Nazwa kategorii

Maskuj papier mache

Nauka tworzenia weneckich i karnawałowych masek z papieru-mache

Klasa mistrzowska przedstawia podstawowe metody wykonywania masek w domu w technice papier-mache.

Tworzenie masek z papier-mache jest bardzo ekscytujące i interesujące. Z prostych i przystępnych materiałów możesz stworzyć nie tylko noworoczną maskę na dziecięce poranne występy, ale także arcydzieła makijażu hollywoodzkich filmów.

Początkujący powinni ćwiczyć na małych rzemiosłach w formie tajemniczych weneckich masek. Zaprzyjaźniony z papier-mache nie z pogłosek możesz spróbować stworzyć swoje pierwsze arcydzieło ze szczegółową ulgą wszystkich funkcji "drugiej osoby". Sprytnie wykonana i pomalowana maska ​​będzie główną ozdobą każdej imprezy tematycznej.

Masuj papier-mache dłońmi w klasach mistrzowskich krok po kroku

Technologia tworzenia jest prosta i złożona w tym samym czasie. Prostota to minimalna ilość akcji. W rzeczywistości wystarczy wybrać odpowiedni formularz i wkleić go za pomocą papieru. Trudność polega na prawidłowym zastosowaniu materiału, szczególnie w przypadku szczegółów. Spróbujmy zrozumieć wszystkie zawiłości stworzenia własnymi rękami.

Przede wszystkim należy wybrać odpowiednią formę, którą wkleja się masą na papier-mâché. Pomysły na formularz może wynosić kilka, wszystko zależy od planowanego wyniku końcowego.

Zastanów się nad szczegółowym opisem możliwych form: najprostszym, jaki możesz użyć, ponieważ układ jest gotowym elementem z tworzywa sztucznego. Takie przygotowanie można kupić w sklepie dla kreatywności lub kostiumów karnawałowych. Jest dobrze dopasowany do weneckiego i prosty, nie dostarczając dużych elementów reliefowych. Plastikowy wykrój może być przyklejony zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz:

Możesz ozdobić twarz pleśnią. Pierwszą warstwę bibułki należy zwilżyć wodą, kolejne warstwy zwilżyć w paście z mąki i wody. Bardzo trudno jest przykleić sobie resztki gazet, więc lepiej jest pracować z asystentem. Po nałożeniu 5-6 warstw pozostawić konstrukcję na twarzy do całkowitego wyschnięcia. Obrabiany przedmiot jest dokładny, powtarza anatomię twarzy, ale może być niewygodny w przygotowaniu:

Folia jest alternatywą dla poprzedniej wersji. Folia Minted nakładana jest na twarz, powtarzając jej ulgę. Po uzyskaniu wymaganego wrażenia, folia jest usuwana i przycinana dłońmi. Teraz możesz przykleić przedmiot za pomocą wycinków gazet:

Plastelina jest doskonałym materiałem do formowania z niej niezbędnego kształtu. W tym przypadku niektóre duże elementy nie muszą być kształtowane: wszystkie cechy i łuki mogą być wykonane z plasteliny. Ten przedmiot nadaje się do masek z dużym nosem, na przykład lekarza zarazy lub Baba-Jagi. Przed nałożeniem warstw zaleca się pokrycie przedmiotu obrabianego polietylenem lub smarem za pomocą tłustego kremu, tak aby gotowy wyrób był łatwo usuwany z plasteliny:

Gipsowy element twarzy wymaga starannego przygotowania. Po pierwsze, przyszłe kęsy formowane są z plasteliny, a następnie wylewane gipsem. Gips jest przyklejony od środka. Główne zalety kęsu gipsowego to ponowne wykorzystanie.

Plastikowa butelka lub drewniany pręt są odpowiednie, jeśli dokładność anatomiczna nie jest ważna. Plastikowa butelka - idealna do tworzenia dekoracyjnego afrykańskiego.

Balon nadaje się dla dzieci, które nie są zainteresowane szczegółami. Balon jest nadęty i tapicerowany po obu stronach twarzy lub ze wszystkich stron. Po wyschnięciu warstwy papieru są usuwane z kulki. Jeśli balon został przyklejony ze wszystkich stron, należy go zepsuć i wyjąć przez otwór. Puste, okrągłe sztabki podzielono na dwie połówki:

Prostą można uformować z zmiętej gazety. Aby naprawić strukturę gazety, należy ją owinąć taśmą samoprzylepną. Również strona, która zostanie następnie wklejona, powinna być chroniona kilkoma warstwami taśmy klejącej.

Jeśli formularz jest przygotowany, możesz przejść do następnego etapu.

Wydawałoby się, że wszystko jest proste: istnieje forma, którą należy wkleić w kawałki gazety nasączonej PVA i pozostawić do wyschnięcia. Jednak papier-mache to długi proces, a nie pośpiech. Ponadto, ze względu na swój kształt i grubość ma niuanse wykonania.

Istnieje kilka możliwości przygotowania materiału, z których każdy ma swoje zalety i wady. Rozważ główne materiały do ​​masek.

Masa będzie pochodzić z tacek jaj i pasty (skrobia lub mączka). Aby to zrobić, należy: rozerwać tace na małe kawałki, napełnić wodą i powoli zapalić. Gdy masa staje się jednorodna, należy zdjąć miskę z ognia i ostygnąć, wymieszać mikser z masą, a następnie wycisnąć:

Zagotuj 500 ml wody i dodaj 3 łyżki. łyżki mąki (skrobi); mieszając, ugotuj mieszaninę do stanu przezroczystości. Po schłodzeniu pasty należy ją dodać do poprzednio osuszonej masy i zagnieść z surowcami:

Pastę można zastąpić klejem do tapet lub PVA, a także tacami - papierem toaletowym i serwetkami. W takim przypadku można obejść się bez gotowania. Jednak zanurzenie papieru w wodzie zajmuje dużo czasu, a następnie w kleju.

Główną wadą tego materiału jest porowatość. Ponadto masa jest słabo dostosowana do drobnych szczegółów. Na przykład, ukształtowanie małej gąbki będzie dość trudne, ale możesz wykonać miętowy nos, kości policzkowe i łuki brwiowe. Papier-mache jest zagruntowany, pomalowany i polakierowany na ostatnim etapie.

Aby nie cierpieć z powodu samodzielnego przygotowania masy, można użyć gotowej suchej mieszanki. Ugniatanie go jest łatwe, opierając się na załączonej instrukcji. Gotowa masa jest bardzo plastyczna, łatwo się nadaje, jest nakładana równomiernie na powierzchnię. Jednak lepiej jest osuszyć naniesioną masę w naturalny sposób z dala od urządzeń grzewczych. W przeciwnym razie pojawią się pęknięcia i silne odkształcenia. Po wyschnięciu wymagane są szlifowanie i gruntowanie.

Korzystanie z gazet, serwetek i papieru toaletowego polega na zachodzeniu na siebie warstw bazowych na krzyż (1 warstwa - wzdłuż, 2 - w poprzek itp.). Jednak tutaj jest kilka niuansów:

 • Pierwsza warstwa nakładana jest bez kleju: smugi są zanurzane w wodzie;
 • tak wyglądała wewnątrz aksamitna i przyjemne siedzieć na twarzy, należy położyć pierwszą warstwę pasków serwetki papierowe ręczniki lub gęste (nie papier!);
 • dla siły i elastyczności papier-mache (aby nie pękać), paski gazety powinny naprzemiennie z bandażami lub gazą;
 • warstwy układa się stopniowo, po wyschnięciu (3-5 warstw - suszenie na dzień, itp.);
 • jako materiał wiążący stosuje się klej PVA, pasty lub tapety w czystej postaci (rozcieńczony klej sprawia, że ​​konstrukcja jest miękka).

Tak więc istnieją dwa sposoby nakładania materiału - formowania i maszyny (warstwy klejące). Rozważmy krok po kroku, w jaki sposób maska ​​jest wykonywana pod każdym względem. Modelowanie dobrze pasuje do Afryki. Aby go utworzyć potrzebujesz:

 • masa;
 • podstawa (gazeta, butelka, tektura, folia);
 • stosy;
 • pojemnik z wodą (do zmoczenia i płukania rąk);
 • szkic;
 • klej PVA;
 • farby akrylowe;
 • lakier.

Instrukcja krok po kroku: rozproszona masa jest rozprowadzana na podstawie, dając pożądaną formę. Koncentrując się na szkicu, wykonujemy ręcznie nos, oczy, policzki, uszy.

Wyszczególniamy za pomocą stosów wszystkie elementy (w razie potrzeby nawilżamy wodą), przykrywamy formowaną formę PVA i pozostawiamy do wyschnięcia:

Farbę suchą farbujemy farbami akrylowymi, pokrywamy lakierem.

Maski karnawałowe w domu

Formularze mogą być najbardziej niesamowite i fantastyczne. Do porannych występów i występów dzieci nadają się maski zwierzęce, które można łatwo wykonać na bazie plasteliny. Kufa o pożądanym kształcie jest wzmocniona mechanizacją, a poszczególne elementy (uszy, dzioby, pióra) są formowane. W takim przypadku możesz utworzyć maskę obejmującą całą twarz i półmaski:

Niezły pomysł na Halloween - zombie. Jako forma, odpowiedni jest plastikowy blank. Zęby, oczy, kawałki skóry są kształtowane z masy. Jako przykład zaleca się używanie zdjęć z filmów o zombie.

Inspiracje do tworzenia i dekorowania można znaleźć na zdjęciu:

Aby uczynić go przyjemnym w dotyku, bez ostrych krawędzi, zaleca się przykleić go gazą po obu stronach przed malowaniem. W takim przypadku obróć krawędzie gazi w środku.

Aby stworzyć silniejszą strukturę, zaleca się stosowanie obu technik: podstawa jest tworzona przez maszynę, a relief przez modelowanie:

Ostatni etap: wzmacnianie i malowanie

Pozostaje najbardziej kreatywny etap, po którym pojawi się nastrój. Ale na początek musi być dobrze wysuszony i zagruntowany - da siłę i odbarwi. Następnie powierzchnia papier-mache jest pomalowana farbami akrylowymi:

W zależności od tematu można go malować wzorami i ornamentami, rysować oczy, policzki, usta, zęby i wiele więcej. Aby ozdobić wenecki statek dziwnym wzorem, zaleca się użycie gotowego schematu, który należy ostrożnie przenieść do bazy. Pięknie na akcesoria masquerade wygląda malowanie punktowe. Możesz również ozdobić w stylu decoupage. Do wykończenia wstążek, cekinów, dżetów będą odpowiednie:

A teraz proponujemy zobaczyć pracę profesjonalistów i dowiedzieć się, jakie rodzaje tych akcesoriów wakacyjnych są dostępne.

Venetian from papier-mâché:

Wideo: Tworzenie maski weneckiej

Afrykańska maska ​​własnymi rękami

Maska wenecka jest tworzona przez maszynę. W przypadku MC krok po kroku należy przygotować:

 • podstawa (wykrój twarzy, plastiku lub plastiku);
 • gazety, serwetki, ręczniki papierowe;
 • bandaże, gaza;
 • klej PVA;
 • pojemnik na klej;
 • woda;
 • szkice;
 • tłusta śmietana lub wazelina;
 • szpachlówka;
 • nożyczki i nóż biurowy;
 • ołówek;
 • farba akrylowa i lakier;
 • wystrój.

Postęp: smarowania tłuszcz bazy kremu (jeśli podstawa - twarzy, skórę należy smarować śmietanę i trzymać na wierzchu folii spożywczego) .Vylit kleju do pojemnika (jeśli grubość rozcieńczyć niewielką ilością wody). Oderwać szerokości pasma (około 3 cm) z ręcznikiem papierowym nasączonym wodą i trzymać wraz z obrabianym przedmiotem (przyklejone na czole, górna policzka). Oderwij paski od gazety, zanurz je w kleju i klej w poprzek przedmiotu obrabianego:

Przyklej trzecią warstwę gazy i pozostaw do wyschnięcia. Po wyschnięciu kontynuuj pracę, naprzemiennie ułożyć warstwy wzdłuż i w poprzek i nie zapominając o wklejeniu gazą (suma powinna wynosić 8-9 warstw). Pozostaw papier-mache aż do całkowitego wyschnięcia. Narysuj kontury oczu, linie czoła i policzki. Usuń element obrabiany z podstawy, odetnij nadmiar, wytnij oczy:

Aby pomalować obrabiany przedmiot, wkleić wystrój:

Jakie maski można wykonać własnymi rękami

Maska noworoczna papier-mache (na rok psa):

Sowa z papieru-mâché:

Papier-mache bohatera z bajki:

Wideo wyraźnie pokazuje, jak krok po kroku stworzyć inteligentną i nietypową maskę na wakacje lub imprezę.

Jak zrobić maskę z papieru-mache

"Papier-mache" w tłumaczeniu z francuskiego brzmi jak "podarty papier". Technika ta od dawna cieszy się popularnością wśród miłośników rzemiosła. Za pomocą materiału z papieru-mache można wykonać dowolne figury na kostiumy maskarady, maski, a także elementy wystroju pokoju. W tym artykule dowiesz się, jak samodzielnie wykonać maskę z papieru-mache. W zależności od przypadku (Halloween, bal maskowy) i wyobraźni, możesz nadać absolutnie dowolną formę maski lub zrobić zdjęcie swojej ulubionej postaci.

Materiały na maskę z papieru-mache

Zanim zaczniesz, szczególnie ważne jest dla początkujących, warto pamiętać o wielu funkcjach. Przestrzegając podstawowych zasad pracy z materiałem, możesz stworzyć piękną maskę. Tak więc jednym z głównych materiałów w tej technice jest papier. Użyj papieru gazetowego, chociaż w niektórych przypadkach cienkie papierowe serwetki są używane na pierwsze 2-3 warstwy. Serwetki są sprasowane, gdy są mokre, co tworzy się po marszczeniu zagnieceń i zmarszczek na gotowym produkcie. Jest to odpowiednie dla niektórych rodzajów masek, na przykład Baby Yaga. Papier nie może zostać obcięty, ale trzeba rozdarnąć ręce. Krawędzie rozdartego papieru są cienkie, co pozwala uzyskać równomierny produkt.

Ostatnią maskę można wykonać dopiero po wyschnięciu materiału. Stwardnia papier-mache przez około 2 dni. Czas schnięcia zależy od rozmiaru i grubości maski. Jeśli chodzi o podstawę maski, istnieje kilka opcji. Jeśli masz zwykłą maskę na twarz, zadanie jest uproszczone. Dopiero przed nałożeniem materiału należy nasmarować lub owinąć powierzchnię maski folią. Dzieje się tak, aby materiał nie przylgnął do formy.

Możesz także użyć balonu. Następnie bardzo wygodne jest zdejmowanie - piłka jest rozdarta, gdy materiał wysycha.

Istnieje inna opcja - tworzenie podstawy maski. Aby to zrobić, dodaj folię w kilku warstwach i nałóż na twarz. Teraz palce muszą nadać folii kształt twarzy, innymi słowy, tworzymy formę.

Gotową podstawę maski usuwa się, a następnie korygujemy nieregularności i wycinamy otwory na oczy i nos.

Możesz poprawić kształt za pomocą gliny. Do takiego podłoża wymagany jest również środek poślizgowy.

Technika wykonywania masek z papieru-mache

Aby wykonać maskę, potrzebujesz następujących materiałów:

Papier należy skubać na paskach, ich wielkość zależy od wielkości gotowego wyrobu. Do standardowej maski potrzebne są kawałki o szerokości 2-2,5 cm i długości 8-10 cm.

Teraz musisz przygotować klej. Możesz użyć zwykłego kleju PVA lub kleju do tapet. W domu najczęściej przygotuj pastę. Aby to zrobić, pół szklanki mąki lub skrobi miesza się ze szklanką zimnej wody. Kompozycję należy mieszać do uzyskania jednorodności. Kiedy nie ma grudek, wlej masę do garnka z gorącą wodą. Woda powinna wynosić około 5 szklanek. Przyklej zaparzacz, aż będzie gęsty, stale mieszając, tak aby nie tworzyły się grudki. Czas gotowania wynosi około 2-3 minut. Po ochłodzeniu klej jest gotowy do użycia.

Teraz możesz sam stworzyć maskę. Na wcześniej przygotowaną formę nałóż warstwę papieru namoczoną w wodzie. Wystarczy jedna warstwa.

Następnie umyj kawałki papieru w kleju i zastosuj do formy.

Wykonaj 2-3 warstwy, rozerwij papier, usuwając powietrze i wyrównaj nierówności, a następnie pozostaw do wyschnięcia. Następnie możesz dalej układać pozostałe warstwy.

Utwórz maskę o wystarczającej grubości, aby była gęsta i mocna. Ostatnia warstwa może być wykonana z gęstego białego papieru lub kawałków tkaniny bawełnianej.

Otwory w masce dla oczu i nosa, jeśli nie zostały wcześniej wykonane, należy to zrobić na tym etapie, podczas gdy masa jest wilgotna.

To samo dotyczy otworów na wstążki.

Gotowa maska ​​wysycha około 1,5-2 dni.

Teraz możesz zrobić projekt gotowej maski. Najpierw musisz wyrównać krawędzie. Przełóż papier ścierny lub pilnik i wyprasuj. Możesz przykleić krawędzie za pomocą taśmy malarskiej. Maskę można również skorygować za pomocą papieru ściernego.

Teraz nadszedł czas na nałożenie podkładu. W tym celu stosuje się farbę lub kit na bazie wody. Zastosuj go za pomocą pędzla. Jeśli wymagana jest więcej niż jedna warstwa, każda następna jest nakładana po wyschnięciu poprzedniej.

Po wyschnięciu można wykonać dekorację gotowej maski. Do rysowania można użyć gwaszu lub farby akrylowej. Główny ton jest łatwiejszy do nałożenia za pomocą piankowej gąbki, a drobne szczegóły i wzory są wygodniejsze do narysowania za pomocą cienkiej syntetycznej szczotki. Do dekoracji najczęściej używane są cyrkonie, cekiny, mały łańcuszek, koraliki, warkocz i koronka. Elementy dekoracyjne są przymocowane do kleju lub małych szpilek do szycia. Weneckie maski są często pokryte aksamitną tkaniną. Maska na Halloween wystarczy do pomalowania kolorowymi farbami.

 1. Marina

Świetny pomysł na maskę na imprezę tematyczną. Wszystko jest bardzo szczegółowe.

Dziękuję bardzo za radę. Wielkie dzięki)))

Wszystkim jasno dziękuję, jest pięknie namalowany wszystko jest zrozumiały szacunek)))

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

Dla każdej rodziny, która planuje mieć dziecko, jest to ważne.

Rzęsistkowica (rzęsistkowica) jest chorobą układu moczowo-płciowego.

Odmiedniczkowe zapalenie nerek jest zakaźną chorobą zapalną nerek.

Zapalenie błony maziowej jest deformacją błony maziowej stawu.

Joga jest niesamowita duchowo, psychicznie i.

Maska wykonana z papier mache własnymi rękami: instrukcja krok po kroku, jak zrobić maskę karnawałową na każde wakacje

Jeśli masz szczęście stać się stroną zbliżającej się imprezy karnawałowej, powinieneś pomyśleć o tym kolorze z góry. Możesz wybierać spośród gotowych opcji - dobrze, dziś nie powinno to stanowić problemu, ale możesz skorzystać z chwili i samodzielnie stworzyć swoje arcydzieło. Zacznijmy od maski papierowej mache własnymi rękami!

Na podstawie maski karnawałowej potrzebne będą proste elementy:

 • Gazeta (lub jakikolwiek inny papier, który przesiąka, ale nie staje się płynną gnojowicą)
 • Serwetki (ręcznik papierowy)
 • Cięcie z tkaniny bawełnianej lub papieru do pisania
 • Klej PVA (lub ręcznie spajana pasta)
 • Narzędzia: nożyczki, szczotki
 • Krem wazelinowy lub tłuszczowy
 • A także dekoracje do dekoracji (tkanina na podstawkę, koraliki, cekiny, wstążki, koronka, pióra). Możesz zainspirować się przykładem wystroju klasycznej maski weneckiej)

Przed etapem tworzenia produktu z masy papierowej trzeba zdobyć podstawę, z której będzie wygodnie wykonać formę. Spośród możliwych gotowych opcji, maska ​​hokejowa jest prawdopodobnie najbardziej udana. Jego forma została wypolerowana przez lata i nie może być wątpliwości, że po usunięciu wrażenia, domowa maska ​​będzie siedzieć na twarzy jak wylana, a oczodoły nie będą w obszarze nosa.

Ale nie zawsze pod ręką jest hokej na lodzie. A mówiąc dokładniej, dla większości ludzi jest to rzadkość. Użyjemy opcji tworzenia maski zgodnie z własną twarzą. Na przykładzie półmasek zobaczmy, jak to się robi.

Najpierw jednak sprawdzimy wszystkie materiały i narzędzia. Jeśli ręka jest włączony PVA nie najlepszej jakości (papeterii jest czasami zbyt cienki, a budynek jest sprzedawany w puszkach zbyt dużej objętości), a następnie przyjść z pomocą starej receptury mojej pasty dziadka. Jest gotowany z mąki lub skrobi.

Aby uzyskać pastę ze skrobi, potrzebujesz: 2-3 łyżki każdej skrobi na litr wody. W przypadku maski pojawi się wystarczająco małe kółko (policz proporcje w zależności od objętości). Odpowiednia ilość skrobi jest hodowana w małej ilości zimnej wody, mieszana, aż do uzyskania jednolitej konsystencji, a cała pozostała woda jest dodawana we wrzącej wodzie. Gotuj na małym ogniu, mieszając cały czas, aż do zgrubienia.

Proporcje mąki mącznej: 1 szklanka na litr wody plus 50 gramów kleju, uprzednio rozcieńczonego wodą. Dalej tak samo jak w przypadku pasty skrobiowej - rozpuść mąkę zimną wodą, uzupełnij wrzącą wodę i ugotuj.

Zanim zaczniesz robić maski z papieru mache z rękami na głowie, musisz założyć chusteczkę lub obręcz, aby nie zabrudzić włosów.

Na twarzy grubej warstwy, szczególnie nieskromnej, należy zastosować wazelinę (lub krem). Brudna gazeta (lepiej wybrać elementy, w których najmniejszy jest wydruk) układa się zgodnie z kształtem przyszłej maski.

Kolejna warstwa nakładana jest z dodatkiem kleju. Każdy kawałek musi być dobrze dociśnięty do powierzchni, zwiększając łączenie warstw i ściskanie, a tym samym powietrze.

Takie elementy powinny równomiernie pokrywać całą powierzchnię, nie pozostawiając żadnych szczelin. Aby nie zgubić się w warstwach, można je w jakiś sposób oznaczyć lub po prostu użyć arkusza gazety z wewnętrznej karty, czarno-białego, tylko dla pierwszej warstwy, a dla drugiej, aby odwrócić kolor.

Po pierwszych dwóch warstwach gazety dodajemy serwetki.

Stopniowo zmieniamy serwetki i gazetę. Piszemy do pięciu warstw.

Kiedy maska ​​staje się wystarczająco gęsta, ostrożnie i bez pośpiechu zacznie wysuszyć ją suszarką do włosów. Jeśli nie powoduje to specjalnego dyskomfortu, możesz przez chwilę na przykład wyglądać jak własna maska ​​na twarz, jak za pomocą kosmetyku.

Ostatni krok. Ostatnia warstwa, przed ozdobą, jest wklejana albo białym papierem albo szmatką, ale nie bandażem - zrujnuje etap wykończenia nieprzyjemnym wyglądem. Kiedy klej wyschnie, za pomocą ręcznej lub mokrej serwetki, musisz obejść stawy, aby złagodzić nerwowość.

Dobrze wysuszoną maskę usuwa się i pozostawia do wyschnięcia na co najmniej jedną noc. Na baterii, w dobrej temperaturze, można wysuszyć produkt, dlatego lepiej umieścić go w pobliżu urządzenia grzewczego, a nie bezpośrednio na nim. Aby zachować integralność formy w środku, można umieścić rolkę z tkaniny, aby maska ​​się nie skręciła.

Po wyschnięciu odciąć wszystkie niepotrzebne, przyciąć przycięte oko.

Na tej lekcji mistrzowskiej skończył się sposób tworzenia maski.

Był twórczy proces dekoracji. Aby to zrobić, tkanina jest naciągnięta na maskę (zaleca się wybrać z drogich elementów: aksamit, welur, krepina-satyna i inne elastyczne materiały, które nie gniecie się).

W obszarze oczu otwory są wycinane z naddatkiem na zginanie, jeśli nie planuje się ozdabiania oczodołów (opcja ta jest możliwa, tak jak w przypadku tkaniny na zdjęciu).

Przykleimy tkaninę do podstawy i przykleimy zagięcia w oczodołach i całej masce.

Zamiast PVA lepiej użyć specjalnego kleju do tkanin lub superglue.

Przyklejamy również część wewnętrzną szmatką przyjemną dla ciała. Lepiej, jeśli jest to c / b. Przed przyklejeniem wewnętrznej tkaniny powinieneś dołączyć sznur lub gumkę.

A potem wystarczy udekorować spektakularnym wystrojem!

Możesz zobaczyć opcje w tych filmach:

Dodaj komentarz

2 + 7 =