Nazwa kategorii

Schody wykonane z drewna własnymi rękami

Wykonujemy drewniane schody własnymi rękami: instrukcja krok po kroku, wideo

Dziś większość domów wiejskich budowanych jest na dwóch lub więcej piętrach. I w tym przypadku powstaje pytanie o ruch między poziomami, a raczej o konstrukcję schodów. Do tych celów można używać różnych materiałów, zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Ale prawdopodobnie jednym z najbardziej popularnych materiałów do budowy schodów (i innych konstrukcji) jest drzewo. Jest piękny, stosunkowo niedrogi i wszystko można zrobić na własną rękę. W tym artykule porozmawiamy o tym, jak zrobić drewniane schody własnymi rękami.

Zanim zaczniesz budować drabinę z drewna w wiejskim domu, warto zastanowić się nad niektórymi szczegółami. Po pierwsze konieczne jest określenie rodzaju konstrukcji. W budownictwie prywatnym, dwa rodzaje schodów:

Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Na przykład, spiralne schody wykonane z drewna zajmą znacznie mniej wolnej przestrzeni. Ale jednocześnie takie konstrukcje są trudne do wykonania. Ponadto same schody są dość wąskie, może być trudno przejść przez "dużą" osobę (nie wspominając o przenoszeniu dużych mebli lub przedmiotów).

Najpopularniejszą opcją dla prywatnego domu jest schody marszowe wykonane z drewna. Takie projekty można łatwo wykonać ręcznie. Są dość przestronne i wygodne w użyciu. Loty w marcu, w zależności od wysokości drugiego piętra, mogą mieć jeden lub dwa przęsła. Ale nie ma zasadniczej różnicy w konstrukcji każdego gatunku.

Po drugie, warto określić więcej parametrów. Mianowicie:

 • ile wolnej przestrzeni można przeznaczyć na instalację schodów;
 • jaka jest wysokość między piętrami;
 • Jakie maksymalne obciążenie musi wytrzymać drabina?
 • z jakich części będzie zbudowana struktura (jaki rodzaj kroków zostanie wybrany, jaka jest ich wysokość i szerokość, jakie ogrodzenie należy użyć itp.).

Wygląd można określić, przeglądając liczne zdjęcia i widok z Internetu. Tutaj znajdziesz oryginalne rozwiązania, z których niektóre można w pełni wdrożyć samodzielnie, własnymi rękami. Również z wideo można dowiedzieć się więcej na temat instrukcji produkcji i montażu schodów z drewna.

Po ustaleniu drewnianej klatki schodowej i jej składników, konieczne jest przygotowanie całego niezbędnego materiału. Ale do tego trzeba wykonać obliczenia przyszłego projektu i jego rysunku. Na początku obliczyć wszystkie wskaźniki. Mianowicie:

 • obliczamy wysokość całej drewnianej klatki schodowej. Wskaźnik ten definiuje się jako odległość między piętrem na pierwszym piętrze a piętrem na drugim piętrze.
 • wysokość i liczba kroków. Zgodnie z pewnymi normami konstrukcyjnymi, wysokość kroków wynosi od 15 do 20 cm. Z reguły przyjmuje się średnią wartość 17 cm. Liczbę kroków definiuje się jako iloraz dzieląc wysokość całej drabiny przez wysokość każdego kroku. Jeśli wynik jest nierówny, możesz zmniejszyć wysokość dolnego stopnia.
 • szerokość bieżnika (góra stopnia). Są też pewne normy. Wskaźnik ten powinien znajdować się w przedziale od 22 do 40 cm.
 • wykonaj obliczenia szerokości samej drewnianej klatki schodowej. Nie ma konkretnych zasad. Wskaźnik ten określa się w zależności od dostępności wolnej przestrzeni i konieczności.
 • długość samej drabiny określa się, mnożąc szerokość bieżnika i liczbę stopni. Czasami taki wskaźnik może być zbyt duży i nie może być umieszczony w przydzielonej przestrzeni. W takim przypadku można zmniejszyć szerokość bieżnika lub utworzyć drabinę z dwoma marszami.

Konieczne jest także przemyślenie szerokości prześwitu nad klatką schodową. Kiedy wchodzisz po schodach, nad głową powinna być wolna, abyś nie uderzył. Ponadto obliczana jest długość naszyjnika lub sznurka.

Przygotowanie niezbędnego materiału i narzędzi

Znając wszystkie parametry projektowe, możesz przygotować niezbędny materiał. Schody drewniane mogą być wykonane z różnych ras. Wielu ekspertów zaleca stosowanie dębu, buku lub modrzewia. Ale takie materiały są dość drogie. Najczęściej używane są drzewa iglaste. Są wystarczająco silne, łatwe do przetworzenia i niedrogie.

Kupując drewno, należy zwrócić uwagę na jego jakość. Na deskach nie powinno być miejsca zaniku, przewróconych węzłów i deformacji. Upewnij się również, że drewno jest dobrze wysuszone.

Aby zainstalować drewniane schody w domu będziesz potrzebować:

 • bruski dla ukośnego, ich grubość powinna wynosić co najmniej 50 mm, a szerokość zgodna z rozmiarem stopni. Długość paska powinna być wystarczająca na całą długość marszu, nie można łączyć dwóch pasków;
 • deska do grubości bieżnika 40 mm;
 • deski do dostępu do grubości 30 mm;
 • tralki, poręcze i inne dodatki najlepiej kupować w gotowej formie, będą miały bardziej estetyczny wygląd;
 • Ocynkowane samogwintujące się śruby, śruby i śruby kotwiące do mocowania.

Ponadto jest to konieczne przygotować narzędzie do pracy. Mianowicie:

 • urządzenia do znakowania i pomiaru (ruletka, linijki, narożnik budynku);
 • aby zrobić dziury, potrzebujesz wiertła (lepiej elektrycznego);
 • piła do drewna (do dużych części) i piła do metalu (na małe części);
 • śrubokręt lub lepszy śrubokręt z zestawem dysz;
 • młotek i dłuto do wykonywania rowków;
 • samolot (lepszy elektryczny);
 • ścierka do szlifowania.

I, oczywiście, szczegółowy rysunek musi być pod ręką.

Teraz zapoznamy się z instrukcją montażu drewnianej klatki schodowej w domu. Rysunek jest gotowy, materiały i narzędzia są na miejscu, możesz kontynuować. Montaż schodów własnymi rękoma wykonuje się w następującej kolejności:

 1. Belka, która jest zaprojektowana dla Kosowa, jest przycinana do długości przyszłych klatek schodowych. Również od dolnej krawędzi wyciąć kawałek grubości na grubości jednego bieżnika.
 2. Następnym etapem będzie cięcie w Kosowie przestrzeni dla schodów. Na bloku konstrukcyjnym ustawiamy wysokość stopnia i szerokość bieżnika i przenosimy te parametry na belkę. Następnie wycinamy nadmiar części.
 3. Teraz warto przywiązać otrzymany kosour do swojego miejsca. Jego górna krawędź powinna znajdować się na poziomie podłogi wykończeniowej drugiego piętra. A dno powinno gęsto spoczywać na podłodze pierwszego piętra. Gdy mrużnik jest na swoim miejscu, sprawdź poziomą pozycję nacięć pod stopniami.
 4. Kiedy pierwszy Kosowar jest gotowy i doskonale zweryfikowany, drugi wzór jest wykonany zgodnie z jego wzorem. Generalnie, w zależności od obciążenia i szerokości drabiny, Kosowary mogą mieć dwa, a trzy lub więcej.
 5. Po zeskrobaniu obu Kosovra (lub więcej), muszą one być połączone razem. Aby to zrobić, wypiliśmy go z góry i dołu i przymocowaliśmy do grubej belki za pomocą śrub kotwiących. Ponadto, jeśli istnieje taka możliwość, przywiązujemy kosoury do ściany.
 6. Teraz weź deski przeznaczone dla pionów i zobacz je zgodnie z wykonanymi obliczeniami. Następnie otrzymane półfabrykaty są dokładnie szlifowane i mocowane do pasków za pomocą wkrętów samogwintujących.
 7. Teraz była przełom zadu. Płyta jest również cięta zgodnie z rysunkiem i podłożem. Następnie zewnętrzną krawędź każdego bieżnika należy ponownie zrównoważyć, tworząc półokrągłą powierzchnię. Teraz przywiązujemy bieżnik do metam przyporządkowanych im do wkrętów samogwintujących.
 8. Teraz przymocuj za pomocą troczków do włosów i zamontuj balustrady.

To kończy montaż klatki schodowej. Pozostaje tylko pokryć wszystkie powierzchnie warstwa ochronna w postaci lakieru. Jeśli istnieje pragnienie, możesz pokryć wszystkie powierzchnie farbą.

Jeśli istnieje chęć zbudowania drabiny wykonanej z drewna w wiejskim domu własnymi rękami, to ten biznes jest całkiem wykonalny. Najważniejsze jest, aby dokładnie obliczyć wszystko, zrobić wstępny rysunek i odebrać dobry materiał. A potem gotowy jest trochę wysiłku i czasu, a także piękne i wygodne drewniane schody wykonane własnymi rękami. Z pewnością ozdobi Twój dom i uczyni go przytulnym i wygodnym.

Materiały i obliczenia schodów własnymi rękami wykonanymi z drewna: 3 ważne kroki

Aby stworzyć i zainstalować drabinę międzywarstwową z drewna, możesz sam Materiał, z którego wykonana jest drabina, może być inny - drewno, żelazo, beton lub kombinacja tych materiałów. Ale najczęściej używają drewna do budowy schodów.

Obliczanie drewnianej klatki schodowej na prywatny dom

Każda konstrukcja musi być bezpieczna do poruszania się po niej. W tym celu, przed budową drabiny, należy wykonać obliczenia, na podstawie jakiego rodzaju konstrukcji klatki schodowej założono.

Dokonując obliczeń drabiny, należy wziąć pod uwagę wymiary pomieszczenia i wysokość przestrzeni międzystanowej

 1. Określ wysokość przestrzeni między piętrami, od podłogi do sufitu, biorąc pod uwagę nakładanie się podpowłok i określ obszar, który zostanie przydzielony schodom.
 2. Określ liczbę stopni w drabinie na podstawie ich głębokości bieżnika, wysokości pionu i kąta drabiny. Zazwyczaj wysokość pionu wynosi 150-200 mm, a optymalna szerokość podejścia wynosi zwykle 250 - 320 mm.
 3. Należy również wziąć pod uwagę wysokość szczeliny między płaszczyzną poziomą stopni a najniższą częścią konstrukcji sufitu, jest to konieczne, aby osoba, wchodząc lub schodząc po schodach, nie uderzyła głową o konstrukcje sufitowe.

Powinieneś również obliczyć szerokość drabiny, abyś mógł się swobodnie poruszać wzdłuż niej, optymalna szerokość drabiny powinna wynosić 120 cm.

Ogólne przykłady rysunków drewnianych schodów

Przed wykonaniem rysunków w formacie dwg należy wybrać typ drabiny.

Przed przystąpieniem do obliczeń eksperci zalecają, aby najpierw wybrać rodzaj klatki schodowej dla domu

Konieczne jest wykonanie pewnych pomiarów i obliczeń oraz określenie ogólnych parametrów drabiny:

 1. Kąt drabiny, ten parametr jest zwykle w zakresie 23 - 37 stopni.
 2. Minimalna wysokość między stropem a stopniami musi wynosić co najmniej 2 m.
 3. Szerokość samej klatki schodowej musi wynosić co najmniej 1 metr.

Po określeniu wszystkich parametrów, należy narysować plan pomieszczenia, w którym należy zwrócić uwagę na położenie klatki schodowej i wszystkie jej wymiary w odniesieniu do planu pomieszczenia. Warto sporządzić ogólny rysunek całej drabiny dla lepszego zrozumienia wszystkich niezbędnych parametrów.

Wszystkie rysunki można wykonać ręcznie, ale aby uniknąć błędów, najlepiej jest zrobić wszystkie rysunki online za pomocą specjalnego kalkulatora.

Jeśli dana osoba ma trudności z samodzielnym utworzeniem rysunku drabiny, można użyć gotowych rysunków i schematów schodów, wydrukować je i wybrać najbardziej optymalną opcję. Ale trzeba to zrobić na etapie budowy domu, ponieważ trudno będzie znaleźć rysunek dla gotowej konstrukcji.

Szczegółowy i ogólny opis obliczeń online schodów drewnianych

Aby obliczyć wszystkie niezbędne parametry do tworzenia drewnianych schodów własnymi rękami, musisz usunąć wszystkie wymiary, takie jak wysokość między piętrami, powierzchnia, która zostanie przydzielona do schodów, kąt nachylenia, długość otworu, liczba stopni.

Możesz samodzielnie obliczyć drabinę za pomocą specjalnych kalkulatorów online

Aby obliczyć drabinę z drzewa, najlepiej użyć specjalnych kalkulatorów online lub specjalnych narzędzi:

 1. Różne narzędzia umożliwiają także obliczanie, przeglądanie, w tym w formacie 3D, a także, w razie potrzeby, edycję wszystkiego i ponawianie wszystkich schematów i rysunków. Możesz nawet stworzyć schemat całego domu w takich narzędziach, a także narysować drabinę i zobaczyć, jak wszystko wygląda na wirtualnym układzie.
 2. Przy obliczaniu online konieczne jest określenie typu drabiny, może to być jeden marsz, dwumiesięcznik, spirala, drabina z obrotnicą na 180 stopni itp. a dla każdego rodzaju drabiny potrzebujesz własnego obliczenia.

Dlatego powinieneś używać specjalnych kalkulatorów online lub specjalnych narzędzi, które są o wiele bardziej opłacalne i łatwiejsze nawet dla początkujących budowniczych.

Podstawa rysunku drabiny z drewna

Główną zaletą drewnianej klatki schodowej jest jej względna łatwość, przyjazność dla środowiska, poza tym drzewo jest łatwe do obróbki, a drewniane schody będą wyglądały optymalnie w wiejskim drewnianym domu.

Wiele osób woli wybrać drewnianą klatkę schodową, ponieważ jest ona przyjazna dla środowiska i bezpieczna dla zdrowia

Ale zanim zrobisz drabinę na drugie piętro domu, musisz narysować rysunek drabiny, który weźmie pod uwagę wszystkie parametry:

 1. Na podstawie rysunków wytyczono stolarkę, z której później zostanie zebrana drabina. Wszystkie wymiary, które będą na papierze, są przenoszone na przedmioty obrabiane i są piłowane zgodnie z oznaczonymi oznaczeniami.
 2. Ale przed wykonaniem rysunków i wykonaniem cięcia materiału oraz późniejszym montażem drabiny, należy ocenić swoje mocne strony, ponieważ dobrze jest narysować rysunek i nie jest możliwe, aby każdy prawidłowo wykonał cięcie całego materiału.

Przed wykonaniem rysunku należy zmierzyć miejsce w pomieszczeniu, w którym znajdują się schody. Jest to wysokość od podłogi do sufitu, szerokość sufitu, a także należy wziąć pod uwagę rodzaj schodów, kąt nachylenia, system mocowania itp.

Bez tych danych, narysowanie drabiny, a tym bardziej, zrobienie tego będzie prawie niemożliwe.

Zasada rysowania drewnianej klatki schodowej na drugie piętro

Domy budowane są dwukondygnacyjnie, trzykondygnacyjnie, a do przemieszczania się między piętrami konieczne jest wyposażenie drabiny.

Aby uzyskać praktyczną i wygodną drabinę, musisz najpierw wykonać jej szczegółowy rysunek

Produkcja każdej klatki schodowej rozpoczyna się wraz z definicją jej rodzaju, może to być:

 • Spiralne lub spiralne schody, klasyczna klatka schodowa z pojedynczą drabiną, dwumiesięczny z zakrętem itp .;
 • Również drabina, oprócz głównej funkcji podnoszenia lub opuszczania, może być praktycznie niewidoczna w pomieszczeniu, lub odwrotnie, wyróżnia się we wnętrzu i służy jako dekoracyjna ozdoba.

Dlatego zanim zaczniesz projektować drabinę, musisz wybrać jej typ, wtedy musisz narysować schemat planu domu, samą drabinę i zobaczyć, jak ten lub inny rodzaj schodów będzie wyglądał na schemacie. Jeśli dana osoba jest zadowolona, ​​możesz zacząć tworzyć szczegółowe rysunki schodów.

Tworząc rysunek, należy wziąć pod uwagę wszystkie wcześniej wykonane pomiary, kąt padania, szerokość i wysokość stopni, szerokość samej drabiny, jeśli zamierzasz wykonać ogrodzenie, wtedy też powinno być to pokazane na rysunku.

Schematy i rysunki do produkcji drewnianych schodów własnymi rękami

Klatka schodowa jest obowiązkowym elementem domów, zapewnia połączenie między piętrami, a schody powinny zapewniać wygodny ruch wzdłuż niej, być bezpieczne i wpasować się w wnętrze pokoju. Planowanie i budowanie drabiny następuje zgodnie z normami budowlanymi, a także dokładne obliczenia i rysunki są konieczne, ponieważ jeśli nie zostanie to zrobione, to później, podczas produkcji, można wykryć błędy.

Prawidłowo sporządzony rysunek pozwoli w przyszłości dość szybko i łatwo wytworzyć i zamontować drewniane schody

Niuanse, które uniemożliwiają przeprojektowanie całej struktury, niepotrzebny koszt materiałów i czasu:

 1. Przed utworzeniem rysunków musisz określić typ drabiny, zobaczyć różne przykłady i wybrać ten, który najbardziej spełnia wszystkie wymagania. Następnie możesz rozpocząć tworzenie rysunków i zaplanować rozmieszczenie schodów w jednym lub w innym miejscu domu.
 2. Przed utworzeniem rysunku musisz najpierw zmierzyć, to jest wysokość od podłogi do sufitu, biorąc pod uwagę partycję między piętrami. A także obliczyć liczbę kroków, ich szerokość, wysokość i kąt nachylenia, itp.
 3. Na rysunku należy nie tylko wyświetlić wszystkie wymiary drabiny, ale także określić płoty, ich wysokość.

Warto również narysować ogólny zarys domu, który wskaże lokalizację schodów ze wskazaniem zajmowanego obszaru.

Ten schemat pozwoli ci lepiej zrozumieć, jak będą wyglądać gotowe schody i pozwoli ci dokładnie sprawdzić wszystkie obliczenia przed wykonaniem schodów.

Do początkującego budowniczego na podstawie rysunków najlepiej jest rozpocząć wykonywanie najprostszej drabiny za pomocą belki nośnej - Kosoura. Ich liczba na schodach może wynosić od 1 do 3.

Schody własnymi rękami wykonane z drewna: obliczenia (wideo)

Podczas budowy domu wielopoziomowego konieczne jest wyposażenie schodów, aby można było wygodnie i bezpiecznie dostać się z podłogi na podłogę dla zdrowia najemców.

© 2017, homeli.ru. Kopiowanie jest dozwolone tylko z odniesieniem wstecznym do źródła

Kopiowanie jest dozwolone tylko z odniesieniem wstecznym do źródła

Schody własnymi rękami - od projektu po balustradę na 5 stopni

Bez przestrzegania zasad i bez dokonywania obliczeń bezpieczeństwa, klatka schodowa własnymi rękami będzie zbudowana, przynajmniej bezskutecznie, wymagając globalnych przeróbek i kosztownych ulepszeń. Aby wykluczyć nieudane próby, lepiej najpierw zrobić wszystko, koncentrując się na tworzeniu norm.

Rodzaje konstrukcji klatki schodowej ↑

Najprostsze rozwiązanie będzie modułowe - wystarczy je zmontować z gotowych części, ściśle według instrukcji producenta. Gotowe zestawy są dostarczane do montażu wariantów march i screw, są one wyposażone w pełny zestaw elementów mocujących i strukturalnych.

Aby zbudować spawaną drabinkę z metalu, potrzebujesz umiejętności spawacza i inwertera. Możesz sam nauczyć się podstaw zgrzewanej obudowy, ale aby zbudować reprezentacyjny projekt, początkowy kurs nie wystarczy. Wylewanie konstrukcji betonowych często determinuje warunki pracy. Etapy betonowe wyposażają dwie, trzypiętrowe rezydencje z cegieł, bloki piankowe, panele krzemianowo-gazowe. Ponadto system zimnego betonu nadal musi być wyłożony drewnem lub wyłożony innym materiałem. W końcu okazuje się, że musisz wykonać podwójną pracę.

Proszę o uwagę. W dwupiętrowych domkach zgodnie z wymaganiami bezpieczeństwa przeciwpożarowego konieczne jest zainstalowanie klatek schodowych betonowych lub metalowych, gwarantujących ewakuację z wyższych kondygnacji w przypadku pożaru.

Ci, którzy potrzebują klatki schodowej na strych, powinni preferować drewno. Materiał jest lekki, nieskomplikowany w obróbce, nie wymusza nakładania się.

Rada. W przypadku aranżacji nowych niskich konstrukcji drewnianych zalecane są schodkowe systemy drewniane ze względu na skurcz. Trudno przewidzieć, jak bardzo obniży się wysokość sufitu i jaka będzie różnica między betonowymi lub metalowymi schodami a sufitem.

Prawdopodobne błędy popełnione przy produkcji drewnianej konstrukcji będą łatwiejsze do naprawienia.

Najprostszą konstrukcją jest ↑

Jeśli chcesz zrobić sobie drabinę, nikt nie doradzi, począwszy od skomplikowanego typu śruby. Jeśli ograniczone wymiary lokalu nie pozwalają na wybór prostego wariantu płaskiego, lepiej kupić kompletny zestaw modułów lub skontaktować się z budowniczymi.

Płytkie "środki komunikacji śródmiąższowej" zajmą dużo miejsca, ale wynurzenie, a zwłaszcza zejście wzdłuż niego, będzie najwygodniejsze. Optymalne jest, że kąt nachylenia nie przekracza 37 °. Nachylenie 45º automatycznie przekłada projekt na kategorię zszytych. Na tym będziesz musiał przesłać dalej. Stromość 40 ° nie jest również bardzo dogodna dla zejścia.

Jeśli istnieje pytanie dotyczące budowy na ograniczonej w obszarze, konieczne jest, aby dać pierwszeństwo dwumiesięczny budynek z platformą drabiny lub zaubezhnymi kroki.

Proszę o uwagę. Pomiędzy bezpośrednimi marszami skierowanymi do siebie, odległość musi wynosić co najmniej 100 mm.

Kroki mogą być podtrzymywane przez belki nośne-pasy, mogą być przykręcone do ściany za pomocą śrub-boltsami, łączą się z dwoma bocznymi strunami. Rozważmy przykład budowy z Kosowcami.

Drabinę budujemy własnymi rękami ↑

Niezależnie od obecności lub braku doświadczenia, każdy kapitan powinien rozpocząć od obliczeń i projektu. Projekt koncentruje się na bezpieczeństwie i stworzeniu lepszych warunków dla przemieszczenia.

Projektowanie i wymagania dotyczące projektu ↑

 • Projekt powinien utrzymywać ładunek przekraczający masę przeciętnej osoby.
 • Musi być wyposażony w płoty, których lokalizacja musi być wzięta pod uwagę na etapie tworzenia projektu.
 • Ogrodzenia są wyposażone w poręcze i tralki, odległość pomiędzy sąsiednimi tralkami powinna być mniejsza niż rozmiar głowy dziecka.

Zwróć uwagę. Aby chronić drabinę, aby zapobiec sytuacjom zagrażającym użytkownikom, nie można tralki, ale solidne "płótno" wykonane z pleksiglasu lub siatki, jeśli w domu są małe dzieci.

 • Wysokość konstrukcji obliczana jest na podstawie końcowych pięter obu pięter lub według ich oczekiwanych znaków.

 • Według norm suma szerokości bieżnika i odpowiadającej wysokości pionu powinna przekraczać 50 cm (możliwe mniejsze odchylenia). Zaleca się, aby wysokość była w granicach 14-17 cm, szerokość bieżnika wynosi 25-32 cm dla pełnego podparcia stopy.
 • Wysokość przejścia wynosi 1,9-2,0 m. Wielkość zależy od wzrostu liczby użytkowników, licząc biorąc pod uwagę wzrost najwyższego członka rodziny + 5 cm.
 • Wygodna szerokość wewnętrznej klatki schodowej to odległość między ścianą a poręczą lub między dwoma uchwytami 0,90 - 1,00 m.

Projektowanie jest najważniejszym etapem. Błędy popełnione podczas procesu przekształcą budynek w stratę czasu, wysiłku i pieniędzy. Projekty realizowane są analogicznie, niezależnie od wybranego materiału, zasady i obliczenia są identyczne.

Przygotuj niezbędny materiał ↑

W końcu zdecydowałem, że budujemy drabinę z tarcicy. Deska sosnowa o szerokości 40 mm nadaje się do produkcji Kosovorów. Podstenenki, z instalacji, która może i odmówić, mogą być również wykonane z gatunków drzew iglastych. Optymalny, jeśli bieżniki wykonane są z litego drewna.

Rada. Lepiej kupić gotowe stopnie z klejonego drewna, stworzone jak klejona belka prętów o innym kierunku włókien. Nie będą się deformować, pękać, pękać.

Zgodnie z przewidywanymi wymiarami kroku narysujemy szablon. Następnie zaznaczymy deski i za pomocą elektrycznej wyrzynarki wytniemy oryginalne zęby. Ci, którzy chcą wiedzieć, jak zbudować drabinę ręce bez błędów i poprawek, zapewne domyślasz, że wszystkie elementy muszą być symetryczne. W związku z tym, pierwsza wiązka jest ciąć zęby będzie służyć jako matryca do wytwarzania drugiego i jeśli szerokość będzie drabiny 1,20 lub 1,50 m, a potem trzeci.

Bieżniki i taśmy są mocowane do sznurków za pomocą gwoździ i wkrętów samogwintujących. Mistrz, który postanowił nie używać gotowych komponentów fabrycznych, będzie musiał wyciąć te elementy zgodnie ze wzorami wykonanymi specjalnie dla nich.

Bardziej niezawodna jest konstrukcja, na której belkach łożyskowych najpierw tworzy się prosta trójkątna lub bardziej złożona klaczka. Do ich montażu i mocowania potrzebne będą kołki i gotowe rowki.

Aby zainstalować każdą tralkę, użyjemy kotwicy lub kołka. Przede znaczników „roślina jest” pin koniec klej który zakorzenić przez bieżnika następnie kosour następnie dokręcić ją i prawdopodobnie na wolnym końcu balustrady. Podobnie zainstalowane są drągi ogrodzeń, między którymi znajdują się tralki. Na końcu słupki i tralki są wyposażone w poręcze.

Informacje wideo: Typowe błędy ↑

Zanim zaczniesz, obejrzyj filmy z listą i opisem najczęstszych błędów.

Proces samodzielnej budowy klatki schodowej nie może być sklasyfikowany jako najprostszy, ale nie jest to również bardzo skomplikowane zadanie. Główna przeszkoda we właściwym projekcie. I dalej, aby nadzorować wykonawcę, pedanteria i dokładność powinny być, i wszystko na pewno się skończy.

Oprócz zasad przeciwpożarowych, nie musisz zapominać, że na drugim piętrze będziesz musiał jakoś przynieść meble. Jeśli właściciele pozwoli zaoszczędzić na schodach i uczynić je wszystkie wąskie lub śruba górna będą mieć helikopter szafy i dostępne są łóżka. Cóż, lub na szczegóły do ​​wykonania, co nie zawsze jest wygodne. I lepiej dla starszych ludzi chodzić po schodach. Co więcej, nikt nie jest odporny na urazy nóg.

Mój mąż i ja również myślałem przez bardzo długi czas, który lepiej jest położyć schody na drugim piętrze. Jak pierwszej śruby, teraz, aby wypełnić przestrzeń z wykorzystaniem, chce zrobić pod schodami WC i umieścić tam małą umywalkę i toaletę, wydaje mi się, że jest to bardzo praktyczny i schody chcą zrobić prosto, bez zakrętów, najważniejsze, aby obliczyć wysokość i szerokość schodów, to było wygodne, aby nie tylko wznieść się, ale też zejść.

Dodaj komentarz

34 − 29 =