Nazwa kategorii

Uchwyt na rower montowany na ścianie

Naprawiamy rower na ścianie: sposoby i rodzaje elementów złącznych

Fani kolarstwa nie wiedzą, gdzie umieścić sprzęt sportowy w domu. Jak wybrać zapięcie do roweru na ścianie? I możesz zrobić to sam?

W przypadku braku garażu i zaoszczędzenia miejsca w domu zaleca się instalację elementów mocujących. Właściciel transportu musi wiedzieć, jak go właściwie przechowywać i jak można go zainstalować w pobliżu ściany lub pod sufitem.

W tym celu zaleca się przestrzeganie kilku prostych zasad:

 • w zimie nie wystawiaj roweru na nieogrzewane pomieszczenia;
 • nie pozostawiać w bezpośrednim świetle słonecznym;
 • używać osłon do przechowywania;
 • wyczyść rower z kurzu, stare części smaru;
 • do obniżania sprężyn amortyzatorów;
 • smarować hamulce, zawiasy, uchwyty;
 • do obróbki kół za pomocą kleju silikonowego.

Po wykonaniu wszystkich tych czynności zaczynają je naprawiać. Którędy wybrać?

Wystarczy umieścić rower na ścianie zajmuje dużo miejsca. Aby zaoszczędzić miejsce, instaluje się go za pomocą elementów mocujących.

Montując równolegle do ściany, zaleca się zawieszenie kół w dół, aby nie naprężały się podczas obracania roweru, aby skręcić i ponownie jeździć. Ta opcja jest uważana za bardzo dogodną do przechowywania kilku rowerów.

Montując prostopadle do ściany, w pomieszczeniu jest więcej miejsca, a mniej - na ścianie. Ponieważ wybierając tę ​​metodę mocowania, ustaw rower pod schodami, za drzwiami wejściowymi, dużą szafą itp. Idealnie - umieszczenie w rogu tak, aby urządzenie nie zakłócało przestrzeni pomieszczenia.

Najdogodniejsza jest pozycja roweru prostopadła do ściany tylko wtedy, gdy jest umieszczona przez koła na ścianie. Taką instalację uważa się za najbardziej ergonomiczną w przypadku wyboru tej metody

Jest uważany za najbardziej efektywny i racjonalny sposób przechowywania. W końcu w pokoju jest dużo miejsca na rowery, a dzięki systemowi wsporników urządzenie jest podnoszone i opuszczane bez większego wysiłku. Metoda jest szczególnie odpowiednia w pomieszczeniach z wysokimi sufitami.

Do tego typu mocowania jest bardzo wygodny uchwyt, haczyki lub velolift. Możesz zrobić to sam lub kupić gotowy do użycia w sklepie. Najbardziej optymalną metodą jest zastosowanie łączników ściennych pod sufitem.

Jak wybrać zapięcie do roweru na ścianie?

Po wybraniu sposobu mocowania, biorąc pod uwagę przestrzeń i osobiste preferencje, konieczne jest prawidłowe dobranie odpowiedniego rodzaju łączników.

W tym celu należy wziąć pod uwagę:

 • z jakiego materiału wykonane są ściany;
 • na jakiej wysokości zostanie umieszczony rower;
 • rodzaj załącznika.

Pierwszą rzeczą, która jest brana pod uwagę przed instalacją bagażnika rowerowego, jest materiał ściany, na której jest zamontowany. Wynika to z faktu, że każdy materiał ma swoją gęstość, twardość i właściwości nośne.

Dlatego nie zaleca się instalacji na płytach gipsowo-betonowych i płytach gipsowo-kartonowych - mocowanie może ostatecznie wyrwać się ze ściany, a rower upadnie i zostanie uszkodzony.

Wysokość, na której zawiesza się rower

Następnie określa się wysokość zamocowania. Aby to ustalić, wskazane jest poproszenie osoby o przytrzymanie roweru w czasie pomiaru wysokości. Wskazane jest, aby próbować na różnych wysokościach w celu ustalenia, który z nich jest najbardziej odpowiedni (czy przeszkadza w przejściu, podrażnia zbyt niską pozycję, czy też będzie ergonomicznie dopasowany do wnętrza pokoju).

Zbyt niska pozycja może drażnić fakt, że kierownica lub rower na pedały przeszkadzają w przechodzeniu pod nim. Ale zbyt wysoka pozycja jest niebezpieczna w przypadku złego stanu zdrowia, częstych zawrotów głowy przy patrzeniu w górę lub słabości osoby. Dlatego najbardziej optymalnym rodzajem mocowania pod sufitem dla takich osób będzie korzystanie z krosna rowerowego.

Oczywiście podwieszenie do sufitu jest najbardziej odpowiednie dla pomieszczeń o małej powierzchni. W każdym przypadku, niezależnie od metody, powinieneś także starannie podejść do wyboru typu samego załącznika.

Najczęstszy typ ze względu na łatwość użytkowania i tanie. Prostota polega na tym, że do montażu wystarczy wkręcić kilka haczyków w ścianę na długie śruby.

Ten rodzaj zapięć jest również popularny w przypadku pionowego układu roweru. Plastikowe haki lepiej preferują metalowe. Są bardziej niezawodne.

Stojaki są popularne dlatego, że nie trzeba ich wkręcać w sufit, dzięki czemu estetyka naprawy pomieszczenia pozostaje. Na stojakach znajdują się haczyki na kask, kurtkę i inne akcesoria rowerowe.

To rozwiązanie jest uważane za idealne, jeśli w mieszkaniu lub domku znajduje się dwóch lub więcej rowerzystów, ponieważ na kontuarze może znajdować się kilka rowerów o różnych rozmiarach.

Stojaki na rowery często można zobaczyć w sklepach sportowych lub na torach. Doskonale pasuje do wnętrza mieszkań o znacznej powierzchni. Przy pomocy stojaków wygodnie jest sprawdzać, a czasem także naprawiać rower. Brak ergonomii jest jedyną wadą w porównaniu do metod montażu na ścianie lub suficie.

Półki harmonijnie pasują do salonu dzięki specjalnemu otworowi na ramę. Bardzo wygodne i ergonomiczne rozwiązanie, może być tak piękne, że jego rodzaj uzupełni tylko wnętrze pokoju.

Co więcej, takie półki mogą być wykonane wyłącznie do instalacji roweru i wielofunkcyjne. Mają zastosowanie do książek, małych doniczek, kasku i innych akcesoriów.

Kolejny plus - umiejętność łatwego tworzenia własnych rąk. Większość problemów z jego produkcją nie powstaje. Nawiasem mówiąc, projektanci uważają jego dostępność za niezbędny atrybut w obudowie sportowców.

Ważne! Aby uzyskać maksymalną ergonomię, należy wybrać estetyczne produkty z mechanizmem składania. Następnie, bez roweru, konstrukcja będzie całkowicie przylegać do ściany i nie zajmować miejsca w pokoju.

Inne metody przechowywania obejmują:

 1. Szafa. Maksymalnie nadaje się do przechowywania kilku jednostek, pomp i akcesoriów do jazdy na rowerze. Konieczne jest, aby duża rodzina z kilkoma kochankami często jeździła na rowerze. Są zarówno dorośli, jak i modele dziecięce. Szafę można umieścić na ogrzewanym balkonie lub w przestronnym przedpokoju. Mniej - zajmuje dużo miejsca.
 2. Wspornik tylnego koła. Ogromny plus - zajmuje niewiele miejsca i niezawodnie naprawia rower. Ale wysokiej jakości stojaki metalowe są drogie, a plastik może szybko się zepsuć. Ta metoda przechowywania zapożyczona jest w krajach skandynawskich.

Te produkty można kupić w każdym sklepie specjalizującym się w sprzedaży rowerów. Również producenci wprowadzili na rynek welodesty, które są bardzo wygodne do mocowania roweru pod sufitem. Najczęstsze z nich to Veloangar i TBS SW Bicicle Lift. Koszt jazdy na rowerze waha się od 800 do 3000 rubli.

Najbardziej proste haczyki kosztują kilkadziesiąt rubli, najdroższe - przekraczają 1000. Wszystko zależy od rozmiaru, materiału, właściwości łożyska i producenta. Istnieje zasada - im wyższa jakość, tym droższa. Koszt nawiasów waha się od 300 rubli do kilku tysięcy.

Wykonujemy samodzielne mocowanie

Najczęstszym sposobem ręcznego wytwarzania jest tworzenie i instalowanie półki. Aby określić jego rozmiar, należy wziąć pod uwagę następujące kryteria:

 • dla głębokości półki ważna jest odległość między usunięciem steru a końcem grypy;
 • po określeniu średnicy ramy rowerowej dla wycięcia w półce, do której zostanie włożone urządzenie;
 • szerokość półki jest określona przez wzrost ramy: im wyższy, tym bardziej półka powinna być szersza.

Na podstawie uzyskanych wyników sporządzany jest rysunek, zgodnie z którym płyta jest piłowana. Następnie wycina się ramę i wycina, a dopiero potem zaczynają składać półkę. Aby to zrobić, należy oczyścić i odtłuścić powierzchnie, skleić je, usunąć w porę resztki, tak aby występy kleju nie zakłócały jednolitego malowania.

Następnie w półce wywiercić otwory na śruby, przymocować do pętli lub bezpośrednio do podstawy i zawiesić na ścianie. Po polerowaniu można wyciąć płytki wzór, polakierować lub pomalować.

Bez względu na to, czy produkt zostanie zakupiony w sklepie, czy zrobiony sam, dziś dla fanów jazdy na rowerze dostępna jest dowolna metoda mocowania.

W sprawie współpracy prosimy o kontakt przez e-mail: [email protected]

Kopiowanie materiałów jest możliwe tylko z aktywnym linkiem do strony. Wszelkie prawa do zdjęć i tekstów należą do ich autorów.

Przechowywanie rowerów w mieszkaniu. Uchwyt ścienny i sufitowy do montażu na rowerze

Przechowywanie rowerów w mieszkaniu jest bardzo pilną kwestią dla tych, którzy lubią aktywny tryb życia. Nawet mały rower może uniemożliwić swobodne poruszanie się po mieszkaniu. Zastanówmy się, co zrobić, aby zapewnić, że pojazdy dwukołowe nie zagracają wolnej przestrzeni, a nawet uzupełniają wnętrze pokoju.

Jak przechowywać rower, gdy ostatni nie ma miejsca w domu? Jeśli balkon jest przeładowany innymi przedmiotami, a klatki schodowe w domu nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa pojazdom dwukołowym, warto skorzystać z alternatywnych opcji. W tym przypadku warto połączyć siły z podobnie myślącymi ludźmi wynajmując mały schowek lub garaż. W takich miejscach wygodnie jest zostawić rower nie tylko między wycieczkami w ciepłym sezonie, ale także w celu zachowania transportu na zimę.

Inną opcją jest umieszczenie roweru w schowku w piwnicy. Jedyną przeszkodą może tutaj być zwiększony poziom wilgotności w takim pomieszczeniu. Dlatego w takich warunkach rower może zacząć rdzewieć. W niektórych domach na strychu można przechowywać pojazdy dwukołowe. W każdym razie nie będzie zbędne kierowanie tego pytania do kierownika domu.

Zamknięte klatki schodowe są najlepszym miejscem do przechowywania roweru. W tym przypadku rower zawsze pozostaje pod ręką, a dom nie penetruje brudu i piasku. Jednak takie miejsce powinno być niezawodnie zablokowane, ponieważ wejścia zajmują wiodącą pozycję pod względem liczby kradzieży pojazdów dwukołowych. A nawet obecność niezawodnego zamka na ogrodzeniu klatki schodowej nie zawsze gwarantuje bezpieczeństwo roweru.

Myślą inżynieryjną jest przechowywanie rowerów w mieszkaniu za pomocą uchwytów sufitowych. Te ostatnie są raczej skomplikowanym systemem w postaci kabli, bloków wiszących i zaczepów.

Aby umieścić rower pod sufitem, musisz przynieść go do punktu mocowania, następnie obniżyć kabel, zamocować ramę za pomocą haczyków lub zacisków, a następnie pociągnąć kable do siebie. Ten ostatni podniesie rower do sufitu dzięki mechanizmom blokującym. Po bezpiecznym zamocowaniu roweru pod sufitem transport nie zajmie wolnej przestrzeni w pomieszczeniu.

Pomimo złożoności mechanizmu ta metoda przechowywania jest wyjątkowo niezawodna. Projekt tego planu jest trudny do wyłączenia, a obecność oddzielnych punktów mocowania jest gwarancją, że pojazd dwukołowy nie spadnie na głowę właściciela. Jedyną wadą montażu sufitowego jest stosunkowo wysoki koszt, a także trudny do zainstalowania.

Jak umieścić rower na balkonie?

Dla wielu aktywnych osób balkon to jedyne miejsce, w którym można położyć rower po kolejnym spacerze. Pomimo oczywistych zalet takiego rozwiązania istnieją pewne niuanse. Balkony typu otwartego nadają się tylko do przechowywania roweru w ciepłym sezonie. Różnice w wilgotności i temperaturze mają szkodliwy wpływ na elementy metalowe i hydraulikę motocykla. Nawet w przypadku wcześniejszego osłabienia kabli, dokładnego smarowania elementów olejem i umieszczenia konia żelaznego w wodoodpornym materiale, trudno jest uniknąć rozwoju procesów korozyjnych pod wpływem kondensatu.

Najwygodniej jest umieścić dziecięcy składany rower na balkonie. Ten ostatni zajmie minimalną ilość wolnego miejsca. Ponadto konstrukcja w stanie złożonym jest łatwa do przenoszenia przez całe mieszkanie bez zatykania lokalu. Jeśli waga roweru nie pozwala na przewiezienie go przez cały czas w domu, należy kupić specjalne pokrowce na buty, które rozciągają się na kołach lub użyć pokrowca, który pokrywa cały rower.

Ten wariant umieszczania roweru w mieszkaniu jest powszechny w krajach zachodnich. W niektórych przypadkach pojazdy dwukołowe mogą stać się dość organiczną częścią wnętrza.

Wspornik ścienny to podwójny hak z elastyczną osłoną. Konstrukcja jest zamontowana na pionowej powierzchni, a górna rura ramy transportowej dwukołowej jest zaczepiona od góry.

Powyższa opcja ma kilka zalet. Po pierwsze, uchwyt ścienny jest niezwykle łatwy w montażu. Do jego montażu wymagane jest tylko kilka śrub. Ponadto, w przypadku zawieszenia roweru na takiej konstrukcji, nie ma obciążenia na obręczy i szprychach. Jednak ta opcja może nie być zbyt dogodna do umieszczania modeli o złożonej geometrii ramy lub rowerów z podwójnym zawieszeniem.

Prowadzenie roweru na haku za kierownicą

Dobrym rozwiązaniem jest zawieszenie na rower. Hak, do którego sprzęga się przekładnia, przymocowany jest kołkami do ściany. Takie rozwiązania są wyjątkowo dostępne. Dodatkowo hak może zawiesić rower dowolnego modelu. W tym samym czasie tej opcji nie należy wykorzystywać, jeżeli na rowerze są zainstalowane hamulce hydrauliczne. Zawieszenie na haku w tym drugim przypadku może doprowadzić do dość szybkiego uszkodzenia.

Przechowywanie rowerów w mieszkaniu w stanie zawieszonym dla koła wymaga wstępnego oczyszczenia opon z brudu i gruzu. W przeciwnym razie będziesz musiał regularnie czyścić ścianę. Ponadto takie zapięcia uznaje się za dość niewiarygodne. Lądowanie konstrukcji na kołkach z zamocowaniem śrub może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji zarówno dla integralności samego roweru podczas jego upadku, jak i dla właściciela roweru.

Aby zapewnić przechowywanie rowerów w mieszkaniu, możesz zaprojektować specjalną szafkę. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest instalacja takich mebli na korytarzu lub w przedpokoju. W takim przypadku nie musisz nosić roweru przez całe mieszkanie. Planowanie takich mebli można wykonać pod kilkoma rowerami.

Obecnie w sprzedaży są gotowe meble do sprzętu sportowego. Najczęściej jest on prezentowany w postaci składanego ekranu, drewnianych lub metalowych ramek. W górnej części podobnych produktów znajduje się platforma dla pojazdów dwukołowych. W dolnej części - półki i szuflady, w których można umieścić wszelkiego rodzaju narzędzia i akcesoria. Takie konstrukcje są instalowane wzdłuż ściany i nie zajmują niepotrzebnej przestrzeni.

Przechowywanie rowerów w pozycji złożonej

Doskonałym rozwiązaniem jest składany rower dla dorosłych lub dziecięcy. W niektórych projektach takiego planu, nie tylko rama, ale także kierownica, siedzenie, pedały i inne elementy konstrukcyjne są przecięte na pół. Przy ekstremalnie ograniczonej przestrzeni można przechowywać rowery w mieszkaniu, zdejmując koła. Skupiając się na tej decyzji, przy zakupie roweru, warto zastanowić się nad modelem z licznymi ekscentrykami.

Stojaki na rowery są często używane w sklepach i warsztatach naprawczych. Podobne rozwiązania są jednak odpowiednie dla typowego apartamentu miejskiego. Umieszczenie roweru na stojaku staje się o wiele wygodniejsze w obsłudze. Niestety tej metody nie można porównywać z uchwytami ściennymi pod względem oszczędności wolnej przestrzeni.

Przed przechowywaniem roweru w mieszkaniu w okresie poza sezonem lub podczas długiego urlopu zaleca się wykonanie kilku czynności, które przedłużą żywotność żelaznego konia:

 • wyczyść rower z kurzu i brudu;
 • usuń stary smar;
 • smarować przełączniki prędkości, hamulce i zawiasy;
 • ostrożnie wytrzeć metalowe części olejem z kawałka tkaniny;
 • osłabić sprężyny amortyzatorów;
 • pompowanie opon, jeżeli rower stoi na kołach, ponieważ ciężar roweru może prowadzić do odkształcenia;
 • smarować opony za pomocą ochronnego środka silikonowego, który chroni je przed wysuszeniem.

Self-made wsporniki do przechowywania rowerów

Jeśli właściciel roweru nie ma ochoty wydawać pieniędzy na zakup drogiego wspornika produkowanego fabrycznie, sam możesz stworzyć praktyczny projekt. Tutaj możesz spróbować wdrożyć kilka pomysłów:

 1. Wykonanie projektu w postaci dwóch drewnianych narożników, które są przymocowane do ściany za pomocą wkrętów samogwintujących i służą jako podpora dla ramy roweru. Powierzchnia dostatecznie długa, aby owinąć taśmę lub przykryć innym materiałem ochronnym, co pozwoli uniknąć pojawienia się zadrapań na rowerze.
 2. Zrób drewnianą półkę z nacięciami pod kształtem ramy. Otwory można łatwo wykonać za pomocą pilarki. Projekt można przykręcić do tej samej ściany.
 3. Zamontuj samodzielnie wykonaną metalową haczykę na ścianie. W tym przypadku konieczne jest skupienie się na cechach projektu analogów fabrycznych, zwracając szczególną uwagę na niezawodne zamocowanie urządzenia na ścianie.

Niektórzy rzemieślnicy ludowi projektują bardziej złożone klamry do przechowywania rowerów. Jednak jak pokazuje praktyka, im większa złożoność, tym mniej niezawodne są takie urządzenia.

Podobno istnieje wiele dobrych opcji do przechowywania dwukołowych pojazdów w mieszkaniu. Jednym z optymalnych rozwiązań jest obsługa specjalnych wsporników podłogowych i ściennych. Prawidłowe umieszczenie tego ostatniego umożliwia zaoszczędzenie całej masy wolnej przestrzeni, zapewniając wygodny transfer, nawet w ciasnym mieszkaniu. Największy wybór zamków w punktach na sprzedaż rowerów i akcesoriów do nich sprawia, że ​​prezentowana opcja jest dostępna dla każdego miłośnika aktywnego stylu życia.

Jak powiesić rower na ścianie

Większość fanów aktywności na świeżym powietrzu nie korzysta z rowerów zimą, a więc często pojawia się problem - gdzie przechowywać rower do mieszkania, zwłaszcza jeśli nie jest tak przestronny, jak byśmy chcieli. Problem nasila się, jeśli mieszkanie nie ma ogrzewanego balkonu, na którym można umieścić rower. Niewiele dla duszy, aby demontować rower co roku i na zimę, aby umieścić wszystko w jakimś pudełku. Dlatego bardzo istotne są pytania, gdzie przechowywać rower w mieszkaniu i jak zawiesić rower na ścianie.

W tym artykule przyjrzymy się, gdzie można przechowywać rower w mieszkaniu, jakie urządzenia sprzedajemy w dogodnej lokalizacji roweru i jak zawiesić rower na ścianie, tworząc dla siebie półkę na rowery.

Opcje przechowywania rowerów w mieszkaniu

Pierwszą opcją, która przychodzi na myśl, jest pozostawienie roweru na wspólnym obszarze w korytarzu, o ile oczywiście nie jest on zamknięty dodatkowymi drzwiami. Często jednak są już skrzynie i skrzynie, w których przechowywane są inne rzeczy. Ponadto, często zrzędliwy sąsiedzi mogą po prostu nie pozwolić ci tego zrobić.

Druga opcja, w której można przechowywać rower - balkon lub loggię. Jednak zmiany temperatury, zwiększona wilgotność w przypadku otwartego balkonu negatywnie wpłyną na stan twojego "żelaznego konia". Ponadto, w obecnym planowaniu, po podróży, trzeba przeciągnąć rower na balkon po drugiej stronie pomieszczenia, co również nie jest bardzo wygodne.

Rysunek 1. Przechowywanie rowerów na balkonie

Trzecią opcją jest użycie niewykorzystanej niszy, która powstaje natychmiast przy drzwiach wejściowych. Wymaga to jednak specjalnego haka, do którego można zawiesić rower na ścianie.

Czwarta opcja, jeśli masz spiżarnię w swoim mieszkaniu, to oczywiście najlepiej jest umieścić w niej swój pojazd. Jednak, jak to często bywa, w spiżarni jest bardzo niewiele miejsca, dlatego najlepszym sposobem jest przymocowanie roweru pionowo do ściany lub zawieszenie go do sufitu.

Tak więc doszliśmy do wszelkiego rodzaju urządzeń do zawieszenia roweru na ścianie. Głównie są to szafki, velokryuchki, regały i półki. Należy zauważyć, że w przypadku braku miejsca do mieszkania, rowery są zawieszone na ścianach w prawie wszystkich pomieszczeniach. Jak już zauważyliśmy, są to korytarze i spiżarnie, a także sypialnie, inne pomieszczenia, a nawet toaleta.

Rysunek 2. Jak zawiesić rower na ścianie w sypialni

Specjalne mocowania rowerowe na ścianie

Szafki do przechowywania rowerów są najczęściej umieszczane tylko w tych mieszkaniach, w których są wystarczająco przestronne. Szeroki korytarz pozwoli ci zbudować lub zamówić szafę, która nie tylko usunie rower, ale także kask, ochronę i inne elementy oraz urządzenia do aktywnego wypoczynku. To najpiękniejsza i najbardziej funkcjonalna opcja. Jednak wielu nie stać na to.

Rysunek 3. Szafka w korytarzu do przechowywania roweru

Rysunek 4. Szafka w korytarzu do przechowywania roweru

Być może jest to najczęstsza opcja, jak powiesić rower na ścianie. Ta metoda wymaga minimalnego wysiłku, wystarczy wybrać niezbędne meble w sklepie. Zawieszenie roweru często występuje za ramą, tak jak w przypadku użycia półki, ale możliwe są inne warianty, takie jak zawieszenie roweru na ścianie. Projekty haczyków mogą być liczne: niektóre wkręca się po prostu w ścianę jak śruby, inne są przyspawane do wspólnej podstawy, która jest już przymocowana do ściany lub sufitu. Ponadto, niektóre są przeznaczone do mocowania w pozycji poziomej, inne - w pionie. Poniżej na zdjęciach przedstawiono niektóre warianty velokrjuchkov.

Rysunek 5. Haki do zawieszenia roweru na ścianie

Rysunek 6. Haki do zawieszenia roweru na ścianie

Rysunek 7. Haki do zawieszenia roweru na ścianie za pomocą półki

Rysunek 8. Haki do zawieszenia roweru na suficie

Rysunek 9. Haki do zawieszenia roweru na ścianie

Rysunek 10. Haki do zawieszenia roweru na ścianie

Wśród haków do pionowego mocowania można znaleźć ciekawe rozwiązanie o nazwie Da Vinci. Jest zapięcie na dwie części: górna jest bezpośrednio hakiem, a dolna jest podpórką tylnego koła, aby uniknąć śladów na ścianie.

Rysunek 11. Velcro Da Vinci

Rysunek 12. Haki do zawieszenia roweru na suficie

Nie zapominaj o tym, gdzie chcesz powiesić rower, najpierw należy go umyć, aby uniknąć pozostawienia śladu brudu.

Stojaki rzadko umieszczane w mieszkaniach i domach prywatnych ze względu na ich uciążliwość. Są używane najczęściej, gdy wymagane jest umieszczenie kilku rowerów. Wykonuje się stojaki z metalowych rurek.

Rysunek 13. Stojaki do zawieszenia roweru

Rysunek 14. Stojaki do zawieszenia roweru

Ostatnią rzeczą, która pozostała, jest półka, na której można łatwo zawiesić rower na ścianie. Poniżej zastanowimy się, które półki sprzedawane są w sklepach i jak zrobić taką półkę.

W wyspecjalizowanych sklepach można znaleźć różne półki, dzięki którym można łatwo zawiesić rower na ścianie. Uzupełniając te półki o elementy dekoracyjne, otrzymasz bardzo atrakcyjne i eleganckie wzory, które harmonijnie uzupełnią Twoje wnętrze. Oto kilka opcji takich półek na rowery.

Rysunek 15. Najprostsza półka do zawieszenia roweru przy ścianie

Rysunek 16. Wersja półki z książkami

Rysunek 17. Półka z uchwytem na rower do siedzenia

Rysunek 18. Kształt półki w kształcie haka

Rysunek 19. Zdjęcie uniwersalnej drewnianej półki

Rysunek 20. Kolejna wersja półki z książkami

Rysunek 21. Półka z wyżłobieniem na górze

Rysunek 22. Półka z odczepianym elementem ustalającym

Rysunek 23. Półka do zawieszenia roweru przy przednim kole

Wykonujemy bagażnik rowerowy własnymi rękami

Jeśli wszyscy zdecydowaliście, że chcecie powiesić rower przy ścianie na półce, rozważmy prosty projekt. Taka półka, jak pokazano na fotografii 24, może być łatwo wykonana samodzielnie.

Rysunek 24. Jak zawiesić rower na ścianie własnymi rękami

Do tego potrzebna jest sklejka, płyta wiórowa lub płyty o grubości 16-24 mm. Długość naszej półki wynosi 60% długości ramy roweru. Półka nie powinna być zbyt długa - aby rower normalnie pasował do wyciętych rowków, ani zbyt krótki - w przeciwnym razie rower nie będzie stabilnie zamocowany.

Po pierwsze, wycinamy górną ścianę półki i dwie ściany boczne. W ścianach bocznych trzeba również użyć wyrzynarki, aby utworzyć rowek, w którym zostanie włożona rama. Kontur rowka może być dowolny, według własnego uznania. Najważniejsze jest to, że są dwa następujące warunki: po pierwsze, na początku szczeliny musi być większa niż zamknięcia rowka na płaszczyźnie pionowej do roweru nie mogą odpadać, a po drugie, grubość szczeliny powinna być jednorodna całej długości i średnicy równej do ramy rowerowej wraz 5- 10 mm.

Rysunek 25. Podstawa ramy bagażnika rowerowego

Używając śrub, należy przymocować górną i boczne ścianki. Ważne jest, aby czapki łączników były niższe lub na poziomie powierzchni.

Rysunek 26. Przykręcanie bocznych ścian półki

Następnie, w odległości 10 cm od końca rowków w ścianach bocznych, zakładamy środkową przegrodę, która dodatkowo wzmocni ramę półki. W nim wykonujemy otwory, przez które wkręca się śruby w ścianę.

Rysunek 27. Partycja centralna

Przygotuj tylną ścianę półki, składać się będzie ona z dwóch kawałków sklejki, co zwiększy niezawodność konstrukcji. Razem kleimy razem klej na drewnie.

Rysunek 28. Używamy kleju

Rysunek 29. Montaż na ścianie tylnej

Za pomocą wiertarki wywierć otwory w ścianie.

Rysunek 30. Przygotowanie otworu do mocowania półki

Odwracamy półkę, patrzymy na odchylenie wzdłuż poziomej płaszczyzny.

Rysunek 31. Przekręcamy półkę na rowery

Nakładamy i mocujemy górną ścianę.

Rysunek 32. Gotowe półki własnymi rękami

Warto zauważyć, że rozważaliśmy tylko momenty konstruktywne, zalecamy, aby pułk nabrał bardziej nowoczesnego i pięknego wyglądu, wykonaj następujące czynności:

 • Wszystkie dziury, kapelusze i rowki należy usunąć za pomocą drewnianego wypełniacza;
 • pomalować półkę plamą i lakierem lub farbą. Będzie wyglądać dobrze kontrastową wersją wydajności kolorów.

Rysunek 33. Jak zawiesić rower na ścianie - ręce pułku

Doskonały przegląd urządzeń do przechowywania rowerów. Spróbuję zrobić tę samą półkę, żeby powiesić rower w moim mieszkaniu.

Myślę, że dotyczy to wszystkich miłośników rowerów.

Dziękuję za takich artykułów informacyjnych, od dawna chciał mu rower do powieszenia w domu na ścianie, ale szczerze mówiąc nie wiem jak, a na końcu nie natknąłem szczegółowe instrukcje, w którym wszystko jest w porządku i zrozumiałe szczegółowy) Więc postaram, mam nadzieję tylko, że ściana nie zepsuć)

Ciekawy pomysł! Nasz syn ma rower, gdy zacznie się zimno i nie będzie go używał, i znowu jak w zeszłym roku nie ma dokąd pójść (bez balkonu), stał na naszym korytarzu zajmowanym bardzo dużym miejscem i wszyscy się o to potykali! Taki pomysł nawet się nie pojawił. Teraz mąż poszedł po materiały i wykona twoje instrukcje!

Wysłała link do tego artykułu swojemu synowi i synowej. Niedawno przenieśli się do nowego mieszkania, a teraz ich rowery znajdują się w korytarzu (były na loggii). Ręce mojego syna są normalne, więc mam nadzieję, że mogę skorzystać z twojej rady.

Wszystkie urządzenia są sprzedawane w sklepie, nie musisz niczego wymyślać. Koszt tanie. Zawieszenie na rower nazywa się.

Wielkie dzięki za pomysł! po prostu super!

Kupiłem hak na ścianie i powiesiłem go na balkonie. Jest doskonały. Zapinanie zakupione ze zniżką w kabinie

Naprawdę nie rozumiem, co to sakralne znaczenie takiego zawieszenia roweru, jego objętości i miejsca, w którym się znajduje, nie zmniejsza się, chyba że wisi nad wzrostem osoby, a tak, rower opuszcza przestrzeń mieszkalną w pokoju. Jeśli chodzi o mnie, stoi doskonale na podłodze

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

Częściowe lub pełne kopiowanie materiałów jest dozwolone tylko z bezpośrednim aktywnym linkiem.

Dodaj komentarz

1 + 5 =