Nazwa kategorii

Małe sofy z łóżkiem

Małe sofy z łóżkiem

Niestety, tylko kilka młodych rodzin może sobie pozwolić na ogromne mieszkanie. Dlatego większość naszych rodaków musi się skupić na małych obszarach. Jednocześnie wielu z nich boryka się z problemem umieszczania mebli i przedmiotów w małym mieszkaniu. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem może być mała sofa z łóżkiem. Takie meble są bardzo wygodne. W końcu może być umieszczony nie tylko w sypialni, ale także w salonie.

Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie?

Współcześni producenci produkują szeroką gamę podobnych mebli. Wszystkie małe sofy sypialne mają piękny wygląd i ogromną funkcjonalność. Jednak, aby zapewnić, że ten mebel służy Ci przez wiele lat, kupując go, musisz zwrócić szczególną uwagę na niektóre niuanse.

Pierwszą rzeczą do oceny przy wyborze takich mebli jest ich wygoda i wygoda. W tym celu zaleca się usiąść przed zakupem na model, który lubisz i słuchać własnych uczuć. Ważne jest, aby wysokość grzbietu zapewniała pełny relaks pleców. Podłokietniki powinny znajdować się na poziomie najbardziej odpowiednim dla umiejscowienia dłoni. Ważną rolę odgrywa głębokość siedziska. Powinien być dość duży, aby zapewnić odpoczynek dla stóp.

Nowoczesne, nieduże sofy z miejscem do spania są bardzo funkcjonalne. Ich zasięg jest tak wielki, że każdy może łatwo znaleźć opcję, która idealnie pasuje do ogólnego stylu pomieszczenia. Przy wyborze takich mebli należy sprawdzić jakość elementów złącznych. Pożądane jest, aby były metalowe. Wskazane jest również zwrócenie uwagi na materiał, z którego wykonane są miękkie elementy meblowe. Najlepiej, gdyby po naciśnięciu powróciły do ​​zdrowia. Tapicerka nie powinna być zbyt cienka.

Ludzie mają dość powszechną opinię, że jakość nie może być tania. W rzeczywistości nie jest to całkowicie prawda. W nowoczesnych sklepach meblowych można znaleźć niedrogie, ale wysokiej jakości małe sofy. Koszt tych produktów zależy od kilku czynników. Jednym z nich jest materiał, z którego wykonane są ramy. Meble wykonane z drewnianego masywu kosztują o rząd wielkości więcej. Uważa się, że jest bardziej trwały i niezawodny.

Drugim czynnikiem cenowym jest materiał tapicerski. Współcześni producenci robią małe sofy, nadmiernie rozciągnięte materiałem, sztuczną skórą lub prawdziwą skórą. Oczywiście ostatnia opcja jest najdroższa. Decydując się na zapisanie i zakup sofy z tapicerką tkaninową, należy zwrócić szczególną uwagę na jakość materiału.

Również cena małych sof zależy od dostępności modnych dodatków. Ci, którzy chcą trochę zaoszczędzić, możesz polecić porzucić modele wyposażone w blaty stołowe, wbudowane półki i zdejmowane pokrowce. Ponadto nie zapominaj, że koszt modyfikacji modułowych będzie nieco niższy niż mechanizmy całościowe.

Ci, którzy błędnie uważają, że małe sofy - to bardzo proste meble, musisz udać się do najbliższego salonu mebli i upewnić się, że popełniłeś błąd. Do chwili obecnej istnieje wiele różnych modyfikacji i mechanizmów rozwijania.

Być może najbardziej popularny jest tak zwany "eurobook 9rdquo;. Główną zaletą takich mebli jest prostota obsługi. Takie meble idealnie nadają się do małego pokoju. Ten model jest uważany za jeden z najtrwalszych. Wynika to z relatywnie małego obciążenia zestawu słuchawkowego i mechanizmów sofy. Dodatkowe zalety to szeroka powierzchnia i obecność przegródek na pościel.

Nie mniej popularne są sofy "accordions9rdquo;. Układ rozmieszczenia takich mebli jest podobny do instrumentu muzycznego o tej samej nazwie. Takie meble nadają się tylko do długich i wąskich przestrzeni, ponieważ w rozłożonej formie zajmuje dużo miejsca. Wadą tych sof jest brak wewnętrznych tajnych nisz do przechowywania prania.

Nadal są istotne i popularne od czasów radzieckich, sofy "click-klak9rdquo;. Aby rozłożyć takie meble, konieczne jest podniesienie siedzenia tak, aby hak sprzętu był odłączony od mechanizmu oparcia. Po usłyszeniu charakterystycznego kliknięcia można bezpiecznie opuścić przód konstrukcji.

Funkcje małych sof kuchennych

We wszystkich małych mieszkaniach kuchnia spełnia nie tylko swoją główną funkcję, ale pełni także funkcję stołówki. Dlatego większość z nas woli instalować małe narożne sofy do kuchni. Przy wyborze takich mebli ważne jest, aby znać dokładne wymiary pomieszczenia. W przeciwnym razie kąt może nie pasować do podstawowej koncepcji przestrzeni. Drewno używane do produkcji takich mebli poddawane jest specjalnej obróbce, co pozwala uniknąć obrzęków spowodowanych wahaniami temperatury i wilgotności. Do kuchni można bezpiecznie kupować modele z aluminiową ramą, zmywalną i wodoodporną tapicerką. Najlepszym rozwiązaniem dla kuchni może być wytrzymała i niezawodna sofa wykonana z formowanej pianki poliuretanowej.

Model ten jest idealny do małych salonów, przeznaczonych na rodzinne spotkania i gości. Takie meble nie zajmują zbyt dużo miejsca i będą służyć jako dodatkowe łóżko. Może być używany jako miejsce do odpoczynku i jako pełne podwójne łóżko. Wiele małych narożników wyposażonych jest w różne przydatne opcje w postaci wygodnych półek, na których można umieścić piękne bibeloty lub bar ukryty za zdejmowaną poduszką.

Istniejący asortyment pozwala łatwo wybrać odpowiednią sofę do małego mieszkania. Nie trzeba oszczędzać na tym, co decyduje o komforcie i jakości snu. Przed dokonaniem zakupu zaleca się ostrożne przemyślenie.

Jak wybrać sofę?

Niewielkie sofy z miejscem do spania pomagają zaoszczędzić miejsce w każdym pokoju.

Sofa jest nieodzownym atrybutem każdego domu i mieszkania. Bardzo trudno wyobrazić sobie mieszkanie bez tego rodzaju mebli, ponieważ każdy ma sofę. W większości przypadków jest to duża, piękna sofa, która jest główną atrakcją salonu i służy jako miejsce, w którym rodzina gromadzi się co wieczór na oglądanie telewizji.

Duża sofa, oczywiście, luksus i piękno, ale co zrobić z ludźmi, którzy mają ograniczoną ilość wolnego miejsca? Nie, w żadnym wypadku nie należy rezygnować z posiłku na miękkiej kanapie lub odpocząć po ugotowaniu na kanapie w kuchni.

Doskonałym rozwiązaniem takich problemów jest zakup małej sofy. W zależności od wielkości pomieszczenia i układu, możesz kupić model konwencjonalny lub narożny, wszystko zależy od twoich preferencji i chęci wyposażenia domu.

Zalety małych sof

Warianty mechanizmów transformacji sof.

Małe sofy mają wiele zalet w porównaniu ze zwykłymi opcjami. Pierwszy z nich jest oczywiście kompaktowy: takie meble idealnie wpasują się w małą kuchnię, sypialnię lub apartament z jedną sypialnią.

Jeśli wybierzesz model z łóżkiem, będzie on służył zarówno jako łóżko, jak i sofa. W pokoju dziecięcym taka sofa da ogromne terytorium do zabawy z przyjaciółmi, która w nocy zamienia się w pełne łóżko.

Jeśli chodzi o kuchnię, narożna sofa może zamienić codzienne picie herbaty w prawdziwy posiłek dla całej rodziny. Kuchnia to miejsce, w którym spędzasz dużo czasu, dlatego bardzo ważne jest, aby stworzyć komfortowe warunki do tego. Ponadto małe kanapy typu kątowego nie przeciążają sytuacji i zwalniają dużo miejsca.

Drugą zaletą małych sof jest ich praktyczność. Na tej kanapie 3-4 osoby łatwo się zmieszczą, wszyscy siedzący ludzie mogą komunikować się ze sobą w spokoju, bez uciskania się nawzajem.

Trzecią zaletą takich sof jest ich funkcjonalność. Większość z nich można przekształcić w pufę, łóżko lub oddzielić poszczególne elementy, zamieniając się w fotele.

Istnieją modele wyposażone w koła, które pozwalają przenieść sofę w inne miejsce bez pomocy ładowarki. Niewielkie sofy z miejscem do spania można wyposażyć w różne mechanizmy transformacji.

Możesz wybrać sofę dla następujących rodzajów transformacji:

Dzięki nowoczesnemu wzornictwu małych sof nie trzeba poświęcać dużo czasu na rozłożenie i złożenie ich w pierwotnej pozycji. Nawet delikatna kobieta poradzi sobie z tym zadaniem.

Za pomocą przestronnej pralni, wyposażonej w kilka modeli sof, można zaoszczędzić miejsce w ogólnej szafce na pościel.

Warianty rozmiarów małych sof.

Często w sklepach meblowych kupujący otrzymują niestandardową sofę według niestandardowych, niestandardowych rozmiarów. To bardzo dobry pomysł dla właścicieli małych mieszkań, ale tu też są niuanse.

Przed zamówieniem małej sofy sprawdź u producenta nawet najdrobniejsze detale, nie tylko dotyczące rozmiaru i wzornictwa, ale także takie jak rodzaj ramki, tapicerka i mechanizm transformacji.

Wypełniacz i blok sprężyny również odgrywają ważną rolę. Sprężyny powinny być odpowiednio ustawione i wykonane z wysokiej jakości metalu, który nie rdzewieje i nie utlenia się.

Jeśli chodzi o wypełniacz, najnowocześniejszą opcją jest pianka poliuretanowa, wypełniacze piankowe od dawna należą już do przeszłości i praktycznie nie są używane.

Wybór ramki na małą sofę

Wybierając kanapy kątowe z miejscem do spania, pierwszą rzeczą, którą należy zwrócić uwagę na ramy, ale większość nabywców kieruje się pierwsze wrażenie, dokonując zakupu na podstawie "pięknie brzydki".

Niezależnie od tego, jaka zewnętrzna tapicerka sofy jest atrakcyjna i nieskazitelna, jeśli jej parametry techniczne nie spełniają standardów, to nie potrwa to długo. Ponadto pojawienie się takiej sofy bardzo szybko traci.

Rama jest rodzajem szkieletu mebli tapicerowanych, dlatego zależy od tego trwałość urządzenia i jakość snu, jeśli wybrano sofę z miejscem do spania w kuchni.

Wszystkie szkielety są podzielone na podstawie materiału, który stanowił podstawę ich wytwarzania: może to być metal, drewno lub kombinacja. Każda z realizacji ma swoją własną charakterystykę i zakres. Na przykład drzewo jest klasyczne, więc ramy wykonane z drewna nazywane są uniwersalnymi.

Pasują do każdego wnętrza i są odpowiednie niezależnie od mody i czasu. Chciałbym również zwrócić uwagę na ekologiczną czystość tego materiału. Jedyną wadą takich sof jest fakt, że w zależności od rodzaju drewna żywotność mebli będzie się różnić.

Schemat ramy sofy.

Jeżeli rama kanapy wykonana jest z drewna iglastego, nie potrwa długo, o czym świadczy cena takich mebli, charakteryzująca się niewielkim rozmiarem. O wiele bardziej niezawodna rama brzozowa do sofy, nie jest bardzo droga, ale jest bardziej stabilna.

Najlepszymi gatunkami drewna używanymi do wykonania ramy kanapy są jesion, dąb, buk i orzech, ale odpowiednio ich cena będzie znacznie wyższa. Idealną i jedną z elitarnych opcji jest mała sofa wykonana z mahoniu.

Jakiego rozmiaru nie wybierzesz, czy będzie to 120 czy 250 cm, to nie będzie kosztowało taniej, ale odpowiednio będzie służyć przez ponad dekadę.

Wskaźnik jakości przy wyborze sofy to przykręcone części ramy. Jeśli rama jest związana za pomocą śrub, oznacza to niską jakość produktu. Ważne jest, aby rama drewniana była dobrze wysuszona, niedopuszczalne jest, jeżeli wilgoć z drzewa pokaże w czasie na tapicerce sofy. Zastanów się uważnie, czy na ramie są sęki: zepsuje wygląd mebli.

Jeśli zwrócisz uwagę na małą sofę z metalową ramą, od razu możesz zauważyć, że w Twoim wnętrzu takie meble będą wyglądały raczej niecodziennie i efektownie.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli weźmiemy pod uwagę techniczną część produkcji sof, wówczas metalowa rama jest bardziej niezawodna niż drewniana, ponieważ jest bardziej odporna na zapłon i bardziej odporna na zużycie.

Ale dzieje się tak tylko wtedy, gdy części metalowe są połączone ze sobą za pomocą spawania, a nie za pomocą śrub lub śrub. Jeśli struktura jest spawana, to taka mała kanapa prawie nic nie może zrobić.

Istnieje również trzeci rodzaj szkieletu - w połączeniu takie kanapy mogą być wykonane z płyty wiórowej i drewnianych prętów. Siła tych szkieletów jest dość niska, ponadto ze względu na farbę, która jest traktowana płytką, ludzie skłonni do alergii mogą mieć reakcję na takie meble.

Wiele lakierów i klejów, które traktują drzewo, może być również toksyczne. Dlatego zapytaj sprzedawców lub producentów, czy kanapa została przetestowana pod kątem toksyczności, czy może być stosowana w pokojach dziecięcych, ponieważ dzieci są bardziej wrażliwe na dorosłych, a każdy dodatkowy zapach może powodować problemy zdrowotne.

Kolor i tapicerka małych sof

Możesz wybrać małe, narożne sofy w różnych kolorach, w zależności od wnętrza pokoju. Spójrz na wspaniałe opcje z kolorowym poszyciem, ale możesz podać swoje preferencje i powściągliwe, spokojne dźwięki, które będą w harmonii z resztą mebli w pokoju.

Bardzo ważne jest, aby pamiętać kolor zasłon, tapet i dywanów, które są już w pokoju. Jeśli harmonijnie podniesiesz kanapę, pieści Twoje oko, jeśli popełnisz błąd przy wyborze koloru, nawet najdroższy mebel będzie wyglądał śmiesznie.

Jeśli chodzi o tapicerkę, to może być najbardziej zróżnicowana w małych sofach:

Każda z wersji tapicerki jest dobra na swój sposób i na różne sposoby wygląda inaczej we wnętrzu. Jeśli uważasz, że sofa powinna być nie tylko atrakcyjna, ale także przyjemna w dotyku, wybierz miękkie materiały, takie jak flok, szenila i zamsz.

Jeśli masz dzieci dorastające, eko-skóra jest idealna. Materiał ten jest bardziej odporny na ścieranie i uszkodzenia, a ponadto jest bardzo wytrzymały.

W odniesieniu do kwestii estetycznych małych mebli, a następnie ich wyglądu i sposobu działania, nie jest w żaden sposób gorszy od dużych produktów.

Możesz ozdobić nową sofę miękkimi poduszkami, eleganckimi narzutami i pokryciami, które pozwolą ci dłużej zachować schludny wygląd mebli.

Podsumowując, warto przypomnieć, że każda z małych sof powinna mieć okres gwarancji i certyfikat jakości, jeżeli jest produkowany zgodnie z ustalonymi standardami i standardami.

Nie zaniedbuj własnych zainteresowań, ponieważ źle dobrana i źle dobrana sofa może zepsuć nie tylko wnętrze pokoju, ale także negatywnie wpłynąć na samopoczucie tych, którzy będą na nim spać.

Naruszona postawa, skolioza i szereg innych chorób układu mięśniowo-szkieletowego są bezpośrednio związane z miejscem do spania i urządzeniem do odpoczynku.

Wszystkie małe sofy przeznaczone do spania powinny charakteryzować się wysoką wydajnością i odpowiadać nowoczesnym trendom w modzie.

Wybierz jedną z sof, która musi być ostatnim akcentem w projekcie domu i podkreśl swój oryginalny smak.

Oceń ten artykuł: (1 głosów, średnia liczba punktów: 4,00 5)

Małe sofy

Piękne miękkie meble zawsze wyglądają na drogie, godne szacunku, od dawna są wskaźnikiem dobrobytu i dobrego smaku. Ale kiedy doskonała sofa jest zbyt duża i nie pasuje do Twojego mieszkania, na miejsce przychodzą eleganckie, kompaktowe meble. Jeśli nie jesteś właścicielem bardzo dużego mieszkania, nie wydawaj pieniędzy na zakup ogromnej sofy.

Małe sofy to małe miękkie meble z miejscem do spania w rozłożonej formie. W jednopokojowym mieszkaniu zawsze jest za mało miejsca, prawie nie można znaleźć odpowiednich mebli. Na ograniczonym obszarze istnieje tylko jedno wyjście - nabycie zwartego środowiska. Mini-sofy zapewnią niezbędny komfort i przytulność w Twoim małym domu.

Osobliwością małej sofy jest jej wszechstronność i różnorodność podejść do użytkowania. W zależności od projektu, a także projektu mini-kanapy jest odpowiedni w wielu zakątkach domu. Czerwona sofa zmieści się w pokoju dla nastolatka lub jasnej kuchni. Biały kolor oznacza czystość i powagę. Wspiera klasyczne meble, mała sofa jest niezbędna nie tylko w salonach. Skóra może być umieszczona w małym korytarzu. Stylowe sofy usiądą wygodnie na werandzie. Tradycją stało się umieszczenie małego miękkiego kąta w kuchni.

Na przykład w kuchni obszar roboczy zestawu słuchawkowego zajmuje większość miejsca. Kompaktowa sofa tworzy przytulną jadalnię do jedzenia. Stanie się doskonałym substytutem krzeseł kuchennych i taboretów, a jednocześnie możliwe jest zaaranżowanie przestrzeni do przechowywania w sofie. Zaletą będzie możliwość przekształcenia w dodatkowe łóżko, jeśli na przykład goście zostaną na noc, w przedszkolu będzie odpowiednia mała rozkładana kanapa z jasną kolorową tapicerką i zabawnymi rysunkami. Miejsce do spania na małej sofie jest najlepsze, aby dziecko rosło, niż pełnowymiarowa sofa. A rozkładanie sofy-mini jest konieczne tylko podczas snu, w ciągu dnia pokój dziecięcy powinien być obszerny, konieczne jest zwolnienie miejsca na gry, inne rozwijające się klasy.

W małych salonach zwykle nie ma biura, jego funkcją często zajmuje się sypialnia. Będzie tu mała sofa, którą można ułożyć tylko na czas snu, nie lekceważ małych sof, ponieważ można z nich korzystać nie tylko w apartamentach o niewielkiej powierzchni. Narożne mini-sofy są odpowiednie w nowoczesnym dużym apartamencie, jeśli jego wnętrze jest zaprojektowane w stylu minimalistycznym. Takie podejście jest czasem pokazywane przez właścicieli, którzy cenią duże przestrzenie, dużo powietrza w pomieszczeniach i są miłośnikami tego kierunku projektowania. Jest to bardzo istotne i modne na dziś.

Sofy o małych wymiarach mają również wiele zalet. Na przykład, jeśli musisz wynająć mieszkanie, składane sofy są wygodne podczas przenoszenia, ponieważ duże meble do transportu są kłopotliwe i drogie. Główną zaletą takich mebli jest oszczędność miejsca w mieszkaniu. Kompaktowy rozmiar pozwala umieścić sofę niemal wszędzie, gdzie jest mała przestrzeń. Zazwyczaj mini-sofy są wielofunkcyjnym meblem, na dnie często znajduje się wygodne pudełko do przechowywania rzeczy domowych, pościeli, wygoda małej sofy polega na tym, że w razie potrzeby można ją przekształcić w pełne łóżko. Konstrukcja takich mebli jest bardzo różnorodna, zawsze można wybrać model odpowiadający wnętrzu Twojego mieszkania. Sofa, uzupełniona łóżkiem (dwa w jednym), jest bardzo ekonomiczna.

Kształt małych sof jest bardzo różny. Rozróżniający bezpośredni, kanciasty, z otomana, modułowy, wyspa. Klasyczne sofy są zawsze proste. Ustawiono je tradycyjnie równolegle wzdłuż ściany, wygodne jako miejsce do spania. Kanapy kątowe, takie jak sofy z otomaną, oszczędzają miejsce.

Modułowe są połączone z oddzielnych części, moduły są łączone na różne sposoby, wykorzystywane jako niezależne elementy. Sofy o modułowej formie idealnie pasują do apartamentu typu studio. Kanapy wyspowe są również małe. Mają różne kształty: okrągłe, półokrągłe, owalne i prostokątne. Ogólnie rzecz biorąc, takie luksusowe sofy są używane do dekoracji wnętrza, zwykle nie śpią.

 • Sofy - "książki" są najbardziej znane. Aby przygotować łóżko, należy je odsunąć od ściany. Wewnątrz sofy znajduje się miejsce, w którym można przechowywać pościel lub inne przedmioty gospodarstwa domowego.
 • "Evroknizhka" to bardziej wyrafinowana kanapa. Różnica polega na tym, że istnieją specjalne płozy do przesuwania do przodu siedzenia. Mechanizm ten jest dość powszechny w przypadku mini-sof. Model wyposażony jest w wyjmowane poduszki.
 • Click-clack. Rodzaj sofy-książki, różne pośrednie pozycje transformacji: leżenie, siedzenie, rozkładanie, półsiedzenie.
 • "Teleskop" (wycofany). Miejsce do spania tego projektu składa się z trzech części. W tym przypadku dwie części są uzyskiwane z siedzenia, jedna z kolei z oparcia. Do transformacji należy wziąć dolną krawędź siedziska, delikatnie pociągnąć do przodu, opuścić oparcie. Między tymi częściami powstaje szczelina wypełniona materacem. Wadą takiego improwizowanego łóżka jest niska lokalizacja miejsca do spania.
 • "Dolphin" ("kangur", "microlift"). Różne modyfikacje mechanizmów rozwijania.
 • Akordeon. Działa akordeon. Miejsce do spania jest podzielone na trzy części, siedzenie jest częścią, oparcie to pozostałe dwie części. Aby uruchomić mechanizm, podnieść siedzisko, pchnąć do przodu, oparcie jest ułożone w tej samej płaszczyźnie. Podwójne łóżko jest sprzątane rano, pokój ponownie staje się przestronny.
 • "Tick-tak" (pantograf) Tutaj samo siedzenie "kroczy" do przodu, przesuwa mechanizm sprężyny. Model jest najwygodniejszy, jednak droższy od innych.
 • Francuski clamshell - mechanizm ma 3 dodatki. Podczas rozkładania, miejsce na odpoczynek jest ustawione na łukach, rozwijając się do przodu. Okazuje się, że jest bardzo ciężko, nie jest łatwo spać. Ale jako opcja dla gości jest odpowiednia.
 • Amerykańska klapka jest nieco wygodniejsza. Różni się tylko dwoma dodatkami. Materace mają dużą grubość, często są wiosenne bloki. Również nie nadaje się do codziennego odpoczynku.
 • Belgijski clamshell jest tak zwany ze względu na producenta - francusko-belgijska firma meblarska Sedac-Meral, która produkuje podobne mechanizmy. Dostępne są w dwóch lub trzech sztukach, również z materacami, w których wypełniacz piankowy i bloki sprężynowe.
 • Włoski clamshell składa się z dwóch zakładek. Rozwijanie charakteryzuje się tym, że miękkie elementy są przekształcane równolegle do mechanizmu. W niektórych modelach pozostawia się miejsce, w którym można przechowywać pościel.

Nie zapomnij o mini-sofach, które używają bocznej wersji transformacji. Śpiący można uzyskać, odciągając go na bok. Zastosowano metalową ramę, dlatego uważa się, że jest to najbardziej niezawodne miejsce do spania o długiej żywotności. Należy pamiętać, że aby zainstalować przesuwaną sofę należy wziąć pod uwagę wolne miejsce po prawej lub lewej stronie. Jest to wymagane przez boczną przesuwną część. Dlatego nie można go przymocować do ściany lub szafki. Materiały szkieletowe do sofy-mini-metalu, drewna, płyty wiórowej.

Metalowe ramy są niezawodne i trwałe. Te cechy są wyższe, jeśli spawanie zostało użyte do łączenia części, a nie śrub. Rama drewniana nie jest tak trwała, jednak żywotność i cena takiej ramy zależą od tego, jakiego rodzaju drewna używa się do produkcji. Najdroższe są takie materiały jak dąb, buk, orzech, popiół. Najbardziej budżetowe - jeśli używane są brzozy, drzewa iglaste. Ale najbardziej niedroga jest rama drewnianych prętów i płyt wiórowych.

Istnieją różne rodzaje wypełnień wewnętrznych elementów sofy: oparcia, siedziska, podłokietniki. Wypełniacze to pianka kauczukowa, pianka poliuretanowa. Czasami używają lateksu, bloków wiosennych. Jeśli używasz jednej gumy piankowej, jest to najtańsza opcja, jednak krótkotrwała, szybko traci kształt, zawali się. Jeśli zastosuje się monolityczny kawałek gumy piankowej, ta tapicerka pozostanie w formie przez długi czas, ale po 3-4 latach będzie się utrzymywać. Poliuretan jest bardziej trwały, chociaż jego cena jest prawie taka sama jak w przypadku pianki gumowej. Dlatego w ostatnim czasie dał mu pierwszeństwo od producentów.

Najlepszy wypełniacz dzisiaj - to lateks. Kanapa z wypełniaczem lateksowym jest bardziej trwała, przyjazna dla środowiska, ale najdroższa. Bloczki sprężynowe są również wykorzystywane do produkcji miękkich mebli jako wypełniacza. Dostępność wysokiej jakości bloków wiosennych zwiększa komfort i wygodę sofy, a także czyni ją bardziej odporną na zużycie. Najbardziej praktyczny wypełniacz jest wielowarstwowy, mający różne współczynniki gęstości w różnych miejscach sofy. W tym przypadku dolna warstwa powinna zawierać najbardziej gęsty wypełniacz, a na górze - materiał jest bardziej miękki, co poprawi komfortową wydajność produktu. Kolejne kryterium, według którego sofy - tapicerka różnią się.

Materiały używane do sof tapicerskich-mini:

 • shenil - najbardziej trwałe;
 • stado - nedazhny, trwały;
 • welur - Przyjemna, aksamitna, główna wada - szybkie wymazywanie, krótkotrwałe
 • maty - mocny, przypominający workowate, choć niezbyt przyjemne tekstury;
 • żakardowe - popularne w ostatnich czasach, atrakcyjne wizualnie, różnorodne, ale niezbyt praktyczne;
 • sztuczny zamsz - źle toleruje wilgoć, mimo że jest silny, wytrzymuje pazury zwierząt.

Czasami ze względów praktycznych lepiej jest zrobić osłonę własnymi rękami. W przypadku małej sofy ten mebel będzie wymagał trochę materiału, ale można go wymazać i wymienić, gdy się znudzi.

Materace są sprężynowe, bez sprężyn, ortopedyczne. Na każdy dzień lepiej jest skorzystać z tej drugiej opcji, jeśli dbasz o swoje zdrowie. Materac ortopedyczny z blokiem sprężynowym i warstwą pianki poliuretanowej będzie idealny do codziennego użytku. Mechanizmy składania "American clamshell" i "akordeon" nadają się do materaca ortopedycznego. Tylko dzięki tym mechanizmom transformacji można uzyskać absolutnie horyzontalne miejsce do spania. Z drugiej taki materac nie pasuje.

Niektóre modele mini-sof są szczególnie popularne wśród konsumentów.

Wygodna, miękka, mała sofa z dodatkowymi poduszkami i łóżkiem. Standardowy rozmiar to 2,56 * 1,77 m. Jeśli to konieczne, producent przygotuje sofę w zależności od wielkości. Jako mechanizm do przekształcania miejsca do spania stosuje się "eurobook", przy pomocy tego mechanizmu rozkłada się łatwo. Wielkość miejsca do spania w rozłożonej formie wynosi 1,3 * 1,85 m. Przy produkcji sofy producenci używali różnych materiałów.

Projektanci w projektowaniu wyglądu tej małej stylowej sofy zastosowali połączenie kolorów czarnego i beżowego. Pomoże to łatwo dopasować ten model do każdego modnego i nowoczesnego wnętrza. Jako wypełniacz sofy zastosowano piankę poliuretanową. Dla komfortowego użytkowania we wnętrzu tego modelu jest dość pojemna komora na pranie, są zdejmowane poduszki. Materiał obiciowy - sztuczny zamsz, możliwe jest zastosowanie eko-skóry. Kompaktowa sofa ma wymiary 850 x 770 x 800 mm.

"Atlant-mini" - mała sofa, która różni się tym, że ma podłokietniki o dużej szerokości. Projekt jest wyposażony w mechanizm składania, zamienia się w zwykłe łóżko. Po przemianie uzyskuje się szerokie podwójne łóżko do spania. Nierozwinięta forma jest bardzo zwarta. Obecność podłokietników z drewnianą podszewką umożliwia wykorzystanie ich jako stołu, na przykład do postawienia filiżanki kawy. Materiał tapicerski to wysokiej jakości sztuczna skóra, dlatego nie obawia się zabrudzeń i plomb.

Coraz popularniejszym kierunkiem w aranżacji domu są meble w dobrym stylu Provence. Przez więcej niż jeden sezon, oryginalne miękkie małe sofy są bardzo poszukiwane Provence w oryginalnym francuskim stylu. Takie meble są wygodne, wygodne, a jednocześnie charakteryzują się pięknem i elegancją. Te małe sofy charakteryzują się surowymi kształtami, dostępnymi i prostymi materiałami. Tapicerka ich neutralnych i stonowanych odcieni, z imitacją zużycia, zawiera różnorodne motywy kwiatowe.

Właściwy wybór sofy w celu zaoszczędzenia miejsca bez utraty miejsca do spania jest częstym zadaniem właścicieli jednopokojowego mieszkania, gdy nie pasuje on do pełnego łóżka. Najlepszym wyborem będzie mała sofa. które można przekształcić w łóżko, zamienia się w miejsce do spania. Kupując miękkie meble o niewielkich rozmiarach, zdecyduj, gdzie je umieścić. Należy zaplanować z wyprzedzeniem, aby obliczyć, czy będziesz w stanie poruszać się w mieszkaniu, gdy będzie miejsce do spania.

Konieczne jest podjęcie decyzji, jaki jest cel zakupu sofy mini: na noc, po prostu usiądź, zrelaksuj się lub jako obiekt wewnętrzny. Jeśli masz na myśli pierwszą opcję, wybierz "book", "eurobook", "tick-to-do" lub "delfin". Cała reszta to opcje dla gości. Ważne jest, aby wiedzieć, dla kogo kupisz tę sofę, kto jej użyje, a mianowicie, kto ma na niej spać: mały chłopiec czy wielki mężczyzna. Fakt ten wpływa na wybór mechanizmu. Jeśli chodzi o sam mechanizm, należy zwrócić uwagę na jego metalowe części, muszą one niezawodnie łączyć, być starannie pomalowane i mieć grubość co najmniej 3 mm.

Spróbuj w salonie mebli, aby usiąść na kanapie, być może poczujesz, co gęstość nadzienia. Jeśli słyszysz skrzypienie, rama jest słaba. Sumienność producenta wyróżnia się takimi niuansami, jak gładkość szwów tapicerskich, jak szybko mocuje się szelki. Niewygodne złącza i szwy są dowodem wysokiej jakości mebli ortopedycznych. Nie zapomnij o projekcie. Nowy mebel tapicerowany powinien wspierać już ustalone wnętrze domu lub odwrotnie, stać się akcentem, jaskrawym punktem odnowionego designu. Tutaj wybór jest nieskończony: modele klasyczne, tradycyjne lub nietypowe, coś utylitarnego lub wielofunkcyjnego, na przykład z barem i stołem. Wybór należy do Ciebie.

A co najważniejsze, jeśli zależy Ci na swoim zdrowiu, musisz wybrać materac ortopedyczny, zwracając uwagę na następujące wskaźniki:

 • grubość materaca - nie mniej niż 8 cm;
 • mocowanie lameli - to dobrze, jeśli podlegają one wymianie;
 • materiał płytkowy - buk jest preferowany, jednak jest droższy niż brzoza;
 • odległość między łatami - w materacu bez sprężyn 35 cm, w materacu sprężynowym 50 cm;
 • tapicerka - mocny i trwały.

Ogólnie rzecz biorąc, według kupujących, małe sofy są obecnie bardzo poszukiwane. Pomimo niewielkich rozmiarów są bardzo praktyczne i funkcjonalne, a także bardzo tanie. Wiele z nich wyposażonych jest w lniane przegródki. Kupujący twierdzą, że jeszcze jedno miejsce do przechowywania rzeczy nigdy nie będzie bolało. Można go umieścić w kuchni, na korytarzu, a jeśli nie jest, w korytarzu, w pokoju dziecinnym, w salonie, w sypialni, a nawet na balkonie. Kompaktowa konstrukcja z łatwością zmieści się na małej przestrzeni.

W następnym wideo dowiesz się, jak wybrać małą sofę.

Wszelkie prawa zastrzeżone, 14+

Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko po zainstalowaniu aktywnego linku do naszej strony.

Dodaj komentarz

+ 75 = 77