Nazwa kategorii

Najlepsze kaptury do kuchni o wysokości 60 cm

Ocena 2017 - 10 najlepszych okapów do kuchni

Okapy kuchenne są dziś integralną częścią każdej kuchni. Modele mogą mieć wiele różnych parametrów technicznych, a także różnić się w kategorii cenowej. Ale wszystkie służą jednemu głównemu celowi - filtrowaniu powietrza w strefie gotowania, ponieważ podczas gotowania w pomieszczeniu mogą pojawić się śmieci, sadza i inne obce zapachy. Zwracamy uwagę na ocenę najlepszych modeli okapów na rok 2017 przeznaczonych do kuchni. Ta lista pomoże Ci dokonać właściwego wyboru i wybierze najlepszą opcję dla całego domu.

Ten model otwiera naszą listę najlepszych przedstawicieli okapów kuchennych. Nowoczesny design i funkcjonalność sprawiają, że jest to doskonała opcja dla okapów kuchennych. Niezawodnie usuwa pomieszczenie z brudu w powietrzu, a także podkreśla obszar pracy w kuchni. Model ma tryby zaworów i recyrkulacji. Maksymalna wydajność to 430 m3 / h. Szerokość osadzenia wynosi 60 cm.

 1. Bezszumowy. Nawet przy trzeciej prędkości działa dość cicho.
 2. Znakomicie radzi sobie z eliminacją obcych zapachów.
 3. Stylowy wygląd będzie ozdobą wnętrza domu.
 1. Krótkotrwałość. Istnieją skargi dotyczące jakości wykonania.
 2. Średnia kategoria cen waha się od 10 180 do 10 550 rubli, co jest dość drogie.

Dziewiąte miejsce oceny zajmuje aparat wykonany ze stali nierdzewnej i czarnego szkła. Nowoczesna, pochyła konstrukcja i skuteczne ciche wloty powietrza sprawiają, że praca okapu kuchennego od Cata jest szczególnie przyjemna. Wygodny sterowanie dotykowe pomaga wybrać właściwe ustawienia, ustawić prędkość czyszczenia. Smar łatwo radzi sobie z ochroną przed gromadzeniem się cząsteczek tłuszczu, łatwo się usuwa i czyści. Jasne oświetlenie z możliwością regulacji oświetlenia obszaru gotowania sprawia, że ​​proces gotowania jest wyjątkowo wygodny.

Ten model maski jest wyposażony w automatyczny wyłącznik czasowy.

Średni koszt to 14180 rubli. Szerokość osadzenia wynosi 60 cm.

 1. Przejrzysta i wygodna kontrola dotyku.
 2. Prostota instalacji, możliwe jest samodzielne konsultacje.
 3. Wysoka jakość. Zgodność ze wszystkimi charakterystykami podanymi w paszporcie technicznym.
 4. Atrakcyjne ukośne wzornictwo, urządzenie idealnie pasuje do wnętrza kuchni.
 5. Mocny silnik zapewnia maksymalną wydajność 740 m³ / h.
 6. Bezszumowy. Ze względu na konstrukcję szum tła powstający podczas pracy jest znacznie zredukowany.
 1. Przyciski czujnika urządzenia skraplają wilgoć podczas długiego gotowania, czasami przyciski mogą nie reagować na naciskanie.
 2. W przypadku miniaturowej kuchni wymiary są zbyt duże. Jest to jednak częściowo równoważone spadkiem wydajności.

Na ósmym miejscu znajduje się stylowy, pochyły kaptur Gloria, wykonany w stylu hi-tech. Korpus ze stali o standardowej szerokości 60 cm jest wykończony szkło o wysokiej wytrzymałości, za którym ukryty jest filtr zgrubny. Model dostępny jest w trzech kolorach: czarnym / czarnym, czarnym / ze stali nierdzewnej, przezroczystym szkle / stali nierdzewnej. Kaptur idealnie pasuje do nowoczesnej dużej kuchni o powierzchni do 40 metrów kwadratowych: jej moc wynosi 350 W przy wydajności 1050 m3 / h. Jednocześnie poziom hałasu podczas pracy urządzenia jest dość komfortowy - 46,5 dB.

Instalacja odbywa się zarówno za pomocą kurka w wentylacji, jak i bez niego. W drugim wariancie stosuje się filtr węglowy.

Sterowanie odbywa się za pomocą cyfrowego wyświetlacza. Dostępne są 3 prędkości robocze, co pozwala na używanie urządzenia z maksymalną wydajnością. Dzięki wbudowanemu zegarowi, kaptur jest wyłączany o ustawionej godzinie, co pozwala wywietrzyć pomieszczenie z zapachów po ugotowaniu. Do oświetlenia spotykają się 2 żarówki halogenowe na 20W - to wystarcza do komfortowej pracy.

 1. Stylowy wygląd, odpowiedni do nowoczesnego wnętrza. Ponadto łatwo jest dbać o kaptur.
 2. Możliwość pracy w obu trybach: recyrkulacji i odpowietrzania.
 3. Perymetryczna funkcja ssania skutecznie usuwa pomieszczenie z nieprzyjemnych zapachów, dymów i smarów.
 4. Kompletny zestaw zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby podłączyć produkt do systemu wentylacji.

Koszt urządzenia wynosi 16460 rubli, ale jest w pełni uzasadniony właściwościami technicznymi i wysoką wydajnością.

Siódma linia dziesiątek najlepszych narzędzi znajduje się w ofercie Elica. Urządzenie wykonane jest z nachyloną konstrukcją, elegancko pasuje do wnętrza. Maksymalna wydajność jest utrzymywana na poziomie 1200 metrów sześciennych na godzinę, dostępne są 3 tryby prędkości. Szerokość osadzenia wynosi 90 cm, pełni funkcję retrakcji i recyrkulacji. Wyposażony w sterowanie elektroniczne za pomocą czujnika.

 1. Wysoka niezawodność i jakość. Przy produkcji wysokiej jakości materiałów stosowane są nowoczesne technologie i rozwój.
 2. Łatwość użycia. Intuicyjne sterowanie dotykowe dodatkowo zwiększa popularność i sprzyja gospodyniom domowym. Wygodne dodatkowe oświetlenie z lampami halogenowymi pomaga jasno oświetlić przestrzeń roboczą przeznaczoną do gotowania.
 3. Stylowy wygląd urządzenia harmonijnie pasuje do wnętrza, a także podkreśla wyrafinowany gust właściciela.

Istotną wadą urządzenia jest wysoki koszt: średnio cena to 17990 rubli.

6. Elikor Integra 45 krem ​​/ krem

Ta jednostka znajduje się na szóstej linii naszej oceny. Użyj nowa turbina pozwoliło znacząco obniżyć poziom hałasu okapu kuchennego i ograniczyć zużycie energii elektrycznej. Wykonuje czyszczenie, czyli usuwa skażone powietrze i obce zapachy z kuchni, a także poddaje je recyklingowi. Wygodne użytkowanie zapewnia wbudowane dodatkowe oświetlenie. Model miniaturowy wbudowany typ, szerokość wynosi 45 cm.

 1. Bardzo lekka, kompaktowa. Można go łatwo zainstalować w kuchniach o ograniczonej przestrzeni.
 2. Prosta instalacja i podstawowa konserwacja.
 3. Wygodna kontrola mechaniczna, tylko dwie prędkości.
 4. Bardzo tani model, ze względu na przyzwoitą jakość i cechy - średnio 3990 rubli.
 5. Doskonały filtr tłuszczu, który można zastąpić samemu.
 6. Wydajność okapu przy tak niewielkich rozmiarach sięga 400 m3 / h.
 7. Jest wygodne podświetlenie.

Producent twierdzi, że urządzenie działa bardzo cicho, ale nie jest to do końca prawdą. Poziom tła szumu jest akceptowalny.

Na piątym miejscu znajduje się wyciąg zbudowany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Szerokość urządzenia wynosi standardowo - 60 cm, wydajność 1050 m3 / h jest zapewniona dwa silniki moc 240 W, która pozwala efektywnie pracować na powierzchni pomieszczenia do 40 m.kw. Sterowanie odbywa się za pomocą specjalnego suwaka, wszystkie wyposażone w 3 prędkości ssania. Poziom hałasu na maksimum wynosi tylko 48 dB. Oświetlenie jest tradycyjnie halogenowe. Montaż urządzenia mogą być wykonane w dwóch wersjach, z odgałęzieniem powietrza wydechowego w wale wentylacyjnej lub w trybie recyrkulacyjnym, stosując wymienny filtr węglowy. Ze wszystkimi oczywistymi zaletami urządzenia, jest to dość przystępne dla każdej rodziny: koszt to 6970 rubli.

 1. Szeroka powierzchnia ssąca zapewnia skuteczne usuwanie sadzy, brudu i nieprzyjemnych zapachów.
 2. Urządzenie idealnie pasuje do wnętrza każdej kuchni ze względu na współczynnik kształtu.
 3. Ekstrakcja odbywa się w Polsce przy użyciu wysokiej jakości materiałów, co pozwala na działanie przez kilka dziesięcioleci.

Użytkownicy zauważają, że rzeczywisty poziom hałasu urządzenia nie odpowiada poziomowi zadeklarowanemu przez producenta.

Na czwartym miejscu naszej listy najlepszych urządzeń znajduje się płaski kaptur o szerokości 50 cm. Jest wyposażony w wygodny panel dotykowy z wyświetlaczem, za pomocą którego wybierasz żądane ustawienia. Funkcja wyłącznika czasowego pomaga znacznie zaoszczędzić energię. Urządzenie wbudowane typu zawieszenie ma maksymalną pojemność 350 metrów sześciennych na godzinę. Funkcjonalność obejmuje możliwość wycofania i obrotu. Niedrogi koszt dla każdej rodziny, ceny mieszczą się w przedziale 4.990-15.190 rubli.

 1. Wydajność i jakość. Świetnie radzi sobie z nieprzyjemnymi zapachami. Absorbuje nawet najmniejsze cząsteczki zanieczyszczeń. Zestaw zawiera nie tylko standardowy smar, ale także filtry węglowe.
 2. Komfort. Ekonomiczne zużycie energii. Wyposażona w zintegrowaną lampę LED, która zapewnia komfortowe oświetlenie strefy gotowania.
 3. Czyste powietrze. W urządzeniu zainstalowany jest specjalny zawór, który zapobiega przedostawaniu się obcych zapachów przez wentylację, gdy funkcja usuwania powietrza jest wyłączona.
 4. Zgrabny, atrakcyjny design do każdego wnętrza.
 5. Dopuszczalny poziom hałasu.
 6. Obecność zegara. Filtry, łączniki w zestawie.

Użytkownicy nie zauważyli oczywistych braków w urządzeniu.

Ta miniaturowa jednostka zajmuje honorowe trzecie miejsce na naszej liście. Do ekstrakcji stosuje się ekstraktor ELIKOR davoline 50p-290-p3l instalacja ścienna, nadaje się do kuchni średniej i małej. Maksymalna wydajność wynosi 290 m3 / h. Urządzenie działa w dwóch trybach: tap i recycle. Szerokość osadzenia wynosi 50 cm.

 1. Miniaturowe rozmiary. Kaptur nadaje się nawet do małych pomieszczeń.
 2. Wygodny poziom hałasu.
 3. Niedrogi koszt dla każdej rodziny: ceny wahają się od 2380 do 2650 rubli.
 4. Stylowa konstrukcja, niezawodny montaż, trwały metal.
 5. Efektywne, wygodne oświetlenie miejsca pracy.
 6. Moc, trzy tryby. Może być stosowany zarówno jako ekstraktor jak i filtr.
 7. Dobrze radzą sobie z oczyszczaniem pokoju z zapachu.
 8. Łatwy w instalacji i konserwacji.
 1. Trudno jest znaleźć wymienny filtr węglowy w sklepach.
 2. Brak aluminiowego filtra przeciwtłuszczowego. Zamiast tego używa specjalnego cienkiego materiału.

Na drugim miejscu znajduje się przedstawiciel krajowej marki ELIKOR. Dzięki panel przesuwny urządzenie pokrywa duży obszar, rozszerzając w ten sposób strefę ssania nad powierzchnią kuchenki. Z tego powodu zanieczyszczone powietrze jest dokładnie oczyszczone.

Może to być doskonały wybór do kuchni w dowolnym obszarze. Ze względu na instalację typu zawieszonego można zaoszczędzić miejsce w kuchni.

Jest rozwijany przy użyciu nowej turbiny, dzięki czemu jest to możliwe zmniejszyć hałas i zużycie energii. Niezawodność i przystępne ceny pomogły temu modelowi uzyskać wysoką ocenę naszej oceny, a także stać się ulubieńcem wielu gospodyń domowych. Maksymalna wydajność to 400 metrów sześciennych na godzinę, zainstalowana szerokość to 50 cm, dostępne są tryby recyrkulacji i cofania.

 1. Przystępna cena: mieści się w przedziale od 3819 do 4090 rubli.
 2. Ciekawy wygląd, zwartość, lekkość. Łatwy w instalacji.
 3. Dobra jakość przy minimalnych kosztach.
 4. Dokładnie czyści i eliminuje nieprzyjemne zapachy.
 5. Obecność iluminacji w obszarze roboczym, wymienny kolektor smaru z metalu.
 1. Wysoki poziom hałasu. Mimo obietnic producentów, nowy typ turbiny nie przyczynił się do zmniejszenia tła hałasu. Silnik emituje silny szum. Jest to szczególnie zauważalne, gdy używana jest druga prędkość.
 2. Nie jest wyposażony w filtr węglowy.

Najlepszy wyciąg 2017 goda staje stylowy kaptur opadający z Maunfeld, który jest proponowany w wykonaniach ciała pięciu kolorów: biały, czarny, beżowy ciemny beż lub stali nierdzewnej. Aluminiowy filtr gruboziarnisty schowany jest za szkłem o wysokiej wytrzymałości: to rozwiązanie konstrukcyjne pozwala zachować estetyczny wygląd urządzenia przez cały okres jego użytkowania. Szerokość okapu jest standardowa - 60 cm, instalacja odbywa się nad piecem. Możesz podłączyć urządzenie do szybu wentylacyjnego lub dostosować pracę w trybie recyrkulacji za pomocą filtra węglowego.

Moc urządzenia wynosi 180 W, a wydajność 650 m3 / h wystarcza do wydajnej pracy na powierzchni pomieszczenia do 20 m.kw. Deklarowana przez producenta poziom hałasu podczas pracy urządzenia 54 dB. Przycisk sterujący, Dostępne są 3 prędkości ssania. Oświetlenie realizowane jest za pomocą dwóch lamp halogenowych o mocy 20W. Połączenie przystępnej ceny (7500 rubli), stylowego wyglądu i wysokiej jakości usuwania nieprzyjemnych zapachów, prowadzi to urządzenie do liderów rankingu.

 1. Kaptur wygląda stylowo i jest drogi, pomimo dość przystępnej ceny.
 2. Wysoka moc połączona z niskim poziomem hałasu.
 3. 2 jasne żarówki doskonale oświetlają miejsce pracy, zużywając przy tym niewiele prądu.
 4. Pochylona forma nie przeszkadza osobom o wysokim wzroście obok kuchenki.
 5. Dogodnie rozmieszczone przyciski sterujące.
 6. Filtr przeciwtłuszczowy jest łatwo dostępny do czyszczenia.
 7. Perymetryczne ssanie wychwytuje wszystkie nieprzyjemne zapachy, sadzę i tłuszcz.

Nie wady, ale niuanse można przypisać temu, że na czarnych szklanych odciskach palców widoczne są małe krople.

Opierając się na liście najlepszych przedstawicieli wśród okapów kuchennych, możesz łatwo znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla swojego domu. Określ wybór żądanego urządzenia, zwracaj uwagę na główne parametry techniczne, takie jak wydajność, ogólne wymiary urządzenia i pomieszczeń, a także proponowaną funkcjonalność. Weź również pod uwagę zalety i wady urządzeń wskazanych przez innych użytkowników technologii.

W pierwszej dziesiątce były proste modele w przystępnych cenach, a także urządzenia kuchenne wyższej klasy, wykonane w nowoczesnym stylu z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologicznych. Skorzystaj z naszych rekomendacji i dokonaj właściwego wyboru!

10 najlepszych okapów do kuchni

Charakterystyka w rankingu

Okapy kuchenne - ta część wnętrza, bez której nie ma pojedynczego zestawu słuchawkowego. Pozwalają nie tylko wykluczyć nieprzyjemne zapachy w czasie, ale także utrzymać wymagany poziom wilgotności. Wybierając kaptur, należy zwrócić uwagę na następujące funkcje:

 • Zgodnie z metodą czyszczenia modelu istnieją 2 rodzaje: obieg i przepływ. Pierwszy typ nie wymaga kanału w kuchni, ponieważ napędza zanieczyszczone powietrze za pomocą wbudowanych filtrów, które należy zmieniać od czasu do czasu. Przepływowe okapy odprowadzają zanieczyszczone powietrze do systemu wentylacji i mają większą pojemność.
 • Okapy, ściany i wpuszczone okapy są podzielone konstrukcyjnie. Pierwszy typ jest wygodny do zainstalowania w dużych kuchniach, drugi jest uniwersalny, a trzeci zajmuje niewiele miejsca i będzie dobrym rozwiązaniem dla małej jadalni.
 • Wydajność - najważniejsza cecha okapu. Im wyżej, tym szybciej i więcej powietrza może oczyścić urządzenie, jednak mocne modele są wystarczająco duże.

Poniżej porozmawiamy o najlepszych okapach kuchennych, które można kupić w sklepach. Kryteria wyboru:

 1. Popularność produktu
 2. Dobre recenzje użytkowników
 3. Optymalna charakterystyka techniczna
 4. Niezawodność urządzenia
 5. Koszt (stosunek jakości do ceny)

unikalne szablony i moduły dla dle

Najlepsze okapy wnękowe do kuchni

Wbudowane okapy kuchenne są bardzo popularne. Z reguły nie zajmują dużo miejsca i bezproblemowo wpasowują się w każde wnętrze. Jednocześnie, ze względu na prostą konstrukcję, takie modele są dość niezawodne. Niemniej jednak, jeśli kuchnia ma duży obszar, okap nie może sobie poradzić, ponieważ jego wydajność nie jest wysoka.

Średnia cena: 3773 rub.

Rating (2017): 4.0

Model budżetu ELIKOR Integra 60 zajmuje trzecie miejsce w rankingu najlepszych zabudowanych okapów. Pomimo dość demokratycznej wartości, to urządzenie nie jest gorsze od jego konkurentów. Kaptur funkcjonuje w trybach chowania i cyrkulacji. Może być wbudowany w szafkę, ale nie zajmuje dużo miejsca - szerokość wynosi tylko 60 cm. Obudowa wykonana jest z metalu, który nie brudzi się i chroni wewnętrzny mechanizm przed uszkodzeniem.

Do atutów kaptura w opiniach użytkownicy przypisują niski koszt, wysokiej jakości silnik i prostą konstrukcję. Model posiada mechaniczny przycisk sterujący, który nigdy nie zawiedzie. Regulacja odbywa się z dwiema prędkościami. Masa okapu wynosi tylko 6,7 kg, dzięki czemu nadaje się do każdego mocowania. Minusy są uważane za hałaśliwą pracę i niską moc.

Kraj: Niemcy (produkowane w Chinach)

Średnia cena: 14 990 rub.

Ocena (2017): 4.5

Drugie miejsce w rankingu najlepszych zabudowanych okapów do kuchni to Korting KHI 9751 X. Najwyższa cena wśród konkurentów jest uzasadniona wysokiej jakości i niezawodną pracą. Do pracy ekstraktor może używać zarówno kanału powietrznego, jak i filtra. Tutaj jest tylko jeden - gruby. Korpus urządzenia wykonany jest z metalu, który jest odporny na wstrząsy i łatwy do czyszczenia. Sterowanie za pomocą przycisku elektronicznego jest uważane za jedno z najbardziej niezawodnych spośród wszystkich istniejących.

W pozytywnych recenzjach klienci mówią o jasnym podświetleniu, niskim poziomie hałasu i wysokiej jakości filtrowaniu. Ponadto, kaptur ma intensywny reżim, który może usuwać nieprzyjemne zapachy przy dużej prędkości, jednak za to będziesz musiał zapłacić cichą pracę. Wygodny wskaźnik zanieczyszczenia filtra informuje, kiedy należy wymienić materiały eksploatacyjne. Wśród słabości - małej mocy, a co za tym idzie, niewielkiej wydajności za taki koszt.

1 Kronasteel Kamilla Sensor 600 inox / czarne szkło

Średnia cena: 10 064 rub.

Ocena (2017): 4.5

Pierwsze miejsce w rankingu najlepszych zabudowanych okapów to Kronasteel Kamilla Sensor 600 inox / czarne szkło. Model ten działa w trybach dotknięcia i cyrkulacji, dzięki czemu można go zainstalować w każdej kuchni. Dzięki mocy silnika 200 watów wydajność wynosi 550 metrów sześciennych. m / godz., co wystarcza, aby służyć standardowej kuchni. Proste elektroniczne sterowanie dotykowe pozwala wygodnie ustawić parametry pracy.

Wśród zalet recenzji, klienci zauważają przyjemny wygląd, niewielkie rozmiary i wysoką jakość pracy. W ekstraktorze znajduje się zawór przeciwzwrotny, który zapobiega przenikaniu nieprzyjemnych zapachów na zewnątrz, gdy urządzenie nie działa. Jako podświetlenie zainstalowane są 2 lampy halogenowe. Wady tego modelu obejmują wysoki poziom hałasu podczas intensywnej pracy i niskiej jakości montażu.

Najlepsze podwieszane kaptury do kuchni

Podwieszane okapy do kuchni są uważane za jedne z najbardziej kompaktowych. Osiąga się to dzięki temu, że zanieczyszczone powietrze przechodzi przez system filtrów i nie wymaga gwintowania. Ponadto takie modele mają dość niski koszt, ale nie mogą pochwalić się dobrą mocą i jakością czyszczenia.

3 Kronasteel Jessica slim PB 600

Średnia cena: 3740 rub.

Ocena (2017): 4.5

Zamyka trzech najlepszych liderów w rankingu najlepiej wiszących ekstraktów do kuchni Kronasteel Jessica slim PB 600 white. Konstrukcja wisząca nie zajmuje dużo miejsca, a jej moc wynosi 240 W, co daje wydajność do 350 cu. m / godzinę. Wystarczy skutecznie oczyścić powietrze w większości kuchni. Dzięki prostemu sterowaniu przyciskiem wygodnie jest dostosować działanie okapu i ustawić wymagane parametry.

Wśród mocnych stron urządzenia w recenzjach użytkownicy identyfikują obecność w zestawie filtrów węglowych i tłuszczowych, ładny wygląd i przystępną cenę. W tym samym czasie kaptur ma praktyczną metalową obudowę, która jest łatwa w utrzymaniu i nie gromadzi nadmiaru tłuszczu. Wady modelu obejmują problemy z instalacją dodatkowego sprzętu i wysokim poziomem hałasu, nawet przy pierwszej prędkości.

Średnia cena: 2642 rub.

Rating (2017): 4.0

Model Hansa OSC 611 WH jest drugim co do wielkości podwieszanym wentylatorem do kuchni. Ma najniższą cenę na rynku, co odróżnia ją od konkurencji. W tym samym czasie, kaptur może pracować w trybach obiegu i retrakcji, co pozwoli na zainstalowanie go tak kompaktowo, jak to tylko możliwe. Wewnątrz zastosowano filtr przeciwtłuszczowy, który skutecznie oczyszcza powietrze z nieprzyjemnych zapachów.

Zalety modelu w recenzjach kupujących to niski koszt, małe wymiary i trzy prędkości działania. Urządzenie wyposażone jest w elektroniczne sterowanie zegarowe, dzięki czemu można łatwo ustawić wymagany tryb pracy. Jako podświetlenie używana jest lampa żarowa o mocy 40 W. Maksymalna wysokość, jaką ma okap, wynosi tylko 13 cm Wśród niedociągnięć jest mała moc i wysoki poziom wibracji podczas pracy.

Państwo: Republika Korei

Średnia cena: 4 230 руб.

Ocena (2017): 4.5

Liderem rankingu najlepszych podwieszanych kapturków do kuchni jest Shindo Metida 500 biały. Model działa tylko na oddziale, dzięki czemu osiąga się dobre osiągi i wysoką jakość oczyszczania powietrza. Biały metalowy korpus będzie pasował organicznie do każdego wnętrza i nie będzie wyglądał jak fantazyjny. Proste sterowanie mechaniczne za pomocą przycisku zapewnia wygodną obsługę przy użyciu trybów urządzenia. W ekstrakcie znajdują się 2 filtry: tłuszcz i węgiel.

Wśród zalet tego modelu w pozytywnych recenzjach kupujący zauważają łatwość użycia, niski koszt i 3 różne prędkości. Ponadto kaptur jest wyposażony w wygodne podświetlenie, które pozwoli Ci gotować bez użycia podstawowego oświetlenia, nawet w ciemności. Urządzenie wymaga użycia konstrukcji do zawieszenia, które można łatwo zainstalować niezależnie. Wady to hałas w pracy i niska jakość wykonania.

Najlepsze okapy kominkowe do kuchni

Okapy kominkowe - duże niezależne projekty o wysokiej wydajności. Ponadto większość modeli ma atrakcyjny wygląd, ponieważ taki kaptur stanowi odrębny element wnętrza. Jednak prawie wszystkie z nich wymagają instalacji kanału powietrznego i mają raczej nieporęczną konstrukcję.

Średnia cena: 22 590 руб.

Rating (2017): 4.0

Na trzecim miejscu w rankingu najlepszych okapów kominkowych do kuchni znajduje się model Kuppersberg F 660. Ma on średnią cenę na rynku, a ma pojemność 900 metrów sześciennych. m / godz., co jest najlepszym wskaźnikiem wśród konkurentów. Prosta kontrola dotykowa pozwala łatwo dostosować działanie okapu. W sumie model ma 5 prędkości, co pozwala wybrać optymalny tryb.

Do zalet urządzenia w recenzjach kupujących należą stylowy wygląd, obecność pilota i cicha praca. Ponadto okap jest wyposażony w timer, który pozwala mu się automatycznie wyłączyć po upływie zadanego czasu. W celu bardziej efektywnego czyszczenia zapewniony jest tryb intensywny. Wśród wad - średnia niezawodność i niezbyt wysokiej jakości montaż.

Średnia cena: 7320 rub.

Ocena (2017): 4.5

Model MAUNFELD Tower C 60 czarny - zajął drugie miejsce w rankingu najlepszych okapów kominkowych do kuchni. Jego koszt jest porównywalny do projektów wiszących, jednak nie ustępuje on pełnowartościowym urządzeniom kopułkowym pod względem funkcjonalności. Okap pracuje w trybach cyrkulacji i wsuwania, tzn. Przewód do jego działania nie jest konieczny. Model wykorzystuje 3 różne prędkości.

Wśród zalet tego urządzenia w opiniach klientów zauważyć ładny wygląd, jasne podświetlenie i cichą pracę. Ponadto model jest wyposażony w zawór przeciwzwrotny, który nie pozwala na przenikanie nieprzyjemnych zapachów do pomieszczenia, nawet gdy ekstraktor jest wyłączony. Dzięki odessaniu obwodowemu zapewniona jest maksymalna wydajność. Do słabych stron należy obudowa i słaba jakość wykonania.

1 czujnik Shindo Pallada 60 B / BG 4ETC

Państwo: Republika Korei

Średnia cena: 20 500 rub.

Ocena (2017): 4.5

Lider rankingu najlepszych okapów kominkowych Shindo Pallada sensor 60 B / BG 4ETC. Model ma nachyloną konstrukcję, dzięki czemu można go łatwo zamocować na ścianie, dzięki czemu zaoszczędzona zostanie znaczna część powierzchni. Urządzenie, dzięki standardowej szerokości 60 cm, wpasuje się w prawie każde wnętrze. Kaptur ma dość dużą pojemność - 760 metrów sześciennych. m / godzinę.

W pozytywnych recenzjach tego modelu klienci mówią dobry pakiet, jasne podświetlenie i cicha praca. Co więcej, hartowane szkło na przednim panelu zapewnia niezawodną ochronę mechanizmu przed różnymi zanieczyszczeniami, a wskaźnik wymiany filtra wskaże potrzebę jego wymiany. Wśród wad - niezręczna lokalizacja elementów sterujących i nieinformacyjnych instrukcji instalacji.

Najlepsze okapy kominkowe typu wyspowego

Średnia cena: 119,800 руб.

Ocena (2017): 5.0

Najlepszym okapem kominkowym typu wyspy można słusznie uznać Asko CI4176S. Z imponującymi wymiarami ma 783 cu. m / godzinę, czyli znacznie więcej niż koledzy z klasy. Duża powierzchnia ssąca powietrza zapewnia szybką i wydajną pracę. Aby kontrolować tryby, znajdują się przyciski dotykowe i wyświetlacz.

Wśród mocnych stron tego modelu w recenzjach użytkownicy zauważają szeroką funkcjonalność, atrakcyjny wygląd i długą usługę materiałów eksploatacyjnych. Maksymalny poziom hałasu nawet przy wysokich prędkościach wynosi tylko 66 dB. Zawór przeciwzwrotny zapobiega wyciekom nieprzyjemnych zapachów na zewnątrz. Wady obejmują wysokie koszty samego okapu, jak również jego filtry.

Najlepsze okapy kuchenne: ocena modeli i producentów

Do chwili obecnej na rynku reprezentowana jest masa okapów o różnych wzorach, typach i rozmiarach. W tym artykule pomożemy Ci zrozumieć takie kwestie jak:

 1. Jakie są kaptury?
 2. Jakiego rodzaju kaptur lepiej kupić w kuchni?

Rozważymy również konkretne przykłady, a my dokonamy oceny producentów i najlepszych modeli oczyszczaczy powietrza w 2017 roku.

Wszystkie maski są podzielone na dwie duże grupy:

Poniższe rozdziały odzwierciedlają ich zasady pracy, zasługi i wady.

Innymi słowy, kaptur z podłączeniem do kanału, przez który powietrze wywiewane będzie usuwane z pomieszczenia do kanału wentylacyjnego.

Z reguły okapy tego typu są wyposażone w metalowy filtr, siatkę, na powierzchni której pozostaje tłuszcz, kurz i inne duże zanieczyszczenia. Tak więc duże zanieczyszczenie nie dostaje się do urządzenia, co zwiększa żywotność filtra powietrza. W urządzeniach, w których nie ma takiej siatki, zanieczyszczenia osadzają się na ścianach kanału, przez co trzeba będzie częściej myć okap, niż analog z metalowym filtrem. Przepływowe okapy są bardzo łatwe do czyszczenia, więc nie powinno być żadnych problemów z ich czyszczeniem.

Przepływowe okapy mają wiele zalet:

 • Wysoka wydajność;
 • Duży wybór modeli na rynku, mnóstwo rozwiązań projektowych dla każdego gustu i elastycznej polityki cenowej;
 • Łatwy w utrzymaniu;
 • Nie trzeba wymieniać filtrów, w przeciwieństwie do okrągłych analogów.

Główną wadą tego rodzaju oczyszczacza powietrza jest złożoność instalacji. Do zainstalowania wyciągającego kaptura wymagane są liczne umiejętności, wiedza i umiejętności, a także zestaw niezbędnych narzędzi, w przypadku braku takich urządzeń zdecydowanie zaleca się skontaktowanie ze specjalistami.

Innymi słowy, okapy bez podłączenia do wentylacji. Idealnie nadaje się do domów prywatnych lub domów, w których nie ma kanału wentylacyjnego.

W przeciwieństwie do analogów przepływu ekstrakty krążące mają dodatkowy filtr węglowy, dzięki czemu zapach znika. Filtr należy wymienić, gdy jest całkowicie zanieczyszczony, w przeciwnym razie nie będzie z niego żadnego sensu. Ostatnio wiele modeli jest wyposażonych w czujnik, który wskazuje na zanieczyszczenie filtra, a gdy nadejdzie moment wymiany, czujnik poinformuje, że nadszedł czas, aby zmienić filtr.

Zasada działania takiego ekstraktu jest następująca: zasysa strumień powietrza, przepuszcza go przez filtry, a następnie wyrzuca powietrze z powrotem do pomieszczenia już czystego i świeżego.

Główne zalety okrągłych okapów:

 • Ciekawy wygląd;
 • Łatwa instalacja w porównaniu z analogiem przepływu.

Jeśli chodzi o braki:

 • Konieczność regularnej zmiany filtra węglowego;
 • Wydajność jest mniejsza niż wydajność okapu z przepływem.

Jakie są parametry wyboru okapu? Wybór okapu według rodzaju instalacji

Na wstępie przyjrzyjmy się pokrótce głównym parametrom, za pomocą których dokonujemy właściwego wyboru maski:

Rozmiar okapu nie powinien być mniejszy niż wielkość płyty kuchennej. W przeciwnym przypadku użycie takiego okapu będzie niepraktyczne ze względu na to, że urządzenie nie może zapewnić 100% czystego powietrza w kuchni. Rynek jest pełen obfitości okapów o różnych rozmiarach, więc znalezienie oczyszczacza powietrza o odpowiedniej wielkości nie będzie trudne.

Jeśli interesuje Cię urządzenie, które nie będzie przeszkadzać i zapewnia komfortowe gotowanie - zwróć uwagę na okapy o poziomie hałasu w zakresie od 40 do 50 decybeli. Pamiętaj - im potężniejszy jest kaptur, tym wyższy poziom hałasu. Hałas powyżej 50 dB powoduje zmęczenie, jeśli stale znajdujesz się w pobliżu urządzenia oczyszczającego powietrze.

Zgodnie z normami sanitarnymi, ekstrakt przez 1 godzinę powinien odświeżać powietrze w pokoju 12 razy. Aby obliczyć optymalną moc Twojej kuchni, przedstawiamy Ci prostą formułę, która pomoże ci określić, ile metrów sześciennych powietrza potrzebujesz do pompowania okapu:

(Wysokość pomieszczenia x Powierzchnia pokoju x 12) + 30%

30% - rezerwa chodu. W procesie oczyszczania powietrza jest to, jak dużo węży wydechowych spełnia różne przeszkody, takie jak obroty kanału i, ogólnie, jego długość. Po zapoznaniu się z odpowiedzią za pomocą takiej formuły, wybór odpowiedniego okapu do kuchni będzie znacznie łatwiejszy i prawdopodobnie nie dokonasz złego wyboru.

Jak wspomniano wcześniej, ten parametr zależy bezpośrednio od dostępności wentylacji w domu. W przypadku jego nieobecności szukamy kolistych wydmuchów, a jeśli istnieje kanał wentylacyjny, rozważamy przepływowe oczyszczacze powietrza. Ostatnio coraz popularniejsze stają się połączone ekstrakty, łączące zarówno zasady płynięcia, jak i cyrkulacji.

Obecność wysokiej jakości oświetlenia - duży plus dla okapów, ponieważ to zapewni dodatkowe oświetlenie podczas procesu gotowania. Zalecamy stosowanie lamp LED i halogenowych w związku z ich oszczędnością i trwałością.

Istnieją 3 główne typy metod sterowania: czujnik, sterowanie przyciskiem i pseudo czujnik.

Pierwsza opcja z reguły występuje w drogich modelach i zapewnia wygodne, łatwe do opanowania sterowanie. Ten panel sterowania wygląda nowocześnie i oczywiście sprawi przyjemność właścicielowi.

Klawiatura lub pseudo czujnik znajdują się w modelach budżetu, ale nie ma żadnych skarg dotyczących żywotności i jej jakości. Te metody zarządzania są również niezwykle łatwe do opanowania.

Wybór konkretnego panelu sterowania zależy przede wszystkim od twoich preferencji i możliwości finansowych.

Wydech ze stali nierdzewnej

Okapy wykonane są z następujących materiałów:

 • Stal nierdzewna - najdroższy materiał, łatwy do pielęgnacji, ma stylowy wygląd;
 • Aluminium jest niedrogim materiałem, lekkim i wytrzymałym;
 • Metal z powłoką emaliowaną - ten materiał ma piękny wygląd, wymaga starannej pielęgnacji;
 • Szkło hartowane - materiał o pięknym wyglądzie, ale po praniu na kapturze mogą pozostać plamy.

Istnieją ekstrakty następujących typów zgodnie z metodą instalacji:

Duża liczba nabywców preferuje ten typ okapu ze względu na to, że ten kaptur doskonale pasuje do każdego nowoczesnego wnętrza. Możliwe jest zamontowanie takiego okapu bez pomocy specjalisty. Konieczne jest tylko przymocowanie go do szafki nad płytą - i jest gotowy do pracy. Okapy wiszące nadają się do małych kuchni, ponieważ Mają niską wydajność dzięki recyrkulacji powietrza.

Klasyczny typ kapturów, które zasługują na lokalizację dużej liczby konsumentów ze względu na wysoką wydajność i bezpretensjonalną opiekę. Taki kaptur jest przymocowany bezpośrednio do ściany nad płytą. Przy instalacji mogą pojawić się pewne trudności, ponieważ jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności - warto zwrócić się do profesjonalistów. Wśród kopułowych oczyszczaczy powietrza można spotkać zarówno poziome, jak i pochyłe okapy. Wybór zależy od osobistych preferencji.

Główną różnicą tym rysunku, pomimo tego, że maska ​​jest dołączony, na przykład do czyszczenia powietrza i komina, jest to położenie wlotu powietrza, które mogą być ustawione nie tylko poziomo, ale pod pewnym kątem w stosunku do powierzchni do gotowania. W pozostałej części metoda montażu okapu ściennego jest podobna do tej w kominie.

Ten rodzaj kaptura jest szczególnie istotny dla właścicieli małych kuchni. Kaptur narożny nie wymaga dużej przestrzeni i zachwyci właściciela dzięki niecodziennemu ciekawemu wyglądowi.

Jeśli nie chcesz zepsuć wnętrza okapem wyciągowym - w tym przypadku wbudowany kaptur jest idealny. Ten rodzaj kaptura jest wbudowany w meble, więc kaptur jest prawie niewidoczny i będzie przypominał o sobie tylko podczas gotowania.

Ekstrakt z wyspy jest idealny dla szczęśliwego właściciela dużej kuchni. Z reguły wyspie znajduje się powyżej płyty, znajduje się w środku pomieszczenia, a więc instalacja takiego wydobycia byłoby trudne, dlatego zaleca się szukać pomocy u specjalistów. Oczyszczacz powietrza typu wyspowego może stać się doskonałym rozwiązaniem wnętrza, ponieważ może konwencjonalnie podzielić pokój na strefy, czy na przykład apartament - studio.

Porównaj charakterystykę popularnych okapów w 2017 roku

W tej sekcji porównujemy popularne współczesne wyciągi z sześciu wymienionych powyżej typów, jedno urządzenie z każdego rodzaju. Porównanie będzie oparte na kilku parametrach:

Shindo AERO DUO 60

Optymalny stosunek ceny do jakości

Stosunkowo wysoka wydajność

Ocena producentów w 2017 r

Przedstawiamy Państwu listę najlepszych producentów oczyszczaczy powietrza:

Moc silnika 180 W;

Wydajność 520 cu. m / h;

Obecność intensywnego reżimu;

Cicha praca silnika.

Wydajność 750 cu. m / h.

740 cu. m / h; Sterowanie elektroniczne; Cicha praca silnika.

Obecność intensywnego reżimu.

Kostka produktywności 900. m / h;

760 cu. m / h; Timer; Sterowanie elektroniczne; Obecność trybu intensywnego.

Niekwestionowanym liderem w tej ocenie jest włoski układ wydechowy Elica Oretta Wh / A / 60. Przy wydajności 900 m 3 / h maksymalny poziom hałasu nie przekracza 32 dB. W tej chwili nie ma podobnych analogów.

Drugie miejsce zajmuje Krona Stal Bella 600 z Niemiec. Jego poziom hałasu wynosi od 39 do 46 dB przy wydajności 390 m 3 / h. Cena takiego ekstraktu jest demokratyczna i wynosi około 8 tysięcy rubli.

Uzupełnia ocenę najcichszych oczyszczaczy powietrza Cata TF 2003 Duralum, poziom hałasu tego okapu wynosi 46 dB przy wydajności 600 m3 / h. Przybliżony koszt - 7200 rubli.

Najlepsze okapy wnękowe to 60 cm

Wydajność do 550 cu. m / h

Moc silnika 180 watów.

Wydajność do 700 cu. m / h

Poziom hałasu do 54 dB.

Poziom hałasu do 55 dB.

Najlepsze okapy wnękowe mają 90 cm

1280 cu. m / h; Sterowanie elektroniczne.

Maksymalny poziom hałasu do 51 dB;

Obecność intensywnego reżimu;

800 cu. m / h Sterowanie eklektyczne; Obecność trybu intensywnego.

Najlepsze wbudowane okapy mają 50 cm

Szeroki wybór kolorów nadwozia;

Poziom hałasu do 55 dB.

Poziom hałasu do 54 dB.

Minimalny poziom hałasu wynosi 38 dB.

Ogólna ocena najlepszych zabudowanych okapów

Wydajność do 700 cu. m / h

Moc silnika 180 W;

Optymalny stosunek ceny do jakości;

Obecność intensywnego reżimu;

Poziom hałasu do 54 dB;

Dostosuj jasność oświetlenia.

Wydajność do 550 cu. m / h

Moc silnika 180 W;

Optymalny stosunek ceny do jakości.

Maksymalny poziom hałasu do 51 dB;

Obecność intensywnego reżimu;

Ocena najbardziej wysokiej jakości kapturów

Wydajność do 550 cu. m / h.

Brak hałasu przy niskich prędkościach;

Obecność intensywnego reżimu;

Lakoniczny wygląd.

Schludny wygląd.

Poziom hałasu do 54 dB;

Poziom hałasu do 54 dB;

Jak włączyć kocioł do podgrzewania wody

Ogrzewanie pośrednie kotła: przyłącze, urządzenie, rurociąg, obwód grzewczy

Jak wybrać kaptur w kuchni - porady profesjonalistów

Okap kuchenny z odpowietrznikiem do wentylacji

Kupiliśmy okrągły kołpak z filtrem węglowym i poczucie go jako kozła mleka. Nawet zapach nie jest w stanie oczyścić, więc jeśli są kanały wentylacyjne, lepiej jest założyć kaptur.

Minus wszystkie wyciągi - należy myć powłoki tłuszczowej, a także podejmować okapu powinna być nie mniejsza niż 500 metrów sześciennych na godzinę dla standardowej ilości jedzenia, ale którzy lubią intensywnego gotowania, istnieje również znaczna.

To nie jest minus wszystkich kapturów, ale ich cel. "Złap" w sobie cały tłuszcz. Jeśli nie uruchomisz sytuacji - łatwo ją wyczyścić.

Dodaj komentarz

59 − 54 =