Nazwa kategorii

Żyrandole w stylu high-tech

Nowoczesne oprawy we wnętrzach (45 zdjęć)

Nowoczesne wnętrza zakładają takie samo nowoczesne oświetlenie. Dlatego minimalizm, styl loftowy, hi-tech i inne powinny odpowiadać ultranowoczesnej orientacji i mieć środowisko, które najlepiej to podkreśla. Styl hi-tech jest znany z uzależnienia od czystych linii, powierzchni chromowanych, geometrii i minimalizmu. Dlatego też należy wybrać wysokiej jakości oprawy oświetleniowe, utrzymane w tym samym duchu. W artykule przyjrzyjmy się, jakie żyrandole, lampy podłogowe i kinkiety mają w stylu hi-tech i jak je właściwie wybrać.

Biały żyrandol w stylu high-tech w kuchni

Oryginalny żyrandol w stylu high-tech

Piękne oświetlenie w kuchni w stylu high-tech

Zawiera zaawansowane technologicznie osprzęt

Jakie są główne cechy żyrandola, lampy i lampy w stylu high-tech, które odróżniają je od reszty różnorodności oświetlenia:

 • Lampy w stylu high-tech odznaczają się akcentowanym nowoczesnym wyglądem. Tutaj nie zobaczysz żadnego rocznika - wszystkiego nowego, czystego, zwykle chromowanego lub plastikowego. Materiały są sztuczne. Metody montażu są wbudowane w punkt lub zawieszenie. Trudno sobie wyobrazić ceramiczne lampy duszpasterskie lub tekstylne w nowoczesnym wnętrzu. Najczęściej używane szkło, plastik i metal. Są to trzy główne typy materiałów, z których wykonano większość opraw w tym stylu.
 • Lampy w tym stylu są zaawansowane technologicznie i funkcjonalne. Nie mają uciążliwego, nadmiernego wystroju. Uliczne i domowe żyrandole sufitowe oraz kinkiety wykonane są z wysokiej jakości polimerów z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych technologii.
 • Główną cechą wyróżniającą są błyszczące powierzchnie. I nie będzie to brąz z brązu lub pozłocenie, ale srebro, stal, chrom i nikiel. Dobre dopasowanie do takich modeli do dekoracji kuchni, a także przydatne jako oświetlenie uliczne.
 • Często używa się kubizmu i konstruktywizmu. Te trendy projektowania współczesnych czasów są najlepszym sposobem na przekazanie stylu i zaawansowanego technologicznie stylu high-tech. Ta funkcja jest szczególnie widoczna, gdy widzisz modele sufitów punktowych lamp.
 • Podkreślono proste linie, geometrię i wyrazistość. Bez dwuznaczności i niedopowiedzenia. Wszystko jest niezwykle proste, jasne i zrozumiałe. Wbudowane modele punktowe najlepiej demonstrują tę funkcję.
 • Forma tych stołów i urządzeń ściennych przypomina wszystkie znane z ławek szkolnych kształty geometryczne - kostki, kule, kule, trapezoidy itp. Modele uliczne są zwykle znacznie prostsze.
 • Oprawy high-tech rzadko są gładkie, najczęściej ostre skoki i podarte, połamane linie.
 • Istnieje pewna przewaga na rzecz niezwykłości. Funkcjonalność w stylu high-tech traci dekoracyjność. Najważniejsze jest to, że wnętrza są ściśle zgodne ze stylem, a jego praktyczność i wygoda dla właścicieli domu są lekko przesunięte na drugi plan. Zatem reflektory sufitowe mogą być ustawione w sposób ścisły, bez uwzględnienia aranżacji mebli, a modele z zawieszeniem ulicznym są bardziej obiektem sztuki niż urządzeniem funkcjonalnym.
 • Futurystyczne i niektóre fantasy. Modele zawieszone i osadzone mogą, oprócz wyraźnej geometrii, przyjmować również bardzo dziwne kształty.
 • Oprócz zastosowania czysto technicznych materiałów - metalu i plastiku - nowoczesne oprawy nie są obce i piękne. Zatem lampy sufitowe i lampy wiszące można układać z kryształkami, ozdobionymi kryształowym dekorem. Tak wykwintne wzornictwo może stać się prawdziwym dziełem sztuki, jakimkolwiek oryginalnie prostym światłem. Ale dzieła tego autora mogą być dość drogie.
 • Styl żyrandola i biustonosza to styl "przyszłych" wnętrz w formie, w jakiej wyglądają w filmach fantasy. Wszyscy widzieli w kinie ogromne statki kosmiczne z chromowanymi wnętrzami - funkcjonalne i bez zbędnych detali. Tak więc te obrazy najlepiej charakteryzują wygląd urządzeń high-tech.
 • Lampy te są najlepiej pasującymi nowoczesnymi lampami LED. Potężne i "długie gry", są także wytworem nowoczesnego rozwoju naukowego. Modele z sufitem punktowym, jak również na zewnątrz z tymi lampami, nie będą wymagać wymiany przez długi czas.

Lampy w kuchni w stylu high-tech

Kinkiet w stylu high-tech

Oryginalne oświetlenie salonu w stylu high-tech

Żyrandol i kinkiet w stylu high-tech w łazience

Czerwona i biała lampa sufitowa

Czarna lampa ścienna

Oświetlenie łazienkowe w stylu high-tech

Zalety opraw high-tech

Jakie pozytywne aspekty oświetlenia są nieodłączne tylko w tym stylu:

 • Zastosowanie wysokiej technologii do produkcji modeli. W tym tomie żaden styl wnętrza nie może pochwalić się tą zaletą. Taka adaptacyjność i zgodność z najnowszymi wymaganiami nauki i mody sprawiają, że żyrandole i kinkiety w stylu high-tech dosłownie dzieła sztuki współczesnej, które nie tylko odzwierciedlają rzeczywistą rzeczywistość, ale częściej niż pokazuje nam projekty przyszłości. Na przykład niektóre modele osadzone mogą reagować na ruch i włączać się w razie potrzeby.
 • Wyraźna zwięzłość, jak to tylko możliwe, pomaga wpisywać żyrandole i biustonosz w nowoczesne wnętrza. Nawiasem mówiąc, mogą być stosowane nie tylko w mieszkaniach tego samego stylu, ale także nowoczesne lampy tego kierunku "będą dobrze" czuć się w minimalistycznym stylu i we wnętrzach poddasza. W końcu te trendy łączą nowoczesne trendy i podkreślają "miejski" modny styl.
 • Brak wystroju. Jeśli lampy stołowe i kinkiety w stylu klasycznym lub prowansalskim mogą pochwalić się obecnością różnych "dekoracji" i małych wykwintnych elementów, które mogą być brane pod uwagę przez wiele godzin, lampy o wysokiej technologii nie mają wcale wystroju. Ta okoliczność bardzo łagodzi wzrok i mózg - przy współczesnym przesyceniu informacji bardzo pożądane jest, aby oczy spoczywały na prostych rzeczach, do których nie trzeba się zagłębiać.
 • Oryginalne rozwiązanie inżynieryjne pomysłów. Ponieważ nie ma innych nowoczesnych lamp, innowacja jest nieodłączna. W ten sposób łączy się najbardziej zaawansowane technologie i najśmielsze rozwiązania projektowe, tworząc piękne przykłady sztuki oświetleniowej, w tym ulicznej, wbudowanej, punktowej i wiszącej.
 • Typy urządzeń typu String umożliwiają wykorzystanie wielopoziomowego oświetlenia do tworzenia iluzji wielowymiarowej przestrzeni. Ten efekt wygląda naprawdę imponująco, dzięki czemu pokój jest magiczny i fantastyczny. Do realizacji tego pomysłu łańcuchy sznurkowe przychodzą na pomoc sufitom napinanym. Również dzięki żyrandolom i kinkietom w stylu hi-tech możesz idealnie zonegować przestrzeń każdego pomieszczenia, w tym dużego.
 • Minimalizm tkwiący w lampach w tym stylu, pozwala na wykorzystanie ich w dowolnych, nawet miniaturowych pomieszczeniach. Ponadto, jeśli reszta sytuacji utrzyma się w tym stylu, mały pokój będzie wyglądał wizualnie na większy. Ale najlepsze w małych pomieszczeniach są wbudowane modele sufitów punktowych.
 • Sufitowe żyrandole i kinkiety ścienne w stylu high-tech idealnie współgrają z minimalistycznymi meblami i innymi dekoracjami.
 • Wygląd wiszące lub lampy podłogowe w stylu high-tech ma taki model, że jest kompletny, kompletny projekt, który jest idealny sam w sobie ze wszystkich jego lakonizm. Do takiego produktu nie chcesz dodawać ani odejmować niczego. Wszystko jest przemyślane, proste i genialne. A na biurku, na ścianie, na suficie punktowym i na ulicy - te lampy są zwykle doskonałe.
 • Ze względu na swoje zaangażowanie w geometrię i minimalizm lampy hi-tech są również bardzo eleganckie. Są w stanie nadać pokojowi niezbędny prestiż i prestiż, co pokaże gościom sukces właściciela domu.

Futurystyczne lampy high-tech w salonie-kuchni

Metalowe żyrandole w jadalni

Reflektor sufitowy

Czarno-złoty żyrandol w stylu high-tech

Stylowy żyrandol z metalu

Żyrandole w kuchni w stylu high-tech

Ściana z podświetleniem

Zastanów się w jakich wnętrzach najbardziej odpowiednie będą najbardziej zaawansowane urządzenia:

 • Jeśli kupisz taki sufit lub wbudowane lampy do swojego mieszkania, ważne jest, aby jego meble zostały zaprojektowane w odpowiednim stylu. Jeśli masz dom - delikatny styl Prowansji lub tradycyjny i szanowany styl klasyczny, to ultranowoczesna lampa wisząca lub podłogowa hi-tech w takich wnętrzach nie pasuje.
 • Jeśli mówimy o pokojach w domu, to najlepiej w takim miejscu, w którym lampy stołowe będą wyglądać w salonach, dobrze jest umieścić je w kuchni. Dadzą tym "gościnnym" pokojom niezbędną urbanistykę i styl. Modele uliczne zapalą się i udekorują lokalną przestrzeń.
 • Lampa wisząca lub podłogowa w stylu high-tech to wspaniałe rozwiązanie do oświetlania sal konferencyjnych, centrów biznesowych, biur i restauracji o ściśle prestiżowej stylistyce. W takich pomieszczeniach czasami używane są nawet modele uliczne.

Kinkiet w stylu high-tech

Niezwykła lampa stołowa w stylu high-tech

Lampa sufitowa w stylu high-tech w salonie-kuchni

Paski LED w stylu high-tech na obwodzie salonu

Metalowa lampka nocna

Czarno-biała lampa punktowa

Oświetlenie korytarza w stylu high-tech

Oryginalne oświetlenie łazienkowe w stylu high-tech

Niezwykły biały żyrandol

Kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci szybciej i łatwiej wybrać odpowiednie żyrandole i kinkiety w stylu high-tech:

 • Należy pamiętać, że teraz są na sprzedaż lampy high-tech, wyposażone w pilota zdalnego sterowania. Ich zaletą jest to, że za pomocą pilota można nie tylko włączać i wyłączać urządzenie, ale także regulować jasność oświetlenia. Tak więc, jeśli to konieczne, możesz stworzyć zmierzch w pokoju, a jeśli chcesz pracować z dokumentami - spraw, aby jasność "w pełni". Zazwyczaj konsola jest wyposażona we wbudowane modele, ale wersje uliczne często mają tę zaletę.
 • Do kuchni pożądana jest lampa wisząca lub podłogowa z najpotężniejszymi lampami. Pomieszczenie powinno być dobrze oświetlone - jasne oświetlenie ułatwia szybkie i wygodne gotowanie.
 • Rozważ wysokość sufitu w domu przy wyborze produktu. Jeśli są niskie - do 2,5 m - lepiej kupić żyrandole i kinkiety, które są przymocowane za pomocą płyty montażowej. Uratujesz więc miejsce, a wysokie gospodarstwa domowe nie będą walić głową w nisko wiszącą lampę. Im bardziej płaskie jest światło, tym lepiej. Idealna opcja - modele osadzone.
 • Jeśli sufit jest skierowany do sufitu, dostaniesz nasycone jasne światło w pomieszczeniu, a jeśli w dół - światło stanie się rozproszone i miękkie.
 • Jeśli chcesz, aby pomieszczenie było cieplejsze i nadaj mu farby, a następnie pobierz tapetę i kinkiety z kolorowymi odcieniami. O dziwo, ale wśród modeli w stylu high-tech są często spotykane i takie.
 • Jeśli chcesz oświetlić dużą przestrzeń, lepiej w tym przypadku nie kupować wiszącej lub podłogowej lampy z matowym szkłem. Nie przepuszcza światła i istnieje ryzyko, że pokój stanie się nieco mroczny. Ale w małym pokoju bardzo przydatne mogą być oprawy wykonane z matowego szkła.

Żyrandol i oświetlenie punktowe we wnętrzu sypialni z miejscem pracy w stylu high-tech

Lampa podłogowa w salonie w stylu high-tech

Czarne lampy w salonie w odcieniach szarości w stylu high-tech

Płaski żyrandol i oświetlenie punktowe w jasnym salonie z kominkiem

Reflektory we wnętrzu kuchni w stylu high-tech

Lampy sufitowe i stołowe w stylu high-tech we wnętrzu sypialni

Niezwykły biały żyrandol

Metalowa lampa ścienna

Czarne lampy wiszące

Metalowa lampa wisząca z kryształami

Niezwykłe oświetlenie salonu

Podświetlenie w kuchni

Wypełnij tylko 2 pola, a my oddzwonimy, aby wyjaśnić wszystkie niuanse!

Żyrandole w stylu high-tech

Żyrandole w stylu high-tech stają się popularne dzięki szybkiemu rozwojowi techniki i powstawaniu pod wpływem nowej świadomości konsumenckiej. Przetłumaczony z angielskiego, ten styl (Hightech) oznacza - zaawansowaną technologię. Główną ideą tego stylu jest najbardziej funkcjonalne, praktyczne i nowoczesne stworzenie wnętrza, niezależnie od wielkości pomieszczenia. Ten styl nie pozwala na pretensjonalność i pompatyczność, złożoność w produkcji detali i elementów dekoracyjnych, dominujące zastosowanie bieli i czerni, metalu, srebra.

Nowoczesne żyrandole w różnych pomieszczeniach

Do tej pory, wybrać żyrandol w stylu hi-tech nie jest trudne, a można kupić jako elegancki, poziomy, światło sufitu i luksusową, masywny wisior żyrandol. Żyrandole i lampy w tym stylu często mają regulację natężenia światła, co pozwala ustawić miękki, wyciszony poziom światła w sypialni i bardziej jasny w salonie lub kuchni.

Dla żyrandola hi-tech charakterystyczną cechą jest zastosowanie głównie nowoczesnych materiałów, połączenia szkła i chromowanego metalu, główną cechą designu jest lakonizm, ale nie należy mylić go z prostotą.

Sufitowe nowoczesne żyrandole nie są wyposażone w zawieszenie, doskonale nadające się do pomieszczeń, w których niskie sufity nie przekraczają trzech metrów.

Natomiast zawieszone, masywne żyrandole harmonijnie pasują do przestronnych pomieszczeń, w których wysokość sufitu przekracza 2,8-3 metrów, wypełniając wolną przestrzeń. Ten model high-tech żyrandola jest najbardziej odpowiedni do salonu, wizualnie zwiększy przestrzeń, zwłaszcza jeśli wnętrze wykorzystuje sufity lustrzane, najbardziej odpowiednie dla tego stylu.

Oświetlenie w sypialni powinno przyczynić się do przytulnej, relaksującej atmosfery, dlatego nowoczesny żyrandol z możliwością regulacji zarówno światła kierunkowego, jak i jego intensywności, będzie pasował jak najwięcej. Nowoczesne montażu sufitu z ramki w kształcie półkola, i przecinającą się albo nie równoległych prętów metalowych znajduje się na ich obracanie lampy w stylu wysokiej technologii, najbardziej prawdopodobnego dopasowania w tej sytuacji.

Kwadratowe żyrandole wiszące lub sufitowe w stylu hi-tech są najczęściej używane w kuchni, w biurze i na korytarzu. Prosty geometryczny kształt stworzy odpowiednią atmosferę pracy, a jednocześnie jest łatwy do czyszczenia.

Bardzo nowoczesne i stylowe żyrandole hi-tech, składające się z niewielkich lampek, splecionych ze sobą, w których prawie zawsze używają diod LED, lamp fluorescencyjnych lub halogenowych. Zastosowanie nowoczesnych diod świecących jest opłacalną opcją, a odcień światła pozostaje niezmieniony przez długi czas. Takie modele fascynują się dziwaczną grą światła, różnorodnością kształtów, od małych dziwacznych cylindrów po masywne konstrukcje wiszące.

Idealnie nadaje się do mieszkania lub domu żyrandol w stylu hi-tech wykorzystuje w swoich projektach, motywy roślinne, w tym przypadku, rama jest wykonana z chromowanego metalu, doskonale połączone z odcieniami matowego białego szkła, wykonane w formie kwiatu. Model ten harmonijnie wkomponuje się w projekt, jako salon, sypialnia i pokój dziecięcy.

Różnorodność żyrandole w stylu hi-tech wyglądają dość atrakcyjna i właściwe w projektowaniu pomieszczenia w niemal każdym stylu wnętrza, nawet w połączeniu z klasyką są w stanie dać pokój poczucie bajek, lekkości i nowoczesności, najważniejsze, że było harmonijne połączenie kolorów.

Kopiowanie informacji jest dozwolone tylko z bezpośrednim i indeksowanym odnośnikiem do źródła

Żyrandole sufitowe high-tech

Styl high-tech nie rozpoznaje ścian separacyjnych i preferuje duże otwarte przestrzenie pełne światła. Charakteryzuje się nieskomplikowanymi formami obiektów i opiera się na złożonych nowoczesnych technologiach. Ten kierunek ma wielu zwolenników i przeciwników, a dziś jest uważany za styl, który zdominuje projekt w przyszłości. Jeśli chcesz zaaranżować takie wnętrze, musisz kupić nowoczesny żyrandol. Jak wybrać i jak różne modele omówimy w tym artykule.

Styl high-tech pojawił się w architekturze w latach dwudziestych XX wieku. Jej założycielem jest uważany Buckminster Fuller - amerykański inżynier i projektant, autor wielu futurystycznych projektów, w tym modułowych kopuł z siatki metalowej.

Jego pomysły były później kontynuowane przez tak znanych projektantów, takich jak Charles Eames (twórca słynnego mebli), Renzo Piano i Richard Rogers (który zbudowany w latach siedemdziesiątych, między innymi, Centrum Pompidou w Paryżu). Twórcy tego ruchu uważali, że ponieważ elementy techniczne (instalacje elektryczne, hydrauliczne, itp) są bardzo ważne w każdym budynku, nie ma powodu, aby je ukryć. Dlatego nie tylko nie ukrywali się, ale wystawiali, w takich wnętrzach odgrywali ważną dekoracyjną rolę.

Nowoczesne oprawy i żyrandole sufitowe

Ten styl preferuje trzy wiodące kolory:

Elementy, które lekko załamują minimalistyczną surowość prac w stylu high-tech, to przede wszystkim niezwykłe elementy designu, najlepsze postmodernistyczne instalacje.

Lampy, kinkiety i nowoczesne żyrandole sufitowe powinny wyróżniać się oryginalnym futurystycznym designem. Jednym słowem, muszą zjednoczyć dwa ważne elementy:

Lampy i żyrandole w stylu high-tech narażone są na różne elementy - przewody elektryczne i naboje. To rodzaj kompromisu między praktycznością a pięknem.

Bardzo ważnym elementem wyróżniającym styl jest jakość i właściwości materiałów. Dużą uwagę przywiązuje się do takich właściwości, jak wytrzymałość i izolacja termiczna. Obfitość światła we wnętrzach Hi-Tech jest niezwykle ważnym składnikiem takiej przestrzeni. Często spotykamy tu odcienie szkła, czasami zabarwione lub pomalowane w stonowanych kolorach.

Sztuczne światło jest również podstawą tego stylu. Powinniśmy zapomnieć o klasycznych lampach ozdobionych kwiatowymi wzorami, pompowanych sufitowych żyrandolach lub romantycznych lampkach nocnych. Podstawą systemu oświetleniowego są tutaj nowoczesne projekty, które są instalowane w taki sposób, aby dzieliły się na strefy dużych przestrzeni.

Nowoczesne żyrandole - zdjęcie i opis

Eleganckie i imponujące lampy są często wykonane w postaci półkul o różnych kolorach. Można je łączyć w pakiety trzech lub więcej sztuk. Poniższe zdjęcie świecznik sufit hi tech-7 składa się z półkuli, czarne perłowym lub chromowanej przykładzie wykonania, wewnątrz których kontrast i kolorze białym i żółty. Wysokość takiego żyrandola można regulować.

Ukazuje również możliwość uzupełnienia kule w kolorach wrodzoną styl: białe, czarne lub metalicznej miedzi modę. Modele mogą być wykonane ze stali lub szkła, przezroczyste lub podbarwione. Gallantowe lampy sferyczne łączą niezwykły design i praktyczny kształt. Lustro, pokrycie górnej części sufitu, nie tylko daje niezwykły efekt, ale również chroni oczy przed światłem, dzięki czemu można skierować strumień światła dokładnie tam, gdzie chcesz.

Projekt nowoczesnej lampy o wysokiej technologii może stworzyć niesamowity efekt, łącząc wiele baniek o różnych średnicach i kształtach. W blasku współczesnego wnętrza można używać ich solo, kilka serii lub w grupach na różnych wysokościach. Idealny do tej opcji jako lampa do salonu lub przedpokoju.

Jeśli szukasz lampy, która nie zasłoni innych elementów zewnętrznych, model szklanego wisiorka jest idealny. Ta opcja idealnie pasuje do wnętrza pokoju, udekorowanego w stylu minimalizmu, nowoczesnego i klasycznego. Malowanie wnętrz salonów i jadalni, takie lampy podkreślają surowy industrialny urok urządzenia oświetleniowego.

Szklana przezroczysta pokrywa o specjalnym owalnym, okrągłym lub prostokątnym kształcie otwiera żarówkę, nadając lampie prosty, ale ciekawy charakter. Praktyczne wykończenie ze szkła i metalu dodaje elegancji i upraszcza konserwację. Metalowa podstawa pozwala przymocować taką sufitu do sufitu, a swobodnie zawieszony drut sprawia wrażenie lekkiego niedbalstwa w działaniu.

Popularnym materiałem do produkcji lamp i lamp w stylu hi-tech jest metal, zwykle stal nierdzewna. Nowoczesna lampa wisząca wykonana jest ze stali nierdzewnej do samodzielnego użytku lub w serii kilku sztuk. Idealnie nadaje się jako lampa do salonu, sypialni lub korytarza.

Eleganckie żyrandole mogą zawierać wiele małych źródeł światła. Prosty projekt działa zarówno w salonie, w nowoczesnej kuchni, a nawet w sypialni. Ta futurystyczna lampa może mieć oryginalny i imponujący design dla odważnych ludzi, którzy lubią eksperymentować z projektowaniem.

Pozostaw komentarz Anuluj odpowiedź

Budowa, naprawa i projektowanie wnętrz © 2018

Dodaj komentarz

43 − = 35