Nazwa kategorii

Arkusz wymiarów papieru

Laminowana płyta wiórowa - rozmiary wiodących producentów

Laminowana płyta wiórowa (płyta wiórowa) jest dziś uważana za główny materiał do produkcji mebli biurowych i szkolnych, kuchennych i dziecięcych. Wiodący producenci produkują prostokątny kształt płyty wiórowej, ale o różnych parametrach grubości, długości i szerokości arkusza. Taka różnorodność formatów płyt pozwala producentowi mebli wybrać odpowiedni rozmiar dla każdego produktu, aby zminimalizować ilość odpadów i złomu. Cóż, jeśli na rynku materiałów mebli jest przedstawiona Wymiary laminowanych płyt wiórowych każdy z producentów różni się od siebie, a następnie mamy szczegółową wiedzę, aby zrozumieć ten problem.

Pod marką Swisspan produkowana jest duża liczba formatów desek drewnianych, które są pożądane wśród producentów mebli. Firma produkuje następujące rozmiary laminowanej płyty wiórowej:

 • 2440 x 1830 mm o grubości 25 mm
 • 2440 x 1830 mm, grubość 22 mm
 • 2440 x 1830 mm Grubość 18 mm
 • 2440 x 1830 mm o grubości 16 mm
 • 2750 x 1830 mm o grubości 16 mm
 • 2750 x 1830 mm Grubość 18 mm
 • 2750 x 1830 mm o grubości 10 mm.

Płyty o grubości 16 mm i 18 mm służą do produkcji szaf i garderób. Grube blachy z płyty wiórowej doskonale nadają się do produkcji blatów stołów kuchennych i innych elementów meblowych, które podlegają zwiększonym obciążeniom.

Firma "Egger" oferuje producentom mebli opcje optymalnych parametrów płyt. Firma dostarcza laminowane płyty wiórowe na rynek materiałów budowlanych, których wymiary są standardowe i wynoszą 2.800 mm na 2070 mm. W tym samym czasie firma "Egger" koncentruje się na różnych opcjach grubości. Oprócz zwykłych blach o grubości 10 mm, 16 mm, 18 mm i 25 mm, ten producent produkuje również płyty 19 mm.

Płyta wiórowa od Kronospan Rosja

Producent Kronospan Rosja produkuje laminowaną płytę wiórową w dwóch szerokościach, dwóch długościach i różnych grubościach:

 • szerokość: 1830 mm lub 2070 mm,
 • długość: 2800 mm lub 2620 mm,
 • grubość: 8, 10, 12, 16, 18, 22, 25, 28 mm.

Najcieńsze płyty nadają się idealnie do produkcji tych mebli, które podczas pracy są poddawane minimalnym obciążeniom. Również grubość płyty wiórowej 8 i 10 mm jest wstawiana jako wypełnienie fasad MDF lub drzwi przesuwnych do szaf przesuwnych.

Podana lista rozmiarów płyt jest standardowym wariantem dla większości producentów krajowych i zagranicznych. Z uwagi na to, że płyta wiórowa jest wykonana z naturalnych surowców drzewnych i zawiera minimum formaldehydu, a dekoracyjna folia laminująca charakteryzuje się różnorodnością kolorów, odcieni i faktur - ten rodzaj materiału jest zasłużenie popularny.

Laminowany arkusz wielkości papieru

Piękny widok, szeroka gama kolorów (około dwustu gatunków), ma dobre właściwości użytkowe i jakość.

-okleina naturalna (obrzynana lub strugana).

-E1-w 100 g suchej płyty mniejszej niż 10 mg czystego formaldehydu;

-E2-w 100 g suchej płyty więcej niż 10 mg, ale mniej niż 30 mg czystego formaldehydu;

-TU13-0260215-02-87-Płyty wiórowe, pokryte foliami na bazie polimerów termoutwardzalnych Warunki techniczne.

AksB (2440х1830) S = 8, 16, 18, 22, 25

AksB (2500 x 1830) S = 16,25

AksB (2620? 1830) S = 8, 10, 12, 16, 18, 22, 25, 28

AksB (2750 x 1830) S = 10,16, 18

AksB (2800 x 2070) S = 8, 10, 12, 16, 18, 22, 25, 28

AksB (2800 x 2620) S = 8, 10, 12, 16, 18, 22, 25, 28

Znając gęstość materiału, można łatwo obliczyć jego wagę.

-do wytwarzania mebli (s = 16 ... 18 mm - szafy, szafy, gdy s = 12 ... 25 mm - blatu inne elementy są poddawane dużym obciążeniom, co z S = 8 ... 10 mm, - wypełnienie fasadach ramowych drzwi przesuwnych do szaf innych pierwiastków z zastrzeżeniem niskich obciążeń);

-do produkcji mebli (miękkich);

-do produkcji elementów (budynek);

-do produkcji wagonów;

-do produkcji pojemników.

Do produkcji mebli potrzebny jest zestaw części niezbędnych rozmiarów i typów (typów).

Za pomocą wykresu zagnieżdżania można rozszerzyć wszystkie części na standardowe wymiary użytego arkusza płyty wiórowej. Optymalny układ części zmniejszy rozmiar pozostałości powstałych w wyniku cięcia.

Możesz sam stworzyć tabelę cięcia za pomocą Cutting 3. Program jest przeznaczony do cięcia materiału (optymalnego) na elementy prostokątne lub liniowe. Zajmuje mało miejsca na dysku, ma prosty interfejs, nie jest trudne do samodzielnego rozwiązania. Główną zaletą cięcia - widzimy całą ilość materiału, z którego meble są montowane.

-nie trzymaj śrub, gwoździ, używaj ich kilka razy;

-nieszkodliwe dla środowiska dla ludzkiego zdrowia (uwalnia formaldehyd).

Jaki jest rozmiar arkusza 16 mm dsp

W przemyśle meblarskim coraz częściej zamiast zwyczajowego drewna używa się innego materiału - płyty wiórowej (płyty wiórowej), które mają kilka odmian i charakteryzują się dobrą wydajnością.

Zastosowanie płyt wiórowych nie ogranicza się do produkcji mebli, stało się szeroko stosowane jako stosunkowo łatwy i tani materiał o uniwersalnym zastosowaniu. Jakie są rodzaje płyt wiórowych, standardowy rozmiar i zakres zastosowania - to nasz artykuł.

Technologia produkcji płyt wiórowych jest dość prosta: dzięki specjalnej kompozycji klejącej, wióry z naturalnego drewna są ściśle ze sobą połączone. Jako główne "składowe" drewno odpadowe niskiej jakości z gatunków iglastych, dlatego taka produkcja jest bardzo uzasadniona z ekologicznego punktu widzenia.

Które meble są lepsze od DCM lub MDF, możesz dowiedzieć się w tym artykule.

Często takie konstrukcje mają ograniczoną szerokość do dwóch cienkich arkuszy laminowanej folii. Grubość warstwy płyty może wynosić 8 - 38 mm. Najbardziej popularne są płyty wiórowe o szerokości 16-18 mm.

 • Łatwość przetwarzania.
 • Niski koszt.
 • Lekka waga.
 • Dobra siła.
 • Jednorodność struktury.
 • Duży wybór kolorów do płyt wiórowych.

Wszystkie te wskaźniki sprawiają, że płyty są bardzo popularne w różnych obszarach konstrukcji.

Wady takich płytek są również obecne. Zasadniczo odnoszą się one do jakości użytych spoiw. Jeżeli nadmiar żywic formaldehydowych jest wyższy niż przeciętny, stosowanie takich materiałów w pomieszczeniach mieszkalnych jest wysoce wątpliwe. Aby uniknąć szkodliwego wpływu na ciało, płytki należy dobierać dokładnie według klasy bezpieczeństwa, nie używając CPD o nieodpowiednich parametrach.

Tutaj możesz dowiedzieć się, co jest najlepsze w kuchni MDF lub HPS.

Odporność na wilgoć płyty wiórowej jest również znaczącym minus w reputacji materiału. Aby uniknąć szkodliwego działania wilgoci, czasami na powierzchnię płyty nakładana jest specjalna warstwa folii, co prowadzi do powstania tak zwanej laminowanej płyty wiórowej, która jest znacznie lepsza niż zwykle pod względem wydajności, a nawet wyglądu, co również jest ważne.

Klasyfikacja materiału jest prosta: w zależności od rodzaju i klasy tego materiału płyta wiórowa jest stosowana w przemyśle meblarskim: produkty z niej wykonane nie są zbyt trwałe, ale bardzo praktyczne i niedrogie. Z należytą starannością będą służyć nie mniej kosztownym analogom. Ostatnio coraz więcej producentów preferuje płyty laminowane, tzw. Płyty wiórowe.

Aby zmniejszyć koszty grup mebli, skorzystaj z odrobiny sprytu. Zamknięte i trudno dostępne obszary, takie jak zestaw kuchenny, są wykonane z tańszej płyty wiórowej. Szczególnie ważne powierzchnie robocze wykonane są z płyty wiórowej lub innych odpornych na wilgoć i silniejszych analogów.

Cena wykładziny z blachy oraz dane techniczne podano w artykule.

Oprócz produkcji mebli płyta wiórowa służy do szorstkiego wykończenia domów, podłóg, podłóg, a nawet wyrównania ścian. W pomieszczeniach mieszkalnych konieczne jest użycie płyty wiórowej, która przeszła odpowiednią kontrolę i certyfikację. Zawartość żywic formaldehydowych w takich płytkach będzie minimalna i nie będzie szkodzić zdrowiu.

Przede wszystkim należy zatrzymać na tak ważnym czynniku, jak skład chemiczny EAF. Większość producentów stosuje ścisłą klasyfikację: E 1 - klasa płyt wiórowych o minimalnej zawartości żywic formaldehydowych, nadających się do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych. E 2 - nie może być stosowany do produkcji projektów mebli, zwłaszcza dla dzieci.

Jakie wymiary blatu kuchennego z DCS można znaleźć w tym artykule.

W zależności od rodzaju powierzchni klasyfikowane są następujące typy płyt wiórowych:

 • Nieleczona płyta wiórowa Są one używane wyłącznie do czarnego wykończenia pomieszczeń, jeśli w przyszłości planuje się ten odcinek do szycia materiałem wykończeniowym. Powierzchnia jest szorstka w dotyku, na niej wyraźnie widać teksturę używanych wiórów.
 • Szlifowana płyta Jest on szerzej stosowany, nawet w przemyśle meblarskim, ale nie w twarz. Poza płaszczyzną płyty bardziej gładka, ale jego struktura jest wyraźnie widoczna. Szlifowane wiórowe są często pokryte specjalnym składzie hydrofobowe do stosowania w obszarach o dużej wilgotności, na przykład w łazienkach na suficie.
 • Układ klawiatury Jest to zewnętrzna powłoka w postaci imitacji drogich gatunków drzew. Takie płyty wyglądają bardziej atrakcyjnie i są bardzo cenione podczas dekoracji pomieszczeń.
 • Płyty laminowane Zamiast drzewa są one pokryte warstwą impregnowanego podłoża papierowego. Taka powierzchnia jest krótkotrwała i wysoce podatna na atak mechaniczny. Przy wyborze laminowanej płyty wiórowej należy zachować ostrożność, aby powierzchnia nie stykała się z otaczającymi przedmiotami i chemikaliami.
 • Laminowana płyta wiórowa W przeciwieństwie do wyżej opisanych gatunków, ma doskonałą charakterystykę wytrzymałościową i użytkową, a także większą trwałość. Proces produkcji płyty wiórowej obejmuje pokrycie podłoża papierowego specjalną folią, która pod wpływem wysokich temperatur i nacisku ściśle przylega do powierzchni, tworząc warstwę monolityczną. LDPE jest szeroko stosowany w przemyśle meblarskim, bogactwo kolorów i rysunków tworzy iluzję drogich materiałów przy znacznie niższych kosztach.

Ostatnio pojawiły się także płyty drewnopochodne, pokryte specjalnymi powłokami z tworzywa sztucznego i folie polimerowe. Umożliwia to zwiększenie odporności materiału na wilgoć, ale z praktycznego punktu widzenia takie płytki są bardzo kruche. Jakość takiej płyty wiórowej różni się znacznie w zależności od producenta, dlatego zaleca się sprawdzenie wszystkich certyfikatów higienicznych przed użyciem produktu, umożliwiając użycie materiału w pomieszczeniach.

Produkcja i wymiary gotowych desek są regulowane przez standard państwowy, dlatego jakość produktów spełnia następujące kryteria.

Jakie są zalety mebli z płyty MDF, możesz dowiedzieć się, czytając artykuł.

Główne wymiary płyty wiórowej:

 • Grubość od 8 do 38 mm.
 • Szerokość wynosi od 800 do 2070 mm.
 • Długość wynosi od 1200 do 5680 mm.

Te wymiary mogą się różnić w zależności od producenta i miejsca przeznaczenia. Im grubsza blacha, tym większa może wytrzymać, ale do celów domowych płyta wiórowa ma często grubość 16 mm, a jej długość przekracza trzy metry. Ile waży? Waga jednego arkusza waha się od 40 do 70 kg, w zależności od wielkości.

Oto rozmiary i cena półtora cegły.

Szacowany koszt płyty wiórowej

Na cenę materiału wpływa kilka czynników. Przede wszystkim jest to rodzaj i ogólne wymiary płyty wiórowej. Stopień odporności na wilgoć i obecność laminowanej krawędzi również stanowią koszt, a także rodzaj surowców użytych do produkcji. Dla wygody obliczeń producenci oferują dwa formaty cennika: cenę za metr kwadratowy i całą płytę z płyty wiórowej.

Szacowany koszt różnych typów (rozmiar arkusza 16 cm)

Jak widać, koszt płyty wiórowej w różnych konfiguracjach jest o rząd wielkości niższy niż ceny podobnych płyt z włókna drzewnego, a zwłaszcza naturalnego drewna. To właśnie ten czynnik sprawia, że ​​DSP jest najpopularniejszą opcją wymiany drewna na prace wykończeniowe.

Drewniane płyty wiórowe są doskonałym rozwiązaniem dla przyjaznego dla środowiska naturalnego drewna. Odmiany płyt wiórowych wystarczą, aby wybrać odpowiednią markę do wszelkiego rodzaju szorstkich prac wykończeniowych, produkcji mebli i innych potrzeb domowych i przemysłowych.

Talerze produkowane są w wystarczającym zakresie kształtów i kolorów, najbardziej popularna jest grubość 16 mm, co pozwala wytwarzać meble o dobrej wytrzymałości i wysokiej wydajności. Wybierając płytę wiórową do prac wewnętrznych, należy zwrócić uwagę na znakowanie i kompozycję materiału.

Płyty drewnopochodne są na takie zapotrzebowanie, głównie ze względu na akceptowalny stosunek ceny do jakości. Złą rzeczą jest to, że płyta wiórowa jest bardzo delikatna, aby utrzymać gwoździe i śruby, ale z drugiej strony, kto wymyśli, jak wykorzystać ją jako powierzchnię nośną. Materiał jest bardzo lekki, a zakres zastosowania jest tak szeroki, że nawet zaskoczył go fragment niektórych artykułów tego artykułu.

Płyta wiórowa - materiał z wiórów i trocin z drewna o niskiej wartości, które są używane zamiast drewna wysokiej jakości. EAF wytwarza się przez prasowanie luźnego materiału, wstępnie zmieszanego z klejem. Kształt produktu - arkusze o różnych grubościach. Są szeroko stosowane w budownictwie. Do produkcji niedrogich mebli okleinowanych pod drewno szlachetne. Grubość arkuszy jest różna, ale największe zastosowanie mają arkusze od 16 do 40 mm i wymiary około 1,5 m na 2,5 m.

Dodaj komentarz

39 − 32 =