Nazwa kategorii

Plastikowa łopata do odśnieżania

Łopata do czyszczenia śniegu lub jak się nagrzewa w zimie?

Łopaty do czyszczenia śniegu mogą być różnego rodzaju: plastikowe, drewniane, szerokie, wąskie. Ale cokolwiek to było, w naszych mroźnych zimach jest to konieczne dla letniego właściciela, właściciela prywatnego domu i kierowcy.

Łopaty do czyszczenia śniegu mogą być różnego rodzaju: plastikowe, drewniane, szerokie, wąskie. Ale cokolwiek to było, w naszych mroźnych zimach jest to konieczne dla letniego właściciela, właściciela prywatnego domu i kierowcy.

1 Łopata do śniegu: jej struktura i charakterystyczne cechy

Wybór jest ogromny, ale kupując narzędzie, należy zwrócić uwagę nie tylko na materiał produkcji, cenę i jakość, ale także na wygodę użytkowania go osobiście. Ważny jest rozmiar, czy uchwyt jest wygodny i czy można wykonać całą pracę, dla której ją zdobędziesz. Łopata do śniegu, podobnie jak łopata, składa się z ostrza i rękojeści. Ale główną różnicą w stosunku do innych jest znacznie szersza miarka o kształcie prostokątnym lub półkolistym.

Według dzisiejszych materiałów do produkcji są takie łopaty do czyszczenia śniegu: aluminium, tworzywa sztuczne i drewno. Sadzonki są również wykonane z drewna, metalu i plastiku, do których dla wygody pracy przymocowano niezawodne gumowane uchwyty. Najbardziej produktywna jest szeroka drewniana łopata z prostokątną czerpaką z wypukłościami, ponieważ pokrywa duży obszar, a śnieg nie ześlizguje się z niej.

Ale tylko silna osoba może z nią pracować, a jeśli w trakcie zgrabiania śniegu chcesz jednocześnie ćwiczyć trochę i dobrze rozgrzać się w tym samym czasie - po prostu weź takie narzędzie. Ludzie, którzy nie są przyzwyczajeni do ćwiczeń siłowych, wariant plastikowego narzędzia z półkolistym płótnem, ponieważ jest łatwiejszy i bardziej zwrotny, zrobi to.

2 Dlaczego łopata do śniegu wykonana z tworzywa sztucznego jest bardziej preferowana?

Nowoczesne tworzywo sztuczne - bardzo wytrzymały, trwały i odporny na zużycie materiał. Nic dziwnego, że plastikowe meble ogrodowe są tak cenione przez letników. Dlatego najbardziej wygodnym, wygodnym i niezawodnym narzędziem do zgrabiania śniegu w naszej zimie będzie mała łopata z tworzywa sztucznego z uchwytem z tego samego materiału.

Właściciele tego narzędzia zauważają, że pod względem właściwości i praktyczności jest on lepszy od metalu: jest znacznie lżejszy, bardzo wytrzymały, nie ma węzłów, doskonale toleruje mróz i wilgoć.

Wersja z tworzywa sztucznego narzędzia jest również dobra, ponieważ nie uszkadza powierzchni, które mają być oczyszczone ze śniegu. Dlatego twoje kroki i ścieżki z płytek dekoracyjnych nie są zagrożone wiórami i pęknięciami. Ale, oczyszczając z nich śnieg, nie naciskaj mocno uchwytu ani nie próbuj siekać lodu, ponieważ nawet najsilniejsze narzędzie nie wytrzymuje maltretowania.

3 Na co powinienem zwrócić uwagę przy wyborze narzędzia?

Kupując łopaty w sklepie, przede wszystkim zwracamy uwagę na jego siłę. Dlatego nigdy nie wahaj się przetestować instrumentu. Aby to zrobić, łopata powinna być przechylona, ​​naciśnij mocno na nią i sprawdź, ile wiadro jest sprężyste. Jeśli otwór w ostrzu, w którym pióro jest włożone pozostaje nienaruszony i bez pęknięć, to narzędzie przeszło pomyślnie test i można go uznać za wiarygodne.

Lepiej jest wziąć łopatę o niezbyt dużych rozmiarach, ponieważ im większa powierzchnia wiadra, tym na niej będzie cięższy śnieg. Długość rękojeści zależy również od tego, jak wygodnie będzie działać. Wybierz wysokość łopaty zgodnie z jej wysokością, aby podczas pracy z nią nie zginać i nie obciążać pleców. I nie zapomnij kupić dla niego wysokiej jakości pokrowca, w którym będzie wygodny do przechowywania i przenoszenia.

Cóż, jeśli masz złote ręce i masz wolny czas, możesz spróbować samodzielnie zbudować narzędzie do usuwania śniegu. Jak pokazuje praktyka, samodzielnie wykonane łopaty do czyszczenia śniegu, wykonane ze sklejki, nie są gorsze od narzędzi sklepowych. Ale jak zrobić sobie takie akcesorium, powiemy ci w następnym artykule.

Łopata do usuwania śniegu: wybieraj i kupuj lub rób to własnymi rękami

To proste narzędzie w zimie staje się nieodzownym pomocnikiem człowieka. Po opadzie śniegu bez dobrej łopaty, nie jest łatwo dostać się na ganek domu, wejść do garażu lub wejść do stodoły.

Ktoś mógłby powiedzieć, że sprzęt do usuwania śniegu nie zmienił się od czasu, gdy jego dziadek poszedł do szkoły. W rzeczywistości zestaw narzędzi do zwalczania zasp, jest ciągle ulepszany, ułatwiając naszą pracę.

Dzisiaj przyjrzymy się różnym opcjom dla łopaty do odśnieżania i zapoznamy się z ich funkcjami. Przekażemy zalecenia dotyczące wyboru, określimy przybliżone ceny, a my poinformujemy o przydatnych wskazówkach dla osób samodzielnie budujących.

Każdy zna klasyczny wzór łopaty do śniegu. Jest to długi uchwyt do przecinania, na którym mocowana jest szeroka łyżka.

Do niedawna do produkcji wiader i sadzonek używano dwóch materiałów: drewna i metalu (stali i aluminium).

Obecnie są one uzupełniane kompozytowym tworzywem sztucznym, odpornym na mróz i naprężenia mechaniczne.

Każdy, kto pracował jako plastikowa łopata, prawdopodobnie docenił jej główną zaletę - lekkość. Nie zamoknie śniegiem, jak drewno i nie rdzewieje, jak stal. Przy okazji trwałości tworzywa występują wątpliwości, ale zazwyczaj wystarczy 4-5 sezonów czyszczenia.

Kompaktowa łopata do śniegu nazywa się motoryzacją. Jest używany przez kierowców do czyszczenia parkingu i wejścia do garażu. Dla ułatwienia transportu w bagażniku narzędzia takie są składane, składane lub układane na teleskopowych sadzonkach.

Drugim popularnym rodzajem narzędzia do usuwania śniegu jest skrobak lub czerpak (silnik). Od swojego krewnego ma szeroki łukowaty uchwyt i imponującą szerokość wiadra.

Elementem tego projektu jest lekki i luźny śnieg. Nie można pracować na zgarniaczu śniegowym, który jest zbrylony i zamrożony. W tym przypadku konieczne jest użycie zwykłej łopaty zgodnie z zasadą "powoli, ale zdecydowanie".

W poszukiwaniu kompromisu projektanci opracowali hybrydę łopaty do śniegu i skrobaka. Równie dobrze nadaje się zarówno do rzucania śniegu, jak i do jego przenoszenia.

Przechodząc do modeli zmechanizowanych, rozważ pług śnieżny do odśnieżania za pomocą świdra. Jego zaletą w stosunku do narzędzia "dziadek" jest jego łatwość użycia. Bez obciążenia na dolnej części pleców. Naciskasz kadzielkę przed siebie, a świder obraca się i odrzuca śnieg.

Niestety, z tym mechanizmem można pracować pewnie tylko z cienką warstwą luźnego śniegu (do 15 cm). Grubsza warstwa zatrzymuje ślimak.

W kategorii super-łopaty do odśnieżania można zabrać ze sobą urządzenie zwane ręcznym spychaczem. To czterokołowy wózek z ostrzem. Duża szerokość uchwytu i możliwość pracy w pełnym rozkwicie sprawiają, że mobilna łopata jest nieodzownym pomocnikiem w czyszczeniu dużych powierzchni.

Kąt obrotu noża jest regulowany, dzięki czemu można pracować zarówno z lekkim i luźnym, jak iz dość dużym śniegiem.

Uproszczona wersja łopaty do śniegu na kołach jest modelem dwukołowym. Jest mniej wydajny, ale bardzo wygodny w użyciu. Oś koła pozwala podnieść brzeszczot podczas pracy, unikając uderzenia w nierówności nawierzchni.

Wśród nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych można wymienić łopatę jednokołową. To jeszcze nie występuje w naszych sklepach. Wynaleźli ją na Zachodzie i nazwali ją "śnieżnym wilkiem". Zewnętrznie, niezręczny projekt według opinii właścicieli jest bardzo zwrotny i wygodny w użyciu.

Istotą pomysłu jest użycie dużego koła, na którego osi znajduje się zawias. Z jednej strony kończy się rowerowymi "rogami", az drugiej strony jest połączony z plastikowym wiaderkiem. Zagrzebski śnieg, jego właściciel porusza się po witrynie. Zbliżając się do obszaru przechowywania, ostro obniża uchwyty. Wiadro podnosi się i wyrzuca zebrany śnieg. Ciągle pochyl się, zmęczone mięśnie grzbietu, w tym przypadku nie jest konieczne.

Następnym poziomem projektu "pompowania" jest elektryczna łopata do śniegu.

Zasada działania jest prosta: silnik elektryczny obraca gumowy świder, który odrzuca śnieg. Ten mechanizm jest dobry, gdy trzeba usunąć pokrywę śnieżną o małej grubości. Aby zwalczyć zaspy i lód, nie pasuje.

Pomimo wytrzymałości i wytrzymałości metalu, dziś plastikowe łopaty stają się liderami popytu. Jak już powiedzieliśmy, są lżejsze niż stal i drewno. Ten fakt ma ogromne znaczenie przy czyszczeniu dużego obszaru.

Wybierając plastikową łopatę, należy zwrócić uwagę na głębokość wiadra i obecność ochronnej okładziny na krawędzi roboczej. Pojemne wiadro przyspiesza proces czyszczenia, a krawędź ochronna chroni plastik przed zużyciem.

Jakość tworzywa sztucznego jest sprawdzana bardzo prosto: narzędzie jest pochylone do podłogi i mocno naciska na nią. Jeżeli łyżka zostanie elastycznie odkształcona, bez pękania, produkt nie zerwie się z częstego kontaktu z zaschniętym śniegiem.

Wygoda w pracy zwiększa uchwyt w kształcie litery "D". Zwiększa siłę rzutu i nie pozwala na zsunięcie się ręki z rączki. Obecność podłużnych żeber na kadzi to kolejny plus na korzyść zakupu. Zwiększają sztywność i poprawiają poślizg narzędzia.

Odnośnie materiału, należy powiedzieć, co następuje. Drewniana łopata z wiadrem ze sklejki jest gorsza od plastikowej łopaty. Szybko zwilża się śniegiem, zwiększając ciężar instrumentu. Kontakt z wilgocią powoduje obrzęk sklejki i jej odkształcenie.

Łopaty aluminiowe zajmują środkową pozycję między drewnem a tworzywem. Są lekkie, mocne i trwałe, ale bardzo drogie.

Wiadra stalowe są najbardziej niezawodne, ale jednocześnie najcięższe. Takie zapasy mogą pracować na gęstym śniegu i zestrzelić cienki lód.

Po określeniu materiału należy zwrócić uwagę na długość rękojeści (sadzonki). Nie powinno być zbyt krótkie, abyś nie musiał pracować, schylając się nisko.

Skrobaczka do odśnieżania powinna być kupiona jak najlżejsza, tak aby mniej zmęczona podczas czyszczenia dużej powierzchni. Powinien być wyposażony w koła lub "narty" - dwie wystające listwy na dnie wiadra. Redukują tarcie przed śniegiem, ułatwiając przesuwanie narzędzia.

Najprostszą łopatę ze sklejki można kupić w cenie 150 rubli.

Koszt narzędzia do odśnieżania ze stalowym wiaderkiem i drewnianym uchwytem zaczyna się od znaku 300 rubli za 1 sztukę.

Ceny prostych łopatek aluminiowych wahają się od 600 do 700 rubli.

Plastikowa łopatka Fiskars (Fiskars) z ergonomicznym uchwytem, ​​plastikowymi, drewnianymi lub aluminiowymi sprzedawcami sadzonek oferuje w cenie 900 rubli. Bardziej zaawansowane modele z szerokim wiadrem (skrobaki) osiągają cenę 2 tysięcy rubli.

Koszt prostego skrobaka do śniegu z plastikowym wiaderkiem wynosi od 750 do 2000 rubli.

Zmechanizowany pług śnieżny Forte (Forte), wyposażony w stalowy świder, w sieci detalicznej jest sprzedawany w cenie 900-1000 rubli. Za naelektryzowane narzędzie wirnikowe, będziesz musiał zapłacić co najmniej 6000 rubli.

Skrobak dwukołowy ze stalową łyżką można kupić w cenie 4000 rubli. Czterokołowe modele skrobaków ręcznych są sprzedawane po cenie 6.500 rubli.

Łopata do śniegu własnymi rękami

W projektowaniu łopaty do śniegu nie ma nic trudnego. Dlatego możesz to zrobić sam w domu.

Zastanów się nad dwiema najpopularniejszymi opcjami aut wykonanych samodzielnie:

Po przygotowaniu wszystkich materiałów potrzebnych do pracy, możesz wykonać łopatę do czyszczenia śniegu własnymi rękami ze sklejki w ciągu 1 godziny.

Zestaw montażowy zawiera:

 • Drewniany pasek o przekroju 30x40 mm (długość 1,5 m) do wykonania cięcia.
 • Sklejka ma grubość 5 mm i 40 x 40 cm.
 • Kawałek sosnowej deski o grubości 3 cm i długości 40 cm.
 • Pasek ze stali ocynkowanej ma szerokość 5-6 cm.
 • Wkręty do drewna o długości 3 cm do mocowania sadzonek do sklejki.
 • Gwoździe o długości 15-20 mm.

Z narzędzi będziesz potrzebował młota elektrycznego, piły do ​​metalu, metalowych nożyczek, szczypiec, dłuta, młotka i śrubokręta.

Pierwszą operacją jest produkcja tylnej ściany wiadra z przycinania płyty. W tym celu łuk jest narysowany na przedmiocie za pomocą ołówka. Jego wysokość w środku wynosi 10 cm, a na krawędziach 5 cm.

Zeskrobując planowany kontur, weź piłę do metalu i wykonaj dwa cięcia na środku planszy w zależności od wielkości przyszłych sadzonek. Dłuto wyciąć prostokątny otwór, aby przejść uchwyt.

Krawędź cięcia jest oznaczona ołówkiem i odcięta piłą do metalu tak, aby przylegała ściśle do sklejki.

Arkusz ze sklejki nakłada się na ścianę wiaderka i mocuje za pomocą gwoździ.

Taśma stalowa jest przycięta do rozmiaru wiadra, krawędź jest zgięta i przykręcona do dna. Kawałki taśmy stalowej służą do wzmocnienia miejsca mocowania sadzonek do arkusza sklejki i obszaru, w którym przechodzi przez tylną ścianę wiadra.

Aby wzmocnić krawędź roboczą, pasek jest zgięty na pół, położyć go na sklejce i wygiąć krawędzie metalu. Aby upewnić się, że taśma nie opuści wiadra podczas pracy, jest zamocowana na krawędzi za pomocą krótkich śrub lub nitów.

A teraz rozważymy produkcję drugiego wariantu konstrukcyjnego - samodzielnie wykonanej łopaty do czyszczenia śniegu na dwóch kołach.

W Internecie można znaleźć rozwiązanie, którego podstawą jest rama z długopisami ze starego wózka. Uważamy, że dla zwykłego skrobaka jest zbyt "kruchy". Dlatego proponujemy użycie rury profilowej 20x40 mm do wykonania ramy. Trochę potrwa to dla naszej domowej roboty, zaledwie 1,5 metra.

Kwadratowa ramka w naszej wersji nie będzie. Zostanie zastąpiony przez centralny stojak rurowy. Do jego górnej części przyspawany jest uchwyt - odcinek rury wodnej o średnicy 20 mm.

Przed rozpoczęciem montażu należy kupić dwa koła do wózków o średnicy 8 cali. Ostrze wykonane jest z blachy stalowej o grubości 0,8-1,0 mm. Wiercenie otworów w dwóch stalowych kołnierzach w celu przejścia przez wał, są one przyspawane do rury profilowej, pełniąc funkcję sadzonek.

Następnie przyspawany jest krótki odcinek rury 20x40 mm do nachylonej podstawy, aby zabezpieczyć gramofon za pomocą ostrza. W płycie iw rurze, na której będzie on leżał, wywierć trzy otwory: jeden na śrubę mocującą i dwa na montaż pręta blokującego, który mocuje ostrze.

Jako oś kół można zastosować dowolną stalową rurę lub zworę o odpowiedniej średnicy. Mając oś w otworach kołnierzy, należy spawać z nią pierścienie blokujące, zabezpieczając koła przed przemieszczeniem.

Komentarze (1)

Dobra robota, dziękuję za użyteczny artykuł

Nowość na stronie

Sadzonki rozwijają się i budują masę wegetatywną w ograniczonej objętości substratu. I ten tom.

Zima - trudny test dla zwierząt domowych. Szczególnie trudne jest zniesienie kur niosek. Krótki.

Noworoczne zamieszanie z prezentami i skład świątecznego menu nawiązuje do dekoracji wnętrza domu.

Komfort domku zbudowanego z dala od sieci gazowych jest nie do pomyślenia bez pieca. Na mrozie.

Pokrycie terytorium obszaru podmiejskiego jest uważane za odrębny etap uzgodnień ze strefami planowania i.

Wspólna fraza o życiu psa w naszych czasach dotyczy tylko bezpańskich psów. .

Kupując działkę i planując przyszły dom, musisz pomyśleć o lokowaniu.

Od 10 lat prowadzona jest aktywna dyskusja na temat seminariów i forów warzywnych i ogrodniczych.

W dzisiejszych czasach trudno jest znaleźć osobę, która nie słyszała nic o płytach.

Patrząc na torby z cementem i kupą piasku, nie każdy programista czuje się sam.

Jak wybrać odpowiednią łopatę do usuwania śniegu: porady i wskazówki

Wraz z nadejściem zimy często konieczne jest czyszczenie śniegu: na dziedzińcu prywatnego domu, w pobliżu garażu, w wiosce wakacyjnej, przed własnym sklepem. Ale jeśli łopata do odśnieżania zostanie odebrana niepoprawnie, procedura ta może stać się dla ciebie obecnym testem. Dlatego bardziej odpowiedzialne jest podejście do wyboru łopaty do śniegu, a ten artykuł pomoże ci w tym.

Łopata do śniegu: cel i typy

Łopaty do czyszczenia śniegu są rozróżniane zgodnie z materiałem, z którego są wykonane, a także do celu. Rozważ cechy i cechy głównych typów łopaty do odśnieżania. Tak więc, łopaty pochodzą z metalu, plastiku i drewna.

Łopaty do śniegu, wykonane z lekkich metali i stopów, są dziś liderami na rynku. Najpopularniejsze to:

 • Łopaty aluminiowe. Gatunek ten nie jest wystarczająco niezawodny, jeśli jest używany do usuwania lodu. Ale zaletą jest względna łatwość łopaty z aluminium.
 • Modele ze stali - bardzo ciężkie, ale jak najmocniejsze łopaty.
 • Ocynkowane powierzchnie - najbardziej wytrzymały model. Stop metali pozwala zachować niewielką wagę i dać maksymalną wytrzymałość.

Wśród metalowych pługów śnieżnych jest interesujące model mechaniczny z przenośnikiem ślimakowym. Łopata do czyszczenia śniegu za pomocą świdra doskonale radzi sobie zarówno z luźnym, płytkim, jak i mokrym śniegiem.

Na nowoczesnych rynkach istnieje również szeroka gama narzędzi plastikowych. Plastikowe odśnieżarki są najbardziej wygodne w użyciu. Mają gładką powierzchnię, do której nie przykleja się śnieg. Ich kolory są znacznie bardziej różnorodne. Ale główną zaletą jest bardzo niewielka waga łopat z tworzywa sztucznego. Możesz kupić takie łopaty nawet dla dzieci.

Ponadto, plastikowa łopata do usuwania śniegu ma wysoką odporność na zużycie. Łopatka nie tyle się ochładza. Jest także neutralny dla wszelkich odczynników chemicznych. Jednakże tworzywo sztuczne jest raczej kruchym materiałem, więc łopaty są często wyposażone w metalowe obramowanie, które chroni je przed odkształceniem i przedłuża żywotność.

Najtańszą opcją dla łopaty do śniegu jest model drewniany lub sklejkowy. Drewnianą łopatę do usuwania śniegu można łatwo wykonać ręcznie. Jednak ten gatunek jest również najbardziej krótkotrwały. Gatunek ten jest dość wygodny w użyciu, ale nadaje się tylko do zbioru świeżo padłego śniegu.

Czyszczenie masywu lodowego z różnych powierzchni lub mokrej warstwy śniegu będzie trudne: ze względu na przyklejenie się śniegu do drewnianej powierzchni sklejka staje się mokra i staje się ciężka. Ponadto sklejka odrywa się od wilgoci, a szpadel szybko się psuje.

Dlatego istnieją bardziej niezawodne opcje dla drewnianej łopaty do śniegu - skrobaki z metalową krawędzią ochronną na tacy. Ale ze względu na słabą odporność na wilgoć sklejki, nawet stalowa krawędź nie chroni materiału przed pojawieniem się pęknięć. Aby przedłużyć żywotność drewnianej łopaty, należy ją regularnie suszyć.

Jak wybrać łopatę do śniegu: jaki materiał jest lepszy

Łopata do śniegu, przede wszystkim, powinna być lekka i wygodna. Najwygodniejszym narzędziem jest łopata o niewielkich rozmiarach, wykonana z tworzywa sztucznego. Jednak każdy typ łopaty jest przeznaczony do różnych sytuacji. Do lekkiego, świeżo padłego śniegu nadaje się plastikowa łopata. Do czyszczenia gęstej warstwy śniegu potrzebna jest mocna metalowa łopata. Do regularnego stosowania w życiu codziennym najlepiej nadaje się drewniany lub plastikowy pług śnieżny. Metalowa łopata może być zbyt ciężka.

Funkcje wyboru łopaty do odśnieżania: na co jeszcze zwrócić uwagę

Łopata do śniegu jest wybierana zgodnie z wieloma parametrami. Należy wziąć pod uwagę rozmiar tkaniny roboczej, kąt łopaty, długość i wagę rękojeści, obecność szyn i pewną liczbę innych punktów. Najważniejsze, że łopata jest tak wygodna i wygodna jak to tylko możliwe.

Rozmiar tacy musi być wybrany indywidualnie, w zależności od ich fizycznych możliwości. Zwróć uwagę na zarys szufelki. Zwykle łopaty mają kształt kwadratu o bokach około 40 cm, udoskonalony model to prostokąt o dużym boku 40 cm, takie narzędzie jest optymalne w pracy.

Duże i równe obszary można łatwo oczyścić szeroką łopatą do odśnieżania. Szeroka powierzchnia robocza takiej łopaty chwyta dużą ilość śniegu na raz. Jednak im więcej śniegu jest na łopacie, tym większy ciężar na plecach i rękach.

Wyjdź w tym przypadku - dostosuj się do podstawy roboczej koła. Koła pomagają łatwo zebrać zebrany śnieg we właściwe miejsce, a długi uchwyt pomaga utrzymać ciało prosto. Łopatę do czyszczenia śniegu na kółkach można kupić lub zmontować ręcznie.

Jeśli łyżka odbierająca ma odpowiedni kąt nachylenia, może to być dodatkowa zaleta. Nachylenie podstawy roboczej pełni rolę dźwigni. Dzięki temu praca na śniegu będzie szybsza i łatwiejsza. Optymalny kąt nachylenia powinien wynosić 20-25 °.

Kupując łopaty do śniegu, ważne jest, aby określić optymalną długość i ciężar cięcia. Aby uniknąć szybkiego zmęczenia, zaleca się usunięcie śniegu, bez zginania. Dlatego wybierz łopatę o długim i lekkim cięciu. Wykonaj kilka ruchów za pomocą łopaty, co pomoże określić prawidłową długość i wagę rączki dla łopaty. Sadzonki są zwykle wykonane z różnych gatunków drewna - od najprostszych do najdroższych. Aby zapewnić ochronę przed wilgocią, sadzonki te są pokryte wodoodpornym lakierem.

Technologia odśnieżania za pomocą łopaty zakłada obecność specjalnych kołnierzy w pobliżu czerpaka narzędzia. Granice nie pozwalają na wypadnięcie śniegu z powierzchni roboczej. Ponadto obecność torów pomaga w przenoszeniu dużej ilości śniegu na raz. Po jednej stronie mogą znajdować się bortiki - jednorzędowe łopaty do śniegu; lub z trzech stron - trzy-piersiowe łopaty do śniegu. Szeroka łopata do czyszczenia śniegu z głębokimi wstrząsami ma trójwymiarową czerpak, w którym umieszcza się dużo śniegu.

Ktoś już zajął się takim https://www.neoform.su/teplitsy-kremlevskie/lyks/ szklarni? Chcę dostarczyć.

Lubię uprawiać goździki. Kup nasiona tego kwiatu w dobrym sklepie, tutaj :.

I dlaczego kruszarka do ziarna Niva znajduje się na liście? Są lepsze!

wiele błędów biologicznych i geologicznych: na przykład napisano, że glina jest zwykle zakwaszana.

Świetny artykuł, mnóstwo świetnych wskazówek! Jestem teraz w Tajlandii i złamała mi się głowa, czy istnieje jakiś sens.

 • © 2018 Agronomu.com
 • Poufność

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów zamieszczonych na stronie jest dozwolone pod warunkiem, że link do agronomu.com

Portal redakcyjny nie może dzielić się opinią autora i nie jest odpowiedzialny za materiały autorskie, za autentyczność i treść reklam

Dodaj komentarz

9 + 1 =