Nazwa kategorii

Najlepsza podkładka chłodząca do laptopa

Jak wybrać stojak na laptopa z chłodzeniem: rodzaje, funkcje i zalecenia

Główną zaletą laptopa przed pełnowymiarowymi komputerami osobistymi jest wysoki poziom mobilności. Główną wadą jest to, że wypełnienie jest tak gęste, że nie zawsze można zmienić nieporządek lub niewłaściwe części. Laptopy są dostarczane i używane "tak jak jest", więc rozwiąż problem przegrzania z urządzeniami zewnętrznymi. Pomoc w tych specjalnych podkładkach chłodzących, które były bardzo przydatne i wygodne w użyciu.

Ale nie kupuj pierwszego modelu, który ci się podoba. Produkt może być niskiej jakości lub po prostu niewygodny w użyciu. Bohaterem naszej dzisiejszej recenzji jest podkładka chłodząca do laptopa. Jak wybierać, typy, cechy, zalety i wady różnych modeli - czytaj więcej o tym wszystkim.

Kiedy konieczne jest użycie stojaka z chłodzeniem

Stojak na laptop spełnia w zasadzie dwie funkcje: wspiera urządzenie w wygodnej pozycji, co pozwala zmniejszyć obciążenie oczu, szyi i ramion oraz wydłuża żywotność urządzenia, chłodząc go.

Urządzenie chłodzące jest przydatne w tych przypadkach, gdy:

 • laptop jest bardzo gorący, co powoduje, że działa on niepoprawnie lub powoli i zawiesza się;
 • reżim temperatury pracy urządzenia jest przekroczony (przy wysokiej temperaturze otoczenia);
 • laptop jest często na kolanach lub na łóżku;
 • użytkownik pracuje z wymagającymi programami lub uruchamia "ciężki 9raquo; gry;
 • w laptopie adapter graficzny został wymieniony lub naprawiony;
 • zainstalowany procesor AMD: te laptopy z reguły szybko się nagrzewają.

We wszystkich tych przypadkach pożądane jest stosowanie dodatkowego urządzenia chłodzącego. Jak wybrać stojak na laptopa? Wskazówki znajdują się poniżej.

Komputer przenośny może zostać przegrzany z kilku powodów. Przede wszystkim są to wady konstrukcyjne: nieaktualna pasta termiczna pomiędzy głównymi modułami systemu i płytą główną, słabe chłodziarki, niespójność maksymalnej produktywności zadeklarowanej przez producenta, istniejące wypełnienie. Ponadto kurz, który nieuchronnie dostanie się do wnętrza urządzenia, może spowodować przegrzanie.

Kupno podkładki chłodzącej w wielu przypadkach jest koniecznością, która może znacznie przedłużyć żywotność laptopa. Ale jak wybrać odpowiedni stojak na laptopa?

Jak wybrać stojak na laptopa z funkcją chłodzenia

Jak wybrać odpowiedni stojak do laptopa z chłodzeniem, aby nie marnować pieniędzy, czasu i nerwów? Kupując musisz zwrócić uwagę na kilka parametrów, między innymi:

 • rodzaj stojaka (klasyczny lub stół), jego wielkość i rodzaj chłodzenia;
 • materiał, z którego wykonany jest stojak na laptopa;
 • ciężar urządzenia chłodzącego (zwłaszcza jeśli często trzeba mieć laptopa);
 • moc, średnica i liczba wentylatorów, poziom hałasu;
 • dodatkowe wyposażenie i funkcje;
 • dominujący charakter opinii użytkowników;
 • podstawa, model i wartość producenta.

Większość parametrów zależy od osobistych preferencji, podczas gdy inne charakteryzują moc i wydajność urządzenia chłodzącego.

Rodzaje stand-inów z opcjonalnym chłodzeniem dla laptopa

Stojak może być w formie składanego stołu z wysokimi nogami lub klasycznym, podnosząc laptop kilka centymetrów nad powierzchnią roboczą.

Standardowy stojak to perforowana platforma, która jest wystarczająco mobilna, niedroga, ale ma ograniczoną funkcjonalność. Zazwyczaj takie urządzenia pozwalają dostosować tylko poziom nachylenia. Klasyczny stojak może być twardy lub miękki: pierwszy jest zainstalowany na stole, drugi jest wyposażony w poduszkę "breathing9raquo; materiał na dole i jest przeznaczony do pracy na kolanach.

Stojaki mają szeroką funkcjonalność (dostosowaną do wysokości i kąta nachylenia) i często są wyposażone w dodatkowe udogodnienia (zapewnia miejsce na mysz lub nawet małe pudełko). Stoły nie są tak mobilne jak platformy, są cięższe i większe, kosztują więcej niż klasyczne stoiska, ale mogą zapewnić maksymalną wygodę.

Potrzebujemy zatem stojaka na laptopa z chłodzeniem. Jak wybrać typ i materiał, kim powinni być fani? Istnieją dwa rodzaje mechanizmów chłodzenia: pasywny i aktywny.

Chłodzenie pasywne uzyskuje się poprzez równoczesne pochłanianie ciepła z notebooka i poprawę cyrkulacji powietrza między laptopem a powierzchnią, na której jest zainstalowany. Ta wersja stojaka jest odpowiednia dla "profilaktycznego 9raquo; celów, jeśli sam laptop nie ma problemów z chłodzeniem.

Aktywne chłodzenie wymaga wbudowanych wentylatorów. Jest to o wiele bardziej skuteczne, ale takie stoiska z reguły są droższe, pochłaniają energię elektryczną i wytwarzają hałas. Urządzenie z aktywnym chłodzeniem może obniżyć temperaturę laptopa o 5-15 stopni.

Jakość chłodzenia zależy od wentylatorów: ich liczby, średnicy, prędkości obrotowej ostrzy i lokalizacji. Nie zawsze duża liczba chłodnic - najlepsza opcja. Na przykład jeden wentylator o dużej średnicy i dużej prędkości obrotowej (od 2000 obr / min) jest znacznie bardziej wydajny niż kilka małych. Jeśli chodzi o lokalizację lodówek, pożądane jest, aby pasowały do ​​otworów w układzie chłodzenia laptopa.

Liczba wentylatorów, prędkość obrotowa i rodzaj łożyska zależą od tego, jak głośne będzie działanie urządzenia. Najcichszy - stoi z jedną chłodnicą i łożyskami hydrodynamicznymi. Wentylator o niskiej prędkości będzie działał ciszej niż inne, ale negatywnie wpływa to na główną funkcję stojaka - chłodzenie.

Materiał produkcji, waga i wymiary

Jak wybrać podstawkę pod laptopa z prawidłowym chłodzeniem? Jesteśmy również zdeterminowani materiałem. Materiał produkcji jest szczególnie ważny dla podpór z biernym chłodzeniem. Stojaki mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, drewna, aluminium lub miedzi. Najskuteczniejsze są stojaki z miedzi lub aluminium. Drzewo wygląda imponująco, plastikowe wsporniki mogą być wykonane z różnych kształtów, ale oba materiały nie odbierają ciepła.

Jeśli potrzebujesz laptopa z chłodzeniem, jak wybrać optymalny rozmiar? Wymiary stojaka zależą od przekątnej laptopa. Aby ułatwić korzystanie, wskaźniki te powinny się wzajemnie dopasowywać. Waga określa mobilność i komfort korzystania z urządzenia chłodzącego. Pożądane jest znalezienie idealnej równowagi pomiędzy łatwością i stabilnością.

Funkcje i wyposażenie systemów chłodzenia do laptopów

Jak wybrać podkładkę chłodzącą do laptopa według funkcjonalności i wyposażenia? Te parametry są czysto indywidualne i zależą od osobistych preferencji. Niektóre modele stoisk mogą pozwalać na włączanie i wyłączanie części chłodziarek według własnego uznania, dostosowanie nachylenia, wysokości, prędkości wentylatora i kierunku nadmuchu.

Szczególną uwagę należy zwrócić na funkcje stojące na stoisku. Główne rozwiązania stosowane w nowoczesnych urządzeniach chłodzących dla laptopów mogą wyglądać następująco:

 • zasilany z sieci lub USB;
 • różne wstawki mocujące;
 • wyjmowane wentylatory;
 • Dynamika zwiększająca objętość laptopa;
 • Podświetlenie lub wbudowane lampy;
 • dogodne miejsce dla myszy;
 • mała szuflada;
 • Hub USB i wiele więcej.

Dodatkowe wyposażenie zależy od potrzeb użytkownika i kwoty, jaką chce wydać na zakup stoiska.

Najlepsze modele stojaków chłodniczych

Nie wiesz, jak wybrać stojak na laptopa z chłodzeniem? Niedrogie modele z pasywnym chłodzeniem są dostępne w prawie każdej marce, a klasyczne stoiska średniej jakości produkowane są przez Modecom, Gembird lub DeTech. Doskonały wybór - stoisko producentów Logitech, Titan, Belkin, Maxxtro lub Cooler Master. Wybór stołów chłodniczych spośród następujących modeli:

 • Tsir Tech® TT-LD82 (stół wyposażony jest w kółka, idealne do pracy w ulubionym fotelu).
 • Koolertron New Red Aluminium Nottable Laptop Stand (chłodzenie pasywne, stoisko wygina się w trzech miejscach).
 • PAG 4 Wheels Laptop Desk (bardzo stabilny model, który pozwala maksymalnie wygodnie dopasować nie tylko kąt laptopa, ale także statyw myszy).

Lista kontrolna: szybki wybór stojaka na laptopa

Jak wybrać stojak na laptopa z chłodzeniem dla tych, którzy są dalecy od szczegółów technicznych? Możesz użyć następującej listy kontrolnej:

 1. Klasyczny stojak lub stół. Standardowe modele mają ograniczone możliwości regulacji, ale są lżejsze i bardziej mobilne.
 2. Przekątna laptopa. Odpowiada to wymiarom stoiska.
 3. Pasywne lub aktywne usuwanie ciepła. Parametr wpływa na wydajność chłodzenia.
 4. Materiał produkcji. Drzewo wygląda stylowo, plastik jest lżejszy, a metal jest bardziej wydajny.
 5. Dodatkowe funkcje. Zwiększa nie tylko wygodę pracy, ale także koszt urządzenia.
 6. Projekt. Możesz znaleźć całkiem ciekawe modele.

Idealne stoisko odpowiada potrzebom, osobistym preferencjom i budżetowi. Współcześni producenci zapewniają wybór dla każdego smaku i torebki.

Popularny

Best Cooling Laptop Stand / Recenzje / Home

Jeśli masz już laptopa, to na pewno przynajmniej raz pomyślałeś o tym, jak kupić specjalną podkładkę chłodzącą. Dzięki niemu można uzyskać maksymalny komfort i nie bać się, że nastąpi przegrzanie. Latem kwestia stanie się bardziej niż istotna.

Najpierw określimy główne problemy, z powodu których laptop może się przegrzać. Przede wszystkim może być ogrzewany z powodu układu chłodzenia, w którym zapycha się kurz. Jeśli nie wiesz, to właśnie ona jest doskonałym izolatorem ciepła. Więc jeśli zapomnisz wyczyścić procesor i kartę graficzną na czas, kurz będzie stale nagrzewał system. Zasadniczo możesz sam wykonać czyszczenie, najważniejsze jest zrobić wszystko ostrożnie i zgodnie z instrukcjami.

Drugą przyczyną przegrzania może być wysuszony termopaste. Sam sobie poradzisz, ale lepiej powierzyć to pytanie specjaliście.

I wreszcie trzeci powód to słaby system chłodzenia. Możliwe, że nawet w Twoim mocnym laptopie do gier zainstalowana jest bardzo mała lodówka. W rzeczywistości w przypadku takiego urządzenia fizycznie niemożliwe jest zainstalowanie normalnego chłodzenia. W rezultacie dochodzimy do jednego rozwiązania - wyboru stojaka chłodzącego.

Cooler Master NotePal X-Slim

Ten model jest wygodny - lekki i cienki. Nie zauważysz, że coś jest pod laptopem, ale duży wentylator może uzupełnić system chłodzenia drenażu. Stojak ma dwie opcje do zainstalowania - albo jako deska, albo specjalne tylne nogi i możesz zainstalować laptopa na stole pod kątem. Nie ma tutaj żadnych dodatkowych udogodnień. Nie ma koncentratora i musisz podłączyć gadżet do gniazda, aby działał. Cooler Master NotePal X-Slim nadaje się do notebooków o przekątnej do 17 cali.

Podkładka chłodząca do laptopa / notebooka BESTEK® 10 "-15"

Ten model oznacza laptopa klasy średniej. Ma kilka dodatkowych bonusów. Na początek zauważamy kilka nieprzyjemnych niuansów: podstawa jest odpowiednia dla laptopów o przekątnej do 15 cali, są tylko 2 małe wentylatory w tym samym czasie, ale to doprowadziło do zmniejszenia wydajności chłodzenia i zwiększenia objętości. Tutaj jest więcej plusów: jest 6 pozycji do zainstalowania laptopa, podstawa może być obracana o 360 stopni, jest kontroler prędkości, 2 dodatkowe porty USB, ładne niebieskie oświetlenie wentylatorów.

Cooler Master NotePal ErgoStand Lite

Drugi model podkładki chłodzącej do notebooków w naszej recenzji z Cooler Master. Nie ma się co dziwić, ponieważ ta firma stała się uznanym liderem na rynku. Niech będzie nieco bardziej hałaśliwy niż poprzedni model, ale ma swoje zalety: dwa porty USB i jeden miniUSB, 5 opcji ustawiania podstawki, sterowanie prędkością wentylatora, obudowa stała się silniejsza. Nie mogliśmy znaleźć szczerze negatywnych recenzji, dzięki czemu Cooler Master NotePal ErgoStand Lite może być polecany do użytku w domu.

Teraz nadszedł czas, aby przejść do modeli stojaków chłodniczych, które mogą być używane przynajmniej w łóżku, nawet na podłodze. Te opcje zwykle wyglądają jak mini-stoły do ​​laptopów, ale wciąż jest dodatkowe miejsce dla myszy.

Jest to najtańszy model podpór tej klasy, który nie ma ciekawych funkcji. Otrzymasz projekt z dwoma potężnymi coolerami, które ochłodzą nie tylko laptopa, ale i ciebie. Model można regulować nachyleniem, ale istnieje ograniczenie rozmiaru - laptop nie powinien być dłuższy niż 15 cali. Z drugiej strony stół jest składany i można go zabrać ze sobą do torby. Jest to tworzywo sztuczne i jest mało prawdopodobne, aby wytrzymało obciążenie przekraczające 25 kg.

Regulowany laptop wentylowany iCraze

Tym razem stojak wykonany jest nie z tworzywa sztucznego, ale z aluminium, z powodu zmniejszenia masy konstrukcji i wzrostu przewodności cieplnej. Ponadto możesz być pewien, że złamanie stoiska będzie znacznie trudniejsze, a laptop będzie niezawodnie chłodzony nawet przy ekstremalnych obciążeniach. Żadna mocna gra nie będzie cię teraz denerwować. Inną wspaniałą cechą jest to, że iCraze Adjustable Vented Laptop to w rzeczywistości transformator i można znaleźć dogodną pozycję do pracy lub zabawy. Zgodnie z tradycją po prawej stronie znajduje się specjalna platforma do pracy z myszą.

Stojak biurkowy na laptopa Deluxe Comfort

A to prawie najlepsza wersja podstawki do laptopów. Nie możesz obawiać się ważenia - projekt jest niezawodny. Laptop może być zainstalowany w jednym z czterech miejsc i będzie chłodzony przez jeden duży wentylator. Już wcześniej zauważyliśmy, że opcja ta pozytywnie wpływa na poziom hałasu i efektywność chłodzenia. Po prawej stronie laptopa będziesz miał miejsce pod myszką z silikonową podkładką, dzięki czemu nie będziesz miał zmęczenia po długiej pracy. Specjalny koncentrator USB będzie przydatny w przypadku latarki LED, ale działa tylko na bateriach - rozważ to. Dlatego lepiej jest używać standardowego koncentratora na 3 portach USB.

Po krótkim przeglądzie kompaktowych stoisk, nadszedł czas, aby przejść do modeli podłogowych chłodnic.

Jeśli nie możesz zrezygnować z wygodnego krzesła i chcesz grać na laptopie, to jest interesująca opcja - Tsir Tech® TT-LD82. Stojak podłogowy jednocześnie schłodzi laptopa, ale także rozszerzy jego możliwości. Ponadto masz 4 porty USB 2.0 i jeden miniUSB. Stół można regulować na wysokość. Wentylator jest zainstalowany nieco na lewo od środka, aby pokryć się z miejscem na grill chłodnicy i kartą graficzną w laptopach. Istnieje dodatkowy pojemnik, w którym można przechowywać artykuły papiernicze, dyski flash i inne drobiazgi. Ponadto stół ma kółka ułatwiające przenoszenie go za pomocą laptopa.

Ten model stojaka na laptopa jest najbardziej zaawansowany, ale kosztuje również więcej. Laptop może być zainstalowany tak, jak chcesz - możesz wybrać dowolny kąt, a tym samym dla myszy zostanie przydzielona osobna niezależna platforma (zmienia również kąt nachylenia). Do chłodzenia są instalowane dwie wydajne chłodnice, które będą musiały być podłączone do portu USB w laptopie. Nadal są małe koła w podstawie projektu, ale na dywanie lub dywanie trudno jest zrolować stojak.

Chłodzenie Pad do laptopa: Wskazówki dotyczące wyboru

Laptop to niewielkie urządzenie, które może pomieścić funkcjonalność stacjonarnego komputera. Niewielkie rozmiary i łatwy w transporcie design sprawiły, że urządzenie to cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników, którzy prowadzą aktywne życie. Przy wszystkich plusach jest wiele minusów. Ogrzewanie jest jedną z głównych wad. Wiele urządzeń nie otrzymuje wystarczającego chłodzenia, co prowadzi do wzrostu temperatury i szybkiego zużycia komponentów. Rozwiąż ten problem, nazywając płytki chłodzące. Urządzenia są nieskomplikowane w swojej konstrukcji, ale poważnie utrudniają ogrzewanie. Wybór padu chłodzącego jest dość prosty, ale są niuanse, o których będziemy rozmawiać.

Co to jest podkładka chłodząca i dlaczego jest potrzebna?

Każde urządzenie elektroniczne zawiera elementy podgrzane podczas pracy. Do chłodzenia stosowane są specjalne systemy. Zapewniają one stosunkowo stabilny wskaźnik temperatury urządzenia, co pozwala mu pracować bez przegrzania. Niemniej jednak, system chłodzenia laptopa nie zawsze radzi sobie z zadaniami funkcjonalnymi. Ten negatywny czynnik najczęściej objawia się w potężnych urządzeniach. Wszakże na początku laptop to mały komputer. Może być zainstalowany dobry "farsz", ale jego praca pochłonie dużą ilość energii. Z tego powodu uwalniane jest dużo ciepła. Jeśli zainstalujesz odpowiedni system chłodzenia, można zapomnieć o zwartości. Dlatego wynaleziono specjalne urządzenia, które uzupełniają "matczyny" system chłodzenia laptopa. Wcześniej te urządzenia były prawdziwą dziczą na rynku. W bieżącym roku 2016 te urządzenia do chłodzenia laptopa można zobaczyć w prawie wszystkich sklepach z elektroniką komputerową. Istnieje wiele różnych rodzajów tych urządzeń. Stojak chłodzący do notebooka jest zatem niedrogim urządzeniem, które znacznie obniża temperaturę minikomputera.

Klasyfikacja stojaków chłodniczych

Podobnie jak wiele innych urządzeń, stojaki do chłodzenia notebooków można podzielić na kilka grup warunkowych, w naszym przypadku dwa. Klasyfikacja dzieli urządzenia według rodzaju rozpraszania ciepła. Warunkowo można je nazwać biernymi i aktywnymi. Jaki rodzaj byłby dla mnie odpowiedni? Teraz to rozwiążemy.

Najważniejsze jest to, że urządzenie po prostu rozprasza ciepło emanujące z laptopa. Takie stojaki chłodnicze są zwykle używane do pracy mobilnej, ponieważ są łatwe do przenoszenia. Są niedrogie, łatwe w użyciu i nie ma problemów z ich transportem. Praktycznie nie zawiodą i będą służyć przez bardzo długi czas. Efekt chłodzenia są niewielkie, ale główną cechą, dzięki której kupują - wygoda korzystania z laptopa. Zasada działania jest bardzo prosta: materiał, z którego wykonana jest podstawa, pobiera ciepło z laptopa.

Z aktywną funkcją chłodzenia

Stojaki chłodzące z elementami aktywnymi. W takich urządzeniach jest z reguły około 4 chłodnic. Dzięki temu wydmuchiwanie ciepła z laptopa jest wykonywane wielokrotnie szybciej. Niemniej jednak takie urządzenia mają znaczną wadę - muszą być podłączone bezpośrednio do sieci. Ponadto działanie wentylatorów powoduje hałas, który niektórzy ludzie denerwują się podczas pracy.

Dlatego przy wyborze padu chłodzącego trzeba najpierw zwrócić uwagę na jego rodzaj. Oczywiście w tym przypadku wszystko zależy od preferencji kupującego i formy jego interakcji z laptopem. Jeśli urządzenie jest stale przesyłane, lepiej jest kupić model z pasywnym chłodzeniem, ponieważ połączenie z siecią nie zawsze może zostać zrealizowane. Ale jeśli lubisz grać, lepiej spojrzeć na opcje z aktywnymi elementami.

Zalecamy obejrzenie interesującego wideo

Odmiany stojaków chłodniczych

Tak więc przyjrzeliśmy się cechom głównych typów, ale to często nie wystarczy, aby wybrać odpowiednią podkładkę chłodzącą do laptopa w 2016 roku. Producenci, aby zadowolić wymagających użytkowników, wypełnili rynek modelami o różnorodnych funkcjach i funkcjach. Abyście, drodzy czytelnicy, mieli jak najmniej pytań dotyczących wyboru stojaka chłodzącego, przygotowaliśmy listę odmian.

Modele z możliwością transportu

Laptop to urządzenie mobilne. To urządzenie jest pomyślane jako komputer przenośny. Dlatego też podkładkę chłodzącą należy wybierać w kompaktowych wymiarach. Jest to szczególnie ważne dla użytkowników, którzy aktywnie korzystają z laptopa zarówno w domu, jak iw pracy. Podkładka chłodząca do notebooka powinna być łatwa w transporcie bez większych trudności. Nie będzie niepotrzebne składanie urządzenia w wygodny sposób do transportu.

Stań z głośnikami i gniazdem USB

Obecność gniazda USB i głośników jest bardziej miłym dodatkiem niż obowiązkowa część notebooka chłodzącego. Za pomocą pierwszego elementu urządzenie będzie wchodzić w interakcje z samym laptopem. Obecność kolejnej pary głośników oprócz głośników zainstalowanych w laptopie umożliwia słuchanie muzyki w lepszym formacie. Dodatkowe porty USB i inne wejścia na stojaku chłodzącym (na przykład pod słuchawkami lub microUSB) zwiększą możliwości użytkownika.

Ciekawa odmiana, z której użytkownicy odnoszą sukces. Jak mogłeś już zrozumieć, wybierając podkładkę chłodzącą do laptopa z funkcją regulacji położenia, otrzymasz najbardziej uniwersalny model. Odmiana zapewnia wygodniejszą pracę, a także pozwala na odprowadzanie ciepła z nóg. Szczególnie takie stojaki chłodnicze przypadną do gustu użytkownikom, którzy chcą czerpać przyjemność z pracy przy komputerze.

W rzeczywistości nie jest to nawet odmiana, ale pewne kryterium wyboru. Wkładki gumowe niestety nie są stosowane w każdym modelu, co implikuje nie najlepszą stabilność. Chłodzące podkładki do laptopów, wyposażone w specjalne elementy, zapewniają lepszą przyczepność, a co za tym idzie niezawodność konstrukcji. Są warte nieco droższe od konwencjonalnych modeli, ale zdecydowanie zasługują na uwagę. Takie stojaki chłodnicze powinny być wybierane przez tych, którzy często korzystają z laptopa na drodze.

Podstawa chłodząca wykonana z aluminium

Ważnym czynnikiem w przenoszeniu ciepła stojaka na laptopa jest materiał, z którego jest wykonany. Aluminiowy model chłodzenia emituje więcej ciepła niż plastik, ale koszt takiego modelu jest znacznie wyższy.

Jeśli dana osoba często pracuje w ciemności, potrzebuje podstawki do schłodzenia laptopa z wbudowanym podświetleniem. Chociaż jasne kolory odgrywają raczej czysto estetyczną rolę, a ich dostępność będzie musiała zapłacić. Ale wszystko wygląda raczej niecodziennie. Istnieje wiele rodzajów stojaków chłodzących z oświetleniem, z których można wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Stojak na laptopa z kilkoma chłodnicami

W modelach z aktywnym chłodzeniem należy wziąć pod uwagę liczbę chłodnic. Zasada jest taka: im więcej z nich, tym lepiej. Jeśli jest kilka chłodziarek, laptop nie nagrzewa się wcale na stanowisku chłodzenia. Ponadto stabilna temperatura zapewnia wysoką wydajność urządzenia, a także znacznie wydłuża czas jego działania. Ale w tym przypadku ważne jest, aby wziąć pod uwagę poziom hałasu wentylatorów, chociaż w urządzeniach dobrej jakości chłodnice są bardzo ciche. Stojak chłodzący z wieloma chłodniami powinien zostać wybrany przez fanów współczesnych gier komputerowych.

W 2016 roku można kupić tak ciekawe urządzenie, jak chłodzące stoły stołowe. To urządzenie jest specjalną jednostką wykonaną według rodzaju stojaka. Jednak pod względem wielkości przypomina stół. Jest produkowany zarówno z aktywnym systemem chłodzenia, jak iz pasywnym układem chłodzenia. Wybierając stojak chłodzący według rodzaju stołu, możesz pracować lub bawić się bez wstawania z łóżka. W takim przypadku można zapomnieć o dyskomforcie użytkowania i silnym ogrzewaniu.

W swojej konstrukcji jest nie tylko podkładką chłodzącą do laptopa, ale czasem nawet oddzielnymi półkami. Te urządzenia są wyposażone we wszystkie klasyczne możliwości konwencjonalnych podstaw do chłodzenia laptopa. Główną różnicą jest ich wygląd. Taka różnorodność doskonale sprawdza się w domu i biurze. Są one jednak duże, co znacznie komplikuje proces przenoszenia. Dlatego jeśli osoba prowadzi aktywny tryb życia i jest w ciągłym ruchu, lepiej kupić bardziej mobilną podkładkę chłodzącą do laptopa.

Zalecamy obejrzenie interesującego wideo

Czas narysować linię pod dzisiejszym artykułem. Wybór padu chłodzącego do laptopa w 2016 roku jest skomplikowany przez szereg odmian, które powalają nawet specjalistę. Przedstawione powyżej typy i odmiany sprawią, że proces będzie nie tylko prosty, ale także interesujący. Na podstawie tego artykułu można wybrać dobrą podkładkę chłodzącą, która chroni komputer przed przegrzaniem, a praca sprawi, że będzie on wygodniejszy. Możesz zapoznać się z funkcjami poszczególnych modeli na forach tematycznych. I dopiero po zważeniu wszystkich zalet i wad można przejść do sklepu elektronicznego.

Dodaj komentarz

91 − = 86