Nazwa kategorii

Magnetyzm własnymi rękami

Jak zrobić magnes samemu?

Zrób magnes własnymi rękami jest dość prosty, a takie zajęcie przyniesie wiele przyjemności Tobie i Twoim dzieciom - kreatywność doskonale rozwija fantazję i doskonałe umiejętności motoryczne. Być może z biegiem czasu ta aktywność stanie się twoim hobby, a nawet dodatkowym źródłem dochodu.

Aby zrobić dekorację na lodówce, musisz najpierw określić jej funkcjonalność: czy jest to uchwyt na notatki, kalendarz, zabawka magnetyczna czy tylko zdjęcie.

Małe magnesy, klej PVA, nożyczki i superglue - to prosty zestaw, który leży u podstaw produkcji magnesów o dowolnej złożoności.

Najprostszą wersją jest wklejenie ulubionego mini-obrazu na gruby karton i przymocowanie magnesu do jego tylnej części. Morskie kamienie, otwarte lakierem, ładnie wyglądają. Nawiasem mówiąc, rękodzieło wykonane z kamieni wygląda bardzo pięknie. Do nich wystarczy przymocować magnes - dekoracja na lodówce jest gotowa.

Alternatywnie możesz użyć solonego ciasta. Przez swoją konsystencję przypomina plastelinę, można wyrzeźbić dowolne figury, które można ozdobić kolorami i lakierem.

Magnesy wykonane z korków z butelek do wina wyglądają niecodziennie. Do takiego cudu potrzebne są same wtyczki, mała ziemia i maleńkie rośliny, magnesy, nóż, śrubokręt i pistolet topliwy.

W korku za pomocą noża musisz zrobić dziurę, usunąć nadmiar, wypełniając wnęki ziemią i sadząc rośliny. Za pomocą kleju przyklej taśmę magnetyczną. Nie zapomnij o regularnym podlewaniu mikrośrodowiska.

Oryginalne magnesy patrzą na lodówkę wykonaną z polimerowej gliny. Aby to zrobić, oprócz gliny będzie potrzebna: wałek do ciasta, formy do pieczenia, papier ścierny, stemple i tampon z atramentem, magnesami i pistoletem topliwym.

Glina polimerowa walcowana wałkiem do grubości 5 cm, stosujemy wzory za pomocą pieczątek i wycinamy formy do pieczenia na różne ciekawe figury. Glina wyschnie przez około 24 godziny, po czym konieczne będzie oczyszczenie zadziorów i przeszlifowanie magnesów.

Magnesy na zasłony własnymi rękami

Jeśli chcesz dodać komfort i piękno do swojego domu, musisz pilnie wiedzieć, jak zrobić magnesy na zasłony. Ten detal wnętrza nie tylko pełni funkcję dekoracyjną, ale jest także bardzo praktyczny.

Wytwarzanie takiego magnesu praktycznie nie różni się od tego, który jest przymocowany do lodówki. Dwie połówki muszą być połączone sznurkiem lub wstążką. Aby przymocować taką ozdobę do zasłon, należy przymocować tkaninę i przypiąć ją połówkami magnesu po obu stronach.

Kopiowanie informacji jest dozwolone tylko z bezpośrednim i indeksowanym odnośnikiem do źródła

Jak zrobić magnes na lodówkę: piękna i oryginalna pamiątka

Niedawno Rosjanie stali się tradycją, aby wszędzie, gdzie trzeba było odwiedzić, magnesy z obrazami niezapomnianych miejsc. Taki magnes jest nie tylko dumnie umieszczany na lodówce, ale również prezentowany jako prezent dla przyjaciół i krewnych. Wielu z przyjemnością zbiera całe zbiory. Myślę, że zainteresuje Cię nauczenie się magnesu? Spróbuj, to wcale nie jest trudne i bardzo ekscytujące.

 • Papier magnetyczny (można kupić w sklepie internetowym). Arkusz A 4 kosztuje 35 rubli).
 • Drukarka.
 • Komputer.
 • Zdjęcie, które chcesz umieścić na magnesie.

Włóż papier magnetyczny do drukarki. (Jest nieco grubszy niż zwykle, a dzięki błyszczącej powierzchni obrazy świetnie na nim wyglądają). Wybierz zdjęcie, które potrzebujesz i wydrukuj na drukarce. Wytnij nożyczki i załóż je na lodówce! Możesz wydrukować całą serię zdjęć z ostatniej podróży i uzyskać prawdziwy fotoreportaż w magnesach.

 • Filc w różnych kolorach.
 • Magnes.
 • Koraliki, nici, satynowe wstążki, guziki.
 • Klej (może być hotmelt).

Takie magnesy tworzą ciepłą, przytulną atmosferę. Zdecydowany z motywami obrazów, które stworzysz. Mogą to być zwierzęta, warzywa i owoce, owady i kwiaty. Zrób zdjęcie na grubym kartonie, wytnij wzór i przetłumacz wzór na kawałek filcu. Obraz Zadekoriruy: oczy prisha z guzików lub koralików, ozdobione wstążkami lub haftem, ozdobne szwy z nitek w kontrastowym kolorze. Magnes powinien być o 3 mm mniejszy niż obraz, który wykonałeś. Przyklej swoje arcydzieło do magnesu.

Możesz użyć gotowego zestawu do zrobienia magnesu, zakupionego w sklepie z haftem. A jeśli znasz technikę beading, pokaż swoją wyobraźnię i wymyśl coś własnego. Gotowy obraz przykleja się do magnesu.

Czy wiesz, jak szydełkować? To jest dokładnie to, czego potrzebujesz. Z kawałka filcu wyciąć kółko. To jest podstawa przyszłego magnesu. Zaczep dowolny obraz i przymocuj go do podstawy (przedmiot z filcu powinien być nieco mniejszy niż produkt przypisany do ciebie). Krawędź może być ozdobiona wstążkami, koralikami lub koralikami - jak mówi fantasy. Podstawa filcowa jest przyklejona do magnesu, nie zapominając, że powinna być nieco mniejsza.

Magnes - rama z solonego ciasta

Zrób ciasto: dodaj szklankę mąki, pół szklanki Extra Salt i kilka łyżek wody. Ciasto powinno być strome i plastyczne. Z testu można wszystko olśnić, ale w tym przypadku chodzi o ramkę do zdjęcia. Udekoruj uformowaną ramę według własnego uznania i wysusz ją w lekko otwartym piekarniku (dwie godziny, w minimalnej temperaturze). Wysuszoną ramę pomalowano gwaszem i przykryto bezbarwnym lakierem. Wstaw zdjęcie i wklej wszystko na magnes.

Magnes - rama w technice decoupage

 • Rama wykonana z tektury.
 • Serwetki do decoupage.
 • Bezbarwny lakier.
 • Magnes.

Weź gotową ramę lub wytnij ją z grubej tektury. Wklej ramkę z serwetkami do decoupage i przykryj przezroczystym lakierem. Jeśli nie wiesz nic o technice decoupage - pomaluj ramkę w jasnym kolorze i udekoruj ją wstążkami, guzikami lub koralikami. Możesz owinąć ramkę piękną szmatką.

Magnes z zestawu do scrapbookingu

 • Zestaw teksturowanych lub tektury falistej.
 • Klej.
 • Elementy wystroju: koraliki, wstążki, plecionka, sznurki.
 • Magnes.

Pomyśl o motyw dla magnesu .. Okno piękne zasłony, pokryte śniegiem chaty, ogrodzenia siedzących z kotami na nim itp Wyciąć szczegółów teksturowanej karton, umieścić je razem w kompozycji, dekoracji wstążki, tkaniny i paciorki. Przyklej gotową kompozycję do magnesu.

Magnes z glinki polimerowej "Sandwich"

 • Glina polimerowa jest brązowa, żółta, jasnozielona, ​​biała.
 • Wykałaczka.
 • Czarne koraliki.
 • Nóż piśmienny.
 • Przezroczysty klej.
 1. Rozbij brązową polimerową masę i zwiń ją w warstwę o grubości 0,5 cm. Daj jej kawałek chleba. Weź wykałaczkę i jej końcówkę wykonuj wiele nie poprzez nakłucia, imitując porowatą strukturę chleba.
 2. Aby zrobić liść sałaty, weź plastyk odpowiedniego koloru, chwyć go dobrze w dłonie i ułóż bardzo cienki placek. Krawędzie płaskiego ciasta sprawiają, że faluje. Zrób kilka zakładek na arkuszu. Umieść go w środku kawałka chleba.
 3. Weź glinkę żółtą i rozwałkuj warstwę o grubości 3 mm. Odetnij krawędzie nożem. Dyrochki w kawałku sera można ciąć czapką od czubka filcu i czubkiem noża. 3-4 rzeczy wystarczy. Połóż kawałek sera na kromce chleba, obok liścia sałaty.
 4. Teraz zaczynamy robić kawałek jajka. Weź biały plastik i zasłoń owalne ciasto. Połóż go na kawałku chleba, obok sera. Wykonaj żółtko z żółtego plastiku, włóż w środek białka i wciśnij, aby spłaszczyć.
 5. Uformuj kanapkę w piekarniku.
 6. Po ochłodzeniu kompozycji posmaruj liść sałaty przezroczystym klejem i wlej na nią czarne paciorki. Końcówką wykałaczki ukryj otwory na kulkach, umieszczając każdą kulkę na beczce. Czarne koraliki w naszej kanapce będą symulować czarnego kawioru.
 7. Apetyczne kanapki do przyklejania do magnesu i ozdabiania lodówki. Nie musisz pokrywać go lakierem.

Magnes "Valentine" wykonany z masy termoutwardzalnej

 • Kształt w kształcie serca.
 • Polimerowa glina samoutwardzalna (niewymagająca pieczenia).
 • Cyrkonie.
 • Klej PVA.
 • Magnes.

Przemyć polimerową glinę w warstwę. Wyciągnij mały okrągły magnes do gliny i potocz nim wałkiem do ciasta. Wytnij serce z gliny za pomocą wnęki na herbatniki. Magnes jest przyklejony do serca. Z gliny o kontrastującym kolorze, uformuj kilka małych serc i przyklej je w przypadkowej kolejności do dużej. Ozdób dżetów.

Uzbrój się w każdą ideę z powyższej listy i twórz! Po prostu zacznij, a zobaczysz, jak interesujące jest tworzenie małych cudów własnymi rękami.

Magnesy na lodówce własnymi rękami

 • Magnesy na lodówce własnymi rękami
 • Jak zrobić magnes "Żelazny pająk"
 • Prezent na Nowy Rok własnymi rękami: magnes na bałwan wykonany z filcu

Magnes na lodówce z solonego ciasta

- 1/2 szklanki soli (płytki);

- 1/4 szklanki wody;

- klej (na przykład super-klej);

- kawałek taśmy magnetycznej o długości dwóch centymetrów i szerokości jednego centymetra.

Pierwszą rzeczą do zrobienia testu na formowanie, w tym miejscu w misce mąkę, sól i wodę i wymieszać (należy uzyskać dość gęstą masę elastyczną, konsystencja przypomina glinę).

Następnie wywałkować ciasto za pomocą wałka do ciasta o grubości około jednego centymetra. Na kartonie narysuj kształt kształtu, który chcesz zrobić magnes, na przykład serce. Wytnij obrabiany przedmiot, nałóż i rozwałkuj ciasto, a następnie delikatnie wyciśnij ten sam kawałek ciasta za pomocą ostrego noża. Wytnij postać w ciepłym miejscu na około 24 godziny.

Pod koniec czasu pokoloruj przednią stronę obrabianego przedmiotu gwaszem dowolnego koloru lub od razu w kilku kolorach. Pozostaw farbę do całkowitego wyschnięcia, a następnie powlecz postać bezbarwnym lakierem. Po wyschnięciu lakieru przyklej magnes do super-kleju po złej stronie przedmiotu obrabianego. Magnes na lodówce jest gotowy.

Magnes na lodówce z gliny polimerowej

- wymyślone formy (możesz użyć foremek, na przykład do ciasteczek);

- kawałek taśmy magnetycznej;

- cyrkonie lub koraliki.

Podnieś kawałek gliny polimerowej i zwiń ją w warstwę o grubości około 0,5-0,7 centymetra. Włoży figurkę w kształcie figurki i naciśnij. Uzyskano ślepą masę polimerową.

Następnie użyj wykałaczki, aby utworzyć ozdobę na obrabianym przedmiocie. Jeśli używasz formy w formie zwierzęcia do stworzenia magnesu, potrzebujesz wykałaczki do ukształtowania twarzy.

Umieść obrabiany przedmiot na ceramicznej płytce i wyślij go do nagrzanego piekarnika na 120-130 stopni przez 20 minut, a następnie pozostaw do ostygnięcia w temperaturze pokojowej.

Za pomocą kleju przyklej kawałek taśmy magnetycznej do spodniej części przedmiotu obrabianego, a następnie udekoruj przednią stronę magnesu cyrkoniami lub koralikami (można je umieścić na krawędzi figury).

- jasna satynowa wstążka o długości 10 cm i szerokości 0,5 cm.

Na kartonie narysuj kształt serca o średnicy około 10 centymetrów i wytnij go. Delikatnie przyklej ziarna kawy na jedną stronę uzyskanej formy wstępnej, umieszczając je jak najbliżej siebie. Po przeciwnej stronie rysunku przyklej mały kawałek taśmy magnetycznej.

Z satynowej wstążki zwiń łuk, następnie przyklej go na przedniej stronie magnesu, a następnie na środku tego dziobka wetknij jasny guzik. Magnes zrobiony z ziaren kawy jest gotowy.

Dodaj komentarz

21 − = 20