Nazwa kategorii

Szlifierka taśmowa własnymi rękami

Jak zrobić prostą maszynę do polerowania i co jest potrzebne do tego?

Do malowania wymagane jest szlifowanie lub polerowanie. W sklepach narzędziowych i innych punktach sprzedaży znajduje się wiele modeli takich urządzeń. Jednak w niektórych przypadkach wskazane jest, aby stworzyć maszynę do polerowania własnymi rękami. W tym artykule rozważono różne warianty takich samodzielnie wykonanych urządzeń i opisano proces ich tworzenia.

Najprostsza maszyna do polerowania

Najłatwiej jest zrobić maszynę do polerowania własnymi rękami, zaprojektowaną do pracy z tarczami szlifierskimi. Aby utworzyć to urządzenie, potrzebujesz następujących podstawowych informacji:

Silnik elektryczny można wyjąć z różnych narzędzi elektrycznych i urządzeń. Na przykład odpowiednie są komponenty zasilające komputera lub napędu.

Można również użyć silnika elektrycznego z wentylatora, a akumulator domowy nadaje się do napędzania silnika elektrycznego.

Oprócz tych elementów potrzebna jest deska, trzeba ją przeszlifować papierem ściernym. Następnie na płycie zamocuj akumulator i silnik elektryczny za pomocą śrub i podłącz je za pomocą przewodów. Również na tym schemacie okablowania należy zainstalować wyłącznik, mocując go na płycie. Przewody należy zamocować za pomocą zszywacza, aby uniknąć mrugnięcia.

Element roboczy szlifierki rozpatrywanej konstrukcji jest reprezentowany przez okrąg. Możesz używać markowych produktów lub możesz zrobić własną tarczę szlifierską z papierem ściernym. Aby to zrobić, musisz wyciąć dwa sektory z fragmentu oryginalnego materiału i zamocować je razem z tylnymi bokami, sklejając ze sobą.

Aby zapewnić napęd tarczy ściernej z osi silnika elektrycznego, wymagane są dwie tuleje. Średnicę tych urządzeń określa się na podstawie odpowiedniego parametru osi silnika. Należy wziąć pod uwagę, że różne silniki elektryczne mają osie o różnych średnicach. Szlifierka może być używana do obróbki powierzchni drewnianych i metalowych, w tym karoserii.

Pamiętaj, że parametry funkcjonalne takiego szlifierki samoprzylepnej są określone przez poszczególne części, z których są składane. W związku z tym należy użyć silnika elektrycznego z wentylatora, ponieważ silnik z komputera ma mniej mocy, co może nie wystarczyć dla niektórych zadań. Ponadto tarcze szlifierskie wykonane z papieru ściernego nie są optymalnymi urządzeniami tego typu. Zamiast tego możesz kupić markowe kółka o małej średnicy, na przykład do wiercenia.

Możesz stworzyć własne ręce i mocniejszą stacjonarną wersję szlifierki. Dla niego możesz użyć silnika z pralki i wyposażyć ściernice o dużej średnicy. Oprócz polerowania, na takim urządzeniu można zainstalować szlifierki i ściernice.

Elementem roboczym tego typu maszyn jest ścierny pas szlifierski. Zasada działania urządzeń taśmowych polega na obrocie taśmy ściernej, połączonej w pierścień, napędzanej silnikiem poprzez przekładnię i bębny. Jeden z bębnów jest prowadzeniem, a drugi niewolnikiem. Pierwszy z nich ma napęd z silnika elektrycznego poprzez przekładnię, zwykle reprezentowany przez napęd pasowy.

Niektóre szlifierki taśmowe są wyposażone w urządzenie, które pozwala na zmianę prędkości obrotowej bębna prowadzącego, co zapewnia dostępność różnych trybów pracy. Taśma może być umieszczona na ramie pionowo, ukośnie lub poziomo, w zależności od przeznaczenia urządzenia. Aby wyregulować stopień napięcia, użyj rolki napinającej. Ponieważ szlifowanie charakteryzuje się uwalnianiem dużej ilości pyłu, pożądane jest, aby szlifierka była wyposażona w urządzenie wydechowe.

Należy mieć na uwadze, że wiele elementów konstrukcji maszyny do rozdrabniania, takie jak, na przykład, od średnicy szpuli, prędkość obrotowa, wielkość ziarna ściernego pasa, struktury stacjonarny określenie głównych parametrów uważane urządzenie funkcjonalne, dobiera się w zależności od przeznaczenia. Klasyfikacji następujących przykładów wykonania powierzchnie robocze, które są zorientowane szlifierek przetwarzania: zakrzywione, płaskimi krawędziami końców, i warstwy pośrednie lakierowania.

Możesz stworzyć własną szlifierkę taśmową na podstawie projektu przemysłowego, który zapewnia ruch taśmy na płaskiej powierzchni stołu roboczego z częścią ścierną na zewnątrz. W tym przypadku domowe urządzenie będzie różnić się od zastrzeżonego analogu w dużych rozmiarach i instalacji stacjonarnej. Do tych zadań potrzebny jest silnik elektryczny, na przykład z pralki, panelu drewnianego lub metalowego, płyty wiórowej, materiału z taśmy ściernej, kleju.

Ponieważ transmisja w formie reduktora lub przekładni pasowej znacznie komplikuje konstrukcję danego przyrządu, na modelach wykonanych samodzielnie nie próbuj go używać. W tym celu można wyposażyć urządzenie w silnik elektryczny o mocy 2-3 kW z prędkością wirnika 1500 obr / min.

W tym przypadku, w promieniu wału napędowego 10 cm, taśma porusza się z prędkością około 15 m / s. Należy wziąć pod uwagę, że dany projekt nie zapewnia regulacji prędkości obrotowej taśmy. Jednakże, możliwe jest dostosowanie stopnia naprężenia, ponieważ wał obrotowy koła pasowego na łożyskach, aby zmniejszyć tarcie, jest zamontowana na stałej osi, który może być przemieszczony względem pulpitu. Wał napędowy jest przymocowany do wału silnika.

Stół roboczy do takiej szlifierki można wykonać własnymi rękami z drewnianej belki lub blachy. Należy pamiętać, że opcje metalowe umożliwiają przetwarzanie bardziej złożonych przedmiotów. Wymiary stołu roboczego danego narzędzia określane są na podstawie wymiarów taśmy i odległości między osiami wałów, a także ich przeznaczenia. W pobliżu wałków na pulpicie powinny być wykonane skosy, aby zapewnić gładki kontakt taśmy z nim.

Bębny można również wykonać ręcznie. Płyta wiórowa może być wykorzystana jako materiał wyjściowy dla tych elementów. Z płytki do cięcia kwadraty o długości boku 20 cm, w takiej ilości, że ich całkowita grubość po nałożeniu na siebie wynosiła około 25 cm. Następnie półwyrób danych ma zostać przekształcony w krążki o średnicy 20 cm, za pomocą obróbki na tokarce. Możliwe jest oddzielne wycinanie kawałków, ale wygodniej jest szlifować wszystkie naraz, umieszczając je na osi i zaciskając. Należy zauważyć, że bębny powinny mieć krawędzie o większej średnicy w porównaniu z częścią centralną do automatycznego utrzymywania taśmy.

Taśma szlifierska może być wykonana ręcznie na bazie papieru lub tkaniny. Druga opcja jest uważana za lepszą. Tkaninę można przedstawić za pomocą warkocza lub diody. Należy również wziąć pod uwagę, że rzadkie wypełnienie pasa ziarnami ściernymi, które jest mniejsze niż 70%, pozwala na zmniejszenie stopnia wypełnienia kurzem podczas pracy.

Główną cechą taśmy ściernej jest wielkość ziarna. Ten parametr określa się na podstawie numeru ekranu, przez który mogą przeciekać. Od wielkości ziarna taśmy ścierne są podzielone na grubej (12-80), podłoże granulowane (80-160), drobnoziarnisty (160-4000).

Ziarno ścierne może być reprezentowane przez sztuczne materiały lub minerały o dużej twardości, takie jak na przykład węglik krzemu, korund. Są one mocowane na podłożu przez sklejenie lub elektrycznie. W pierwszym przypadku ziarna są równomiernie wylewane na powierzchnię podłoża, uprzednio powleczone klejem w postaci syntetycznych żywic lub kleju mastyksowego. Pole elektryczne służy do orientowania ziaren ściernych ostrymi krawędziami w górę, co zwiększa funkcjonalność taśmy.

Pas do szlifierki może być wykonany ręcznie z papieru ściernego w postaci zwojów, które są cięte na fragmenty o wymaganym rozmiarze.

W tym przypadku należy wziąć pod uwagę, że długość taśmy jest określona metodą mocowania końców odciętego fragmentu. Być może ich połączenie pod kątem, kolbą i zakładką. W pierwszym przypadku końce wycina się pod kątem 45 °, a wkładkę pod łącznikiem przykleja się. Nakładające się połączenie zakłada wstępne oczyszczenie gorącą wodą fragmentu jednego z końców w odległości 8-10 cm od ziaren ściernych. Następnie oczyszczony obszar jest pokryty klejem, a tylna strona drugiego końca taśmy jest układana na nim, a złącze jest ściskane. Optymalna grubość taśmy ściernej wynosi 200 mm. Rolka surowca o długości 1 m wystarczy na 5 taśm.

Rama musi być wycięta ręcznie z grubej blachy. Przynajmniej jedno z jego boków powinno być gładko odcięte, aby przymocować platformę za pomocą silnika elektrycznego, wkręcając ją trzema śrubami przez otwory wcześniej wywiercone w ramie.

No quteoisn to jest miejsce, aby uzyskać te informacje, dzięki wam.

Jak ręcznie wykonać szlifierkę taśmową do metalu?

Szlifierka taśmowa do metalu należy do kategorii uniwersalnych narzędzi, które mają szeroki zakres zastosowań. Nadaje się do pracy z różnymi materiałami, ale optymalny stosunek szybkości i jakości jest tworzony precyzyjnie za pomocą metalu.

Bez tego urządzenia staje się bardziej skomplikowany zmianę rozmiaru, tworzenie idealnych form, brokat oraz atrakcyjny wygląd produktów, które mają niestandardowe wykonanie jest szczególnie ważne podczas pracy części. Głównym celem jest wykonanie etapu wykończeniowego zabiegu. Urządzenia tego rodzaju są z reguły stosowane do tworzenia elementów mających cel produkcyjny.

Wystarczy spojrzeć na szlifierkę taśmową do metalu rosyjskiej produkcji, a jednocześnie zasada jego pracy staje się jasna. Środkowa część urządzenia jest zamknięta w taśmie szlifierskiej. Jest to powierzchnia robocza używana do doprowadzania półfabrykatów do pożądanego kształtu. Taśma może być inna, jej charakterystyka zależy od ilości materiału ściernego i ziarna. Ostatni parametr zależy od jakości i intensywności obróbki, a element ścierny może być reprezentowany przez diament, węglik krzemu lub tlenek glinu. W razie potrzeby część tę zastępuje się inną.

Szlifierki do metalu: charakterystyka

Wybór taśmy ma szczególne znaczenie, ponieważ produkt o złej jakości lub nieodpowiedni do użytych materiałów skomplikuje przetwarzanie i uzyskanie pożądanego rezultatu. Maksymalną gładkość obrabianego przedmiotu zapewnia usunięcie cienkiej warstwy powierzchniowej przez natryskiwanie ścierne. Wystarczy wybrać odpowiednią taśmę - i będzie można utworzyć lustrzaną powierzchnię.

Szlifierki wielofunkcyjne do użytku domowego mają jeszcze jeden podstawowy detal - jest to działający napęd. Ruch taśmy przetwarzającej jest wykonywany precyzyjnie przez silnik elektryczny wbudowany w konstrukcję. Wśród cech sprzętu warto zwrócić uwagę na zachowanie stabilności działania w każdych warunkach pracy i proces przetwarzania ze stałą prędkością taśmy.

Funkcjonalność tego narzędzia jest dość obszerna, można go zmieniać za pomocą działających wbudowanych modułów. Zapewnia to możliwość przycinania, zdejmowania i polerowania półwyrobów. Przetwarzanie może przybierać różne formy, nie tylko płaskie, ale także niestandardowe. Warto również zwrócić uwagę na możliwość szlifowania zaokrąglonych elementów zarówno od strony zewnętrznej jak i wewnętrznej oraz obróbki płaskich płaszczyzn.

Istnieją pewne zasady, których przestrzeganie jest konieczne do zapewnienia bezpiecznej i wysokiej jakości pracy, z których główne są następujące:

 • Przegrzanie może prowadzić do pogorszenia fizycznej i mechanicznej charakterystyki przedmiotu obrabianego, dlatego ciągłe monitorowanie nagrzewania materiału jest wymagane we wszystkich fazach.
 • Taśmę należy przechowywać w odpowiednich warunkach o stabilnym reżimie temperatury i średniej wilgotności.

Szlifierka taśmowa do metalu własnymi rękami jest wykonana wystarczająco szybko i ma wiele zalet, warto zwrócić uwagę na niektóre z nich:

 • Możliwość uzupełniania elementów opcjonalnych do różnych celów.
 • Proces operacyjny charakteryzuje się minimalnym poziomem wibracji i hałasu, co znacznie upraszcza zadanie mistrzów.
 • Intuicyjna kontrola, więc początkujący potrzebują minimalnego czasu na opanowanie sprzętu i zwiększenie wydajności.
 • Nie ma potrzeby konserwacji. Wszystkie części mogą być naprawione lub zastąpione własnymi siłami.
 • Drobno przetworzone produkty z metali i stopów dzięki dużej prędkości obrotowej taśmy.

Wybierając szlifierkę taśmową do metalu, warto zwrócić szczególną uwagę na charakterystykę techniczną. Szerokość taśmy szlifierskiej może być różna, parametr ten jest podany w kodzie liczbowym. Jest sprzęt, który ma tryb pracy z dwiema prędkościami. Jego główną zaletą jest możliwość przetwarzania produktów ze stali nierdzewnej i metali nieżelaznych.

Wybór materiałów i narzędzi

Pas metalowy jest niezbędnym wyposażeniem każdego warsztatu, dzięki możliwości przetwarzania różnych produktów. Ale wysokiej jakości urządzenia, które są prezentowane w sklepach, są dość wysokie, dlatego wiele osób woli je produkować samodzielnie. Podobne narzędzie można wykonać w domu za pomocą wyrzynarki, młynka i wiertarki. Ponadto nie będzie zbyt dużej pomocy od tokarza.

Istnieje wiele odmian odpowiednich do różnych rodzajów przetwarzania, mogą mieć dowolne rozmiary i kilka rolek. Większość z nich jest przeznaczona do obróbki w płaszczyznach pionowych. Mimo to bardziej przydatna i wygodna jest wielofunkcyjna szlifierka taśmowa do metalu, zdolna do pracy w dwóch płaszczyznach. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie prawie wszystkich zadań, ponieważ płaszczyzny umożliwiają pracę z obrabianym przedmiotem pod dowolnym ustawionym kątem.

Szlifierka taśmowa do metalu własnymi rękami może być wykonana przy użyciu minimalnej liczby narzędzi, będzie miała podstawę wykonaną z blachy. Montaż zaleca się wykonać za pomocą spawania elektrycznego, co uprości i przyspieszy pracę. Możliwe jest również użycie śrub, ale zmniejszają one wytrzymałość gotowej struktury i wymagają wiercenia dużej liczby otworów. Bułgar będzie niezbędny przy krojeniu talerzy.

Niektóre szczegóły lepiej powierzyć profesjonalnej frezarce, na przykład półkolistym wyżłobieniu na elementach, które zapewniają obrót platformy. Do samodzielnego cięcia potrzebne jest wiertło, wiertło, pilniki i noże.

Optymalnym materiałem do produkcji rolek jest duraluminium i tytan, w przypadku braku półfabrykatów z wymaganego materiału, można zastosować standardową stal. W takim przypadku utworzenie dużego walca, umieszczonego na kole pasowym i odbierającego trakcję z silnika, możliwe jest tylko ze stali, ponieważ kęs tego rozmiaru wykonany z tytanu lub duraluminium jest prawie niemożliwy do znalezienia.

Wałek musi być wyposażony w osadzenie łożyska i mieć pustą strukturę, która jest niezbędna do ułatwienia ciężaru. Należy zauważyć, że po zmontowaniu szlifierki taśmowej do metalu wszystkie rolki muszą być na tej samej linii, nieprzestrzeganie tej zasady spowoduje częste ścieranie się elementu ściernego.

Szerokość rolek może być różna, dobierana jest w zależności od wielkości taśmy ściernej, którą można kupić samodzielnie lub przykleić samodzielnie. Zanim zaczniesz tworzyć rolki, musisz narysować rysunek, a produkty powinny ostatecznie uzyskać kształt beczki, który jest konieczny, aby zapobiec zsuwaniu się taśmy z powierzchni podczas pracy.

Po zewnętrznej stronie rolek nie powinno być szorstkości i zadziorów. Nie zaleca się stosowania otwartych łożysk, ponieważ szybko zawodzą, ze względu na dużą ilość pyłu powstającego podczas obróbki. Optymalną opcją będą wysokiej jakości części produkowane przez uznane firmy, ponieważ rolki mają wystarczająco dużą rotację, szczególnie w przypadku mniejszych części.

Maszynka do szlifowania własnymi rękami jest uzupełniona automatycznym naciągiem taśmy, wytwarzanym za pomocą sprężyny o odpowiedniej elastyczności. Należy zauważyć, że taki sprzęt upraszcza działanie narzędzi, ponieważ nie ma potrzeby tworzenia elementu naprężającego, a proces zmiany taśmy wymaga minimalnej liczby czynności. W przypadku obróbki produktów metalowych jest to szczególnie ważne, ponieważ podczas szlifowania należy stale zmieniać część ścierną.

Do produkcji taśmy papier ścierny nie może być stosowany na papierze, ponieważ ma niewystarczającą wytrzymałość. Klejenie można wykonać w dowolny dogodny sposób, należy użyć specjalnego elastycznego kleju, który dziś jest prezentowany w szerokim zakresie, i wzmocnić szew kwadratem z wysokiej jakości cienkiej tkaniny sklejonej od wewnątrz. Zasada klejenia może być kopiowana z każdej taśmy magazynowej przeznaczonej do ręcznego szlifowania.

Szlifierka taśmowa własnymi rękami jest wykonana bez pomocy asystentów i staje się bardziej funkcjonalna, tworząc dodatkowy stół obok dużego koła pasowego silnika. Najważniejsze - nie zapominaj o specjalnym połączeniu przełącznika, czyli z nim, kierunek obrotu silnika powinien się zmienić. Warto zauważyć, że koło pasowe i taśma obracają się w kierunku stołu.

Zaleca się stosowanie silnika elektrycznego o napięciu 220 wolt i mocy w zakresie 1,5 kW. W przypadku stosowania jednostki 380-woltowej, która wymaga połączenia w gwiazdę lub trójkąt, a także wykorzystania kondensatorów, moc urządzenia zostanie zmniejszona o 30%. Pożądane jest, aby silnik miał mocowanie wspornikowe i wystarczającą prędkość, co zapewni większą wydajność maszyny.

Po zmontowaniu wszystkich elementów szlifierka taśmowa do metalu może pracować zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej. Zmiana pozycji dokonywana jest przy minimum czynności, co znacznie upraszcza pracę. Urządzenie sprawdza się nie tylko podczas szlifowania powierzchni metalowych, ale także podczas czyszczenia połączeń spawanych na obrabianych przedmiotach wykonanych z blachy. Szczególną wygodę odnotowuje się przy obróbce elementów o mniejszym rozmiarze. Nie bez przyczyny taki sprzęt sprawdził się w sferze produkcji noża.

Pomimo faktu, że stworzenie narzędzia wymaga czasu, w każdym przypadku będzie ono znacznie tańsze niż obrabiarka i będzie miało rozszerzoną funkcjonalność. Zaleca się stosowanie pił do metalu o wysokiej jakości w procesie cięcia, można również użyć przecinarki plazmowej, co znacznie przyspieszy produkcję sprzętu.

Szlifierka taśmowa do metalu zyskała popularność dzięki szerokiej gamie prac. Jednocześnie może być wyposażony w dodatkowe elementy zapewniające niezbędne funkcje. Należy zauważyć, że nawet najprostsze urządzenie jest zaprojektowane do wykonywania zadań o różnej złożoności.

Wybór tego lub innego wariantu jest dokonywany zarówno na parametrach technicznych, jak i na funkcjonalnym. Najczęściej używane urządzenia z rozszerzoną listą charakterystyk. Nowoczesna oferta urządzeń do obróbki metalu pozwala wybrać odpowiednie narzędzie z wybranymi funkcjami.

Jak zrobić szlifierkę

Kiedy praca z powierzchnią drewnianą dobiega końca, osiąga się końcowy etap szlifowania. Aby wykonać szlifowanie bez zadziorów, zadrapania, pięknie zaokrąglić ostre rogi jakiejkolwiek części, należy użyć szlifierki na drewnie. To narzędzie pomoże profesjonalnie szlifować nawet początkujących, którzy najpierw wzięli urządzenie w swoje ręce. Jeśli chcesz, możesz sam zrobić szlifierkę za pomocą tylko improwizowanych narzędzi.

Istniejące typy szlifierek + (wideo)

Przemysł wytwarza kilka typów maszyn, różniących się zarówno konstruktywnie, jak i zgodnie z ich przeznaczeniem. Oto główne z nich:

 • Ekscentryczny lub orbitalny, w tym przypadku podeszwa narzędzia obraca się jednocześnie wokół własnej osi i wzdłuż pewnej orbity. Okazuje się, że za każdym razem mija trochę w innym miejscu, więc zadrapania i zadziory są wcierane z każdym przejściem coraz bardziej.

 • Model wibracyjny. Tutaj podeszwa robocza wykonuje ruchy posuwisto-zwrotne z częstotliwością około 20 000 ruchów na minutę. To z powodu tych ruchów i jest mielenie.
 • Szlifierka kątowa, popularnie zwana "bułgarską". Przy pomocy tego narzędzia przeprowadzana jest obróbka zgrubna części, dużych kłód itp. Do obróbki użyj tarcz ściernych o wymaganej ziarnistości.
 • Szlifierka taśmowa, która jest zwykle stosowana do pracy na dużych powierzchniach. Strukturalnie jest to walec napędzany silnikiem elektrycznym, na którym nakładana jest taśma szmergielska.

Tworzenie szlifierek taśmowych własnymi rękami + (wideo)

Wcale nie jest trudno wykonać szlifierkę taśmową, należy wykonać następujące czynności:

 • znajdź odpowiednie materiały i szczegóły;
 • stworzyć wiarygodną podstawę do zabezpieczenia instrumentu;
 • zainstaluj odpowiedni blat;
 • do mocowania pionowych stojaków za pomocą napinacza i bębna;
 • zamontuj silnik i bębny;
 • popraw taśmę emery.

Aby poradzić sobie z dość dużymi częściami i elementami, trzeba wykonać dużą kopię szlifierki szeregowej. Na przykład, jeśli weźmiesz silnik elektryczny o mocy 2 kW lub większej z prędkością wirnika 1500 obr / min, to reduktora nie można zainstalować. Moc takiego silnika wystarczy, aby obrócić bęben o średnicy około 20 cm i poruszyć części około 2 metrów.

Możesz również użyć silnika elektrycznego ze starej pralki. W tym przypadku rama wykonana jest z grubej blachy żelaznej, po przygotowaniu miejsca do zainstalowania silnika i ostrożnego zamocowania go śrubami, aby wyeliminować wibracje. Konstrukcja tej maszyny to 2 bębny, z których jedna jest zamocowana, a druga może być napięta i obrócona na łożyskach wokół osi. Podstawa maszyny jest korzystnie wykonana z metalu lub kilku arkuszy grubej sklejki. Bębny produkowane są na tokarce wykonanej z płyty wiórowej. Taśmę wycina się z arkuszy papieru ściernego o szerokości około 20 cm i mocuje na ramie. Im większe wymiary stołu, tym większe części mogą być układane i przetwarzane w przyszłości. Rysunki gotowych produktów można znaleźć w Internecie.

Robimy szlifierkę z bułgarskiego

Wielu może powiedzieć, że "bułgarski" jest taki sam i jest szlifierką kątową, ale kryją się tutaj pewne subtelności. Należy pamiętać, że USM ma bardzo dużą prędkość i często dość przyzwoitą wagę. Młynek do polerowania powierzchni trzeba mieć duże doświadczenie w tej branży i używać specjalnych płyt polerowanie i koła. Młynek ma znacznie mniejszą prędkość i masę silnika. Do pracy w fabryce szlifierka nie wymaga doświadczenia i umiejętności.

Niezależnie zrobić dobre szlifierka szlifierka, która nie jest tracąc swoich parametrów maszyn fabrycznych, jest możliwe tylko poprzez udoskonalenie swojego obwodu elektrycznego, poprzez zamontowanie regulatora przy niskiej prędkości i stosowanie specjalnych dysz szlifierskich.

Aby zamienić konwencjonalne domowe wiertarki elektryczne w szlifierkę, należy wyposażyć ją w specjalną dyszę - bęben roboczy lub specjalną płytę nośną, w zależności od wykonywanego zadania.

Podpora lub płyta szlifująca jest plastikową lub gumową podstawą z klejonym papierem ściernym i chwytem do mocowania w uchwycie wiertarskim. Płyty z elastycznym trzpieniem nadają się do pracy z nieutrwalonym wiertłem, a ze sztywnym lepiej używać tylko do dobrze zamocowanego wiertła.

Bębny szlifujące do wiertła domowego są konstrukcyjnie konwencjonalnym cylindrem, trzonem i papierem ściernym naklejonym na cylinder. Podczas używania bębnów powierzchnia robocza młynka jest równoległa do osi obrotu.

Wykonujemy szlifierkę orbitalną

Obecnie można wykonać maszynę orbitalną własnymi rękami tylko ze zepsutej maszyny orbitalnej. Jest to spowodowane złożonym urządzeniem do obracania dysku roboczego, co samo w sobie jest trudnym do powtórzenia. Należy również pamiętać, że maszyna wyprodukowana przez wyspecjalizowaną firmę nie będzie kosztować wiele, a jej wykonanie będzie bardzo trudne i czasochłonne.

Wykonujemy szlifierkę z twardego dysku komputera + (wideo)

Każdy, kto podał swój dysk twardy, może zostać przekształcony w miniaturową szlifierkę. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 • całkowicie zdemontuj dysk twardy i wyjmij z niego wszystko, co znajduje się po lewej stronie dysków magnetycznych;
 • Wytnij roboczy okrąg papieru ściernego, zrób otwór na wrzeciono w środku koła;
 • wkleić kilka pasków dwustronnej szkockiej na obracającym się dysku twardego dysku i przymocować na nim papier ścierny;
 • Zrób ekran ochronny, który chroni oczy przed możliwym lotem dysku szmerglowego;
 • podłącz gotową strukturę do zasilacza z komputera i użyj.

Oczywiście taka konstrukcja nie ma dużej mocy, ale możliwe jest wyostrzenie małego noża lub nożyczek.

Dodaj komentarz

39 − 38 =