Nazwa kategorii

Małe korytarze w nowoczesnym stylu

Sale w nowoczesnym stylu - zdjęcie z 2018 roku. Pomysły na aranżację wnętrz i meble na nowoczesne korytarze

Kiedy goście wracają do domu po raz pierwszy, pierwszą rzeczą, która jest dla nich zauważalna, jest korytarz. Te lokale niemieszkalne pomagają stworzyć wrażenie gustu właścicieli. Na przykład projekt korytarza w nowoczesnym stylu jasno pokazuje, że stylowo i progresywni ludzie żyją tutaj, dotrzymując kroku czasom. Jest to ważne dla wielu właścicieli.

Meble do przedpokoju w nowoczesnym stylu

Korytarz może mieć inny kształt geometryczny, ale powinien być lekki, przytulny, gościnny i wygodny. Meble w korytarzu w nowoczesnym stylu są ważne, aby wybrać odpowiedni:

 1. Ważne jest, aby obiekty nie zajmowały dużo użytecznej przestrzeni, pozwala się ukryć część rzeczy, szafę właścicieli.
 2. Praktyczność, stylowy design, zwartość - to podstawowe wymagania, jaki powinien być nowoczesny wygląd przedpokoju.
 3. Istnieje wiele pomysłów, ale ważne jest również, aby nie zapomnieć o wystroju, ponieważ poszczególne elementy, krzykliwe akcesoria pomogą harmonijnie dopełnić wystrój pomieszczenia.
 4. W niektórych mieszkaniach wygodnie jest zaoszczędzić cenną przestrzeń, jeśli nowoczesne korytarze są wyposażone w meble i stają się częścią salonu dla osoby.

Nowoczesne korytarze dla wąskich korytarzy

Ponieważ bardzo często geometryczna forma korytarzy pozostawia wiele do życzenia, na przykład w małych mieszkaniach, trzeba spróbować zainstalować kompaktowe meble w nowoczesnym stylu. Dotyczy to zwłaszcza wąskich korytarzy, których funkcjonalność jest znacznie ograniczona. Wiszące półki, przedziały, szafki modułowe, narożne, wykonane na zamówienie, zostają odzyskane.

Nowoczesne korytarze do wąskich korytarzy zapewniają dużo płytkich szafek, piórników, wkładek. Ponadto istotna jest obecność wielofunkcyjnych biur dla artykułów gospodarstwa domowego. Na zewnątrz szafka powinna wyglądać stylowo i kompaktowo, ale w środku powinna być pojemna, przemyślana nawet w najdrobniejszych szczegółach. Ważne jest, aby umieścić zewnętrzną odzież i buty, i na zewnątrz zachować wygląd nieograniczonej przestrzeni. Aby wizualnie "rozszerzyć ściany", drzwi mebli muszą być odzwierciedlone.

Włoski przedpokój w nowoczesnym stylu

Do chwili obecnej produkcja mebli gabinetowych zajmuje się wieloma krajowymi, zagranicznymi producentami. Zwłaszcza w popycie na niemieckie artykuły wyposażenia wnętrz, produkcja korpusu we Włoszech nie jest daleko w tyle. W tym drugim przypadku mówimy o wyrafinowanych, stylowych przedmiotach wnętrza, które są wysokiej jakości, o unikalnym stylistycznym kierunku.

Włoskie korytarze w nowoczesnym stylu wykonane są z naturalnego drewna, kolor zestawu słuchawkowego można wybrać indywidualnie. Główną atrakcją jest obecność na zewnętrznych powierzchniach rzeźbionych elementów, drogich uchwytów, zamków, kompaktowych wymiarów. Design włoskich mebli wywołuje zwiększone zainteresowanie, stwarza poczucie domowego komfortu, przytulności.

Sofa w korytarzu w nowoczesnym kierunku

Ze względu na dotkliwy brak przestrzeni życiowych, bardzo często korytarz staje się pomieszczeniem z szafą, sofą, a nawet fotelami dla większej wygody. Nie kategorycznie traktuj takie innowacje: ten pomysł może być harmonijnie pobity. Na przykład sofa w korytarzu w nowoczesnym stylu może być wybrana kompaktowo, przesuwnie bez oparcia i podłokietników. Wkładki drewniane są mile widziane, ponieważ te elementy sprawiają, że obudowa jest miniaturowa, wielofunkcyjna.

Gabinet musi wybierać wysoko i płytko, a profesjonaliści polecają zakup kątowego modelu. Fotele również nie powinny mieć wolumetrycznego oparcia i podłokietników. Ważne jest zwrócenie szczególnej uwagi na wybór tkanki. Ponieważ ludzie będą siedzieć na kanapie / krzesłach lub zostawiać ubrania, ważne jest, aby powierzchnia była w stanie wytrzymać duże obciążenia, a bogaty cień nie z czasem się zużywał.

Małe korytarze w nowoczesnym stylu

Wciąż powinna tam być zwarta strefa korytarza, w przeciwnym razie występuje problem z wieszaniem i przechowywaniem rzeczy. Aby stworzyć poczucie przestrzeni, ściany powinny różnić się od ogólnej tapety tła, a drzwi szafek powinny być zamawiane z luster lub z elementami lustrzanymi. Lepiej wprowadzić swoje pomysły na indywidualne zamówienie, aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca, wypełnić przydzielone terytorium. Wnętrze małego korytarza zapewnia:

Ten kierunek stylistyczny może być realizowany nie tylko w prywatnym domu z przestronnymi pokojami, ale także w małych mieszkaniach. Korytarz w stylu loftu to nowoczesne rozwiązanie, które pomaga poszerzyć przestrzeń dzięki prawidłowej dystrybucji światła. Główne kolory mebli i tapet - czarny, biały, szary, kilka odcieni brązu i terakoty. Oddzielne akcesoria mogą mieć bogate odcienie, dzięki czemu stają się atrakcją wybranego kierunku.

Obecność szafek i zamkniętych półek jest nietypowa dla tego stylu, na przykład dla odzieży wierzchniej konieczne jest wykonanie osobnych haczyków, wieszaków lub stojaków na buty - do zainstalowania otwartych półek, zadaszeń. Jako podstawę (szkielet) lepiej jest wziąć metalowe elementy projektu, aby stworzyć wrażenie samochodu. Nie jest wykluczone, że szafa jest zainstalowana dla większej wygody, ale aby zaoszczędzić miejsce, może być wielofunkcyjna - oprócz funkcji zamiast krzesła.

Zdjęcia są zawsze intrygujące, więc wiele kobiet planuje dla siebie tylko tak nietypowy korytarz. Jest to udane połączenie ścisłej klasyki i kreatywności, a zdobione terytorium będzie radykalnie odmienne w stylu od reszty przestrzeni życiowej. Jeśli jest to wejście, nowoczesne, błyszczące powierzchnie optycznie powiększają przestrzeń. Podłoga jest ekskluzywnym obiektem artystycznym. Postępowy kierunek rozwoju hi-tech jest minimalny, dlatego meble gabinetowe powinny być wielofunkcyjne. Obecność elementów dekoracyjnych nie jest mile widziana.

Progresywny projekt tego kierunku wyklucza zagracanie terenu niepotrzebnymi meblami, szafami. Konieczne jest umieszczenie kilku wieszaków na ścianie do przechowywania ubrań, pary wiszących półek na ścianie - na buty. Korytarz w stylu minimalizmu będzie jasny i przestronny, jego dekoracja wymaga minimum kosztów finansowych. Nawet jeśli ceny poszczególnych elementów wnętrza są zawyżone, można je wydać, ponieważ korytarz nie wymaga tak wielu zakupów.

Biała sala w nowoczesnym stylu

Bardzo popularny na korytarzu jest stylistyczny nurt nowoczesności. Biały korytarz w nowoczesnym stylu wygląda jasno i elegancko, ale ma swoje wady. Alternatywą jest zawsze wesoły kraj, który oferuje grę kontrastów - połączenie bieli i brązu / czerni w jednym temacie. To rozwiązanie na korytarz jest odważne i praktyczne w codziennym użytkowaniu.

Foto: wnętrze przedpokoju - zdjęcia w nowoczesnym stylu

Jeśli kwestie finansowe zostaną rozwiązane, a przestrzeń zostanie przygotowana na nowe meble, czas zapoznać się z wyborem mebli na korytarz. Stylowe korytarze można znaleźć nie tylko w sklepach w mieście, ale także w licznych sklepach internetowych po dokładnym przestudiowaniu kolorowych katalogów. Rozwiązania modowe są oferowane przez znanych projektantów, a obiekty wewnętrzne, które widzą, są przyciągane niekonwencjonalnym podejściem, odważnymi decyzjami.

Małe korytarze w nowoczesnym stylu: elementy wyposażenia wnętrz

Przestrzegając pewnych zasad, nawet niewielki korytarz może być bardzo stylowy i wygodny, a każdy korytarz jest twarzą domu, wizytówką, a opinia przyjezdnych gości zależy od właściwego doboru projektu. Korytarze w mieszkaniach starej aranżacji są raczej niewielkie, więc często trudno jest pięknie udekorować pokój i umieścić w nim wszystkie niezbędne meble. Oczywiście, nawet w trzymetrowym korytarzu chcesz przynieść nutkę indywidualności i stylu.

Nowoczesne małe korytarze: poszerz przestrzeń

O dużym mieszkaniu z przestronną salą marzeń wielu, ale w rzeczywistości właściciele mieszkań walczą o każdy dodatkowy metr użytecznej przestrzeni. Często zdarza się, że trzeba poświęcić część korytarza, aby powiększyć salon lub kuchnię. Dlatego problem małych przedsionków jest dość dotkliwy wśród właścicieli budynków mieszkalnych.

Mały korytarz powinien być funkcjonalny i estetycznie piękny. Nie jest to trudne, jeśli podejmiesz tę kwestię poprawnie.

Wykończenie w jasnych kolorach - idealne do małej sali: ta kolorystyka sprawia, że ​​pomieszczenie jest bardziej przestronne

Mały korytarz może być powiększony wizualnie dzięki kilku prostym sztuczkom:

 1. We wnętrzu małego korytarza można zastosować jasne kolory - beżowy, cytrynowy, biały, szary. Jednak projekt korytarza w jasnych kolorach ma swoje wady. Na ścianach będą widoczne ślady zanieczyszczeń i kurzu.
 2. Wybierając tapetę w nowoczesnym małym korytarzu, pamiętaj, że pionowy rysunek wizualnie podnosi sufit, a pozioma - powiększa pomieszczenie. W przypadku małego korytarza należy wybrać zwykłą tapetę lub okładkę o średniej wielkości wzorze.
 3. Jeśli to możliwe, odrzuć wewnętrzne drzwi. Łuki rozszerzają przestrzeń i sprawiają, że pomieszczenie jest lżejsze.
 4. Wąska wbudowana szafa z przesuwalnymi drzwiczkami lustra znacznie zaoszczędzi przestrzeń. W szafie możesz ukryć swoją zewnętrzną odzież i buty, a lustrzane drzwi zastąpią lustro lub lustro.
 5. Błyszczący, rozciągliwy sufit z wbudowanymi światłami nie tylko sprawi, że mały korytarz stanie się lżejszy, ale również go rozszerzy.

Dekorując mały przedpokój w jasnych kolorach, wybierz meble na kilka odcieni ciemniejszych. Całkowicie jasny pokój stanie się bez twarzy i pozbawiony piękna.

Wnętrze małego korytarza w nowoczesnym stylu: trendy mody w designie

Współcześni projektanci pomogą ci stworzyć wymarzone wnętrze. W zależności od życzeń klienta, przedpokój może być urządzony w nowoczesnym stylu, biorąc pod uwagę wszystkie niedociągnięcia i zalety małego pokoju.

Nie bój się mieszać stylów - przy odpowiednim doborze mebli i akcesoriów takie podejście jest uzasadnione

Modne kierunki dekoracji małego korytarza to:

 1. Klasyczny styl. Charakterystyczną cechą jest pełna symetria i harmonia. Jest urządzony w jasnych kolorach, bez jasnych plam. Styl wymaga rzadkości wystroju i luksusowych antycznych mebli.
 2. Minimalizm. Styl charakteryzuje się maksymalną dostępnością wolnej przestrzeni, brakiem wystroju i minimalnymi meblami. Niezadowalająca ozdoba w jasnych kolorach.
 3. High-tech. Nowoczesny styl wymaga jasnego światła, nowomodne akcesoria - zegarki, wideofony, telefony. Projekt korytarza w stylu high-tech odbywa się w kolorze szaro-czarnym i białym w odcieniach srebra.
 4. Art deco. W przeciwieństwie do minimalizmu wnętrze tego kierunku wymaga jasnego designu. Tapeta - kolorowe, soczyste i nasycone kolory, jasny wystrój i meble ze szkłem lub lustrami.
 5. Provence. Korytarz, wykonany w tym stylu, będzie łączyć minimalną ilość mebli i maksimum wystroju. Wzory i kwiaty na tapecie, kosze, wazony, kolorowe dywaniki lub skórki - wszystko to jest częścią miłego wiejskiego stylu do dekoracji korytarza.
 6. Nowoczesny. Dekorując korytarz w secesyjnym stylu, styl wschodni łączy się ze starożytnym egipskim stylem. Wykorzystane skórki zwierzęce, jaśniejsze kolory w dekoracji i meblach.
 7. Barok. Różnica stylu to ciemne, nieporęczne meble, głównie z naturalnego drewna.
 8. Loft. Charakterystyczną cechą - murowane lub betonowe ściany malowane w jasnych kolorach. Rzeźby i obrazy są używane jako dekoracje.

Nie bój się mieszać podobnych stylów, dzięki czemu możesz uzyskać coś wyjątkowego i wyjątkowego w swoim rodzaju. W końcu indywidualizm jest czymś, co każdy właściciel chce osiągnąć dekorując pokój.

Wybór mebli do małych korytarzy

Nie ważne jak bardzo chcesz, mały korytarz nie będzie zawierał wielu mebli. Podczas planowania należy natychmiast zdecydować, które meble są potrzebne i od których można odmówić. Hol wejściowy to pomieszczenie, które nie ma dużego wyboru mebli.

Aby maksymalnie wykorzystać ograniczoną dostępną przestrzeń, meble na korytarzu muszą być wystarczająco funkcjonalne

Na podstawie wymiarów na korytarzu można umieścić jedną z następujących opcji:

 1. Komora w szafie. Wszechstronny mebel, który mieści różne półki na odzież, miejsce na kurtki i płaszcze, przegródkę na akcesoria i półki na buty. Meble te są bardzo funkcjonalne, a szafa z drzwiczkami lustrzanymi może nie tylko zastąpić toaletkę, ale także zmienić wygląd i wizualnie powiększyć mały korytarz.
 2. Przedsionek szafy. Z wyglądu jest to duża szafka, która zawiera półki na buty, wieszak na ubrania, pudełka na drobiazgi takie jak klucze, rękawiczki i kosmetyki dla kobiet. Szafka może być wyposażona w małe wbudowane lustro.
 3. Wieszak. W każdym korytarzu powinno być miejsce na odzież wierzchnią. Jeśli powierzchnia pomieszczenia nie pozwala na umieszczenie szafy, wyjście z tej sytuacji będzie wieszakiem. Może być przymocowany do ściany lub stacjonarny.
 4. Lustro ścienne. Ten mebel musi znajdować się na korytarzu. Jeśli szafa nie jest wyposażona w drzwi z lustrem, warto zawiesić małe lustro na ścianie przy drzwiach. Pożądane jest, aby przestrzeń wokół lustra była dobrze oświetlona.
 5. Półki na buty. Znacznie wygodniejsze, jeśli buty, których używasz w tym sezonie, przechowywane w jednym miejscu. W tym celu but, który nie zajmuje dużo miejsca, ale będzie doskonałym rozwiązaniem do zaprojektowania małego korytarza.

Ważne jest, aby oprócz praktyczności mebli była również piękna. Przy wyborze należy kierować się jakością, wyglądem i funkcjonalnością szafek.

Tajemnice tworzenia idealnego wnętrza w małych korytarzach

Często zdarza się, że małe korytarze są łączone z salonem za pomocą łuku. Ale w ten czy inny sposób trzeba wyróżnić strefę, w której właściciele i goście zdejmują buty, powiesić odzież wierzchnią lub otworzyć mokre parasole.

Powierzchnię hali można wizualnie rozróżnić za pomocą płytek ceramicznych

Jako najkorzystniejsze dla określenia obszaru korytarza:

 1. Ułóż wejście przy pomocy płytek ceramicznych. Jest wygodny do mycia, a także tworzy wizualną granicę pomiędzy strefą odpoczynku i korytarzem.
 2. Zamiast dużych szafek włożyć wąskie wieszaki z haczykami.
 3. Aby zaoszczędzić miejsce, wieszaki powinny przechowywać sezonowe ubrania. Reszta jest w szafach w sypialni lub w garderobie.
 4. Przeciwstawcie się drzwiom do powieszenia lustra. Wizualnie wydłuża korytarz, co więcej, gdy wyjdzie, wygodnie będzie na to patrzeć, zakładając płaszcz lub kapelusz.

Jeśli właścicielem domu jest rzemieślnik, możesz zbudować małe antresole pod sufitem.

Przechowują rzadko używane rzeczy - zabawki noworoczne, baseny dla dzieci i nadmuchiwane kółka, pudełka na sprzęt AGD.

Jak stworzyć przytulność w nowoczesnym korytarzu: małe sztuczki

Małe korytarze są zwykle kwadratowe lub wąskie prostokątne. Po naprawie i aranżacji mebli, każda gospodyni chce przynieść nutkę indywidualności do jej domu, aby mały korytarz był przytulny i piękny jak w domu.

Śliczne akcesoria ożywią korytarz i przyniosą mu poczucie przytulności i ciepła

Jak zapewnić komfort małej sali:

 1. Małe maty podłogowe. Dopełnieniem wyglądu każdego korytarza są piękne zadbane dywany z dzianiny.
 2. Clavier. Jeśli nie ma możliwości postawienia dużej szafy z szufladami na różne drobiazgi, gospodyni będzie idealną opcją dla wszystkich kluczy właściciela domu.
 3. Stojak na parasol. Mały wąski licznik wprowadzi oryginalność do ogólnego projektu pokoju.
 4. Organizator dla małych rzeczy. Takie małe pudełko można zawiesić na ścianie na dogodnej wysokości. Może przechowywać klucze, rękawiczki, torebkę i książkę telefoniczną.

Wyposażając niewielki hol wejściowy w małe rzeczy, które lubisz, pamiętaj, że wszystko powinno być w umiarkowaniu. Wiele niepotrzebnych detali będzie tylko zagracać przestrzeń, co nie wystarczy.

Wyposażamy małe korytarze w nowoczesnym stylu własnymi rękami (wideo)

Posiadanie małego korytarza nie oznacza, że ​​nie może być piękny i przytulny. Prawidłowy podział na strefy, dobrze dobrane meble, ładne drobiazgi i pięknie udekorowany pokój sprawią, że Twój mały korytarz zmieni się nie do poznania. Piękny mały korytarz w nowoczesnym stylu z pewnością będzie powodem do dumy.

Małe korytarze w nowoczesnym stylu

Podstawowe zasady aranżacji korytarzy

 • Kształt korytarza ma najbliższe podejście do kwadratu (jeśli istnieje taka możliwość). Oznacza to, że wąskie i długie pomieszczenie może być krótsze, biorąc udział w wyposażeniu przestronnej szafy.
 • Aby zaoszczędzić miejsce, na drzwiach wewnętrznych może znajdować się lustro o pełnej długości (nie jest to element stały po namyśle, ale niestandardowa pozycja u producenta drzwi) lub w drzwiach szafy.
 • Szafa na odzież zewnętrzną w małych i wąskich pomieszczeniach lepiej nadaje się do drzwi przesuwnych niż drzwi skrzydłowych. Podczas otwierania nie zajmują centymetra tak cennej przestrzeni, poruszając się wzdłuż ustalonych szyn wzdłuż przedniej ściany szafki. Przy tym projekcie oczywiście nie ma zbyt wielu opcji (takie szafy wyglądają całkiem nowocześnie), ale w każdym razie można znaleźć wyjście. Modele klasyczne mogą być wykonane z drewna, z literami, rzeźbione gzymsy i rzeźbione elementy dekoracyjne, ale w bardziej nowoczesnym stylu, wystarczy wybrać odpowiednie materiały zgodnie z wewnętrzną koloru i przekroju grubości i polecił stapiania szkła lub lustra z wizerunkiem linii, w razie potrzeby , ozdoby, figury lub inne elementy dekoracyjne.
 • Pamiętaj o ergonomii - 80 cm - minimalna dopuszczalna szerokość przejścia w korytarzu. Opuszczanie miejsca jest mniej kategorycznie nie zalecane. Jest lepiej, aby zmniejszyć liczbę elementów w korytarzu do minimum, inaczej ryzykujesz przeciskanie się między obiektami, dotykając wszystkich rzeczy na swojej drodze z wieszaków, komody, buty i inne przedmioty. I będzie to niewygodne dla dużych ludzi.
 • Aktywnie korzystaj z efektów wizualnych.

BARDZO DŁUGI ANIOŁ

Górna próbka aranżacji mebla jest żywym przykładem właściwego układu.

W drugim przypadku właściciele, posiadający tę samą przestrzeń, nakazali im nie całkiem roztropnie. Tuż przy wejściu znajduje się duża szafa, która sprawia, że ​​pomieszczenie jest wąskie - ponadto jego przeciwległy koniec jest raczej obszerny na środku korytarza. Lustro i pufa są wystarczająco daleko od wejścia, dlatego lokatorzy będą zużywać się daleko od wejścia, rozprzestrzeniając brud i kurz po całym korytarzu, a w konsekwencji w pokojach.

BARDZO ULTIMATE WEJŚCIE

W innym przypadku obiekty wymiarowe są rozproszone w korytarzu. Szafa - w pobliżu wejścia, które powtarzając błąd poprzedniego ustępu, komoda położonych przy skrzyżowaniu dróg do przemieszczania się pomiędzy pokojami i bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że najemcy będą często guz na jego rogach. But i lustro są bardzo daleko od wejścia, co jest dość niewygodne.

Mały korytarz, w którym wszystkie drzwi, poza tym, otwarte do wewnątrz, daje bardzo mało miejsca na wyobraźnię. Lepiej postępować zgodnie z zasadą "mniej, ale lepiej". Ułóż przy wejściu najbardziej potrzebne elementy - wieszak na dzisiejszą odzież wierzchnią, lustro i dmuchanie na buty lub bardzo cienki but, jeśli jest wystarczająco dużo miejsca. W tym przypadku pamiętaj - bliżej wejścia, jeśli nie ma nisz do pogłębiania mebli, umieść jak najdrobniejsze przedmioty.

Jak widać, w pierwszym przykładzie wykonania, zasada ta jest obserwowany, a w drugim - nie występuje, więc tylko przez otwarcie drzwi frontowych, gospodarze i ich goście będą dosłownie napotkasz na zaciągnięcie i nie można przejść korytarzem bez przeszkód. Jeśli chodzi o przechowywanie rzeczy, będziesz musiał zająć się i wyposażyć w to inną część mieszkania, ponieważ umieszczając szafkę w takim korytarzu ryzykujesz po prostu zablokowanie jednego z wejść.

Każdy korytarz jest skomplikowany na swój sposób. Ale każdy pokój ma swoje niedokładności i niedociągnięcia. Pamiętaj, że w każdej sytuacji możliwe jest kompetentne rozwiązanie istniejących trudnych problemów. Ważne jest, aby zrozumieć, co jest ważne, a co drugorzędne, i powoli racjonalizować sposoby efektywnego wykorzystania tego, co masz.

Kolor sufitu to najlepsze białe lub jasne ciepłe odcienie. Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest malowanie emalią akrylową, ale wymagane jest dokładne wyrównanie powierzchni podstawy, światło ukośne (patrz poniżej) natychmiast ujawni najmniejsze nieregularności.

W korytarzu-coupe może być właściwe zwierciadlanie sufitu lub rozciąganie od lśniącej błony, pod warunkiem, że gamma kolorów jest prawidłowo utrzymana, patrz poniżej. Przy niskich sufitów naciąganych genialny sufit może przyjść w pudełku, ale do „dziury” lub wąskiej krętej korytarzu, ta opcja nie widać: człowiek w korytarzu widzi siebie albo na dnie studni, czy w szczelinach.

Optymalne pod względem nakładu pracy, kosztów, stworzonego efektu i możliwych opcji dalszego projektowania - dwupoziomowy sufit z płyty gipsowo-kartonowej. Wskazane jest używanie zakrzywionych powierzchni: powstaje związek z chmurami, a korytarz już się rozszerza. Ponadto, dwupoziomowy sufit pozwala umieścić w nim minimalną liczbę urządzeń (które same kosztują i zużywają energię elektryczną), aby uzyskać pożądany efekt świetlny.

Jak uzyskać światło w cieniu? W produkcji napraw własnymi rękami z minimalnym budżetem i kosztami pracy, najlepsze sposoby to:

 • Do sufitu kartonowo-gipsowo-kartonowego - owalna nisza z lampami, świecącymi poprzecznie do siebie na ścianach pod niewielkim kątem do powierzchni sufitu.
 • Aby uzyskać równy, malowany sufit - liniowe lampy fluorescencyjne pod sufitem, otwarte lub za gzymsami, patrz ryc. po prawej. Na pudełku wystarczy na parę lamp o 13-16 W na przeciwnej ścianie; tylko 50-60 watów.

Mały korytarz powinien być urządzony w jasnych kolorach. Ciemność może być używana, ale w minimalnych ilościach - w przeciwnym razie mały pokój okaże się szary, ponury, jak spiżarnia. Ciemne kolory służą do aranżacji akcentów - przydzielenia za ich pomocą oddzielnej strefy, podziału ściany i tak dalej.

Będziesz mógł skorzystać z krótkiego programu edukacyjnego dotyczącego kolorów:

 1. Wiele ciemnych tonów w dolnej części pomieszczenia - podłoga będzie "zaciskać", w górnej - sufit zacznie "miażdżyć".
 2. Jasne kolory rozszerzają przestrzeń.
 3. Efektywnie wyglądają gładkie przejścia od jasnych tonów do ciemnych.
 4. Jasne odcienie zieleni, żółci, niebieskiego - w strefie szczególnej uwagi. Restartuj - stwórz wnętrze, które będzie denerwujące.

Najpopularniejszymi odcieniami wykorzystywanymi do dekoracji korytarzy są piasek, brąz, szara, beżowa. Możesz eksperymentować z różnymi kombinacjami, ale tylko pod warunkiem, że masz poczucie stylu.

Podłoga jest stale pod ogromnym stresem. Nie marnuj jej jakości - nie płać dzisiaj, a jutro będziesz musiał wykonać kosztowne naprawy lub wymienić powłokę w ogóle. Piasek, brud, kurz, które są wprowadzane do pomieszczenia na podeszwie buta, przyczyniają się do szybkiego ścierania powierzchni, więc musi on wytrzymywać sto- skowo takie efekty.

Najtrwalszy i najbardziej praktyczny w pielęgnacji materiałów - płytek i płytek porcelanowych. Mogą mieć szorstką, antypoślizgową powierzchnię.

Udanym rozwiązaniem do montażu podłogowego w korytarzu jest linoleum. Mały niuans - musisz wybrać zasięg kategorii handlowej, ponieważ tylko on wytrzyma stałe wysokie obciążenia. W dzisiejszym trendzie marmoleum winylu jest materiałem łączącym zalety płytek ceramicznych i linoleum.

Jest trwały, trwały, nie boi się wody, nie znika przez długi czas, ma ciepłą powierzchnię i nie blaknie. Cena takiej podłogi jest dość przystępna

Powłoki odporne na wilgoć są trwalsze, ale nie tak bardzo, że naprawa podłóg nie jest potrzebna w ciągu najbliższych kilku lat.

Meble w małej sali zdjęciowej

Zanim zdecydujesz się na konkretny model, ludzie zapoznają się z ofertami sklepów. Wiele broszur drukowanych jest w sklepach meblowych z modelami mebli fotograficznych. Z prezentowanych kolekcji dobierane są odpowiednie meble do wnętrz.

Jakość ma ogromne znaczenie, ale nie trzeba też zapominać o atrakcyjności zewnętrznej. Wybierz meble, które pasują do wnętrza przedpokoju. Poszukaj produktu, który będzie Ci odpowiadał wyglądem i jakością.

Dodaj komentarz

35 − 27 =