Nazwa kategorii

Wzory do szycia w patchworkowe wzory

Patchwork dla początkujących: wybieraj wzory i twórz szablony

Nowopowstałe trendy wprowadziły do ​​życia wytwarzanie produktów ze skrawków materiału, przywracając patchwork do dawnej popularności. Patchwork przyda się każdemu, kto chce ozdobić swój dom w oryginalny sposób, mieć ekskluzywne ubrania i akcesoria lub zadowoli swoich bliskich przytulnym prezentem.

Na samym początku podróży do cudownego świata patchworku dla początkujących potrzebujących, niezwykle ważne jest, aby zapamiętać kilka zasad, które uczynią naukę łatwą i przyjemną.

Nauczmy się kilku zasad przed stworzeniem patchworku.

Szycie bloków ze szmat jest kluczowym i najtrudniejszym etapem w procesie twórczym. Pomogą ci szablony, dzięki którym nauczysz się wycinania i szycia łat.

Szablon - jest tekturowym lub plastikowym wzorem kawałka płatka o odpowiednim kształcie. Szablony można kupić w sklepach z rękodziełem i możesz to zrobić sam. Aby utworzyć szablon dla wymaganego elementu, narysuj go na papierze bez wcięć szwów. Następnie wykonaj wcięcie ze wszystkich stron o 5 mm i wykonaj drugi kontur - jest to dodatek do szwów. Obetnij oba te kontury z grubego kartonu iw rezultacie uzyskaj 2 półprodukty dla każdej części.

Pamiętaj: strona, która musi dokładnie pasować do wymiarów gotowego produktu, nazywa się wewnętrzną i jest linią do szycia. Zewnętrzna strona jest linią cięcia, jej rozmiar uwzględnia dodatki dla szwów

Specjalnie dla początkujących, postanowiliśmy opublikować na "Krzyżu" wybór istniejących szablonów do patchworku z przykładami gotowych produktów.

Na początku nie należy wykonywać złożonych projektów, takich jak okrągłe wzory, wzory o zaokrąglonych krawędziach. W patchworku początkujący mistrzowie mogą łatwo poradzić sobie z prostymi figurami: kwadratem i trójkątem.

Przed cięciem pamiętaj o następujących rzeczach:

 • Przed otwarciem należy umyć nową tkaninę, a następnie spienić żelazko. Odbywa się to w celu uniknięcia możliwego skurczu i odbarwienia tkaniny po umyciu gotowego produktu.
 • Klapy, które zostały już nałożone, muszą być wykrochmalone i wyprasowane.
 • Rascherchivat zaleca ołówka tkaniny, kredę lub mydła, ale nie pióra (kulkowe lub żelowych), jak również śladowe ilości tych mogą znajdować się na odwrotnej stronie materiału, ale nie mogą zostać usunięte z produktu końcowego.
 • Cięcie odbywa się zawsze w kierunku nici dzielonej, wtedy w czasie szycia patchworkowe części nie będą się wypaczać. Podczas korzystania z nowego materiału skup się na jego krawędzi.

Aby wyciąć pożądany element, przymocuj szablon z wcięciami do tylnej części tkaniny, zakreśl go kredą, a następnie nałóż szablon na wierzch bez żadnych dodatków i ponownie zakreśl kółko wokół konturu.

Po wycięciu wszystkich niezbędnych detali możesz uszyć je zgodnie z wybranym wzorem szycia patchworkowego.

Co dziwne, opanowanie techniki patchworku lepiej zacząć od większych rzeczy, na przykład od tradycyjnych klapek wykonanych z tradycyjnych narzut.

Po pierwsze, otrzymasz spektakularną zasłonę, która zaskoczy Twoich znajomych. Po drugie, ta technika jest o wiele łatwiejsza do opanowania na dużym produkcie z dużych segmentów. Po trzecie, do produkcji narzuty na łóżko nie spędzisz więcej czasu niż stworzenie tej butelki z gorącą wodą na czajniku:

Pobierz całkowicie darmowy wybór programów do patchworku, wybierz ten, który Ci się podoba, zdobądź wszystkie niezbędne materiały i narzędzia i twórz z przyjemnością!

W swoim wideo Alexandra Zakharchuk mówi o narzędziach używanych w patchworku:

"Krzyż" gwarantuje twórczy start na cały rok! 🙂

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

Kategorie

haft krzyżykowy i inne rodzaje haftu

Umieszczanie materiałów witryny na innych zasobach jest zabronione!

Przesyłając dowolny formularz na stronie, wyrażasz zgodę

Oryginalna mozaika: piękna i łatwa dla początkujących

Małe kolorowe szmaty szwaczka skręcić w wykwintnych przedmiotów, a także prawdziwych dzieł dzieł sztuki mistrzów wykonanych w popularnej technice patchworku, zadziwiać i zachwycać. Małe kolorowe szmaty szwaczka skręcić w wykwintnych przedmiotów, a także prawdziwe dzieła sztuki: Uchwyty garnka, poduszki, torby, koce, tuniki, a nawet cały obraz. Jednak każdy mistrz był kiedyś początkującym. Gdzie mogę się nauczyć patchworku?

Technika patchworkowa: zalecenia dla początkujących potrzebujących

Pikowanie, jak każda inna sztuka i rzemiosło, ma bogatą i interesującą historię rozwoju. W tych dniach, gdy tkanka tworzona przez kobiety ręcznie, a cena była każdy kawałek tkaniny, wykończenia i znoszone ubrania nie są wyrzucane, ale oszczędnie ostrożny ręka wykorzystywane w gospodarstwie. Skrawki zamienione w dywaniki i stare ubrania - w pikowane koce. Rzemieślnicy, którzy mają artystyczny gust, stworzyli specjalne wzory, kombinacje kolorów. Z biegiem czasu ta żmudna praca została wyróżniona szczególnym rodzajem umiejętności dekoracyjnych i stosowanych.

Pomoc dla początkujących to proste samouczki wideo krok po kroku i fotografia procesu pracy

Współczesne gospodynie domowe nie muszą korzystać z tkaniny tak ekonomicznie, a więc dziś rzadko spotyka się śmieci. Ponadto nowicjusze będą bardziej przydatni, aby uczyć się na nowej, nierozciągniętej i niezniszczonej tkaninie czasu.

Wskazane jest posiadanie maszyny do szycia. Możesz ręcznie uszyć klapy, jednak będziesz musiał wykonać wiele szwów, więc ten robot będzie nie tylko bardzo żmudny, ale także żmudny - zarówno dla rąk, jak i oczu. Przy pomocy maszyny ta praca jest znacznie szybsza i dokładniejsza.

Jakie inne narzędzia i materiały będą potrzebne?

 1. Płótno;
 2. Ostre nożyczki;
 3. Szablony;
 4. Schematy;
 5. Papier milimetrowy;
 6. Ołówek lub mydło do oznaczania wzoru;
 7. Żelazko.

Tkaniny do szycia patchworkowego nie powinny zrzucać

Wybierając materiał do szycia patchworkowego, należy kierować się takimi cechami materii:

 • Upewnij się, że tkanina nie zrzuciła;
 • Niedopuszczalne jest, aby materia po praniu uległa zmniejszeniu;
 • Ważne jest, aby przeplot nici nie odpadał podczas przycinania;
 • Materiał powinien być łatwo prasowany;
 • Kolory i odcienie powinny być harmonijnie połączone.

Początkujący w patchworku mogą otrzymać pierwsze produkty z dwóch lub trzech różnych kolorowych tkanin, z których jedna będzie jednokolorowa. Doskonałą pomoc dla początkujących będą proste lekcje wideo krok po kroku i zdjęcie z procesu pracy.

Jest to wielka pokusa do przyszywania pierwszego kawałka błyszczącego satynowego lub aksamitnego weluru. Niemniej jednak rozsądniej będzie wybrać gładką bawełnianą szmatkę.

Prosty patchwork: Wzory deseni

Produkty w stylu patchworkowym są wykonane z tych samych części, a także z różnych klapek. Początkujący będą mogli łatwiej radzić sobie z prostymi wzorami z elementów o tej samej wielkości. Do tego potrzebne są szablony. Można je znaleźć w wyspecjalizowanych sklepach do robótek ręcznych lub wykonanych własnoręcznie z tektury.

Początkujący będą łatwiej radzić sobie z prostymi wzorami przy użyciu szablonów

 1. Na tekturze narysowane są najprostsze figury geometryczne: kwadraty, trójkąty - zależy to od kształtu przedmiotu do szycia patchworkowego. To będzie linia do szycia.
 2. Na obwodzie leżało dodatkowe 5 mm (w przypadku tkanin bawełnianych) lub 10 mm (w przypadku jedwabiu i satyny), aby uzyskać naddatek na szwach.
 3. Szablon jest wycięty wzdłuż linii magazynowej, a następnie wykonuje się w nim otwór wzdłuż linii szycia.

Wzory ze szczelinami są wygodne nie tylko dlatego, że umożliwiają zarysowanie wszystkich linii wzoru na tkaninie. Dzięki przelotowemu otworowi możesz zobaczyć, który wzór zostanie uchwycony przez klapę, aby pięknie połączyć wzory.

Jeśli chcesz kupić gotowe szablony, wybierz przypadki przezroczystego plastiku. Są również wygodne do śledzenia granic wzoru na tkaninie.

Patchwork: schematy dla początkujących

Nie od razu, bez wcześniejszego przygotowania, rozpocznij chaotyczne szlifowanie krawędzi strzępów. Prace doświadczonych rzemieślników na pierwszy rzut oka wydają się szyte ze szczegółów w dowolnej kolejności. Przyjrzyj się bliżej, a zobaczysz przejrzysty system do umieszczania wszystkich elementów. Dlatego nowicjusz w patchworku nie może obejść się bez schematu pracy, który posłuży jako szczegółowy plan na przyszłość szycia. Wygodne jest wykonywanie go na papierze milimetrowym, nakładanie i numerowanie wszystkich elementów.

Początkujący w patchworku nie może obejść się bez schematu pracy, który posłuży jako szczegółowy plan na przyszłość szycia

Na takich instrukcjach będą rozkładane krok po kroku:

 • Sekwencja łączących się części;
 • Ich rozmiary;
 • Kombinacje kolorów.

Poświęcając trochę czasu na opracowanie schematu, zaoszczędzisz zegar w przyszłości, który zostanie wydany na bolesny wybór strzępki odpowiedniego koloru, a także natychmiast obliczysz ilość potrzebnego materiału.

Ćwicz w prostych i małych schematach, na przykład w szyciu. Podziel kwadrat 20 x 20 cm na kilka prostych figur: prostokąty, trójkąty i ćwicz w komponowaniu kombinacji kolorów.

Technika szycia patchworku: klasa mistrzowska

Idealnym sposobem na zrobienie patchworku jest zrobienie uchwytu do gotowania w kuchni. To jest rzecz przydatna w każdym domu. Ponadto, ponieważ produkt jest niewielkich rozmiarów, można go uszyć z wąskich sadzonek, podczas gdy praca jest wykonywana wystarczająco szybko.

Do krawiectwa w technice potrzebne będą patchworki:

 • Wielobarwne skrawki o różnych rozmiarach;
 • Kawałek włókniny lub bawełny o wymiarach 20 x 20 cm;
 • Kawał draperii o wymiarach 20 x 20 cm;
 • Taśma lub taśma o długości 90 cm;
 • Linijka;
 • Nożyczki;
 • Ołówek;
 • Żelazo;
 • Maszyna do szycia;
 • Nici, igły, szpilki;
 • Papier do obwodu.

Radzenie sobie z takim halsowaniem sprawi, że inne praktyczne i piękne artykuły gospodarstwa domowego w kuchni będą wykonane w technice patchworku

Prace wykonujemy w następującej kolejności:

 1. Na papierze tworzymy schemat szycia. Jeżeli łaty do przylepiania są wąskie, wygodnie jest wykonać rysunek różnej długości prostokątów ułożonych w spiralę. W tym przypadku centralnym elementem będzie mały kwadrat.
 2. Przenosimy opracowany schemat na włókninę, ponumerowaną na niej elementy.
 3. Zaczynamy szyć od środka. Nakłuwamy pierwszy element za pomocą szpilek do włókniny i mocujemy go do maszyny do pisania.
 4. Następna klapka zostanie nałożona na poprzednią powierzchnię, tak aby linie ściegów zostały zadokowane, a jedna zablokowana.
 5. Wyprostuj przyszytą klapkę i wygładź szwy żelazkiem.
 6. Kontynuujemy w ten sposób, aby osłonić nałożone części.
 7. Obrabiany przedmiot jest cięty do cięcia z gęstej tkaniny.
 8. Robimy obramowanie z taśmy, robimy końce pętlą.

Po poradzeniu sobie z takim halsowaniem, nie jest trudno wykonać inne praktyczne i piękne artykuły gospodarstwa domowego w kuchni w technice patchworku. Każda gospodyni będzie potrzebować poręcznych rękawiczek w postaci rękawiczek, jasnych fartuchów i fartuchów.

Produkty wykonane w technice patchworku będą istotne nie tylko w kuchni. Bardzo oryginalny wygląd w salonie dekoracyjne poszewki na poduszki wykonane w tym stylu. Bardziej doświadczeni needlewomenki ozdabiają sypialnie narzutami naszywanymi ze szmat.

Piękna patchwork dla początkujących (wideo)

Jeśli masz wytrwałość i artystyczny gust, opanowanie patchworku będzie łatwym zadaniem. Jak łatwo zauważyć, możesz tworzyć oryginalne i piękne elementy z niczego, ale będą szczęśliwe przez wiele lat.

Patchwork dla początkujących (zdjęcie)

© 2017, homeli.ru. Kopiowanie jest dozwolone tylko z odniesieniem wstecznym do źródła

Kopiowanie jest dozwolone tylko z odniesieniem wstecznym do źródła

Patchwork: wzory, wzory i wzory. Zestawy do patchworku

Podziw dla patchworku i pikowania od dawna miesza umysły igieł kobiet, ale każdy zdecydował się na taki poważny krok, ponieważ ten rodzaj sztuki tkaniny jest dość czasochłonny, wymagający cierpliwości i wytrwałości, a także dobre wyczucie koloru i formy. W tym artykule opisano kilka schematów patchworkowych dla początkujących.

Takie nietypowe słowo odnosi się do rodzaju robótek ręcznych polegających na szyciu małych (lub nie) kawałków tkaniny w specjalny sposób, podczas których z tych kawałków powstaje wzór, wybrany według tekstury, koloru i kształtu. W darmowym tłumaczeniu patchwork to patchwork, czyli cała sztuka łącząca umiejętności szycia, projektowania, geometrii i rysunku. W procesie szycia doświadczeni mistrzowie układają się w różne wzory geometryczne, wzory w postaci patchworku, tworząc złożoną strukturę wzoru. Tworzone są różne przedmioty: od małych torebek po dywany, koce na santepon.

Można używać tkanin do patchworku, ale początkujący lepiej wykorzystują perkal, teak, a także bawełnę: praktycznie nie deformują się, doskonale zachowują kształt podczas szycia i prania. Również kolory tych tkanin są bardzo zróżnicowane, więc nawet niedoświadczony uczeń nie ma trudności z odnalezieniem właściwych kolorów.

Jeśli wpadniesz na pomysł, żeby uszyć pled w stylu patchworku, możesz użyć starych spodni, dżinsów, ciepłych koszul i innych niepotrzebnych rzeczy na zestaw kawałków tkaniny. Jest to jedna z cech szycia patchworkowego - daje drugie życie starym rzeczom, zamieniając je w niesamowity, ręcznie robiony produkt.

Jeśli stare rzeczy nie wystarczą, to w przypadku gęstych dużych przedmiotów można użyć zasłony lub gabardyny, wełny lub weluru, sztruksu i innych tkanin, które sprawią ci przyjemność.

Schemat „szybko kwadrat” jest uważane za najbardziej proste i zrozumiałe dla fachowców mających pierwsze kroki szycia patchworku: tkanina jest cięta na kwadraty o jednakowej wielkości, przyszyte na paski o szerokości produktów, które z kolei są zszyte wzdłuż jego długości, tworząc arkusz. Oryginalność tego schematu polega na rozwiązaniu kolorystycznym: tkanina w patchworku jest wybrana jasna, z różnymi małymi wzorami. Bardzo efektowny kocyk dla dzieci, patchwork, szyte krok po kroku na taki wzór.

Wzór w patchworku "Chess 9raquo; jest również dość prosty, ponadto wykorzystuje tylko dwa odcienie: na przykład czerwone kwiaty na żółtym tle i żółte kwiaty na czerwono. Z tego samego rozmiaru kwadratów, szachownica przypomina szachownicę, czyli kawałki materiału zastępują się na przemian przesuwaniem w jednej klatce bokiem w następnym rzędzie.

Stack-n-Whack dla początkujących

Wzory i wzory w patchworku mają kilka poziomów złożoności, ale powinieneś zacząć od najprostszych, aby wypełnić swoją rękę i zrozumieć zasadę łączenia części. "Stack-and-vaccra"; Jest uważany za nie banalny, ale raczej prosty szablon w patchworku. Wzorzec składa się z pięciu części, podobnych w całości do części dziecięcej kalejdoskopu. Bloki są wycinane po prostu: wybrana tkanina wielobarwna jest podzielona na kilka palet według skali kolorów: wystarczy 4-5. W każdym dziale powinno znajdować się tyle zamkniętych segmentów: cztery lub pięć. Następnie wszystkie stosy są pocięte na identyczne kwadraty, na przykład o boku długości 45 cm i każdy z nich jest cięty zgodnie z wzorem.

Następnie kawałki kalejdoskopu są sortowane tak, aby w każdym dziale istniały różne kolory dla każdej części tego samego szablonu, ważne jest, aby nie mylić kolorów tak, aby gotowy produkt miał harmonijną kolorystykę.

Proste schematy łączenia kawałków materiału dla początkujących

Schematy patchworku opisane poniżej są najbardziej powszechne ze względu na prostotę, dostępność i nieskomplikowaną geometrię rysunku, ponieważ w każdej sztuce (nawet takiej nietypowej) musi być harmonia formy, koloru i stylu:

W oparciu o tak proste schematy możesz budować dość złożone kompozycje, których powinieneś nauczyć się używać w produktach o różnych rozmiarach i celach, aby zyskać wiarę w łączenie kawałków tkanin o różnych rozmiarach i kształtach w celu uzyskania niezbędnego schematu patchworku. Pomysły na ćwiczenie umiejętności:

poszewka na poduszkę dla dziecka;

okładka lub pled na pikniki;

potholders w kuchni;

torba na zakupy na zakupy;

Ten schemat jest idealny, jeśli czas jest krótki, ale chcesz stworzyć wyjątkową i niezwykłą rzecz. Czasami nazywa się to "placem rosyjskim". Jest on wycięty z trzech pasków, z których dwa (każdy) mają szerokość równą połowie trzeciego.

Dwa wąskie paski są wszyte wzdłuż całej długości w jeden szeroki pasek, złożyć powstałą część trzecim szerokim paskiem i zszyć go po obu stronach: powstanie "tunel" materiałowy.

Wygładź szwy i użyj kwadratowej linijki, aby podzielić je na trójkąty, przecinając obrabiany element pod kątem 45 stopni w dwóch kierunkach. W rezultacie otrzymamy diamenty (kwadraty) dwóch typów: dolny trójkąt będzie zawsze tego samego koloru, a górny zostanie podzielony na dwa sektory: mały trójkąt i trapez, które zastąpią się kolorem. Z tych spacji można złożyć wiele różnych wzorów, łącząc je w różny sposób:

Od małych kwadratów do złożenia dużych - wzór wewnętrznego wzoru będzie składał się z trójkątów, tworzących kolejny kwadrat, obramowany paskami.

Można go złożyć w duże trójkąty do wewnątrz, tworząc duży kwadrat tego samego koloru, otoczony trójkątami. Ta opcja może być rozwijana i przekształcana w zygzaki - jeśli utworzysz równoległy rysunek z małych trójkątów.

Ułóż "jodełkę9raquo; umieść trójkąt nad trójkątem, ponieważ lewe kwadraty są umieszczone po jednej stronie, a po prawej - po przeciwnej stronie.

Następnie możesz kontynuować improwizację, zmieniać aranżację przedmiotu i tworzyć coraz więcej nowych wzorów. Takie szwy są zszywane ze sobą łatwo, ponieważ w podstawie są najczęściej używane kwadraty, które nie wymagają większego wysiłku.

Kołdra patchwork, wykonane z takiego wzoru wygląda bardzo imponujące: wzór wydaje się być czasochłonne do wykonania, ale jest całkiem prosta: dwa kawałek materiału w kontrastowych kolorach są cięte na paski i szyte wzdłużnie, rozkładana szew i pokroić na trójkąty pod kątem 45 stopni (jak to często bywa w patchworkowym szyciu). W rezultacie otrzymujesz kwadraty składające się z dwóch trójkątów, z których składa się duży kwadrat z pewnym wzorem. W centrum tego bloku umieść kwadrat tkaniny z trzeciego koloru.

Wybrano tkaninę w trzech kolorach, na przykład żółty i biały, biały w żółtym kwiecie z zielonymi małymi liśćmi i zielony z białym delikatnym wzorem. Bardzo dobrze, gdy tkaniny patchworkowe są łączone zgodnie ze wzorem lub kolorem, wtedy gotowy produkt wygląda bardziej jednolicie. Podziel na dwa pale: dla każdego kwadratu tego samego koloru o boku 13,5 cm są dwa kwadraty tego samego koloru o boku 12 cm.

Wszystkie duże kwadraty ułożyły się ukośnie wzdłuż ukośnej linii i zostały zaszyte w trójkąty wąskim bokiem, tak że lewa zawsze miała ten sam kolor (na przykład żółty i biały). Będą cztery, a dwa kawałki pozostaną z innych kolorów - od nich, aby zebrać kwadrat 4 trójkątów, przypominający łuk.

Następnie przekrój po jednym małym kwadracie każdego koloru po przekątnej, a każda przekątna dużego trójkąta zostanie zszyta do kwadratu z wcześniej przygotowanym, składającym się z dwóch mniejszych trójkątów. W rezultacie powinieneś otrzymać taki wzór dla przyszłego wzoru.

Środek jest gotowy, pozostaje wyciąć kawałki boczne z pozostałych małych kwadratów: wyciąć ukośnie i ścieg z trójkątów ponownie romb w dwóch kolorach. Zbierz układ razem. Rozłóż na stole, sprawdź kolor mieszankę, a następnie uszyć maszynę do szycia.

Postępując zgodnie z zasadą opisaną powyżej, możliwe jest tworzenie bardziej złożonych schematów patchworkowych wzorów, których wzory muszą być wstępnie narysowane w formie papierowej.

Jak pracować ze schematem i szablonem?

Wzorce w patchworku koniecznie rysowane bezpośrednio na papierze, najlepiej w kolorze, który uważa się zastanowić, a następnie stworzyć projekt od skrawki płótna, aby upewnić się, że proporcje i wcięcie w szwach obliczony prawidłowo i nie ma żadnych błędów. Mało kto chce spędzić duże ilości zmarnowanego dobrej tkaniny, zdając sobie sprawę, że to błąd w obliczeniach.

Im bardziej skomplikowany wzór jest pomyślany, tym bardziej ostrożnie należy obliczyć zasiłek szew, w przeciwnym razie obraz z kawałków nie rozwinie harmonię i geometryczne kształty zostaną utracone, ponieważ wzorzec będzie z powodu drobnych szczegółów, wyraźnie zbiegło się w linii szwu. Tak powstaje z małego wielkiego. Aby lepiej zrozumieć, jak uszyć element patchworku, możesz wyświetlić kilka samouczków wideo.

Niektórzy mistrzowie wolą arbitralny styl "crazy9raquo ;, w którym nie ma wyraźnych form i żadnych granic - ze skrawków wielu różnych formatów powstaje pojedyncze płótno, które jest już pokryte potrzebną rzeczą.

Ponadto, przy użyciu wzorów geometrycznych, należy starannie wybrać gamę kolorów, bez nadużywania ilości: lepiej jest stworzyć arcydzieło z trzech do pięciu kolorów, połączonych ze sobą, niż od 15-20 - krzycząc "otchłań smaku".

Dodaj komentarz

4 + 1 =