Nazwa kategorii

Sprężarka liniowa

Co jest dobre w liniowym kompresorze lodówki od LG, zalety.

Co jest dobre w liniowym kompresorze lodówki od LG, zalety.

W poprzednim artykule:

Sprężarka liniowa lodówki jest jedną z najważniejszych części urządzeń chłodniczych, zapewniając jej nieprzerwaną i wydajną pracę. Bez wątpienia ten szczegół można nazwać sercem nowoczesnych systemów chłodniczych, tworząc różnicę ciśnień w różnych częściach układu chłodzenia. Jest to właśnie ogniwo, które zamienia energię elektryczną w pracę polegającą na transportowaniu ciepła z wewnętrznych komór chłodniczych do środowiska. Jeśli spojrzysz na sam rdzeń tego pojęcia, możesz pomyśleć, że sprężarka jest zaprojektowana do sprężania pewnej cieczy lub jakiegoś gazu.

Tak właśnie jest. Urządzenie jest zaprojektowane do sprężania czynnika chłodniczego, a następnie pompowania przez obwód wymiany ciepła. Z kolei czynnik chłodniczy jest "krwią" lodówek i jest odpowiedzialny za przenoszenie ciepła i chłodu. Cóż, ta "krew" pompuje się, jak rozumiesz, naszym kompresorem "serce". Stąd dochodzimy do wniosku, że im bardziej niezawodna i trwała będzie kompresor, tym dłużej będzie działał cały układ chłodniczy, niezależnie od zasady działania.

Wiele chłodziarek, które można kupić w nowoczesnych sklepach, jest "liniowych". Oznacza to, że ich praca opiera się na wykorzystaniu sprężarki liniowej, która wciąż jest uważana za najbardziej zaawansowany technologicznie system dla domowych lodówek. Są też kompresory inwerterowe, które wyróżniają się wyższą ceną i pozytywnym sprzężeniem zwrotnym. Inwerter lub kompresor linii? Ten temat to zupełnie inny artykuł. Tutaj rozważymy drugi gatunek. Więc, lodówka LG kompresor liniowy (jak również modele innych producentów, wyróżniająca jednostki nieobecności, który przekształca ruch mechanizm tłokowy praca wirnika silnika. W takich kompresorów Tłoki poruszają powodu pola elektromagnetycznego, co radykalnie poprawia efektywność, a także zmniejsza hałas i zużycie energii.

Zalety sprężarek liniowych

W rzeczywistości lodówki liniowe mają cały szereg zalet, które odróżniają je od innych urządzeń. Najważniejszą rzeczą, na której skupiają się nowi producenci, jest przyjazność dla środowiska nowych modeli. W żaden sposób nie szkodzą środowisku, dlatego są dumnie nazywane "zielonymi". Co więcej, system jest stosunkowo prosty, ale z tego - nie mniej skuteczny. Obwód elektromagnetyczny znacznie zmniejsza straty energii spowodowane rozpraszaniem energii w częściach czołowych. Oscylacje boczne tłoków są również zmniejszone, co zwiększa żywotność i niezawodność sprężarek liniowych w porównaniu z tradycyjnymi. Zaletą jest również zastosowanie schematu "prądu stałego" czynnika chłodniczego, który również wpływa na zmniejszenie strat energii. Pod względem efektywności energetycznej lodówka liniowa LG praktycznie nie ma konkurencji i jest uważana za jedną z najbardziej ekonomicznych na całej planecie. A to przemawia na korzyść samej ekologii, o której mówiłem powyżej. Kolejną wielką zaletą jest system "cichego startu", który zgodnie z oczekiwaniami działa w połączeniu z systemem "cichego zatrzymania".

Szczytowe hałasy i wibracje, charakterystyczne dla pracy sprężarki, są całkowicie pochłaniane. W rezultacie urządzenia LV mogą pochwalić się hałaśliwością do 20 decybeli, co jest znacznie poniżej progu hałasu w codziennych sytuacjach.

Sprężarki liniowe, aktywnie wdrażane przez firmę LDZHI, mogą konkurować z modelami inwerterowymi, nie poddając się ich ani środowisku, ani trwałości. Ponadto są one znacznie tańsze i mają znaczny potencjał dalszego rozwoju.

Jak naprawić kuchenkę gazową i piekarnik, częste awarie.

 • Dlaczego potrzebujesz multikarkera - funkcje, programy i cechy techniczne.

 • Maszynka do mielenia mięsa to sokowirówka do pomidorów i innych warzyw i owoców.

 • Proponuję porównać wielowarstwy Redmond, Panasonic i Polaris.

 • Porównaj sokowirówki Bork S 700, Philips HR 1871, Zelmer 476.

 • Adapter (adapter, dysk) do płyty indukcyjnej, zalety.

 • Co wybrać do domu, zamrażarki lub skrzyni, recenzje.

 • Jak przydatna jest lodówka z wbudowanym telewizorem i Internetem?

 • Samoczynne wyciskanie sokowirówek, części zamiennych i przystawek do maszyn do mielenia mięsa.

 • Jak wybrać regulator napięcia do lodówki?

  Liniowy kompresor lodówki

  Sprężarka - najważniejszy szczegół każdej nowoczesnej lodówki, zaprojektowany w celu wytworzenia różnicy ciśnień w częściach układu chłodzenia. Jest to sprężarka, która zamienia energię elektryczną w pracę polegającą na przenoszeniu ciepła z wewnętrznych komór chłodziarki do środowiska, sprężaniu czynnika chłodniczego i pompowaniu go w obwodzie wymiennika ciepła.

  Tradycyjnymi mechanizmami sprężarek są konwencjonalne silniki elektryczne (sprężarka liniowa lodówki jest nieco inaczej ułożona), które zamieniają energię elektryczną w energię obrotową. Stworzenie niezawodnego urządzenia, które kompresuje gaz lub ciecz przy użyciu energii mechanicznej, jest trudne. Jednak wszystkie nowoczesne sprężarki rotacyjne i korbowodów działają dokładnie w ten sposób, przekształcając rotację wirnika silnika elektrycznego w różnicę ciśnień.

  Najczęściej jest korbowód. Takie urządzenia za pomocą specjalnych układów przenoszenia przekształcają rotor w ruch posuwisto-zwrotny mechanizmu tłokowego. Ten ruch wytwarza ciśnienie, które jest głównym celem kompresora.

  Złożona konstrukcja połączenia przegubowego między wirującym rotorem a układem tłoków powoduje zwiększone zużycie energii na tarcie, przyczyniając się do zwiększenia wibracji i hałasu. Ponieważ możliwości poprawy takich sprężarek są prawie wyczerpane, stopniowo zastępowane są przez bardziej ekonomiczne i progresywne schematy.

  Najwięksi na świecie producenci sprzętu AGD nieustannie pracują nad rozwojem bardziej ekonomicznych, przyjaznych dla środowiska i cichych sprężarek. Głównym zadaniem jest ograniczenie zużycia energii elektrycznej do minimum. W tym celu rozwój sprężarek liniowych.

  Zasada działania sprężarek liniowych

  Główną różnicą pomiędzy sprężarkami liniowymi lodówki i wszystkich innych jest brak połączenia, które przekształca obrót wirnika silnika w mechanizm tłokowy. Tłok porusza się do przodu z powodu pola elektromagnetycznego uzwojenia, a następnie powraca do swojej pierwotnej pozycji.

  Tak więc zamiast 4 punktów ciernych w sprężarce liniowej jest tylko jeden. Może to znacznie poprawić wydajność, zmniejszyć zużycie energii o 45% (w stosunku do modeli klasy A) i zminimalizować hałas. Jednocześnie zmniejszeniu zużycia energii towarzyszy wzrost wydajności chłodzenia i możliwość dokładniejszej regulacji reżimu temperatury w komorach.

  Pierwszy patent na sprężarki liniowe otrzymał koreański koncern LG Electronics. Początkowo tylko lodówki tej marki były wyposażone w nowe kompresory, ale stopniowo zaczęły się pojawiać kompresory liniowe w lodówkach innych producentów. Wprowadzenie tej technologii stwarza poważną konkurencję na rynku i sprężarki do lodówek liniowych wśród innych urządzeń. Główną zaletą, którą podkreślają firmy produkcyjne, jest ekologiczna czystość nowych modeli. W ogóle nie szkodzą one atmosferze, dlatego z dumą są nazywane "zielonymi", ponieważ od momentu opracowania były przeznaczone do pracy z bezpiecznymi dla środowiska substancjami chłodzącymi.

  System jest stosunkowo prosty, ale jest dość produktywny. Obwód elektromagnetyczny sprężarki liniowej pozwala znacznie zmniejszyć dyspersję i straty energii w przednich częściach uzwojenia. Redukcja bocznych oscylacji tłoków zmniejsza straty spowodowane tarciem, co pozwala zwiększyć niezawodność, a także przedłużyć żywotność takich sprężarek, w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami.

  Do ważnych zalet zastosowanie ma również schemat "prądu stałego" substancji roboczej, co dodatkowo zmniejsza straty energii, pozwalając na zmianę klasy zużycia energii z A + na A ++. Na poziomie efektywności energetycznej sprężarka liniowa lodówki ma niewielu konkurentów i jest uważana za jedną z najbardziej ekonomicznych.

  Lodówki, opracowane na bazie sprężarek liniowych, działają na poziomie hałasu poniżej 20 decybeli, czyli poniżej progu percepcji obcych dźwięków w spokojnym otoczeniu. Pod wieloma względami jest to zasługą systemu "cichego startu", który działa w połączeniu z mechanizmem "cichego zatrzymania". System monitorowania ściśle monitoruje ruch tłoka sprężarki, dzięki czemu na początku i podczas działania nie występują drgania i hałasy.

  Nie było oczywistych braków w działaniu sprężarek liniowych. Do ukrytych wad można zaliczyć dość wysoki koszt, który w dużej mierze wynika z ogromnej wielkości nowych modeli lodówek. Inną wadą dla konsumentów jest dostępność niewielkiej liczby domowych warsztatów i centrów usług, które mają wykwalifikowany personel, który jest w stanie przeprowadzić właściwe naprawy i konserwację takiego sprzętu.

  Liniowe lodówki kompresorowe jest bardzo obiecujący i jest w stanie skutecznie konkurować nawet z modelami inwerterowymi, znacznie przewyższając je pod względem technologicznym i środowiskowym. Ponadto takie urządzenia mają ogromny potencjał do dalszego ulepszania i rozwoju.

  Plusy i minusy sprężarki liniowej w lodówce

  Odkąd pojawienie się lodówek na rynku mocno wkroczyło w nasze życie, a teraz trudno jest sobie wyobrazić nowoczesny dom bez tych urządzeń. Obecnie w sklepach można znaleźć dwa rodzaje lodówek: ze sprężarkami liniowymi i inwerterowymi.

  Te ostatnie są bardziej ekonomiczne, ale nie tak popularne ze względu na wysoką cenę, więc weźmiemy pod uwagę wady i zalety lodówek z kompresorem liniowym.

  Najpierw o działaniu liniowego kompresora. Jeśli w pigułce - włączony, pracował, rozłączony. Ta krótkotrwała aktywacja układu chłodzenia przy użyciu maksymalnej mocy, a następnie wyłączenie po osiągnięciu wymaganej temperatury.

  Ta zasada działania nazywa się cykliczna. Chłodzenie rozpoczyna się po tym, jak czujnik mierzący temperaturę ustali wzrost o jeden do dwóch stopni. Oczywiście, aby utrzymać wybrany tryb, takie cykle są powtarzane raz po raz - przez cały okres użytkowania lodówki. Najczęściej w domowych lodówkach są zainstalowane sprężarki tłokowe. Liczba tłoków jest różna od 1 do 12, i kroki, z reguły dwa.

  Zalety i korzyści sprężarek liniowych

  • Sprężarki liniowe są tradycyjną opcją, znaną każdemu według charakterystycznego dudnienia podczas pracy. We wczesnych modelach dźwięk uruchomienia sprężarki było naprawdę głośno, ale postęp nie stoi w miejscu, a lodówki produkowane przez wiodących producentów działają obecnie niemal bezgłośnie. Poziom hałasu jest utrzymywany na minimalnym progu percepcji przez osobę słuchu.
  • Kolejny plus na rzecz nowoczesnych lodówek ze sprężarkami liniowymi - doskonała przyjazność dla środowiska. Ostatnie zmiany umożliwiły uczynienie urządzeń z tym systemem chłodzenia jednym z najbardziej ekonomicznych na świecie. Ponadto skromny zużycie energii, ochrony środowiska, a nawet zachęcani przez fakt, że czynnik chłodniczy jest wykorzystywany jako chłodziwo, jest bezpieczny dla środowiska i nie niszczy atmosferę planety.
  • Kolejną zaletą sprężarek liniowych jest ich niewrażliwość na skoki i spadki napięcia w sieci. Ta zaleta nie ma systemów inwerterowych, chociaż niektóre modele są wyposażone w zabezpieczenia przed awariami zasilania - regulator napięcia. Co z kolei wpływa na cenę "falowników".
  • Ostateczny plus na korzyść lodówek ze sprężarką liniową jest być może najbardziej znaczącym i namacalnym dla kupującego. To jest cena. Pomimo faktu, że zakup jakiejkolwiek lodówki jest dość kosztownym ćwiczeniem, to urządzenia z falownikiem są ze stratą ze względu na ich koszt. Producenci określają je jako bardziej zaawansowane, ale tradycyjny typ kompresora pozostaje stabilnie popularny w sklepach, na co wskazuje regularne pojawianie się nowych modeli.

  Wady sprężarek liniowych

  • Zacznijmy od zasady działania wspomnianej powyżej. Z powodu działania przy maksymalnej mocy występują cykle nierównomierne chłodzenie produktów, Temperatura w komorze ciągle się zmienia, aczkolwiek nieznacznie. Cykliczność jest przyczyną nierównomiernego obciążenia zarówno lodówki, jak i okablowania. Prawdopodobnie każdy właściciel takiego urządzenia zauważył, że kiedy system jest włączony, światło w kuchni migocze. Jest to dowód ostrego obciążenia. Do niedawna uważano, że brak sprawnego działania nie pozwala na oszczędne wydawanie energii elektrycznej. Najnowsze udoskonalenia systemów sprężarek liniowych to obalają.
  • Hałas w kuchni dzień i noc, przez cały rok? Dzięki temu nie każdy użytkownik jest gotów odłożyć, ponieważ dał dość dużą sumę na swoją lodówkę! Tak, to kolejny minus sprężarek liniowych, co jest szczególnie widoczne w tanich modelach. Stare lodówki buczą nieprzyzwoicie głośno, ryzykując nawet sąsiadów z dołu. Wygląd chłodzącego falownika zmusił tradycyjne systemy do poprawy tłumienia hałasu: hołd dla nowoczesnych wymagań. Więc teraz w sklepach mogą być postrzegane jako archaicznych wersjach o wysokim progu szumów, a model z „miękkiego startu” i „Bezpieczne zatrzymanie”.
  • Lodówki Inverter są bardziej doskonałe pod względem trwałości, ponieważ nie podlegają cyklicznym uruchomieniom i potknięciom. Daje to przewagę nad liniowymi modelami, których żywotność nie jest tak duża. W ogóle, jeśli weźmiemy pod uwagę średnią z obu rodzajów opcji chłodzenia, można wyświetlić przybliżony koszt zależność trwałości: Lodówki liniowe tańsze przy zakupie, ale są mniej zużywa więcej energii i falownik, z drugiej strony, są droższe, ale zaoszczędzić pieniądze w przyszłości.

  Odpowiedź na to pytanie musi być sformułowana niezależnie, ponieważ w hipermarketach elektronicznych jest mnóstwo towarów obu typów po różnych cenach. Zawsze pozostaje odpowiedni stosunek ceny do jakości, oczywiście istotną rolę odgrywa również pozycja producenta. Dlatego też, jeśli porównamy podobne do parametrów i ceny modelu, wydaje się, że typ sprężarki - osobistego wyboru, w zależności od możliwości i zapytania kupującego. Obie technologie rozwijają się i poprawiają, przy jednoczesnym utrzymaniu konkurencji na rynku. A konkurencja w przypadku ruchu poprawiającego jakość życia - zdecydowanie dobra.

 • Dodaj komentarz

  + 68 = 72