Nazwa kategorii

Powłoka markera do ścian

Artykuły

Powłoka markera do ścian.

Farba markerowa Le Vanille jest markerem do ścian, dziś jest niekwestionowanym liderem w biurach IT, coworkingach, centrach szkoleniowych i dowolnych salach konferencyjnych. Recenzje wideo naszych klientów można obejrzeć na stronie internetowej www.markernaya.ru. Ten sukces i popularyzacja farby markerowej nie jest przypadkowa. Jest to proste i niedrogie rozwiązanie, ściana markera pasuje do każdego wnętrza, nie zajmuje miejsca, tworzy dużo miejsca na pomysły. Dziś wielu szefów dużych biur doskonale rozumie, jak ważne jest umożliwienie swoim pracownikom wizualizacji ich pomysłów i myśli. Wizualizacja w formie rysunków daje ogromny impuls do wyobraźni i kreatywności, poszerzając w ten sposób zakres waszej świadomości. Dla ludzi, którzy zarabiają pieniądze z głową - jest to ważna potrzeba utrzymania konkurencyjności i popytu na rynku.

Ściana znacznika w firmie Yandex

Ściana znacznika w firmach IT

Przezroczysta ściana znacznika

Powłoka markera do ścian u dzieci.

Nie pozostawaj w tyle za czasami i rodzicami małych dzieci, którzy doskonale rozumieją, że umiejętność rysowania na ścianie to nie tylko cenne marzenie z dzieciństwa, które daje dzieciom radość. Jest to również możliwość rozwoju dziecka o zupełnie innym horyzoncie wiedzy o świecie. Ściany znaczników i łupków w pokoju dziecięcym są bardzo popularne w krajach zachodnich, a teraz szybko nabierają rozpędu w Rosji.

Ściana znacznika w pokoju dziecięcym

Ściana znacznika w pokoju dziecinnym

Marker ścienny dla dzieci

Dziecko z łupkową ścianą

Zdecydowanie zaleca się użycie farby marker farba magnetyczna Le Vanille, w tym przypadku ściana jest również magnetyczne, co oznacza, że ​​ty lub twoje dzieci móc Magnesy jakiekolwiek przedmioty z magnesami bezpośrednio na ścianie, może być nie tylko pamiątki z podróży, ale również alfabet, liczby i tak dalej. W przeciwieństwie do tradycyjnych płyt, zasięg będzie o wiele bardziej wytrzymałe, mogą mieć dowolny kształt i rozmiar, nie odbywają się w pokoju i nie wymaga utylizacji.

kalendarz magnetyczny na ścianie

Ściana magnetyczna w salonie

Szafka z markerem magnetycznym i powierzchnią łupkową

Farba markerowa. Jak wybrać farbę markerową w biurze lub w domu

Przetestuj za pomocą markera lub, jak testowaliśmy farby markerowe

Wszystko zaczęło się od tego, że potrzebowaliśmy dużej tablicy z markerami w sali prezentacji. Oryginalna tablica z markerami wystarczała tylko na dzień dobry, a dzięki naszym planom i lotom twórczego myślenia nie mogła sobie poradzić. Poza biurem pary, osoba z kolektywu została uwikłana w stworzenie kącika kreatywności w przedszkolu, więc testowanie powłok markerowych nabrało skali nie tylko momentu roboczego, ale także osobistego zainteresowania.

Na początek zdecydowaliśmy się zdecydować, co jest najlepsze: tablica ogłoszeń lub specjalna Farba markerowa - produkt jest całkiem nowy, ale już popularny. Przez długi czas nie trzeba było myśleć: jeśli spojrzeć na obszar pokrycia, to bank farby markerowej dowolnego producenta będzie kosztować mniej niż tablica ogłoszeń o tym samym zasięgu. Wybór został dokonany szybko - pomalujemy. Pozostaje zrozumieć, co.

Ile marker powłoki, tyle kolorowych nazw ...

Do testów wybraliśmy 7 farby markerowe: SketchPaint i SketchPaint PRO holenderska firma MagPaint Active Wall i Le Vanille holenderska firma magnetyczne i 3 American farby, która pokrywa tę samą nazwę z nazwą producenta, - IdeaPaint PRO (spółka IdeaPaint) Sherwin- Williams i Rust-Oleum. Wszystkie te kolory są certyfikowane i oficjalnie sprzedawany w Rosji.

Aby eksperyment był czysty, skupiliśmy się na charakterystyce zgłoszonych przez producenta, produkowane vykraski wszystkie „eksperymentalne” powłok i porównano wyniki. Należy stwierdzić, że istnieją poważne różnice między tym, co jest napisane na puszce, a co stało się w rzeczywistości, nie znaleźli żadnego z kolorów - nie było oczywiste podróbki i producentów ukryte Tweaks.

IdeaPaint Pro sprzedawane w 1-litrowych pojemnikach, rdza oleum - 0,8 l Le Vanille objętości tylko 0,5 litra, co nie jest zbyt wygodne. Praktyczne farb, które mają duży i mały bank, w zależności od wielkości przyszłym markerem powierzchniowym: SketchPaint aktywny ściany i sprzedawane w ilości od 0,5 do 1 litra, Sherwin-Williams - 0,9 i 3,8 l, SketchPaint Pro - 1 i 5 l.

Przede wszystkim oszacowaliśmy ilość szkodliwych i niebezpiecznych lotnych substancji organicznych (BWO) w farbach. Tutaj absolutnym liderem są kolory MagPaint: SketchPaint nie ma ich wcale (zero), SketchPaint PRO ma 60 g / l.

Kolejną grupą są farby, w których liczba BWT wynosi od 100 do 140 g / l - Active Wall, Le Vanille, Sherwin-Williams i Rust Oleum. W ostatnim miejscu IdeaPaint PRO: 320 g / l.

Marker Coatings Istnieją dwa rodzaje - przezroczysty i biały. Active Wall, Le Vanille, SketchPaint i IdeaPaint PRO są dostępne w wersjach białych i przezroczystych. Sherwin-Williams i SketchPaint PRO są przezroczyste, a Rust Oleum jest biały. Jeśli nie chcesz dodać koloru białego do wnętrza, nałóż przezroczystą powłokę. Jeśli chcesz, aby powierzchnia markera była biała i wyróżniała się na tle ściany, wybierz białą farbę.

Z siedmiu farb testowych tylko SketchPaint PRO jest jednoskładnikowy, pozostałe są dwuskładnikowe, to znaczy wymagają dodatkowych manipulacji przed malowaniem.

Wszystkie farby nakłada się wałkiem, SketchPaint można również nanosić za pomocą pistoletu natryskowego, a Rust Oleum za pomocą pędzla.

W obszarze kolorowania znajduje się na czele z ponad dwukrotnym oddzieleniem SketchPaint PRO - jeden litr farby wystarczył na 14 m². Inne "lotne i nielotne holenderskie" ściany aktywne, Le Vanille i SketchPaint wykazały wynik 1 litra na 6 m². Wskaźniki "Amerykanów" są skromniejsze: Rust Oleum - 1 litr na 5,5 m², Sherwin-Williams - 1 litr na 5 m². Zamyka IdeaPaint PRO - 1 litr na 4,6 m².

W jednej warstwie są nakładane 3 kolory - IdeaPaint PRO, SketchPaint PRO i SketchPaint. IdeaPaint PRO jest trudny do zastosowania: po 10-15 minutach warstwa wysycha, co nie pozwala korygować wad podczas malowania. SketchPaint nakłada się normalnie, wysycha 4 godziny. SketchPaint PRO jest łatwy do nałożenia, warstwa wysycha 3 godziny.

Sherwin-Williams, Rust Oleum, Active Wall i Le Vanille są nakładane w 2 warstwach. Niestety, wszystkie kolory, które są stosowane w 2 warstwach zacznie twardnieć w banku zanim pierwsza warstwa wyschnie, więc nawet jeśli trzeba malować małą powierzchnię, będzie musiał kupić dwa banki. A jeśli Aktywny Mur i Le Vanille są sprzedawane w opakowaniach 0.5, która pozwala na zakup w wyniku 1 litr, następnie Sherwin-Williams i Rust Oleum najmniejsze opakowanie - 0,9 i 0,8 litra, co oznacza, że trzeba przepłacać i wyrzucać resztki farby lub malować duże obszary.

Ostry zapach, który musiał być wentylowany przez długi czas, ma trzy kolory: IdeaPaint PRO, Active Wall, Le Vanille. Średni zapach był wyczuwalny podczas stosowania Sherwin-Williams i Rust Oleum, słabego zapachu w SketchPaint i SketchPaint PRO.

Wszystkie farby, wyschnięte, nadają powierzchni połysk, z wyjątkiem SketchPaint, który ma błyszczącą i półmatową powłokę.

Jeśli pomalowałeś SketchPaint PRO, możesz narysować znacznik na ścianach w ciągu 24 godzin. Jeśli użyłeś Rust Oleum lub SketchPaint - po 3 dniach. Pozostałe powłoki należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia na 7 dni, w przeciwnym razie znacznik nie zostanie usunięty, a ty uszkodzisz powłokę.

Tańsze jest, aby metr kwadratowy zasięgu markera pochodził z Rust Oleum - 745 rubli, ale to obliczenie jest poprawne tylko wtedy, gdy wydasz 2 puszki farby, czyli farby 8,8 m².

Następnie mocno grupa tag rosnąco cena: SketchPaint - 1196 rubli / m², SketchPaint PRO - 1285 rubli / m², Sherwin-Williams - 1331 rubli / m², Active Wall - 1416 rubli / m², Le Vanille - 1498 rubli / ..... m². Najdroższe markery pomiarowe dla IdeaPaint PRO - 3591 rubli / m².

Zgodnie z wynikami farbowania, IdeaPaint PRO traci resztę farb w prawie wszystkich parametrach, w tym zawartości BWO, powierzchni farbowania i kosztu miernika powłoki. Jedyny plus - malowanie w jednej warstwie.

Następnie pojawiają się farby o podobnych efektach: Active Wall, Le Vanille i Sherwin-Williams. Od plusów rozróżniamy średnią zawartość BWI, średnią powierzchnię pokrycia i średni koszt za metr kwadratowy. Ogólne wady: układane są w 2 warstwy, suche 7 dni. Active Wall i Le Vanille mają ostry zapach, Sherwin-Williams ma co najmniej 0,9 litra, czyli powierzchnia do malowania, aby nie wyrzucić resztek farby wynosi 9 m².

Trzecie miejsce zajmuje Rust Oleum. Farba ma najtańszy metr kwadratowy pokrycia, gra tylko w SketchPaint i SketchPaint PRO zgodnie z zawartością BWT. Rdza Oleum ma przeciętny zapach, można go nakładać za pomocą wałka lub pędzla, powłoka wysycha całkowicie po 3 dniach. Wspomnieliśmy już o wadach: nakłada się go w 2 warstwach, więc trzeba kupić co najmniej 2 puszki o pojemności 0,8 l.

Zwycięzcą w biurze jest SketchPaint PRO: jedyna jednoskładnikowa farba nakładana w jednej warstwie, bezwonna i przy minimalnej ilości BWT, powłoka jest gotowa do użycia w ciągu 24 godzin. Z minusów - minimalna objętość puszki 1 litra, czyli potrzeba pomalowania 14 m². Część tej wady kompensuje fakt, że farba w banku nie wysycha, dzięki czemu szczątki można bezpiecznie przechowywać.

Zwycięzcą pokoju dziecięcego jest SketchPaint. Zalety: brak BWT, wybór 0,5 i 1 litra, aplikacja w 1 warstwie, bezzapachowy, schnie w 3 dni.

Wszystkie kolory, które brały udział w kolorystyce, poradziły sobie z zadaniem, a otrzymaliśmy wysokiej jakości powłoki, które można wielokrotnie narysować za pomocą markera. Najważniejsze jest przestrzeganie zasad aplikacji i całkowite wyschnięcie powłoki.

Jeśli potrzebujesz najbardziej budżetowej farby, wybierz Rust Oleum. Do malowania dużych powierzchni najlepszym wyborem jest SketchPaint PRO. Jeśli chcesz utworzyć małą osłonę markera, na przykład w przedszkolu lub w kuchni, weź SketchPaint: puszki 0,5 l na 3 m 2, 1 l na 6 m ².

Oto test markerów i nasza subiektywna opinia. Dziękuję za uwagę!

Co to jest farba markerowa

W przypadku biur, pokoi dziecięcych i wszelkich innych pomieszczeń, w których istnieje potrzeba zainstalowania tabliczki łupkowej lub tylko do rysowania, można wykorzystać taką wiedzę jak farby na ściany. Ponadto, w klasach edukacyjnych i w tych samych biurach, takie pokrycie będzie idealne jako projektor ekranowy, ponadto nie będzie błędów w postaci zmarszczek z powodu złego napięcia.

Więcej informacji na ten temat otrzymasz poniżej, a także, jako dodatkowy materiał, możesz obejrzeć film tematyczny w tym artykule.

Powlekanie stosuje się do powlekania z efektem tablicy wskaźnikowej

Know-how dla malarzy i konsumentów

Narysuj i napisz na ścianie, którą możesz

Nawet dosłownie 4-5 lat temu jedyną możliwością rysowania na ścianie było używanie tablic z tablicami lub kredowymi tablicami, które nie zawsze pasowały do ​​wnętrza pokoju, ale nie było innego wyjścia. Tak więc, Amerykanie, a raczej ich firma "Idea Paint" opracowała farbę do tablicy markerowej, która może być również pokryta ścianami w wykończeniu. Takie know-how natychmiast zaczęło zapuszczać korzenie w biurach, pracowniach, pokojach dziecięcych i instytucjach edukacyjnych, kuchniach i salach recepcyjnych.

Ale jest całkiem naturalne, że taki wygodny i przydatny wynalazek nie mógłby długo pozostać monopolem jednej firmy, a jej odpowiedniki zaczęły być rozwijane niemal na całym świecie. Wyniki przekroczyły nawet wszelkie oczekiwania - produkt otrzymany w holenderskiej firmie TheMagneticCompany był absolutnie gorszy pod względem jakości, ale jego cena była znacznie mniejsza!

Nawiasem mówiąc, ta sama firma produkuje farby magnetyczne, które jest również bardzo poszukiwane w biurach i instytucjach edukacyjnych.

Farba markerowa - kolor czarny jest łatwo zmywalny z powierzchni

Używaj tej powłoki do zamierzonego celu dopiero po upływie jednego lub dwóch tygodni po jej nałożeniu, w przeciwnym razie po prostu zarysuj ją podczas rysowania lub pisania tekstów. Ryciny i napisy pozostawione na ścianie można łatwo zetrzeć serwetką lub gąbką, ale jeśli minęło więcej niż 24 godziny, proces ten jest znacznie trudniejszy.

W takich przypadkach nie staraj się osiągnąć sukcesu przy pomocy nacisku podczas tarcia - do tego dochodzi specjalne spłukiwanie, które można zakupić jednocześnie z farbą.

Nie używaj trwałych znaczników do rysowania lub pisania na tej powierzchni!

W tym celu istnieje specjalnie opracowany marker z farbą, który jest również stosowany do tablic o tej samej nazwie.

Jednym z głównych warunków takiego projektu są gładkie, gładko otynkowane lub otynkowane ściany (muszą koniecznie być suche). Warto zauważyć, że instrukcja nie pozwala na użycie podkładu, ponieważ przyczepność samej farby jest doskonała, ale nie zawsze tak jest. Jeśli chcesz również użyć farby magnetycznej, nałożyć na nią jedną lub dwie warstwy białego podkładu, ponieważ powłoka magnetyczna jest czarna.

Używamy wałka do malowania

Farbę dokładnie się miesza i nakłada na ścianę za pomocą wałka malarskiego do malowania, jak na zdjęciu powyżej, w dwóch warstwach (można również użyć różnych rozpylaczy). Każda warstwa musi wyschnąć przez co najmniej 12 godzin, dlatego ponowne jej naniesienie można przeprowadzić dopiero następnego dnia po początkowym leczeniu. Działanie nawierzchni zgodnie z jej przeznaczeniem najlepiej rozpocząć za dwa tygodnie, kiedy nie ma wątpliwości, że farba całkowicie wyschła.

Średni koszt jednego zestawu w tej chwili, około 170 USD (w zależności od producenta), chociaż region ma również wartość w wycenie. Jeden taki zestaw (powłoka dwuwarstwowa) wystarczy na 6m 2, aby można było z góry obliczyć ilość materiału (dane dotyczące farby markerowej).

Uwaga: Znacznik farby do metalu ma taki sam skład, tj. Jest stosowany do tynków cementowo-piaskowych i wapienno-piaskowych, skórek, tynków, metali, drewna, ceramiki i szkła.

Barwnik markerowy do ścian Dry Erase

  • Dry Erase marki Rust-oleum ma unikalną formułę, która pozwala nadać prawie każdej gładkiej powierzchni tablicy, czyli naśladować ją. Podczas prac malarskich zapach prawie nie jest słyszalny, dlatego można go używać bez specjalnych obaw w zamkniętych pomieszczeniach. Jedno opakowanie zawiera dwie puszki o pojemności 0,236 litra i 0, 561 litrów, łącznie - 0,797 litra, co wystarcza na 2,1 m 2 (kolor biały).

SketchPaint (kolor biały)

  • SketchPaint można nakładać nie tylko na plastry / szpachle, szkło, drewno i metal, ale również na powłoki na bazie wody (akrylowe, lateksowe). Farba jest pakowana w puszki o pojemności 0,5 litra lub 1 litr, gdzie natężenie przepływu wynosi 1 l / m 2. W przeciwieństwie do swoich analogów, kompozycja bardzo szybko wysycha - po 3 dniach można zacząć używać (pisać, rysować). Warto zauważyć, że ta mieszanina jest wystarczająco gęsta, dlatego tylko jedna warstwa jest wystarczająca do zabarwienia odpowiednio przygotowanej powierzchni.

IdeaPaint CREATE Wyczyść (kolor przezroczysty)

  • IdeaPaint wypracowania klarownych ma takie same parametry techniczne i zalety jak SketchPaint, tylko w pakiecie z innych niż puszki z farbą z utwardzaczem pojemności 0,5 l do 0,4l i koloru w jej przejrzyste. Możesz pomalować ścianę w dowolnym kolorze i nałożyć na nią znacznik.

Prace malarskie nad farbą markerową można z łatwością wykonać samodzielnie, postępując zgodnie z instrukcjami producenta. Należy pamiętać, że różne marki mogą mieć różne cechy instalacyjne i operacyjne.

Dodaj komentarz

46 − 43 =