Nazwa kategorii

Układ kuchni

5 kroków do stworzenia projektanta kuchni w kuchni

W zaledwie 5 krokach możesz wybrać projekt swojej przyszłej kuchni.

 • 1 krok - dopasuj wymiary pomieszczenia;
 • Krok 2 - wybierz kolory ścian, sufitu i podłogi;
 • Krok 3 - umieść drzwi i okna;
 • 4 krok - przeciągnij niezbędne moduły kuchenne z katalogu;
 • Krok 5 - wybierz ulubione akcesoria i dodaj sprzęt.

Aby uzyskać lepszy program, użyj komputera lub laptopa.

Kuchnia - pomieszczenie jest małe, więc jego właściwy układ jest gwarancją jego funkcjonalności i komfortu. Trudno to zrobić bez pomocy profesjonalnych projektantów. Ale specjalista będzie musiał zapłacić, co nie zawsze jest możliwe. Dlatego, aby pomóc zwykłym ludziom dzisiaj oferowane są specjalne programy, takie jak projektant kuchni. Wystarczy go pobrać na komputer i przejść do kreatywności.

Należy zauważyć, że wyżej wymienione programy są dwojakiego rodzaju: płatne i bezpłatne. Początkujący mogą skorzystać z drugiej opcji. Takie programy projektowania kuchni są proste. Każda osoba może je zrozumieć, ponieważ zostały stworzone dla ludzi.

Prosty program do projektowania kuchni ma następujące opcje.

 • Najpierw powstaje plan pomieszczenia, do którego dodawane są wymiary pomieszczenia, sieci komunikacyjne, części konstrukcyjne itd. oznacza to, że pełny plan jest wskazany.
 • Następnie zebrane pudełko musi zostać wykończone, dla którego wybiera się materiały wykończeniowe, ich kolor i teksturę.
 • Kolejnym etapem jest wybór i dostosowanie do przestrzeni zestawu kuchennego. Uważa się, że jest to najważniejszy etap w tworzeniu projektu ogólnej koncepcji kuchni. Musimy zacząć od typowego modelu mebli kuchennych, które powinny być zaaranżowane. Tutaj ważna jest funkcjonalność i wygoda jego lokalizacji. Jeśli tak się stanie, możesz przejść do projektowania mebli. Oznacza to, że musimy wybrać kolor, akcesoria i tak dalej.
 • Ostatnim krokiem jest wybór elementu dekoracyjnego. Wystarczy dodać akcesoria, zaprojektować elementy w pokoju, aby kuchnia wyglądała na nadającą się do zamieszkania.

Przy okazji, dziś deweloperzy oferują nie tylko projektanta kuchni, ale także programy, dzięki którym można zmontować meble na zamówienie. Wygodna kombinacja, która pomoże naprawdę stworzyć. Oznacza to, że najpierw można utworzyć projekt zestawu mebli, biorąc pod uwagę wielkość przestrzeni kuchennej, podnieść akcesoria, przyciąć, a następnie wstawić go do przygotowanego układu kuchni.

Jest jeden punkt, na który należy zwrócić uwagę. Jeśli raz masz do czynienia z zadaniem tworzenia projektu kuchennego, nie możesz pobrać programu do projektowania. Ponieważ w Internecie istnieją tak zwani planiści kuchni online. Jeśli masz zamiar angażować się w projekty przez cały czas, program jest lepszy do pobrania. Jednocześnie należy go właściwie wybrać, ponieważ w sieci są proste analogi, a skomplikowane są profesjonalne. Spójrzmy na niektóre z nich.

Ten program jest przeznaczony dla początkujących, którzy nazywają go w ciągu pięciu minut. Należy do kategorii "Projektanci 3D w kuchni", czyli na jej podstawie można tworzyć układy w trybie dwu- lub trzypoziomowym. Prosty interfejs, zrusyfikowany, wygodny i zrozumiały. Został specjalnie stworzony dla mało wyszkolonych osób.

Również program dla początkujących, ale z bardziej zaawansowaną funkcjonalnością. Na przykład:

 • Możesz tworzyć cienie rzucane przez światło z okna. W takim przypadku możesz wziąć pod uwagę godzinę i rok.
 • Możesz tworzyć tak zwane obiekty dynamiczne. Na przykład możesz, klikając na drzwi szafki zewnętrznej lub zewnętrznej, otwórz ją, a tym samym zrozum, czy jest wystarczająco dużo miejsca, aby ją otworzyć.

W tej sieci możesz pobrać wersje płatne i bezpłatne. Ale należy zauważyć, że darmowa wersja nie różni się zbytnio od płatnej.

To pomysł znanej marki produkującej meble. Został specjalnie opracowany dla "manekinów", więc ten programant kuchni jest usługą online.

A co z nią?

 • Ma bardzo duży wybór projektów mebli, które można wykorzystać do wyboru i instalacji w projekcie kuchni.
 • To samo można powiedzieć o wyposażeniu mebli.
 • Program może obliczyć elementy używane w zestawie słuchawkowym.

Ta opcja jest przedstawiona na początku artykułu.

Program do projektowania dla profesjonalistów. Opiera się na koncepcji budowania budynków w wirtualnym świecie. Nie jest łatwo z nim pracować, ponieważ programowanie odbywało się w taki sposób, że sam budynek został zbudowany jako pierwszy, a następnie można uzyskać takie informacje, jak sekcje pomieszczenia, specyfikacje, wyjaśnienia i tak dalej.

Oznacza to, że ta wersja to nie tylko program. Jest to okazja, aby uzyskać duży zestaw narzędzi do projektowania. Oczywiście wnętrze kuchni nie jest tutaj najważniejsze. Najprawdopodobniej jest to tylko opcja poboczna.

Francuski projektant. To ciekawe, że tego projektanta nie można używać online, dopóki za niego nie zapłacisz. Lub raczej jeszcze nie płacić za wykorzystanie czasu. Nie jest na sprzedaż, można go tylko wynająć, płacąc za określony czas.

Jaka jest różnica między tym planistą a innymi.

 • Ten projekt 3D z możliwością przeglądania układu w przestrzeni trójwymiarowej.
 • Możesz tworzyć projekty w przyszłości, w postaci klipu animacji, w sekcji.
 • Istnieje opcja, która pomaga pracować z dokumentacją: szacunkami, wykresami i raportami.

Twórca oferuje wersje lokalne i sieciowe.

Wnioski na ten temat

Co może zrobić planista kuchni? Stanowią one okazję do wzięcia udziału w tworzeniu projektu aranżacji przestrzeni kuchennej. Oznacza to, że nie trzeba być ekspertem, aby własnoręcznie zaprojektować swoją własną kuchnię. Co najważniejsze, bez żadnej wiedzy można zrealizować wieloletnie marzenie, pewne twórcze pomysły, a nawet fantazje. Musimy po prostu zająć się tym programem.

Projektant kuchni online

Narysuj kuchnię online. Niezależnie i za darmo!

Przed Tobą najnowocześniejszy projektant kuchni online. Dzięki temu harmonogramowi możesz stworzyć szczegółowy projekt 3D swojej kuchni z wysokim stopniem wizualizacji.

Zapisz w swojej sieci społecznościowej link do konstruktora, aby nie stracić:

Dla Twojej wygody przygotowaliśmy 4 gotowe projekty, na podstawie których możesz zaprojektować swoją kuchnię:

 1. ustawić rozmiary pomieszczeń
 2. ułożyć meble o wymaganych rozmiarach (szafki, kredensy, lady barowe itp.)
 3. wybierz schemat kolorów
 4. zapisz projekt
 5. ustal dokładny koszt kuchni zgodnie z projektem (przycisk "Obliczanie zamówienia") *

Masz pytania na temat harmonogramu? Napisz w komentarzach poniżej.

Nasz adres: Białoruś, Mińsk, ul. Niekrasow, 7-410

Rysowanie rysunku kuchni własnymi rękami: jakie niuanse należy wziąć pod uwagę?

Po samodzielnym opracowaniu kuchni możesz zaoszczędzić nawet połowę kosztu gotowej kuchni, a pomysł zrobienia mebli sam przez się często przychodzi do osoby po zakupie. Po pierwsze, gotowa kuchnia dobrej jakości jest raczej droga, a po drugie, bardzo często gotowy zestaw kuchenny nie odpowiada rozmiarowi i konfiguracji kuchni. Tutaj można zamówić zestaw słuchawkowy w specjalistycznej firmie produkującej meble, ale w tym przypadku koszt będzie jeszcze wyższy. Najlepszym sposobem jest samodzielne wykonanie mebli. Ale dla wielu ten proces wydaje się niemożliwy. Jak opracować układ, gdzie narysować plany, jak tworzyć schematy - wszystkie te pytania będą musiały powstać przed tymi, którzy chcą spróbować siebie w roli producenta mebli. Zastanów się, jak to zrobić.

Najpierw rysuje się projekt kuchni z przybliżonymi szkicami i pomysłami, a następnie wszystko to jest przenoszone na rysunek z dokładnymi wymiarami

Po co robić kuchnię własnymi rękami, kiedy można ją kupić w gotowej formie? W rzeczywistości istnieje wiele korzyści i zalet:

 • idealny do konfiguracji i wielkości kuchni;
 • pozwala ci użyć każdego centymetra kwadratu do maksimum;
 • indywidualny projekt - nie będzie drugiej takiej kuchni;
 • Możesz zaoszczędzić do 50% kosztów mebli.

Jest to najtrudniejsza rzecz w całej sprawie - wielu nie wie, od czego zacząć, gdyby pomysł zrobienia kuchni własnymi rękami.

Przede wszystkim trzeba przemyśleć ogólną koncepcję kuchni - a mianowicie całego pokoju. Jakie są oczekiwane urządzenia domowe w kuchni? Gdzie będzie stać lodówka, piec, czy to ma być zmywarka i pralka? Gdzie będzie stół jadalny? Czy parapet zostanie umieszczony na ogólnym blacie? Jak ma ustawić szafki kuchenne, skąd przechodzi strefa pracy?

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest rozwinięcie kształtu i układu kuchni oraz fasady, aby kupić gotowe

Po rozważeniu wszystkich tych pytań, musimy naszkicować szkic przyszłej kuchni. Najlepiej, jeśli szkic jest wystarczająco szczegółowy. Następnie, kiedy ten wstępny szkic jest dostępny, możesz spróbować zrobić to na komputerze.

Ważne: Istnieje wiele programów, które umożliwiają wykonanie szczegółowego układu kuchni na komputerze. Jeśli wiedza na to pozwala, możesz zrobić szkic w objętości - 3Układ D zawsze daje lepsze wyobrażenie o przyszłym projekcie.

Po zaprojektowaniu kuchni jest przemyślany drobiazgi i rozmieszczenie obiektów jest jasne, można narysować rysunek samego zestawu kuchennego. Tutaj również najlepiej jest spróbować zrobić układ 3D na komputerze.

Rysunki kuchni powinny być wykonane ręcznie lub w edytorze graficznym, takim jak Coral lub Photoshop. Następnie wydrukuj je i już na nich pracuj: aby wyciąć szczegóły i zbierz słuchawki własnymi rękami.

Rozwijając układ kuchni, musisz wziąć pod uwagę kilka niuansów i przestrzegać określonych zasad.

Jeśli masz zamiar sam sporządzić projekt kuchni, pamiętaj, że musisz zacząć od rozważenia funkcjonalności i dopiero wtedy musisz pomyśleć o projekcie

Sprzęt AGD i meble powinny być umieszczone w następującej kolejności:

Niezależnie od wielkości kuchni i układu, długość blatu nie powinna być mniejsza niż 50 cm, co jest wymogiem ergonomii przestrzeni.

Nie umieszczaj płytki całkowicie w rogu pomieszczenia - układ małej kuchni będzie wyglądał oczywiście piękniej i bardziej racjonalnie, ale w praktyce ściana zawsze będzie poplamiona grubymi kroplami.

Zanim zaprojektujesz pakiet i opracujesz jego układ, musisz wykonać pomiary, które określą rozmiar szafek.

W tym celu musimy najpierw zmierzyć wymiary:

 • ściany długości, wzdłuż których planuje się umieszczenie mebli;
 • ściany w wysokości;
 • odległość od ściany do okna;
 • odległość od ściany do drzwi.

Rysunek kuchni powinien być wykonany z dokładnością do centymetra. W przeciwnym razie istnieje ryzyko niespójności, a kuchnia będzie musiała zostać przerobiona

Jeśli wymiary są brane pod uwagę niedokładnie, to układ będzie niedokładny w jeszcze większym stopniu, w wyniku czego meble nie będą pasować do kuchni.

Następnie obliczane są wymiary szafek. Standardowe wymiary części szafki w standardowej kuchni, zazwyczaj mają wysokość 85 cm głębokości. - 45-50 cm obudowy wymiar szerokości w zakresie od 30 do 80 cm.

Ważne: W erze Internetu możesz nawet nie tworzyć rysunku szafek własnymi rękami. Jeśli zamierzasz wykonać meble o standardowych rozmiarach, rysunki można znaleźć w Internecie. Istnieją witryny, na których rozmieszczono szczegółowe rysunki wszystkich standardowych szaf. Pozostaje tylko do pobrania.

Jakie rozmiary szafek są preferowane, określa się oddzielnie w zależności od wygody i wielkości kuchni. Jeśli kuchnia jest niestandardowa, to oczywiście będziemy musieli opracować niestandardowy układ i stworzyć niestandardowe szafki, zmieniając ich rozmiary do wielkości kuchni.

Jeśli pozwalają na to wymiary kuchni, czasami bardziej opłaca się robić meble o typowych rozmiarach, choć własnymi rękami.

Jeśli twoja kuchnia ma niestandardowy układ, jedynym rozwiązaniem jest opracowanie indywidualnego projektu, ponieważ typowe słuchawki tutaj będą po prostu nie na miejscu

 • można kupić gotową elewację do szafek, które uczynią zestaw wykonany przez ciebie, o wiele bardziej estetycznym;
 • Nie musisz sam opracowywać rysunku, co zmniejsza ryzyko błędów;
 • łatwiej wybrać stół.

Szafki wiszące mają wymiary, które są takie same jak szerokość podłogi. Chociaż obecnie możliwe są inne schematy - decyzje projektowe opierają się na różnicy w wielkości, co sprawia, że ​​wnętrze jest bardziej oryginalne. Głębokość szafki ściennej do 30 cm Standardowa wysokość - 71,5 cm .. Ale jeśli projektowania układu małej kuchni, można zwiększyć wysokość szafek. W takim przypadku zmiany wprowadzane są w schematach.

Ważne: Projektując zestaw kuchenny i zestaw słuchawkowy, należy wziąć pod uwagę, że odległość, na której zawieszone są szafki, nie powinna być zbyt duża, w przeciwnym razie hostessa będzie miała trudności z ich użyciem.

Po uwzględnieniu wszystkich wymiarów opracowuje się projekt szafek i wykonuje się końcowy rysunek. Wymiary każdej szafki są obliczane osobno. Dlatego w przypadku każdej szafki trzeba wykonać własny rysunek i układ.

Ważne: obliczenia nie powinny być przybliżone. Nawet dodatkowy centymetr może zepsuć całość i doprowadzić do tego, że meble nie wejdą.

Po opracowaniu układu szafy i sporządzeniu rysunku konieczne jest obliczenie wymaganego materiału. Tutaj wszystkie niuanse są brane pod uwagę. Na podstawie praktyki, najczęściej zakupić ściany tylne szaf MDF, MDF lub MPZP dla samych szafkach, gotowych fasad, jeśli zdecydujesz się z nich korzystać.

Dalsza praca już zaczyna się od wycinania części i montażu. Możesz znaleźć szczegóły samodzielnie. Ale możliwe jest korzystanie z usług sklepów budowlanych, które na miejscu zapewniają usługę cięcia materiałów w zależności od wielkości klientów. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie - bez względu na to, jak piękny nie był układ, można popsuć wydajność dorywczo lub zawodową. Ponieważ jego ręce układanki piłować idealnych przedmiotów o gładkich krawędziach jest trudne, lepiej jest powierzyć je profesjonalistom, którzy pracują z profesjonalnym sprzętem. Szczególnie dlatego, że mają program komputerowy - można wysłać do nich swój układ z obliczeń dokonanych na komputerze, i będą dokonywać cięć w ścisłej zgodności z rysunkami.

Jak zrobić projekt kuchni 3D (wideo)

Rozwijaj kuchnię własnymi rękami jest całkiem możliwe. Nie ma nic trudnego w robieniu rysunków. Najważniejsze, aby podejść do tego dokładnie i ostrożnie.

Dodaj komentarz

52 − 47 =