Nazwa kategorii

Montaż ścienny na rower

Naprawiamy rower na ścianie: sposoby i rodzaje elementów złącznych

Fani kolarstwa nie wiedzą, gdzie umieścić sprzęt sportowy w domu. Jak wybrać zapięcie do roweru na ścianie? I możesz zrobić to sam?

W przypadku braku garażu i zaoszczędzenia miejsca w domu zaleca się instalację elementów mocujących. Właściciel transportu musi wiedzieć, jak go właściwie przechowywać i jak można go zainstalować w pobliżu ściany lub pod sufitem.

W tym celu zaleca się przestrzeganie kilku prostych zasad:

 • w zimie nie umieszczaj roweru w nieogrzewanych pomieszczeniach;
 • nie pozostawiać w bezpośrednim świetle słonecznym;
 • używać osłon do przechowywania;
 • wyczyść rower z kurzu, stare części smaru;
 • do obniżania sprężyn amortyzatorów;
 • smarować hamulce, zawiasy, uchwyty;
 • do obróbki kół za pomocą kleju silikonowego.

Po wykonaniu wszystkich tych czynności zaczynają je naprawiać. Którędy wybrać?

Wystarczy umieścić rower na ścianie zajmuje dużo miejsca. Aby zaoszczędzić miejsce, instaluje się go za pomocą elementów mocujących.

Montując równolegle do ściany, zaleca się zawieszenie kół w dół, aby nie naprężały się podczas obracania roweru, aby go wyłączyć i ponownie jeździć. Ta opcja jest uważana za bardzo dogodną do przechowywania kilku rowerów.

Montując prostopadle do ściany, w pomieszczeniu jest więcej miejsca, a mniej - na ścianie. Ponieważ wybierając tę ​​metodę mocowania, ustaw rower pod schodami, za drzwiami wejściowymi, dużą szafą itp. Idealnie - umieszczenie w rogu tak, aby urządzenie nie zakłócało przestrzeni pomieszczenia.

Najdogodniejsza jest pozycja roweru prostopadła do ściany tylko wtedy, gdy jest umieszczona przez koła na ścianie. Taką instalację uważa się za najbardziej ergonomiczną w przypadku wyboru tej metody

Jest uważany za najbardziej efektywny i racjonalny sposób przechowywania. W końcu w pokoju jest dużo miejsca na rowery, a dzięki systemowi wsporników urządzenie jest podnoszone i opuszczane bez większego wysiłku. Metoda jest szczególnie odpowiednia w pomieszczeniach z wysokimi sufitami.

Do tego typu mocowania jest bardzo wygodny uchwyt, haczyki lub velolift. Możesz zrobić to sam lub kupić gotowy do użycia w sklepie. Najbardziej optymalną metodą jest zastosowanie łączników ściennych pod sufitem.

Jak wybrać zapięcie do roweru na ścianie?

Po wybraniu sposobu mocowania, biorąc pod uwagę przestrzeń i osobiste preferencje, konieczne jest prawidłowe dobranie odpowiedniego rodzaju łączników.

W tym celu należy wziąć pod uwagę:

 • z jakiego materiału wykonane są ściany;
 • na jakiej wysokości zostanie umieszczony rower;
 • rodzaj załącznika.

Pierwszą rzeczą, która jest brana pod uwagę przed instalacją bagażnika rowerowego, jest materiał ściany, na której jest zamontowany. Wynika to z faktu, że każdy materiał ma swoją gęstość, twardość i właściwości nośne.

W związku z tym nie zaleca się instalowania na płytach gipsowo-betonowych i płytach gipsowo-kartonowych - mocowanie może ostatecznie wyrwać się ze ściany, a rower upadnie i zostanie uszkodzony.

Wysokość, na której zawiesza się rower

Następnie określa się wysokość zamocowania. Aby to ustalić, wskazane jest poproszenie osoby o przytrzymanie roweru w czasie pomiaru wysokości. Próby korzystnie na różnych wysokościach, aby określić, który - co odpowiada (czy zakłócać przejście drażnić zbyt niskiego położenia i pasuje ergonomicznie do wnętrza pomieszczenia).

Zbyt niska pozycja może drażnić fakt, że kierownica lub rower na pedały przeszkadzają w przechodzeniu pod nim. Ale zbyt wysoka pozycja jest niebezpieczna w przypadku złego stanu zdrowia, częstych zawrotów głowy przy patrzeniu w górę lub słabości osoby. Dlatego najbardziej optymalnym rodzajem mocowania pod sufitem dla takich osób będzie korzystanie z krosna rowerowego.

Oczywiście podwieszenie do sufitu jest najbardziej odpowiednie dla pomieszczeń o małej powierzchni. W każdym przypadku, niezależnie od metody, powinieneś także starannie podejść do wyboru typu samego załącznika.

Najczęstszy typ ze względu na łatwość użytkowania i tanie. Prostota polega na tym, że do montażu wystarczy wkręcić kilka haczyków w ścianę na długie śruby.

Ten rodzaj zapięć jest również popularny w przypadku pionowego układu roweru. Plastikowe haki lepiej preferują metalowe. Są bardziej niezawodne.

Stojaki są popularne dlatego, że nie trzeba ich wkręcać w sufit, dzięki czemu estetyka naprawy pomieszczenia pozostaje. Na stojakach znajdują się haczyki na kask, kurtkę i inne akcesoria rowerowe.

To rozwiązanie jest uważane za idealne, jeśli w mieszkaniu lub domku znajduje się dwóch lub więcej rowerzystów, ponieważ na kontuarze może znajdować się kilka rowerów o różnych rozmiarach.

Stojaki na rowery często można zobaczyć w sklepach sportowych lub na torach. Doskonałe dopasowanie do wnętrza mieszkań o znacznej powierzchni. Przy pomocy stojaków wygodnie jest sprawdzać, a czasem także naprawiać rower. Brak ergonomii jest jedyną wadą w porównaniu do metod montażu na ścianie lub suficie.

Półki harmonijnie pasują do salonu dzięki specjalnemu otworowi na ramę. Bardzo wygodne i ergonomiczne rozwiązanie, może być tak piękne, że jego rodzaj uzupełni tylko wnętrze pokoju.

Co więcej, takie półki mogą być wykonane wyłącznie do instalacji roweru i wielofunkcyjne. Mają zastosowanie do książek, małych doniczek, kasku i innych akcesoriów.

Kolejny plus - umiejętność łatwego tworzenia własnych rąk. Większość problemów z jego produkcją nie powstaje. Nawiasem mówiąc, projektanci uważają jego dostępność za niezbędny atrybut w obudowie sportowców.

Ważne! Aby uzyskać maksymalną ergonomię, należy wybrać estetyczne produkty z mechanizmem składania. Następnie, bez roweru, konstrukcja będzie całkowicie przylegać do ściany i nie zajmować miejsca w pokoju.

Inne metody przechowywania obejmują:

 1. Szafa. Maksymalnie nadaje się do przechowywania kilku jednostek, pomp i akcesoriów do jazdy na rowerze. Konieczne jest, aby duża rodzina z kilkoma kochankami często jeździła na rowerze. Są zarówno dorośli, jak i modele dziecięce. Szafę można umieścić na ogrzewanym balkonie lub w przestronnym przedpokoju. Mniej - zajmuje dużo miejsca.
 2. Wspornik tylnego koła. Ogromny plus - zajmuje niewiele miejsca i niezawodnie naprawia rower. Ale wysokiej jakości stojaki metalowe są drogie, a plastik może szybko się zepsuć. Ta metoda przechowywania zapożyczona jest w krajach skandynawskich.

Te produkty można kupić w każdym sklepie specjalizującym się w sprzedaży rowerów. Również producenci wprowadzili na rynek welodesty, które są bardzo wygodne do mocowania roweru pod sufitem. Najczęstsze z nich to Veloangar i TBS SW Bicicle Lift. Koszt jazdy na rowerze waha się od 800 do 3000 rubli.

Najbardziej proste haczyki kosztują kilkadziesiąt rubli, najdroższe - przekraczają 1000. Wszystko zależy od rozmiaru, materiału, właściwości łożyska i producenta. Istnieje zasada - im wyższa jakość, tym droższa. Koszt nawiasów waha się od 300 rubli do kilku tysięcy.

Wykonujemy samodzielne mocowanie

Najczęstszym sposobem ręcznego wytwarzania jest tworzenie i instalowanie półki. Aby określić jego rozmiar, należy wziąć pod uwagę następujące kryteria:

 • dla głębokości półki ważna jest odległość między usunięciem steru a końcem grypy;
 • po określeniu średnicy ramy rowerowej dla wycięcia w półce, do której zostanie włożone urządzenie;
 • szerokość półki jest określona przez wzrost ramy: im wyższy, tym bardziej półka powinna być szersza.

Na podstawie uzyskanych wyników sporządzany jest rysunek, zgodnie z którym płyta jest piłowana. Następnie wycina się ramę i wycina, a dopiero potem zaczynają składać półkę. Aby to zrobić, należy oczyścić i odtłuścić powierzchnie, skleić je, usunąć w porę resztki, tak aby występy kleju nie zakłócały jednolitego malowania.

Następnie w półce wywiercić otwory na śruby, przymocować do pętli lub bezpośrednio do podstawy i zawiesić na ścianie. Po polerowaniu można wyciąć płytki wzór, polakierować lub pomalować.

Bez względu na to, czy produkt zostanie zakupiony w sklepie, czy zrobiony sam, dziś dla fanów jazdy na rowerze dostępna jest dowolna metoda mocowania.

W sprawie współpracy prosimy o kontakt przez e-mail: [email protected]

Kopiowanie materiałów jest możliwe tylko z aktywnym linkiem do strony. Wszelkie prawa do zdjęć i tekstów należą do ich autorów.

Przechowywanie rowerów w mieszkaniu. Uchwyt ścienny i sufitowy do montażu na rowerze

przechowalnia rowerów w mieszkaniu - tylko aktualny problem dla aktywnego stylu życia. Nawet mały rower może uniemożliwić swobodny ruch w mieszkaniu. Zobaczmy, co wziąć do transportu dwukołowy nie zaśmiecać przestrzeni, a nawet uzupełnia wystrój domu.

Jak przechowywać rower, gdy ostatni nie ma miejsca w domu? Jeśli balkon przeciążony z innymi i schodów w domu nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwo transportu dwukołowy, powinien uciekać się do rozwiązań alternatywnych. W tym przypadku ma to sens, aby połączyć siły z ludźmi o podobnych poglądach, wynajem małym pomieszczeniu magazynowym lub garażu. W takich miejscach dogodnych zostawić rower to nie tylko między wycieczek podczas ciepłych porach roku, ale także w celu zachowania transportu na zimę.

Inną opcją jest umieszczenie roweru w schowku w piwnicy. Jedyną przeszkodą może tutaj być zwiększony poziom wilgotności w takim pomieszczeniu. Dlatego w takich warunkach rower może zacząć rdzewieć. W niektórych domach na strychu można przechowywać pojazdy dwukołowe. W każdym razie nie będzie zbędne kierowanie tego pytania do kierownika domu.

Zamknięte klatki schodowe są najlepszym miejscem do przechowywania roweru. W tym przypadku rower zawsze pozostaje pod ręką, a dom nie penetruje brudu i piasku. Jednak takie miejsce powinno być niezawodnie zablokowane, ponieważ wejścia zajmują wiodącą pozycję pod względem liczby kradzieży pojazdów dwukołowych. A nawet obecność niezawodnego zamka na ogrodzeniu klatki schodowej nie zawsze gwarantuje bezpieczeństwo roweru.

Myślą inżynieryjną jest przechowywanie rowerów w mieszkaniu za pomocą uchwytów sufitowych. Te ostatnie są dość skomplikowanym systemem w postaci kabli, bloków wiszących i zaczepów.

Aby umieścić rower pod sufitem, musisz przynieść go do punktu mocowania, następnie obniżyć kabel, zamocować ramę za pomocą haczyków lub zacisków, a następnie pociągnąć kable do siebie. Ten ostatni podniesie rower do sufitu dzięki mechanizmom blokującym. Po bezpiecznym zamocowaniu roweru pod sufitem transport nie zajmie wolnej przestrzeni w pomieszczeniu.

Pomimo złożoności mechanizmu ta metoda przechowywania jest wyjątkowo niezawodna. Projekt tego planu jest trudny do wyłączenia, a obecność oddzielnych punktów mocowania jest gwarancją, że pojazd dwukołowy nie spadnie na głowę właściciela. Jedyną wadą montażu sufitowego jest stosunkowo wysoki koszt, a także trudny do zainstalowania.

Jak umieścić rower na balkonie?

Dla wielu aktywnych osób, balkon jest jedynym miejscem, w którym można położyć rower po kolejnym spacerze. Pomimo oczywistych zalet takiego rozwiązania istnieją pewne niuanse. Balkony typu otwartego nadają się tylko do przechowywania roweru w ciepłym sezonie. Różnice w wilgotności i temperaturze mają szkodliwy wpływ na elementy metalowe i hydraulikę motocykla. Nawet w przypadku wcześniejszego osłabienia kabli, dokładnego smarowania elementów olejem i umieszczenia konia żelaznego w wodoodpornym materiale, trudno jest uniknąć rozwoju procesów korozyjnych pod wpływem kondensatu.

Najwygodniej jest umieścić dziecięcy składany rower na balkonie. Ten ostatni zajmie minimalną ilość wolnego miejsca. Ponadto konstrukcja w stanie złożonym jest łatwa do przenoszenia przez całe mieszkanie bez zatykania lokalu. Jeśli waga roweru nie pozwala na przewiezienie go przez cały czas w domu, należy kupić specjalne pokrowce na buty, które rozciągają się na kołach lub użyć pokrowca, który pokrywa cały rower.

Ten wariant umieszczania roweru w mieszkaniu jest powszechny w krajach zachodnich. W niektórych przypadkach pojazdy dwukołowe mogą stać się dość organiczną częścią wnętrza.

Wspornik ścienny to podwójny hak z elastyczną osłoną. Konstrukcja jest zamontowana na pionowej powierzchni, a górna rura ramy transportowej dwukołowej jest zaczepiona od góry.

Powyższa opcja ma kilka zalet. Po pierwsze, uchwyt ścienny jest niezwykle łatwy w montażu. Do jego montażu wymagane jest tylko kilka śrub. Ponadto, w przypadku zawieszenia roweru na takiej konstrukcji, nie ma obciążenia na obręczy i szprychach. Jednak ta opcja może nie być zbyt dogodna do umieszczania modeli o złożonej geometrii ramy lub rowerów z podwójnym zawieszeniem.

Prowadzenie roweru na haku za kierownicą

Dobrym rozwiązaniem jest zawieszenie na rower. Hak, do którego sprzęga się przekładnia, przymocowany jest kołkami do ściany. Takie rozwiązania są wyjątkowo dostępne. Dodatkowo hak może zawiesić rower dowolnego modelu. W tym samym czasie tej opcji nie należy wykorzystywać, jeżeli na rowerze są zainstalowane hamulce hydrauliczne. Zawieszenie na haku w tym drugim przypadku może doprowadzić do dość szybkiego uszkodzenia.

Przechowywanie rowerów w mieszkaniu w stanie zawieszonym dla koła wymaga wstępnego oczyszczenia opon z brudu i gruzu. W przeciwnym razie będziesz musiał regularnie czyścić ścianę. Ponadto takie zapięcia uznaje się za dość niewiarygodne. Lądowanie konstrukcji na kołkach z zamocowaniem śrub może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji zarówno dla integralności samego roweru podczas jego upadku, jak i dla właściciela roweru.

Aby zapewnić przechowywanie rowerów w mieszkaniu, możesz zaprojektować specjalną szafkę. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest instalacja takich mebli na korytarzu lub w przedpokoju. W takim przypadku nie musisz nosić roweru przez całe mieszkanie. Planowanie takich mebli można wykonać pod kilkoma rowerami.

Obecnie w sprzedaży są gotowe meble do sprzętu sportowego. Najczęściej jest on prezentowany w postaci składanego ekranu, drewnianych lub metalowych ramek. W górnej części podobnych produktów znajduje się platforma dla pojazdów dwukołowych. W dolnej części - półki i szuflady, w których można umieścić wszelkiego rodzaju narzędzia i akcesoria. Takie konstrukcje są instalowane wzdłuż ściany i nie zajmują niepotrzebnej przestrzeni.

Przechowywanie rowerów w pozycji złożonej

Doskonałym rozwiązaniem jest składany rower dla dorosłych lub dziecięcy. W niektórych projektach takiego planu, nie tylko rama, ale także kierownica, siedzenie, pedały i inne elementy konstrukcyjne są przecięte na pół. Przy ekstremalnie ograniczonej przestrzeni można przechowywać rowery w mieszkaniu, zdejmując koła. Skupiając się na tej decyzji, przy zakupie roweru, warto zastanowić się nad modelem z licznymi ekscentrykami.

Stojaki na rowery są często używane w sklepach i warsztatach naprawczych. Podobne rozwiązania są jednak odpowiednie dla typowego apartamentu miejskiego. Umieszczenie roweru na stojaku staje się o wiele wygodniejsze w obsłudze. Niestety tej metody nie można porównać z uchwytami ściennymi pod względem oszczędności wolnej przestrzeni.

Przed przechowywaniem roweru w mieszkaniu w okresie poza sezonem lub podczas długiego urlopu zaleca się wykonanie kilku czynności, które przedłużą żywotność żelaznego konia:

 • wyczyść rower z kurzu i brudu;
 • usuń stary smar;
 • smarować przełączniki prędkości, hamulce i zawiasy;
 • ostrożnie wytrzeć metalowe części olejem z kawałka tkaniny;
 • osłabić sprężyny amortyzatorów;
 • pompowanie opon, jeżeli rower stoi na kołach, ponieważ ciężar roweru może prowadzić do odkształcenia;
 • smarować opony za pomocą ochronnego środka silikonowego, który chroni je przed wysuszeniem.

Self-made wsporniki do przechowywania rowerów

Jeśli właściciel roweru nie ma ochoty wydawać pieniędzy na zakup drogiego wspornika produkowanego fabrycznie, sam możesz stworzyć praktyczny projekt. Tutaj możesz spróbować wdrożyć kilka pomysłów:

 1. Wykonanie projektu w postaci dwóch drewnianych narożników, które są przymocowane do ściany za pomocą wkrętów samogwintujących i służą jako podpora dla ramy roweru. Powierzchnia dostatecznie długa, aby owinąć taśmę lub przykryć innym materiałem ochronnym, co pozwoli uniknąć pojawienia się zadrapań na rowerze.
 2. Zrób drewnianą półkę z nacięciami pod kształtem ramy. Otwory można łatwo wykonać za pomocą pilarki. Projekt można przykręcić do tej samej ściany.
 3. Zamontuj samodzielnie wykonaną metalową haczykę na ścianie. W tym przypadku konieczne jest skupienie się na cechach projektu analogów fabrycznych, zwracając szczególną uwagę na niezawodne zamocowanie urządzenia na ścianie.

Niektórzy rzemieślnicy ludowi projektują bardziej złożone klamry do przechowywania rowerów. Jednak, jak pokazuje praktyka, im większa złożoność, tym mniej niezawodne są takie urządzenia.

Podobno istnieje wiele dobrych opcji do przechowywania dwukołowych pojazdów w mieszkaniu. Jednym z optymalnych rozwiązań jest obsługa specjalnych wsporników podłogowych i ściennych. Prawidłowe umieszczenie tego ostatniego umożliwia zaoszczędzenie całej masy wolnej przestrzeni, zapewniając wygodny transfer, nawet w ciasnym mieszkaniu. Największy wybór zamków w punktach na sprzedaż rowerów i akcesoriów do nich sprawia, że ​​prezentowana opcja jest dostępna dla każdego miłośnika aktywnego stylu życia.

Jak powiesić rower na ścianie?

Istnieją cztery sposoby, które pomogą umieścić rower na ścianie:

 • Zawieś rower;
 • Kupuj i instaluj elementy złączne;
 • Alternatywna metoda;
 • Zawieś rower za pomocą kierownicy.

Montaż roweru na ścianie - to wygodny sposób na zwolnienie miejsca i porządku w garażu lub na balkonie, ta metoda pomoże w zorganizowaniu kilku rowerów na raz, tym samym chroniąc je przed uszkodzeniem.

 1. Zdecyduj, ile pieniędzy chcesz wydać na instalację metalowych elementów złącznych.

Bez kosztów: robić haczyki z gwoździ, metalowych prętów lub używać liny. Te przedmioty można znaleźć w garażu. Ta metoda nie zajmuje dużo czasu, ale nie zaleca się jej stosowania, ponieważ metoda ta nie potrwa długo.

Niski koszt: kup haczyk i przykryj go gumą, aby chronić rower przed zadrapaniami. Jeśli kupisz hak pokryty plastikiem z gwintem, musisz wziąć dwa, aby powiesić rower pod sufitem.

Wymierne koszty: kup wieszak rowerowy w sklepie rowerowym lub spróbuj znaleźć coś podobnego w sklepie z materiałami budowlanymi.

 • Zdecyduj, na jakiej wysokości będzie rower.

  Na podłodze lub w przestrzeni nad podłogą: najprostszy sposób zawieszenia i demontażu roweru, ale nie oszczędza miejsca, w porównaniu do innych. Jeśli podejmujesz wysiłek przy podnoszeniu roweru, wysokość dla ciebie jest optymalna.

  Między podłogą a sufitem: Zawieszony wysoko rower na ścianie zwolni miejsce i pozwoli mu przejść pod nim, nie przesuwając go z miejsca na miejsce, pomimo faktu, że nadal musisz się schylić. Bez większego wysiłku możesz zdjąć rower.

  Swing od sufitu lub gzymsu: ta opcja jest korzystna z punktu widzenia oszczędności miejsca, ale potrzeba więcej wysiłku, aby zawiesić lub zdjąć rower. Jeśli sufit jest wystarczająco wysoki, możesz swobodnie przechodzić pod nim. Musisz być wystarczająco wysoki, aby zdjąć lub zawiesić rower, w przeciwnym razie wystąpią niedogodności.

 • Zdecyduj, jak umieścić rower na ścianie. Znajdź miejsce odpowiednie dla roweru i zobacz, gdzie stoisz, wieszając i podnosząc rower.

  Rama jest równoległa do ściany: ta metoda pozwoli na umieszczenie roweru równolegle do ściany. Metoda jest odpowiednia do umieszczenia jednego lub dwóch rowerów. Koła roweru muszą patrzeć w dół.

  Rama jest prostopadła do ściany: metoda zajmuje mniejszą część ściany, ale większy pokój, a także wymaga większej szczeliny między ścianą a rowerem. Jeśli chcesz powiesić rower w rogu, obok baterii lub lodówki - jest to najlepsza opcja, a także najskuteczniejszy sposób zawieszenia kilku rowerów.

  Uwaga:: jeśli wieszasz rower prostopadle do ściany, koła muszą być skierowane w stronę ściany, a rama musi być ustawiona pionowo. Umożliwi to rowerowi zwijanie ściany i zaczepienie przedniego koła o kierownicę, jeśli hak jest ustawiony prawidłowo.

  Na suficie: jeśli wieszasz rower na suficie, koła powinny patrzeć w górę, w przeciwnym razie trudno będzie zdjąć lub podnieść rower.

 • Określ, z jakiego materiału wykonane są ściany.

  Jeśli ściana jest tynkiem lub płytą gipsową: użyj detektora niejednorodności (urządzenie do wykrywania konstrukcji nośnych), aby określić, gdzie zawiesić rower.

  Jeśli ściana jest drewniana: możesz wkręcić hak.

  Jeśli ściana jest z kamienia lub cegły: potrzebujesz wiertła i wiertła o odpowiedniej średnicy.

 • Metoda 2: Kup i zainstaluj sprzęt montażowy

  1. Idź do budynku, przechowuj rowery lub artykuły gospodarstwa domowego, Aby kupić niezbędne materiały (haki do rowerów lub konstrukcji).
  2. Zainstaluj uchwyt montażowy.

  Znajdź statyw belki lub ramy, jeśli planujesz powiesić rower na suficie. Aby to zrobić, musisz użyć detektora niejednorodności. Jeśli sufit jest już gotowy, poszukaj serii gwoździ wzdłuż boazerii lub stawów.

  Wykonaj pomiary, aby zdecydować, gdzie naprawić metalowe elementy. Jeśli masz asystenta, pozwól mu trzymać rower na poziomie, na którym zamierzasz powiesić rower. Będziesz musiał tylko umieścić etykiety.

  Wstępnie wywiercić otwory na śruby mocujące. Upewnij się, że otwory znajdują się pośrodku belki lub stojaka ramy. Użyj większych śrub (# 10), aby zamontować hak do sufitu, niż do montażu na ścianie.

  Dołącz wybrane elementy zawieszenia i przetestuj je. Zawieś i zdejmij rower kilka razy, aby upewnić się o niezawodności i przemyślanej lokalizacji.

  Uwaga:: ten krok jest szczególnie ważny dla dzieci, musisz mieć pewność, że dziecko może zdjąć i zapiąć rower.

  Metoda 3: Metoda alternatywna

  1. Zamiast kupować standardowy wieszak lub wieszak, rozważ opcję z półką do przechowywania: możesz kupić półki w lokalnym sklepie rowerowym lub zamówić online.
  2. Określ, jakiego typu wieszak potrzebujesz, na podstawie kilku czynników.

  Jeśli chcesz przechowywać przedmioty takie jak narzędzia rowerowe, pojemniki wraz z rowerem, kup półkę z dodatkowymi wieszakami lub szafkami.

  Jeśli chcesz powiesić rower w pokoju jako eksponat na ścianie, kup półkę dekoracyjną, która będzie piękna i trwała.

  Metoda 4: Podepnij rower z kierownicą roweru

  1. Możesz użyć starej kierownicy z długopisami, aby samodzielnie wykonać wieszak. Krzywizna tego kierownicy bezpiecznie przytrzyma rower. Możesz podnieść kierownicę z piórami w lokalnym sklepie z rowerami lub z drugiej ręki.

  Aby chronić rower przed zadrapaniami, nawiń wieszak gumą lub innymi miękkimi materiałami. Wzmocniona taśma również jest odpowiednia, a niektórzy nawet używają starej kamery rowerowej.

  2. Dołącz specjalnie dobrany element mocujący do kierownicy i odwróć go do góry nogami. Jako zapięcie możesz użyć wysięgnika podpory, który przytrzyma kierownicę za pomocą uchwytów. Usunięcie kierownicy z poprzedniej próbki pochodzi z przestarzałych modeli motocykli, często można je znaleźć za pomocą kierownicy. Są one wkładane do otworu obręczy w ramie i przypominają rurkę w kształcie litery "L", z zaciskiem na kierownicę.

  Zakrzywione uchwyty steru będą trzymać rower, a przedłużenie steru zostanie przymocowane do ściany i przytrzyma całą konstrukcję.

  3. Kup lub znajdź stalową rurę gwintowaną i kołnierz ścienny, który nadaje się do przenoszenia kierownicy. Rura ta powinna być połączona ze średnicą steru, tak aby można było wepchnąć rurę do otworu montażowego bez większego wysiłku, sam kołnierz jest przymocowany do ściany.

  Kołnierz - metalowy dysk z otworami na śruby i dużym otworem w środku, w który można wkręcić rurkę.

  4. Przykręć stalową rurkę do kołnierza. Jedna strona musi bezpiecznie przytrzymać trzpień, wkręcić drugą stronę do kołnierza i mocno ją dokręcić. Konieczne może być wyregulowanie wysuwu tak, aby kierownica zwisała równomiernie.

  5. Przymocuj kołnierz do ściany. Znajdź stelaż drewnianej ramy. Użyj śrubokręta do zamocowania kołnierza, na którym znajduje się już kierownica i przedłużenie trzpienia.

  Dodaj komentarz

  1 + 5 =