Nazwa kategorii

Zdjęcie sadzenia i pielęgnacji lisianthus

Contents

Kwiaty lisianthus: rozmnażanie, sadzenie, pielęgnacja i pielęgnacja

Ojczyzną niezwykłego kwiatu ogrodu lisianthus są Meksyk i Ameryka Północna. Odnosi się do tej widowiskowej rośliny wieloletniej do rodziny Gorchakovyh. W dawnych czasach jest bardzo ceniony ze względu na właściwości lecznicze. W Meksyku lisianthus (lub eustoma) jest często używany w różnych religijnych rytuałach i świętach. W naszym kraju kultura ta uprawiana jest na obszarach podmiejskich, głównie tylko jako dekoracyjna.

Do niedawna roślina ta była uważana za niezbyt odpowiednią do wytwarzania bukietu, a zatem nie była uprawiana w sposób przemysłowy. Faktem jest, że dziki lisianthus ma bardzo krótkie łodygi, a w kwiatowych kompozycjach nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Ponieważ jednak korony dzwonów tej rośliny są bardzo piękne, ostatecznie zainteresowały się biologami-hodowcami. W rezultacie wyhodowano wiele wysokich odmian eustoma (do 70 cm). Dziś lisianthus jest dość powszechny, w tym w naszym kraju, roślina ozdobna ogrodowa.

Kwiaty lisianthus: rośnie z nasion w sadzonkach

Roślina jest południowa, a więc termofilna. Uprawiany lisianthus przez ogrodników domowych głównie z nasion, sadzonek. Najlepszym czasem do siewu w pudełkach jest koniec lutego - początek marca. Gleba pod sadzonkami jest przygotowana słabo kwaśna lub obojętna, płodna. Bardzo dobre dla tych roślin odpowiednie gotowe do kupienia gleby, przeznaczone do fiołków w pomieszczeniach. Aby uczynić go nieco bardziej kruchym, trzeba dodać trochę piasku.

Przed wypełnieniem pudełek, podkład dla eustoma musi być gotowany na parze. Faktem jest, że roślina ta nie jest zbyt odporna na różne choroby bakteryjne i grzybicze. Nasiona kwiatów lisianthus (eustoma) są bardzo małe. Dlatego zwykle sprzedawane są w postaci drażetki. Są posadzone w pudełkach w powierzchowny sposób. Podkład lekko nawilżony. Po ułożeniu nasion na ziemi skrzynia pokryta jest folią lub szkłem. Sadzonki nasion lisianthus około 10-12 dni po posadzeniu. Przez cały czas musisz upewnić się, że gleba w pudełku nie wysycha.

Powstałe pędy eustoma stopniowo przyzwyczajają się do powietrza w pomieszczeniu, usuwając folię lub szkło przez coraz dłuższy czas. Początkowo sadzonki lisiantusa aktywnie zwiększają system korzeniowy. W tym samym czasie zielona masa rozwija się bardzo powoli. Około 6-8 tygodni w młodym eustomu pojawia się 2-3 pary tych liści. W tym czasie są one przesadzane do oddzielnych doniczek. Nie zaleca się dokręcania za pomocą zbieraczy. Przy zbyt dużych sadzonkach podczas przeszczepu łatwo jest uszkodzić znacznie zarośnięte korzenie.

Kostki są zwykle przenoszone w małych plastikowych doniczkach (6 cm średnicy). Ponieważ korzenie tej rośliny rozwijają się bardzo szybko, gdzieś w połowie marca, sadzonki są przeszczepiane do większych naczyń (do 9 cm). W otwartym terenie kwiaty lisianthus przeniesione na początku czerwca, kiedy grozi nawracającymi mrozami.

Najpierw posypać sadzonki tylko za pomocą rozpylacza. Przesadne młode lizianthus bardzo nie lubią. Dlatego wilgotność gleby w skrzynkach i doniczkach powinna być uważnie monitorowana. Najlepiej nawozić rośliny to kompleksowe narzędzie przeznaczone do sadzonek kwiatów. Aby wykonać taki górny opatrunek, należy go raz na dwa tygodnie o dwukrotnym zmniejszeniu stężenia podanego na opakowaniu.

W ogrodzie kwiaty lisianthus najlepiej czują się w lekko zacienionym, dobrze osłoniętym od wiatru miejscu. Gleba te rośliny jak żyzny, neutralny, osuszony. Na nizinach nie należy sadzić eustomów. W takich miejscach będą one koniecznie rozwijać choroby bakteryjne.

Bardzo wysokie odmiany lisianthus są często sadzone na tle klombów lub ogrodzeń dziedzińca. Nisko-wzrostowe wyglądają dobrze na alpejskich wzgórzach, a także w grupowych nasadzeniach jasnych roczników.

Zasadź kwiaty lisianthus w otwartym terenie położonym z gliniastą grudą. Gleba w klombie musi być wcześniej nawożona Azofą lub Nitrofic. Jeśli teren na terenie jest kwaśny, podczas kopania należy dodać popiół lub mąkę dolomitową.

Przy przenoszeniu na klomby w żadnym wypadku nie należy zakopywać kwiatów lisianthus. Sadzenie powinno odbywać się w taki sposób, aby rośliny znajdowały się na tym samym poziomie powyżej powierzchni złoża kwiatowego, jak w doniczce. Odległość między krzewami powinna być dość duża. Rosnąca eustoma wszystkich odmian jest bardzo bujna, a jednocześnie nie lubi pogrubiania. Jeśli spodziewane jest deszczowe lato, wysadzony lisianthus jest korzystnie traktowany roztworem "Fundazol" lub "Fitosporin". Ziemia pod roślinami musi być pokryta grubą warstwą torfu.

Składniki odżywcze tej rośliny roślinnej pochłaniają całkiem sporo. Dlatego, aby uzyskać bujne kwitnienie, pod nim należy okresowo nawożone. Wykonuj nawożenie pod eustoma 3-4 razy w sezonie. Jako nawóz zwykle stosuje się napar z obornika lub kompostu.

Dorosłe kwiaty lisianthus, podobnie jak młode, są bardzo szkodliwe dla przesuszenia. Z powodu braku wilgoci mogą nawet stracić pąki. Dlatego podlewanie eustoma powinno być dość częste i obfite. Najlepiej zrobić to rano lub wieczorem, inaczej można spalić liście z rośliną. Między podlewaniem gleby na klombie kwiatowej powinno trochę wyschnąć. W przeciwnym razie w eustom może rozwinąć się czarna noga. Dzień po podlaniu pożądane jest poluzowanie gleby pod lisianthus.

Różne rodzaje infekcji bakteryjnych i grzybiczych, jak już wspomniano, bardzo często wpływają na kwiaty lisianthus. Opieka nad nimi powinna zatem obejmować różne rodzaje działań mających na celu zapobieganie rozwojowi takich chorób.

Jeśli te kwiaty nie są stworzone w dobrych warunkach, mogą one wywołać grzybicę, fuzariozę lub szarej zgnilizny. Aby tak się stało, musisz przestrzegać pewnych zasad. Podczas podlewania, na przykład, powinieneś postarać się, aby woda nie spadła na liście lub łodygi z popiołem. To samo dotyczy obornika. Ten nawóz zawiera dużą ilość azotu, który może zmiękczyć komórki zielonych części roślin i uczynić je podatnymi na infekcje.

Jeśli jednak lisianthus zachoruje, należy go kilkakrotnie potraktować roztworem mydła i miedzi lub 1% kwasu borowego.

Spośród szkodników eustoma najczęściej dotyka mączlika i pająka. Aby pozbyć się kwiatów tej plagi, należy je po prostu poddać infuzji czosnku lub tytoniu.

Lysianthus: wartość kwiatu zgodnie z wierzeniami

Jak widać, opieka nad eustomami jest dość skomplikowaną procedurą. Jednak w większości przypadków warto. Kwiaty są naprawdę niezwykle piękne. W domu, w Meksyku, dla lisianthus są traktowane z wielką czcią. Odmiany o białych pączków są uważane za symbol kobiecości, czułości i miłości, i są wykorzystywane do dekoracji sal weselnych i bukiety narzeczonych. Lizianthus w ciemnych kolorach, wręcz przeciwnie, symbolizuje głęboki smutek i smutek. Ozdabiają miejsca pochówku, wykorzystują je w bukiecie żałobnej.

U nas w Rosji лизиантус uważa się w zasadzie tylko kwiat weselny. Dozwolone jest nadanie kwiatów również na rocznice lub urodziny. Zwłaszcza eustomy spektakularnie wyglądają w połączeniu z białymi lub czerwonymi różami.

Lisianthus w ogrodzie: sadzenie i pielęgnacja

Lysiifuz lub eustoma występuje bardzo rzadko w ogrodach, ponieważ najczęściej rosną na parapetach.

Ten kwiat zwany jest także "irlandzką różą", ponieważ pod względem formy jest podobny.

Lysianthus jest bezpretensjonalną rośliną, a jej sadzenie i pielęgnacja nie przysporzy Ci większych problemów.

W rodzaju Eustoma z rodziny gentian występują trzy rodzaje kwiatów. Lysiifender ma inną nazwę, mianowicie eustoma wielkokwiatowca i eustoma Roussel.

Eustoma może być wysoka i miniaturowa. Wysoki zasięg do 1 m długości i miniaturowe - tylko do 30 cm Na cienkiej szyprze znajduje się wiele kwiatów, które z kolei otwierają się, tworząc cały bukiet. Kwiaty mogą być frotte, pół-marmuru i gustomahrovye, ale to zależy od odmiany.

Rodzaje Terry wyglądają jak róże lub goździki. Inne odmiany mają proste kwiaty, które wyglądają jak tulipany, maki lub dzwonki. Niektóre odmiany mają spiralny kształt płatków.

Kwiaty eustoma mogą być w różnych kolorach, od białego do czerwonego. Istnieją również dwukolorowe lisianthus.

W Europie te kwiaty przywieziono z Ameryki Północnej. Odkrywcą tej pięknej rośliny jest Richard Anthony Salisbury. Obecnie roślina jest popularna w Ameryce, Nowej Zelandii, Australii i Meksyku.

Rosnące lisianthus z nasion przez sadzonki

Lysiifizm można hodować w domu, a proces ten jest dość prosty, jeśli wszystko robisz poprawnie i wyraźnie. W następnych rozdziałach dowiesz się, jak wyhodować eustomę z nasion w domu i jakie zasady stosować.

Sadzonki można wysiewać w różnym czasie. Na przykład, jeśli uprawiasz eustomę, aby później posadzić ją w swoim ogrodzie, sadzenie sadzonek powinno odbyć się w lutym lub w marcu. Następnie można obserwować jego kwitnienie w lipcu-sierpniu. Jeśli chcesz udekorować swoje mieszkanie lisianthus w zimie, najlepiej sadzić roślinę od lipca do września.

Ponieważ nasiona lisianthus są małe, lepiej kupić materiał do sadzenia w postaci granulek. Uprości to sadzenie i zapewni pierwsze nawożenie eustoma, ponieważ składa się ono z nawozów i materiałów odżywczych.

Mieszanka ziemna powinna być z dodatkiem torfu i piasku, przy niskim poziomie azotu, pH wynosi 6,0. Taką mieszankę można kupić w kwiaciarni lub zrobić samemu.

Mały pojemnik należy wypełnić wilgotnym przygotowanym podłożem, a następnie posypać nim nasiona. Następnie pojemnik należy przykryć folią lub szkłem i umieścić w ciepłym i jasnym miejscu. Nasiona należy rozpylać w razie potrzeby. Za trzy tygodnie będzie można zobaczyć pierwsze pędy.

Również do siewu można użyć tabletek torfowych. Powinny być średniej wielkości, a ich średnica powinna wynosić 4 cm.

Niewielki pojemnik, w którym umieszczasz tabletki torfowe, musisz spłukać w różowym roztworze nadmanganianu potasu. Następnie, po umieszczeniu tabletek torfowych w pojemniku, należy wlać tam trochę wody. Dodaje się wodę do całkowitego spęcznienia tabletek. Nadmiar wody należy opróżnić.

Następnie w tabletkach należy zrobić małe wgniecenia palcem. Na nich i trzeba rozszerzyć nasiona - po jednym na każdą tabletkę. Ułatw sobie korzystanie z wilgotnej wykałaczki. DAby pomóc nasionom kiełkować przez skorupkę, należy delikatnie przełamać ją wykałaczką, gdy jest mokra. Następnie pojemnik powinien być przykryty pokrywką lub folią.

Co stworzyć warunki do kiełkowania nasion

Umieść pojemnik z nasionami pod lampą fluorescencyjną. Codziennie powinno być włączone przez 12 godzin. Temperatura nie powinna przekraczać +25 ° C, aw nocy - nie niższa niż +20 ° C. Za dwa tygodnie zobaczysz pierwsze pędy.

Sadzonki można podlewać łatwym strumieniem wody na brzegu pojemnika raz dziennie. Sadzonki nie wymagają częstego podlewania, ponieważ są pokryte folią polietylenową, która zatrzymuje wilgoć.

Ale rośliny muszą być często wentylowane, aby kondensacja nie powstała na pojemniku i filmie. Należy to robić raz w tygodniu lub dłużej. Ponadto, przez wietrzenie, można stwardnieć rośliny. Zrób to lepiej za dnia i strzelaj do filmu przez krótki czas, za każdym razem zwiększając odstępy czasu.

Jeśli zdecydujesz się wyhodować eustomę do dekoracji domu, doniczki powinny być umieszczone w zacienionym, chłodnym miejscu i pozostawione tam, aż osiągną 10 cm wysokości. Sadzonki powinny być regularnie podlewane.

Następnie należy przesadzić kwiatek do donicy o średnicy 15 cm i umieścić na ciepłym parapecie z rozproszonym światłem słonecznym.

Jeśli zdecydujesz się uprawiać lisianthus, a następnie wylądować w otwartym terenie, musisz poczekać 3 miesiące po posadzeniu. Gdy sadzonki są mocne i osiągną 15 cm wysokości, możesz przeszczepić rośliny do klombu.

Opryskiwanie sadzonek nie jest konieczne, ponieważ prowadzi to do chorób młodych liści. Podczas aktywnego wzrostu, rzęsistę należy nawozić płynnymi złożonymi nawozami (15 ml na 10 l wody).

8 tygodni po wysiewie rośliny powinny być zanurzone. Należy to zrobić bardzo ostrożnie, ponieważ system korzeniowy lisianthus jest bardzo delikatny.

Kiełki muszą być zanurzone w specjalnych sadzonkach. Muszą być zacienione, ale temperatura nie powinna być niższa niż 18 ° C.

Dorosłe rośliny przenosi się do doniczek o średnicy 15 cm, gdy korzenie rośliny stają się większe i potrzebują więcej miejsca.

Sadzenie sadzonek lisianthus w otwartym terenie

Po zanurkowaniu do eustomy, dorośnięcie zajmuje trochę czasu. Wtedy możesz bezpiecznie rozpocząć przesadzanie rośliny w otwartym terenie.

Aby sadzić sadzonki w otwartym terenie, jest to konieczne, gdy mija groźba nawet łatwych mrozów. Lysianthus zwykle rośnie w tropikach, co oznacza, że ​​wszelkie mrozy mogą prowadzić do jego śmierci. Zrób to lepiej do końca kwietnia lub w połowie maja. Zrozumienie, kiedy można przeszczepić sadzonki w otwartym terenie, jest bardzo proste.

Jeśli jest na niej 8 liści, roślina jest całkowicie gotowa do sadzenia. Zrobić to lepiej wieczorem bez wiatru.

Eustoma jest bardzo światłolubna, ale lepiej sadzić sadzonki w miejscu, w którym rozprasza się rozproszone światło. Gleba do uprawy powinna być bogata w składniki odżywcze. Konieczne jest również uwzględnienie warunków rodzimego klimatu lisianthus, czyli wysokiej wilgotności i ciepłej, łagodnej temperatury.

Jak sadzić sadzonki na działce

Przed posadzeniem lisianthus w swoim ogrodzie, musisz wykopać małe pestki wielkości garnka, w którym był twój eustoms. Otwory te należy obficie podlewać.

Potem zaczynamy zajmować się składowiskiem, bo tak wylądujemy eustoma. Każdy kwiat powinien być przykryty pół plastikowej butelki. To ochroni roślinę przed mrozem i zatrzyma wilgoć. W tej chwili lepiej nie podlewać roślin.

Około 3 tygodnie po ostatnim zamrożeniu można zdjąć plastikową butelkę.

Odległość na przystani powinna wynosić około 30 cm od siebie.

Cechy troski o obfite kwitnienie

Eustoma to piękna dekoracja w Twoim ogrodzie, szczególnie jeśli kwitnie obficie. Aby to zrobić, musisz odpowiednio dbać o roślinę.

Schronisko młodych roślin od mrozów

Ponieważ eustoma jest zwyczajowo nazywana rośliną wieloletnią, musi być zachowana do następnego roku. Po przeszczepie adaptacja zakładu do nowej lokalizacji zajmuje około miesiąca. Jeśli temperatura gwałtownie spada, eustoma zaczyna więdnąć i słabnąć.

Aby przenieść je lepiej pod koniec sierpnia lub na początku września. Przed tym umieścić garnki na zamkniętej loggii, a dopiero potem do pokoju. Dzięki temu roślina ma zwyczaj przyzwyczajać się do braku światła.

Po odcięciu krzaka, zimowa eustoma będzie w twoim domu w doniczce. Nie musisz się martwić, po wycięciu roślina wyda nowe radykalne pędy, a możesz po prostu zostawić ją ponownie na łóżku w domu.

Najważniejsze jest, aby dokładnie sprawdzić korzenie pod kątem możliwych chorób i szkodników, sterylizować glebę i doniczkę przed przeszczepieniem ich z powrotem do doniczki.

Konieczne jest również ograniczenie podlewania, a roślina przyzwyczaja się do nowego miejsca i warunków. Powstaje pytanie, czy konieczne jest szczypanie lisianthus, a nasza odpowiedź nie jest konieczna. Roślina bez Twojej interwencji będzie rosła bardzo dobrze i będzie się dobrze i aktywnie rozwijać.

Lepiej jest sadzić lisianthus jako jednorocznego, ponieważ po paru latach roślina nie będzie dobrze kwitnąć ani smakować. Czasami roślina na ogół umiera, nawet z najlepszą opieką.

Zapobieganie i ochrona przed szkodnikami i chorobami

Przedstawiamy listę chorób i szkodników, które mogą wpłynąć na twój kwiat, a także metody ich zwalczania:

 1. Gray zgnilizny W przypadku tej choroby na liściach pojawiają się plamki, na które wpływają łodygi. Pojawia się choroba o wysokiej wilgotności. Leczyć roślinę można spryskiwać lekiem przeciwgrzybiczym.
 2. Zgnilizna korzeni. Możesz zauważyć tę chorobę na korzeniach podczas przeszczepu. Korzenie na końcach ciemnieją, wzrost rośliny spowalnia. Ta choroba występuje przy dużej wilgotności. Ponieważ leczenie wymaga wiele czasu i wysiłku, lepiej jest podjąć profilaktykę. Aby to zrobić, musisz wybrać zdrowy materiał roślinny, dezynfekować glebę i zapobiec nadmiernej wilgoci.
 3. Fusarium. Na łodygach pojawiają się zgniłe plamy, które je uszkadzają, a roślina może po prostu zniknąć. Ryzyko uszkodzenia zmniejszy obniżoną wilgotność i doskonałą przepuszczalność powietrza. Możesz zastosować i podgrzać, ale niestety nie możesz uratować chorej rośliny. Lepiej jest po prostu zniszczyć i zdezynfekować pulę lub fabułę.
 4. Puchaty mączniak prawdziwy. Widać to po uszkodzonych liściach i zmianie ich koloru. W celu leczenia tej choroby jest bardzo trudne, więc lepiej jest natychmiast chronić roślinę. Leczenie polega na zatrzymaniu karmienia i pojenia, a także na traktowaniu rośliny środkami pochodzącymi z mączniaka rzekomego lub płynu z Bordeaux.
 5. Sclerotia. Przy tej chorobie kwiat pokryty jest białym puchem, wewnątrz którego rozwija się czarna sklerocja. Roślinę lepiej jest natychmiast zniszczyć, aby nie zarażać innych.
 6. Wirus mozaiki. Bardzo łatwo to zauważyć, ponieważ na liściach pojawia się mała mozaika, wzrost rośliny spowalnia i punkty wegetatywne zostają utracone. Zwykle taka choroba jest przenoszona przez pasożyty. Lepiej jest zniszczyć chory kwiat i przetworzyć garnek i narzędzia.
 7. Nicienie. Pasożyty te rozwijają się w korzeniach, co może prowadzić do różnych chorób. Szkodniki muszą zostać zniszczone i poddane leczeniu.
 8. Mszyce. Ten pasożyt przenika do pączka lub umieszcza larwy w liściach. Możesz się ich pozbyć lekiem z mszyc.
 9. Gąsienice. Jedzą liście. To spowalnia wzrost korony i całej rośliny. Aby się ich pozbyć, musisz użyć środków odstraszających.
 10. Wciornastki. Można je zobaczyć za pomocą białych plam na liściach. Zniszczają pąki i jedzą liście. W celu zapobiegania lepiej jest traktować roślinę przed sadzeniem specjalnymi fungicydami.

Eustoma nie jest trudna do uprawy w swojej daczy, ale trzeba ją odpowiednio podlać, ponieważ najważniejszą rzeczą w pielęgnacji eustoma jest optymalny system nawadniania. Ziemia powinna być stale mokra, ale nie przesadnie nawilżyć gleby. Aby zrozumieć, że roślina potrzebuje podlewania, wystarczy dotknąć ziemi. Jeśli jest suchy, podlać go. Powinno to zostać wykonane przy użyciu miękkiej wody.

Podczas aktywnego wzrostu eustoma powinna być często podlewana, a zimą należy zachować ostrożność. Podlewanie odbywa się u nasady, co najważniejsze - nie spadaj na liście. Może to prowadzić do chorób grzybiczych. Najlepiej unika się opryskiwania z tego samego powodu.

Podczas kwitnienia lisianthus potrzebuje podlewania, dlatego należy go zwiększać i wykonywać częściej.

Kiedy i jak przeprowadzić nawożenie

Aby nakarmić roślinę, konieczne jest, jeśli chcesz uzyskać obfite kwitnienie.

Eustomomia nadaje się do kompleksowego opatrunku górnego, szczególnie po raz pierwszy - tydzień po transplantacji na otwartym terenie. Najlepszy ze wszystkich jest fakt, że kwiat dostrzega nawożenie rozpuszczalne w wodzie.

Zrób to lepiej w okresie aktywnego kwitnienia. Gdy roślina aktywnie rośnie, konieczne jest podawanie rośliny złożonych nawozów mineralnych co tydzień, ale lepiej jest wykonać mniejsze stężenie niż sugerowane w instrukcjach.

Podczas kwitnienia lisianthus nawozy azotowe należy zastąpić nawozami potasowymi i fosforowymi.

W tym artykule można dowiedzieć się wszystkiego o eustoma kwiatowym, a także jak go hodować w domu. Posadź roślinę w swoim kwietniku i złap zazdrosne spojrzenia swoich sąsiadów.

Lubię uprawiać goździki. Kup nasiona tego kwiatu w dobrym sklepie, tutaj :.

I dlaczego kruszarka do ziarna Niva znajduje się na liście? Są lepsze!

wiele błędów biologicznych i geologicznych: na przykład napisano, że glina jest zwykle zakwaszana.

Świetny artykuł, mnóstwo świetnych wskazówek! Jestem teraz w Tajlandii i złamała mi się głowa, czy istnieje jakiś sens.

Zdrastvujte! Mam na imię Andrew. Chcę nauczyć się uprawiać arbuzy i melony na sprzedaż według standardów hektarowych. .

 • © 2018 Agronomu.com
 • Poufność

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów zamieszczonych na stronie jest dozwolone pod warunkiem, że link do agronomu.com

Portal redakcyjny nie może dzielić się opinią autora i nie jest odpowiedzialny za materiały autorskie, za autentyczność i treść reklam

Eustoma (lisianthus) - sadzenie, uprawa i opieka w domu

Eustoma (lisianthus) - kwiat, o którym można powiedzieć "dawno zapomnianą przeszłość". Wcześniej cieszył się dużą popularnością, ale być może z powodu przedłużającego się wzrostu kwiat nie był już uprawiany w ogrodach i na parapetach okiennych. Tylko w ciągu ostatnich 5-7 lat zainteresowanie lisianthus budziło największą popularność wśród florystów. Pączki i kwitnące kwiaty tej rośliny są ucieleśnieniem delikatności, którą każda kwiaciarnia czeka z drżeniem, sadząc ledwo widoczne nasiona i spodziewając się pojawienia pierwszych kwiatów przez co najmniej sześć miesięcy. Na zewnątrz kwiaty są jak pączki róży, które stały się podstawą do nazwania tego kwiatu wśród ludzi, których róża francuska (irlandzka), irlandzka, a także dzwon w Teksasie. Ale czy tak trudno jest uprawiać lisianthus w ogrodzie lub w domu? Jakie są niuanse sadzenia, uprawy i dbania o roczne i wieloletnie odmiany roślin?

Opis eustoma jako kultury + gdzie lepiej ją uprawiać

Eustoma rośnie w Ameryce Południowej, a częściowo w Meksyku na wolności. W wyspecjalizowanych sklepach ogrodnikom zaoferowane zostaną dziesiątki jej odmian o różnych kolorach - jest to efekt pracy hodowców, ponieważ w przyrodzie występuje eustoma jednego koloru - fioletowy. Roślina należy do rodziny Gorechavkov. Jego starożytna nazwa botaniczna to lisianthus, ale obecnie jest używana częściej niż współczesna "eustoma".

Eustoma różnych odmian w wazonie

Zgodnie z bazą danych Lista roślin, rodzaj obejmuje 3 gatunki:

 • Eustoma mała, Gentian mała, zachodnia gencjana, Eustoma niebieskie bagno (Eustoma exaltatum);
 • Eustoma grandiflorum;
 • Lysianthus, Eustoma Russell lub Russell (Eustoma russellianum).

Terry eustoma przypomina różę

W naturze dzika eustoma rośnie przez 2 lata, podczas gdy w pewnych warunkach może być uprawiana w środkowej strefie Rosji. Po dwóch latach eustoma nadal pozostaje żywa w pewnych warunkach zimowania, ale dawne piękno znika: kwiaty zmniejszają się, deformują, krzaki rozciągają się. Nowoczesne odmiany eustoma różnią się nie tylko pod względem różnorodności kolorów, frotte lub nie-kwiat, ale także w wysokości rośliny (od 30 do 90 centymetrów). To wzrost określa miejsce uprawy lisianthus. Na rozcięciu z reguły wyrosła wysoka eustoma, ale w doniczce najlepiej jest pokazać się krótko.

Dzika forma eustomomii

Róża irlandzka (francuska) - inna nazwa eustoma, należy do rodziny gorchaków. To pierwszy rywal róż, który stanie się królową w twoim ogrodzie. Kwiaty rośliny mogą być frotte lub lejkowate, a ich liście są niebieskawe z woskową powłoką. Niezupełnie kwitnące kwiaty na zewnątrz przypominają pąki róży, a odmiany nie będące moskitami, odsłaniające kwiaty przypominające dzwon lub mak. Eustoma ma mocne i równe pędy, które zaczynają odgałęziać się od środka. Jedna prawidłowo wyhodowana, niezależna roślina może zastąpić pełny bukiet, na którym tworzy do 30-40 pąków. Szypułki wszelkiego rodzaju eustoma są długie. Odcięta kwiatowa kolec eustoma zachowuje świeży wygląd przez kilka tygodni.

mma eustoma różne: niebieski, biały, różowy, czerwony, liliowy, żółty, z obrzeżem kwiatów

Zalety rocznych i wieloletnich odmian eustoma

W domu eustoma rośnie jako roślina dwuletnia, ale w centralnej części Rosji uprawiana jest jako roślina jednoroczna. Możesz przedłużyć żywotność buszu, jeśli jesienią wprowadzisz go do pomieszczenia, w którym temperatura nie spada poniżej dziesięciu stopni. Roślina pogrąży się w stanie spoczynku, ale na wiosnę będzie zadowolona z nowych młodych pędów. Chociaż opcja dwuletniego uprawiania nie jest dostępna dla każdego ogrodnika. Na podstawie licznych recenzji lisianthus jesienią po prostu uschnie.

Widok obudzonej eustomy w doniczce po zimowym odpoczynku

Zaleta uprawy eustoma przez dwa lata jest niezaprzeczalna. Po pierwsze, koszt nasion - ich cena jest wysoka, aw standardowej torbie od 5 do 10 sztuk, ale nie można zagwarantować kiełkowania 100% nasion; Po drugie, wyrastanie z nasion jest bardzo długim procesem, wymagającym stałej uwagi dla sadzonek i młodych sadzonek.

Eustoma - ucieleśnienie czułości

Popularne wysokie i skarłowaciałe odmiany kwiatów

Rodzaj Eustoma obejmuje trzy gatunki, z których dwa są uprawiane jako rośliny ozdobne na parapetach i ogrodach: Eustoma russellianum i Eustoma grandiflorum. W wielu przewodnikach kwiatowych te dwa gatunki są połączone w jedno, nazywając je Lysianthus. Hybrydowa Eustoma Roussel i odmiany kulturowe są również nazywane Lissianthus Roussel lub po prostu - Lizianthus. W konsekwencji "lisianthus" i "eustoma" to jedna i ta sama roślina o dwóch nazwach.

Niesprawiedliwi sprzedawcy mogą zaoferować niedoświadczonym ogrodnikom żarówkę eustoma lub kłącza, nawet nazywając rodzaj egzotycznych słów. Eustoma rozmnaża się jedynie poprzez sieje nasiona i nie należy do nasion cebuli, ale uszkodzenie korzenia prowadzi do śmierci rośliny. Również hodowcy nie mogli wydobyć eustoma curlingu do dnia dzisiejszego. Pod postacią wirującego lisianthus ogrodnik w najlepszym razie otrzyma tkaną lub parkową różę. Jedynym sposobem na odtworzenie nasion w zamkniętym gruncie, więc kupując już dojrzałą eustomę, musisz skupić się na jej wyglądzie i pąkach.

System korzeniowy jest przełykiem. Krzew nie rozmnaża się przez podział korzenia

Tabela: najpopularniejsze odmiany lisianthus i ich opis

Popularne odmiany eustoma na zdjęciu

Uprawa eustoma w ogrodzie i przy domku

Owoce pracy hodowców pozwalają ogrodnikom uprawiać eustomę jako jednoroczną roślinę w ogrodzie. Jego osobliwością jest to, że maksymalny aktywny okres wegetacji odbywa się w ciepłym sezonie (kwiecień-październik).

Eustoma rośnie w pobliżu domu

W naturze eustoma rozmnaża się poprzez samosiew. Jest to najbardziej niezawodny sposób rozmnażania, który wybrali wiodący hodowcy kwiatów na świecie. W niektórych źródłach wspomina się również o propagacji przez podział krzewów i sadzonek. Rzadko jednak komukolwiek udaje się, rozprzestrzeniając eustomę na dwa ostatnie sposoby. Podczas dzielenia kłącza roślina prawie na pewno zginie, a jej część będzie cierpieć z powodu tego samego losu. Faktem jest, że lisianthus źle reaguje na przeszczep, nie wspominając już o podziale korzenia. Jego system korzeniowy jest zbyt delikatny. Pomimo mitu, że eustoma to sadzonki, nie znaleziono żadnego pozytywnego doświadczenia w tej metodzie reprodukcji lisianthus.

System korzeniowy eustoma jest zbyt delikatny, nawet w przypadku przeszczepu, który spowolni rozwój rośliny na jakiś czas

Aby podziwiać piękno w ogrodzie przez eustomess w lecie, konieczne jest siać nasiona późną jesienią lub wczesną zimą. Każde ziarno najlepiej sadzić w osobnym pojemniku, aby zmniejszyć sadzonki w jak najmniejszym stopniu. Sadzenie nasion do sadzonek w październiku gwarantuje efekt w postaci kwitnienia w lipcu. Eustoma jest jedną z najdłużej rosnących roślin jednorocznych na etapie siewu i pojawiania się kiełków. Dopiero wraz z nadejściem ciepła aktywnie rośnie.

Nasiona eustoma są bardzo małe, więc producenci z drażetek

W otwartym terenie z reguły eustoma nie zasiewa, ponieważ roślina po prostu nie ma czasu rozkwitnąć przed zimnem.

1. Cały drenaż, a następnie grunt odżywczy, wlewa się do wspólnego lub oddzielnego pojemnika. Eustoma dobrze rośnie na glebach lekko kwaśnych, więc na przykład odpowiedni będzie podkład do fiołków.

Drenaż na dnie garnka gwarantuje poradzenie sobie ze stojącą wodą

2. W środku mokrej ziemi rozsyp nasiona, po prostu zakopane w ziemi (nie więcej niż milimetr). Nasiona eustoma są małe, więc producenci z nich opróżniają się, dzięki czemu są bardziej wygodne do sadzenia.

Za pomocą wykałaczki nasiona są poddevayut i przenoszone do gleby, po prostu pogłębiając je

3. Spryskaj ziemię i przykryj przezroczystą folią. Bezpośrednie światło słoneczne nie może być tolerowane - natychmiast wysychają ledwie wykiełkowane nasiona.

Pojemnik z sadzonymi nasionami jest przykryty folią spożywczą lub szklaną

4. Aby zapobiec pojawianiu się pleśni, sadzonki są ważne dla codziennego powietrza, biorąc folię przez 15 minut. Temperatura nie powinna spaść poniżej 20 stopni ani w dzień, ani w nocy.

Usunąć film jest potrzebny codziennie przez 15 minut, w przeciwnym razie ryzyko pleśni

5. W początkowych stadiach kiełkowania nasion gleba nie jest zalecana. W tym celu odpowiednie jest codzienne natryskiwanie wierzchniej warstwy gleby.

Opryskiwanie z aerozolu na etapie kiełkowania nasion

6. Miej dość cierpliwości! Nasiona eustoma, pomimo ich prawie niewidocznego rozmiaru, bardzo długi wzrost - od dwóch tygodni do miesiąca. A na etapie dwóch liści może być jeszcze dłużej. Wygląda na to, że eustoma całkowicie przestała się rozwijać, ale nie martw się - w tej chwili buduje system korzeniowy.

W tym stanie eustoma może mieć kilka tygodni - okres narastania systemu korzeniowego

7. Na etapie pierwszych trzech lub czterech prawdziwych liści używaj złożonego nawozu mineralnego dwa razy w miesiącu.

Na tym etapie rozwoju, eustomum musi być karmione nawozami mineralnymi

8. Nie daj się ponieść opryskom sadzonek. Nadmierne pocenie się może przekształcić się w występowanie chorób grzybiczych.

Pielęgnacja w ogrodzie od momentu zasadzenia sadzonek w otwartym terenie do jesieni

Wraz z nadejściem stabilnego ciepła, gdy temperatura nie spada poniżej 15 stopni w nocy i co najmniej 20 w ciągu dnia, eustome można bezpiecznie wyeksmitować w ogrodzie do reszty roślin. W tym celu przeniesienie z doniczki na ziemię odbywa się bardzo ostrożnie. Miejsce dla eustoma nadaje się do światła, ale roślina źle reaguje na palące słońce. Cieniowanie lub lądowanie z wyższymi krzewami ochroni lisianthus przed słońcem i stworzy doskonałą kompozycję ogrodową. Ponadto nie należy dopuścić do stagnacji wody. Należy zauważyć, że eustoma doskonale trzyma krzak nawet po ulewnym deszczu.

Wylądował w otwartym terenie eustoma

Jak dbać podczas wzrostu i kwitnienia

Podczas aktywnego wzrostu eustoma regularnie się rozluźnia, utrzymuje nawilżenie gleby podczas systemowego podlewania lub ściółkę kory, słomy i innych materiałów.

Zdrowe krzaki eustoma w otwartym terenie

Podczas kwitnienia kompleks nawozów mineralnych powinien być skierowany do kwitnienia - kompozycja powinna zawierać dużą ilość potasu. Wysokie eustomamy potrzebują wsparcia, które ochroni łodygę przed presją wywołaną przez dużą liczbę pąków na kwiatku. Aby przedłużyć kwitnienie, zwiędłe kwiaty z gałęzi są odcinane, aby roślina nie marnowała swojej energii na dojrzewanie nasion.

Wideo: Uprawa i pielęgnacja eustoma w doniczce

Co dalej robić po kwitnieniu? Kiedy i jak zebrać nasiona do przechowywania

Po wyblaknięciu eustoma cała część powierzchni zostaje odcięta, pozostawiając ją w ziemi. Dzięki eustoma łatwo jest zbierać nasiona. Aby to zrobić, pierwsze pąki, które pojawiły się na gałęzi, pozostawia się do momentu całkowitego obumierania, aby dojrzały i uschły. Rozłóż pudełko ostrożnie pociąć i przenieść do pojemnika z solidnym dnem. Producenci z reguły oferują hybrydowe formy eustoma, które są oznaczone jako "F1". Jest to "dziecko" kilku skrzyżowanych "babć" i "dziadków", a następnie - "matek" i "papieży". Hodowcy zachowują w ścisłej tajemnicy, jakie gatunki zostały skrzyżowane, aby zrobić kwiat, który udało się wyhodować z małego nasienia. W konsekwencji, po wysianiu nasion hybrydy, najprawdopodobniej zobaczysz całkiem różne gatunki eustomy lub wiele innych różnych gatunków, które uczestniczyły w selekcji hybrydy. Jeśli na woreczku z nasionami "F1" nie znajduje się na końcu nazwy odmiany, wówczas "dzieci" takiej rośliny całkowicie odzwierciedlą zewnętrzne oznaki ich "rodzica".

W przypadku hybryd F1 nie można zbierać nasion

Kiedy eustoma zanika, a zima staje się bardziej wyraźna, zostaje ona, by spędzić zimę w ogrodzie. Roślina całkowicie umiera przy najmniejszych pierwszych przymrozkach.

Wraz z nadejściem mrozu eustoma całkowicie umiera

Ale możesz uratować krzew, który w przyszłym roku sprawi, że znowu rozkwitniesz. Aby to zrobić, eustomum jest odkopywane, umieszczane w garnku i przenoszone do zimy w pomieszczeniu, w którym temperatura jest utrzymywana na poziomie 15 stopni. W wyższej temperaturze krzak może zmienić kolor na żółty, a następnie skurczyć się. Niższa temperatura również zabije roślinę. Zimą, lizianthus wchodzi w stan spoczynku - jest to nieuchronny cykl życia biennale. Nawadnianie przy jednoczesnej minimalizacji, utrzymywanie gleby w stanie słabo mokrym. Wiosną krzak będzie się czuł, wyrzucając nowe liście. Po raz kolejny możliwe będzie sadzenie go w ogrodzie kwiatowym, gdy mróz całkowicie opadnie, a gleba ogrzeje się do 15 stopni.

Eustoma w domu na parapecie w doniczce

Formy karzeł eustom zadowoli kwiaciarnie, starając się ozdobić loggie lub okna w lecie. Przez kultywację eustoma w domu będziesz musiał odzyskać cierpliwość i trochę wysiłku. Ale wynik rekompensuje wszystkie niedogodności dziesięć razy. Delikatny widok eustomy ma pozytywny wpływ na ludzi, zanurzając się w świecie nieskończonych kolorów, spokoju i uspokojenia.

Eustoma nisko uszata w doniczce - perfekcja pracy japońskich hodowców

Wyrastanie z nasion i inne sposoby reprodukcji akustyka pomieszczenia

Eustomomia w pomieszczeniu wzrostu nie różni się od czasu, procesu siewu i uprawy eustoma ogrodowego. Jedyną różnicą jest przeszczepienie sadzonki w pojemnik o większej objętości - zbieranie na doniczkę i sadzenie w ogrodzie - lądowanie na klombie.

Eustoma w doniczce

Określić, kiedy przeszczepienie eustoma w większej donicy może być wykonane przez korzonki, które zaczynają przenikać przez otwory spustowe w doniczce. Oznacza to, że roślina była ciasna. Wydajność 2 - 2,5 litrów wystarcza dla 3 roślin, które będą rozwijać się i aktywnie rosnąć przez cały okres wegetacji, aż do momentu, w którym zaczną wypoczywać.

Korzenie sięgnęły dna doniczki, więc trzeba ją przesadzić do dużej objętości

Koniec jesieni - najlepszy czas na siew eustomy, ale rośliny potrzebują dodatkowego oświetlenia lub w lutym - wtedy mozheno zrobić bez dodatkowego oświetlenia, ale kwitnie nastąpi pod koniec lata. W tym czasie apartamenty mają centralne ogrzewanie, a pokoje są stabilne ciepło. Ważne jest, aby pojemnik z sadzonkami był dobrze chroniony przed zimnym oknem. Pomoże to w tworzeniu się piany, umieszczonej między garnkiem a szybą.

W inny sposób, jak wspomniano powyżej, eustoma się nie rozmnaża.

Funkcje lądowania i transplantacji w mieszkaniu

System korzeniowy lisianthus jest mały i kruchy, zbyt delikatny. Jest to przeładunek, a nie zbieranie, które najmniej wpłynie na dalsze zakorzenienie w nowej doniczce i adaptację rośliny do nowej gleby.

Trzy sadzonki eustoma w doniczce o objętości nie mniejszej niż trzy litry po kilku miesiącach zamieniają się w luksusowe kompozycje kwiatowe

W jednym doniczce, do trzech litrów, cały sezon lato-jesień będzie w pełni rozwinąć trzy sadzonki. Nie będą się ze sobą ingerować, ale stworzą wspaniałą kompozycję kwiatową o różnych odcieniach.

Warunki do utrzymywania zamkniętych lisianthus w zależności od pory roku

Pokój lisianthus kiełkuje, rozwija się i kwitnie w temperaturze 20-25 stopni. Jesienią sadzenie po pojawieniu się sadzonek, sadzonki są dostarczane przez 12 godzin dziennie, aby uniknąć rozciągania. Z braku światła sadzonki wyglądają słabo, a piękny bujny krzew z obfitym kwitnieniem z takich siewek nie zadziała. Wilgotność powietrza powinna wynosić co najmniej 40 procent, aw okresie letnim taras od północnej strony stanie się przytulnym domem dla kwitnącego lisianthus.

Wideo: przebudzenie eustoma na wiosnę

Opieka nad rośliną w oknie. Cechy podlewania, nawożenia, formowania

Instalacja na oknie w takim samym stopniu jak w ogrodzie: nawożenie dwa razy w miesiącu, specjalnych kompleksów mineralnych, utrzymanie wilgotności gleby (wszystkie ociekającej wyłączenia wody z doniczki, drenaż). Podlewanie ćwiczenia jak wysusza glebę, aby zapobiec wysychaniu.

Garnek eustoma latem najlepiej pozostawić na balkonie - tutaj będzie się rozwijał szybciej niż na parapecie

Na szczególną uwagę zasługuje także formowanie buszu. Jeśli zdecydujesz się wyhodować wysoką eustomę (do metra), która zwykle uprawiana jest do krojenia, konieczne jest uszczypnięcie jej na etapie wzrostu czterech liści. To pobudzi wzrost pędów bocznych, ale przez pewien czas cofnie okres pojawienia się szypułki.

Odmiany karłowate (do 30 centymetrów) nie są konieczne, aby uszczypnąć, ponieważ w ich gąbczastej tkance tkwią genetycznie.

Rozwiązywanie problemów dla roślin domowych i ogrodowych

Eustoma jest rośliną wystarczająco silną, odporną na wiele chorób i szkodników. Jej jedynym słabym punktem są różne rodzaje zgnilizny, które pojawiają się z powodu zbyt wysokiej wilgotności i niskiej temperatury. Ponadto na roślinę może wpływać mączniak prawdziwy.

Przy różnych rodzajach zgnilizny ciężko walczyć. Jako roślina zapobiegawcza pod korzeniem zarówno na oknie, jak iw ogrodzie podlewamy słabym roztworem nadtlenku wodoru (2 łyżki na litr wody). Z mączniaka prawdziwego, roztwór usuwa się z mydła w płynie, sody i popiołu (na litr 5 gramów sody i 1 gram mydła w płynie): traktować krzak 2-3 razy w tygodniu.

Tabela: choroby charakterystyczne dla eustoma

Eustoma może żółknąć liście z nadmiernego podlewania lub częstego suszenia gleby. Ponadto żółknięcie liści wskazuje na nadmierne nawożenie nawozami mineralnymi.

Mówiąc o szkodnikach, rzadko są zdumieni na parapecie, ale w ogrodzie przez kilka dni ślimaki opuszczą jeden pień z pięknego kwitnącego krzewu. Ze ślimakami trudno walczyć. Żyją w miejscach o wysokiej wilgotności. Ślimaki nie tolerują szorstkiej powierzchni, więc ściółkowanie drewnopodobną korą pomoże rozwiązać problem z nimi.

Niestety, pomimo wydatkowane cała praca, walka ta ślimaki nie może zagwarantować ich całkowity zanik. Dlatego w ostatnich latach rolnicy coraz częściej uciekają się do metod chemicznych walki. Największe zastosowanie otrzymał cztery leki: gęsty roztwór soli, roztwór 10% żelaza lub siarczan miedzi, granulowany mieszaninę składającą się z jednej części musztardę i czerwone papryki i pieca popiół z dwóch części, a także pięć procent metaldehyd granulat (kontakt mięczakobójcze oraz działania żołądkowo-jelitowe) dostępne już w sprzedaży. W Rosji sprzedawany jest pod znakami towarowymi Groza i Meta.

Ślimaki na kilka dni mogą zniszczyć zdrowe krzaki eustoma

Różne opinie na temat eustoma

Znajomy kilka lat temu doradził mi ten kwiat, jeśli nawet o nim nie słyszałem, nawet to imię. Postanowił również doradzić, aby zasadzić się na interesujących. W pierwszym roku źle go zabrał, nie wszystkie kwiaty rozkwitły, połowa z tych, które zasadziłem, nie zakwitła. Byłem nawet trochę zdenerwowany. Ale przez drugi rok kwiat ekstremum mnie ucieszył. Bardzo ładnie rozkwitł. Trochę na temat wyglądu plusów super, niż przypomina Rosa, zasadziłem różne kolory i okazało się bardzo ładnie. Rośnie około 50 centymetrów, dla mnie jest to idealna długość, cieszy oko. Wygląda bardzo ładnie, oczywiście musisz zachować ostrożność, ale nie jest kapryśny. Z minusów, co zostało już powiedziane w głównym pojawia się dopiero w drugim roku, tak, że będą musieli długo czekać rosnący kwiat, nadal jest to dość rzadkie, i znaleźć się na sprzedaż za to, mocniej niż większość kolorów, ale myślę etotreshitsya w czasie. Rzadkość ja nawet za plus, ponieważ każdy, kto przychodzi odwiedzić koniecznie pytając co róża nie jest zwykłym, dobrze, jestem z pewnością chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i opowiedzieć o kwiatka eustoma i jak ją rozwijać. Kolejnym dużym plusem jest to, że można łączyć jego kolory, ponieważ w sprzedaży dostępnych jest kilka kolorów. A połączenie jest bardzo piękne i niezwykłe.

Eustoma (Eustoma) weszła na rynek stosunkowo niedawno, ale co roku wiele gatunków wzrosła. Kwiaty eustomy mogą być podwójne i prostymy w kształcie róży, stąd inna nazwa kwiatu - „Irish Rose”, choć jej narodzin - Ameryce Środkowej. Kolory kwiatów eustomy zróżnicowany: jest czysto białe z białym obramowaniem, purpurowy, żółty, rozovoy.Vyraschivaetsya Eustoma z nasion roślin, wysokość od 30 do 70 centymetrów. Nie Eustoma kwitło przez pierwszy rok, ja przeszczepione je do garnka i przyniósł go do domu na zimę. W drugim roku wiosny roślina wypuściła pąki i rozkwitła.

Mam eustoma trwała 2 lata. Odmiana do uprawy w doniczkach, miniaturowa, do wysokości 20 cm, nasiona wysiano w lutym, wszystkie 5 z 5 róż, rosły bardzo wolno. Po oszustwie wydawało się, że jest szybszy. w maju postawiła wszystkie garnki na 1 - 2 kawałki. W czerwcu zbierano pąki, a od lipca kwitły. O niezwykłym pięknie nie mów, widziałeś! Szczególnie podoba mi się wygląd pąków na krótko przed rozłożeniem, niezrównana czułość! Rozkwitałam do października, rozdając wszystkie nowe pąki. Potem jakoś wszystko nagle przestało żyć. Bardzo szybko wszystko się wydarzyło, ale był tylko zielony "elastyczny" krzew i nagle wszystko wydawało się wiotczeć, stało się leniwe, jak szmata, i to wszystko. Ale jeden z krzaków rósł nie w jednej łodydze, ale z korzenia miał drugi mniejszy (cm 5) i nie kwitł. Więc kiedy większa zmarniała łodyga, ten dzieciak czuł się równie dobrze. Przeszedł w normalnych warunkach pokoju, w oknie S-3, zaczął aktywnie rosnąć wiosną, aw marcu zebrał pąki, a następnie rozkwitał przez całe lato. Ale jesienią wszystko było takie samo jak z resztą.

Zakochałem się w tym kwiecie. Dwa lata temu wyhodowałem go w ziemi. Wtedy zdałem sobie sprawę, że to nie działa i kopanie przeszczepione do garnka i zaniósł do szklarni, a następnie z zimna pogoda przyniósł go do domu, mam to rozkwitło pod koniec września. I "umarłem", kiedy zobaczyłem to piękno. Była purpurowa. A teraz jestem dorosła pokoju Aust Matador różowego i po prostu bzika na jej piękno i jak jest ona przekształcona poprzez zmianę koloru i kształtu kwiatów. Ponownie chcę zasadzić nowe nasiona. Niech się wznoszą przez bardzo długi czas, wielu wymaga uwagi, ale wynik jest tego wart.

Próbowałem go uprawiać w zeszłym roku, kupiłem kilka rodzajów. Zasadził w grudniu, bardzo powoli rosła w zimie, poszedł do wysokości ciała, gdy zaczął wykupić w cieplarni. Kwitł w czerwcu. Bardzo piękne kwiaty, zostały posadzone w doniczkach, jesienią było dużo łodyg, ale zamarzły z powodu naszego zaniedbania. Kupiłem nasiona, zasadzę je, ponieważ działają one bardzo dobrze dla mnie, czerpię z nich przyjemność!

Ja również skusić na to piękno, posadzone w styczniu 2015 r.) (Lat, od 5 nasion róży 5, przeżyli 4. W ciągu roku (.) Założony mały rozetochki 2 pary hamulcowych listev.Takih rastyuh Nigdy nie byłem! Przetrwały zimę, w lutym 2016, zdecydowali się go-teraz rosną bodren'kiye, zarośnięty, obiecując wylotowe ładne niebieskawe liście, wyraźnie zamierzając mnie uszczęśliwić kwitnienia! Pyta się, o czym myśleli od ponad roku. Gatunek Echo Różowy Picota .Pro kwitnienia po 6 miesiącach, powiedziałbym, żartując, -lub więc povezlo..tipa test wytrzymałości ..

Gleba przygotowana do sadzenia eustoma dobrze nawilża i rozprowadza nasiona na powierzchni, ze względu na to, że są one bardzo małe, są zwykle sprzedawane w granulkach. Następnie zbiornik sadzenia pokryty jest szklaną lub przezroczystą folią, ponieważ do pojawienia się eustoma potrzebne jest światło, temperatura powinna wynosić 20-21 stopni. Po pojawieniu się 3-4 prawdziwych liści rośliny są zanurzane i umieszczane w chłodniejszym miejscu. Rosnące rośliny są sadzone w ziemi. Optymalna temperatura dla wzrostu eustoma w nocy wynosi 15 stopni w ciągu dnia około 25 stopni.

Przez kilka lat rosnącej eustomy zgromadziłem trochę doświadczenia. Robię grunt ziemia ogrodowa, torfu i piasku w równych częściach, jestem pewien, że jest pieczony w piecu, a następnie rzucić rozwiązanie manganu, w celu uniknięcia strat. Na początku grudnia, nasiona eustomy walcowane na granulki, rozplanowane na powierzchni wilgotnej gleby i pokryte szkłem. Doniczkę z nasionami trzyma się w temperaturze 25 stopni w dobrze oświetlonym miejscu. Kilka tygodni później pojawiają się kiełki i są naprawdę małe, ledwo zauważalne. K garnek z kiełków umieścić eustomy lampy sadzonkami dosvechivayu i nie mniej niż 12 godzin. Jak słusznie zauważył, że dostojny długo hamował rozwój, ponieważ w tym czasie buduje się silny system korzeniowy. Natychmiast po przejściu przez zamrażanie i ustalenia serdeczny przeszczepu do ziemi, a raczej zataczając delikatnie grudki ziemi, do korzeni nie są uszkodzone. 10 dni po przeszczepie zapłodnienia złożonego nawozu, a potem w ciągu całego okresu wegetacyjnego, dwa razy w miesiącu.

Эустома - kapryśna uroda, urzeczone serca milionów ogrodników z całego świata. W Japonii ten kwiat jest najbardziej lubiany, dlatego rodzą się tam nowe odmiany mieszańców. To nie jest roślina cebulowa i jedynym sposobem na jej odtworzenie są nasiona. Okres wegetacji lisianthus jest długi - 6 miesięcy, ale gdy roślina zacznie kwitnąć, cała złożoność uprawy zostanie wymazana z pamięci. Kwiat cięty kosztuje do trzech tygodni w wazonie z wodą, więc hodowcy wolą pracować z eustomą, bez względu na wszystko.

Dodaj komentarz

39 + = 44