Nazwa kategorii

Магония падуболистная посадка и уход zdjęcie

Pasożyt Mahoni: opieka (ze zdjęciem). Cechy sadzenia, dbałość o mahoniową kontrolę plastyczną, fotograficzną i zwalczanie chorób

Sadząc na swoich stronach lub na dziedzińcach dekoracyjny wiecznie zielony krzew mahoń padubolistic, można osiągnąć kilka celów.

Po pierwsze może stać się żywopłotem, choć niezbyt wysokim.

Po drugie, jej jasne kwiaty i liście, które nie padają nawet zimą, ożywiają każdy ogród i cieszą oko.

Po trzecie, daje plon owoców nadających się do świeżego i konserwatywnego użycia.

Co to za roślina, jaka jest pielęgnacja mahoniowego karpku, którego zdjęcie można zobaczyć tutaj.

Granica mahonia

Opis mahoniowego pancerza

Pierwsze słowo z nazwy tego krzewu pochodzi od nazwiska amerykańskiego botanik i ogrodnik Bernard McMahon (McMahon), który żył w XVIII wieku. Amerykański kalendarz ogrodniczy, opublikowany w obiegu w 1806 roku, stał się znany na całym świecie. Już w 1818 roku botanik Thomas Nathall nadał mu nazwę "Mahonia9raquo; opisał nowy gatunek berberysu z zachodniej części Ameryki Północnej. W rodzaju Mahonia, istnieje ponad 50 gatunków roślin, ale najbardziej rozpowszechnione Mahonia pospolita. Drugie słowo to nazwa powstała ponieważ podobieństwa liści Mahonia z skórzastych liściach ostrokrzewu lub ostrokrzewu.

Krzewy mahonii rzadko przekraczają wysokość 1 m. Szerokość 1-1,5 m jest zwykle wspierana przez przycinanie. Roślina jest niezwykle płodna z potomstwem korzeni, więc ich plantacje są dość grube, a także wymagają przycinania. Liście składają się z 5-9 skórzastych błyszczących liści o ostrych krawędziach. Długość liści wynosi do 50 cm Młode liście, które kwitną wiosną, mają czerwonawy odcień, który zmienia się na ciemnozielony w kierunku lata. Jesienią cały krzew "reddens" 9quo; (liście mają brązowoczerwony odcień), a więc kosztuje całą zimę. Pachnące kwiatostany składają się z małych żółtych kwiatów zebranych w duże wiechy. Krzew zazwyczaj kwitnie w maju (w centralnej części Rosji), ale w ciepłym klimacie może ponownie kwitnąć w październiku. Ciemnoniebieskie jagody dojrzewają w sierpniu, mają słodko-kwaśny smak, mają właściwości lecznicze i są odpowiednie do gotowania. Jagody nie odpadają przez długi czas, mogą pozostać na krzakach przez 4-5 miesięcy. Hodowcy okresowo wydobywają nowe słodkie odmiany owocu mahonii.

Osobliwości uprawy mahogany gadoid w różnych strefach klimatycznych

Mahonia pospolita - Zimotrwalosc zdolny przeniesienie bezstratny -309deg mrozów C, może rosnąć w każdym klimacie. Największą szkodą dla krzaków jest zmiana odwilży i silnych mrozów. W obszarach, w których takie zmiany pogody są częste, a mroźne zimy zamarzają, wymagane będzie częściowe lub całkowite schronienie. W środkowym pasie Rosji dorosły mag nie jest żywy, a młodzi mogą być pokryci lapnikiem lub specjalnym materiałem. Na północy, na szerokości geograficznej Archangielsk, pożądane jest, aby pokryć dorosłych krzewów lub przynajmniej ich system korzeniowy.

W niektórych ciepłych regionach mogonia kwitnie ponownie w październiku. W tym samym czasie kwitnienie jest przedłużane przez całą zimę, a owoce dojrzewają do maja. Krzaki na południu Rosji, na Kaukazie i na Krymie są bardzo dobre.

Magonic Papaver: wybór odmiany, sadzenie

Najbardziej poszukiwane gatunki mahoniowe to liściaste:

Apollo. Odmiana została wyhodowana w Holandii w 1973 roku. Wysokość i szerokość buszu wynosi od 0,6 m do 1 m. Kwitnie w maju, kwiaty pachną do 0,8 cm, owoce są małe, dojrzewają w sierpniu. Liście brązowieją na zimę. Powoli rosnąca odmiana o obfitym kwitnieniu.

Atropurpura. Kompaktowe krzewy o średnicy korony 0,6 m. Ciemnozielone liście o długości do 25 cm. Jesienią i zimą liście stają się fioletowe.

Versicolor. Liście w ciepłym sezonie - zielone z pomarańczowymi, kremowymi, różowymi plamkami, a zimą - brązowo-purpurowe. Korona rozprzestrzenia się do 1 m średnicy.

Odmiany hybrydowe również pochodzą. Tak więc krzyżowanie mahoni z papirusowymi barbarzyńcami zostało nam dane przez Magobarbarisa Newberta. Jest pół-zimozielone, liście nie są duże, mają długość do 7 cm. Proste liście są związane z magobarbaris z berberysu, a brak cierni i układ liści - z mahonia. Wysokość buszu jest zwykle - do 1 m.

Wybór odpowiedniej odmiany, przejdź do sadzenia mahonia. Aby zapewnić jej bezpieczne przetrwanie i dobry wzrost przed sadzeniem, należy przestrzegać pewnych warunków:

Termin sadzenia - początek wiosny, aby system korzeniowy mógł się dobrze rozwinąć przed zimą. Magony nie toleruje przeszczepów, dlatego najlepiej kupić sadzonki z zamkniętym systemem korzeniowym.

Lokalizacja - Lekkie lub lekko cieniowane, bezwietrznie.

Gleba - bogaty w składniki odżywcze, żyzny, lekki, neutralny lub lekko kwaśny. Obowiązkowe kopanie gleby przed sadzeniem jest wymagane, ponieważ mag uwielbia luźną glebę. Przy ciężkiej glebie, zsuń się w dół do studni z gruzu, dużych kamyków. Pożądane jest dodanie humusu, piasku, trawy do ziemi.

Odległość - dla pojedynczych wolnych lądowań - 2 m, a dla grupy (krawężniki) - około 1 m.

Głębokość lądowania 40-50 cm, szyja korzenia nie jest pochowana, powinna znajdować się na poziomie gruntu.

Uważają, że aby uzyskać jagody trzeba posadzić co najmniej 2-3 krzewów, ponieważ mahonia jest rośliną samozapylającą.

Mahoni pasożytniczy: opieka (zdjęcie)

Przez całe życie mahoń potrzebuje opieki (zdjęcia są dołączone). Pielęgnacja nie jest trudna, mahonię uważa się za roślinę prostą.

Pielenie, pielenie, usuwanie chwastów i niepotrzebny młody wzrost. Perekopka pod krzakiem nie jest potrzebna, tylko mulczowanie kikuta. Na zdjęciu mahoń jest plastyczny, pozostawiając w postaci mulczowania ziemi.

Przycinanie. Krzew nie rośnie więcej niż 0,6-1 m, więc przycinanie odbywa się nie dla kontroli wysokości, ale dla kształtowania. Krzewy szybko się regenerują. Przeprowadzaj przycinanie po kwitnieniu, czyli w maju-czerwcu. Jeśli dla ciebie ważne jest następujące obfite kwitnienie krzewu, staraj się utrzymywać pędy z pąkami rosnących pąków. Przycinanie może strzelać nie więcej niż 1/2, ale lepiej 1/3 długości. W starych krzewach w wieku 15 lat i więcej wykonują one odmładzające przycinanie "na pniu", gdy wszystkie gałęzie i pędy są przycinane blisko poziomu gruntu.

Powielanie. Mahoni padulobic może być rozmnażany przez zielone lub ukorzenione sadzonki, korzenie (młode rośliny) lub przez warstwy i nasiona. Najbardziej czasochłonnym sposobem jest rozmnażanie nasion. Przede wszystkim gwarantują sukces sadzenia mahonii z korzenia pędu, co zwykle zdarza się całkiem sporo.

Podlewanie. Magony łatwiej tolerują krótkotrwałą suszę niż obfite podlewanie lub deszcz. W czasie upałów raz w tygodniu busz podlewa się 10 litrami wody, nie dopuszczając do stagnacji. Przy suchej pogodzie podlewanie jest konieczne nie tylko dla korzeni, ale także dla gęstych liści mahonii. Woda z konewki lub węża z aerozolem zmyje nagromadzony pył, usunie pory na liściach. Najlepszy sos. Przed kwitnieniem podawany jest NPK, czyli dowolny złożony nawóz, który zawiera fosfor, azot i potas, 90-120 g / m2.

Przygotowanie do zimy. W regionach o surowych zimach konieczne jest pokrycie krzaków na zimę lapnika lub materiałem osłonowym. Młode krzewy potrzebują schronienia i środkowego pasa.

Magonic Papavery: Szkodniki i choroby

Powyżej rozmawialiśmy o funkcjach mahoniowego mahoniu, opiekując się nią, a zdjęcia zostały zaprojektowane w celu ułatwienia odbioru informacji. Teraz czas powiedzieć kilka słów na temat szkodników i chorób oraz sposobów ich zwalczania.

Mahonia jest odporna na szkodniki, ale w niesprzyjających porach roku, szczególnie w chłodne deszczowe lato, może być zakłócony przez mączniaka (białe plamy), miejscu i rdzy (żółte guzki pod liśćmi).

Po wykryciu rdzy na liściach powinny być izolowane tak szybko, jak to możliwe, aby wyciąć pędy liści lub selektywnie, a następnie 1-2 sezon gęstość krzew zostaje przywrócona ze względu na pojawienie się młodych pędów. Traktuj krzew lekiem zawierającym siarkę lub fungicydem Zineb lub podobnym.

Przy pierwszych oznakach mączniaka prawdziwego na liściach, kwiatach lub owocach należy traktować roślinę specjalnymi preparatami. Jeśli niesprzyjająca pogoda utrzymuje się, kontynuuj leczenie co 10-14 dni tymi lekami, na przykład, Fundazolum lub fungicyd Toxin-M.

Płyny Bordeaux, polikarbacyna lub zawierające miedź pomagają w wykrywaniu plam. Można rozcieńczyć w 10 litrach wody 200 g mydła i 20 g siarczanu miedzi i spryskać tę mieszankę krzewów.

© 2012-2018 "Opinia kobiet". Podczas kopiowania materiałów wymagany jest link do źródła!

Redaktor naczelny portalu: Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Redakcja: +7 (965) 405 64 18

Magonic Papaver: Pielęgnacja i uprawa, zdjęcie

Każdego roku, otwierając katalog roślin, ogrodnicy uczą się czegoś nowego. Tak, wiele rodzimych i ukochanych krzewów, drzew iglastych, kwiatów. Niektóre nowe przedmioty już zapuściły korzenie w ogrodzie. Ale zawsze chcesz, aby Twój ogród różni się od innych nową, niezwykłą kulturą. To do takiej kultury mahoń jest liściasty, o czym będzie mowa.

Zimozielony krzew rodziny Barabarisov ma wiele zalet:

 • piękne kosztem skórzastych, błyszczących, kłujących liści,
 • jest niezwykły dzięki pachnącym pędzlom żółtych kwiatów,
 • możesz dostać żniwo jadalnych, kwaśnych jagód,
 • niezwykle wyglądający kora pokryta pęknięciami.

Te i wiele nazw: Landysheva krzewów ze względu na kształt kwiatów, liści winogron padubny o które przypominają liści ostrokrzewu i jagody, jak winogrona. Przez cały rok krzewy wyglądają na dekoracyjne.

Gałka mahońska (winogrona Oregonu) w porównaniu z jej najbliższymi krewnymi, jest niewymagająca dla warunków wzrostu i odporności na zimno. Krzew rośnie bardziej wszerz niż w górę. Osiągając wysokość 1 m, ma szerokość 1,5 m. Szybko się rozprzestrzenia z powodu korzenia pędu. Wszelkie warunki są odpowiednie do wzrostu.

Na moskiewskich przedmieściach mahonia zaczyna kwitnąć od połowy wiosny. Zbioru jagód można zbierać późnym latem. Kwiaty są małe i żółte, ale ze względu na fakt, że są zbierane w kwiatostanie, wyglądają dekoracyjnie. Mają bogaty smak. Podczas kwitnienia mahonia odznacza się lekkim przymrozkiem.

Liście są złożone, zebrane z około 20 liści, z których każda na końcu ma kolec. Łączny rozmiar arkusza wynosi 40 cm. Latem liście są zielonkawoszare, aw okresie jesienno-zimowym stają się brązowe lub żółto-czerwone. Czerwonawe zabarwienie uzyskiwane jest przez ogonki.

Jagody są ciemnopurpurowe z niebieskim nalotem, kwaśne dla smaku, bardzo bogate w witaminę C. Tworzą egzotyczny kontrast: wyglądają niezwykle na tle brązowych liści. A także robią wino, kompoty, dżem.

Korzenie zawierają berberynę - substancję stosowaną w medycynie ze względu na jej właściwości antybakteryjne. Najnowsze odkrycia naukowców ujawniły, że ten związek może powstrzymać rozwój nowotworów. Jest również stosowany do przygotowania gorzkiego toniku.

Do najlepszych ocen tego rodzaju nieść Apollo i Compasta. Mahonia pozłacana Apollo, której zdjęcie poniżej widać w galerii, charakteryzuje się bujną kwitnącą, zwartą koroną i powolnym wzrostem.

Krzew jest mało wymagający dla warunków glebowych. Wynika to z faktu, że system korzeniowy leży głęboko i może niezależnie wydobywać składniki odżywcze i wilgoć. Ale lepiej, jeśli tak będzie żyzna, słabo kwaśna i dobrze osuszona gleba. Stojąca woda i gleby alkaliczne nie są dla niej.

Kocha słońce, ale może też rosnąć w półcieniu. Jeśli planujesz stworzyć żywopłot, lepiej wybrać otwarte miejsce: tutaj krzaki będą bardziej gęste i bujne. Krzewy można sadzić w grupach.

 • do trawników i placów krajobrazowych,
 • wzdłuż ulic i autostrad (dobrze znosi zanieczyszczone powietrze),
 • jako żywopłot lub niska granica w ogrodzie.

Jednym słowem "niezwykłe piękno" jest wszędzie wspaniałe. Mnoży się nasiona, sadzonki, pędy korzeniowe, podział krzewów. Ponieważ korzeń mahoń tworzy wiele, to jest używany do reprodukcji. Sadzenie obejmuje następujące działania:

 1. Wybieramy otwarte miejsce z lekką, odsączoną glebą.
 2. Czekamy na ciepłe wiosenne dni, aby buszował dobrze w lecie.
 3. Posadzone w głębi sadzenia głębokości 50 cm, nie zagnieżdżając szyi korzenia.
 4. Między roślinami może stanąć do metra. Jeśli stworzymy żywopłot, będzie to pół metra.
 5. Wlewamy glebę, lekko zwartą, ściółkę.

Magony wymagają minimalnej troski, więc bez większych problemów ciesz się wspaniałym wyglądem "za granicą" i zaopatrz się w jagody bogate w witaminy. Powiedzmy kilka słów o najbardziej niezbędnych wydarzeniach:

 1. Wymagany regularne podlewanie i ściółkowanie aby utrzymać wilgoć.
 2. Mahonia kocha zraszanie (opryskiwaniem liści) i opryskiwanie dolistne, zalecane raz w miesiącu.
 3. Przycinanie rozpoczyna się, gdy roślina osiągnie wiek 10 lat. Daje krzakom zwarty i zadbany wygląd. Noś go wiosną do początku przepływu soków. Krzew normalnie toleruje przycinanie i formowanie.
 4. Pierwsze nawożenie złożonym nawozem przeprowadza się na wiosnę, rozproszenie go u podstawy buszu.
 5. Szkodniki nie lubią jej chudych liści, jest chory w niekorzystnych warunkach środowiskowych. Najczęstsze infekcje grzybicze, które mogą zostać zniszczone przez fungicydy o ukierunkowanym działaniu, są uderzające.

Rodzaje i odmiany mahonii wyróżniają się pięknymi walorami dekoracyjnymi.

 • Już znana marka Apollo i nowy Smaragd różnią się jasnożółte, puszyste kwiatostany. Odmiana Appolo jest hodowana w Holandii. W ostre zimy, liście mogą spaść, ale potem szybko zdrowieją. Jagody tej odmiany są używane do produkcji wina.
 • Atropurpura (czyli czerwony liściasty) ciekawa jesień, ciemnoczerwone listowie. Mały krzew w kształcie kopuły. Czarne jagody z niebieskim kwiatem. Rośnie dobrze w półcieniu.
 • Aurea niezwykłe złote liście;

Niech różnorodność i nie tyle, ale te odmiany cierpią w pobliżu moskiewskiego klimatu i mogą zaskoczyć mieszkańców środkowego zespołu swoim niezwykłym pięknem. Jak wyglądają w projekcie ogrodu, można zobaczyć na poniższym zdjęciu. Spektakularna granica kwitnącej mahonii:

"Egzotyczne piękno" mahonii jest szeroko stosowane w architekturze krajobrazu. I do tego są wszystkie podstawy:

 1. Możesz posadzić mahoń w dowolnym kącie lub części ogrodu. Wszędzie będzie dobrze wyglądać.
 2. Może być stosowany jako drugi poziom podczas sadzenia żywopłotu, na przykład z drzew iglastych. W cieniu ich koron będzie pięknie wyglądać.
 3. Z karłowatymi kwiatami i krzewami również wygląda bardzo oryginalnie. Na przykład wśród skał wrzosowych, pełzające jałowce, krzewy różane. Dobre w otoczeniu chryzantem, jadalni, geocherów.
 4. Łatwo jest połączyć ją z dowolną florą lokalną. Najważniejsze jest, aby pokazać wyobraźnię i magię zagrać w nowe kolory.
 5. Tworząc niezwykłe kompozycje krajobrazowe za pomocą tego krzewu podkreślisz indywidualność swojej strony.
 6. Żywy mur lub obramowanie nada unikalny kolor ścieżce, wzdłuż której jest zasadzony.
 7. Biorąc pod uwagę jego zdolność do dobrego wzrostu w mieście, mahonia będzie ozdabiać parki, place, aleje, tereny rekreacyjne.

To jest cudowna roślina, na którą należy zwrócić szczególną uwagę. Biorąc pod uwagę cechy biologiczne, kultura ta może rozwijać nawet najbardziej doświadczonego ogrodnika. To kolejny "cud za granicą", który pomoże nam pomalować nasze życie na jasne kolory.

Szczegółowa historia zakładu z kanału wideo "Świat Ogrodu"

Sadzenie i pielęgnacja mahoniowego pancerza: opis, zdjęcie

Mahonia padybolostnaya jest jednym z interesujących przedstawicieli rodziny berberysów, która różni się od innych gatunków swoją niską postacią. W sumie istnieje około 50 gatunków tego wiecznie zielonego krzewu. Miejsce urodzenia mahoniu jest papodolistyczne, jest kontynentem północnoamerykańskim, jednak nie stanowi to poważnej przeszkody w jego uprawie w umiarkowanym klimacie średniej szerokości geograficznej naszego kraju.

W swojej ojczyźnie roślina znana jest pod nazwą "Oregonie winogrona". Do 1822 r. Jej reprezentacja była ograniczona tylko do rdzennych miejsc, ale później została sprowadzona na kontynent europejski, gdzie nadal jest uprawiana, szeroko wykorzystywana w projektowaniu krajobrazu.

Co podobało się ogrodnikom mahonii?

Rośliny fotograficzne mogą już przyciągać zainteresowanie. Dlatego rzadki ogrodnik pozostaje obojętny na piękno skórzastych liści mahonii, który zachowuje niezmieniony przez praktycznie cały okres wegetacji. Widząc jej liście po raz pierwszy, ich można pomylić z liśćmi ostrokrzewu, co w zasadzie wyjaśnia nazwę rośliny. Wiosną, gdy liście zaczynają kwitnąć, mają czerwonawy kolor. Jednak latem zmienia się na ciemnozieloną, a jesienią, gdy kończy się sezon wegetacyjny, zyskują złotobrązowy odcień.

Jeszcze piękniejsze łodygi mahonii stały się w momencie wystąpienia pierwszych przymrozków, które zmieniają kolor na fioletowy.

Taka różnorodność palety kolorów jest jedną z przyczyn zwiększonego zainteresowania wielu ogrodników tą rośliną, która jest często stosowana w projektowaniu krajobrazu. Dlatego, dekorując swoje działki, często przestają wybierać na mahoniu. Roślina doskonale pasuje do projektu ogrodu skalnego, a także może być reprezentowana w różnych kompozycjach grupowych, w tym na trawnikach. Z pomocą maga można udekorować różne budynki, jeśli posadzisz je obok nich. Pozwala również na podkreślenie zieleni ogrodów. Ponieważ mahonia jest rośliną nisko rosnącą, może być z powodzeniem stosowana jako krawężnik lub niski żywopłot.

W procesie rozwoju w mahoniu, wychodzące potomstwo korzeni, więc w sezonie może tworzyć małe zarośla. Pod tym względem mahonia stanowi doskonałą opcję do dekorowania tych obszarów, w których konieczne jest wypełnienie powierzchni gleby.

Charakterystyka mahoniu mahoniowego

W fazie kwitnienia z tej rośliny pochodzi przyjemny i lekki aromat, który sam w sobie przypomina kwiaty konwalii. Pierwsze kwiaty zostały ujawnione w maju i pozostają do czerwca. Zwykle oni mają żółty odcień i tworzą małe kwiatostany-pędzle. Jesienią jesienia jest wystarczająco ciepło, ogrodnik dostaje dodatkową okazję do podziwiania kwitnącej mahonia i w październiku.

Ten kwiat należy do liczby roślin zapylanych krzyżowo, dlatego może kwitnąć tylko w obecności zduplikowanego okazu. Bez tego nie mogą powstać owoce, które dostarczają materiału rozmnożeniowego do rozmnażania. Roślina ta dojrzewa owalne owoce o długości do 1 cm, najczęściej osiągają one stadium dojrzałości w sierpniu, co można określić na podstawie ciemnoniebieskiego koloru.

Jagody mahonii mają wyraźny słodko-kwaśny smak, który przypominają berberys. Owoc zawiera niewielką ilość miąższu i dużo nasion.

Nie należy natychmiast spożywać pokarmu z jagód - lepiej pozwolić im się trochę położyć w lodówce. Wtedy ich smak zmieni się na lepsze. Jagody mahonii nie mogą spaść bardzo długo na okres do pięciu miesięcy, ponieważ z tego powodu ratuje gęstą łodygę. Nawet jeśli opóźnisz zbiory, nie doprowadzi to do rozkładu witamin i innych związków organicznych. Na sezon z jednej rośliny możesz zebrać do 2 kg owoców.

Biorąc pod uwagę, że mahoniowy liściasty najczęściej występuje w lasach, w sztucznych warunkach lepiej jest uprawiać go na zacienionych obszarach. Jeśli mahonia rośnie na słonecznych obszarach, bezpośrednie światło słoneczne może prowadzić do oparzeń, a to znacznie osłabi roślinę i spowolni jej wzrost. Najbardziej odpowiednie do uprawy mahonia są miejsca chronione przed wiatrem, które znajdują się w półcieniu tworzonym przez sąsiednie budynki lub drzewa.

Magonia jest niewymagająca dla jakości gleby i jej płodności. Dlatego może być uprawiany na dowolnym podłożu.

Aby uzyskać gęste zarośla mahoniowego gadolobic podczas sadzenia, zaleca się umieszczenie roślin nie dalej niż 1 m od siebie. Stworzenie mniejszego nasadzenia jest możliwe, jeśli odległość między roślinami zostanie zwiększona do 2 m.

Podczas sadzenia, krzewy należy zakopać na głębokości nie większej niż 50 cm, po przeniesieniu rośliny do dołu, szyja korzeniowa powinna znajdować się ściśle na poziomie gleby. Posadzone krzewy mahoń gadolobustnoy należy odpowiednio wylać.

Hodowla mahoniowego wzrostu w warunkach otwartych jest łatwa i nie stwarza problemów w pielęgnacji. Regularne podlewanie to tylko jedna z czynności niezbędnych do prawidłowego rozwoju roślin. Zaleca się okresowe przeprowadzanie nawożenia roztworem złożonych nawozów mineralnych.

Zasady dbania o papirus maturial:

 • po raz pierwszy nawozy pod krzakami są wprowadzane w maju, co zwykle odbywa się przed kwitnieniem;
 • Aby uniknąć odwrotnego efektu, należy przestrzegać wskaźnika zużycia - nie więcej niż 100 g / m2. m;
 • Jeśli mahonię uprawia się w suchych miejscach, należy ją obficie podlewać. Przydatne jest regularne ściółkowanie kikuta, co pomoże lepiej zatrzymać wilgoć w glebie;
 • Przeszczep nie uszkadza roślin, więc można go przeprowadzić w odniesieniu do roślin, niezależnie od pory roku i wieku buszu. To prawda, że ​​nie zaleca się przeszczepiania mahonii późną jesienią, ponieważ aby zimą bez konsekwencji, musi zgromadzić wystarczającą siłę;
 • co najlepsze, sam magii czuje się w zacienionych warunkach, więc jego krzaki wyrosną dobrze obok każdego obiektu, który może chronić go przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych;
 • w trakcie przygotowywania się na zimę do mahoniu może być konieczne schronienie w tych obszarach, w których zimy są rzadko śnieżne. Jeśli w miejscu uprawy mahoniu jest wystarczająco dużo śniegu, nie będzie konieczne stosowanie materiałów pokrywających, ponieważ gęsta pokrywa śnieżna zapewni dobrą ochronę przed zimną pogodą;
 • Mogonia jest wysoce odporna na patogeny i grzyby.

Przydatne okresowo przycinać, które pomogą zachować piękną lub wyrafinowaną formę mahoniowego plastycznego. Sadzenie i pielęgnacja, w tym to wydarzenie, w tym przypadku pomogą pokazać całej roślinie jej piękno.

Zaleca się przycinanie na wiosnę. W takim przypadku zostaną usunięte tylko te pędy i łodygi, które nie mają pąków kwiatowych. Przeprowadzanie przycinania uwzględniające ten moment pozwoli uniknąć gwałtownego rozkwitu buszu.

Rośliny dobrze znoszą przycinanie, po czym odzyskuje się niewiele czasu. Z reguły krzaki nabywają dawną formę ze względu na tworzenie młodych pędów.

Reprodukcja mahoniu z pancerza

Aby uzyskać młode krzewy, można użyć takich metod rozmnażania jak siew, rosnących z potomstwa korzeni i sadzonek. Zaleca się stosowanie metody siewu nasion wiosną, a to z pewnością musi być kiełkujące nasiona.

Dostań też krzew mahonia na stronie można to zrobić za pomocą sadzonek:

 • zaleca się wybierać zielone pędy i łodygi z liśćmi jako materiał nasadzeniowy;
 • łodygi są używane do zbioru krótkich zwiercin, które muszą koniecznie mieć prosty górny przekrój i ukośne dolne cięcie;
 • że sadzonki są szybciej przyjmowane, zaleca się stosowanie roztworu stymulantów wzrostu korzeni na niższym kroju;
 • po przygotowaniu sadzonki są zakopywane w ziemi, nie zapominając, że dolny pąk powinien znajdować się na poziomie gruntu;
 • następnie górną warstwę gleby należy dokładnie ubić i wylać roztworem grzybobójczym w celu ochrony przed chorobami;
 • po posadzeniu na sadzonki zainstalować plastikowych butelek z przezroczystymi ścianami, należy uważnie podlewać.

Zdobądź materiał do sadzenia wiosennego Mahonija padubolostnaja jest to możliwe iz warstw:

 • do tego należy użyć najbardziej rozwiniętych pędów, które muszą skakać jak najbliżej powierzchni ziemi i wypełniać ją ziemią. W wyniku tej operacji wierzchołek pędu musi wystawać z gleby;
 • w miejscu, w którym pęd znajduje się pod ziemią, zaszczepia się drut w celu zamocowania pędu, który następnie pomoże zapewnić dogodne warunki do ukształtowania systemu korzeniowego;
 • po wykonaniu podstawowych czynności konieczne jest gruntowne nawodnienie gleby powstałej na powierzchni pagórków;
 • Jesienią z koślawego pędu powstaje sadzonka o dobrze rozwiniętych korzeniach, którą można oddzielić od rośliny matki i przeszczepić do stałego miejsca.

Mahoń ma wielu wielbicieli wśród doświadczonych kwiaciarni. Ta roślina ma piękne liście i kwiatostany, więc coraz częściej używają padół mahoniowych w projektowaniu krajobrazu. Jednak ze względu na to, że jest odporny na cień, najczęściej uprawiany jest w pobliżu różnych przedmiotów znajdujących się w ogrodzie. Oprócz ochrony przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, mahonia wymaga regularnego podlewania, co jest szczególnie ważne w obszarach, w których często obserwuje się długie okresy suszy. Reszta pokazuje bezpretensjonalność, dlatego można ją uprawiać na każdej glebie.

Dodaj komentarz

30 − 27 =