Nazwa kategorii

Żyrandol w stylu loftu

Lampy w stylu loftu w aranżacji wnętrz (50 zdjęć)

Teraz bardzo ciekawy jest projekt wnętrz nazywany "loftem". Jego wybór sugeruje celowo szorstkie powierzchnie, przemysłową tablicę przemysłową, minimalną przytulność, duże przestrzenie, nieotynkowane ściany z czerwonej cegły. Mieszkanie w takim wnętrzu musi koniecznie mieć specjalne oświetlenie, starannie dobrane do otoczenia. W tym artykule przyjrzymy się cechom tego oświetlenia i nauczymy się wybierać najbardziej odpowiednie oprawy do Twojego mieszkania.

Świecznik w stylu loftu w sypialni

Światła w stylu loftu w salonie

Żyrandole w stylu loftu w salonie z jadalnią

Design w stylu loftu, jak prawie wszyscy, przyszedł do nas z krajów zachodnich, a dokładniej - z USA. Pochodzi z lat 40. ubiegłego wieku, kiedy w latach militarnych i powojennych problem z mieszkaniem przeciętnego Amerykanina był dość ostry. Bogaci ludzie mieli swoje własne domy, a samo posiadanie co najmniej części nieruchomości uczyniło osobę automatycznie szanowanym obywatelem. A ci, którzy nie mieli dość szczęścia, by kupić lub odziedziczyć dom, musieli mieszkać w dowolnym miejscu. Ponadto budowano mieszkania i początkowo lokale niemieszkalne - budynki dawnych fabryk, zrujnowane przedsiębiorstwa, magazyny itp. Wszystkie miały przyzwoitej wielkości i miały wysokie sufity, ogromne okna, ale nie były odpowiednio udekorowane. Praktyczni Amerykanie, te cechy, a nawet wady stanowiły główną atrakcję stylu loft.

Żyrandol w stylu loftu

Nawiasem mówiąc, w tłumaczeniu słowo to oznacza "poddasze". Ale, oczywiście, znajduje się taki dom może być na każdym piętrze - przynajmniej na pierwszym.

Żyrandol w stylu loft w salonie

Metalowy żyrandol w stylu loftu

Ścienna czarna lampa w stylu loftu

Czarny żyrandol w stylu loft

Czarny loft żyrandol

Żyrandol w kształcie loa w stylu loftu

Lampa wisząca z metalowym dekorem w stylu loftu

Zastanów się nad charakterystycznymi cechami stylu strychu, aby zorientować się, jakiego rodzaju lampy są do niego potrzebne:

 • Wymagało dużej przestrzeni. Dużo światła, duże okna i wysokie sufity. W końcu to właśnie takie cechy miały przestronne sklepy fabryczne, w których próżniacy byli pionierami gniazd. Projektowe oświetlenie punktowe lub ścienne są najbardziej odpowiednie dla takich pomieszczeń.
 • Minimalne partycje. Przestrzeń powinna być jak najbardziej otwarta. Żadne lofty, małe, zamknięte pokoje, styl loftowy nie akceptuje. A sypialnia, salon i kuchnia mogą być połączone w jednym dużym pokoju. Oprawy sufitowe w postaci żyrandola można uzupełnić innymi odmianami, w tym zarówno kopiami biurowymi, jak i ściennymi.
 • Wykorzystywany jest odbiór kontrastu. Szorstki łączy się z miękkim, jasnym i chwytliwym - z gładkim i celowo nie poddanym obróbce. Na przykład szorstką ceglaną ścianę lub metalową masywną belkę można uzupełnić jasnym, ogromnym obrazem, a obok żelaznej belki, imitującej zakładkę, może być kolorowy puszysty dywan. Odpowiednie kinkiety i żyrandole sufitowe będą warte oprawienia tej niezwykłej sytuacji.
 • Swoboda łączy się z komfortem, niepoddane obróbce powierzchnie mogą doskonale oprawić przytulne meble: miękkie sofy i dywany. Dlatego też wybór elementów wnętrza w tym stylu - zawód jest dość skomplikowany, wymaga szkolenia projektowego.

Kinkiet w stylu loftu

Wiadomo, że wiele hollywoodzkich celebrytów doceniło ten praktyczny i taki "miejski" styl mieszkania. Zwłaszcza zbliża się do brutalnych kawalerów i par, które jeszcze nie mają dzieci. Jest doceniany przez młodych ludzi za poczucie wolności, które daje.

Lampa wisząca na łańcuszku w stylu loftu

Duży żyrandol w stylu loftu

Żyrandol na łańcuszku w stylu loftu

Świecznik ze szklanym kloszem w stylu loftu

Kreatywna metalowa lampa ścienna

Lampa wisząca w kolorze czarnym w stylu loftu

Żyrandol w industrialnym stylu loftu

Czarny duży żyrandol w stylu loftu

Zobaczymy, które światła powinny być używane w takim wnętrzu. Funkcje:

 • Mieszkanie w stylu loftowym oznacza dużo naturalnego światła, więc oświetlenie będzie potrzebne tylko w ciemnych porach dnia. Ponadto okna w tym przypadku nie są zwykle zasłonięte - w końcu apartamenty na poddaszu najczęściej znajdują się na ostatnich piętrach budynków, uzasadniając ich nazwę. Modele LED, zarówno na zewnątrz jak i na biurko - to dobry wybór do takiego mieszkania.
 • Oprawa w stylu loft pozwala na różne warianty: może to być designerskie lampy podłogowe, kinkiety, lampy stołowe, żyrandole sufitowe i oświetlenie punktowe - ale wszystko musi być urządzone w specjalny sposób - szorstki, lakoniczny i minimalistyczny.
 • Oprawy sufitowe często zawieszone są na dość masywnych łańcuchach żelaznych lub stalowych, które również przyczyniają się do otaczającego oryginalnego wnętrza. Metalowy pręt jest również częstym wyborem dla nogi lampy.
 • Lampy mają klosz w neutralnych odcieniach. Nadmierny wybór dekoracji w tym przypadku jest niewłaściwy.
 • Lampy aluminiowe - jeden z najbardziej popularnych wśród projektantów do projektowania pomieszczeń w stylu loftów. Aluminium to doskonały materiał, bardzo odpowiedni w tym przypadku. W końcu ma naturalny, niezbyt jasny kolor stali, wygląda stylowo iw pełni funkcjonalnie. Aluminiowy pręt jest łatwo zginany, co pozwala nadać metalowi dowolny kształt, w zależności od pomysłu projektanta. Ponadto aluminiowe żyrandole i kinkiety świetnie prezentują się na tle charakterystycznych ścian z czerwonej cegły, charakterystycznych dla stylu loftu.
 • Powszechnie stosowane lampy wiszące w stylu loftu w formie mini-projektorów. Mogą powtórzyć fabryczne żarówki sufitowe itp.
 • Wymagane do umieszczenia w stylu loft - użycie kilku lamp we wnętrzu, a nie tylko jednego. Konieczne jest podkreślenie różnych stref w każdym pokoju. A jeśli połączysz pokoje w jedną dużą przestrzeń, to w tym przypadku bez podziału na strefy, tym bardziej nie możesz tego zrobić.
 • Materiałem wykorzystywanym do wykonania opraw w stylu loftu jest aluminium, szkło i wytrzymały plastik.
 • Często używano dziwacznych form lamp. Ich abażury mogą być wyraźnie geometryczne i mieć nieregularny kształt. Wszystkie te abstrakcyjne wzory - LED lub konwencjonalne - idealnie pasują do wnętrza tego stylu.
 • Często używany projekt pulpitu, podłogi i innych modeli urządzeń. Taki produkt ma swoją własną charakterystykę i wprowadza do pokoju nieopisaną atmosferę. Ale oczywiście wybór takiej pracy autora nie będzie kosztowny.

Kinkiety ścienne w stylu loftu

Ruchoma lampa w stylu loftu

Zestaw żyrandoli w stylu loftu w odcieniach szarości

Ścienne czarne kinkiety w stylu loftu

Świecznik w stylu loftu ze starzonym szkłem

Lekka lampa w stylu loftu

Oryginalny design czarnego żyrandola w stylu loftu

Żyrandol z brązu i szkła w stylu loftu

Zastanów się, jak lepiej mieć lampy w różnych pokojach w pokoju, zaprojektowane w stylu loftu.

 • Żyrandole z abażurkami z aluminium są doskonałym wyborem do kuchni.
 • Jeśli to możliwe, jedną lub więcej z tych opraw można zawiesić bezpośrednio nad stołem. Metalowy pręt - doskonały sposób na ich naprawę.
 • Do kuchni zaleca się stosowanie podwieszanych sufitów, a nie kinkietów lub lamp podłogowych - żyrandole tworzą nieodłączny styl, nie zajmują dużo miejsca i świetnie wyglądają. Modele LED to także doskonała opcja.
 • Jeśli urządzenia gospodarstwa domowego we wnętrzu kuchni: lodówka, piekarnik, kuchenka itp. - będą wykonane ze stali nierdzewnej - doskonale uzupełniają industrialny klimat pomieszczenia.
 • Nie umieszczaj w kuchni nie jest nieodłącznym stylem lamp - tekstylne lampy stołowe w kwiatku lub vintage designerskie kinkiety i żyrandole z kandelabrami - szczegółowy wystrój nie pasuje do stylu strychu.

Lampa do kuchni w stylu loftu

Żyrandole w kuchni w stylu loftu

 • W tym pomieszczeniu doskonałym wyborem jest zastosowanie podwieszanych lamp sufitowych - żyrandoli na elastycznych sznurkach. Te linki nie powinny być miękkie i luźne, ale powinny mieć wystarczającą sztywność, aby świeczniki nie latały od wiatru, gdy okno jest otwarte.
 • Wybierz za pomocą urządzeń te części pomieszczenia, które chcesz podkreślić. Na przykład umieść kinkiety ścienne obok pięknego zdjęcia na ścianie lub na nocnych stolikach.
 • Nie używaj elementów kryształowych - ten wybór jest bardziej odpowiedni dla barokowych wykwintnych stylów. Brutalny poddasze nadaje się do szkła w połączeniu z metalem. Szkło może być stonowane, hartowane i przezroczyste. Metalowy pasek będzie go uzupełniał.

Żyrandol do sypialni w stylu loftu

 • Projekt tego najważniejszego apartamentu został zaprojektowany zgodnie z tymi samymi zasadami co sypialnia. Użyj zasady akcentowania we wnętrzu.
 • W salonie będą również wyglądać świetne specjalne reflektory-kinkiety, które mają światło kierunkowe i różne rozmiary. Boom podsufitki można obracać w taki sposób, aby podkreślić te wewnętrzne przedmioty, które właściciel chce zademonstrować.
 • Jest to odpowiednie w tym pokoju będzie wyglądać jak lampa podłogowa. Umieść go obok sofy lub fotela, gdzie możesz wygodnie czytać wieczorem. Belka lampy może być wykonana z metalu lub tworzywa sztucznego.
 • Jeśli kupujesz żyrandole sufitowe i kinkiety do salonu, użyj wzoru w odpowiedniej wersji ogólnej. Żadnych wisiorków kryształowych i innych niepotrzebnych dekoracji nie powinno być. Wszystko jest ściśle, funkcjonalnie i niegrzecznie.
 • Nie używaj zbyt ostrego światła, najlepiej ciepłego i rozproszonego. Takie miękkie oświetlenie sprawi, że otaczająca przestrzeń będzie bardziej przytulna. Modele LED - zarówno podłogowe, jak i ścienne - nadają się do tego w najlepszy sposób.

Żyrandol do salonu w stylu loftu

Kinkiet ścienny w stylu loftu z dwiema lampami

Żyrandol w stylu loftu

Żyrandol w stylu loft na trzy lampy

Lampa wisząca z czarnym abażurem

Lampa wisząca ze szklanym kloszem

Kilka użytecznych punktów, które pomogą właściwie udekorować pokój oświetleniowy w stylu loftu:

 • Główną zasadą wyboru opraw oświetleniowych do pomieszczenia w stylu loftu jest pamiętać, że w tym przypadku żyrandole i kinkiety nie powinny być uważane za dekoracje i przedmioty dekoracyjne. Przede wszystkim należy traktować je jako funkcjonalne tematy sytuacji, czy to przynajmniej projektant pulpitu lub elementy podłogi.
 • Użyj lamp na różnych poziomach. Ta konstrukcja tworzy wielowymiarową przestrzeń, nadając wnętrzu stylowy i modny wygląd, dekorując zarówno ścianę i sufit, jak i inne powierzchnie.
 • Używaj większych opraw niż zwykle. Ponieważ pokój w stylu loftu jest dość duży, małe żyrandole lub kinkiety mogą po prostu zgubić się w takiej przestrzeni. Ponadto modele mogą mieć potężny pasek.
 • Ważne jest, aby patrząc na lampy, stare fabryki i zakłady, w których zastosowano podobne funkcjonalne oświetlenie, natychmiast się wycofują. Charakterystyczny metalowy pręt jest odpowiedni do tego celu, jak to tylko możliwe.

Ruchoma metalowa lampa w stylu loftu

Czarno-biały raster w stylu loftu

Lampa w stylu loftu

Czarna lampa na łańcuszku w stylu loft

Lampa stołowa w stylu lampy

Kinkiety ścienne w stylu loftu na trzy lampy

Piękna lampa wisząca w stylu loftu

Czarny żyrandol w stylu loft

Kreatywna czarna lampa w stylu loftu

Czarna lampa wisząca na łańcuszku

Metalowa lampa wisząca w stylu loft

Lampa stojąca i stołowa w stylu loft

Wypełnij tylko 2 pola, a my oddzwonimy, aby wyjaśnić wszystkie niuanse!

Żyrandole poddasze z rur - biznes własnymi rękami

Jeśli myślisz radykalnie zmienić wygląd pokoju lub chcesz uzupełnić wnętrze domu żyrandol strych, spróbuj zrobić żyrandol na poddaszu rur własnymi rękami! Kursy mistrzowskie ze zdjęciami pomogą ci w tym.

Nawiasem mówiąc, loft osiedlił się we wnętrzach stosunkowo niedawno - około 60 lat temu, a do dnia dzisiejszego jest interesujący dzięki różnym koncepcjom projektowym. Jest to odpowiednie zarówno w dużych studiach, gdzie salon jest połączony z jadalnią, jak iw małych pomieszczeniach. Światła w stylu loftu własnymi rękami to kompromis pomiędzy modą i stylem, ekstrawagancją i codzienną rutyną.

Przedmioty zwyczajowe pojawiają się przed nami w nowym świetle - to lampa poddasza własnymi rękami. Szczególną cechą są długie łańcuchy do zawieszenia na suficie, nietypowe abażury lub kompozycje wielu prostych lamp i użytkowania.

Aby oprawę w stylu poddasza rurowego było całkiem proste, przeczytaj 4 klasy mistrzowskie - przekonaj się sam!

Master Class No. 1: Loft z żyrandolem z mosiądzu

 • 5 dużych żarówek w kształcie gruszki;
 • 10 rurek mosiężnych (miedzianych) - 5 krótkich i 5 długich;
 • dopasowanie do średnicy rur;
 • 1 najdłuższa miedziana rura - oś zawieszenia (do sufitu);
 • 5 regulowanych mosiężnych zawiasów;
 • 5 oprawek ceramicznych;
 • dwuprzewodowy kabel łączący (do swobodnego przejścia do miedzianych rurek);
 • kabel elektryczny;
 • taśma izolacyjna;
 • śrubokręt.

Technologia wytwarzania żyrandoli

 1. Wykonamy okablowanie. Aby to zrobić, odkręć pokrywy wkładów i podłącz przewody do każdego z nich, jak pokazano na zdjęciu.
 2. Mijamy przewody przez rury, następnie za pomocą zawiasów łączymy krótkie rurki z długimi.
 3. Odetnij drut, pozostawiając kilka centymetrów do skręcenia z głównym kablem, który będzie podłączony do sieci elektrycznej na suficie.
 4. Krawędź rury jest przykręcona do gniazda.

 • Przykręcamy "nogi" przyszłe żyrandole ponownie montażu i zrobić okablowanie: białe przewody są skręcone z białym mieszkalnych i czarny - czarny, jak pokazano na zdjęciu. Owijamy części przewodzące prąd taśmą elektryczną.
 • Ostrożnie zatankować kabel wewnątrz głównej rury mosiężnej, na którym wisnie żyrandol. Naprawiamy go na suficie. W końcu wkręcamy żarówki.

Okazało się, że miejski żyrandol, który w świetle dużych lamp łączy w sobie prostotę i elegancję industrialnej lub stylowej windy.

Piękne wisiorki w stylu loft są uzyskiwane z konwencjonalnych butelek szklanych, jak zrobić taki żyrandol na zdjęciu poniżej - patrz artykuł „Warsztaty: butelki szklane żyrandole”

Master class № 2: Chandelier Loft z rur

Kierując się obecnymi trendami oświetlenia, należy wziąć pod uwagę opłacalność nie tylko lamp energooszczędnych, ale także samych żyrandoli. Na przykład z improwizowanych materiałów - spróbuj zrobić prostą, jasną, ergonomiczną lampę w stylu strychu z polimerowych rur wodnych, po przeczytaniu następnej klasy mistrzowskiej.

Wybór odpowiedniego wyposażenia do wnętrza w stylu loft

Loft to modny styl, który przyszedł z amerykańskich przestrzeni miejskich i stał się stylem życia dla kreatywnej elity i odnoszącej sukcesy młodzieży (prawnicy, przedsiębiorcy, finansiści).

Przemysłowy charakter lokalu, nieokrzesana prostota, szczegóły komunikacji specjalnie zawarte we wnętrzu, techniczne węzły i detale są oznakami klasycznego "wzniosłego" designu.

Poddasze powstało, gdy ludzie musieli mieszkać w opuszczonych przestronnych pomieszczeniach fabryk, magazynów, budynków fabrycznych. Styl ten wyrósł z zaadaptowanych zaniedbanych slumsów na elitarne apartamenty, symbolizujące sukces, smak i specjalny status społeczny.

Pokoje w stylu loftu to ogromne place, wysokie sufity, nieobrobione betonowe ściany i sufity, witryny i mnóstwo powietrza i światła.

Na szczególną uwagę zasługuje oświetlenie w pomieszczeniach zaprojektowanych w stylu loftu.

Obfitość naturalnego światła w projekcie strychu (Essingen) uzupełniają różne oprawy oświetleniowe.

Oczywiste jest, że ogromne obszary z wysokimi sufitami powinny być odpowiednio oświetlone. Światło powinno spełniać kilka ważnych funkcji:

 • do oświetlania pomieszczeń zgodnie z wymaganą normą sanitarno-higieniczną;
 • podzielić obszar na strefy funkcjonalne;
 • dopełniają wnętrza unikalnymi stylowymi przedmiotami;
 • stworzyć atmosferę przytulności w odizolowanych przestrzeniach;
 • skoncentruj się na funkcjach projektowych w stylu nowojorskim;
 • Aby stworzyć niepowtarzalny wizerunek domu przy pomocy unikalnych źródeł światła, często wykonywanych na zamówienie.

Zaczynamy od oprawy sufitowej

Zwyczajne żyrandole, nawet bardzo drogie, nie nadają się do wnętrz w tym stylu. Oprawa w awangardowych apartamentach powinna stanowić ważną część całej koncepcji projektowej. Nie możesz powiesić żyrandola tylko dlatego, że jej się podobało.

Jeśli źródło światła w postaci konkretnego projektu nie obsługuje ogólnego projektu koncepcyjnego projektanta, nie należy go używać.

Duże pokoje wymagają ogromnego strumienia światła. Może dostarczać duże żyrandole lub konstrukcje autobusowe.

Żyrandol w stylu loftu będzie wykonany z materiałów odpowiednich do tego stylu - szkło, plastik, metal, drewno nieobrobione.

Jedna lub dwie lampy nie są w stanie poradzić sobie z zadaniem, dlatego warto przyjrzeć się wiszącym konstrukcjom z dużą liczbą źródeł światła.

"Spider Chandelier" to oryginalny projekt, który ma duże wymiary, potężny strumień światła, który może oświetlić najbardziej odległe zakątki. Ma kształt przypominający pająka.

"Łapy" - lampy wykonane są z nowoczesnych wysokowytrzymałych materiałów, plafonów z metalu, aluminium lub brązu, czasem czarnych, malowanych proszkowo.

Lampy - matowe, mają przezroczyste szkło, zapewniające rozproszone, wygodne dla oczu światło.

Jeśli projekt głównego żyrandola łączy kilka lamp, uzyskuje się funkcjonalną wiązkę lamp awangardowych. Najczęściej są one ustalane w jednym miejscu i rozprowadzane po całym obszarze zgodnie z ideą projektanta.

Żyrandol z zestawu Bismuth Cube Cluster dostępny jest w 5, 7 lub 10 zestawach lamp.

Mogą być wzmocnione "wiązką" na długich sznurach polimerowych, ważonych symetrycznie względem siebie, przymocowanych do sufitu specjalnym zapięciem.

Te żyrandole można kupić zarówno w postaci wiązki lamp, jak i pojedynczych lamp.

Ułóż "ruch Browna", umieszczając je na różnych wysokościach i w różnych odległościach.

Zwykle jest wiele opcji, ponieważ takie wiązki świetlne są doskonałym polem dla świeżych znalezisk i oryginalnych rozwiązań.

Spójrz, jak lampa przemysłowa-żyrandol "pająk-oświetlenie" wygląda na zdjęciu w sklepie internetowym oraz w prawdziwym wnętrzu w stylu loft.

Żyrandole i lampy w stylu loftu są często zdobione "odcieniami" drutu, imitującymi siatkę ochronną oświetlenia przemysłowego.

Systemy podwieszane do autobusów (torów)

Styl przemysłowy doskonale łączy się z lampami do opon.

Są one rozmieszczone w jednym lub kilku rzędach, w zależności od wielkości pomieszczenia. Bardzo stylowy wygląd tych opraw oświetleniowych w nowoczesnych drogich apartamentach na poddaszu, ponieważ ich wszechobecne zastosowanie w produkcji podkreśla minimalizm i wysoką funkcjonalność projektu.

Szorstka prostota i dobra jakość, tworzy szczególny urok - atmosferę starych zakładów produkcyjnych. Oprawy oświetleniowe, umieszczone pod sufitem, organicznie wyglądają we wnętrzach, wyposażonych w styl loftowy.

Za pomocą struktur autobusowych możliwe będzie stworzenie różnej intensywności oświetlenia w części dziennej, strefie odpoczynku, nad częścią kuchenną.

Oprawy pozwalają na tworzenie różnych poziomów oświetlenia w różnych strefach mieszkania na poddaszu.

Ale to oświetlenie dla tak dużych pomieszczeń jest zdecydowanie niewystarczające. Dlatego projektanci szeroko wykorzystują urządzenia do oświetlania ścian, odpowiednie do określonego wnętrza.

Oświetlenie wielopunktowe, systemy oświetlenia strunowego

W "amerykańskiej wersji" oświetlenia zastosowano nowoczesne systemy: wielopunktowe i sznurkowe. Systemy te wykorzystują lampy o niskiej mocy, ale o wysokiej jasności.

Reflektory punktowe umożliwiają równomierne i ekonomiczne rozprowadzanie światła w całym pomieszczeniu. System "inteligentnego domu" pomaga kontrolować system oświetleniowy, budując natężenie strumienia świetlnego zgodnie z aktualną potrzebą.

Systemy strun są bardzo wygodne, ponieważ można zmienić długość sznurka (zapięcie), rozmiar i kształt samej lampy.

Kinkiety w stylu loftu dobierane są według tych samych kryteriów, co żyrandole. Są to wysoce funkcjonalne, oryginalne i wygodne urządzenia oświetleniowe.

Zwykle mają zdolność kierowania strumieniem światła, obracania i obracania.

Te oprawy, zwykle wykonane z metalu w surowym stylu miejskim lub industrialnym, czasami stylizowane na antyki lub narzędzia, charakterystyczne dla produkcji lat 40-50-tych XX wieku.

Istnieją modele, których wzór zdobią dekoracyjne przeciwwagi. Za pomocą podobnego rozwiązania można znaleźć żyrandole.

Plafony, najczęściej przezroczyste, bez ozdób i efektownych detali.

Niezwykłe kinkiety, a także lampy podłogowe, które zostaną omówione poniżej, ozdobią wnętrza sypialni i salonów na poddaszu.

Duże pomieszczenia kosmiczne nie mogą obejść się bez lamp podłogowych.

Wielkość pomieszczenia określa projekt opraw z celowo dużymi detalami.

Te urządzenia oświetleniowe mogą reprezentować unikalne dzieło projektowe, unikalne dzieła sztuki. Futurystyczne formy, cienkie, zakrzywione nogi, nowoczesne materiały (polimery, szkło, metal) czynią je wyjątkowymi przedmiotami wyposażenia wnętrz.

Ich główna funkcja - oświetlenie - dość mocno zaczyna konkurować z estetyką.

Również w przypadku sypialni w stylu loftu wybrano podłogową lampę z dużym abażurem.

Lampy podłogowe w stylu loftu są oryginalnymi przedmiotami, które nadają wnętrzu wyjątkowe wyrafinowanie i wyjątkowość. Lampy podłogowe, wykonane ręcznie z rur, części produkcyjnych, dopasowanych reflektorów lub lampionów, wyglądają bardzo organicznie w przemysłowym wnętrzu.

Wiele zdjęć różnych lamp podłogowych można zobaczyć w naszej galerii.

Mieszanka struktur oświetleniowych

Styl loftowy nie zapewnia ścisłych kanonów i zasad korzystania z urządzeń oświetleniowych. W praktyce najlepszych projektantów - mieszanie kształtów, konfiguracji, materiałów, ekscentrycznych i awangardowych kombinacji.

Wnętrze pokoju jest przedmiotem jednego pomysłu, jest wykonane w jednym stylu, łączy w sobie prostotę i uniwersalność.

Pokój w stylu loftu jest elitarnym obiektem wyposażonym w nowoczesny system oświetlenia, zwykle sterowany w trybie automatycznym. Takie systemy łączą kilka wariantów urządzeń oświetleniowych.

Wszystkie przedmioty są unikalne, wysokiej jakości, a ich projekty opracowują profesjonalni artyści.

Cechy oświetlenia różnych obszarów funkcjonalnych

Praktyka pokazuje, że piękno jest tam, gdzie istnieje poczucie proporcji.

Ta zasada odnosi się w dużej mierze do organizacji oświetlenia nad każdym konkretnym obszarem funkcjonalnym pokoi w stylu loftu.

 • Oświetlenie punktowe zwykle umieszczane jest równomiernie na całym obszarze. Cechą ich instalacji jest możliwość dołączania niewielkich obszarów, tylko w razie potrzeby.
 • Oprawy na oponach stosowane są w aranżacji wnętrza kuchni, pozwalając na stworzenie lekkiej plamy we właściwym miejscu.
 • Główny żyrandol stanowi centrum całego wnętrza, nadaje ton i jest akcentem projektowym, dlatego nie ma potrzeby instalowania lamp ściennych lub podłogowych.
 • Lampy podłogowe - lampy podłogowe - są niezależnymi przedmiotami o dość dużym obciążeniu estetycznym.

Najważniejsze, żeby nie przesadzić z liczbą urządzeń oświetleniowych i ich intensywnością.

Na zakończenie jeszcze kilka zdjęć ciekawych rozwiązań oświetleniowych we wnętrzach loftów.

Dodaj komentarz

− 3 = 1