Nazwa kategorii

Drabina na wysokości

Schody na rękach własnymi rękami

W każdym budynku, w którym są co najmniej dwa piętra, nie można obejść się bez drabiny lub windy. Struktury do podnoszenia i schodzenia na różne poziomy są zróżnicowane pod względem projektu, zastosowanych materiałów i technologii.

Klatki schodowe na kolanach są stylowe i nowoczesne. Jakie są ich funkcje? Czy to realistyczne zrobić własnymi rękami?

Uważa się, że pierwsze takie schody zostały opracowane przez specjalistów niemieckiej firmy KENNGOTT TREPPEN. Można je nazwać produktem epoki high-tech. Różnią się one od klasycznych schodów, zarówno pod względem wyglądu, jak i wyglądu. Elementy łączące schody, poręcze i ogrodzenia nie są, jak zwykle, ukryte, ale pozostają widoczne. Połączenia te są najczęściej wykonane z metalu i tworzą wizualnie lekką, ale bardzo mocną i stabilną konstrukcję.

Niemiecki Boltz oznacza "bolt9raquo;. Ale w tym przypadku szczegół drabiny, zwany "bolt9raquo;", nie przypomina prostego pręta z nicią i głową na klucz. Wykonując funkcję niezawodnego łączenia elementów konstrukcyjnych, wysokiej jakości komponenty mają piękny kształt i starannie obrobioną powierzchnię. Stanowią ważną część ogólnego wyglądu klatki schodowej.

Klasyczne klatki schodowe składają się z tych samych elementów i różnią się, z wyjątkiem projektowania, tylko poprzez sposób ustawiania stopni. Bieżnik jest umieszczony na podłużnym podporze zwanym czerpakiem lub tnie poprzecznie na pochyłej desce zwanej sznurkiem. Głucha podstawa, trute tralki i porysowana poręcze określają ogólny wygląd "classics9raquo; Kolejną rzeczą jest drabina na śrubach. Projekt jego zupełnie innego charakteru.

Ogromne belki podtrzymujące i piony są nieobecne. Główny ładunek niesie poręcz, spoczywającą na podłodze niższego poziomu. Ale to obciążenie nie jest krytyczne, ponieważ rozkłada się równomiernie przez pionowe ogrodzenia i rury śrubowe łączące sąsiednie etapy. Aby zapobiec przesunięciu bocznemu, poziome szpilki są połączone z każdym stopniem łączącym je ze ścianą lub innym wspornikiem. Na prawej drabinie te łączniki mają uszczelki wykonane z elastycznego materiału, który wyklucza skrzypienie podczas chodzenia i zmniejsza obciążenie kostki.

Oczywiście wszystkie elementy wnętrza dobierane są w oparciu o ogólny styl domu, jego układ, ale klatki schodowe na śrubach mogą wyglądać organicznie w budynkach o bardzo różnej architekturze. Zastosowanie różnych materiałów do stopni i ogrodzeń, duży wybór wykończeń pozwala na pisanie nie tylko w ostrych high-tech.

Jednocześnie pozostają główne zalety takiej decyzji. Pomimo lekkiego i przejrzystego wyglądu, odpowiednio wykonana konstrukcja boltsevaya jest w stanie wytrzymać określone przez normy 180-200 kgf. Może bezpiecznie przenosić meble i grawitację, ale zajmuje mniej miejsca niż schody na sznurkach lub sznurkach. Kolejna zaleta - łatwość konserwacji: tylko na schodach na śrubach można zastąpić krok, nie demontując całej konstrukcji.

Porównanie kosztów klatek schodowych różnych projektów jest bez znaczenia ze względu na zbyt wiele czynników wpływających na ich powstawanie. Ale na przykład drewniane drabiny na bolitach mogą być znacznie bardziej dostępne niż te z tego samego "klasycznego 9raquo", z dębu lub jesionu, które są znacznie bardziej kapryśne w działaniu.

Co powinienem uważać za samodzielnego?

Klatka schodowa jest bardzo ważnym i ważnym elementem przestrzeni życiowej. Nieprawidłowo zaprojektowane i niechlujnie wykonane, może nie tylko zepsuć wnętrze, ale także stać się źródłem niebezpieczeństwa - na przykład przyczyną obrażeń.

Ale człowiek z rękami i głową jest narażony na wiele, w tym drabinę na ból. Realistycznie jest to zrobić własnymi rękami, ale ze względu na względną nowość dla krajowych mistrzów, wymaga to szczególnie starannego przygotowania teoretycznego i projektu.

Zacznij od obliczenia podstawowe parametry schodów: wysokość od pionu, a szerokość bieżnika na linii środkowej, szerokość korytarza, wysokość ogrodzenia, itd., Które pomogą Ci - duża literaturę i informacje z różnych źródeł ... Doświadczenie sugeruje, że to drabina na bóle może być jedynym właściwym rozwiązaniem w trudnych sytuacjach. Na przykład z małym otworem w suficie lub jego złożonym kształtem.

Tak więc jest cel - stylowe, niezawodne, bezpieczne schody na rękach. Akcesoria - boltsa, stopnie, poręcze, ogrodzenia - można kupić, zamówić lub wykonać samodzielnie.

Od jakości elementów mocujących - wiele śrub zależy od stopnia zamocowania między nimi a podparcia pionowego. Znajdź wysokiej jakości części do samodzielnego montażu staje się coraz bardziej realne. Jedyna rzecz - nie wpadaj na wszechobecnych kopistów ze Wschodu. Chiński zestaw metalowych elementów mocujących może wyglądać jak prawdziwy, ale zgnie się, podobnie jak karton, zarówno podczas instalacji, jak i podczas pracy. Genialny chrom zdjął klapy tydzień później.

Kroki - tylko klejone z suszonego drewna, lepsze twarde skały. Jakość klejenia należy sprawdzić bardzo ostrożnie - są one częścią szkieletu konstrukcyjnego konstrukcji, wpływają na nie nie tylko obciążenia pionowe, ale również wielokierunkowe. Punktacja w miejscach mocowania części metalowych ma decydujące znaczenie dla wytrzymałości całej konstrukcji.

Oczywiście wszystko zależy od konkretnej sytuacji, ale możesz polecić następujące rzeczy.

Bolza zamówienie zgodnie z rysunkami. Lepiej je samemu rozwinąć, a powinna być możliwa regulacja wysokości pionu i szczeliny między stopniem a ścianą. To znacznie upraszcza proces instalacji. Możesz znaleźć rysunki w Internecie. Nie zapomnij o podkładkach amortyzujących ból, łącząc scenę ze ścianą. Dla nich idealnie pasują segmenty węża winylowego o odpowiedniej średnicy.

Wszystkie mocowania - za pomocą nagwintowanych kołków o różnej długości. Otwarte odcinki nici pokryte są dekoracyjnymi rękawami i rurkami. Cały metal oddajemy do malowania farbą proszkową lub farbą. Na farbie nie powinieneś oszczędzać - przeróbka jest zawsze droższa. Nałożyć powłokę po wstępnym montażu i dopasowaniu całej konstrukcji.

W przypadku schodów i poręczy drobnym materiałem jest wysokiej jakości sklejka o grubości 25-30 mm. Dwie warstwy tej sklejki nadają częściom niezbędną wytrzymałość. Dla niektórych współczesnych projektantów sklejka pod lakierem jest wyrazistym elementem wizualnym, który nie wymaga ciągłej kolorowej powłoki. Ale wysokiej jakości sklejki jest pięknie malowane w odpowiednim kolorze, wymagające tylko dokładne shpaklevaniya kończy.

Podczas montażu staranne oznaczenie na planie i w rzucie na ścianie jest kluczem do sukcesu. Montaż rozpoczyna się od zamontowania szyny nośnej. W przypadku niewystarczającej wytrzymałości sąsiedniej ściany konieczne jest wyposażenie lub mocny sznur do mocowania stopni.

Następnie, począwszy od pierwszego etapu, cały marsz jest konsekwentnie zbierany. Jeżeli przygotowanie projektu odbywa się prawidłowo i wybrano wystarczającą przekrój dla stopni i poręczy, nie jest wymagane żadne dodatkowe rusztowanie i rusztowanie, możliwe jest poruszanie się nawet po częściowo złożonych schodach.

Niezawodność i bezpieczeństwo z elegancją i elegancją - to drabina na śruby. Komentarze osób, które używają tego wzoru w domu, są niezmiennie pozytywne. Zauważają lekkość, estetykę i siłę.

Jest popularny wśród architektów i projektantów wnętrz, takie wzory są coraz częściej polecane przez profesjonalnych producentów schodów.

Schody na śruby: wymagania dotyczące projektowania i konstrukcji konstrukcji

Co to jest drabina na piętach

Właściciele wielopoziomowych mieszkań lub domów prywatnych, wybierając wariant mechanizmu podnoszącego, coraz częściej preferują projekty na śrubach. Schody tego typu idealnie pasują do nowoczesnego wzornictwa. Wydają się unosić w powietrzu, co nadaje pomieszczeniu szczególnego uroku. Aby je wyprodukować, możesz użyć różnych materiałów:

 1. Drewno liściaste (dąb, mahoń, buk);

Konstrukcja schodów na śrubach może być również inna:

Każdy właściciel domu, w oparciu o osobiste preferencje, wybiera jeden lub drugi rodzaj konstrukcji.

Pomimo tego, że mechanizmy podnoszące, które wydają się unosić w powietrzu, wydają się niewiarygodne, jest to dalekie od przypadku. Prawidłowo zaprojektowane, mogą wytrzymać ciężar do 220 kg. Zapewnia to bezpieczne mocowanie stopni do ściany lub elementu nośnego za pomocą specjalnych śrub.

Konstrukcje muszą być wykonywane zgodnie z określonymi wymaganiami, aby były niezawodne i bezpieczne:

 1. Podczas projektowania mechanizmu podnoszącego należy pamiętać, że jego kąt nachylenia powinien wynosić 30-45 stopni;

Akcesoria do drabin

Mechanizmy podnoszące tego typu zbudowane są z następujących elementów:

Boltsy - są metalowymi prętami, które są przymocowane do ściany lub elementu podtrzymującego z jednej strony, a drugie trzymają scenę. Niezależnie od tego elementy mogą być wykonane tylko przez doświadczonego mistrza, dlatego lepiej kupić śruby do schodów w sklepach z materiałami budowlanymi. Wybierz je w oparciu o konstrukcję wciągnika. Podobne elementy mogą mieć inną wartość, co z kolei może wpłynąć na wybór.

Wybór materiału do kroków odbywa się na tej samej zasadzie. Preferując jakąkolwiek opcję, właściciel domu musi upewnić się, że mechanizm podnoszący będzie harmonijnie pasował do wnętrza pokoju. Ogromną popularność cieszą drewniane klatki schodowe w szpitalach. Ich konstrukcja nie jest szczególnie trudna, ponieważ drewno może być łatwo przetwarzane. Zaletą takich projektów jest ich niezbyt wysoki koszt.

Ogrodzenie jest montowane z tralek i poręczy, które są wykonane z materiałów, które są jak najbardziej zbliżone do projektu. Często są wykonane z metalu lub drewna.

Jeśli zbudujesz drabinę własnymi rękami, musisz najpierw stworzyć projekt. Przede wszystkim należy określić, jaki rodzaj mechanizmu podnoszącego zostanie zbudowany. Jeśli wybór jest bezpośrednim projektem, zbędne będzie myślenie o tym, jak wyposażyć przestrzeń pod schodami na wysokości, tak aby znaczna powierzchnia wolnej przestrzeni nie opróżniła się. Doskonałym rozwiązaniem może być szafa pod schodami, jeśli konstrukcja znajduje się w pobliżu głównego wejścia do domu. Jeśli mechanizm podnoszący znajduje się w tylnej części pomieszczenia, można ustawić kominek, biuro lub miejsce do odpoczynku pod nim. Dobrym rozwiązaniem jest spiżarnia pod schodami.

Możesz wybierać i obracać struktury lub śruby, najważniejsze jest to, że mogą one zmieścić się w otworze do ich rozmieszczenia i dopasować do stylu pokoju.

Wykonane z bloczków z betonu komórkowego lub ściany z płyt kartonowo-gipsowych nie będą w stanie utrzymać stopni, dlatego konieczne będzie wyposażenie elementu nośnego. Może to być kosur lub ciąg znaków, których długość musi być wskazana na rysunku. Jeśli na śrubach zbudowane zostaną spiralne schody, jako element nośny zastosuje się stojak metalowy lub drewniany. Następnie liczbę kroków określa się za pomocą obliczeń: wysokość między poziomami musi być podzielona przez rozmiar bieżnika.

Kroki stosowane w konstrukcjach wspornikowych muszą być bardzo stabilne. Jeśli na drugie piętro mają być drewniane schody, lepiej nie wybierać sosny lub innych, niezbyt twardych gatunków drewna. Po użyciu takie elementy mogą zostać zdeformowane, co spowoduje, że konstrukcja będzie niewiarygodna. Grubość stopni nie powinna być mniejsza niż 6 cm.

Tralki w podnośniku wspornikowym są przymocowane do stopni i są elementami wsporczymi. Naprawiają pływającą część konstrukcji w powietrzu. Muszą być bardzo dobrze zamocowane, co uniemożliwi przesunięcie drabiny na bok. Aby tralki solidnie trzymały stopnie we właściwej pozycji, powinny być wykonane z metalu. Na rysunku musisz również określić długość i sposób mocowania poręczy.

Po sporządzeniu projektu przyszłej klatki schodowej, wszystkie jego elementy zostały wyprodukowane i zakupione, można przejść do instalacji. Jeśli kroki zostaną przymocowane do ściany, konieczne jest wyposażenie wsporników konsoli w śruby. Należy je umieścić w miejscach wskazanych na rysunku.

W przypadku, gdy konstrukcja będzie miała elementy nośne, montaż rozpoczyna się od ich instalacji. Do ściany przymocowana jest cięciwa łuszczynowa lub kosoor, a dopiero potem przymocowane do nich śruby. Jeśli na śrubach mają być montowane spiralne schody, musisz zainstalować pręt wsporczy.

Po przymocowaniu śrub do rygli możesz przystąpić do instalacji ogrodzenia. Nawet jeśli tralki są wykonane z drewna, muszą być przymocowane do stopni za pomocą metalowych wsporników. Zapewni to niezawodność projektu. Ostatnim etapem montażu będzie instalacja poręczy.

Jeżeli mechanizm podnoszący został zbudowany z drewna, to po jego montażu konieczne będzie przeprowadzenie prac wykończeniowych. Malowanie poprawi wydajność schodów.

Schody na wysokości - są to oryginalne projekty, które uczynią każde pomieszczenie niezwykłym. Wnętrze pokoju stanie się bardziej eleganckie, wypełnione łatwością. Wciągniki wspornikowe nadają się nie tylko do nowoczesnych stylów. Prawidłowo dobrane materiały pozwolą zbudować strukturę, która będzie pasować do klasycznie urządzonych pokoi.

Nawet początkujący mistrz będzie mógł zamontować drabinkę konsolową, która jest w stanie stworzyć prawidłowy projekt. Możliwe jest wytwarzanie stopni, elementów nośnych i ogrodzeń w domu. Ale ból lepiej kupić, ponieważ muszą one być wykonane z mocnych materiałów, które mogą być obsługiwane wyłącznie przez doświadczonego mistrza.

Schody powietrzne do użytku domowego: 3 kroki do produkcji

Alternatywą dla tradycyjnych konstrukcji są klatki schodowe na śrubach Podstawą do mocowania schodów na śrubach są metalowe części, które częściowo utrzymują całą konstrukcję z jednej strony, a po drugiej schodki schodów są zamocowane w ścianie domu.

Jak zrobić drabinę na rękach własnymi rękami

Schody tego typu można wykonać własnymi rękami, głównym warunkiem jego planowania i dalszej instalacji jest obecność ściany nośnej, do której można przymocować schodki klatki schodowej z jednej strony.

Drabina na śruby to doskonałe rozwiązanie do nowoczesnego wnętrza, poza tym możliwe jest samodzielne wykonanie

Jeśli nie ma ściany nośnej, w tym przypadku można podwiesić stopnie do sufitu za pomocą specjalnych stalowych prętów jako podpór.

Kiedy dana osoba zdecyduje się przymocować drabinę, można przystąpić do zakupu komponentów i przystąpić do instalacji drabiny.

Aby to zrobić, musisz wykonać następujące czynności:

 1. W ścianach otwory wykonane są w pewnej odległości od siebie, w której zamocowano śruby do schodów, są one jednym z głównych elementów mocujących konstrukcji całej drabiny.
 2. Kiedy wszystkie ściany zostaną przymocowane do ściany, można przystąpić do instalacji stopni, instalacja zaczyna się od dolnego stopnia, jest kluczowym elementem całej konstrukcji. Po zainstalowaniu pierwszego etapu należy przystąpić do instalacji następujących kroków, mocując je do śrub.
 3. W tym samym czasie stopnie są połączone na zewnątrz za pomocą metalowych śrub, które następnie są mocowane za pomocą słupków (tralek), do których zostaną przymocowane ogrodzenia, a następnie balustrady.

Po zainstalowaniu całej konstrukcji i sprawdzeniu jej, możesz rozpocząć wykończenie, jeśli są to drewniane schody, możesz pokryć je lakierem, bejcą itp.

Napraw tę drabinę własnymi rękami w przypadku, gdy uszkodzenie może być dość łatwe, wystarczy zdemontować część projektu i wymienić uszkodzoną część.

Drabina powietrzna na wysokości: projekt i opis

Schody na śrubach stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych schodów.

Drabina jest szczególnym rodzajem konstrukcji, ma nie tylko bardziej elegancki wygląd, ale także słynie z niezwykłej zasady mocowania stopni

Niezwykłość tej drabiny polega na tym, że schody wydają się unosić w powietrzu, opierając się tylko na ścianie i specjalnych metalowych kołkach, śrubach.

Jako stopnie na takich schodach stosuj drewno, kamień, metal i trwałe szkło. Dzięki tej konstrukcji, w pokoju jest więcej wolnego miejsca, a nic nie przeszkadza w swobodnym przepływie światła.

Struktura tej drabiny składa się z następujących elementów:

 1. Głównym elementem konstrukcyjnym tych schodów są metalowe kołki, które nazywane są śrubami, które stanowią główne obciążenie. Jedna strona śrub jest przymocowana do ściany, a schody są na nich kładzione. Po przeciwnej stronie są one połączone ze sobą również za pomocą tych elementów.
 2. Stosuje się je również do budowy takich słupków schodów, balustrad i poręczy jako osłony po jednej stronie klatki schodowej. Z drugiej strony ścianki domu stanowią element otaczający.
 3. W niektórych przypadkach, gdy przymocowanie do ściany jest niemożliwe, konstrukcja drabiny składa się z metalowych wieszaków przymocowanych do sufitu, a te zawieszenia są przymocowane bezpośrednio do stopni. Te zawieszenia służą również jako poręcze schodów.

Taka drabina jest oryginalna, nadająca niemal każdemu pomieszczeniu elegancji i łatwości. Schody te mogą być używane nie tylko w domach zbudowanych w stylu high-tech, ale także w tych domach i budynkach, które są zbudowane w stylu klasycznym, najważniejsze jest dobranie odpowiednich materiałów.

Jak korzystać z drabiny na śruby: elementy do montażu

Podstawą tych schodów są oczywiście kroki, za pomocą których wykonywany jest cały ruch. Ale oprócz tego podstawą tego typu drabiny są również elementy takie jak śruby. Są to metalowe elementy służące do mocowania stopni między sobą, mocując je do ścian lub do systemów zawieszenia.

Konstrukcja takiej drabiny polega na tym, że stopnie na śrubach nie opierają się na podstawie nośnej, lecz są przymocowane do ścian

Na pierwszy rzut oka bóle to tylko metalowe szpilki, nawet jeśli są to skomplikowane kształty, ale w rzeczywistości są one podzielone na różne typy, takie jak:

 1. Mocny pręt kotwiczny (nazywany również elementem hipotecznym) przenosi główny ładunek, ponieważ wszystkie elementy konstrukcji są do niego przymocowane. Na takie bóle stawia się specjalne wymagania dotyczące wytrzymałości.
 2. Kompaktowa śruba łączy ze sobą stopnie, a większe śruby, zamontowane na krawędzi klatki schodowej naprzeciwko ściany, gdy cała konstrukcja jest prawie zmontowana, są instalowane tralki z poręczami.
 3. Jeśli jest to struktura zawieszona, to w tym przypadku metalowe kołki biegnące od sufitu w dół mogą służyć jako systemy ogrodzeniowe, możemy powiedzieć, że w tym przypadku są one również częściami składowymi klatki schodowej.

Jeśli chodzi o łączenie schodów na śrubach z innymi elementami, na przykład za pomocą cięciwy łukowej, a także za pomocą obrotnicy, uważa się ją również za konstruktywny element wszystkich takich drabin.

Jeśli chodzi o wykorzystanie materiałów, z których zbierane są te rodzaje schodów, jest ich dużo, drewno, metal, szkło, kamień i różnorodne materiały kompozytowe.

Są to wszystkie elementy tego typu drabiny, które będą potrzebne do instalacji.

Łatwa drabina na falach: recenzje i korzyści

Podobne projekty schodów zostały wynalezione ponad 30 lat temu i nie straciły na aktualności i stopniowo kontynuują podbój rynku rosyjskiego. Czasem można spotkać się z negatywnym sprzężeniem zwrotnym na temat takich projektów, taki negatywny może wynikać z faktu, że początkowo obliczenia były nieprawidłowe, zespół był niskiej jakości, a drabina nie mogła wytrzymać obciążenia.

Schody na wieżach charakteryzują się możliwością szybkiego i wygodnego montażu w porównaniu ze zwykłymi produktami markowymi

W rzeczywistości, jeśli wytwarzanie wszystkich elementów konstrukcyjnych na podstawie pomiarów w pomieszczeniu jest wykonywane jakościowo, a konstrukcja jest profesjonalnie montowana przez profesjonalistów, w tym przypadku klatka schodowa służy przez długi czas.

Potwierdzają to liczne pozytywne opinie osób, które zainstalowały schody w swoim domu.

Kolejną ważną zaletą tego projektu jest:

 1. Takie schody mogą harmonijnie pasować do niemal każdego wnętrza domu, nawet w domu wykonanym w stylu klasycznym i monumentalnym można wpisać we wspólne wnętrze o podobnej konstrukcji.
 2. W wersji śrubowej można wykonać drabinę niemal każdego rodzaju, klasyczną, spiralną, drabinkę wentylatora. Możliwe jest również wykonanie podobnego projektu za pomocą stopni schodkowych lub stopni gęsich.
 3. Podczas instalacji tego typu klatki schodowej w domu przestrzeń w pokoju nie jest zagracona, a sama konstrukcja wygląda na lekką i do pewnego stopnia przewiewną.

Wszystko to potwierdzają liczne pozytywne reakcje osób, które już zainstalowały takie konstrukcje w budynku.

Budowa schodów na wysokości (wideo)

Istnieje wiele odmian schodów używanych w budownictwie, a każda osoba wybiera drabinę do swoich potrzeb, a także, w oparciu o ogólne wnętrze domu. Niemniej jednak, drabina na śruby będzie najbardziej optymalną opcją.

Dodaj komentarz

+ 2 = 11