Nazwa kategorii

Patchworkowy system szycia dla początkujących

Patchwork dla początkujących: schematy, szablony i warsztaty

Nowe trendy mody w robótkach ręcznych wprowadzają w życie dawno zapomniane techniki. Takie, na przykład, jako patchwork - sztuka wytwarzania różnych produktów tekstylnych ze skrawków materiału lub skóry. Poduszki, koce, narzuty, różne akcesoria modowe i ubrania dekorują teraz domy i garderoby wielu potrzebujących. I rzeczywiście, patchwork będzie do gustu wszystkim, którzy chcą zadowolić siebie i swoich bliskich prezentami własnymi rękami. Dlatego, jeśli zdecydujesz się zanurzyć w tym cudownym świecie patchworkowego szycia, musisz przygotować schematy i szablony dla początkujących. Patchwork to zaskakująco ciekawy rodzaj haftu i warto poświęcić na to czas.

Zanim przystąpisz do pracy nad pierwszym modelem, musisz opanować proste zasady.

Wycinanie tkanin i szycie z kawałków bloków jest najbardziej pracochłonnym procesem w całym procesie pracy nad produktem w technice patchworku. Ale szablony pomogą ci w tym.

Wzór jest wzorem klapy wykonanej z tektury lub tworzywa sztucznego. Można je kupić w sklepach z rękodziełem w swoim mieście lub zrobić samodzielnie. Aby to zrobić, musisz narysować go bez uwzględniania szwów. Następnie narysuj ze wszystkich stron naddatek 5 mm, rysując drugi kontur. Wytnij otrzymane kształty i uzyskaj dwie puste części. Wewnętrzny kontur będzie wyraźnie odpowiadał rozmiarowi części gotowego produktu, jest to linia szycia. Zewnętrzny kontur jest linią cięcia tkaniny wraz z dodatkami dla szwów.

Specjalnie dla początkujących, którzy zaczynają uczyć się technik i patchworków dla początkujących, dodajemy w praktyce wybór szablonów i przykładów ich zastosowania.

Ale po raz pierwszy nie podejmuj się skomplikowanych pod względem technicznym projektów - okrągłe wzory, wzory z zaokrąglonymi krawędziami. Dla początkujących najłatwiej będzie użyć najprostszych figurek - kwadratu i trójkąta.

Zanim przystąpimy do cięcia tkaniny na łaty, pamiętamy następujące zasady:

 • Przed rozpoczęciem cięcia tkaninę należy dokładnie umyć i zetrzeć żelazkiem. Odbywa się to po to, aby nowa tkanina nie zmieniła koloru po praniu i aby zapobiec pojawieniu się skurczu.
 • Aby nadać tkaninie sztywność, tkanina bawełniana jest skrobią, a jedwab jest żelatyną. Następnie praca z nimi będzie znacznie wygodniejsza.
 • Na tkaninie rysujemy ołówkiem, mydłem lub kredą po niewłaściwej stronie. W żadnym wypadku nie używamy długopisu, ponieważ ślady gotowego produktu nie zostaną usunięte.
 • Cięcie odbywa się w kierunku wątku udziału. Dzieje się tak, aby elementy nie uległy zniekształceniu podczas szycia. Podczas cięcia nowego materiału należy zwracać uwagę na jego krawędź.

Wycinamy element, najpierw nakładając wzór z dodatkami i śledząc go, a następnie na szablonie bez nich i krąży ponownie. Po przygotowaniu wszystkich elementów do szycia możesz je uszyć zgodnie z wybranym schematem.

Układ klap przyszłej pracy można narysować niezależnie, ale dla początkujących łatwiej będzie korzystać z gotowych schematów patchworkowych:

Szycie w klasie mistrzowskiej z kwadratów

Technika ta jest używana podczas łączenia małej mozaiki kwadratów i tych samych kwadratowych bloków produktu w całe płótno. Umiejętności tej metody można opracować, tworząc dwukolorową tkaninę z kwadratów o dwóch kolorach, ułożonych w rozłożonej kolejności.

Z tkaniny wycinamy kwadraty o boku 15,5 cm w dwóch różnych kolorach. W przypadku szwu należy odjąć 1 cm.

W deseniu szachownicy rozłóż kwadraty materiału na stole, zaznacz lewe szpilki. Ten szczegół nie jest teraz bardzo ważny, ale pomoże Ci uniknąć dezorientacji podczas tworzenia produktu z wieloma detalami. Łamiemy przyszłe szwy szpilkami krawieckimi zamiast zamiatać.

Zmieniając kierunek linii (od góry do dołu i od dołu do góry), szyjemy kwadraty poziomo. Jeśli linia pozostanie niezmieniona, nastąpi przesunięcie. Szyć wszystkie przyjemne kwadraty.

Szwy są prasowane, wygładzając dodatki w różnych kierunkach.

Przed zszyciem rzędów ponownie przebijamy je pinami prostopadłymi do przyszłego szwu. Linię można ułożyć bezpośrednio na tych kołkach.

Jeśli wszystko zostanie wykonane poprawnie, narożniki będą się pokrywać, a otrzymasz gładką kartę jakości.

Komentarze:

Wykorzystanie materiałów ze strony jest możliwe tylko ze wskazaniem bezpośredniego aktywnego hiperłącza do żeńskiej strony Diana

Oryginalna mozaika: piękna i łatwa dla początkujących

Małe kolorowe szmaty szwaczka skręcić w wykwintnych przedmiotów, a także prawdziwych dzieł dzieł sztuki mistrzów wykonanych w popularnej technice patchworku, zadziwiać i zachwycać. Małe kolorowe szmaty szwaczka skręcić w wykwintnych przedmiotów, a także prawdziwe dzieła sztuki: Uchwyty garnka, poduszki, torby, koce, tuniki, a nawet cały obraz. Jednak każdy mistrz był kiedyś początkującym. Gdzie mogę się nauczyć patchworku?

Technika patchworkowa: zalecenia dla początkujących potrzebujących

Pikowanie, jak każda inna sztuka i rzemiosło, ma bogatą i interesującą historię rozwoju. W tych odległych czasach, kiedy kobiety wytwarzały tkaniny ręcznie, a w cenie każdego kawałka materiału, resztek, a także zużytych ubrań, nie wyrzucano, ale używano ich oszczędnie ręką. Skrawki zamienione w dywaniki i stare ubrania - w pikowane koce. Rzemieślnicy, którzy mają artystyczny gust, stworzyli specjalne wzory, kombinacje kolorów. I z czasem ta żmudna praca została podkreślona specjalnym rodzajem umiejętności dekoracyjnych i stosowanych.

Pomoc dla początkujących to proste samouczki wideo krok po kroku i fotografia procesu pracy

Współczesne gospodynie domowe nie muszą korzystać z tkaniny tak ekonomicznie, a więc dziś rzadko spotyka się śmieci. Ponadto nowicjusze będą bardziej przydatni, aby uczyć się na nowej, nierozciągniętej i niezniszczonej tkaninie czasu.

Wskazane jest posiadanie maszyny do szycia. Możesz ręcznie uszyć klapy, jednak będziesz musiał wykonać wiele szwów, więc ten robot będzie nie tylko bardzo żmudny, ale także żmudny - zarówno dla rąk, jak i oczu. Przy pomocy maszyny ta praca jest znacznie szybsza i dokładniejsza.

Jakie inne narzędzia i materiały będą potrzebne?

 1. Płótno;
 2. Ostre nożyczki;
 3. Szablony;
 4. Schematy;
 5. Papier milimetrowy;
 6. Ołówek lub mydło do oznaczania wzoru;
 7. Żelazko.

Tkaniny do szycia patchworkowego nie powinny zrzucać

Wybierając materiał do szycia patchworkowego, należy kierować się takimi cechami materii:

 • Upewnij się, że tkanina nie zrzuciła;
 • Niedopuszczalne jest, aby materia po praniu uległa zmniejszeniu;
 • Ważne jest, aby przeplot nici nie odpadał podczas przycinania;
 • Materiał powinien być łatwo prasowany;
 • Kolory i odcienie powinny być harmonijnie połączone.

Początkujący w patchworku mogą otrzymać pierwsze produkty z dwóch lub trzech różnych kolorowych tkanin, z których jedna będzie jednokolorowa. Doskonałą pomoc dla początkujących będą proste lekcje wideo krok po kroku i zdjęcie z procesu pracy.

Jest to wielka pokusa do przyszywania pierwszego kawałka błyszczącego satynowego lub aksamitnego weluru. Niemniej jednak rozsądniej będzie wybrać gładką bawełnianą szmatkę.

Prosty patchwork: Wzory deseni

Produkty w stylu patchworkowym są wykonane z tych samych części, a także z różnych klapek. Początkujący będą mogli łatwiej radzić sobie z prostymi wzorami z elementów o tej samej wielkości. Do tego potrzebne są szablony. Można je znaleźć w wyspecjalizowanych sklepach do robótek ręcznych lub wykonanych własnoręcznie z tektury.

Początkujący będą łatwiej radzić sobie z prostymi wzorami przy użyciu szablonów

 1. Na tekturze narysowane są najprostsze figury geometryczne: kwadraty, trójkąty - zależy to od kształtu przedmiotu do szycia patchworkowego. To będzie linia do szycia.
 2. Na obwodzie leżało dodatkowe 5 mm (w przypadku tkanin bawełnianych) lub 10 mm (w przypadku jedwabiu i satyny), aby uzyskać naddatek na szwach.
 3. Szablon jest wycięty wzdłuż linii magazynowej, a następnie wykonuje się w nim otwór wzdłuż linii szycia.

Wzory ze szczelinami są wygodne nie tylko dlatego, że umożliwiają zarysowanie wszystkich linii wzoru na tkaninie. Dzięki przelotowemu otworowi możesz zobaczyć, który wzór zostanie uchwycony przez klapę, aby pięknie połączyć wzory.

Jeśli chcesz kupić gotowe szablony, wybierz przypadki przezroczystego plastiku. Są również wygodne do śledzenia granic wzoru na tkaninie.

Patchwork: schematy dla początkujących

Nie od razu, bez wcześniejszego przygotowania, rozpocznij chaotyczne szlifowanie krawędzi strzępów. Prace doświadczonych rzemieślników na pierwszy rzut oka wydają się szyte ze szczegółów w dowolnej kolejności. Przyjrzyj się bliżej, a zobaczysz przejrzysty system do umieszczania wszystkich elementów. Dlatego nowy przybysz do patchworku nie może obejść się bez schematu pracy, który posłuży jako szczegółowy plan na przyszłość szycia. Wygodne jest wykonywanie go na papierze milimetrowym, nakładanie i numerowanie wszystkich elementów.

Początkujący w patchworku nie może obejść się bez schematu pracy, który posłuży jako szczegółowy plan na przyszłość szycia

Na takich instrukcjach będą rozkładane krok po kroku:

 • Sekwencja łączących się części;
 • Ich rozmiary;
 • Kombinacje kolorów.

Poświęcając trochę czasu na opracowanie schematu, zaoszczędzisz zegar w przyszłości, który zostanie wydany na bolesny wybór strzępki odpowiedniego koloru, a także natychmiast obliczysz ilość potrzebnego materiału.

Ćwicz w prostych i małych schematach, na przykład w szyciu. Podziel kwadrat 20 x 20 cm na kilka prostych figur: prostokąty, trójkąty i ćwicz w komponowaniu kombinacji kolorów.

Technika szycia patchworku: klasa mistrzowska

Idealnym sposobem na zrobienie patchworku jest zrobienie uchwytu do gotowania w kuchni. To jest rzecz przydatna w każdym domu. Ponadto, ponieważ produkt jest niewielkich rozmiarów, można go uszyć z wąskich sadzonek, podczas gdy praca jest wykonywana wystarczająco szybko.

Do krawiectwa w technice potrzebne będą patchworki:

 • Wielobarwne skrawki o różnych rozmiarach;
 • Kawałek włókniny lub bawełny o wymiarach 20 x 20 cm;
 • Kawał draperii o wymiarach 20 x 20 cm;
 • Taśma lub taśma o długości 90 cm;
 • Linijka;
 • Nożyczki;
 • Ołówek;
 • Żelazo;
 • Maszyna do szycia;
 • Nici, igły, szpilki;
 • Papier do obwodu.

Po poradzeniu sobie z takim halsowaniem, nie jest trudno wykonać inne praktyczne i piękne artykuły gospodarstwa domowego w kuchni w technice patchworku

Prace wykonujemy w następującej kolejności:

 1. Na papierze tworzymy schemat szycia. Jeżeli łaty do przylepiania są wąskie, wygodnie jest wykonać rysunek różnej długości prostokątów ułożonych w spiralę. W tym przypadku centralnym elementem będzie mały kwadrat.
 2. Przenosimy opracowany schemat na włókninę, ponumerowaną na jej elementach.
 3. Zaczynamy szyć od środka. Nakłuwamy pierwszy element za pomocą szpilek do włókniny i mocujemy go do maszyny do pisania.
 4. Następna klapka zostanie nałożona na poprzednią powierzchnię, tak aby linie ściegów zostały zadokowane, a jedna zablokowana.
 5. Wyprostuj przyszytą klapkę i wygładź szwy żelazkiem.
 6. Kontynuujemy w ten sposób, aby osłonić nałożone części.
 7. Obrabiany przedmiot jest cięty do cięcia z gęstej tkaniny.
 8. Robimy obramowanie z taśmy, robimy końce pętlą.

Po poradzeniu sobie z takim halsowaniem, nie jest trudno wykonać inne praktyczne i piękne artykuły gospodarstwa domowego w kuchni w technice patchworku. Każda gospodyni będzie potrzebować poręcznych rękawiczek w postaci rękawiczek, jasnych fartuchów i fartuchów.

Produkty wykonane w technice patchworku będą istotne nie tylko w kuchni. Bardzo oryginalny wygląd w salonie dekoracyjne poszewki na poduszki wykonane w tym stylu. Bardziej doświadczeni needlewomenki ozdabiają sypialnie narzutami naszywanymi ze szmat.

Piękna patchwork dla początkujących (wideo)

Jeśli masz wytrwałość i artystyczny gust, opanowanie patchworku będzie łatwym zadaniem. Jak łatwo zauważyć, możesz tworzyć oryginalne i piękne elementy z niczego, ale będą szczęśliwe przez wiele lat.

Patchwork dla początkujących (zdjęcie)

© 2017, homeli.ru. Kopiowanie jest dozwolone tylko z odniesieniem wstecznym do źródła

Kopiowanie jest dozwolone tylko z odniesieniem wstecznym do źródła

Patchwork dla początkujących: schematy patchworku dla początkujących needlewów

Słowo "patchwork" w tradycyjnym sensie oznacza patchworkową technikę szycia. Każdy fragment odpowiada kawałkowi materii o wymaganym rozmiarze. Poniżej znajduje się przykład schematu patchworkowego dla początkujących. Może to spowodować wszelkiego rodzaju rzemiosła, rzeczy, ubrania, pościel, biżuterię lub oryginalne prezenty dla krewnych. Ci, którzy pierwszy raz napotkają tę technikę, łatwiej jest zacząć od elementarnych postaci, bez próby zrobienia czegoś spektakularnego naraz. Wzory patchworku są wygodne dla wszystkich początkujących. Jest to schematyczny obraz, który pomaga dodać do idei przyszłego widoku produktu.

Schemat - konwencjonalny obraz gotowego dzieła, podzielony na ponumerowane fragmenty o różnych kształtach.

Czego potrzebuje patchwork początkującego mistrza?

Nie jest tajemnicą, że patchwork pochodzi z czasów, gdy ludzie bardzo uważali na tkaniny i produkty z nich pochodzące. Tylko wyrzucenie zużytego przedmiotu uważano za luksus i niedopuszczalne marnotrawstwo. Dlatego ubrania i bieliznę, przestarzałe, były przechowywane i używane do przygotowania klap. Następnie kawałki materii zszyto razem iw rezultacie uzyskano nowe piękne rzeczy. Aby wyobrazić sobie, jakie materiały i sprzęt będą potrzebne, aby rozpocząć, możesz obejrzeć następujący film:

Zatem pierwszą rzeczą, której będziesz potrzebować, będą kolorowe kawałki materii.

Mogą być zdemontowane przez kolory i odcienie, pod względem jakości i materiału z tkanin. Ponadto potrzebne są wszystkie akcesoria do szycia: nici i igły, szpilki i nożyczki, kredowy i rolkowy nóż, karton i maszyna do szycia.

Początkujący łatwiej pracować na produktach wykonanych z tkanin bawełnianych. Nie ślizgają się, łatwo trzymają złożone fałdy, są łatwiejsze w obróbce. Przed cięciem klapy należy przepłukać w ciepłej wodzie, bez użycia mydła i detergentu. Przed cięciem krawędzie należy wyciąć z tkaniny.

Techniki patchworkowe dla początkujących

Najprostsze techniki patchworku to tradycyjne, szybkie kwadraty, paski do pasków, magiczne trójkąty.

Teraz krótko o każdym z nich:

- Tradycyjna technika. Jeden kawałek tkaniny jest stosowany jako podszewka, która może być jednoczęściowa. Druga strona produktu - przednia, jest wykonana przez zszycie kawałków w jednolitym geometrycznym wzorze. Najprostszym przykładem tej techniki są wieszaki kuchenne i narzuty na łóżka.

- Szybkie kwadraty - najprostsza technika, w której postać produktu składa się z kwadratów wielobarwnego materiału, złożonego w określonej kolejności. W pracy możesz użyć gry o różnych kolorach i odcieniach, układać kwadraty w różnych rzędach lub układać kwadraty i budować wzór z rombów.

- W technice "pasek do paska"Przednia strona produktu będzie składać się z kolorowych pasków, które są umieszczone w innym kierunku. Klapki można układać spiralnie, poziomo lub pionowo, zygzakiem i tak dalej.

- Podczas pracy z "magiczne trójkąty"Początkujący przyjmują trójkąt równoramienny jako szablon. Dzięki tej formie łatwiej jest zbudować zdjęcie, wynaleźć interesującą ozdobę.

Poniżej przedstawiamy różne techniki i patchworkowe projekty dla początkujących:

Stopnia główna krok po kroku dla początkujących na przykładzie kołdry

Na przykładzie kołdry najłatwiejszym sposobem zrozumienia jest to, czy ćwiczyć ręcznie w patchworkowym stylu. Poniżej znajduje się lekcja dla początkujących:

 1. Aby uzyskać kocyk w rozmiarze 1,5 x 2,3 m, należy podnieść klapy materiału o średnicy 23 cm. Jako niewłaściwą stronę można wziąć dowolną twardą tkaninę, a dla podszewki - podstawę spieku o wymiarach 1,3 mx 2,1 m. Nici mogą mieć dwa odcienie, pasujące kolorystycznie do klapek i złą stronę.
 2. Kawałki tkanki należy wcześniej przygotować: przepłukać w ciepłej wodzie, wysuszyć i dokładnie zżelować. Biorąc pod uwagę, że doświadczenie z kapryśnymi tkankami jeszcze nie jest możliwe, strzępki bawełny można lekko wykroić. Sztywna tkanina będzie bardziej posłuszna. Maszyna do szycia jest wstępnie przygotowana, jej praca jest sprawdzana.
 3. Cofanie dla szwu o długości 1,5 cm, przylegające kawałki tkaniny, łączące je twarzą w twarz. Więc przyszywając sobie nawzajem kwadraty, musisz zdobyć pasek 6 fragmentów. W przypadku koca potrzebne jest 9 takich pasków. Na końcu wszystkie szwy muszą zostać wyprasowane.
 4. Składane długie paski z twarzami, wynikowy materiał jest mocowany za pomocą szpilek, aby się nie poruszał. Zszywaj paski na długim boku, pozostawiając również szew o długości 1,5 cm, w ten sposób łącząc wszystkie 9 pasm.
 5. Poszyte fragmenty są układane twarzą do dołu, na wierzchu równomiernie rozkładają podszewkę synthepone. Obie tkaniny są mocowane za pomocą szpilek, biorąc pod uwagę różnicę w wielkości. Tkanina w postaci patchworku zajmie obszar mniejszy niż sutek. Podszewkę należy uszyć starannie tak, aby nowe linie pasowały do ​​już wykonanych podczas łączenia klap. W przeciwnym razie na patchworkowej stronie koca wzór będzie pokryty liniami, które z konieczności pojawią się w najbardziej widocznym miejscu.
 6. Fragment, który się okazał, a trzeci kawałek materiału musi być nałożony na siebie z niewłaściwymi stronami. Oba elementy są przymocowane, wstępnie przymocowane szpilkami. Pozostała część tkanki wzdłuż zewnętrznego obwodu jest złożona i obrębiona.

Dodaj komentarz

− 4 = 2