Fotel gruszka z własnym wzorem dłoni

Fotelik na ramię własnymi rękami - opcje kreatywnych rozwiązań. Jak uszyć w domu torbę z krzesłem własnymi rękami

Proste meble są już nudne i chcę przynieść coś nowego, lekkiego w wyglądzie pokoju. Krzesło w kształcie torby jest idealne do tych celów, zwłaszcza, że ​​może być wykonane ręcznie.

Fotel-torba własnymi rękami: materiały

Z biegiem czasu worek na krzesło będzie chciał umyć lub zmienić nudną okładkę, więc musisz uszyć taki artykuł używając dwóch rodzajów materiału: z przodu iz wewnątrz. Również do pracy będziesz potrzebował mocnego, nawet syntetycznego wątku i wypełniacza.

Górny lub materiał na twarz do torby-siedzenia, wybierz piękny i mocny. Idealny do skóry sztucznej lub winylu, zamszu, tkaniny kurtynowej lub tkaniny do tapicerki. Wewnętrzna torba może być wykonana z nieestetycznej starej, ale mocnej tkaniny.

Jako wypełniacz stosuje się specjalne granulki, które są wykonane z polistyrenu i wyglądają jak małe kulki. To oni dają taki magiczny efekt wciągający, gdy siadasz na krześle. Możesz kupić taki wypełniacz w budownictwie, a także w szwalniach, a także w Internecie.

Również do pokrowca potrzebujesz suwaka, przez który zostanie on umieszczony na głównej torbie wypełnionej i usuniętej. Zazwyczaj wielkość błyskawicy jest określona przez złożoność produktu i w przybliżeniu równą 60-110 cm długości. Im dłuższa błyskawica, tym wygodniej jest z nią pracować.

Fotel-torba własnymi rękami: sposoby i typy

Twórcy siedzeń w formie torby oferują wiele form. Oto kilka z nich.

Wiadro w kształcie wiadra

W tym modelu siedzenia są wycięte w szczegółach o specjalnym kształcie, a mianowicie dwa koła i prostokąt z półokrągłym wycięciem na długim boku. Wymiary części: duże koło o średnicy 80 cm, małe kółko o średnicy 70 cm, wysokość tyłu krzesła wynosi 110 cm, a wysokość dolnego punktu wynosi 40 cm, a długość prostokątnej części wynosi 260 cm. Wzór dla wzorów pokazano na poniższym obrazku.

Do wykonania tego krzesła potrzebne będą te same tkaniny - przedni i wewnętrzny, zamek (70 cm) i wypełnienie.

Wytnij wzór z przedniej tkaniny i te same części od wewnątrz. Zszyj je najpierw z wewnętrznej tkaniny, a następnie dokładnie z tego samego kawałka tkanki twarzy. W pokrywie zszywamy zamek błyskawiczny, aby umożliwić jego usunięcie lub usunięcie.

Na wewnętrznej torbie pozostaw kieszeń, która nie jest zablokowana. Odkręć i napełnij torebkę granulkami i dokręć kieszeń, owijając obciętą krawędź do wewnątrz. Fotel-torba wykonany własnymi rękami jest gotowy. Możesz założyć na nią osłonę i zapiąć ją.

Worek kroplówki w kształcie kropli

To krzesło przypomina kształtem kroplę. Do pracy będziesz potrzebował mocnej tkaniny na pokrycie, wewnętrznej tkaniny do torby, mocnej nici, suwaka i wypełniacza.

Wytnij dwa kawałki tkaniny z następującego wzoru, gdzie kliny są jak płatki - są to boki krzesła, a duży i mały sześcian jest odpowiednio górą i dolną. Szerokość jednego bocznego klina, patrząc od góry do dołu: 20 × 509 x 40 cm, a wysokość 130 cm. W związku z tym krawędzie górnego sześcianu są 20 cm, a niższe 40 cm. Klynev w ramieniu sześć sztuk.

Zanim przystąpisz do cięcia klinów, zrób szablon z kartonu. Przy jej pomocy wygodnie jest przenieść kontur do tkaniny, aby wszystkie kliny były takie same.

Wytnij kliny ze sobą na linii bocznej. Aby to zrobić, wykonaj dwa szczegóły, złóż je twarzą w twarz i zszyj tylko jedną krawędź. Następnie dodaj jeden niezamocowany klocek do już zszytych części, dołączając go do tej samej twarzy. Połącz je na niezszytej krawędzi. Więc zszyj ze sobą wszystkie kliny. Powinieneś dostać błędne koło.

Następnie możesz uszyć górny sześciokąt, składając go wzdłuż krawędzi twarzy do środka. Zszyj dolny sześciokąt i górę, po prostu nie rozciągaj szóstej twarzy.

Przez wynikową kieszeń obróć krzesło do przodu i wyprostuj rogi. Jeśli uszysz wewnętrzną torbę, wypełnij krzesło wypełniaczem i zszyj resztę twarzy, owijając cięcie w wnętrze fotela. Można również ręcznie uszyć bok silnym, ukrytym szwem. Nie dokręcaj nic zbyt mocno, w przeciwnym razie mogą pojawić się zmarszczki.

Po zszyciu dokładnie tego samego krzesła z przedniej tkaniny, a następnie w niezszytej krawędzi szyć suwak, przez który można zdjąć pokrywę z krzesła do prania lub wymiany. Połóż wynikową okładkę na wypełnionej torbie i zip.

Na górnej lub bocznej stronie krzesła możesz uszyć pętelkę z tej samej tkaniny, z której wykonana jest okładka. Możesz podnieść lub przesunąć dla niego fotel.

Fotel-torba w formie dużej piłki nożnej

W przypadku tego wyrobu konieczne jest wycięcie detali w postaci sześcioboków równobocznych i pięciokątów o długości jednego żebra 22 cm, liczba sześciokątów to 20 sztuk, a pięciokątów 12 sztuk. Możesz zmieniać paletę i dla każdego typu części weź swój własny kolor tkaniny. Poniżej znajduje się schemat wymiarów i proporcji w milimetrach.

Aby uszyć wszystkie szczegóły w całej kuli, potrzebujesz specjalnego obwodu. Szczegóły są wszyte w długą linię z gałęziami, które później są razem wydawane. Poniżej znajduje się schemat. Zwróć uwagę na kolejność warstw, gdzie tylko druga i trzecia warstwa są złożone z czterech części, a pozostałe z trzech.

Kula może być wykonana tylko z pięciokątów. Do tego typu krzesła trzeba wyciąć 12 kawałków tkaniny. Długość krawędzi jednego pięciokąta wyniesie 34 cm, gdzie dodatek jest już uwzględniony w określonym rozmiarze. Taka piłka jest szyta zgodnie ze schematem przedstawionym poniżej. Listy na temat szczegółów sugerują, po której stronie się połączyć.

Zgodnie z powyższymi schematami szyta jest tylko piękna poszewka, a wewnętrzna torba uszyta jest w formie piłki w szybki sposób. Na przykład z lobules. Aby nie pomylić wielkości rękawa, najpierw osłona i względem niej zrozumiesz, jakie proporcje tworzą wewnętrzna piłka. Jeśli zdobędziesz wewnętrzną kulkę trochę bardziej niż osłonę, po prostu usuń z niej niewielką część wypełniacza. Jeśli masz wątpliwości, to wewnętrzna kula może być wykonana z tych samych części, co zewnętrzna.

Nie zapomnij uszyć zamka przez pokrywę, przez którą można go nosić i zdejmować.

Fotel-torba własnymi rękami: porady profesjonalistów

• Wybierając materiał, preferuj wysokiej jakości mocne materiały, ponieważ chcesz, aby trwał tak długo, jak to możliwe.

• Nie rób tego zbyt małego, nawet jeśli pomieszczenie jest ciasne, w przeciwnym razie nie będzie to wygodne.

© 2012-2018 "Opinia kobiet". Podczas kopiowania materiałów wymagany jest link do źródła!

Redaktor naczelny portalu: Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Redakcja: +7 (965) 405 64 18

Jak uszyć torbę na siedzenia: klasa mistrzowska z wzorami i opisem pracy krok po kroku

Ostatnio popularność zaczęła rekrutować bezramowe meble. Jasnym przedstawicielem wśród tego rodzaju mebli jest torba na siodełko lub jest ona również nazywana gruszkowym krzesłem.

Bardzo łatwo jest zrobić to bardzo łatwe krzesło, więc przygotowałem klasę mistrzowską, jak samodzielnie uszyć torbę.

Przed przejściem do samego procesu produkcji krzesła przyjrzyjmy się szczegółom. Samo krzesło składa się z dwóch części: zewnętrznej i wewnętrznej.

Zewnętrzna pokrywa musi być wyposażona w długi zamek błyskawiczny i pożądany mały uchwyt do przenoszenia torby wokół mieszkania. Warto również wziąć pod uwagę, że warto preferować gęste i odporne na zużycie materiały. Najlepiej zrobić okładkę z plashevka, tkaniny kurtynowej, sztucznej skóry, a nawet dżinsów.

Wewnętrzna obudowa będzie wypełniona małymi kulkami polistyrenu lub po prostu polisterolem. Materiał może wykorzystywać podszewkę lub zwykłą grubą bawełnę. Nie zapominaj też o małym suwaku do napełniania torby, a następnie wypychania go w przypadku zgniatania kulek (po pewnym czasie).

Wymiary przyszłej torby to 120 x 90 cm.

 • Tkanina na wewnętrzną obudowę - 3 m
 • Tkanina na zewnętrznej okładce - 3 m
 • Błyskawica 100 cm
 • Błyskawica 40 cm
 • Wypełniacz - 300 l

Zanim zrobisz torbę własnymi rękami, musisz dokładnie dopasować wszystkie szczegóły wzoru krzesła za pomocą papieru milimetrowego. Ale można się bez niego obejść, a za pomocą kredy lub mydła natychmiast detale peresnyat na tkaninie.

Aby uprościć kwestię sposobu uszyć siedziska: wzór jest podany we wszystkich wymiarach.

Po przeniesieniu wzoru na tkaninę należy odnotować dodatki dla szwów. Powinny być one co najmniej 1,5 cm, aby uniknąć rozplątywania stawów. Jeśli tkanina jest luźna, krawędzie plasterków powinny być przetwarzane zygzakiem.

Kliny do krzesła należy wyciąć w ilości 6 sztuk dla każdej okładki. Sześciokąt na górę i dół - 1 sztuka na każdą okładkę.

Orientacyjne rozmieszczenie wzoru na tkaninie:

Zaczynamy montować detale zewnętrznej okładki.

Dwa pierwsze kliny są złożone, aby strona przednia znajdowała się wewnątrz. Piorunem 100 cm przyszytym od dołu i od góry do 15 cm, a następnie zapinamy zamek błyskawiczny i szyjemy maszyną.

Załączamy następny klin i wciskamy szew po jednej stronie. To samo dotyczy pozostałych szczegółów podstawy krzesła. Aby naprawić naddatki na szwach, na przedniej stronie pokrywy, wykonaj linię w odległości 1 cm od szwu. Ścieg najlepiej wykonywać przy użyciu maksymalnego rozmiaru ściegu maszyny (4-5).

Następnie szyjemy podstawę i spód krzesła.

Wracamy do szycia wewnętrznej okładki. Proces szycia przebiega podobnie jak przy zszywaniu zewnętrznej osłony, z wyjątkiem szycia suwaka o długości 40 cm. W tym celu należy zszyć górną i dolną do 45 cm.

Po przygotowaniu pokrywy wewnętrznej przechodzimy do pakowania kulek z polistyrenu. Zachowaj najwyższą ostrożność z tym materiałem, ponieważ jego wejście do dróg oddechowych jest obarczone poważnymi konsekwencjami. Nie zaniedbuj korzystania z maski ochronnej z apteki. Napełnij pokrywę w przybliżeniu 2/3 całkowitej objętości torby, aby siedzenie było miękkie.

Do wyżej opisanego procesu pracy załączam także lekcję wideo na temat szycia pokrowca.

Lekcja wideo na temat produkcji torby na siedzenia:

 • Nie używaj zbyt dużych kulek z polistyrenu, ponieważ bardzo szybko się kruszą, a krzesło trzeba bardzo często wypychać
 • nie jest również pożądane stosowanie taniego okrucha pianki, ponieważ jest to produkt z recyklingu stosowanej pianki opakowaniowej. Lepiej nie ryzykować, że krzesło nie będzie miało nieprzyjemnego zapachu.
 • Czego można użyć do papieru styropianowego Whatman, zwiniętego w rurę. Dzięki temu unikasz przyklejania piłek do rąk i otaczających przedmiotów.

Wykorzystanie materiałów ze strony jest możliwe tylko ze wskazaniem bezpośredniego aktywnego hiperłącza do żeńskiej strony Diana

Fotel-torba: wzór. Fotel-torba: instrukcja krawiectwa

Bezramowe krzesła to modne i wygodne meble. Zwłaszcza są one pożądane w pokoju dziecięcym. Przecież to krzesło jest bezpieczne, wygodne, wygodne i łatwe w dopasowaniu do dowolnego kształtu ciała. Nic dziwnego, że takie meble spadły do ​​smaku i dorosłej populacji. W sklepach jest szeroki wybór różnych toreb podróżnych. Ale o wiele bardziej fascynujące i tańsze jest samodzielne wyszywanie takich mebli. W tym pomożesz wzorzec. Łatwo jest zrobić torbę na krzesła własnymi rękami. Najważniejsze jest, aby trochę wysiłku.

Co to jest krzesło na worek?

Jest również nazywany workiem na śmieci. Torba na krzesła jest niesamowitym meblem, bez ramek. Ma praktycznie unikalną właściwość. Meble te mogą przybierać dowolną formę. Może wykonywać funkcje łóżka, krzesła, zwykłego krzesła.

Meble bezramowe powstają w najdziwaczniejszych i nietypowych formach. Poniżej rozważymy 3 najczęstsze opcje. Aby ułatwić ich szycie, będzie wzór. Worek-krzesło może przybrać postać gruszki, kropli, a nawet piłki nożnej.

Do dopasowania produktu potrzebne są 2 rodzaje tkanin. W końcu torba na siedzenia składa się z wewnętrznej i zewnętrznej osłony. Przed wyborem materiału zdecyduj o modelu. Ponieważ dla każdej odmiany ma swój własny wzór. Lepiej wyszyć torebkę z jednego kawałka tkaniny. Dlatego początkowo wybierz model i obliczyć wymaganą ilość materiału.

W przypadku wewnętrznej powłoki zaleca się wybrać bardzo mocną tkaninę i niedrogą. Wypełniacz wypełni go.

Możesz użyć następujących materiałów:

 • satyna;
 • tisi (ta tkanina jest używana do produkcji kombinezonu);
 • tkanina przeciwdeszczowa lub tekstylna;
 • materiał poliestrowy (jest trwały i nie przepuszcza wody).

Ile średnio będzie potrzebna tkanka? Na przykład wybrałeś krzesło w kształcie gruszki. Torebka w formie gotowej będzie miała takie wymiary: średnica - 90 cm, wysokość - 120 cm, projekt ten wymaga około 2,5 m tkaniny, której szerokość wynosi 115-122 cm.

Aby uzyskać zewnętrzną okładkę, wybierz materiał, który harmonijnie wtopi się w twoje wnętrze. Najczęściej używają następujących materiałów:

Twoja miękka torba na krzesło będzie trwać przez wiele lat. Dlatego powinieneś bardzo uważnie dobierać tkaniny tapicerskie. Ponadto powinno być możliwe usunięcie górnej pokrywy w celu umycia. W tym celu przy szyciu należy uszyć zamek błyskawiczny.

Jeżeli tkanina wybrana do górnej pokrywy nie pozwala na przepływ powietrza, należy zapewnić specjalny zawór powietrza. W przeciwnym razie krzesło może łatwo ulec rozdarciu.

Jest to kolejna ważna kwestia, którą należy rozwiązać przed szyciem fotela. W końcu cechą produktu jest właśnie wypełniacz, który pozwala bezramowemu modelowi przyjmować dowolne formy.

Co więc powinno być w fotelu? Najlepszym wypełniaczem jest spieniony polistyren. Materiał ten ma długą żywotność, nie umiera i nie powoduje alergii.

Niezależnie od modelu będziesz potrzebować:

 1. Papier milimetrowy. Jest to konieczne do tworzenia wzorca.
 2. Ściereczka do osłony wewnętrznej i zewnętrznej.
 3. Błyskawica - 2 szt.
 4. Ołówek, linijka, kreda, nożyczki.
 5. Wzmocniona przędza.
 6. Filler - na jedno krzesło potrzeba około 300 litrów wypełniacza. Ta objętość waży 1,5 kg (więc nie kupuj 10 kg opakowań z ekspandowanego polistyrenu).
 7. Maszyna do szycia.

Ten model jest bardzo popularny.

Pomoże uszyć taką klasę mistrzowską w fotelu:

 1. Poniżej znajduje się wzór produktu. Musi być przeniesiony zgodnie z rozmiarem papieru milimetrowego. W razie potrzeby (jeśli fotel jest uszyta dla dziecka), można proporcjonalnie zmniejszyć wzór.
 2. Zgodnie z przygotowanymi wzorami wycinamy materiał. Na luzach należy pozostawić 1,5 cm, należy mieć 6 klinów głównej części, 2 - dolną, 1 - górną część. Dla zewnętrznej osłony wszystkie części są gotowe.
 3. Powtórz procedurę na tkaninie wybranej do wewnętrznej osłony.
 4. Części należy usunąć. Na tym etapie należy rozważyć umieszczenie błyskawicy. Zaleca się zamiatanie go na spodzie produktu. Nie psuje więc wyglądu modelu. Błyskawica powinna znajdować się na obu okładkach. Umożliwi to nie tylko pranie tapicerki w odpowiednim czasie, ale także dodanie wypełniacza w razie potrzeby.
 5. Teraz szyjemy części ze wzmocnionymi nitkami przy użyciu maszyny do szycia. Wszystkie guzy powinny zostać usunięte. Aby nadać produktowi wytrzymałość, należy ułożyć dwie linie. Krawędzie najlepiej obchodzić się z overlockiem.
 6. Teraz napełnij wewnętrzną torbę wypełniaczem. Tę procedurę najlepiej wykonywać bez dzieci i zwierząt. Koraliki z polistyrenu można z łatwością elektryzować i rozpraszać w całym pomieszczeniu. Są bardzo niebezpieczne, gdy dostanie się do układu oddechowego! Jeśli wszystkie kulki rozrzucone, zebrać je za pomocą odkurzacza. Aby tego uniknąć, zaleca się napełnienie szpachlówki przez konewkę, lejek na papier lub plastikową butelkę z odciętym dnem.
 7. Nie napełniaj worka "pod sznurkiem". Pamiętaj, że piękno tego wzoru polega na tym, że idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Dlatego wypełniacz należy wypełnić w 2/3.
 8. Załóż wierzchnią torbę. Zamknij zamek błyskawiczny. Miękka torba na krzesło jest gotowa. Możesz cieszyć się swoją pracą.

Taki model nie może pozostawić obojętnym żadnemu młodemu piłkarzowi. Ale będziesz musiał pracować z takim produktem. Jest nieco trudniej szyć niż model opisany powyżej, "pear 9raquo;.

Tak więc, worek-krzesło "ball9raquo; składa się w następujący sposób:

 1. Model wykorzystuje zupełnie inny wzór. Możesz użyć poniższego lub zbudować go samodzielnie. Wzór jest zwykłym wielokątem. Dla klasycznego produktu - to sześcio- i pięciokąt.
 2. Podczas cięcia tkaniny należy pamiętać, że takich części musi być wiele. Pięciokątów należy wyciąć - 12 sztuk. A sześciokąty potrzebują 20 sztuk. Bardzo ważne jest, aby wyciąć i wyciąć szczegóły. Nawet najmniejsze odchylenie może prowadzić do zniekształcenia modelu.
 3. Przed przystąpieniem do montażu produktu zaleca się, aby wszystkie części były obłożone overlockiem. Jeszcze lepiej jest tworzyć sekcje z krawędzią. Oczywiście zajmie to dużo czasu, ale takie szczegóły nie będą się dokładnie rozpadać.
 4. Teraz musisz zamiatać produkt. Trudności mogą pojawić się w przypadku błyskawicy. W końcu zapięcie po prostu nie pasuje do jednej twarzy. Dlatego błyskawica powinna być umieszczona wzdłuż krzywej.

Jak uszyć worek z krzesłem i napełnić go wypełniaczem, który już znasz. Dlatego ta procedura nie powinna powodować trudności.

Jest to inny rodzaj mebli bezramowych, które mogą Cię zainteresować.

Poniższy wzór jest przenoszony na papier milimetrowy. Fotelik wykonany jest w następujący sposób: "drop 9raquo;:

 1. Poniższy wzór jest przenoszony na papier milimetrowy.
 2. Podczas układania detali na tkaninie, należy wziąć pod uwagę wątek udziału. To ochroni model przed zniekształceniem. W jednym przypadku jest to konieczne: 2 ściany boczne, 1 dół, 1 góra.
 3. Teraz zmień szczegóły. Oznacz błyskawicę.
 4. Przetnij plasterki i zszyj wzdłuż konturu.
 5. Wypełnij wypełniacz. Zapnij suwaki.

Masz wspaniałe krzesło na worek. A co najważniejsze - ekskluzywne i niedrogie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

17 − = 10