Nazwa kategorii

Łopata do leniwych rąk z rysunkami

Jak zrobić cudowną łopatę (ripper)

W ogrodzie i ogrodzie jest dużo pracy, ale najbardziej wyniszczające jest kopanie ziemi, uprawianie jej i usuwanie chwastów. Kopanie rozpoczyna się z wyprzedzeniem, z niewielkimi sekcjami, ponieważ obciążenie jest zbyt duże. Czasami zmniejszyć złożoność, a jednocześnie przyspieszyć proces co najmniej dwa razy cudu łopatę. To stosunkowo niedrogie i nieskomplikowane urządzenie działa, nawet na złożonych glebach.

Mówiąc dokładniej, nie jest to łopata, ale rozpruwacz, ponieważ nie tylko kopie, ale także kruszy bryły. Łopata Miracle składa się z dwóch (czasem jednego) prętów ze sworzniami, połączonych ruchomo. W niektórych modelach występuje także tylny ogranicznik - dla lżejszego wysypu ciężkiego, ciężkiego podłoża. W rzeczywistości wygląda bardziej jak podwójne widelce (patrz zdjęcie poniżej).

Łopata Miracle i jej komponenty

Z rysunku widać, że to narzędzie nie ma łopaty jako takiej, ale ta różnica od klasycznej szufli bagnetowej nie kończy się na tym. Ma również znacznie wyższy uchwyt - powinien sięgać do ramienia. Jest to również wygodne, jeśli na górze znajduje się poprzeczka - możesz działać obiema rękami.

Cud ten pik wykonuje trzy operacje naraz:

 • rozluźnia glebę;
 • rozbija grudy;
 • "Wyciąga" korzenie chwastów, bez ich rozdzierania lub cięcia (w każdym razie znacznie mniej uszkadza je);
 • łatwo kopie rośliny okopowe - można wykopać marchewki, ziemniaki itp.

Ale jego główną zaletą - jest znacznie łatwiej kopać ziemię, a główny ciężar spada nie na plecach, jak przy użyciu konwencjonalnego łopata bagnet i nogi (do kierowania robotnicy widłami w ziemię) i rąk (skręcać widły z ziemi). Tył podczas pracy jest w pozycji pionowej i prawie rozładowany.

Kolejna wersja cudownej łopaty

Jedynym minusem tego narzędzia jest waga. On naprawdę jest czymś więcej niż bagnetem. Ale super łopata jest przegrupowana, nie trzeba jej podnosić. Przeciwnie, jest on podnoszony tylko kilka razy: po zainstalowaniu na ziemi na początku rzędu. Następnie, pociągając za rączkę, jest po prostu zbyt mocno dokręcony.

Kolejny bardzo atrakcyjny moment w użyciu cudownej łopaty - kopanie ogrodu warzywnego co najmniej dwa razy szybciej. Wynika to z szerszej części roboczej - do 50-60 cm, pod warunkiem niskiego wysiłku fizycznego jest bardzo dobra.

Chociaż nie jest to szczególnie skomplikowane, ten projekt, ale praca z nim ma swoje własne cechy. Najpierw musisz zacząć od końca łóżka, a następnie cofnąć się, stopniowo odsuwając widelce. Cóż, ogólna procedura wygląda następująco:

 • Podnosząc cholewkę, włóż cudowną łopatę, oprzyj ją na przednim zrywaku.
 • Wbij widły w ziemię. Napęd je tak, aby oparcie dotykało ziemi. Jeśli ziemia jest ciężka, gęsta, możesz potrzebować dodatkowego wysiłku - popchnij stopę na poprzeczkę przednich wideł.
 • Pociągnij za cholewę "na siebie". Tym ruchem widły zaczną się poruszać w górę. Rosnąc przechodzą przez widły przedniego przystanku, łamiąc grudki.
 • Przeciągnij urządzenie odrobinę z powrotem, powtórz wszystkie czynności (włóż, naciśnij, pociągnij trzonek).

W rzeczywistości wszystko jest bardzo proste. Warto spróbować kilka razy, a następnie wszystko powtarza się "na maszynie".

Również wariant, który jest pokazany powyżej (pod nazwą „Tornado”, „Digger” lub „Plowman”), istnieje kilka opcji dla projektuje cud łopatą pod różnymi nazwami.

Rysunek złożeniowy cudownej łopaty

Rozpruwacz gleby bez przedniego zderzaka

Ta konstrukcja ma również widły robocze i podtrzymujące, ale nie ma przedniego ogranicznika. Ponieważ jest mniej uciążliwy, waży mniej. Ale przedni ogranicznik zapewnia większą stabilność podczas pracy. Waga podczas przeciągania nie jest tak ważna.

Uchwyt jest przymocowany do wideł roboczych, tylny ogranicznik jest przyspawany do grzebienia drugich wideł. Obie te konstrukcje są połączone ruchomo (można stosować nawet zawiasy drzwiowe).

Rozpruć cudowną łopatę, aby ułatwić uprawę ziemi

Na zdjęciu jedna z realizacji, wykonana na podstawie naroża i okrągłej rury. Podczas pracy wepchnij kołki w ziemię, naciskając poprzeczkę, a nie na ograniczniku, jak w większości modeli.

Wersja o nazwie "Digger" jest w zasadzie szerokim widełkiem z naciskiem na łatwiejsze toczenie i bardzo mocny uchwyt.

Łopata do cudów "Koparka"

Cechą tego projektu jest wsparcie i regulowany uchwyt. Jest on ustalany za pomocą dwóch śrub, wybranych do wzrostu osoby pracującej.

Nacisk nie jest stacjonarny, ale porusza się. Jest przymocowany do ramy. Kiedy zanurzają szpilki w ziemi, naciskają na niego stopą, a następnie nie zdejmując nóg, okazują się przez naciśnięcie rączki widły z ziemi.

Kopacz w akcji

Obciążenie fizyczne w miejscu pracy jest niskie, praca postępuje szybko. Ale ta cudowna łopata nie pójdzie na twarde i brudne gleby: nie zmiażdży gleby. Pod własnym ciężarem przeciska widły. Ale jest to możliwe tylko na glebach luźnych. Na glinie lub czarnoziemu lepiej mieć drugi grzebień ze szpilkami.

Jak sprawić, by wyglądał cud w kolejnym filmie.

Ten wzór cudownej łopaty nieco różni się od poprzedniej. Przystanki w nim są zaokrąglone, uchwyt jest w kształcie łuku, ale podstawa konstrukcji jest taka sama. Niektóre wady - nie ma możliwości regulacji uchwytu, ale poza tym wszystko inne - ruchomy stop i robocze widły.

Dwie opcje pod nazwą "Easy-cop." Najprostszy ripper do ogrodu, ogrodu i domków

Lepiej tę odmianę lub gorzej jest trudno powiedzieć. Byłoby możliwe oszacowanie jedynie porównania pracy obu kopii w jednej sekcji.

Jeśli obejrzysz kolejne wideo, przekonasz się, że można kopać taką cudowną łopatę nie tylko na luźnych glebach, ale także na ciężkich. Drugą rzeczą, na którą można zwrócić uwagę, jest to, że lepiej jest, aby taka gleba miała drugi grzebień szpilek, które można zmiażdżyć.

Konstrukcje, jak widzieliście, są różne, ale zestaw materiałów będzie w przybliżeniu taki sam. Ich liczba jest różna, a przekrój i cechy pozostają niezmienione.

Możesz użyć okrągłej lub profilowanej rury, metalowych prętów lub "części" z wideł

Rozpoczynają się one głównie od produkcji ramy. Częściej jest wykonana z profilowanej rury, optymalny przekrój wynosi 30 * 30 mm. Ważne jest, aby grubość ściany wynosiła co najmniej 3 mm. W niektórych modelach zastosowano narożnik. Szerokość półki wynosi również około 30 mm, grubość metalu jest nie mniejsza niż 3 mm.

Uchwyt może być wykonany z tej samej rury profilowej, można użyć okrągłego. Ważna jest również grubość ścian. Zasadniczo za pomocą zamka można użyć drewnianego uchwytu z łopaty. Niektóre zakupione modele wymagają instalacji drewnianego uchwytu.

Główną uwagę należy zwrócić na materiał stosowany do zębów wideł roboczych. Powinna być dobra stal konstrukcyjna. Widły są wykonane z pręta o średnicy co najmniej 8 mm.

Z tego, co robią ich rzemieślnicy:

 • Odciąć od zwykłych widelców, przyspawać do cudownej łopaty.
 • Wyprostuj sprężyny zawieszenia.
 • Pokrój w wąskie paski sprężyn samochodowych.

Jeśli znajdziesz dobry pręt - okrągły, kwadratowy lub sześciokątny - nie ma to znaczenia, będzie ci łatwiej. Zupełnie nie jest to zła opcja z widłami. Ale musisz wziąć dobro, ale nie jest tanie. I jeszcze więcej: obliczyć wielkość cudownej łopaty, tak aby robocze widły miały 8 kołków. Następnie musisz kupić dwa dowcipy konwencjonalnych widły.

Jeżeli wybrano konstrukcję z dwoma widłami - praca i nacisk, na ograniczniku można umieścić długości odpowiedniej długości metalowego pręta. Ładunki tutaj nie są tak wysokie, więc siła powinna wystarczyć. Średnica pręta wynosi 10 mm, można zastosować zbrojenie żebrowe, które służy do wzmocnienia fundamentu.

Większość firm produkujących cudowne łopaty ma wiele rozmiarów tego produktu. Ludzie u nas różnią się od siebie cerą i fizycznym przygotowaniem. W przypadku mężczyzn możesz tworzyć masywniejsze modele, a dla kobiet i osób starszych - mniej i łatwiej. Średnio rozmiary są następujące:

 • Szerokość części roboczej wynosi od 45 cm do 60 cm, nie jest to już warte zachodu: trudno będzie kopać, a wydajność tylko się zmniejszy, ale nie zwiększy.
 • Długość sworzni wideł wynosi 220-300 mm.
 • Odległość między kołkami wynosi 70-80 mm.
 • Długość rączki - dla wzrostu jest wygodniejsza, jeśli kończy się na obszarze ramion.

Wymiary cudownej łopaty można wybrać "dla siebie" - ważne jest, aby praca była wygodna

Wszystkie inne rozmiary są wybierane w zależności od projektu i użytego materiału.

Praca widły cudów-łopaty

Zatrzymanie palca i szczegóły ogrodzenia

Pełna konstrukcja z przednim ogranicznikiem

Wariant z pojedynczymi widłami i ogranicznikiem ramy

Inne rozmiary koparek i projekt przystanku

Jak zrobić cud z łopatą własnymi rękami

Stał się prawdziwym darem dla wszystkich kopaczy i oraczy. W końcu każdy ogrodnik wie, że najcięższa praca fizyczna wiąże się z wykopywaniem ziemi. Do sadzenia ziemniaków wszyscy płacimy z bólem pleców, ramion i nóg. Ortodoksyjny mnich wykonał własną wersję tradycyjnej łopaty bagnetowej, twierdzi, że z przyjemnością ją kopie, pomaga nawet sadzić ziemniaki.

W trakcie kopania ogród trzeba zginać za każdym razem z siłą pchania łopatę w ziemię, a następnie, napinając wszystkie mięśnie, aby podnieść nie tylko ciężką łopatę, ale również wylądować na nim. Oczywiście, ten rodzaj pracy rani moje plecy. Łopata "Vyatsky Ploughman" pozwala pracować bez napięcia. Jest to jego główna zaleta, dlatego nazywa się ją "łopatą dla leniwych", a dokładniej dla słabych, ponieważ każdy z nią może stać się kopaczem.

To nie jest symetryczne, możesz z nim pracować tylko jedną nogą - po lewej, ale nie ma problemu, możesz zrobić narzędzie pod twoją prawą stopą. U góry wynalazca zainstalował kierownicę roweru, dzięki czemu można trzymać łopatę obiema rękami na poziomie klatki piersiowej. Najważniejsze: nie musisz podnosić ziemi, to się dokładnie przewraca w wyniku obrotu rąk.

Dzięki takiej łopacie można zwiększyć wydajność pracy severalfold. Z powodzeniem stosuje się go do wykopywania ogrodu i sadzenia ziemniaków, ale można też wykopać rów.

Zadanie polega na wciśnięciu łyżki (ostrza) łopaty w ziemię i obróceniu warstwy ziemi, przekręcając uchwyty w prawo. Ziemia ostrożnie przewraca warstwę i kładzie się po prawej stronie. Plecy pozostają proste, nie trzeba się zginać, bagnet utknąć w ziemi, dzięki czemu ostrze łopaty wchodzi do gleby pod ciężarem stopy. Na łatwym glebie możesz pracować jedną ręką. Kręgosłup wykonuje tylko ruch obrotowy, bez użycia siły za pomocą dźwigni, praca jest wykonywana przy cięciu, usuwaniu i obróceniu warstwy ziemi.

Sadzenie ziemniaków tą "magiczną kopertą" może być jak w przypadku pługa. Konieczne jest wykopanie jednej bruzdy (cofnięcie), włożenie do niej ziemniaków, a przy wykopywaniu drugiej bruzdy następuje gładkie i dokładne kopanie. A w drugiej bruździe możesz położyć nawóz i zakopać go, mijając następną bruzdę. Przy szerokości wiadra wynoszącej 30 cm powstanie bardzo równomierne sadzenie ziemniaków, gdzie między krzakami będzie 60 cm.

Korzyści

Niewątpliwą zaletą pługa "Vyatka" jest wysoka wydajność pracy i brak stresu na kręgosłupie podczas kopania ogrodu. Z jego pomocą kopacz może wykopać rów, a letni mieszkaniec może łatwo i szybko wykopać ogród. Ten kopacz cudu poradzi sobie z wykopem dziewiczej krainy. Szczególnie dobrze jest używać go na glebie lekkiej, piaszczystej, wtedy nie musisz go nawet poluzowywać.

Ciekawe, że cud ten może dokonać własnoręcznie łopatą. Internet pokazywał rysunki, uczynił z nich rezydenta regionu Dniepropietrowska, aby pomóc wszystkim. Może być zrobiony ze złomu. Będziesz potrzebował takich prostych materiałów:

 • rura ze stali nierdzewnej;
 • płótno wykonane ze stali nierdzewnej (lepiej zimnowalcowane);
 • pin;
 • kierownica roweru.

Za pomocą tych rysunków łopata dla leniwych może być wykonana własnymi rękami, biorąc pod uwagę wzrost człowieka. Pozioma rączka powinna znajdować się na poziomie klatki piersiowej, dzięki czemu nie musisz podnosić ani opuszczać rąk. Chociaż dziś można kupić gotowy kopalochku na dowolne nogi do wyboru. Jest popyt, co oznacza, że ​​produkcja może zostać powierzona profesjonalistom i nie jest konieczne zrozumienie rysunków!

Cud łopaty ortodoksyjnego mnicha jest wspaniałym narzędziem, które naprawdę ułatwia pracę daczom i kopaczom. Ale nie pasuje ona do żadnej gleby, na glebach gliniastych i na czarnoziemu, odwrócona warstwa powinna zostać natychmiast złamana, w przeciwnym razie wyschnie do stanu kamiennego, wtedy trudno będzie z nią pracować. Mówi się, że nadaje się do powtarzalnego kopania terenu, ale bardzo trudno jest wykopać korzenie chwastów. Obraca on skoszoną warstwę ziemi maksymalnie o 180 stopni, a gdy trawnik z trawą lub po trawach przemieści się, ziemia musi być całkowicie odwrócona tak, aby korzenie były u góry.

Wykopać ziemniaczany cud łopatą, ale nie jest to tak wygodne jak sadzenie ziemniaków. Dobrze łapie busz, ale kolej nie wystarczy, aby wszystkie ziemniaki były na wierzchu.

Byłoby dobrze mieć różne modyfikacje łopat w gospodarstwie i inne narzędzia, które ułatwiają życie kopaczom ciężarówek. Jako ripper, wspaniale jest używać ręcznego kultywatora "Tornado". Niektórzy rzemieślnicy dostosowują świder do rozluźniania gruntu, a łopata ze śrubą stała się niezbędna do ręcznego czyszczenia śniegu. "Tornado" ułatwia także pracę fizyczną podczas uprawiania ziemi. Teleskopowy uchwyt jest tak wyregulowany, że osoba nie pochyla pleców, a proste plecy są mniej zmęczone. "Tornado" - świetny pomocnik przy usuwaniu chwastów.

Kładzie się go na krzak, a następnie wciska w ziemię, wykręca i ciągnie, zęby przewija się wokół rośliny i wyrywa ją z ziemi wraz z korzeniem. Lot "Tornado" rozluźnia, usuwa śmieci z ogrodu. Co jeszcze może zrobić, to kopać dziury do sadzenia roślin, usuwać duże chwasty - wszystko, na co bez kultywatora "Tornado" musiałby się schylić lub przykucnąć. "Tornado" można nawet zaadaptować do przeszczepu truskawek, jego zęby mogą z łatwością chwycić krzak, wywrócić go z ziemi bez uszkadzania korzeni. Człowiek zawsze stara się doskonalić swoje narzędzia, kultywujący "Tornado" i cud łopaty są doskonałymi przykładami.

Wideo "Cud-łopata zgodnie z rysunkiem mnicha Giennadija"

Na filmie można zobaczyć, w praktyce, jak to działa to urządzenie. Ten film rozwiana wszystkie wątpliwości, czy warto przejść na podobny rodzaj łopaty.

Łopata Miracle własnymi rękami - rewolucja w branży ogrodniczej

Zawiera własny ogród - różnorodne zajęcia. Z jednej strony - miło jest pokroić świeże świeże zioła na wiosnę, cieszyć się latem jagodami, a jesienią wykopać kilka torebek własnych ziemniaków.

Odwrotna strona medalu, dbająca o plon w procesie wzrostu i najcięższa praca - wykopywanie terenu. I trzeba to zrobić dwa razy. Jesienią i na wiosnę. W przeciwnym razie zbiory będą musiały zostać zapomniane.

Klasyczna wersja instrumentu to łopata bagnetowa. Pozwala na wysokiej jakości przetwarzanie gleby o dowolnej złożoności, ale praca wymaga wiele wysiłku i czasu. Są motobloki, elektryczne kultywatory, w końcu możesz zadzwonić do traktora z pługiem.

Jednak wszystkie te procesy wymagają inwestycji kapitałowych, przybliżając koszty zbiorów do sklepu. Dlatego większość ogrodników woli pracować z rękami. Aby ułatwić ciężką pracę mieszkańca lata, wynaleziono cudowne narzędzie - cudowną łopatę.

Super pik dla koparki to symbioza widelców i sań. Ostre zęby dość łatwo przebijają ziemię, za pomocą dźwigni w postaci długiej rączki, podnosi się wielka klacz naziemna i rozluźnia drugą część wideł, które znajdują się na powierzchni.

Oczywiście urządzenie można kupić w sklepie lub zrobić cud łopaty z improwizowanych materiałów.

Łopata dla leniwych rąk - tajemnice robienia

Najpierw zbadamy mechanizm działania cudu łopaty.

 1. Trzon jest przesuwany do pozycji pionowej, widły robocze są wpychane w ziemię;
 2. Uchwyt jest cofany za pomocą mechanizmu dźwigni, widły robocze podnoszą klacz ziemi i rozluźniają ją na widelcu przedniego ogranicznika;
 3. Wtedy cud łopaty zostaje przeniesiony do następnej sekcji, a cykl się powtarza.

Aby zrobić narzędzie, nie kosztuje zbyt wiele. Dostępne są rysunki cudu łopaty, możesz wybrać najbardziej odpowiedni do swoich wymagań.

Aby wykonać łopatę, wymagane będzie:

 • Tap lub profilowana rura, w zależności od tego, co masz w magazynie;
 • Wzmocnienie lub stalowe koło do zębów;
 • Chwyt z konwencjonalnej łopaty (do uchwytu) lub cienkościennej rury;
 • Bułgarski, spawarka.

Ekonomiczny wariant z jednego segmentu

Ta konstrukcja składa się tylko z jednego grzebienia z widłami. Mechanizm zawiasowy jest nieobecny, gleba rozluźnia się tylko przez przelanie przez zęby. Usunięcie przystanku określa efektywność pracy.

Im krótszy, tym łatwiej kopać. Ale jednocześnie zmniejsza się stopień zaawansowania. Kompromis wynosi 150-200 mm, w zależności od kondycji fizycznej. Możesz wykonać taki projekt w jeden dzień. Jednocześnie praca z nim zaoszczędzi ci więcej niż kilkanaście dni wolnego. Jednak ta forma wymaga więcej wysiłku niż łopata dwóch części.

Ważnym warunkiem jest złożony kształt zębów. Powinny być zgięte jak na rysunku. Ułatwia to kopanie, ponieważ zapewniony jest prawidłowy rozkład sił. Aktywacja na pełną skalę łopaty jednosegmentowej nie powoduje, że po kopaniu trzeba chodzić po ziemi z grabiami.

Aby poprawić wydajność przetwarzania, możliwe jest wytworzenie bardziej złożonego urządzenia składającego się z dwóch części.

Łopata Miracle posiada własne rysunki i wymiary

Dwuczęściowa, samodzielnie wykonana łopata cudu to prawdziwy przełom w małej letniej mechanizacji. Projekt został udoskonalony i zmodernizowany przez dziesięciolecia. Istnieją funkcje pracy mężczyzny lub kobiety, modele zostały zoptymalizowane dla różnych gleb. Jednak koncepcja pozostała ta sama. Dwie połówki z zębami, między którymi ziemia jest szlifowana. Wykopy odbywają się z łatwością, dostępne tylko dla widły.

Ogólny widok struktury i komponentów:

 • Całkowita szerokość ramy nie powinna przekraczać 50 cm, szerokość obszaru roboczego to 40 cm, w przeciwnym razie wydajność nie wzrośnie (z powodu zajęcia większej powierzchni), ale przeciwnie, zmniejszy się z powodu gwałtownego spadku szybkości przetwarzania. Długość uchwytu (sadzonki) dobierana jest indywidualnie. Górne cięcie (które może być wyposażone w poprzeczkę w kształcie "T") powinno znajdować się tuż pod brodą;
 • Przedni ogranicznik (1) jest wykonany z rury, chociaż można zastosować konwencjonalny zaczep. Po prostu profil z taką samą siłą będzie łatwiejszy. Po zespawaniu poprzeczki do mocowania widelców wtórnych (2), element ten staje się rodzajem ramy, wokół której montowana jest cała struktura;
 • Przy kącie 100 ° - 110 ° wspornik tylnego ogranicznika (3) jest przyspawany do ramy. Ogranicznik może być przyspawany do ramy bez wspornika, ale wtedy urządzenie zajmie więcej miejsca podczas transportu i przechowywania. Kształt "T" oszczędza materiał i ułatwia budowę. Chociaż wiele osób wykonujących samodzielnie robi oparcie w formie odwróconego "P". Ten element powinien być mocny i sztywny, ponieważ podczas pracy na nim leży cały ciężar przetworzonej gleby. Szerokość ogranicznika powinna być nieco większa niż powierzchnia robocza wideł;
 • Widły robocze (4) są niezależnym elementem, który jest przymocowany do ramy za pomocą wspornika (5). Stacja dokująca musi być wykonana z mocnego kanału lub blachy stalowej o grubości co najmniej 3 mm. Łożyska nie są konieczne, wystarczy gwintowane kołki. Ta część musi mieć klasę wytrzymałości co najmniej 9, ponieważ doświadcza dużego obciążenia ścinającego;
 • Zęby pracujących wideł (6) wyginają się pod kątem 150 ° w górę, aby skutecznie zmiażdżyć grudki ziemi. Odległość między zębami pracowników i widelców wtórnych jest taka sama, liczba pracowników to jeszcze jeden. Wtórne zęby biegną pomiędzy robotnikami w środku luki. Ta skuteczna konstrukcja miele ziemię nie gorszą niż kultywator;
 • Na długości rury, która tworzy ramę wspornika, łopata jest wkładana do łopaty. Istnieje wariant uchwytu w kształcie "P", z poprzeczką, do której trzymasz obiema rękami. Jednak konstrukcja jest uciążliwa, lepiej jest zostawić taką rękojeść na jeden segment cudu łopaty. Jeśli to konieczne, można spawać profilowany łącznik z rury "T" i zainstalować poprzeczkę na końcowej powierzchni uchwytu;

Tę łopatę można łatwo regulować dla różnych użytkowników. W zależności od wysokości wybierane jest kilka sadzonek o różnej długości. Uwzględniono także siłę fizyczną "oracza". Długość tylnego ogranicznika (3) reguluje siłę i szybkość przejścia witryny.

Przy krótszym postoju łatwiej jest pracować, ale czas przejścia wątku wzrasta. Długa "noga" stopu będzie wymagać więcej sił, ale prędkość kopania podwoi się.

Wszystkie połączenia elementów są wykonywane przez spawanie elektryczne. Szwy są spawane na całej długości, ponieważ siła w pracy będzie duża. Zęby mogą być utwardzone po montażu. Aby to zrobić, są one podgrzewane na czerwono z palnikiem gazowym i zanurzone w wiadrze z alkaliczną wodą.

Wszystkie nasze zalety, podobnie jak inne narzędzia, sprawiają, że nasza super łopata ma wiele istotnych wad, o których musisz wiedzieć zanim ją zastosujesz.

 • Łopata cudów nie jest absolutnie uniwersalnym narzędziem. Nie może wykopać dziewiczej ziemi ani kamienistej ziemi. Jednakże, jeśli twój ogród jest używany przez wiele sezonów, za pomocą tego urządzenia zaoszczędzisz czas i energię. A najtrudniejsze obszary zostaną zakończone łopatą;
 • Nie można też wykopać gliny, gleby wapiennej i suchej. Zęby łopaty stają się po prostu bezwartościowe;
 • A ponieważ spawarka, narożniki, metal i inne narzędzia są potrzebne do produkcji, można założyć, że produkcja takiego produktu nie jest szybka i niedroga, co oznacza, że ​​jest to kolejna wada tego produktu.

Modyfikacje i sposoby tworzenia super łopaty są bardzo liczne. Tutaj, jak to mówią, kto jest w tym dużo. W tym filmie szczegółowo przedstawiono przykład wykonania łopaty własnymi rękami.

Dodaj komentarz

61 + = 62