Nazwa kategorii

Londyński cień

London Zasłony

Kurtyny londyńskie, są również angielskim, bezpośrednim potomkiem klasycznych rzymskich zasłon. Odziedziczyli sprzęt podnoszący i wzbogacili się różnorodnym wystrojem. Nowoczesne zasłony nieco różnią się od tych, które zdobiły londyńskie salony kilka wieków temu.

Są one pojedynczą tkaniną z tkanin, która zbiera się i podnosi, tworząc luksusowe fałdy.

[stextbox id = "vazhno"] W regularnych odstępach taśmy z mechanizmem łańcuchowym, na którym szyte są tkaniny, są wszywane w tkaninę. Taśma może mieć różną liczbę, od dwóch lub więcej. [/ Stextbox]

Jednak nie powinny one być zbyt ciasne względem siebie. W przeciwnym razie pojawi się efekt niedokładnie ściśniętej tkaniny. Ich liczba zależy od szerokości kurtyny i pożądanej objętości. Dobry efekt zapewniają dwie wstążki wszyte po bokach, i jeden szeroki fałd w środku.

Do mocowania należy stosować gzymsy, taki sam wzór, jak w przypadku oryginalnych typów rzymskich zasłon. Gzyms może być przymocowany do skrzydła okiennego lub do otworu okiennego jako całości.

[stextbox id = "opasno"] Angielskie zasłony są bardzo wygodne w użyciu. Dzięki jednostce łańcuchowej, która jest wyposażona w mechanizm samoblokujący, kurtynę można otworzyć na dowolnym poziomie. [/ Stextbox]

Jest również łatwo usuwany z okapów w celu mycia lub czyszczenia i można go łatwo przywrócić, ponieważ często jest przymocowany do taśmy klejącej.

Funkcje London Curtains

Dzięki szczególnym cechom kroju londyńskie zasłony skutecznie wyglądają zarówno w otwartej, jak i złożonej formie. Na otwartej przestrzeni, dzięki dużym zasłonom złożonym z gzymsu na zasłonach, wyglądają jak luksusowa kurtyna. Jeśli je podnosisz, tkanina jest składana w obszerne kokardki i bufory, które tworzą zachęcającą girlandę.

[stextbox id = "zapomnit"] Do szycia angielskich zasłon lepiej używać miękkich tkanin, które są dobrze udrapowane. [/ stextbox]

Duże wzory podkreślają fakturę i kształt zasłon, a małe scalą się i "zjedzą" objętość.

Dobrą techniką będzie połączenie dwóch tkanin o kontrastowym kolorze. Być może połączenie komórek i tkanki monofonicznej. Albo pasek motywów kwiatowych. W tym przypadku bufory są jeszcze bardziej wyraziste.

Często spód kurtyny jest ozdobiony haftem, wstążkami, frędzlami, koralikami, falbankami i ruches.

Więcej o zasłonach zdobionych frędzlami można zobaczyć tutaj.

Taśmy podnoszące można ozdobić satynową tasiemką, kokardkami i pomponami. Płaskie górne zasłony można zmieniać za pomocą różnych sznurków i rozet.

[stextbox id = "interesno"] Ten model najlepiej nadaje się do dużych i szerokich okien w przestronnych pokojach. [/ stextbox]

Angielskie zasłony we wnętrzu różnych pomieszczeń

Angielskie zasłony są równie dobre dla każdego pokoju. Ich cechą jest wysoka przepuszczalność światła.

W stanie złożonym wcale nie opóźniają światła dziennego. A jeśli są zrobione z gęstej tkaniny, bezpiecznie zamkną okno przed wzrokiem ciekawskich.

Co najważniejsze, wyglądają w klasycznych angielskich wnętrzach. Ten model zasłon do kuchni jest po prostu idealnym rozwiązaniem. Nie mniej istotne, są w salonie i bibliotece. Ponieważ projekt wykorzystuje różnorodne rozwiązania projektowe i wystrój.

Do sypialni można użyć pastelowych kolorów, koronek, kokardek. Stworzy to przytulną atmosferę. Wykorzystanie bogatych tkanin zasłonowych do zasłon i dekoracji zamieni twoją sypialnię w arystokratyczną alkierz minionych wieków.

[stextbox id = "opasno"] Klasyczne angielskie wzory, takie jak pasek, szkocka klatka, kwiatowe wzory, idealnie nadają się do kuchni. [/ stextbox]

Możesz również zamieniać monofoniczny wyciszony materiał na jasny. Należy jednak unikać masywnego i jasnego wystroju. Lepiej powstrzymać się od łuków luzem, koralików i wstążek.

Twoje talenty projektantów mogą przejść się po salonie. Zastosowanie jasnych kolorów i wzorów jest mile widziane.

Niespodziewane rozwiązania kolorystyczne, kontrastujące tkaniny, orientalne wzory sprawią, że zasłony staną się prawdziwym dziełem sztuki. Jako dekorację można użyć masywnych zasłon ze szczotkami, koronkowymi kokardkami, aplikacjami, haftem, koralikami. Wszystko zależy od ciebie.

Wybierając zasłony do pokoju dziecięcego, możesz przejść na dwa sposoby - zasłony mogą być wykonane z pastelowych i stonowanych kolorów lub z jasnych tkanin z zabawnymi kreskówkami i zwierzętami. Ale wystrój lepiej odmówić.

Jak uszyć zasłony londyńskie samodzielnie

Jeśli nie masz konkretnych umiejętności i nie wiesz, jak trzymać igłę, wówczas szycie londyńskich zasłon lepiej powierzyć profesjonalistom. Ale jeśli posiadasz niezbędne umiejętności, możesz spróbować uszyć nowe rzeczy własnymi rękami.

[stextbox id = "vazhno"] Najpierw musisz zdecydować o projekcie i elementach dekoracyjnych, musisz pomyśleć o liczbie fałd. Te myśli nie są zdezorientowane, lepiej zrobić minimalny szkic. [/ Stextbox]

 • Musimy wybrać tkaninę i obliczyć koszty tkaniny, w oparciu o cechy cięcia;
 • mierzymy rozmiar otwarcia okna. To będzie punkt wyjścia do obliczeń. Szerokość tkaniny będzie od półtora do dwóch razy większa od szerokości okna. To zależy od głębokości złożonych łuków łuku. [Stextbox id = "interesno"] Szerokość okna powinna być podzielona przez liczbę sekcji. Następnie kwota ta jest mnożona przez głębokość zagięć, ta liczba jest dodawana do szerokości okna. [/ Stextbox]

Wynik tych obliczeń zapewni niezbędną szerokość tkaniny na kurtynę;

 • przystępujemy do otwierania tkaniny i przetwarzania szwów bocznych;
 • Układamy sekcję, układamy fałdy i przytwierdzamy za pomocą szpilek lub znaku;
 • następnie przywiąż plecionkę lub wstążkę do środka każdej zakładki, dodamy ją;
 • kładziemy zagięte fałdy na górnej części zasłony. Przetworzyć górną sekcję, przyszyć zapięcia;
 • przetwarzamy niższy krój, dekorujemy;
 • usuń zarys, oczyść, przytrzymaj ostatnią WTO, a kurtyna jest gotowa.
 • Kurtyny londyńskie przeszły długą drogę, od salonów po nowoczesne domy. Będą pasować organicznie do każdego wnętrza, łatwe w obsłudze i produkcji. Jeśli podejmiesz kwestię wyboru w sposób odpowiedzialny, wówczas taka kurtyna uczyni każde wnętrze wyjątkowym.

  London Zasłony

  Gdy istnieje pragnienie nie tylko zaciemnienia okien od światła dziennego, ale także dodania do atmosfery lokalu ducha arystokratycznego romantyzmu, opcja z londyńskimi zasłonami będzie idealnie pasować.

  Będąc "potomkami" mglistego Albiona, te eleganckie produkty reprezentują tkaninę wykonaną z tkaniny, która po uniesieniu w środku tworzy swobodną falę fałdową, po bokach - głębokie fałdy dziobowe.

  We wnętrzu tkaniny są samowystarczalne, ale będą również świetnie wyglądać z klasycznymi zasłonami lub lambrekinami.

  Wybór angielskich zasłon - to właściwe rozwiązanie do projektowania dużych, przestronnych pokoi. Masywne zasłony lniane lub krótkie girlandy z organzy są równie wspaniałe w niemal każdym stylu.

  Szczególną atrakcją we wnętrzu jest delikatna koronka, frędzle, koraliki, guziki z tkaniny, rzęsy, pędzle.

  Zewnętrznie, projekt angielskich kurtyn jest określony przez kilka kryteriów:

  • Liczba fałd jest większa niż dwa.
  • Charakterystyczna głębokość fal.
  • Zwisające pionowe krawędzie tworzą wentylatory i są zamocowane wzdłuż bocznego cięcia.

  Kurtyna jest teksturowanym prostokątem prostokątnym. Po złej stronie złej strony, szyte są pierścienie, a linki przymocowane do gzymsu za pomocą mechanizmu podnoszącego są gwintowane. Kiedy linki są zaciśnięte, płótno unosi się, tworząc fałdy na przedniej części produktu. Fałdy w środku gromadzą się w bujnych falach, a po bokach - w obszernych łukach lub zderzakach. W stanie otwartym długość produktu dociera do parapetu.

  Kurtyny londyńskie mają wiele zalet:

  • Pomagaj chronić pokój przed przeciągami ze względu na gęstość tkaniny.
  • Doskonale chronią przed jasnym światłem słonecznym.
  • Ze względu na elastyczność materiału, z którego wykonana jest tkanina, nie należy zapobiegać otwarciu okien.
  • Łatwy do czyszczenia i czyszczenia.
  • Istnieje możliwość zdalnego sterowania.

  Montaż eleganckich angielskich zasłon można wykonać na skrzydle okna lub na całym oknie. Ponadto produkty tekstylne mogą być zawieszone w niszy lub przed oknem. Istnieją projekty wybrane dla szerokich otworów okiennych lub wąskich okien.

  W przypadku ciężkich konstrukcji należy stosować gzymsy sufitowe lub ścienne z otwartym lub zamkniętym mechanizmem podnoszącym. Dzięki samoczynnemu mechanizmowi podnoszącemu, zasłony można łatwo regulować na dowolnym poziomie okna.

  Często produkty są zapinane taśmą samoprzylepną, gdzie jedna część jest wbudowana w profil, a druga jest przyszyta do tkaniny. Praktyczna metoda montażu pozwala łatwo usunąć zasłony do prania.

  Kurtyny angielskie są instalowane nie tylko na zwykłych oknach, można je również wybierać do łukowych otworów okiennych. Do tego niestandardowego mocowania potrzebny jest prosty gzyms. W takich oknach rola produktów z bibułki jest bardziej dekoracyjna niż praktyczna.

  Dekorując pokoje często wybieraj zasłony o niezmiennej długości materii, która jest początkowo ustalona na danym poziomie.

  Podnoszenie ostrza odbywa się ręcznie za pomocą bocznego przewodu lub zdalnie za pomocą napędu elektrycznego.

  Produkty nazywane Londynem nie dlatego, że zdobiły bogate sale w Londynie. Te luksusowe zasłony zostały użyte głównie z nienagannych tkanin angielskiej produkcji.

  W XVIII wieku w Anglii, kiedy zrodziło się pojęcie tradycyjnych londyńskich firan, w produkcji mebli, akcesoria głównie wykorzystywały tekstylia. Tkanina została udekorowana dosłownie wszystkim: od okien po ściany.

  Nowoczesne produkty wykonane są z naturalnych tkanin o średniej miękkości. Aby idealnie udekorować tkaniny to satyna, len, satyna, jedwab, wełna, żakard.

  Od tekstury tkaniny zależy od ilości fałd. Ważne jest, aby tekstura była gęsta i zdolna utrzymać dany kształt. W przeciwnym razie istnieje ryzyko zobaczenia na ich oknach nie zasłon Londynu, ale banalnych zasłon.

  W kuchniach i salonach, wykonanych w klasycznym stylu, zasłony gęstych tkanin - żakardowe lub wełniane - będą wyglądały spektakularnie. Bawełniane i bawełniane zasłony - wybór do wnętrz w stylu retro i wiejskim.

  Zwycięzcy wyglądają jak produkty okienne z lnu, gęsty domek, a także zasłony obramowane tymi tkaninami.

  Zasłona lub tiul tworzy migotanie w świetle dziennym.

  Wybierając kolor zasłon, pamiętaj, że schemat kolorów był powszechny. Ogromny wybór palety kolorów pozwala fantazjować o harmonijnym napływie zasłon do wnętrza pomieszczenia. Kolory mają właściwości wpływające różnie na ogólne postrzeganie pokoju:

  • Ciepłe odcienie w odcieniach czerwieni stworzą przytulną i relaksującą atmosferę.
  • Brązowe i kremowe odcienie przyniosą poczucie komfortu i bezpieczeństwa.
  • Biały, niebieski, zielony - surowość, chłód, dyskretność.
  • Klasyczny pionowy pasek, kraciasty i szachownicowy nadruk - uniwersalne opcje kolorystyczne. Moda na angielską klasykę nigdy nie jest osłabiona.
  • Wzory geometryczne, kwiatowy nadruk i ozdoba z obrazami zwierząt są łączone z kontrastującymi wstawkami w składanych miejscach składania.

  W projektowaniu tkanin są dziś popularne kwiatowe i monogramowe ozdoby, we wnętrzu wyglądają elegancko i świeżo.

  Prostota w obsłudze konstrukcji pozwala na zastosowanie londyńskich zasłon, nie tylko w klasycznym wystroju wnętrza domu, ale także w dekoracji wnętrz restauracji i pomieszczeń biurowych.

  Struktury mocujące do gzymsu za pomocą taśmy samoprzylepnej można łatwo usunąć i wyczyścić. Po czyszczeniu na mokro produkt prasuje się i za pomocą podnośników odtwarza stare draperie.

  Praktycznie fałdy zasłon, skierowane kaskadowo w dół, nie zatrzymują pyłu.

  Decydując się na angielskie zasłony, lepiej jest zwracać uwagę na tekstylia. Biorąc pod uwagę projekt okien jako priorytet w stylu angielskim, wybór koncentruje się na jakości, a co za tym idzie, drogich tkaninach.

  Z punktu widzenia ekonomii można zastosować budżetowy wariant tkanin w odcieniach beżu i szarości z dodatkiem kwiatowej ozdoby.

  Spokojny ton materii jest również wybrany do pomieszczenia z mnóstwem okien. Chwytliwy akcent w takich pomieszczeniach będzie wyglądał zniewalająco.

  Zasłony zdobione lambrekinami, sznury ze szczotkami wyglądają zwycięsko. Wzór kolorystyczny należy uzupełnić na przykład o cień, dekoracyjne poduszki, puf.

  Opcjonalnie tego typu zasłony można zacieniać kurtyną z lekkich tkanin lub podnosić drewniane żaluzje jednym tonem za pomocą mebli. Krótkie produkty nie chronią pokoju przed słońcem, więc poziome żaluzje pomogą rozwiązać ten problem.

  Londyńskie zasłony - niefortunna opcja stylu grunge i high-tech.

  W pokojach z wysokimi sufitami i dużymi oknami harmonijnie wyglądają w parze z rolowanymi i rzymskimi zasłonami, zasłonami i tiulem. Aby dodać dodatkową objętość, zastosowano wyściółkę przyszytą od wewnętrznej strony tkaniny. Właściwa decyzja to skorzystanie z usług projektanta, który wykona projekt na indywidualnym szkicu.

  Próbka jakości i smaku była zawsze uważana za surowy, ale jednocześnie ciepły i przytulny angielski styl. Unikalne produkty wybierane są przez koneserów eleganckiego wystroju i wysokiej jakości tekstyliów. Wiadomo, że większość atmosfery w pomieszczeniu wyznaczają dekoracje okien, dlatego wybitni projektanci niezmiennie wracają do mody londyńskich zasłon.

  Arcydzieła okien nadają wnętrzu wyjątkowego szyku. Różnorodność tkanin i wariantów modeli produktów nie wyklucza umieszczenia brytyjskich zasłon w prawie każdym wnętrzu:

  • Styl Prowansja Duch odległej wioski Anglii. Jest dom wiejski, we wnętrzu którego znajdują się dekoracyjne poduszki, łóżko, harmonijnie połączone z tapetą. Eleganckie zasłony z lnu, bawełny z drobnym nadrukiem podkreślają swobodę atmosfery.
  • We wnętrzu w dobrym stylu fuzja można mieszać tkaniny i tekstury. Lub raczej, może na pierwszy rzut oka połączyć nieprzystające kolory i style. W kuchni zasłony są bardziej dekoracyjne, co często nie wymaga całkowitego zaciemnienia pomieszczenia. W miejscach do gotowania i picia herbaty lepiej jest instalować projekty z krótkimi zasłonami o jasnych tonach lub klasycznymi kolorami, które obejmują szkocką klatkę lub mały kwiatek. Szlachetność i przewiewność w tej części mieszkania dają faliste głębokie fałdy na zasłonach z organzy, tiulu i welonu.
  • Liche falbany i obszerne fałdy - nie dla nowych potrzasków kuchni. Ozdobione frędzlami i kokardkami projekty zajmują dużo miejsca. Wystrój na zasłony jest bardziej odpowiedni do zastosowania w pomieszczeniach z wysokimi sufitami i dużymi oknami. Kontrastowe tkaniny z masywnych zasłon z koronkowymi kokardkami, dyskretny haft, zgrabne koraliki doskonale ozdabiają salon.
  • Dla dzieci i sypialni zasłony wykonane są z gęstej tkaniny. Ich funkcją jest nie tylko wystrój pomieszczenia, ale także zaciemnienie od światła dziennego. Zasłony okienne wykonane z naturalnych materiałów o bogatej kolorystyce wprowadzą wyjątkowy urok do wnętrza sypialni.

  Pozytywny nastrój w przedszkolu można uzyskać dzięki zastosowaniu lekkich przezroczystych produktów do okien o żółtych, różowych, niebieskich odcieniach.

  Zasłony są bardziej istotne w projektowaniu miejsca do spania dla dziewcząt. Wskazane jest używanie łuków, marszczeń, koralików.

  Zasłony w stylu angielskim bez wątpienia ozdobią każde okno, a cały pokój, będzie świetną alternatywą dla tradycyjnych zasłon.

  O tym, jak te elementy wyglądają we wnętrzu, możesz zajrzeć do następnego filmu.

  Wszelkie prawa zastrzeżone, 14+

  Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko po zainstalowaniu aktywnego linku do naszej strony.

  London Zasłony

  Nieskomplikowane rolety podnoszące bez wątpienia ozdobią każde okno, a całe pomieszczenie posłuży jako wspaniała alternatywa dla tradycyjnych zasłon.

  Kurtyna londyńska jest jednowarstwowa lub wyłożona i można ją zawiesić zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz okna. Oprócz sznurka, pasków i pierścieni kurtynowych, specjalne wyposażenie nie będzie potrzebne, chyba że chcesz ozdobić kurtynę szczotkami lub grzywką.

  Kurtyna jest zawieszona na drewnianej szynie przymocowanej do górnej części wnęki okiennej lub poza ramą okna, jeśli brakuje zagłębienia. Do śrub z uszami na drewnianym pręcie, linki są związane, przeciągnięte przez pierścienie znajdujące się na spodniej stronie zasłony, do haka.

  Wewnątrz niszy okna. Zmierz szerokość górnej części niszy okna i odejmij 1 cm, aby określić ostateczną szerokość kurtyny (A); jest to również długość drewnianego stojaka. Aby obliczyć ostateczną wysokość kurtyny (B), zmierz odległość od sufitu do parapetu i dodaj 30 cm.

  Poza nisza okna. Zmierz szerokość kurtyny zgodnie z rozmiarem ramy okna; Aby określić ostateczną długość, zmierz odległość od górnej krawędzi ramy do progu i dodaj 30 cm.

  Z każdego końca pięcioramiennej miary 10 cm i w tych punktach wkręć jedną śrubę w oko, umieszczając je na środku stojaka. Przykręcić ostatnią śrubę za pomocą ucha 1,5 cm od prawego końca drewnianego paska. Do przedniej krawędzi stojaka ze zszywaczem i spinaczami do papieru przymocuj twardy pasek z rzepem.

  Wewnątrz niszy okna. Podczas mocowania szyny w niszy okna przykręć ją do sufitu niszy.

  • małe plastikowe lub mosiężne pierścienie: 2 na każde 20 cm całkowitej długości zasłon

  • Długość kurtyny równej B x 4 plus A x 2;

  • pręt o średnicy 13 mm i długości o 20 cm krótszy niż A;

  • Szycie ołówkiem i nicią.

  • drewniana listwa 50 mm x 25 mm х A;

  • Śruby i rolplagi do mocowania szyny;

  • 3 śruby z uszami;

  • uchwyt na hak na przewód i śruby, zaślepka na przewód;

  • Taśma rzepowa wzdłuż długości A;

  • 2 wsporniki 5 x 5 cm do mocowania szyny poza ramą okna.

  1. Przeprowadzenie obliczeń. Aby określić szerokość zasłon, dodaj 20 cm do fałd i kolejne 10 cm dla fałd bocznych. Aby określić wysokość zasłon, dodaj 10 cm do B.

  4. Formowanie fałd. Na przedniej stronie zasłon, od dołu do góry z interwałami zaznacz całkowitą wysokość B i narysuj linię za pomocą ołówka ręcznego. Na górnej krawędzi kurtyny zmierzyć 10 cm od jednego z boków i oznaczyć punkt szpilką; ponownie zaznacz tę samą odległość i połącz szpilki ze sobą, wyrównując górną krawędź. Powtórz przeciwny koniec zasłon.

  5. Szycie fałd. Kopnij ze składanymi pinezkami wzdłuż pionowej linii, cofając się 5 cm poniżej zaznaczonej linii wysokości. Szyć, aby naprawić, rozkładając ścieg na każdym końcu. Rozwiń każdy fałd w taki sposób, aby wyrównać linie zagięcia z linią szwu do środka zagięcia, a następnie prasować, tworząc odwrócony fałd bajtu.

  6. Szycie taśmy rzepowej. Umieść pozostały pasek Velcro nadrukiem do góry na przedniej stronie kurtyny, wyrównując dolną krawędź taśmy wzdłuż zaznaczonej linii; posiekać i zszyć wzdłuż krawędzi. Przytnij pozostałą tkaninę tak, aby nieobrobiona krawędź była schowana za paskiem rzepy. Wciśnij rzep na spód zasłon. Skaluj i zszyj wzdłuż trzech brzegów rzepy, chwytając wszystkie warstwy.

  7. Pierścienie do szycia. Od spodu zasłon, w odległości 15 cm od jednej z bocznych krawędzi, zaznacz linię. Cofając się z odległości poniżej 10 cm, dwukrotnie nić odpowiedniego koloru tkaniny, szyć na zaznaczonej linii pierwszego pierścienia. Kontynuuj, przejdź do górnej części zasłony, uszyj pierścienie w odległości 20 cm od siebie. Ostatni pierścień powinien znajdować się co najmniej 10 cm od spodu fałdy. Powtórz po drugiej stronie zasłony.

  8. Wykonanie Kulis. Wytnij pasek tkaniny o szerokości 7 cm i wzdłuż długości listwy plus 5 cm i złóż go na pół wzdłuż twarzy do wewnątrz. Przeszyj wzdłuż długich krawędzi i jeden krótki z naddatkiem na szwie 1 cm Wywróć kultystę z przodu.

  10. Sznurki rozciągające. Związać jeden koniec przewodu do dolnego pierścienia, który znajduje się najdalej od uchwytu haka, gdy zasłona będzie wisiał w miejscu. Przechodzą przez przewód pierścienia znajduje się nad końcem i zostawić na tyle długo, aby rozciągać się w poprzek kurtyny w swej górnej części w dół do haka uchwyt plus 30 cm. Powtórzyć z pozostałymi przewodu na drugiej stronie kurtyny.

  11. Zawieszenie zasłon. rzep taśma klej przyszyte do górnej krawędzi kurtyny do drugiej taśmy Velcro na czołowych listew krawędziowych. Położony od nici kordu haka uchwyt w powyższym z oka gwintowanym wyciągnąć górnej krawędzi zasłon, przewodu vdevaya reszcie 2 śrub z uchem. Przełóż drugi przewód przez 2. i 3. śrubę za pomocą oczka. Wyciągnij linki, całkowicie podnosząc zasłonę, aby upewnić się, że obie strony zwisają równomiernie. Zawiąż sznurek na sznurek na poziomie haka, mocując podniesioną kurtynę.

  12. Załóż zatyczkę. Poluzuj żaluzję, aby miękkie łuk uformował się na dolnej krawędzi nad parapetem pośrodku. Przewlecz końce sznurków przez czapkę, zawiąż ją pod węzłem na poziomie za pomocą uchwytu szydełkowego. Przytnij końce sznurków pod czapką.

  Podszewka zapewni londyńskiej kurtynie większą solidność, wykończony wygląd. Również kurtyna na podszewce pomija mniej światła i zapewnia prywatność w razie potrzeby. Będziesz potrzebował tyle samo podszewki, co główna tkanina zasłonowa.

  Połączenie wypełnienia. Złożyć główną tkaninę i podszewkę ze złymi stronami do wewnątrz, tak aby dolna krawędź podszewki znajdowała się 5 cm od dolnej krawędzi głównej tkaniny, a 5 cm głównej tkaniny pozostało po każdej stronie podszewki. Wciśnij dodatki dla fałd wzdłuż boków i dolnej krawędzi nad wkładką. Kopnij za pomocą szpilek i ściegów, zamykając tkaninę podstawową krawędziami podszewki. Zakończ pracę, wykonując kroki 4-13, używając obu warstw tkaniny, tak jak z jednej.

  Dodaj komentarz

  5 + 1 =