Nazwa kategorii

Piękne zasłony w przedpokoju

Projektowanie zasłon do hali

Zasłony uszlachetniają, sprawiają, że pokój jest bardziej przytulny, piękniejszy. Prawidłowo dobrana konstrukcja tego wnętrza pomaga wizualnie zwiększyć przestrzeń, rozjaśnić lub przyciemnić pomieszczenie, stworzyć harmonię, bezpieczeństwo i nadać określony nastrój.

Zasłony muszą w pełni pasować do smaku gospodarzy, podkreślać ich charakter, nastrój. Wybierając wzór i parametry, zwracaj uwagę na takie elementy:

 • rozmiar okna - wskaźnik pomaga określić szerokość płótna;
 • Wysokość pomieszczenia jest niezbędna do określenia długości kurtyny w korytarzu;
 • Wielkość pokoju, kolorystyka pokoju;
 • umieszczenie okien w stosunku do boków świata - dla strony południowej konieczne będą gęste zasłony, które nie przepuszczają światła, na północy będą używane lekkie tkaniny;
 • Stylistyka pomieszczenia (dominujące odcienie, faktura mebli tapicerowanych, kolor ścian) wpływa bezpośrednio na projekt zasłon do hali.

Jeśli twój salon jest mały, wybierz najprostsze kurtyny świetlne. Złożone projekty będą ważyć wygląd hali, będą naciskać na ich objętość, wizualnie zmniejszając przestrzeń. W przypadku niskich sufitów doskonałą opcją jest montaż sufitowych gzymsów. W przypadku przedpokoju z balkonem należy wybrać średnią zasłonę, rolkę lub roletę rzymską. Powinny one poruszać się swobodnie i nie stwarzać przeszkód podczas otwierania drzwi.

Ogromna liczba odmian zasłon pozwala wybrać idealną opcję dla wszystkich stylów wnętrza. Wiele osób przyzwyczaiło się do klasycznych zasłon - tkanin przyczepionych do haków gzymsu umieszczonych nad oknem. Nowoczesne warianty są bardzo różnorodne i funkcjonalne, więc nie zawsze trzeba wybierać standard. Projekt modnych zasłon do hali zachwyca swoimi wzorami, oryginalnością i dbałością o szczegóły.

Skrócone zasłony w salonie można zawiesić, jeśli pod oknem nie ma baterii grzewczej lub jest ona ukryta za panelem dekoracyjnym. Nawet takie zasłony są dobre, gdy obok okna stoi kanapa lub biurko. Odmiany krótkich zasłon: francuska, rzymska, austriacka, rolka. Zasłony "kawiarnie" są zawieszone na środku okna, górna część otworu pozostaje otwarta. Ta ostatnia opcja pasuje do stylów Prowansji, Kraju, Eklektyzmu. Próbki bambusa są doskonałym rozwiązaniem dla eko-stylu i osób cierpiących na alergie.

Poziomy element zasłon, który jest zamocowany na głównej tkaninie, jest wyłącznie dekoracyjnym detalem. Długość lambrekinu wynosi 1/5 lub 1/7 długości kurtyny. Szczególnie często spotykane w takich stylach wnętrza: renesansowy, nowoczesny, barokowy, imperialny. Detale wnoszą do wystroju pomieszczenia nutę łaski, bogactwa, luksusowe życie. W nowoczesnym wystroju, takim jak minimalizm, ma również swoje miejsce.

Lambrekin maskuje fragment ściany między oknem a gzymsem, często pod sobą i gzymsem. Ten element można zszyć z miękkiej tkaniny i przyjmować różnorodne formy: proste, łukowate, faliste. Lambruck jest również wykonany ze sztywnej tkaniny. W tym przypadku zachowuje kształt prostokątny i przypomina bardziej dekoracyjny panel.

Zasłony w przedpokoju z draperią - to płótno ułożone w fałdy. Ta konstrukcja jest odpowiednia, jeśli główne kurtyny są wykonane z lekkiego materiału o niezbyt jasnych kolorach. Wspólne tkaniny - organza, jedwab, tafta, prążkowana, aksamitna, welurowa itp. Główne rodzaje draperii:

 • Lambrequins - zostały już wspomniane powyżej.
 • Svagi, zhaboty - fałdy materiału, zamocowane po obu stronach okapu. Organicznie wyglądają w klasycznym stylu wnętrza, neoklasycyzmu, art deco, nowoczesności, imperium.
 • Kaskady - tekstylia, elegancko wiszące miękkie fale.

Jeśli chcesz powiesić zasłony na korytarz bez zasłon, wybierz oryginalne modele na oczkach. W górnej części płótna są szyte pierścienie (jako opcja - trójkąty, kwadraty) o określonym rozmiarze, są nawleczone na gzyms. Okazuje się atrakcyjny podłużny akordeon. Projekt takich zasłon do hali może być najbardziej różnorodny, co daje możliwość wykorzystania ich we wszystkich stylach wnętrza małych, dużych pomieszczeń. Ważną rolę w ogólnym obrazie odgrywa wygląd gzymsu i samych oczek.

Erker - część pomieszczenia, która wystaje do przodu z płaszczyzny fasady. Często ta strona jest całkowicie oszklona lub ma kilka okien. Ważne jest, aby właściciele zdecydowali, czy powiesią oddzielną szmatkę dla każdego otworu okiennego, czy też preferują jedną ciągłą zasłonę. Możliwości projektowania są liczne - od ciężkich zasłon po zasłony-nici. Przejścia kątowe są dobrze rozjaśnione:

 • Rzymskie zasłony na halę - świetnie prezentują się w klasycznym, nowoczesnym, etnicznym stylu;
 • Francuski - dobry zarówno na małe okno wykuszowe, jak i na przestronny jasny pokój;
 • Austriackie - ciężkie tkaniny, które wszelkiego rodzaju demonstrują bogactwo i luksus;
 • Japońskie zasłony - optymalny projekt do praktycznych i funkcjonalnych sal.

Projektowanie zasłon do hali bezpośrednio nawiązuje do wystroju wnętrza. Wybierając płótno, polegaj na ogólnych zaleceniach dotyczących stylu, weź pod uwagę trendy w modzie. Główna rada - tkaniny powinny cię lubić, prowadzić do harmonii, nie wywoływać uczucia dyskomfortu. Zasłony w pokoju niekoniecznie odpowiadają kanonom tylko jednego stylu. Nawet jeśli dodasz coś własnego, nie stracą tego.

Sugeruje użycie ciężkiego ciężkiego materiału - zasłony. Takie zasłony chronią przed jaskrawym światłem, hałasem ulicznym, tworzą domową przytulność. Klasyki nadają się nie tylko do przedpokoju, ale także do sypialni (zasłony nocne). Zwykłym przedmiotem wystroju są lambrekiny. W zimnych, północnych pomieszczeniach zawieszone jest płótno ciepłych kolorów, a od strony południowej fajne zasłony chłodnych odcieni są piękniejsze i funkcjonalne. Dodawanie zasłon to kilofy, cysty.

Są to szerokie pionowe paski materiału (panele bez fałd), które są przymocowane do ściany lub sufitu za pomocą specjalnego mechanizmu. Stosowane są w surowych wnętrzach odpowiadających stylowi minimalizmu. Japońskie zasłony są wykonane z naturalnych przezroczystych tkanin z wzorem lub bez wzoru, jeśli okna są po stronie słonecznej, używane są materiały nieprzepuszczające światła, bambusowa słoma.

Kurtyny z poziomymi sztywnymi listwami. Taka konstrukcja praktycznie nie wychodzi poza okno i nie spada poniżej parapetu. Za pomocą specjalnego mechanizmu rzymskie zasłony wznoszą się w górę, tworząc poprzeczny akordeon. Płótno jest optymalne dla hal, które potrzebują ochrony przed jaskrawym słońcem. Zasłony nie obciążają wnętrza. Nadaje się do stylu minimalizmu, country, japońskiego, etno.

Elite zasłony dla bogatych ludzi, którzy chcą otoczyć się luksusem. Jeśli spojrzysz na galerię zdjęć, zauważysz, że takie płótno było niezmiennym elementem projektu okien w pałacach królewskich. Pionowe przewody są nawleczone na tkaninę w tej samej odległości. Są one zaciśnięte i przyjmują półokrągłe fałdy objętościowe - draperie. Najlepsze materiały na zasłony francuskie w przedpokoju to jedwab, kambrot, organza, tiul.

Lekki, świeży, wielorzędowy. W wielu przypadkach w przypadku włoskich zasłon używa się tkaniny syntetycznej, która nadaje wzornictwu oryginalności. W trakcie są obrazy o różnych fakturach, długości, stylu. Warstwy nakładają się na siebie, wynikiem jest jasny, niezwykły obraz. Model nie rozsuwa się całkowicie, ale jest złożony po przekątnej. Górna część okna pozostaje zamknięta, a na dole pole widzenia zewnętrznego świata stopniowo się rozszerza.

Inne style i opcje projektowania

Projekt zasłon do salonu jest wielopłaszczyznowy. Czasami można zobaczyć najbardziej niewiarygodne kombinacje, ale także wyglądają organicznie, jeśli pasują do stylu wnętrza. Kilka innych opcji projektowania:

 • Austriak - piękne zasłony do sali, przypominające francuski styl. Jedyna różnica polega na tym, że tkanina nie jest ciągnięta wzdłuż całej długości, ale tylko wzdłuż dolnej krawędzi.
 • Rolki są najprostszą opcją. Reprezentują prostokątne płótno pokrywające obszar szyby. Za pomocą mechanizmu łańcuchowego materiał jest nawijany na poziomy wałek.
 • Nowoczesny styl (minimalizm, high-tech) - wymaga jasnych konturów, gładkości, praktyczności i zwięzłości w projekcie.

Jaki rodzaj tkaniny i koloru preferujesz?

Strona północna uwielbia jasne, nasycone kolory: pomarańczową, szmaragdową, beżową, złotą. Jasne sale południowe zdobią zasłony w kolorach niebieskim, niebieskim, szarym, białe materiały. Kolor można wybrać dla tapety, tapicerki mebli, podłogi, w tonie największego wnętrza obiektu. Jeśli pokój jest jasny, kup monotonne płótno. a bardziej zarezerwowana sala jest ozdobiona kolorową zasłoną o niezwykłym wyglądzie, aby ją zaakcentować.

Wybierając materiał, orientuj się na boki świata i styl wnętrza. W przestronnym, bardzo jasnym pokoju dobrze wyglądają ciężkie materiały, takie jak aksamit i satyna. W małych i ciemnych - lekkie zasłony wykonane z bawełny, lnu. Naturalne tkaniny nie zawsze są dobre, ponieważ mogą się rozciągać i tracić swój pierwotny wygląd. Wybierz zasłony, w których procent włókien naturalnych i syntetycznych jest taki sam.

Gdzie kupić i ile kosztują zasłony do salonu?

Ogromny wybór ofert zakupów online. W nich nie poczujesz materiału rękami, a nie zobaczysz prawdziwego koloru zasłon, ale przeczytaj wszystkie cechy i prawdopodobnie ocal. W swojej wiosce szukaj zasłon w sklepach tekstylnych, specjalistycznych punktach sprzedaży, hipermarketach budowlanych. Koszt płótna jest inny - od 600 do 32 000 rubli (za zestaw).

Zasłony do hali: nowości wzornicze

Aby udekorować okna w hali - pokój, w którym zbierają się z całą rodziną i przyjmują gości, trzeba brać poważnie. Zasłony nadają ton całemu wnętrzu, odświeżają go, nadają mu osobowość.

W tym artykule zebraliśmy dla Ciebie porady projektantów w zakresie projektowania zasłon na halę, a także zdjęcia z nowym projektem z 2017 roku.

Moda na zasłony jest prawie tak samo zmienna jak na ubrania. Każdego roku pojawiają się ciekawe nowości i niebanalne rozwiązania projektowe: nietypowe kombinacje kolorystyczne, nowe rodzaje tkanin, ciekawe akcesoria. Aby nie utopić się w tym strumieniu informacji, spróbujmy dowiedzieć się, jakie zasłony do hali są najmodniejsze w tym roku.

Jeśli chcesz, aby okna wyglądały na rzeczywiste, zasłony do nich będą musiały zostać wybrane zgodnie z najnowszymi trendami mody.

1 W trendzie wszystko jest naturalne. Dotyczy to nie tylko surowców, z których wykonane są tkaniny na zasłony, ale także ich kolorów. Głównymi materiałami sezonu są jedwab, len, bawełna, organza, bambus juty, malowane w naturalnych naturalnych kolorach. Szczególnie popularne zasłony z lnu i tkaniny bambusowej, z dodatkiem nici syntetycznych, dających im trwałość. Ale nowoczesna moda wyznacza kierunek, a jeśli lubisz inne naturalne tkaniny kurtynowe: aksamit, tafta, mora, żakard, brokat, szyfon, możesz również zastosować je w swoim salonie. Najważniejsze, że pasują do wnętrza.

2 Ważną cechą konstrukcji kurtyny bieżącego roku jest lakonizm i prostota. Jak już wspomniano, na szczycie popularności, naturalne odcienie. Najbardziej preferowane kolory: orzech, brązowy, niebieski, zielony, szary. Niebiesko-zielone zasłony dla projektantów hali oferują swoim klientom częściej niż inni. Te kolory nadają się do większości wnętrz i odświeżają pomieszczenie. Nie zgubił się pilny i biały kolor. Daje atmosferę powietrza i dobrze wygląda w małych pomieszczeniach, wizualnie podnosząc sufity i rozsuwając ściany. Idealny - białe zasłony i tiul na białym gzymsie.

3 Eklektyzm - mieszanka stylów również jest obecna w tym nurcie. A jeśli nie lubisz powściągliwego monotonu, możesz go rozcieńczyć jasnymi dużymi odbitkami. Mogą to być szerokie paski, kwiaty, liście, geometryczne kształty, imitacje skór zwierzęcych i skóry węża, futurystyczne motywy. Jak zawsze, zasłony z nadrukiem, powtarzające kolor głównych zasłon. Na przykład, zielone zasłony i nadruki z zielonych kółek na śnieżnobiałych zasłonach.

4 Kolejny popularny trend sezonu - połączenie podnoszonych zasłon i klasycznego prostego. Dzisiaj mile widziane jest połączenie niemal każdego rodzaju zasłony. Na przykład zasłony i zasłony rzymskie, żaluzje i zasłony, austriackie zasłony i tiul.

5 Moda wciąż nie wychodzi z blindów w stylu "colorblock". Ten projekt zasłon otwiera szerokie możliwości w kombinacji kolorów i doskonale nadaje się do nowoczesnego wnętrza hali.

6 Modne i stylowe w tym roku zasłony wyglądają z wykończeniem na krawędzi innego materiału. Pionowe paski wizualnie nieznacznie zwiększają wysokość sufitu i sprawiają, że zasłony są bardziej interesujące. To połączenie daje także ogromne pole do kreatywności.

7 Generowanie innowacyjnych technologii - rolety fotograficzne z efektem 2D i 3D, bez przesady, najnowsza nowość roku 2017. Zdjęcia fotograficzne są stosowane na długich zasłonach o prostych prostokątnych kształtach, rolkach i japońskich zasłonach oraz pionowych żaluzjach tkaninowych. Fotowłókna to bardzo mocne narzędzie dekoracyjne. Przyciągają uwagę i nadają ton całemu wnętrzu. Popularne tkaniny do nich to gęsty jedwab, satyna, gabardyna, zaciemnienie. Na tkaninie nadruku fotograficznego nakłada się trwałe farby za pomocą wysokiej jakości sprzętu.

8 W ten sposób również podłużne zasłony, które elegancko składają się na podłogę. Aby uzyskać ten efekt, zasłony powinny być o 5-15 cm dłuższe niż zwykła wysokość.

9 Akcesoria kurtynowe, zwłaszcza kostki, szczotki i grzywki w tym roku doświadczają drugiego porodu. Dziś zdobią je nie tylko zasłony, lambrekiny i zasłony, ale także zasłony rzymskie i austriackie.

Fringe - ozdobny warkocz z niciami przyszytymi do niego, pompony, frędzle, koraliki, trąbki. Wcześniej był używany głównie w klasycznych i orientalnych wnętrzach, ale ten sezon jest używany w najbardziej znanych stylach. Na przykład frędzle z metalizowanymi łatami wygląda świetnie w stylu high-tech, obszyty koronkowym warkoczem - w stylu wiejskim, muszle i sztuczne perły - w morskim wnętrzu.

Pędzle, a także obrzeża w tym sezonie mogą dekorować niemal wszystkie rodzaje zasłon. Mała szczotka może uszyć nawet na dnie modelach skrócone paneli japońskich tkanin, choć powszechnie uważa się, że „japoński” nie toleruje nonsens.

Pick-upy są najczęściej używanymi akcesoriami do zasłon. Przy ich pomocy wygodnie jest trzymać zasłony otwarte i pięknie udrapowane. Istnieje wiele pick-upów: klipsy magnetyczne, sznury ze szczotkami, zasłony. Niemożliwe jest wyliczenie wszystkiego. Ponadto można je łatwo wykonać niezależnie od improwizowanych materiałów: koralików, warkoczy, sznurówek, wstążek, pasów, lin, a także szyć z tego samego materiału co zasłony.

W tym roku do dekoracji hali projektanci radzą nam przyjąć sześć głównych rodzajów zasłon okiennych. Wszystkie są uniwersalne i mają charakterystyczne zalety, które sprawiają, że każdy model jest priorytetem dla określonego wnętrza. Rozważmy je uważniej.

Zasłony i tiul nigdy nie wychodziły z mody. Wyjątek - krótki okres historii, kiedy załamały się wszystkie zwykłe wyobrażenia o porządku światowym i wiele przydatnych pięknych rzeczy zaczęto uważać za filistynów.

Dzisiaj, tradycyjne połączenie gęstych, długich zasłon o nasyconych kolorach i śnieżnobiałym odcieniu lub w tonie tiulu często tworzą sale, wykonane w stylu klasycznym.

Ale ponieważ w modzie jest zmienność, odpowiednie zasłony i tiul mogą być wybrane do innych wnętrz. Zestaw zasłon w kolorze roztopionego mleka będzie pasował do skandynawskiego lub śródziemnomorskiego wnętrza, białe zasłony i czarny tiul do wnętrza high-tech, kratkę zasłony i tiulu ozdobione koronką do wnętrza kraju.

Główne sposoby projektowania takich zasłon otworów okiennych, oferowane dziś przez projektantów, są następujące. Tiul wykonuje funkcję tła dla zasłon. Jego zadaniem jest podkreślenie ich piękna. W tym przypadku zasłony są szyte z nasyconej kolorystycznie tkaniny, a do tiulu wybierają wyblakłe pastelowe odcienie, możliwe jest to za pomocą tkanego wzoru tego samego koloru lub dyskretnego haftu.

Tiul jest głównym elementem dekoracyjnym tandemu. W tym przypadku kolory zasłon dobierane są dokładnie odwrotnie: zasłony stają się niewidoczne, a przezroczyste zasłony są szyte z pięknej, jasnej tkaniny i uzupełnione kolorową koronką lub dużym wzorem.

Jeśli konieczność utworzenia kompletnego zaciemnienia nie jest widoczna w oknie, możesz wysunąć tylko zasłonę z tiulu. Jest bogato zdobiony svagami, fałdami, draperiami. Na gzymsie powstają lambrekiny z tej samej tkaniny lub materiału tego samego koloru, ale o innym odcieniu.

Tiul zawieszony jest na zasłonach. Jeśli kolor zasłony jest ciemny i nasycony, a tiul jest bezbarwny, stłumi soczystość i sprawi, że wnętrze będzie tajemnicą. Jeśli wybierzesz lekkie zasłony i ciemny tiul, zasłony będą wyglądać na większe i sprawią wrażenie głębi przestrzeni za oknem.

Doskonałym projektem zasłon do hali będzie "colorblock". Aby uszyć takie zasłony, wystarczy połączyć materiał z dwóch kolorów i uzyskać bardzo stylowe zasłony. Ponieważ wybór kolorów może być absolutnie dowolny, łatwo wybierzesz odpowiednie kolory, które będą w harmonii z wnętrzem hali.

Ciekawą opcją może być także dekoracja w postaci kontrastujących pasków, które po prostu szyte są na zasłonach. Za pomocą tej metody można ożywić zasłony jednokolorowe.

Szczególną uwagę należy zwrócić na dzisiejszy superfashionable drukowanie zdjęć. Przezroczysty tiul z gładkiego szyfonu, organzy lub welonu, jakby specjalnie stworzony do zastosowania do niego jakichkolwiek obrazów.

W sprzedaży znajduje się szeroka gama zjeżdżalni, ale zawsze możesz zamówić w specjalnym studiu wyjątkowe zasłony, na swoim zdjęciu.

Tiul z nadrukiem fotograficznym nie potrzebuje firanek i dodatków. Służy jako jasny akcent wnętrza, przyciąga uwagę i nadaje ton całej sytuacji.

Jeśli mówimy o przymocowaniu zasłon do gzymsu, to najbardziej popularne dziś - oczka. Są to pierścienie wykonane z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna otoczone otworami w górnej części zasłon.

Nić oczkowa na okrągłym lub strunowym gzymsie i dzięki nim zasłony są składane w gładkie, pionowo składane fałdy.

Oczka na zasłonach i zasłonach wyglądają bardzo schludnie i stylowo. W sprzedaży znajduje się szeroka gama gotowych produktów z tym przystawką, ale można je zainstalować niezależnie.

Ponieważ instalacja metalowych pierścieni wymaga specjalnego uderzenia, w domu można na zasłonach zakładać tylko plastikowe oczka. Jakość nie ustępuje metalowym zapięciom i, w przeciwieństwie do nich, nie hałasuje podczas przesuwania się po gzymsie i nie utlenia się podczas prania. Ponadto pierścienie plastikowe są dostępne w różnych kolorach. Dlatego ich właściwości dekoracyjne są wyższe.

Początkowo lambrekin był miękką, bujną, poziomą draperią wiszącą wzdłuż gzymsu. Został ozdobiony frędzlami lub falbankami i wykonany z tej samej tkaniny co główne zasłony. I używane głównie w połączeniu z długimi zasłonami.

Dziś pomysł, jak powinno się rozszerzać lambrekin i pojawiła się duża liczba odmian tego elementu dekoracyjnego.

Z lambrekinów teraz jest dozwolone nawet połączyć rzymskie rolety i zasłony austriackie, pomimo faktu, że po zmontowaniu one przypominać lambrekiny. Ale wciąż klasyki nie zostały jeszcze anulowane, a kombinacja zasłon - firanek - lambrekinów nadal uważana jest za najbardziej wygrywającą.

Modele lambrekinów do hali to prawie więcej niż odmiany zasłon, ale wciąż wśród nich jest kilka podstawowych typów:

1 Miękki - uszyty z dobrze owiniętego materiału. Ten typ pelmet się z zestawu różnych elementów, takich jak perekidy, JABO, Smad, krawaty, odlewanie kokilowe, dzwonki obficie serwety.

 • 2 Twarde - wykonane z gęstego materiału, posadzone na podkładce z klejącej tkaniny: korka, polaru i tym podobnych. Dekoracyjność takiego lambrekina osiąga się nie dzięki obfitym draperiom, lecz formą. Może być prosty, trójkątny, figurowy lub zszyty z kilku, nałożonych na siebie z zachodzącymi na siebie detalami.

 • 3 Połączone - łączenie poszczególnych elementów twardych i miękkich lambrekinów, które można powtarzać lub zmieniać w różnych sekwencjach.

 • 4 Ażur - wykonany z klejonego na twardej podstawie tkaniny kurtynowej za pomocą lasera. Za pomocą lasera na tkaninie wycina się przeróżne wzory kwiatowe, kwiatowe lub geometryczne.

 • Pięknie zdobiony lambrekin ozdobiony frędzlami.

  Rolety rzymskie - jedna z popularnych w tym sezonie wersji zasłon. W stanie zmontowanym są montowane w płaskie poziome fałdy typu akordeonowego.

  Ponieważ kształt takich zasłon jest dość surowy, starają się niczego nie ozdabiać, a dekoracyjny kolor nadaje im.

  Rolety rzymskie są uniwersalne, odpowiednie do większości wnętrz.

  Łatwo je łączyć z zasłonami lub zasłonami.

  Dzięki temu, że podobnie jak wszystkie kurtyny podnoszące, nie "jedzą" miejsca i nie zajmują dużo miejsca, mogą być używane w pomieszczeniach o dowolnej wielkości.

  Barwne i jasne kolory nie nadają się do rzymskich zasłon, ale modne, naturalne, głębokie, matowe kolory są dla nich idealne

  Jednym z najnowszych trendów w modzie kurtynowej jest zastosowanie całkowicie różnych, ale zasłon zszytych z tej samej tkaniny na jednym oknie. Pomysł ten można zrealizować, zawieszając razem rzymskie zasłony i klasyczne zasłony, na przykład z gęstej lnu lub koloru trawy.

  Na zdjęciu rzymskie zasłony z juty, które świetnie prezentują się w nowoczesnym wnętrzu sali. Doskonale komponują się również z klasycznymi zasłonami.

  W tym roku wszystko, co naturalne i naturalne, jest modne, projektanci powinni przyjrzeć się rzymskim zasłonom wykonanym z juty i bambusa. W tym spektaklu idealnie zharmonizują się z bardzo modnymi "naturalnymi" stylami wnętrz: etnicznymi, kolonialnymi, japońskimi i afrykańskimi.

  Austriackie zasłony to kolejny rodzaj podnoszonych zasłon okiennych. Łączą w sobie elegancję francuską i surowość rzymskich zasłon. Od pierwszego wyróżniają się mniej okazałymi fałdami i obecnością mechanizmu podnoszącego, a od drugiej są gładkie linie.

  Wygląda na to, że te zasłony są urocze i wykwintne, a zajmują bardzo mało miejsca i dobrze pasują do małych pomieszczeń. Najlepiej nadają się do lekkich i lekkich wnętrz, takich jak Shebi-chic, Prowansja, Morze Śródziemne.

  poziome fałdy są ułożone na modelu austriackim nie jest na całej wysokości, ale tylko w dolnej części płótna. Są one używane w bombowca, w stanie rozluźnienia i czasami uzupełniają lambrekinów i udekorować wystrój kurtyną: poboczną, satynowe wstążki, kokardy, kwiaty sztuczne.

  Klasyczne austriackie zasłony są wykonane z tkaniny o delikatnych kolorach, monochromatycznych lub z małym kwiatowym wzorem. Duży wzór jest niepożądany, ponieważ będzie zniekształcony w fałdach, a zasłony będą wyglądać nieporządnie. Ale w tym sezonie mały napis nie jest mile widziany, więc dla "austriek" istnieje tylko opcja jednokolorowa.

  Na Wschodzie muślinowe zasłony (lin), a nie z tkaniny i przędzy mieszanej z odrębnych lub całkowicie syntetycznych obrócił zostały wykorzystane przez setki lat, ale mieliśmy w ostatnim czasie. W oknach takie zasłony wyglądają jak nić wodospadu, dokładnie spadając na podłogę.

  Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że takie zasłony są słabo chronione przed słońcem. W rzeczywistości ich właściwości osłaniające światło są wyższe niż w przypadku przezroczystych materiałów litych i są w stanie stworzyć wygodny odcień w jasny słoneczny dzień.

  Na zdjęciu przykład, jak z powodzeniem łączyć zasłony muślinowe i rzymskie.

  Ponadto muślin nie przeszkadza w przejściu prądów powietrza, a przy gorącej pogodzie trudno mu znaleźć równoważną alternatywę.

  Zdjęcie pokazuje przykład kombinacji muślinowych i klasycznych zasłon we wnętrzu sali.

  Główne rodzaje muślinu, polecane przez projektantów do hali, są podzielone na proste tkaniny i wykonane z wykorzystaniem solidnych elementów dekoracyjnych.

  Pierwszy typ to cienka nici tkane, której końce są swobodne, a podstawy są splecione. W zależności od rodzaju materiału taki frędzel może być:

  • Proste - wykonane ze zwykłych nitek w różnych kolorach. Może być monofoniczny, dwukolorowy lub w formie tęczy.
  • Z dodatkiem nici metalowych lub lureksu. Ta gaza wygląda luksusowo i ma charakterystyczny połysk.
  • Kluski - zasłony nici z plecionki.
  • Szenil to gaza wykonana z przędzy Chenil.

  Drugi rodzaj zasłon muślinowych, wykonanych z cekinów na złoto i srebro, szklanych koralików, kolorowych i monofonicznych koralików lub innych elementów dekoracyjnych.

  Kisei robi otwory okienne nie tylko jako podstawowe zasłony, ale także w połączeniu z innymi rodzajami zasłon. W tym ostatnim przypadku spełnia funkcję tiulu. Ponadto kurtyny nici są bardzo wygodne do zagospodarowania przestrzennego.

  Wyglądają świetnie w klasycznych wnętrzach europejskich i orientalnych, ale niektóre ich odmiany można harmonijnie połączyć z bardziej awangardowymi wzorami.

  Czarno-białe lub metalowe nitki dostosowane do stylu high-tech, malowane w kolorach tęczy w stylu pop-artu, przędze naturalne odcienie drewna w kraju lub eko-stylu, ozdobione przejrzystych szklanych paciorków lub małych muszli dla stylu w duchu Morza Śródziemnego.

  Jeśli Twój pokój lub salon urządzony w takich stylach jak minimalizm, nowoczesny, high-tech, strych, eklektyzm, oczywiście, japoński, lub neutralne, ale ma tendencję do minimalizm wnętrza dekorowanie okien bezpiecznie wybrać japońskie panele przednie.

  Mówiąc o japońskich zasłonach, bardzo często chcesz wypowiedzieć samą definicję. Najbardziej funkcjonalny, praktyczny, ekonomiczny, elegancki i stylowy. Wielu może dodać: "A najprostszy!" - i faktycznie będzie miał rację. Ale ta prostota jest tylko pozorem.

  W rzeczywistości tworzenie prawdziwych japońskich paneli nie jest takie proste. Aby dobrze wyglądały, ich powierzchnia powinna być idealnie równa, rozciągnięta, jak bęben.

  Oraz w celu zapewnienia, że ​​działają one poprawnie - sunie wzdłuż okien, zmienił miejsce i przebudowany w innej kolejności konieczne jest wielu gzyms oraz specjalny załącznik.

  Ale jeśli wszystko zadziała tak, jak powinno, rezultat przewyższy twoje oczekiwania. Dzięki panelom japońskim nawet najzwyklejsze wnętrze zostanie przekształcone i będzie wyglądać modnie i stylowo.

  Na zdjęciu przykład pokazuje, jak z powodzeniem łączyć japońskie panele z dwóch rodzajów tkanin.

  Wybierz materiał na japońskie zasłony, które dziś możesz uzyskać: gęsty i przezroczysty, monochromatyczny i kolorowy, a nawet z drukowaniem zdjęć. Ale ponieważ mówimy o trendach mody w tym roku, wybierz teksturę i kolorystykę tkanin lepiej na podstawie powyższych zaleceń.

  Nowoczesne zasłony niosą ze sobą poważne obciążenie funkcjonalne, ale jednocześnie są we wnętrzu tego samego pełnego elementu dekoracyjnego, co ciekawy obraz lub stylowy wazon.

  Dlatego wybierając odpowiedni model, należy wziąć pod uwagę nie tylko jego praktyczną wartość, ale także trendy w modzie w tym sezonie. Każdego roku każdy miłośnik piękna i komfortu będzie mógł znaleźć własne zasłony, ponieważ pomysły profesjonalistów różnią się różnorodnością faktur, stylów i kolorów. Aby jeszcze bardziej uprościć, przyjrzyj się bliżej zdjęciom gotowych projektów.

  Zasłony do hali (50 zdjęć) - najlepsze nowe przedmioty w 2017 roku

  Głównym pokojem w każdym domu jest hol lub pokój dzienny. Projekt wnętrza tego pomieszczenia należy przemyśleć najdrobniejszymi detalami. W tej publikacji najlepsze rozwiązania dla hali w 2017 roku.

  Zasłony na halę - to ważny element wnętrza, którego wybór musi uwzględniać wiele czynników. Obejmują one:

  • rozmiar i liczba okien;
  • stylistyka sali;
  • faktura mebli;
  • rozwiązanie kolorystyczne.

  Photo - 1 Modne zasłony z satyny

  Photo - 2 Transparentne dwukolorowe zasłony do dekoracji okien

  Zdjęcie - 3 zasłony z satyny z lambrekinem w salonie

  W sprzedaży jest ogromna ilość modnych i eleganckich kolorów, stylów materiału na halę. I wiele zależy od stylu pokoju. Istnieje kilka trendów w modzie w nowoczesnym designie:

  • klasyka - uroczyste otoczenie tworzone jest przy użyciu kilofów i lambrekinów;
  • Nowoczesny - kocha asymetrię i płynnie zakrzywione linie. Materiał wybiera światło, odcienie są pastelowe, możliwy jest wzór z ornamentem. Produkty są zwykle łączone z tapicerką meblową;
  • Prowansja - stosowane są zasłony z naturalnych materiałów: bawełny, bawełny, lnu. Dźwięki - niebieski, oliwkowy, beżowy, różowy, biały z minimalnym nasyceniem.
  • minimalizm - elementy dekoracyjne nie są używane, preferowane są proste materiały i formy;
  • hi-tech - projekt tiulu nie zapewnia niewiarygodnej funkcjonalności elementów dekoracyjnych.

  Zdjęcie - 4 zasłony w hali dwóch kolorów

  Zdjęcie - 5 Zasłony do salonu w tonie tapety

  Zdjęcie - 6 strefowe dwukolorowe zasłony do hali

  Zdjęcie - 7 Stylowe zasłony do przedpokoju

  Rada! W małym pomieszczeniu nie zaleca się powiesić masywnych ciężkich zasłon z lambrequins, pożądane jest, aby trzymać się minimalizmu.

  Fotografia - 8 klasycznych satynowych zasłon w salonie

  Jeśli nie wiesz, jakie zasłony wybrać do hali, spójrz na następujące rodzaje nowoczesnych zasłon:

  • Japoński - pionowe proste arkusze gęstej tkaniny. Liczba segmentów waha się od 2 do 7. Są one stosowane w dużych oknach, są długie i krótkie;
  • Roman - prosty z gładkim wzniesieniem, w którym tworzą się fałdy;
  • zasłony plisowane - papierowe lub tekstylne, podobne do żaluzji. Dobrze połączone z konwencjonalnymi zasłonami do hali;
  • klasyczne - proste zasłony z tkaniny, zdobione lambrekinem;
  • Francuski - używa się lekkiego materiału z szyfonu lub welonu, zebranego w fałdy na całej długości;
  • roll - prosto, z kasetą lub otwartym mechanizmem. Nadaje się do okien szerokich i wąskich.

  Zdjęcie - 9 Grube zasłony na małym oknie

  Bez względu na to, jakie zasłony są obecnie w modzie, kieruj się projektem swojego pokoju.

  Zdjęcie - 11 Czekoladowe zasłony w przestronnym pokoju

  Zdjęcie - 12 Piękne zasłony do przedpokoju

  Rada! Zanim pójdziesz na zakupy na zasłony, ważne jest, aby wiedzieć, jak długo i jak szerokie artykuły powinny być. Te parametry należy wcześniej zmierzyć. Na przykład, w odniesieniu do klasycznego długości zasłony należy mierzyć od okapu do podłogi, a szerokość odchylenia rzędu 2-3 większa niż szerokość części otworu okiennego.

  Zdjęcie - 13 Tiul i grube zasłony do przedpokoju

  Zdjęcie - 14 Białe zasłony do przedpokoju

  Zdjęcie - 15 Modne zasłony do przedpokoju

  Zdjęcie - 16 Zasłony w ciepłych kolorach do chłodni

  Zdjęcie - 17 Brązowych zasłon z długim lambrekinem

  Rozwiązania konstrukcyjne do zasłon w hali

  Zdjęcie - 18 Satynowe zasłony do sali Kawa z mlekiem

  Piękne i nowoczesne zasłony to odpowiednio dobrane produkty nie tylko o fakturze, ale również w tonacji. Przed wyborem tonu należy przede wszystkim wziąć pod uwagę wystrój wnętrza kompleksu

  Zdjęcie - 19 Klasycznych zasłon w przedpokoju

  Zdjęcie - 20 Niestandardowe rozwiązanie zasłon w korytarzu

  Rada! Zastanawiając się nad pomysłami wykonania, weź pod uwagę powierzchnię, wysokość sufitu, iluminację pomieszczenia i liczbę przedmiotów we wnętrzu.

  Zdjęcie - 21 Lekkie zasłony na oczkach w przedpokoju

  W sprzedaży jest ogromna liczba modeli zasłon. Najważniejsze jest zachowanie jedności stylu sali, aby dzięki nowym zasłonom pomieszczenie nie traciło atrakcyjności, wygody i gościnności.

  Zdjęcie - 22 Potrójne zasłony do przestronnego hallu

  Zdjęcie - 23 Lekki tiul z grubymi zasłonami w przedpokoju

  Zdjęcie - 24 Zasłony do salonu

  Zdjęcie - 25 Satynowych zasłon z białą zasłoną na korytarzu

  Zdjęcie - 26 bawełnianych zasłon z lambrekinem w odcieniach brzoskwini

  Jak wybrać welon? Zalecamy następujące opcje:

  • jasne kolory - wizualnie powiększają mały salon, dodają lekkości i lekkości;
  • zielone odcienie mają działanie uspokajające, co jest szczególnie ważne po ciężkim dniu pracy;
  • fioletowe, fioletowy, niebieski i szarości metalowe świetnie wyglądają w jasnym pomieszczeniu, nadaje się do nowoczesnego stylu high-tech, tworząc ekskluzywną i samodzielne środowisko;
  • kolory brązowe i wenge są w stanie nadać pomieszczeniu spokojną i silną energię;

  Zdjęcie - 27 brązowych zasłon w nowoczesnej hali

  Zdjęcie - 28 zasłon rzymskich w korytarzu

  Zdjęcie - 29 zasłon rzymskich tkanin w przedpokoju

  Zdjęcie - 30 rolet z bambusa w nowoczesnej hali

  Ważne! W stylu kraju pozwoliło na stosowanie produktów z „komórek” wzór w kolorze brązowym i beżowym, niebieskim i niebieskie i czarno-białych kolorach. To dodaje szczególnego uroku wnętrzu.

  Zdjęcie - 31 rzymskich zasłon bez lambriken w salonie

  • jasne kolory żółty, czerwony, pomarańczowy, różowy nadają się do orientalnego stylu, który może przesyłać japońskie zasłony.

  Zdjęcie Seryjne - 32 Modne szare zasłony na oczkach w hali

  Zdjęcia - 33 Klasyczne zasłony w przedpokoju

  Rada! Jeśli Twoim celem jest dekorowanie pokoju i ochrona pokoju przed nadmiernym nasłonecznieniem, użyj zasłon nocnych ciemnych tonów. Dla nich zaciemnienie tkaniny jest w porządku.

  Zdjęcie - 34 Zasłony plisowane w hallu w odcieniach brzoskwini

  Zdjęcie - 35 Stylowe czarne rolety na korytarzu

  Zdjęcie - 36 Jasne pomarańczowe zasłony do stylowego przedpokoju

  Lambrekin - element dekoracyjny, może optycznie zwiększyć wysokość sufitu.

  Istnieją dwa rodzaje:

  • Miękko przyszyte do produktu i pełni funkcję części dekoracyjnej;
  • twardy - przytwierdzony do ściany, zamyka gzyms i dostosowuje rozmiar otworu okiennego.

  Do jego produkcji używana jest dowolna tkanina. Pomimo wszystkich zalet takiego elementu wystroju, wielu miłośników minimalizmu woli robić bez lambrekinów. W sprzedaży znajduje się ogromny wybór pięknych gzymsów, których nie zaleca się chować za lambrekinami.

  Zdjęcie - 37 Grube zasłony z lekkim tiulem na oczkach

  Zdjęcie - 38 Ciekawe rozwiązanie na zasłony do salonu

  Zdjęcie Seryjne - 39 Beżowe zasłony do hali

  Zdjęcie - 40 rolek w niebieskim korytarzu

  Ważne! Twardy lambrekin jest używany w dowolnym kierunku wnętrza. Soft nadaje się do stylu romantycznego lub klasycznego.

  Ogromny plus, gdy hala ma wyjście na balkon. Jeśli twój pokój ma otwór z drzwiami balkonowymi, powinieneś rozważyć, jakie zasłony są najlepsze dla okna. Jest to ważne, ponieważ drzwi balkonowe są stale otwierane i zamykane, a zasłony poddawane są różnym testom.

  Zdjęcie - 41 japońskich zasłon w przedpokoju

  Wskazane jest wybranie jednego z następujących typów:

  • Żaluzje - praktyczny wybór dla wielu, ale nie tworzą przytulnej atmosfery. Idealny do każdego projektu;
  • zasłony przesuwne - proste na oczkach, proste w obsłudze i ruchu, nie odkształcają się;
  • Podnoszenie japońskich zasłon - może służyć do podziału na strefy.

  Zdjęcie - 42 japońskie zasłony z lekkimi zasłonami w przedpokoju

  Ważne! Produkty na balkonie na rynku są obfite. Najważniejsze to nie golenie klasycznych zasłon w hali w stylu high-tech.

  Jak szyć zasłony w hali własnymi rękami

  Zdjęcie - 43 zasłony francuskie w salonie

  Ważne! Jeśli wybrałeś materiał z ornamentem i produkt z dwóch płócien, kup więcej tkanin, aby poprawić dopasowanie wzoru.

  Postępuj zgodnie z kolejnością pracy:

  • zwilżyć, wysuszyć i prasować tkaninę przed cięciem;
  • rozłożyć nacięcie i wykonać wzór;
  • naciśnij i zszyj szwy;
  • uszyć warkocz;
  • powiesić zasłony.

  Więcej o tym, jak szyć zasłony w hali i uzyskać piękne zasłony, można spojrzeć na wideo

  Cechy projektu zasłon w hali z dwoma oknami

  W niektórych mieszkaniach i domach na planie sali znajdują się 2 okna. W salonie z dwoma oknami pomyśl o tym, jak prawidłowo udekorować pokój zasłonami:

  • Ta sama tkanina na obu zasłonach o identycznym wzorze;
  • jeden materiał i kolor obu gzymsów;
  • taki sam sposób mocowania do gzymsu - jeśli to oczka, to na obu zasłonach;

  Zdjęcie - 44 Zielone akcenty we wnętrzu salonu

  Zdjęcie - 45 Czarno-białe japońskie zasłony

  Rada! Jeśli na ścianie znajduje się kilka otworów okiennych, utwórz środkową część produktu pośrodku ściany.

  Photo - 46 Białe japońskie zasłony w stylowym pokoju

  Zdjęcia - 47 Jasne rozwiązania zasłon w przedpokoju

  Zanim pięknie powiesisz zasłony, upewnij się, że są absolutnie takie same i harmonijne w działaniu.

  Fotografia - 48 Lekkie zasłony w połączeniu z białą zasłoną

  Zdjęcie - 49 fioletowych zasłon w tonie sali

  Zdjęcie - 50 neutralnych kolorów w zasłonach na korytarzu

  Dodaj komentarz

  Zasłony na zamówienie

  Projektowanie, dekoracja mieszkań, domów i lokali użytkowych. Remont kompleksu, częściowo.

 • Firma "Projekt-Projekt" świadczy usługi o dowolnej złożoności w zakresie aranżacji wnętrz, architekt.

 • Projektowanie wnętrz: - Tworzenie indywidualnego stylu pomieszczeń - wizualizacja 3D - wszyscy pracownicy.

 • Dokonam renowacji wysokiej jakości po rozsądnych cenach. Zbuduję kamienny dom na twojej stronie.

 • Gotowy do podpisania umowy o dowolnej złożoności. Firma OOO BEK-Expert (www.bek-expert.ru). Do rynku.

  Darmowe oprogramowanie do projektowania domu

 • Który program wybrać do projektowania kuchni?

 • Projekt sufitu z płyty gipsowo-kartonowej: ponad 120 miejscowych pomysłów z imitacji gwiaździstego nieba na afrykańskie sawanny

  © 2007-2018 EtotDom - wymiana zamówień budowlanych i remontowych

  Podczas korzystania z materiałów strony obowiązkowe

  warunkiem jest obecność hiperłącza do strony: etotdom.com

  Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?

  Czy na pewno chcesz usunąć wszystkie komentarze użytkowników?

  Czy na pewno chcesz odrzucić komentarz użytkownika?

  Czy na pewno chcesz przenieść komentarz użytkownika do spamu?

  Czy na pewno chcesz przenieść komentarz użytkownika do kosza?

 • Dodaj komentarz

  + 12 = 14