jeśli krótkowłosy zwierzę uwielbia spać z tobą pod kołdrą, zderzaki lepiej przy wyższych i gęstsze dolnej wypełniacza wyników.

Wszystkie kanapy wykonane samodzielnie są bardzo praktyczne. Można je czyścić z wełny, a następnie prać w pralce. Po wyschnięciu kanapy łatwo uścisnąć dłonie, a łóżko dla zwierzaka jest jak nowe!

Jeśli cenisz sobie design i styl swojego wnętrza, to dla łóżka dla kota możesz kupić materiał w kolorze z meblami. Taka kanapa będzie wyglądać stylowo i atrakcyjnie.

Stylowy, niedrogi i w stylu vintage.

Jeśli mieszkanie jest urządzone w stylu vintage, kanapa może być wykonana ze starej walizki dla kota. Wystarczy umieścić miękką poduszkę, a kot na pewno doceni nowy śpiący.

Ponieważ kot w domu jest pełnoprawnym członkiem twojej rodziny, potrzebuje też miejsca do odpoczynku. Przeszukując internet, wypolerowane czasopisma, znajdziesz wiele nowych pomysłów na kanapę swojego zwierzaka. Fantazja dla osoby jest bezgraniczna, więc możesz łatwo wymyślić coś niezwykłego i dekoracyjnego. Możesz też zmodyfikować istniejące opcje i stworzyć idealne gniazdo dla swojego zwierzęcia. Abyś nie wybierał, Twój zwierzak z pewnością to doceni i będzie ci bardzo wdzięczny.

Kot uwielbia czyste i miękkie łóżko nie mniej niż właściciele. Dlatego musisz zrobić z niej kanapę - jako ulubioną! ))

Bardzo dobre pomysły na leżaki. Musimy to zrobić sami, zrobiliśmy dla niego kompleks gier, a on na nim nie siedzi. Może czasami tylko pazury. Może polubi kanapę.

Przepraszam, że wcześniej nie widziałem takiej opcji jak w swetrze i poduszce, ciekawy i łatwy sposób. A ja usiłowałem uszyć piankową gumę i owinąć ją niepotrzebnym kocem. Nawiasem mówiąc, również okazało się dobrą ławkę, a szczyt jej przypadku, kot lubi spać, więc nie było widoczne.

Ale mój kot raz na zimnej ulicy, zaczyna „gniazdo” koce na łóżku)) Nie wiem, w jaki sposób udaje mu się zrobić wszystko tak symetrycznie, ale ława wygląda schludny, rundę, więc nawet z baldachimem) Wizualnie bardzo podobne do tych sprzedawanych w sklepach zoologicznych. Nie wiem, gdzie on wyglądał w tej formie, nie chodzi do supermarketów. Ogólnie uważam, że nadszedł czas, aby uszyć ..

Dzięki za pomysły.

Głównym miejscem do spania i odpoczynku, mamy zostały wybrane do ich dolggo Alberta więc było ciepło i draft-wolny, wielkości, nie jest zbyt miękki i podgrzewany w zimie), Ta kanapa okazało samizoo. Ale w kuchni miałem zamiar zrobić to sam, zgodnie z twoimi instrukcjami.

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

 • Szczotkujemy zęby u kota w domu: wskazówki, jak i jak je prawidłowo wyczyścić - 03/20/2017
 • Stomatologia w usuwaniu kotów w domu: zapobieganie i czyszczenie - 03/20/2017
 • Nauka poprawnego wykorzystania miarki Royal Canin dla kotów - 03/07/2017

Koty i psy rządzą

Portal o kotach - wszystkie zdjęcia ze znakiem autora (znakiem wodnym) są chronione UWAGA! Podczas kopiowania materiałów ze strony pamiętaj o dołączeniu linku do źródła! © 2016-2017

Leave a Reply

Your email address will not be published.

+ 18 = 22