Nazwa kategorii

Nowoczesne żyrandole

Żyrandole w stylu "high-tech"

Pojawienie się zaawansowanego technologicznie kierunku projektowania jest zobowiązane do aktywnego wprowadzania nowoczesnych technologii we wszystkich sferach życia. Pojawił się dzięki postępowi naukowo-technicznemu. Ten projekt ucieleśnia prostotę i wysokie technologie - to jest jej atrakcyjność. Obecnie nowoczesne żyrandole są bardzo popularne: są ucieleśnieniem dobrego smaku i są w stanie nadać pomieszczeniu indywidualność, lekkość, futuryzm.

High-tech to gałąź późnej nowoczesności. Ten styl powstał w latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku jako jeden z trendów w architekturze. Później został wyróżniony w stylu projektowania i znalazł szerszą aplikację w 1980 roku. Ten trend w projektowaniu zaczął wyrażać prestiż dużych firm komercyjnych. Później został użyty do dekoracji pomieszczeń mieszkalnych.

Wyróżniające cechy stylu hi-tech obejmują praktyczność, ma wyraźne geometryczne kształty i minimalizm. Powierzchnie magazynowe są zamontowane w taki sposób, że prawie niemożliwe jest ich zauważenie. Wnętrze jest zdominowane przez materiały przemysłowe. Pokój z takim wnętrzem jest bardzo interesujący, można go nazwać ścisłym - ale jednocześnie wielofunkcyjnym.

Ten styl jest popularny wśród kreatywnych i aktywnych osób, nadążając za duchem czasu.

Jeśli chcesz, aby pomieszczenie było bardziej przestronne, musisz wypełnić przestrzeń światłem. Pomoże to w dobraniu odpowiedniego żyrandola, który również pokazuje dobry gust właściciela mieszkania.

Żyrandol nie tylko spełnia funkcję oświetlenia - jest to ważny element wystroju, do którego wybór należy podejść tak poważnie, jak to tylko możliwe. Właściwie dobrane urządzenie oświetleniowe korzystnie podkreśli kształt i fakturę materiałów użytych do dekoracji pomieszczenia. Nietypowe opływowe formy sufitowych żyrandoli nadają wnętrzu integralności i kompletności.

Żyrandole w stylu hi-tech różnią się następującymi cechami:

 • jasne i regularne kształty geometryczne;
 • nietypowe opływowe kształty;
 • zewnętrzny lakonizm i kompletność;
 • minimalistyczny;
 • prawie całkowity brak dodatkowych elementów dekoracyjnych;
 • płaskie linie i płynne przejścia;
 • kompletność struktur;
 • funkcjonalność.

Nowoczesne urządzenia oświetleniowe wyróżniają się różnorodnością form i rozwiązań projektowych. Konstrukcja może mieć okrągły lub kwadratowy kształt, całkowicie płaską powierzchnię z elementami złącznymi lub zwisającą z sufitu. Istnieje wiele opcji i taka różnorodność jest bardzo przyjemna dla konsumentów.

Źródłem światła w takich urządzeniach są głównie diody LED i tradycyjne lampy żarowe. Nowoczesne żyrandole wyróżniają się funkcjonalnością, a wiele zalet przyciąga szczególnie mocno. Często zdarzają się modele z panelem sterowania. Ta funkcja pozwala zdalnie zmienić tryb oświetlenia (dostosować jego kierunek i intensywność) - jest to bardzo wygodne.

Niektóre żyrandole w tym stylu są wydłużone, a nie okrągłe. Dla wielu konsumentów ta opcja wydaje się niezwykła, ale nie stronnicza od trendów mody. W przypadku niektórych wnętrz ta forma jest najbardziej odpowiednią opcją.

Żyrandol sufitowy może być również potrójny, pojedynczy, podwójny, liniowy. Niektóre modele są prostokątne.

Wiele reflektorów uważa się za najlepsze oprawy oświetleniowe - małe lampy z cieniami, które obracają się w różnych kierunkach. Są to lampy dodatkowe i podstawowe - w zależności od lokalizacji i kierunku. Uważnie zastanów się, jaki cel chcesz osiągnąć. W zależności od tego, musisz również wybrać odpowiednie urządzenie oświetleniowe.

Podczas produkcji opraw szczególną wagę przywiązujemy do wytrzymałości, izolacji termicznej i wysokiej jakości nowoczesnych materiałów. Tylko zaufani producenci, którzy używają najlepszych materiałów, które są niezawodne i trwałe, powinny być zaufane. W takim przypadku możesz uniknąć rozczarowań w przyszłości.

Metal, szkło i plastik to materiały spełniające najbardziej rygorystyczne wymagania. Wielu producentów woli używać stali nierdzewnej.

Plafony wykonane są ze szkła, czasem chromowane lub malowane w stonowanych kolorach.

W pokoju urządzonym w stylu high-tech urządzenia oświetleniowe mogą być wykorzystywane do różnych zadań.

Jedną z głównych funkcji urządzeń jest podział przestrzeni na strefy. Oczywiście, najpierw musisz dowiedzieć się, jak prawidłowo rozłożyć pokój - tylko w takim przypadku wyniki będą dokładnie takie, jakie chcesz. Oceń cechy konkretnego pokoju, eksperymentuj ze światłem.

Żyrandol może być również niezależnym elementem wystroju, skupiającym się na sobie. Istnieją modele, które można nazwać prawdziwymi dziełami sztuki.

Wszystko to należy wziąć pod uwagę przy wyborze wielkości żyrandola. W przypadku podziału na strefy zaleca się użycie oddzielnej małej lampy dla każdego przydzielonego obszaru. Oczywiście wszystkie urządzenia oświetleniowe muszą być połączone ze sobą pod względem wzornictwa.

Duże lampy najczęściej pełnią rolę odrębnych obiektów sztuki. Takie modele mogą stać się głównym akcentem, wywołującym rozkosz wśród gości.

Duże znaczenie ma również wysokość sufitu i wielkość pomieszczenia. W przypadku małych pomieszczeń o niskim suficie odpowiednimi rozwiązaniami są produkty wykonane w postaci płyt montażowych. W przypadku dużych pomieszczeń świetnym rozwiązaniem jest wielospadowy zawieszany żyrandol.

Dekorując wnętrze w stylu hi-tech najczęściej używamy achromatycznych kolorów - białego, czarnego, wszystkich odcieni szarości. Dopuszczalne umiarkowane użycie jasnych kolorów: czerwonego, pomarańczowego, zielonego, niebieskiego i tak dalej. Bardzo interesującą opcją będzie metaliczny.

Metalowa konstrukcja sufitowych żyrandoli jest najczęściej wykonywana w odcieniach szarości lub czerni. Przy wytwarzaniu plafonów takie produkty czasem odwołują się do niestandardowych rozwiązań kolorystycznych.

 • W kuchniach o małych gabarytach należy zastosować pojedyncze podwieszane urządzenie oświetleniowe umieszczone pośrodku sufitu. Jasność oświetlenia zależy od materiału i koloru plafonów. W kompaktowej kuchni doskonale wyglądają żyrandole o matowych odcieniach ciepłych tonów.

Plan instalacji oświetlenia w kuchni o znacznych rozmiarach ma kilka cech. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na konieczność oddzielenia poszczególnych stref. Z reguły miejsce jadalni jest przydzielane światłem. Od produktów o matowych odcieniach w dużych kuchniach należy je wyrzucić. Aby wypełnić taki pokój światłem przychodzą żyrandole z dużymi przezroczystymi odcieniami.

 • W salonie z wysokimi sufitami harmonijnie pasują do masywnych zawieszonych żyrandoli. Dobrym rozwiązaniem będą lampy z wieloma plafonami o różnych kształtach.
 • Do pokoju dziecięcego Dobrym rozwiązaniem będą lampy o dziwacznych kształtach. Są w stanie stworzyć atmosferę kosmosu.
 • Dla gabinetu dopasowane kwadratowe urządzenia sufitowe o prostym geometrycznym kształcie.
 • Z reguły wielu stara się stworzyć przytulną i relaksującą atmosferę w sypialni. Aby osiągnąć ten cel, plamy można wykorzystać w miarę możliwości. Konstrukcja takiego urządzenia może składać się z ruchomych lamp, które są zainstalowane w kilku rzędach lub z obrotowych plafonów, co pozwala dostosować nie tylko natężenie światła, ale także jego kierunek.

Miejsca wizualnie powiększają obszar małego pomieszczenia. Odpowiednie są matowe plafony w odcieniach bieli, niebieskiego, zieleni lub szarości.

Wybierając żyrandol w stylu high-tech, warto rozważyć kilka kluczowych punktów:

 • rodzaj wykończenia sufitu;
 • wysokość sufitu;
 • wielkość pokoju;
 • wyznaczenie pokoju;
 • stopień naturalnego światła;
 • dominujące we wnętrzu kolorów.
 • Podczas instalowania sufitów napinanych należy odrzucić lampy z żarówkami halogenowymi. Sufity tego typu nie powinny być poddawane przegrzewaniu się, dlatego najbardziej odpowiednie są urządzenia z lampami LED. Takie lampy praktycznie nie wytwarzają ciepła i nie uszkadzają sufitu naprężającego.
 • W przypadku sufitu lustrzanego najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie reflektorów lub wielkogabarytowych lamp wiszących. Ta kombinacja nie tylko podkreśli miejski wystrój pomieszczenia, ale także wizualnie zwiększy przestrzeń.

 • W przypadku pomieszczenia o suficie do 2,5 m, żyrandole najlepiej nadają się do montażu za pomocą płyty montażowej. To rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić miejsce w pokoju, a pożądane jest, aby lampa była jak najcieńsza.
 • Użycie opraw sufitowych bez zawieszenia jest właściwe, jeżeli wysokość sufitu nie przekracza 3 metrów. W pomieszczeniach o wysokości powyżej 3 m odpowiednie są solidne modele z przezroczystymi szklanymi woreczkami, które wypełnią wolną przestrzeń i wypełnią pokój światłem.

Aby oświetlić pokój ciemnymi meblami, warto wybrać model żyrandola, który jest przeznaczony do użycia żarówek o dużej mocy. Pozwoli to zmaksymalizować światło w pomieszczeniu w ciemnych kolorach.

 • Jeśli potrzebujesz lampy, która nie skupia się na sobie, wtedy wybór powinien zostać dokonany na rzecz szklanych lamp wiszących. Ale elitarne modele mogą stać się niezależnymi elementami wystroju, będą podkreślać specjalny styl pomieszczenia.
 • Jeśli chcesz wypełnić pokój bogatym jasnym światłem, warto zatrzymać się przy żyrandolach, lampy sufitowe są skierowane pod sufit. Złamane i miękkie światło można osiągnąć instalując urządzenia z odcieniami skierowanymi w dół.
 • Żyrandole w oryginalnej formie, składający się z wielu części, są używane nie tylko jako źródła światła, ale także jako oddzielne elementy wystroju.
 • We wnętrzu high-tech stosowane są nie tylko tony zarezerwowane. Jasny czerwony żyrandol doskonale łączy się z meblami i wzorami w salonie. Jasny żyrandol w połączeniu z dyskretnymi tonami może stworzyć harmonijny obraz.
 • Urządzenia oświetleniowe wykonane w stylu high-tech, może zaskoczyć nie tylko funkcjonalne odcienie, które mogą zmienić kąt obrotu, ale także elastyczną ramę. Niektóre modele zawierają wiele miniaturowych detali: małe plafony (lub ich całkowity brak), świeczniki.

 • Prawidłowe kształty geometryczne, wplecione w oryginalny wzór, przyczyniają się do podkreślenia proporcji i linii stylowej lampy.
 • Nowoczesny żyrandol o niepowtarzalnym kolorze i oryginalnym kształcie wygląda jak osobne dzieło sztuki. Pokój z takim oświetleniem przypomina statek kosmiczny.
 • Aby zidentyfikować jadalnię Konieczne jest powieszenie żyrandola bezpośrednio nad stołem. Niestandardowe lampy będą wyglądać w futurystycznym stylu.
 • Oryginalne rozwiązanie do projektowania sypialni lub salonu pokój będzie lampą, wykonaną w formie niezwykłego kwiatu. Ten projekt nada pomieszczeniu wyjątkowe wyrafinowanie.

Zapoznaj się z żyrandolem w stylu high-tech, zobacz poniższy film.

Wszelkie prawa zastrzeżone, 14+

Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko po zainstalowaniu aktywnego linku do naszej strony.

Żyrandole sufitowe high-tech

Styl high-tech nie rozpoznaje ścian separacyjnych i preferuje duże otwarte przestrzenie pełne światła. Charakteryzuje się nieskomplikowanymi formami obiektów i opiera się na złożonych nowoczesnych technologiach. Ten kierunek ma wielu zwolenników i przeciwników, a dziś jest uważany za styl, który zdominuje projekt w przyszłości. Jeśli chcesz zaaranżować takie wnętrze, musisz kupić nowoczesny żyrandol. Jak wybrać i jak różne modele omówimy w tym artykule.

Styl high-tech pojawił się w architekturze w latach dwudziestych XX wieku. Jej założycielem jest Richard Buckminster Fuller - amerykański inżynier i projektant, autor wielu futurystycznych projektów, w tym modułowych kopuł wykonanych z metalowej siatki.

Jego idee kontynuowali później tacy słynni projektanci jak Charles Eames (twórca słynnych mebli), Renzo Piano i Richard Roger (który w latach siedemdziesiątych zbudował między innymi Centrum Pompidou w Paryżu). Twórcy tego ruchu wierzyli, że skoro elementy techniczne (systemy elektryczne, hydrauliczne itd.) W każdym budynku są bardzo ważne, nie ma powodu, aby je ukrywać. Dlatego nie tylko nie ukrywali się, ale wystawiali, w takich wnętrzach odgrywali ważną dekoracyjną rolę.

Nowoczesne oprawy i żyrandole sufitowe

Ten styl preferuje trzy wiodące kolory:

Elementy, które lekko załamują minimalistyczną surowość prac w stylu high-tech, to przede wszystkim niezwykłe elementy designu, najlepsze postmodernistyczne instalacje.

Lampy, kinkiety i nowoczesne żyrandole sufitowe powinny wyróżniać się oryginalnym futurystycznym designem. Jednym słowem, muszą zjednoczyć dwa ważne elementy:

Lampy i żyrandole w stylu high-tech narażone są na różne elementy - przewody elektryczne i naboje. To rodzaj kompromisu między praktycznością a pięknem.

Bardzo ważnym elementem wyróżniającym styl jest jakość i właściwości materiałów. Dużą uwagę przywiązuje się do takich właściwości, jak wytrzymałość i izolacja termiczna. Obfitość światła we wnętrzach Hi-Tech jest niezwykle ważnym składnikiem takiej przestrzeni. Często spotykamy tu odcienie szkła, czasem zabarwione lub pomalowane w stonowanych kolorach.

Sztuczne światło jest również podstawą tego stylu. Powinniśmy zapomnieć o klasycznych lampach ozdobionych kwiatowymi wzorami, pompowanych sufitowych żyrandolach lub romantycznych lampkach nocnych. Podstawą systemu oświetleniowego są tutaj nowoczesne projekty, które są instalowane w taki sposób, aby dzieliły się na strefy dużych przestrzeni.

Nowoczesne żyrandole - zdjęcie i opis

Eleganckie i imponujące lampy są często wykonane w postaci półkul o różnych kolorach. Można je łączyć w pakiety trzech lub więcej sztuk. Na poniższym zdjęciu, wysokiej jakości żyrandole sufitowe składają się z 7 półkul przypominających czarne perły lub w wersji chromowanej, której wewnętrzna część jest skontrastowana i zabarwiona na biało i żółto. Wysokość takiego żyrandola można regulować.

Dostępny jest również wariant z pełnymi piłkami w kolorach nieodłącznie związanych ze stylem: biała, czarna, metaliczna lub modna miedź. Modele mogą być wykonane ze stali lub szkła, przezroczyste lub podbarwione. Gallantowe lampy sferyczne łączą niezwykły design i praktyczny kształt. Lustro, pokrywające górną część plafonu, nie tylko daje niezwykły efekt, ale także chroni oczy przed światłem, dzięki czemu skierujesz wiązkę światła dokładnie tam, gdzie chcesz.

Projekt nowoczesnej lampy o wysokiej technologii może stworzyć niesamowity efekt, łącząc wiele baniek o różnych średnicach i kształtach. W blasku współczesnego wnętrza można używać ich solo, kilka serii lub w grupach na różnych wysokościach. Idealny do tej opcji jako lampa do salonu lub przedpokoju.

Jeśli szukasz lampy, która nie zasłoni innych elementów zewnętrznych, model szklanego wisiorka jest idealny. Ta opcja idealnie pasuje do wnętrza pokoju, udekorowanego w stylu minimalizmu, nowoczesnego i klasycznego. Malowanie wnętrz salonów i jadalni, takie lampy podkreślają surowy industrialny urok urządzenia oświetleniowego.

Szklana przezroczysta pokrywa o specjalnym owalnym, okrągłym lub prostokątnym kształcie otwiera żarówkę, nadając lampie prosty, ale ciekawy charakter. Praktyczne wykończenie ze szkła i metalu dodaje elegancji i upraszcza konserwację. Metalowa podstawa pozwala przymocować taką sufitu do sufitu, a swobodnie zawieszony drut sprawia wrażenie lekkiego niedbalstwa w działaniu.

Popularnym materiałem do produkcji lamp i lamp w stylu hi-tech jest metal, zwykle stal nierdzewna. Nowoczesna lampa wisząca wykonana jest ze stali nierdzewnej do samodzielnego użytku lub w serii kilku sztuk. Idealnie nadaje się jako lampa do salonu, sypialni lub korytarza.

Eleganckie żyrandole mogą zawierać wiele małych źródeł światła. Prosty projekt działa zarówno w salonie, w nowoczesnej kuchni, a nawet w sypialni. Ta futurystyczna lampa może mieć oryginalny i imponujący design dla odważnych ludzi, którzy lubią eksperymentować z projektowaniem.

Pozostaw komentarz Anuluj odpowiedź

Budowa, naprawa i projektowanie wnętrz © 2018

Nowoczesne żyrandole

Surowy, lakoniczny, ale bardzo atrakcyjny styl high-tech zyskuje coraz więcej wielbicieli. Ten stylistyczny kierunek charakteryzuje intensywne oświetlenie, które często powstaje przy pomocy reflektorów. Jednak żyrandole sufitowe w stylu hi-tech również są aktywnie wykorzystywane, przyjmując rolę jednego z głównych elementów akcentujących ...

Nic tak nie oddaje charakteru tego nowoczesnego trendu, jak opływowe formy. Takie dość proste żyrandole staną się harmonijnym dopełnieniem wnętrz wielu pomieszczeń: od salonu po kuchnię. Nie ma znaczenia, będą one wykonane ze szkła lub tworzywa sztucznego - oba te materiały są odpowiednie.

Żyrandole o złożonym kształcie, składające się z wielu elementów, doskonale pasują również do wnętrza high-tech. Obie lampy są podobne do stylizowanego kwiatu, co sprawia, że ​​dekoracja jest bardziej elegancka i wyrafinowana. Takie masywne modele są często tworzone z plastiku, który ma niewielką wagę.

Kolejna opcja udanego zastosowania w elementach natury w stylu high-tech. Ten żyrandol przypomina gałąź drzewa. Ogólne światła podkreślają oświetlenie.

Zastosowanie kaskadowych żyrandoli jest bardzo odpowiednie w stylu high-tech. Wisiorki przypominają spadające krople wody lub stopionego metalu. Urządzenia oświetleniowe w tej formie wymagają pomieszczenia o wystarczającej ilości miejsca, dlatego często są umieszczane w salonach.

Popularną lampą hi-tech jest żyrandol o złożonym kształcie, najbardziej przypominający pająka. Takie urządzenie oświetleniowe zapewni niezbędną ilość światła, podkreśli nowoczesność wnętrza i jego zaangażowanie w wysokie technologie. Z reguły takie żyrandole są wykonane na czarno.

Oryginalna w nowoczesnym stylu żyrandole z drutu. Kapryśne przeplatanie się genialnego materiału stworzy niezwykłą grę światła i cienia. Metal pasuje płynnie do stylu high-tech, podkreślając jego lakoniczność.

Hi-tech - jeden z niewielu stylów, który pozwala na wykorzystanie w projektowaniu urządzeń oświetleniowych o niestandardowych formach. Takie żyrandole sprawią, że wnętrze będzie bardziej miejskie i charakterystyczne.

Wygląda na to, że w zaawansowanej technicznie przestrzeni wewnętrznej tylko urządzenia oświetleniowe są w powściągliwej kolorystyce, ale nie jest to do końca prawdą. Możesz użyć świecących żyrandoli w dość śmiałych i agresywnych kolorach, najważniejsze jest, aby wspierać wybrany kolor z innymi elementami, tworząc harmonijny ogólny obraz.

Ciekawym rozwiązaniem do wnętrz high-tech będą stylizowane żyrandole klasycznych form, które sprawią, że dekoracja będzie bardziej wyrafinowana, usuwając nadmierną surowość. Takie oświetlenie będzie szczególnie skuteczne w sypialni lub salonie.

Maszyny budowlane

Zalety platformy powietrznej nad schodami

Tej jesieni zdecydowaliśmy się naprawić dach na wsi.

Dobry Bułgarski: siedmiokrotnie mierzy, a ona odcina

Szlifierka kątowa (USM), nazywana prostym.

Wykorzystanie kabli metalowych w budownictwie

Słyszał tak niestałe zdanie: "Nerwy, jakie się stały.

Narzędzia pneumatyczne: siła, prędkość, niezawodność

Czy wiesz, ile razy zwykła osoba h.

Podnoszenie tiulu jest czasami dość trudne, ponieważ będziemy kłamać.

We współczesnym świecie reprezentowane są ogromne ilości.

Prowadzenie napraw w hali to poważna sprawa, zwłaszcza w UE.

Piękne rysunki na tapetę 3D (20 zdjęć)

Tapety 3D - wyjątkowy materiał wykończeniowy dla.

Piękne rysunki na sufitach napinanych (20 zdjęć)

Drukowanie zdjęć na sufitach napinanych daje szeroki prosty.

Małe pokoje łączone, połączona łazienka.

Kleje do ekstrudowanego polistyrenu

Asortyment klejów do ekstrudowanego polistyrenu.

Styl wnętrza restauracji (10 najlepszych)

Nowoczesna restauracja to instytucja.

Łazienka w Chruszczow często reprezentuje.

Dla Ciebie najpiękniejszy wybór klubów.

W łazience jest miejsce, w którym spędzamy około godzinę.

Siedem najlepszych książek o budownictwie

Siedem najlepszych książek o budownictwie 1. Jak budować.

Dodaj komentarz

26 − 21 =