Nazwa kategorii

Mała rozkładana sofa

Sofa mała składana do małej kuchni lub pokoju

Każdy chce zrobić swoje mieszkanie, nawet jeśli nie wyróżnia się szczególnym obfitością metrów kwadratowych, wygodniejszym, wygodniejszym i funkcjonalnym. Są takie pomieszczenia, w których zbyt duży obiekt przeszkadza, a wiele małych po prostu nie pozwala, aby człowiek się odwrócił. Przykładami takich pomieszczeń może być salon, kuchnia lub przedpokój. W takich przypadkach na ratunek przychodzi kanapa do małego pokoju (składana).

Każda sofa pewnego rodzaju ma własny mechanizm. W ten sposób możemy rozróżnić małą klasyfikację:

Aby uzyskać to, co naprawdę nadaje się do danego pokoju, musisz mieć dokładny pomysł każdego rodzaju.

Mała rozłożona sofa bez podłokietników jest idealna do mniejszych pomieszczeń, ale dość znośna pod względem długości. Może być używany jako sofa i łóżko poprzez przedłużenie dolnej części obudowy. Dzięki temu niewielka przestrzeń do siedzenia zamienia się w bardzo przestronne łóżko. Średni czas życia takiego mechanizmu wynosi 10 lat. Wśród niedociągnięć można zauważyć zbyt niskie lądowanie w rozwiniętej formie.

"Accordion9raquo; - mała rozkładana sofa z mechanizmem przypominającym akordeon. Aby utworzyć miejsce do cumowania, należy podnieść siedzisko do charakterystycznego dźwięku (przypominającego kliknięcie) i popchnąć go do siebie, aż się zatrzyma. W tym obszarze są również firmy oferujące podobne modele z automatycznym składaniem. Pozwala to na zainstalowanie takiej sofy w sypialni dziecięcej - dzieci nie muszą samodzielnie opanować ciężkiego sprzętu, co pozwoli uniknąć obrażeń.

"Accordion9raquo; można kupić i ze specjalnym materacem ortopedycznym. Należy jednak pamiętać, że rozkładana sofa ma kompaktowy rozmiar, ale w stanie rozłożonym - przestrzeń na nią będzie potrzebować trochę więcej. Kolejnym plusem są pudełka na rzeczy.

"Dolphin9raquo; - kanapa narożna mała składana z mechanizmem, którego praca przypomina nurkowanie tytułowego zwierzęcia. Znakomity ze względu na swój kształt i mały rozmiar mieszczący się we wnętrzu małej kuchni. Głównym plusem projektu jest jego zwartość. Należy jednak zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest rama. Jeśli okaże się, że nie spełnia wymagań, życie sofy nie sprawi mu przyjemności.

"Eurobook 9raquo; - mała rozkładana sofa, która ma dość prosty mechanizm działania. Aby uzyskać miejsce do cumowania, należy pociągnąć siedzisko do przodu i umieścić je z powrotem na miejscu. Minusem jest przesuwanie nóg mechanizmu nad podstawą. A wśród prosów kupujący mówią:

 • bezpieczeństwo i niezawodność;
 • łatwość obsługi;
 • obecność przestrzeni, w której można przechowywać rzeczy i ubrania;
 • absolutnie płaska powierzchnia łóżka;
 • prostota umieszczania.

Sofa mała składana z wzorem "click-klak9raquo; nadaje się dla tych, którzy nie mają gdzie przechowywać większość ubrań i ubrań. Aby utworzyć miejsce do spania, konieczne jest naciśnięcie górnego elementu obrotowego konstrukcji, aż kliknie i po prostu obniży. Dzięki tej prostej manipulacji, dość wąski model sofy zamieni się w wygodną kanapę. Taki obiekt wnętrza można znaleźć najczęściej w małych mieszkaniach, ponieważ mechanizm wyróżnia się imponującym miejscem do prania i prostą pracą składanej konstrukcji. Istnieją jednak również wady:

 • częste awarie;
 • trudności w obsłudze sofy;
 • osiadanie niektórych części.

Łóżeczka amerykańskie i francuskie

Kanapa mała kanapa w clamshell w wysokim popytem pomimo niskiej złożoności transformacji. Oba warianty to ramka skrzynkowa z potrójnym dodatkiem. W celu utworzenia miejsca do spania, konieczne jest podniesienie siedzenia, umieścić go w pozycji poziomej, ustawić na stoiskach, a następnie wykonaj ten sam ruch z drugiej strony.

Składane łóżka amerykańskie i francuskie różnią się tym, że znajdują się w podstawie. Mówimy o tapicerce. Pierwsza opcja polega na użyciu materaca, a druga - markizy wykonane z tkaniny.

Kąciki kuchenne dla małej kuchni będą doskonałym rozwiązaniem. Najbardziej udane w ich realizacji jest to, że dla gości i osób mieszkających jest ogromna ilość miejsca do siedzenia.

Wybierając model warto zwrócić uwagę nie tylko na sposób transformacji, ale także na ilość miejsca przeznaczonego na przechowywanie rzeczy. Konieczne jest również określenie, z jakiego materiału wykonana jest tapicerka. Musi wytrzymać ostre zmiany temperatury, nie ulegać zanieczyszczeniom i być odporny na wypalenie.

Najlepiej, jeśli wybierzesz małe składane sofy do kuchni, zwróć szczególną uwagę na opcje ze skóry ekologicznej. Produkt należy ułożyć w taki sposób, aby nie zajmował dużo miejsca. Przecież mówimy o kuchni, a tutaj każdy centymetr jest ważny. Wybierając spośród mechanizmów transportu, lepiej dać pierwszeństwo albo delfinowi, albo eurobookowi 9raquo; Kuszetki również wyglądają bardzo efektownie w kuchni.

Wynikiem odpowiednio dobranej sofy będzie jej długa żywotność. Kupując, powinieneś zwrócić uwagę na niektóre z niuansów:

 1. Tapicerka. Powinien być naturalny lub tekstylny.
 2. Szczegóły i dekoracja. Wszystkie elementy łączące muszą być wykonane z metalu, czy to z nitów czy gwoździ.
 3. Toksyczność i trwałość. W certyfikacie do sofy powinny być napisane takie przedmioty, powinny one zwracać szczególną uwagę.
 4. Wymiary. Wymiary kuchni i sofy powinny być proporcjonalne.
 5. Operacja. Preferowany jest łatwy w użyciu mechanizm.
 6. Zbuduj. Rama powinna być wybrana z drewna, upewnić się, że nogi są wysokiej jakości, a górna część powinna mieć sprężyny lub dobrej jakości gumę piankową.
 7. Pudełka. Muszą być również zainstalowane - dzięki czemu można zaoszczędzić dodatkową przestrzeń, odrzucając nieporęczne komody.

Być może przedsionek też nie może obejść się bez małej wygodnej sofy, zwłaszcza jeśli ma ona składaną strukturę. Zawsze mały element wnętrza można przenieść, na przykład, do salonu, jeśli goście przybędą.

Do takiego pokoju najlepiej jest użyć opcji kanapa. Z reguły mają oparcie i są zamknięte na dole. Mechanizm jest tak ułożony, że sofy są małe, składane (zdjęcie poniżej) tego typu, rozłożone na bok.

Z reguły dominującym materiałem jest EAF. Najbardziej preferowanym mechanizmem byłoby "eurobook 9raquo; lub "click-craw9raquo;.

Aby dziecko było całkowicie usatysfakcjonowane zakupem, należy dokonać wyboru zgodnie z jego preferencjami. Idealnie pasujące modele z projektem wysuwanym, których wymiary nie przekraczają 190 * 100 cm.

Ze względu na to, że kręgosłup dziecka jest dopiero formowany, preferowane powinny być modele ortopedyczne z drewnianymi listwami. Całkowicie bezpieczne i niezawodne materiały będą w stanie zagwarantować długą pracę elementów wnętrza.

Sofa w salonie będzie idealnym rozwiązaniem, ponieważ może on być dopuszczony do łóżka nie tylko gości, ale także bliskich krewnych. Wybrany model powinien wyglądać estetycznie, być solidny, higieniczny i przyjazny dla środowiska. Od konfiguracji, należy zwrócić szczególną uwagę, ponieważ ktoś zbliży się wąską ale długą sofę typu „evroknizhka9raquo;, a drugi -” delfin9raquo;. W tej sytuacji, wybierając, możesz polegać na osobistych preferencjach.

Wygląd powinien w pełni odpowiadać stylowi, które już jest ustawione w salonie, inaczej sofa stanie się czarną owcą.

Kompaktowa rozkładana sofa - idealne miękkie meble do małego pokoju

Duża liczba mieszkańców naszego kraju ma standardowe małe mieszkania, uzyskane w czasach radzieckich. Dlatego kwestia racjonalnego wykorzystania przestrzeni życiowej jest zawsze aktualna. W małym pokoju wygodne podwójne łóżko zmieści się z trudem, a jeśli będzie dobrze, nie będzie już miejsca na nic. W związku z tym, dla wielu faktycznych kwestii zakupu małej rozkładanej sofie. Zrobimy wycieczkę w tym segmencie rynku mebli.

Zalety i wady kompaktowych rozkładanych sof dla małego pokoju

Miękkie meble niewielkich rozmiarów są mocne i przez długi czas zajmowały miejsce nie tylko w sypialni i salonie, ale także w pokoju dziecięcym. Mała rozkładana sofa jest bardzo wygodna, ponieważ składanie zajmuje bardzo mało miejsca ze względu na węższe wymiary. Po złożeniu ma dwa siedzenia. W dobie Związku Radzieckiego takie małe sofy, które zostały zaaranżowane do przodu, nosiły nazwę "Cheburashka". Wielu z nas zna to słowo od dzieciństwa, szczególnie ci, którzy wychowali się w standardowych mieszkaniach.

Miejsce do spania jest rozkładane do przodu za pomocą mechanizmu transformacji typu:

 • "Akordeon". Plecy i siedzenie rozciągają się do przodu, zamieniając się w pełną sypialnię. Jest wyposażony w schowek na pranie;
 • "Wysyłany". Wyciągamy siedzenie do przodu, a miejsce do spania opuszcza się całkowicie, ponieważ schowało się wewnątrz sofy. Bardzo wygodny transformator, ale nie ma pudełka na pościel, ponieważ cała przestrzeń wewnętrzna jest zajęta przez część łóżka;
 • "Amerykańska klapa". Mechanizm ten jest wyposażony w najdroższe modele małych rozkładanych sof. Ten rodzaj transformatora stosuje się razem z grubymi materacami ortopedycznymi. Komora do prania w meblach z tego typu urządzeniem do składania nie jest zapewniona.

Główną wadą małej rozkładanej sofy, którą każdy, kto chce kupić produkt, objęty jest na swoją korzyść. Jest wygodny ze względu na małe wymiary, ale po złożeniu osoba dorosła nie może na nim leżeć i odpoczywać. Dla dziecka to nie jest problem, jest na nim umieszczony nawet po złożeniu. Dlatego do pokoju dziecięcego małe miękkie meble to tylko znalezisko. Twój syn ma wystarczająco dużo miejsca do zabawy, a on śpi na wysokiej jakości łóżku.

Następnie podpowiemy Ci, co możesz zaoszczędzić, jeśli chcesz tanio kupić małą sofę.

Poniższy film przedstawia bardzo interesujący model kompaktowego transformatora z rozkładaną sofą:

W sprzedaży również można znaleźć bardzo miniaturowy model rozkładanych sof dla jednego łóżka, jak na poniższym filmie:

Co mogę zaoszczędzić na zakupie?

Jednym z głównych kryteriów kształtowania kosztów mebli:

 • materiał tapicerski. Im drożej, tym droższa sofa. Istnieją cztery kategorie kosztów materiałów tapicerskich: tkaniny budżetowe, drogie tkaniny, skóra ekologiczna lub sztuczna, skóra naturalna;
 • rama produktu. Jeśli wykonana jest z litego drewna i wysokiej jakości sklejki brzozowej, to sofa jest droga. Meble oparte na płytach wiórowych są znacznie bardziej budżetowe;
 • model mechanizmu transformacji. Kiedy projekt jest prosty z założenia - koszt rozkładanej sofy jest niższy, niezawodne i kosztowne mechanizmy są bardzo drogie;
 • podłokietniki. W przypadku ich braku model kosztuje mniej. Wszystko jest całkiem logiczne;
 • rzeczy wypełniające kanapę. Najprostsze z nich to guma piankowa i sintepon. Śpioch, wypełniony nimi, będzie kosztować niedrogo.

Jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie czynniki wpływające na koszt, łatwo jest kupić niedrogi model, oszczędzając na nim. Ale pamiętaj, tanie - nie zawsze oznacza jakość.

 • Cóż, w dobie rozwoju Internetu, kompaktowa sofa jest najlepiej kupowana na wirtualnych platformach handlowych producentów. Zwykle prezentowane tam modele są o trzydzieści procent tańsze niż w sklepach meblowych. W końcu nie trzeba płacić za wynajem lokali i płac sprzedawcom, więc cena jest niższa.
 • Ponadto sklepy internetowe mają również sprzedaż, a rabat od początkowo niższej ceny jest zawsze bardzo przyjemny i znacznie oszczędza budżet rodzinny. Dlatego naszą radą jest kupowanie mebli w przestrzeni wirtualnej.
 • A dla fanów przed zakupem, aby dotknąć wszystkiego własnymi rękami i usiąść na kanapie "piątym punktem", aby upewnić się, że jest miękka. Radzimy sprawdzić i określić model małej rozkładanej sofy w salonie meblarskim, a następnie kupić ją w Internecie jest znacznie tańsze.

Małe rozkładane sofy - ulubione z wielu mieszkań typu radzieckiego. Nie wierz mi, spójrz na następną miniaturę przystojniaka w poniższym filmie:

Czas więc dowiedzieć się, które małe rozkładane sofy można kupić całkiem niedrogo, i za które trzeba będzie zapłacić "okrągłą" kwotę.

 • Ceny małych mebli tapicerowanych wynoszą od 7000 do 45000 rubli. Wszystko zależy od materiałów wykonawczych i od producenta. Zwróć uwagę, że najdroższe modele wykonane są z prawdziwej skóry bydlęcej i mają śpiwór ortopedyczny.
 • Nie zostając na boku, robiąc małe sofy, jest dobrze znaną firmą meblarską, taką jak Ikea. Szwedzka fabryka ma całą gamę małych składanych produktów. Ich przedział cenowy wynosi od 8500 do 32000 rubli.

Dlatego każda rodzina może kupić rozkładaną sofę w swoim domu w zależności od ich bogactwa i smaku. Najważniejsze jest, abyś czuł się komfortowo, a delikatny kawałek wnętrza służył ci wiernie. Poniższe zdjęcia pomogą ci uzyskać szczegółowy obraz najpopularniejszych modeli.

Zdjęcia nowoczesnych mini rozkładanych sof

Bakara Flint Avanture Jimi Bruno Fusion Wood

W oparciu o opisane przez nas cechy małych rozkładanych sof, należy stwierdzić, że jest to niezbędne meble do małego mieszkania. Może służyć jako stałe łóżko i tymczasowa przystań dla gości lub nagle szalejących krewnych z Kryzhopola.

Czy podoba ci się ten artykuł? Subskrybuj aktualizacje strony w Kontaktach, Kolega z klasy, Facebooku, Google Plus lub na Twitterze.

Subskrybuj aktualizacje przez e-mail:

Poinformuj o tym artykule znajomym w ulubionej sieci społecznościowej za pomocą poniższych przycisków.

Pozostaw komentarz

Meble tapicerowane

Nawigacja

Sypialnia

Pokój dzienny

Meble tapicerowane

Wanna

Kontakty:

Ostatnie dyskusje

Fajnie! To jest półka przy łóżku dla okularów, smartfona, odtwarzacza.

I widziałem inny taki wariant: bardzo łóżko z podium.

Dziękuję za cenne i szczegółowe informacje! Bardzo przydatne, takie jak.

Małe sofy

Piękne miękkie meble zawsze wyglądają na drogie, godne szacunku, od dawna są wskaźnikiem dobrobytu i dobrego smaku. Ale kiedy doskonała sofa jest zbyt duża i nie pasuje do Twojego mieszkania, na miejsce przychodzą eleganckie, kompaktowe meble. Jeśli nie jesteś właścicielem bardzo dużego mieszkania, nie wydawaj pieniędzy na zakup ogromnej sofy.

Małe sofy to małe miękkie meble z miejscem do spania w rozłożonej formie. W jednopokojowym mieszkaniu zawsze jest za mało miejsca, prawie nie można znaleźć odpowiednich mebli. Na ograniczonym obszarze istnieje tylko jedno wyjście - nabycie zwartego środowiska. Mini-sofy zapewnią niezbędny komfort i przytulność w Twoim małym domu.

Osobliwością małej sofy jest jej wszechstronność i różnorodność podejść do użytkowania. W zależności od projektu, a także projektu mini-kanapy jest odpowiedni w wielu zakątkach domu. Czerwona sofa zmieści się w pokoju dla nastolatka lub jasnej kuchni. Biały kolor oznacza czystość i powagę. Wspiera klasyczne meble, mała sofa jest niezbędna nie tylko w salonach. Skóra może być umieszczona w małym korytarzu. Stylowe sofy usiądą wygodnie na werandzie. Tradycją stało się umieszczenie małego miękkiego kąta w kuchni.

Na przykład w kuchni obszar roboczy zestawu słuchawkowego zajmuje większość miejsca. Kompaktowa sofa tworzy przytulną jadalnię do jedzenia. Stanie się doskonałym substytutem krzeseł kuchennych i taboretów, a jednocześnie możliwe jest zaaranżowanie przestrzeni do przechowywania w sofie. Zaletą będzie możliwość przekształcenia w dodatkowe łóżko, jeśli na przykład goście zostaną na noc, w przedszkolu będzie odpowiednia mała rozkładana kanapa z jasną kolorową tapicerką i zabawnymi rysunkami. Miejsce do spania na małej sofie jest najlepsze, aby dziecko rosło, niż pełnowymiarowa sofa. A rozkładanie sofy-mini jest konieczne tylko podczas snu, w ciągu dnia pokój dziecięcy powinien być obszerny, konieczne jest zwolnienie miejsca na gry, inne rozwijające się klasy.

W małych salonach zwykle nie ma biura, jego funkcją często zajmuje się sypialnia. Będzie tu mała sofa, którą można ułożyć tylko na czas snu, nie lekceważ małych sof, ponieważ można z nich korzystać nie tylko w apartamentach o niewielkiej powierzchni. Narożne mini-sofy są odpowiednie w nowoczesnym dużym apartamencie, jeśli jego wnętrze jest zaprojektowane w stylu minimalistycznym. Takie podejście jest czasem pokazywane przez właścicieli, którzy cenią duże przestrzenie, dużo powietrza w pomieszczeniach i są miłośnikami tego kierunku projektowania. Jest to bardzo istotne i modne na dziś.

Sofy o małych wymiarach mają również wiele zalet. Na przykład, jeśli musisz wynająć mieszkanie, składane sofy są wygodne podczas przenoszenia, ponieważ duże meble do transportu są kłopotliwe i drogie. Główną zaletą takich mebli jest oszczędność miejsca w mieszkaniu. Kompaktowy rozmiar pozwala umieścić sofę niemal wszędzie, gdzie jest mała przestrzeń. Zazwyczaj mini-sofy są wielofunkcyjnym meblem, na dnie często znajduje się wygodne pudełko do przechowywania rzeczy domowych i pościeli, wygoda małej sofy polega na tym, że w razie potrzeby można ją przekształcić w pełne łóżko. Konstrukcja takich mebli jest bardzo różnorodna, zawsze można wybrać model odpowiadający wnętrzu Twojego mieszkania. Sofa, uzupełniona łóżkiem (dwa w jednym), jest bardzo ekonomiczna.

Kształt małych sof jest bardzo różny. Rozróżniający bezpośredni, kanciasty, z otomana, modułowy, wyspa. Klasyczne sofy są zawsze proste. Ustawiono je tradycyjnie równolegle wzdłuż ściany, wygodne jako miejsce do spania. Kanapy kątowe, takie jak sofy z otomaną, oszczędzają miejsce.

Modułowe są połączone z oddzielnych części, moduły są łączone na różne sposoby, wykorzystywane jako niezależne elementy. Sofy o modułowej formie idealnie pasują do apartamentu typu studio. Kanapy wyspowe są również małe. Mają różne kształty: okrągłe, półokrągłe, owalne i prostokątne. Ogólnie rzecz biorąc, takie luksusowe sofy są używane do dekoracji wnętrza, zwykle nie śpią.

 • Sofy - "książki" są najbardziej znane. Aby przygotować łóżko, należy je odsunąć od ściany. Wewnątrz sofy znajduje się miejsce, w którym można przechowywać pościel lub inne przedmioty gospodarstwa domowego.
 • "Evroknizhka" to bardziej wyrafinowana kanapa. Różnica polega na tym, że istnieją specjalne płozy do przesuwania do przodu siedzenia. Mechanizm ten jest dość powszechny w przypadku mini-sof. Model wyposażony jest w wyjmowane poduszki.
 • Click-clack. Rodzaj sofy-książki, różne pośrednie pozycje transformacji: leżenie, siedzenie, rozkładanie, półsiedzenie.

 • "Teleskop" (wycofany). Miejsce do spania tego projektu składa się z trzech części. W tym przypadku dwie części są uzyskiwane z siedzenia, jedna z kolei z oparcia. Do transformacji należy wziąć dolną krawędź siedziska, delikatnie pociągnąć do przodu, opuścić oparcie. Między tymi częściami powstaje szczelina wypełniona materacem. Wadą takiego improwizowanego łóżka jest niska lokalizacja miejsca do spania.
 • "Dolphin" ("kangur", "microlift"). Różne modyfikacje mechanizmów rozwijania.

 • Akordeon. Działa akordeon. Miejsce do spania jest podzielone na trzy części, siedzenie jest częścią, oparcie to pozostałe dwie części. Aby uruchomić mechanizm, podnieść siedzisko, pchnąć do przodu, oparcie jest ułożone w tej samej płaszczyźnie. Podwójne łóżko jest sprzątane rano, pokój ponownie staje się przestronny.
 • "Tick-tak" (pantograf) Tutaj samo siedzenie "kroczy" do przodu, przesuwa mechanizm sprężyny. Model jest najwygodniejszy, jednak droższy od innych.
 • Francuski clamshell - mechanizm ma 3 dodatki. Podczas rozkładania, miejsce na odpoczynek jest ustawione na łukach, rozwijając się do przodu. Okazuje się, że jest bardzo ciężko, nie jest łatwo spać. Ale jako opcja dla gości jest odpowiednia.
 • Amerykańska klapka jest nieco wygodniejsza. Różni się tylko dwoma dodatkami. Materace mają dużą grubość, często są wiosenne bloki. Również nie nadaje się do codziennego odpoczynku.

 • Belgijski clamshell jest tak zwany ze względu na producenta - francusko-belgijska firma meblarska Sedac-Meral, która produkuje podobne mechanizmy. Dostępne są w dwóch lub trzech sztukach, również z materacami, w których wypełniacz piankowy i bloki sprężynowe.
 • Włoski clamshell składa się z dwóch zakładek. Rozwijanie charakteryzuje się tym, że miękkie elementy są przekształcane równolegle do mechanizmu. W niektórych modelach pozostawia się miejsce, w którym można przechowywać pościel.

Nie zapomnij o mini-sofach, które używają bocznej wersji transformacji. Śpiący można uzyskać, odciągając go na bok. Zastosowano metalową ramę, dlatego uważa się, że jest to najbardziej niezawodne miejsce do spania o długiej żywotności. Należy pamiętać, że aby zainstalować przesuwaną sofę należy wziąć pod uwagę wolne miejsce po prawej lub lewej stronie. Jest to wymagane przez boczną przesuwną część. Dlatego nie można go przymocować do ściany lub szafki. Materiały szkieletowe do sofy-mini-metalu, drewna, płyty wiórowej.

Metalowe ramy są niezawodne i trwałe. Te cechy są wyższe, jeśli spawanie zostało użyte do łączenia części, a nie śrub. Rama drewniana nie jest tak trwała, jednak żywotność i cena takiej ramy zależą od tego, jakiego rodzaju drewna używa się do produkcji. Najdroższe są takie materiały jak dąb, buk, orzech, popiół. Najbardziej budżetowe - jeśli używane są brzozy, drzewa iglaste. Ale najbardziej niedroga jest rama drewnianych prętów i płyt wiórowych.

Istnieją różne rodzaje wypełnień wewnętrznych elementów sofy: oparcia, siedziska, podłokietniki. Wypełniacze to pianka kauczukowa, pianka poliuretanowa. Czasami używają lateksu, bloków wiosennych. Jeśli używasz jednej gumy piankowej, jest to najtańsza opcja, jednak krótkotrwała, szybko traci kształt, zawali się. Jeśli zastosujemy monolityczny kawałek gumy piankowej, ta tapicerka pozostanie w formie przez długi czas, ale po 3-4 latach będzie się utrzymywała. Poliuretan jest trwalszy, chociaż jego cena jest prawie taka sama jak w przypadku pianki gumowej. Dlatego w ostatnim czasie dał mu pierwszeństwo od producentów.

Najlepszy wypełniacz dzisiaj - to lateks. Kanapa z wypełniaczem lateksowym jest bardziej trwała, przyjazna dla środowiska, ale najdroższa. Bloczki sprężynowe są również wykorzystywane do produkcji miękkich mebli jako wypełniacza. Dostępność wysokiej jakości bloków wiosennych zwiększa komfort i wygodę sofy, a także czyni ją bardziej odporną na zużycie. Najbardziej praktyczny wypełniacz jest wielowarstwowy, mający różne współczynniki gęstości w różnych miejscach sofy. W tym przypadku dolna warstwa powinna zawierać najbardziej gęsty wypełniacz, a na górze - materiał jest bardziej miękki, co poprawi komfortową wydajność produktu. Kolejne kryterium, według którego sofy - tapicerka różnią się.

Materiały używane do sof tapicerskich-mini:

 • shenil - najbardziej trwałe;
 • stado - nedazhny, trwały;
 • welur - Przyjemna, aksamitna, główna wada - szybkie wymazywanie, krótkotrwałe
 • maty - mocny, przypominający workowate, choć niezbyt przyjemne tekstury;
 • żakardowe - popularne w ostatnich czasach, atrakcyjne wizualnie, różnorodne, ale niezbyt praktyczne;
 • sztuczny zamsz - źle toleruje wilgoć, mimo że jest silny, wytrzymuje pazury zwierząt.

Czasami ze względów praktycznych lepiej jest zrobić osłonę własnymi rękami. W przypadku małej sofy ten mebel będzie wymagał trochę materiału, ale można go wymazać i wymienić, gdy się znudzi.

Materace są sprężynowe, bez sprężyn, ortopedyczne. Na każdy dzień lepiej jest skorzystać z tej drugiej opcji, jeśli dbasz o swoje zdrowie. Materac ortopedyczny z blokiem sprężynowym i warstwą pianki poliuretanowej będzie idealny do codziennego użytku. Mechanizmy składania "American clamshell" i "akordeon" nadają się do materaca ortopedycznego. Tylko dzięki tym mechanizmom transformacji można uzyskać absolutnie horyzontalne miejsce do spania. Z drugiej taki materac nie pasuje.

Niektóre modele mini-sof są szczególnie popularne wśród konsumentów.

Wygodna, miękka, mała sofa z dodatkowymi poduszkami i łóżkiem. Standardowy rozmiar to 2,56 * 1,77 m. Jeśli to konieczne, producent przygotuje sofę w zależności od wielkości. Jako mechanizm do przekształcania miejsca do spania stosuje się "eurobook", przy pomocy tego mechanizmu rozkłada się łatwo. Wielkość miejsca do spania w rozłożonej formie wynosi 1,3 * 1,85 m. Przy produkcji sofy producenci używali różnych materiałów.

Projektanci w projektowaniu wyglądu tej małej stylowej sofy zastosowali połączenie kolorów czarnego i beżowego. Pomoże to łatwo dopasować ten model do każdego modnego i nowoczesnego wnętrza. Jako wypełniacz sofy zastosowano piankę poliuretanową. Dla komfortowego użytkowania we wnętrzu tego modelu jest dość pojemna komora na pranie, są zdejmowane poduszki. Materiał obiciowy - sztuczny zamsz, możliwe jest zastosowanie eko-skóry. Kompaktowa sofa ma wymiary 850 x 770 x 800 mm.

"Atlant-mini" - mała sofa, która różni się tym, że ma podłokietniki o dużej szerokości. Projekt jest wyposażony w mechanizm składania, zamienia się w zwykłe łóżko. Po przemianie uzyskuje się szerokie podwójne łóżko do spania. Nierozwinięta forma jest bardzo zwarta. Obecność podłokietników z drewnianą podszewką umożliwia wykorzystanie ich jako stołu, na przykład do postawienia filiżanki kawy. Materiał tapicerski to wysokiej jakości sztuczna skóra, dlatego nie obawia się zabrudzeń i plomb.

Coraz popularniejszym kierunkiem w aranżacji domu są meble w dobrym stylu Provence. Przez więcej niż jeden sezon, oryginalne miękkie małe sofy są bardzo poszukiwane Provence w oryginalnym francuskim stylu. Takie meble są wygodne, wygodne, a jednocześnie charakteryzują się pięknem i elegancją. Te małe sofy charakteryzują się surowymi kształtami, dostępnymi i prostymi materiałami. Tapicerka ich neutralnych i stonowanych odcieni, z imitacją zużycia, zawiera różnorodne motywy kwiatowe.

Właściwy wybór sofy w celu zaoszczędzenia miejsca bez utraty miejsca do spania jest częstym zadaniem właścicieli jednopokojowego mieszkania, gdy nie mieści się ono w pełnym łóżku. Najlepszym wyborem będzie mała sofa. które można przekształcić w łóżko, zamienia się w miejsce do spania. Kupując miękkie meble o niewielkich rozmiarach, zdecyduj, gdzie je umieścić. Należy zaplanować z wyprzedzeniem, aby obliczyć, czy będziesz w stanie poruszać się w mieszkaniu, gdy będzie miejsce do spania.

Konieczne jest podjęcie decyzji, jaki jest cel zakupu sofy mini: na noc, po prostu usiądź, zrelaksuj się lub jako obiekt wewnętrzny. Jeśli masz na myśli pierwszą opcję, wybierz "book", "eurobook", "tick-to-do" lub "delfin". Cała reszta to opcje dla gości. Ważne jest, aby wiedzieć, dla kogo kupisz tę sofę, kto jej użyje, a mianowicie, kto ma na niej spać: mały chłopiec lub duży mężczyzna. Fakt ten wpływa na wybór mechanizmu. Jeśli chodzi o sam mechanizm, należy zwrócić uwagę na jego metalowe części, muszą one niezawodnie łączyć, być starannie pomalowane i mieć grubość co najmniej 3 mm.

Spróbuj w salonie mebli, aby usiąść na kanapie, być może poczujesz, co gęstość nadzienia. Jeśli usłyszysz skrzypienie, ramka staje się słaba. Sumienność producenta wyróżnia się takimi niuansami, jak gładkość szwów tapicerskich, jak szybko mocuje się szelki. Niewygodne złącza i szwy są dowodem wysokiej jakości mebli ortopedycznych. Nie zapomnij o projekcie. Nowy mebel tapicerowany powinien wspierać już ustalone wnętrze domu lub odwrotnie, stać się akcentem, jaskrawym punktem odnowionego designu. Tutaj wybór jest nieograniczony: modele klasyczne, tradycyjne lub nietypowe, coś utylitarnego lub wielofunkcyjnego, na przykład z barem i stołem. Wybór należy do Ciebie.

A co najważniejsze, jeśli zależy Ci na swoim zdrowiu, musisz wybrać materac ortopedyczny, zwracając uwagę na następujące wskaźniki:

 • grubość materaca - nie mniej niż 8 cm;
 • mocowanie lameli - to dobrze, jeśli podlegają one wymianie;
 • materiał płytkowy - buk jest preferowany, jednak jest droższy niż brzoza;
 • odległość między łatami - w materacu bez sprężyn 35 cm, w materacu sprężynowym 50 cm;
 • tapicerka - mocny i trwały.

Ogólnie rzecz biorąc, według kupujących, małe sofy są obecnie bardzo poszukiwane. Pomimo niewielkich rozmiarów są bardzo praktyczne i funkcjonalne, a także bardzo tanie. Wiele z nich wyposażonych jest w lniane przegródki. Kupujący twierdzą, że jeszcze jedno miejsce do przechowywania rzeczy nigdy nie będzie bolało. Można go umieścić w kuchni, na korytarzu, a jeśli nie jest, w korytarzu, w pokoju dziecinnym, w salonie, w sypialni, a nawet na balkonie. Kompaktowa konstrukcja z łatwością zmieści się na małej przestrzeni.

W następnym wideo dowiesz się, jak wybrać małą sofę.

Udostępnij znajomym

Magazyn o projekcie "Dekoriko.Ru9raquo;

Wszelkie prawa zastrzeżone, 14+

Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko po zainstalowaniu aktywnego linku do naszej strony.

Dodaj komentarz

64 − 60 =