Nazwa kategorii

Maskuj kameleon spawacza, jak wybrać

Jak wybrać maskę dla spawacza Kameleona. Przedział cenowy

Przedwczesne zaburzenia widzenia to niebezpieczeństwo, które czeka na każdego spawacza. Aby uniknąć tego rodzaju problemów, od dawna wynaleziono specjalne konstrukcje - maski i tarcze. Dzisiaj, na wysokości popularności urządzenia typu kameleon.

Rodzaje i struktura urządzeń ochronnych

Osłonić kameleon. Chroni oczy i twarz przed ciepłem, promieniowaniem podczerwonym, promieniowaniem ultrafioletowym.

Częściowo niewygodne podczas pracy. Aby z niego skorzystać, musisz wziąć drugą rękę. Nie jest już możliwe, na przykład, żużel z żużla lub utrzymywanie części. Zakres cen dla Rosji wynosi od 700 rubli do 20 tys.

Maska kameleona do spawania, którego cena zmienia się od 900 rubli do 200 tysięcy, jest znacznie wygodniejsza niż osłony.

Filtr automatyczny umożliwia pracę bez usuwania urządzenia. System mocowania jest bardzo wygodny, regulowany na dowolny obwód głowy. W niektórych urządzeniach możliwa jest zmiana głębokości lądowania, odległość między filtrem a oczami, kąt maski. Większość form można nosić wraz z kaskiem, zgodnie z wymogami techniki bezpieczeństwa pracy.

Maska z kameleona jest bardziej odpowiednia do specyficznego spawania przemysłowego. Do użytku domowego, ten projekt jest bezużyteczny. Ceny zaczynają się od 40 tysięcy, ponieważ są to urządzenia najwyższej klasy, jako maska ​​gazowa.

Hełmy z kamyczkami są odpowiednie do pracy ze szkodliwymi metalami, pod wodą, z niewystarczającą wentylacją, w trudno dostępnych miejscach. Mają autonomiczny układ zasilania powietrzem dla ochrony dróg oddechowych.

Maska kameleona spawacza - jak wybrać? Z recenzji wynika, że ​​głównym kryterium nie jest cena ani wygląd.

Przed zakupem maski lub maski kameleona potrzebujesz:

 • Zwróć uwagę na certyfikat sprzedawcy. Bez niego można kupić fałszywkę ze szkłem kameleona (przygasa od jasnego światła, ale nie chroni oczu).
 • Sprawdź filtr optyczny dla klasy optycznej. To oznaczenie umieszczane jest na masce. Idealną opcją są trzy cyfry. Seria 1/1/1 informuje, że elementy nie są zniekształcone. Jednostka jest najwyższym parametrem parametrów. Czasami w sprzedaży są projekty 3 klas (praktycznie w ubiegłym wieku, ochrona jest minimalna).

Ważne! Niesprawiedliwi producenci mogą umieścić absolutnie dowolne dane na masce spawalniczej. Dlatego po raz kolejny certyfikat, wszystko tam jest napisane.

 • Oszacuj rozmiar okna podglądu. Niektórzy uważają, że im większa ankieta, tym lepiej. Jednak większe filtry są bardziej kruche, a cena takiej maski spawalniczej jest znacznie wyższa.
 • Uciekaj przed sprzedawcami, którzy twierdzą, że filtr działa sam (nie wymaga wymiany baterii, bateria nie jest potrzebna, wszystko jest samozapłonem od błysku) i inne bzdury. Na jakość filtra światła nie jest to odbijane, ale działa z baterii lub baterii. Pożądane jest, aby istniała możliwość ich zmiany.
 • Zakres temperatury roboczej maski spawalniczej to kameleon od -5 do +100 ° C otoczenia. Przy silnych mrozach prawdopodobieństwo jest wysokie, filtr nie działa, a spawacz złapie "króliczka". Należy wziąć to pod uwagę, w zależności od planowanego miejsca użycia.
 • Dla jakiego rodzaju spawania jest maska. Najlepsza opcja dla argonu. Następnie nadaje się do automatycznego i do zgrzewania.
 • Producent. Południowokoreański Otos, szwedzki Speedglas, chiński Tecmen, szwajcarski Optrel, rosyjski Korund. Te fabryki produkują wysokiej jakości kameleonowe maski spawalnicze. Opinie o nich najbardziej entuzjastyczne. Cena, szeroki wybór łapówek. Cała reszta pochodzi od złego ducha.
 • Materiał samej maski. Musi być przewodzący, odporny na iskry i metalowe rozpylacze. Zasadniczo producenci reprezentowani są przez urządzenia wykonane z tworzywa sztucznego lub elektrokartonu (włókna).
 • Sprawdź wytrzymałość elementów złącznych, wygodę lądowania na głowie. Pożądana jest ocena wagi i wymiarów, ponieważ niewygodny kameleon sprawia, że ​​praca staje się trudna, a wydajność maleje.

Ważne! Konieczne jest zwrócenie szczególnej uwagi na możliwość zewnętrznej regulacji zaciemnienia filtra i opóźnienia w otwieraniu. Zwykle są to dźwignie na masce po lewej stronie. Ale w niektórych modelach regulatory są tylko wewnątrz, co stwarza pewne niedogodności. Na przykład praca jest skończona, a metal wciąż jest gorący i świeci.

 • Konieczne jest wyjaśnienie liczby czujników optycznych. Idealny - 4 sztuki na filtr. Wtedy prawdopodobieństwo spontanicznego otwarcia będzie niskie, oczy będą chronione.
 • Szybkość działania filtra światła jest podana w certyfikacie. Powinien wynosić nie więcej niż 100 mikrosekund.

Wskazówki od doświadczonych: kameleon maski spawalniczej - który wybrać?

Oczywiście ten, który najbardziej mu się podoba, był odpowiedni w kategorii cenowej i odpowiadał cechom standardu. Ale są małe sztuczki.

 1. Często zdarza się, że sprzedający wstrzymują fakt, że producent zainwestował w zestaw do materiałów eksploatacyjnych do kameleonów spawacza. Mogą to być dodatkowe baterie, wymienne filtry światła, okulary z dioptriami, paski mocujące. Pamiętaj, aby zapytać, co się dzieje w paczce.
 2. Jeśli sprzedawca sygnalizuje super-wysoką czułość filtra, należy pamiętać: to urządzenie będzie silnie migotać podczas pracy, co może uszkodzić oczy.
 3. Dla osób w starszym wieku wymagany jest mniejszy stopień zaciemnienia okna, z powodu możliwych problemów ze wzrokiem. Dlaczego młodzi ludzie nie mogą pracować z lekkim szkłem? Tak, łatwo! Możesz to zobaczyć lepiej! Co więcej, stałe zaciemnienie należy już do przeszłości, a teraz jest pełne projektów z płynną lub stopniową regulacją w zakresie 5-9 / 9-13.

Wideo: czy warto kupić tanią maskę spawalniczo-kameleonową, co powinno w nich być, czym różni się od drogich modeli.

P.S. Ochrona oczu i twarzy za pomocą kameleona i masek jest sprawą najwyższej wagi dla każdego, kto zajmuje się łukiem spawalniczym. Ponieważ narzędzia można wymienić, a zdrowy wzrok nie jest na sprzedaż.

Zawsze łatwiej jest zapobiegać niż leczyć. Lepiej jest zainwestować w urządzenie zabezpieczające jakość raz, zamiast kolejnych wielokrotnych inwestycji w przywracanie zdrowia.

Nie powiedziałbym, że nic nie zależy od ceny. Nabil w ostatnich 4 latach kawałki 7 kameleonów tanie i postanowił po prostu sprawdzić, co od nich różni. Czując się numerem 1, nie chce pokonać nie ze względu na cenę, ale ze względu na gładkość zaciemnienia, drugi, który siedzi na głowie i jest regulowany całkowicie i łatwo. Możesz całkowicie dopasować dopasowanie hełmu do ciała przed lądowaniem na plandekach. Cóż, niektóre modele, które w inny sposób nie wydają się być bardzo zazdrosne

Jak wybrać maskę spawalniczą "kameleon"? Maski spawalnicze "kameleon": projekt, rodzaje, zastosowanie

Każdy spawacz nie powinien zapominać o sprzęcie ochronnym. Podczas procesu spawania iskry i rozpryski płynnego metalu nieuchronnie wnikają w twarz. Ponadto na oczy wpływa promieniowanie termiczne i podczerwone. Aby uchronić się przed wszystkimi tymi negatywnymi czynnikami, użyj masek ochronnych i tarcz. Te ostatnie są mniej korzystne, ponieważ muszą być trzymane jedną ręką, co nie jest bardzo wygodne. Dlatego porozmawiajmy o tym, jak wybrać maskę spawalniczą "chameleon9raquo; i jakie są jego główne cechy.

Wielu ekspertów twierdzi, że maski spawalnicze, takie jak "kameleon9raquo; są najbardziej postępowe i dobrze chronią wzrok operatora. Tak właśnie jest, z powodu obecności automatycznego filtra. On sam reaguje na zmianę intensywności blasku. Na przykład, kiedy łuk jest zapalany, automatycznie ściemnia się, co wskazuje na początek operacji spawania, podczas gdy oczy operatora będą chronione. W większości przypadków filtry jakości mają warstwową strukturę. Warstwy ekranu LCD nakładają się na siebie. Rozpoczynając spawanie, ustawiają się we właściwej kolejności i blokują pewną część świata, dzięki czemu praca operatora jest wygodna i bezpieczna. Warto jednak zauważyć, że przed wyborem maski spawalniczej "chameleon9raquo; konieczne jest zrozumienie jej podstawowych parametrów. Porozmawiajmy o tym.

Krótko o cechach szkła

Dowiedzieliśmy się już trochę o tym, że maski "kameleon9raquo; wyposażony w automatyczny filtr światła. Ciekawe, że spawacz nie musi nic robić, ponieważ same filtry ciekłokrystaliczne dostosowują się do jasności i intensywności światła. Stąd nazwa maski "kameleon9raquo;"

Jeśli nie jesteś profesjonalnym spawaczem i wykonujesz tego rodzaju prace dość rzadko, potrzebujesz filtra jednowarstwowego. Jeśli spawanie jest twoją codzienną pracą, a twoje oczy są stale pod obciążeniem, potrzebny jest filtr wielowarstwowy. Praca w takiej masce będzie nie tylko bezpieczna, ale także wygodna. Ponadto ściemnianie nie wpływa na widok operatora i widoczność szwu. Oczywiście, filtry świetlne są inne, więc ceny pozornie identycznych masek są różne.

Jeśli znasz bardziej szczegółowo konstrukcję filtra, jest to produkt wielowarstwowy. Każda warstwa jest tworzona przez ciekłe kryształy. Między warstwami umieszczona jest folia polaryzacyjna. Gdy światło dostaje się do kryształów, ustawiają się one w pewnym kierunku, co pozwala częściowo zablokować promieniowanie i przyciemnić je.

Ale możemy powiedzieć, że maska ​​"kameleon9raquo; słyną z ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym i podczerwonym. Niektóre modele mogą nie zapewniać takiej ochrony, co wynika z obecności lub braku dodatkowej warstwy w filtrze światła. Przy okazji, przed wybraniem maski spawalniczej "chameleon9raquo; określ szybkość ściemniania filtra. Im wyższy, tym wyższa cena produktu. Warto jednak zauważyć, że jest to bardzo ważna cecha. Faktem jest, że są maski, których filtr działa zaledwie kilka minut po rozpoczęciu spawania. W tym czasie operator może dostać oparzenie rogówki. Optymalną szybkość odpowiedzi można uznać za 0,00005 sekund. Zapewni to niezawodną ochronę od samego początku spawania.

Maski spawalnicze "chameleon9raquo;: jak wybrać odpowiedni model

Przed zakupem należy zwrócić uwagę na samą maskę. Nie powinien być plastyczny ani zbyt delikatny. Dlatego często warto preferować ciężkie maski. Każdy model powinien być dobry i wygodny do zakładania i zdejmowania. Dowolny dyskomfort podczas pracy może mieć wpływ na jakość spoiny. Ponadto obecność filtra świetlnego sprawia, że ​​maska ​​jest złożonym urządzeniem elektroniczno-optycznym, dlatego należy obchodzić się z nim ostrożnie. Nie jest pożądane, aby zapobiec wciąganiu kondensacji wilgoci i m. P. Ponadto, mechaniczne uszkodzenie filtra powoduje nieskuteczne i oczy operatora staje się podatne. W zasadzie już wiesz, jakie cechy powinna mieć maska ​​spawalnicza "chameleon9raquo;. Jak wybrać z całego asortymentu? Nie ma nic skomplikowanego, ponieważ należy wziąć pod uwagę szereg cech.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Przede wszystkim spójrz na klasę optyczną filtra światła. Ten parametr jest niezwykle ważny dla ochrony wzroku. Modele profesjonalne można uznać za maski i hełmy, które mają trzy filtry w filtrze, na przykład 1/1/1/2. Gwarantuje to niezawodną ochronę oczu, a także niezakłóconą widoczność. Po klasie optycznej, spójrz na szybkość reakcji, powinna wynosić co najmniej 100 mikrosekund.

Wiele spawaczy maskujących "kameleon9raquo; ("Invertics 9raquot; w tym) mają różne stopnie ochrony i ciemności. Najbardziej optymalną opcją jest, gdy szkło w stanie normalnym (nie działa) jest całkowicie przezroczyste, a podczas spawania ciemne. Ale nawet przyciemniony filtr nie powinien zawierać zamglenia ani zniekształceń na jego powierzchni. Optymalnym wskaźnikiem jest stopień ochrony 13 DIN. Jedną z przydatnych funkcji, która musi być koniecznie dostępna, jest płynne przyciemnienie filtra. Ta opcja jest niezwykle przydatna w warunkach słabego oświetlenia.

W szczególności warto mówić o rozmiarze okna roboczego. Najlepsze modele wyposażone są w dość duże okno, co znacznie poprawia przegląd spawacza podczas pracy. Cena takich modeli, oczywiście, dość duża, ale proces łączenia wyrobów metalowych będzie w pełni kontrolowany przez operatora. Co do wagi, nie powinno być zbyt małe. "Cardboard9raquo; Maski bardzo szybko zawodzą z powodu ich małej siły. Grubościenne modele ważące więcej niż 1 kg spawarki, co również nie jest dobre. Dlatego lepiej wybrać złoty środek, powiedzmy 400-700 gramów. Przy okazji, zanim wybierzesz maskę typu "chameleon9raquo;, zwróć uwagę na wierzchowca. Powinien mieć dwie pozycje: maska ​​jest w stanie roboczym i podniesiona do góry. Przynajmniej, więc radzę profesjonalistom. Umożliwi to, bez zdejmowania maski z głowy, zakończenie prac spawalniczych w celu sprawdzenia jakości szwu i natychmiastowego rozpoczęcia pracy.

Maski spawalnicze "chameleon9raquo;: projektowanie, rodzaje, zastosowanie

Projektowanie masek w większości przypadków praktycznie nie różni się. Niektóre modele mają większe okno, inne mniejsze. Oczywiście lepiej jest dać pierwszeństwo opcji pierwszej, ponieważ przegląd w tym przypadku jest znacznie wyższy. Jednak zwiększenie oceny prowadzi do tego, że filtr staje się bardziej kruchy, więc będziesz potrzebować czegoś przeciętnego.

Jeśli chodzi o rodzaj maski, jest ona wybierana w zależności od wykonywanej pracy spawalniczej. Zwykle jest to kwestia innego szkła spawalniczego w stosunku do prądu znamionowego. Obecnie dostępne do sprzedaży są następujące maski: szkło 4-9 DIN - prąd do 40 A, szkło 5-11 dla prądu 175A, 6-12-300A, 7-13-500A. Do użytku domowego odpowiednie są dwie pierwsze grupy. Ich zakres jest zwykle ograniczony do mediów, budownictwa i niektórych innych gałęzi przemysłu. W tym samym czasie maski z dużym wskaźnikiem ciemności, czyli 3-4 grupy, są używane w budowie samolotów, budowie maszyn, metalurgii i tak dalej.

Nie zapominaj, że masz możliwość zakupu kasku, a nie maski. Zwykle jest używany w trudnych warunkach. Na przykład w wysokich temperaturach długi proces spawania. Ponadto, jeśli istnieje ryzyko poparzenia termicznego, konieczne jest używanie nie okularów, a nie maski, ale tylko kasku. Jego konstrukcja całkowicie powtarza kształt kasku motocyklowego. Ale tutaj jest wykonany z lekkiego i wytrzymałego plastiku. Dlatego, jeśli nie wiesz, jak wybrać maskę spawalniczą "chameleon9raquo; poprawnie, a następnie zwróć uwagę na to, jakiego rodzaju praca będzie musiała zostać wykonana. Możliwe, że potrzebujesz kasku.

Jeśli planowane są krótkoterminowe prace spawalnicze, w których nie ma potrzeby dodatkowej ochrony twarzy, odpowiednie będą okulary. Takie rozwiązanie jest stosunkowo tanie w porównaniu z maskami i hełmami. Punkty dają spawaczowi doskonały widok, ponieważ reprezentują jeden duży ekran. Jeśli chodzi o parametry ochrony szkła, nie są one gorsze od masek i hełmów. Zazwyczaj ceny zaczynają się od 800 rubli i więcej, co zależy od producenta. Wielu konsumentów do spawania w warunkach domowych zaleca zakup okularów. Są lekkie, wygodne i dobrze chronią oczy.

Zdecydowaliśmy się już trochę na temat maski spawalniczej dla "chameleon9raquo;. Jak wybrać? Rekomendacje i informacje zwrotne od konsumentów i specjalistów pomogą ci. Tak więc wielu radzi, aby nabyć maski "kameleon9raquo; produkcja krajowa. Mają przystępną cenę i akceptowalną jakość. Ale, według ekspertów, nie są najlepszym sposobem na spawanie argonem. Jeśli mówimy o chińskich produktach, to jest tanie, ale niezbyt niezawodne. Filtry świetlne mogą działać z opóźnieniem i spontanicznie otwierać. Dla profesjonalistów odpowiednie są tylko wysokiej jakości produkty europejskie.

Jak wybrać najlepszą maskę spawalniczą "chameleon9raquo"? Odpowiedź o jednej wartości nie może zostać udzielona. Chodzi o to, że trzeba kierować się własnymi potrzebami. Czasami nie potrzebujesz czegoś zbyt drogiego. Wystarczająco dużo szkła o parametrach 5-9 DIN pod prądem spawania 40 A. To nie będzie bardzo drogi zakup. Ale do pracy w domu wystarczy i taka maska. Jeśli jesteś profesjonalnym spawaczem, wtedy produkt powinien być odpowiedni. Zasadniczo to wszystko, co można powiedzieć o wyborze maski spawalniczej "chameleon9raquo;.

Jak wybrać odpowiednią maskę spawalniczą dla kameleona

Proste i niezbyt wygodne filtry szklane zastąpiły urządzenia nowej generacji. Podstawą pracy jest zasada polaryzacji ciekłych kryształów. Są pod wpływem zmiany kierunku naprężeń i blokują promienie świetlne. W drogich analogach stosuje się kilka warstw, aby zmaksymalizować jednorodność zaciemnienia. Kolejny filtr blokuje promieniowanie ultrafioletowe i podczerwone. Jego działanie jest stałe.

Ciało zawiera czujniki przechwytujące łuk i węzeł elektroniczny. Wszystkie warstwy tworzą razem blok, który jest chroniony z obu stron przez plastikowe filtry. Nie można usunąć maski, aby pracować z bułgarskim lub młotkiem, aby pokonać skalę. Filtry z tworzyw sztucznych są materiałami zużywalnymi i wymagają wymiany w miarę upływu czasu.

Maska kameleona jest dziś jednym z najlepszych środków ochrony podczas pracy z urządzeniem spawalniczym

Najważniejszym punktem jest czas reakcji. Profesjonalne modele działają w ciągu jednej milisekundy. Jednak prędkość tego parametru zmniejsza się podczas pracy w warunkach mrozowych. Jest to wada maski kameleona, ponieważ ich granica wynosi -10 stopni. Przyzwoici producenci wskazują w paszporcie produktu czas pracy w zależności od temperatury otoczenia.

Trzymaj maskę kameleona w ogrzewanym pomieszczeniu, w przeciwnym razie jego zasoby szybko się wyczerpią.

Rada. Maska kameleona jest zaprojektowana w taki sposób, że rozpylacze spawalnicze owijają się wokół głowy spawacza tak szybko, jak to możliwe i nie połyka szkodliwych gazów.

Ustawienia można regulować bez przerywania procesu działania. Przyciski znajdują się w środku filtra światła lub z góry, są wygodnie dostosowane do dotyku.

Filtr światła jest głównym elementem maski. EN379 to europejski standard, który reguluje parametry filtrów świetlnych. Ponadto notacja jest wyrażona przez ułamek 1/1/1/2. Przeanalizujemy, co oznacza to oznaczenie.

 • Pierwsza cyfra to klasa optyczna. Wskazuje, jak wyraźnie i geometrycznie poprawnie obiekty będą widoczne przez filtr światła. Jednostka jest najlepszym wskaźnikiem. Im wyższa klasa, tym szybciej oczy będą zmęczone.
 • Rozpraszanie światła zasadniczo oznacza przezroczystość. Wzrost tej liczby wskazuje na wzrost zmętnienia optycznego.
 • Ściemnianie jest oznaczone w DIN lub SHADE i charakteryzuje się jednolitością ściemniania filtra. Odpowiada to staremu oznaczeniu C 4 -7 (4 - 9 DIN).
 • Kątowa zależność stopnia zaciemnienia w granicach 15 stopni.

Przed zakupem przeczytaj paszport produktu, aby upewnić się, że produkt jest dobrej jakości

Maska sprzedawana jest w komplecie z filtrami lub bez nich. Zgodnie z dokumentacją regulacyjną, powinna ona być wykonana z materiałów, które nie przewodzą prądu, są odporne na rozpryski i promieniowanie wewnątrz przestrzeni, to znaczy, że spawacz będzie bezpieczny. Niemal wszystkie nowoczesne maski spełniają te wymagania.

Krajowi producenci wykorzystują do produkcji plastik lub włókno. Kameleony marek europejskich wyróżniają się wykwintnym wzornictwem. Maski skórzane są produkowane do pracy w ciasnych warunkach.

Jakich parametrów powinienem szukać, oprócz wyglądu maski? Profesjonaliści doradzają następujące rzeczy:

 • oszacować masę, wymiary i konfigurację maski;
 • dopasowanie opaski na głowę;
 • proszę określić, czy instalacja soczewek dioptrii jest możliwa.

Pasy pozwalają dopasować maskę do wielkości głowy. Możliwość regulacji odległości filtra światła od oczu pozwala ustawić kąt widzenia, który jest potrzebny do komfortowej pracy.

Lepiej kupić maskę sprawdzonego producenta

Jeśli trzeba użyć dioptryjne soczewek, należy rozważyć zakup filtrów z rozszerzonym okienko, wtedy nie trzeba będzie za każdym razem, aby podnieść maskę, aby spojrzeć na spoiny, można to zrobić w górnej części soczewki.

Wybierając filtr konwencjonalnej maski, nie występują żadne szczególne problemy, różnią się jedynie stopniem zaciemnienia szyby dla różnych rodzajów prac spawalniczych. Z filtrem kameleona nie jest to takie proste.

 1. Nie każdy producent dba o bezpieczeństwo swojej wizji. Dlatego zawsze sprawdź dostępność certyfikatu, który potwierdzi jakość produktu.
 2. Możliwość zmiany zasilania. Wbudowane nie mogą być zastąpione, po zakończeniu ich zasobów, będziesz musiał kupić nową ochronę.
 3. Im wyższy współczynnik odpowiedzi filtra, tym lepiej. Do użytku domowego wystarcza sto mikrosekund, dla profesjonalisty jest dwa razy mniej.
 4. W obecności dużej liczby czujników odpowiedzialnych za łuk, ryzyko spontanicznego otwarcia filtra podczas spawania jest zmniejszone.
 5. Ustawienia stopnia ściemnienia, czułości odpowiedzi i powrotu do pozycji początkowej na dobrej masce są regulowane płynnie. Warto to zauważyć osobno. Regulacja kroku jest uważana za relikt przeszłości.
 6. Tryb pracy z szlifierką kątową i pewnymi dodatkowymi funkcjami sprawia, że ​​proces spawania jest wygodny.

Rada. Jeśli filtr światła jest przeznaczony do pracy ze spawaniem argonem, doskonale poradzi sobie zarówno z elektrodami, jak i półautomatycznie.

Wiodące pozycje w produkcji masek i filtrów zajmują Chiny i Tajwan. Jednak jakość produktów pozostawia wiele do życzenia: filtry nie działają we właściwym czasie lub otwierają się spontanicznie, co może negatywnie wpłynąć na zdrowie spawacza. Ale niski koszt sprawia, że ​​jesteśmy szczęśliwi.

Kameleony od krajowego producenta są niezawodne, ich wadą jest możliwe spontaniczne otwarcie podczas pracy ze spawaniem argonem.

OTOS jest koreańskim producentem. Czasami te same maski trafiają do sprzedaży pod francuską marką GYSMATIC. Słabym punktem tego producenta jest filtr, może być złuszczony lub pokryty plamami i mikropęknięciami.

Pamiętaj, że w wysokiej jakości masce nie powinieneś odczuwać dyskomfortu w oczach

Kameleony z europejskich marek nie są tanie, ale ich jakość jest na wysokości. Filtr jednego producenta nie pasuje do maski innego producenta.

Oto lista marek, które produkują niezawodne i wysokiej jakości maski spawalnicze i posiadają międzynarodowe certyfikaty:

Teraz znasz już wszystkie subtelności wyboru kameleona maski, od właściwego wyboru maski zależy nie tylko zdrowie, ale także jakość Twojej pracy.

Jak wybrać maskę spawalniczą: wideo

Jak wybrać przekładnik prądowy bez pomocy specjalistów

Smartphone Lenovo: jakie modele są i jak się w nich znajdują.

Quadrocopter z kamerami: który wybrać

Jak wybrać wysokiej jakości wzmacniacz dla głośników

Blokuje firmę Guardian: piękno, siłę i niezawodność

Wybierz śrubokręt firmy Metabo

Jak wybrać grubościomierz powłok lakierniczych i lakierniczych.

Router Zuxel Keenetic Ultra. Przegląd routera i.

Jesteśmy w VKONTAKT

 • Ira nagrywa, jak prawidłowo wybrać i wykonać idealny kształt brwi w domu
 • Jak wybrać zasilacz UPS do domowego komputera
 • Настя к записи Jak wybrać stylowy kożuch z owczej skóry: wskazówki, zalecenia, zasady

Wybór redaktora

 • Popularne rubryki

  Copyright © 2015. Kopiowanie materiałów jest dozwolone po umieszczeniu bezpośredniego linku do strony ViborProst.ru

  Najciekawsze artykuły i recenzje tygodnia

  Otrzymuj nasz biuletyn w każdy piątek!

  * Możesz w każdej chwili zrezygnować z subskrypcji tego biuletynu

 • Dodaj komentarz

  + 8 = 16