Nazwa kategorii

Giętarka własnymi rękami

Jak zrobić arkusz samemu

Różnorodność operacji gięcia blachy jest ważną częścią ogólnej budowy lub naprawy własnego domu. Bez użycia specjalnego sprzętu nie można ich wykonać jakościowo. W celu jednorazowego zginania półwyrobów blachy dopuszczalne jest wynajęcie odpowiedniego urządzenia od sąsiada lub przyjaciela. Jednak przy częstym wdrażaniu takich procedur lepiej jest mieć ręczną giętarkę własnej produkcji. Z pewnymi umiejętnościami, narzędziami i udogodnieniami, robienie domowych gięcia liści nie jest tak fałszywe.

Model samonośnego składania

Przygotowanie zadania technicznego

Dzięki możliwościom Internetu szybko znajdziesz potrzebny zestaw rysunków, a na kanale YouTube obejrzysz nawet filmy reklamowe i informacyjne o urządzeniu i zasadzie wymaganego urządzenia. Jednak wszystkie te materiały są ściśle indywidualne i dlatego zostały zaprojektowane przez ich autorów do określonych operacji gięcia arkuszy. Dlatego przed wykonaniem gięcia blachy własnymi rękami konieczne jest dokonanie właściwego wyboru jego przyszłych właściwości technicznych. Główne z nich powinny być następujące:

 1. maksymalna szerokość wygiętego metalu, mm;
 2. maksymalna grubość przedmiotu obrabianego, mm;
 3. pożądany zakres kątów zginania;
 4. Ogólne wymiary mechanizmu (długość, szerokość, wysokość);
 5. wymagana dokładność gięcia.

Bezpośredni dobór wartości granicznych wymienionych parametrów zależy od warunków użytkowania maszyny, która wygnie produkty z blach. W szczególności przy budowie dachu najprawdopodobniej konieczne jest zajmowanie się blachą ocynkowaną lub stalą o grubości nie większej niż 1 mm. Podczas obróbki miedzi coraz cieńszy arkusz lub pasek jest wykorzystywany częściej, a przy samodzielnym wykonywaniu ogrodzeń i szyn, grubość metalu może wynosić 2 - 3 mm.

Wybierając optymalną szerokość półwyrobu - blachy lub taśmy - należy założyć, że szerokość części rzadko przekracza 1000 mm (w skrajnym przypadku przylegające elementy mogą być następnie łączone z przydziałem za pomocą tej samej maszyny).

Rysunek samoprzylepnej maszyny do gięcia blach

Najtrudniejszym zadaniem technicznym jest wybór optymalnego zakresu kątów zginania metali. Jeśli górna granica wynosi 180 ° - wszystko jest jasne, wtedy dolna wartość powinna zostać wybrana bardzo kompetentnie. Naturalną konsekwencją zginania większości arkuszy blachy w stanie zimnym jest sprężystość - spontaniczne zmniejszenie rzeczywistego kąta zginania wskutek elastycznych właściwości odkształcalnego metalu. Wiosna zależy od:

 • Plastyczność materiału: na przykład w przypadku stali niskowęglowej maksymalny kąt sprężyny wynosi od 5 do 7 °, a w przypadku stali wysokowęglowej - od 10 do 12 °. Jeszcze więcej stopowych sprężyn stalowych i stopowych. W szczególności, dla stopu aluminium AMg6, największa sprężyna może wynosić 12-15 °;
 • Grubość wygiętej części: przy zmniejszeniu grubości metalu sprężyna jest zmniejszana;
 • Kąt gięcia: gdy ten kąt jest zmniejszony, prawie wszystkie metale powstają. W szczególności, przy stosunkowo małych kątach zginania (do 15-20 °), kęsy z większości rodzajów blach i stopów w zwykły sposób są niemożliwe do uzyskania o określoną wielkość: konieczne jest stosowanie agregatów z jednoczesnym rozciąganiem wzdłużnym arkusza. Maszyny takie nie mogą być wykonywane samodzielnie: wymagana jest instalacja i debugowanie specjalnego napędu hydraulicznego. Dlatego w takich przypadkach łatwiej jest zgiąć część zwykłymi ciosami kyanki, na przykład drewnianą matrycą.

Schemat losowy składania w domu

Jak wybrać schemat kinematyczny maszyny do gięcia

Najbardziej dostępne do produkcji własnych maszyn, w których blacha będzie się wyginać w wyniku obracania ruchomego trawersu. Zasada działania takiej maszyny jest następująca.

Kęs zginany jest umieszczany na płaszczyźnie prowadzącej dolnego stolika maszyny i przymocowany do ogranicznika, który jest przymocowany do ramy wsporczej urządzenia (pożądane jest zapewnienie regulacji ogranicznika).

W prowadnicach ramy podajnika arkuszy górny trawers porusza się ruchem posuwisto-zwrotnym, który podczas ruchu w dół zaciska zakrzywiony produkt za pomocą linijki.

Przed dolnym stołem znajduje się belka skrętna, która może obracać się wokół własnej osi. Skręt może być wykonany za pomocą rączki z napędu dźwigni, ale można wykonać wersję z napędem nożnym. W tym ostatnim przypadku dłonie operatora pozostają wolne, co ułatwia manipulowanie obrabianym przedmiotem, gdy jest on zamocowany do linijki górnej poprzeczki. Ponadto, przy sterowaniu nogą zginania blachy, ręce są mniej zmęczone.

Zestaw narzędzi do gięcia na górze i belkach obrotowych może się różnić. Najłatwiej to zrobić, aby zamówić zestaw stempli i matryc o wymaganych promieniach gięcia i standardowych siedzeniach. W zamówieniu musisz przesłać wszystkie szczegóły - linijkę, zacisk itp. - które będą wymagały do ​​ich wytworzenia wykwalifikowanego frezowania.

Skos górnej belki określi największą wartość kąta zgięcia, na którą blacha może zmienić swoją oś.

Co zrobić, jeśli chcesz samodzielnie wykonać taki montaż, wymagane będą następujące materiały:

 1. numer kanału stalowego od 6 i powyżej;
 2. zestaw naroży stalowych, przeznaczony do produkcji samonośnej ramy maszyny;
 3. gruba płyta stalowa, z której będą wykonane obrotowe, górne i dolne belki;
 4. łączniki w asortymencie;
 5. pręt do produkcji ręcznego obracania dźwigni napędowej.

Aby ułatwić pracę, można również użyć szczęk ślusarza, prowadnic z wycofanej z ruchu tokarki, a także masywnych pętli ze stalowych drzwi wejściowych.

Z podobną zasadą można wykonywać gięcie blach wykonanych własnoręcznie za pomocą drewnianych elementów. On jednak może zginać tylko aluminium i blachę stalową (do 1 mm grubości), ale w wielu przypadkach możliwości te są wystarczające, a pracochłonność prac nad konstrukcją gięcia blach własnymi rękami znacznie się zmniejszy. W szczególności nie ma potrzeby wykonywania operacji spawania. Należy zauważyć, że części robocze takiej maszyny muszą być wykonane wyłącznie z twardego drewna (sosna, świerk nie są odpowiednie).

Po ustaleniu zasady działania liścia można wyszukać odpowiednie rysunki. Jednak osoba z zapleczem inżynieryjnym będzie w stanie samodzielnie wykonać zestaw rysunków. Zaletą tej opcji jest to, że wiele roboczych rysunków jest operacyjnie modyfikowanych i przetwarzanych dla konkretnych możliwości i surowców.

Rysunki na ulotkach powinny uwzględniać metodę instalacji. W przypadku małych agregatów maszyna do gięcia może być na przykład przenośna lub przenośna. W przeciwnym razie konieczne jest, za pomocą spawania, utworzenie stabilnej podstawy, w przeciwnym razie nadmierna ruchliwość maszyny zmniejszy dokładność pracy na nim.

Na gotowości maszyny konieczne jest przeprowadzenie jej testów pod kątem wydajności i dokładności. W tym celu wygnij pasek testowy z grubej tektury o wymaganej grubości. Jeśli zagięcie zostanie wykonane prawidłowo, wysokość półek paska będzie taka sama, a na jego powierzchni nie będzie śladów narzędzia deformującego.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz fragment tekstu i kliknij Ctrl + Enter.

Możesz być także zainteresowany artykułami:

Zostaw prośbę o maszyny

 • Lutowanie aluminium w domu

 • Odlewanie aluminium w domu

 • Copyright © 2018 Obrabiarki do metalu i drewna.

  Tekst do wysłania do naszych redaktorów:

  Zapisz się do naszego newslettera! Bądź świadomy nowych produktów, nowoczesnych trendów, technologii!

  Giętarki do blachy domowej roboty (giętarki do blachy)

  Z blachy produkujemy wiele produktów - systemy odwadniające, elementy kształtowe do pokryć dachowych, pokrytych tekturą falistą lub metalem, odpływ do cokołu, narożniki do konstrukcji z profli itp. Wszystko to można zrobić za pomocą specjalnej maszyny do gięcia - do blachy. Jak zrobić listę z własnymi rękami i porozmawiać w tym artykule.

  Istnieją trzy rodzaje giętarek:

  • Prosta ręka, metalowe gięcie, w którym występuje przy użyciu siły w określonym miejscu. Jednostki te umożliwiają gięcie materiału w arkuszu w linii prostej pod dowolnym kątem - od kilku stopni do prawie 360 ​​°.

  Do gięcia blachy

  Aby uzyskać promieniowe zginanie blachy

  Wszystkie te urządzenia określane są jako giętarki. Najłatwiejszym sposobem złożenia zespołu pierwszej grupy jest własna ręka, nieco trudniejsza jest trzecia (rolki do blachy). Chodzi o to, a my porozmawiamy - z tego, jak zrobić listę z własnymi rękami.

  Kształtowane metalowe części kosztują dużo pieniędzy. Nawet bardziej niż profilowane lub metalowe, ma sens najprostsza maszyna do gięcia blachy, a wraz z nią, rób tyle narożników, kas i innych podobnych części, ile potrzebujesz, i tylko do własnych rozmiarów.

  Jeśli martwisz się wyglądem, to na próżno. W sprzedaży dzisiaj jest blacha nie tylko ocynkowana, ale także pomalowana. We wszystkich projektach arkusz jest mocno przymocowany, dzięki czemu podczas pracy nie ślizga się po stole, co oznacza, że ​​farba nie jest pocierana ani drapana. W miejscach zginania również nie jest uszkodzony. Wygląd produktów będzie więc całkiem przyzwoity. Jeśli spróbujesz, będzie wyglądać jeszcze lepiej niż to, co sprzedaje na rynku.

  Ta maszyna do gięcia płyt wymaga płaskiej powierzchni (stołu), korzystnie metalu, trzech rogów o szerokości półki co najmniej 45 mm, grubości metalu co najmniej 3 mm. Jeśli planujesz wygiąć długie blanki (więcej niż metr), pożądane jest, aby wziąć więcej półek, a metal jest grubszy. Możesz używać marek, ale to jest do gięcia blach o dużej grubości i długości.

  Potrzebne będą również zawiasy do drzwi metalowych (dwie sztuki), dwie śruby o dużej średnicy (10-20 mm), "baranki" na nich, sprężyna. Nadal potrzebna jest spawarka - spawać zawiasy i wykonywać otwory (lub wiertarkę z wiertłem do metalu).

  Do ważenia samoprzylepnych arkuszy użyliśmy Taurusa na 70 mm - trzy kawałki po 2,5 m, dwie śruby o średnicy 20 mm, mały kawałek metalu o grubości 5 mm (do wycinania sadzonek), sprężynę. Oto procedura:

  1. Dwie marki są składane, z obu końców wycinane w nich pod wycięciami wycięcia. Wytnij krawędzie wycięte pod kątem 45 °. Trzecia marka jest wycinana właśnie tak, tylko głębokość nacięcia jest zrobiona trochę więcej - to będzie pasek zaciskowy, więc powinien swobodnie chodzić.

  Wytnij nacięcia pod pętelkami

  Wykonujemy dobre pętle

  Spawać śrubę z kawałkami zbrojenia

  Domowy listogib w procesie pracy

  Ta opcja jest bardzo wydajna - możesz zginać długie blanki i grubą grubość arkusza. Nie zawsze taka skala jest popytem, ​​ale zawsze można ją zmniejszyć. Wideo oferuje podobną konstrukcję o mniejszym rozmiarze, ale z innym mocowaniem listwy zaciskowej. Nawiasem mówiąc, nikt nie koliduje ze śrubą, aby zainstalować sprężynę - łatwiej będzie podnieść poprzeczkę. A ten wzór jest interesujący pod tym względem, że można wykonać na nim wywinięcie, co zwykle nie jest możliwe w przypadku takich urządzeń.

  Od kąta z listwą zaciskową innego typu

  Model ten jest spawany z grubościennego narożnika, rama wykonana jest jako zwykła koza budowlana, która jest spawana z tego samego narożnika. Uchwyt pochodzi z wózka bagażowego. Ciekawa konstrukcja śrub - są długie, uchwyt jest zakrzywiony w kształcie litery "G". Wygodne jest odkręcanie / przekręcanie.

  Mała ręcznie wykonana blacha do samodzielnej produkcji

  W tej domowej maszynie do gięcia blach istnieje wiele funkcji:

  • Narożniki nie znajdują się na półkach, ale są skierowane w jednym kierunku. Z tego powodu mocowanie pętli nie jest najwygodniejsze, ale można to zrobić.

  Teraz przejdź do projektu listwy zaciskowej (na zdjęciu powyżej). Wykonany jest również z narożnika, ale jest układany na maszynie za pomocą zakrętu do góry. Aby upewnić się, że pręt nie zgina się podczas pracy, zbrojenie jest spawane - metalowe zworki. Z obu końców prętów spawane są małe metalowe platformy, w których wierci się otwory na śruby.

  Innym ważnym punktem jest to, że twarz, która jest zwrócona do miejsca składania, jest odcinana - aby uzyskać bardziej ostry kąt zgięcia.

  Planck ustanawia się w następujący sposób

  Płyta dociskowa jest układana na maszynie, w miejscu montażu nakrętki umieszczona jest sprężyna. Uchwyt jest na miejscu. Jeśli nie naciska na pręt, podnosi się przez siłę sprężystości sprężyny nad powierzchnią. W tej pozycji obrabiany przedmiot jest pod nim podciągnięty, odsłonięty, dociśnięty.

  Pod otworem umieścić sprężynę, a następnie - śrubę

  Dobra opcja do użytku domowego. Grube metalowe gięcie nie będzie działać, ale cynowanie, cynkowanie - bez trudności.

  Rolki do papieru do gięcia blach lub rolek

  Ten typ ulotki może mieć trzy typy napędów:

  Własnymi rękoma rolki są wykonane z blachy stalowej z napędem ręcznym lub elektrycznym. W instrukcji umieścić 3 wałki, w elektrycznym mogą być 3-4, ale zwykle również trzy.

  Ta maszyna wymaga dobrej niezawodnej podstawy. Może to być osobna ramka lub jakiś stół warsztatowy lub stół. Podstawa projektu - rolki. Są one wykonane z tego samego rozmiaru. Dwa dolne są zamocowane na stałe, górny jest ruchomy, tak że w dolnym położeniu znajduje się pomiędzy rolkami. Zmieniając odległość pomiędzy dolnymi rolkami i górną, zmienia się promień krzywizny.

  Maszyna napędzana jest rączką przymocowaną do jednego z wałów. Następnie moment obrotowy przenoszony jest na inne rolki przez gwiazdki. Są one wybrane tak, aby prędkość obracania była taka sama.

  Jeśli ma się wykonywać rury na sprzęcie, górny walec po jednej stronie jest zdejmowalny, z szybkim systemem mocowania. Zamieniając arkusz w rurę, nie można go wyciągnąć inaczej.

  Ręczne gięcie blachy w produkcji przemysłowej. Jak zrobić arkusz samemu

  W masowej produkcji wyrobów z blachy ocynkowanej stosowane są automaty o wysokiej wydajności, agregaty rolkowo-walcujące, maszyny do oklejania krawędzi, urządzenia do zwijania rynny rynnowej. Do wytwarzania wyrobów metalowych i blachy ocynkowanej w małych porcjach, przeznaczonych na przykład do budowy prywatnej lub do małego warsztatu przemysłowego, korzystne jest ekonomiczne ręczne gięcie blachy.

  Co to jest maszyna do gięcia arkuszy?

  Powstał nowy sprzęt ułatwiający ręczną produkcję metalowych elementów rynnowych, ocynkowanych fartuchów, rynien i innych drobnych elementów dachu. Sheetogib to walcarka do metalu stosowana do gięcia mosiądzu, stali, aluminium, tektury falistej, innych płaskich arkuszy. Ręczne gięcie na rolkach umożliwia gięcie metalu pod wymaganym kątem, bez naruszania płaszczyzny materiału.

  W przypadku prac wykonywanych w gospodarstwie prywatnym domu nie jest konieczne kupowanie drogiego urządzenia gnącego, o wiele bardziej opłacalne jest samodzielne wykonywanie ręcznych uchwytów z blachy. Opinie mówią, że samoprzylepne urządzenie pracuje z metalem o grubości do 2 mm, długość przechodzącego przedmiotu wynosi 4 m, profil można wygiąć pod kątem do 180 °. Z detali projektowych można nazwać urządzenie do zaciskania za pomocą dźwigni, podstawy i mechanizmu zaciskowego.

  Gdzie są używane giętarki przemysłowe?

  Maszyny są wykorzystywane do produkcji giętych części w gospodarce narodowej:

  • płaskie konstrukcje metalowe o złożonej konfiguracji są stosowane w budownictwie jako elementy przewodowe komunikacji wodnej i ściekowej, pokrycia dachowe, odwadnianie, otwory okienne;
  • w produkcji mebli do produkcji pudeł, pudełek, stożków;
  • w przemyśle maszynowym blachy są gięte na części zamienne, nadwozia samochodowe, przyczepy;
  • do produkcji sprzętu elektronicznego;
  • w strukturze statków, samolotów i rakiet.

  Odmiany płaskich maszyn do gięcia metalu

  Giętarka ma tę samą zasadę działania momentu obrotowego, różnica jest w napędzie, z którym przykładana jest siła:

  • pneumatyczne;
  • hydrauliczne;
  • mechaniczne;
  • elektromechaniczny;
  • ręczne gięcie blachy.

  Arkusze są wprowadzane do obszaru roboczego w trybie ręcznym lub automatycznym, ustawienie rozmiarów różni się także w tych dwóch parametrach.

  Praca urządzenia odbywa się z koła zamachowego, co daje energię do obracania dźwigni. Po naciśnięciu część wygina się pod określonym kątem, zwiększając ramię dźwigni zmienia wymaganą siłę.

  Sprzęt elektromechaniczny do gięcia blach

  Jest to ulepszona wersja wariantu mechanicznego. Energia jest dostarczana do dźwigni przez silnik elektryczny. Maszyny te są najczęściej używane wśród profesjonalistów dzięki wygodnemu użyciu i uniwersalnej pracy. Wszystkie procesy gięcia zachodzą w trybie automatycznym, operator naciska tylko przycisk, ustawiając parametry.

  Wiele maszyn może wytrzymać setki kilogramów, są potężne, które pracują z ładunkami do tony. Jednostki elektromechaniczne są małe, działają na niskim poziomie hałasu, gną dużą liczbę części w krótkim czasie, około kilkuset elementów na minutę.

  Projekt ręcznej giętarki

  Manual rolg listgib zawiera w swoim projekcie wiele elementów, które zapewniają jego pracę. Blacha, blacha falista lub metal są mocowane w pozycji roboczej za pomocą belki dociskowej. Kształtowanie pożądanej części odbywa się za pomocą specjalnej belki. Kąt gięcia jest ustawiany przez pracownika i różni się w różnych modelach maszyn.

  Kątomierz jest wykonany w postaci dysku z podziałami cięcia, co pozwala ustalić wymagany rozmiar krzywizny. Umieszczenie i ruch materiału odbywa się na tylnym stole z zainstalowanym ogranicznikiem podawania. Pasek dociskowy ustawia się w pozycji roboczej za pomocą uchwytu. Formę gięcia wysokiej jakości określa urządzenie napinające belki głównej i zginanej. Opcjonalnie hamulce są montowane na bloku obrotowym za pomocą kół, a LGS porusza się na nim. Ręczne gięcie jest ustalane w pozycji roboczej przed rozpoczęciem pracy.

  W obrabiarkach z napędem ręcznym, metal jest gięty ze względu na siłę fizyczną pracownika, naciskając belkę obrotową. Niektóre modele są wykonane za pomocą pedału. Za pomocą ręcznego urządzenia możliwe jest przetwarzanie niezbyt grubych arkuszy i pod niewielkimi kątami. Tego typu adaptacja jest często spotykana na prywatnych farmach w celu produkcji giętych części przeznaczonych na potrzeby gospodarstw domowych. Fakt, że ręczna giętarka nie zawiera elementów trących i ślizgowych, czyni maszynę trwałą i trwałą. Rzemieślnicy ludowi używają maszyny z zainstalowanymi wspornikami na belkach nośnych i wybranym promieniu kątowym do tworzenia skomplikowanych części.

  Wykonuje gięcie konturowe wyrobów z blachy stalowej, procedura ta staje się możliwa dzięki zastosowaniu zestawu standardowych segmentów. Do efektywnej pracy w nim wkładany jest mechanizm zaciskowy. Ma miejsce do montażu segmentów i urządzenia do gięcia. Za pomocą dźwigni ręcznej belka jest obracana do pożądanego kąta, jeśli moc maszyny jest duża, a następnie przekazuje się napęd nożny w celu przeniesienia siły.

  Produkcja ręcznych giętarek do blach zapewnia mocowanie wszystkich elementów konstrukcyjnych na ramie przez rodzaj ramy złożonej z walcowanego metalu. Aby poruszać się było proste i nie przesuwał się na bok, naprawić urządzenia prowadzące. Jako utrwalacze stosują mechaniczne lub magnetyczne urządzenia. Jednolity ruch obrabianego przedmiotu i części mechanicznych wynika ze sprężyn kompensujących wibracje.

  Segmentowy arkusz materiału

  Najlepszą z nich jest instrumentalna stal stopowa gatunku XVG lub 9XC, z której produkowana jest wysokiej jakości maszyna. Liść ręczny ma zestaw segmentów roboczych do sadzenia i gięcia produktu. Miejsce lądowania jest przeznaczone do mocowania, a część robocza jest wykonywana z uwzględnieniem najczęstszych wariantów gięcia. W maszynach ręcznych wysokość narzędzia segmentowego pozostaje niezmieniona i jest taka sama dla wszystkich typów urządzeń.

  Parametry robocze wszystkich typów giętarek ręcznych są takie same i wyglądają tak:

  • wytwarzają gięcie cienkich blach metalowych do półtora metra;
  • wygina nieżelazne metale i stopy do 3 mm grubości, do 4 m długości;
  • kąt, pod którym można policzyć podczas gięcia, w różnych modelach wynosi od 140º do 180º;
  • Ręczne gięcie blachy umożliwia dokładne gięcie zainstalowanego półproduktu z już istniejącymi wygiętymi krawędziami i krawędziami.

  Produkcja giętarki do blach stalowych własnymi rękami

  Aby poradzić sobie ze składaniem blach w prywatnym gospodarstwie domowym, wystarczy ręczne giętarki ręcznie. Rysunki przed cięciem metalu i montażem ramy powinny być obowiązkowe. Szkice o zastosowanych wymiarach pozwalają nam zaprojektować maszynę tak, aby najbardziej odporne części maszyny służyły do ​​odbioru głównego ładunku.

  Przeznaczenie własnych giętarek

  Wybór systemu sprzętu gnącego zależy od jego celu:

  1. W pierwszym przypadku składanie arkuszy następuje pod &09ordm;. Prawie wszystkie maszyny wykonane własnoręcznie umożliwiają dociśnięcie trawersu bardziej w jego dolnej części, przesuwając go nieznacznie do przodu.

  1. Druga opcja to profesjonalna prasa do gięcia blachy. Sprzęt ten działa na terenach przemysłowych, wymaga dużych nakładów finansowych i pracy wykwalifikowanego specjalisty.
  2. W trzecim wariancie wytwarzana jest długa wersja maszyny, w której promień jest ustalany przez zmianę położenia rolek podających. Elementy te są wielofunkcyjne i są wykorzystywane do produkcji osłon, łączących odcinków szerokich rurociągów, muszli. Ręczny arkusz gięcia z tektury falistej wykonany jest z profilowanych rolek do przeciągania materiałów dachowych, rolek, końców, elementów rynnowych.

  Pierwsza opcja jest najbardziej odpowiednia dla standardowego urządzenia gnącego w domu.

  Aby określić moc i typ maszyny, należy zbadać jej opis techniczny:

  • Maszyna skutecznie współpracuje z grubością blachy ocynkowanej do 0,6 mm, miedzią - do 1 mm, zgięciami aluminiowymi do 0,7 mm;
  • arkusz powinien mieć szerokość nie większą niż 1 m;
  • nachylenie wygiętej ściany jest nie mniejsze niż 120º;
  • maksymalna liczba cykli roboczych bez awarii wynosi 1200;
  • trudne do przeniesienia praca z niestandardowymi częściami i przedmiotami, wymagają one restrukturyzacji.

  Do montażu łóżka stosuje się kanał o wysokości nr 12. Poduszka łóżka wykonana jest z drewnianego belka o określonym rozmiarze, w zależności od wzoru. Aby wytworzyć prawy policzek, odpowiedni jest blacha o grubości 6-9 mm. Aby skonstruować wiązkę ciśnieniową, należy przyjąć numer narożny 60-80, na osi stempla o średnicy 10 mm. Dla arkusza drugiego wariantu naroża nr 80-100 lub kanału 10. przewidziane są rysunki arkusza ręcznego. Dźwignia wykonana jest ze zbrojenia o średnicy 10 mm.

  W celu zaprojektowania stempla, lepiej jest użyć naroża, ale nie kanału, ponieważ obciążenie tego elementu jest rozłożone w taki sposób, że róg wygnie się w środkowej części, co doprowadzi do jego przedwczesnego zużycia. Dodatkowa półka kanału przyjmuje siłę rozciągającą podczas pracy. Sprzęt z uderzeniem z kanału utrzymuje około 1200 zakrętów, a maszyna z zastosowanym narożnikiem ulegnie zerwaniu po 250 cyklach.

  Kolejność montażu sprzętu gnącego

  Ręczne gięcie blachy jest montowane w kolejności podanej w opisie rysunków. Jeden po drugim, złożony jest z klucza, pięty i śruby, oparty na narożniku 60, po czym tworzy się policzek. Następnie utwórz podstawę ze wspornikiem z rogu nr 110, na którym jest umieszczona belka dociskowa. Wszystkie części wraz z uderzeniem na osi są przymocowane do ramy.

  Belka dociskowa z dołu jest frezowana po montażu przez spawanie całej jednostki konstrukcyjnej. Nie zaleca się używania szlifierki do szlifowania równej powierzchni lub wiercenia z plikiem. Belkę mocującą należy dodatkowo wzmocnić walcowanym metalem, a długość powinna być 5 cm krótsza od podstawy.

  Na końcach zacisku zdejmij zatyczki ze skrawków rogu. Szczegóły zacisku dotyczące obrabianego materiału są frezowane. Środek półki na wspornikach jest wyposażony w otwór o średnicy 8 mm. Rysunki ręcznego ulistnienia zapewniają, że dziurkacz jest krótszy niż tłoczenie o 100 mm. Dźwignia wykonana jest ze zbrojenia i przyspawana do spawania metodą zgrzewania. Aby wykonać policzki, weź stalową blachę i wywierć w niej otwory 1 cm, aby zainstalować osie. Na krawędziach od frontu pobierana jest faseta o głębokości 0,6 cm, której długość wynosi 3,2 cm, a podczas łączenia za pomocą osi spawalniczych należy wziąć pod uwagę, że kierunek ich i krawędzi musi się pokrywać.

  Maszyna należy do wyposażenia o wysokim stopniu niebezpieczeństwa, dlatego przestrzeganie zasad powinno być na pierwszym miejscu. Zanim przystąpisz do studiowania instrukcji, ustal kolejność technologiczną wytwarzania produktu i wyraźnie go przestrzegaj. Domowa maszyna lub produkcja, praca powinna rozpocząć się od niezbędnych działań:

  • zakładaj odzież roboczą i sprawdzaj obecność wiszących i wystających części, nie powinna mieć oderwanych guzików, błyskawicy, mankietów zapinanych na guziki;
  • sprawdzić stan konstrukcji roboczych i ich zamocowanie na ramie, wszystkie usterki są eliminowane przed uruchomieniem maszyny;
  • w pracy odległość od maszyny wynosi 1 metr, przejście do urządzenia nie może być blokowane przez obce przedmioty;
  • W miejscu pracy powinno być dostateczne oświetlenie, w półmroku nie wolno pracować;
  • dla każdej maszyny są dopuszczalne parametry grubości metalu, nie można zginać półfabrykatów o określonych rozmiarach i specyfikacjach;
  • kategorycznie zabrania się opuszczania miejsca pracy i nieobecności na nim po włączeniu maszyny.

  W masowej produkcji giętych produktów w procesie produkcyjnym istnieje wiele odpadów, których właściciele domów prywatnych używają do wyposażenia terenu i samego budynku. Wykonana giętarka własnymi rękami będzie prawdziwą pomocą dla rzemieślników i ich sąsiadów. Nie jest trudno skonstruować i złożyć taką maszynę, najważniejszą rzeczą jest to, że stanie się prawdziwym znaleziskiem dla budownictwa mieszkaniowego.

 • Dodaj komentarz

  71 − 66 =